Методичні рекомендації щодо організації та проведення конкурсу дитячого малюнку \" Охорона праці очима дітей\" з icon

Методичні рекомендації щодо організації та проведення конкурсу дитячого малюнку " Охорона праці очима дітей" з
НазваМетодичні рекомендації щодо організації та проведення конкурсу дитячого малюнку " Охорона праці очима дітей" з
Дата конвертації28.11.2012
Розмір76.6 Kb.
ТипМетодичні рекомендаціїНа виконання доручення Першого Віце-премьер-міністра України – Міністра економічного розвитку і торгівлі України А.Клюєва від 10.01.2012 р.№ 375/1/1-12 повідомляємо, що протягом січня-травня цього року. Державна служба гірничого нагляду та промислової безпеки України з нагоди дня охорони праці проводить конкурс дитячого малюнку «Охорона праці очима дітей».

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Держгірпромнагляду

№ 13 від 23.01.2012 року

Методичні рекомендації


щодо організації та проведення конкурсу дитячого малюнку

Охорона праці очима дітей” з

нагоди Дня охорони праці в Україні у 2012 року


Статтею 43 Конституції України гарантовано, що кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці.

Не дотримання керівниками підприємств законних вимог щодо забезпечення гідних умов праці спричиняє неналежне функціонування системи управління охороною праці на цих підприємствах.

З іншого боку, нехтування працівниками елементарних правил безпеки на робочому місці призводить до їх травмування, у тому числі й смертельно.

Як наслідок, за статистикою, 71 відсоток нещасних випадків і аварій на виробництві в Україні сталися у 2011 році з організаційних причин.

Найбільш травмонебезпечними галузями економіки були вугільна промисловість, агропромисловий комплекс, житлово-комунальне господарство, будівельна галузь, транспорт та соціально-культурна сфера. На підприємствах таких галузей сталося 78 % смертельних нещасних випадків від загальної кількості травмованих на виробництві.

Рівень професійної захворюваності в Україні є також надто високим, у порівнянні з розвинутими країнами світу.

Навчання працюючих безпечних умов праці — одна з головних складових в охороні праці, а тому розпочинати виховувати небайдужість до цінності свого життя і здоров’я, життя і здоров’я оточуючих, формувати високу культуру безпеки праці слід ще з раннього дитинства.

Використання творчих здібностей дітей та залучення до цього процесу їх батьків може бути одним із шляхів вирішення зовсім «не дитячих» проблем у сфері охорони праці, а також дієвим превентивним методом запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням.

Конкурс дитячого малюнку “Охорона праці очима дітей” (далі – конкурс) проводиться на виконання доручення Кабінету Міністрів України від 10.01.2012 № 375/1/1-12 з нагоди Дня охорони праці в Україні – 2012 у рамках Всесвітнього дня охорони праці.


^ Метою проведення конкурсу є:

привернення уваги суспільства до існуючих проблем у сфері охорони праці;

формування активно-cвідомої позиції молоді щодо значення і місця здорових та безпечних умов праці у різних аспектах духовного, соціально-економічного, політичного та культурного життя суспільства;

виховання високої культури безпеки праці на виробництвах України у молоді, як майбутніх роботодавців та працівників;

виявлення, відбір та підтримка талановитої молоді;

зміцнення позитивного іміджу Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України (далі – Держгірпромнагляд).
^

Конкурс сприяє підвищенню інтересу у дітей та молоді шкільного віку до поглибленого вивчення проблем у сфері охорони праці.

Організація конкурсу


Конкурс організовується і проводиться Держгірпромнаглядом.

Конкурс складається з двох етапів:

перший етап конкурсу впродовж січня - березня 2012 року - відбіркові регіональні тури;

другий етап конкурсу квітень 2012 року - Фінал та оголошення переможців.


^ Умови участі у конкурсі


Учасниками конкурсу є учні, вихованці, слухачі середніх загальноосвітніх шкіл, позашкільних навчальних закладів, дитячих будинків та студенти професійно-технічних навчальних закладів тощо трьох вікових груп:

перша група – автори робіт віком від 6 до 10 років;

друга група – автори робіт віком від 11 до 14 років;

третя група - автори робіт віком від 15 до 18 років.

Конкурс проводиться за напрямом художньої творчості - малюнок.

Конкурсні роботи мають бути виконані за тематикою охорони праці та промислової безпеки, а саме: безпечного ведення робіт у вугільній, деревообробній промисловостях, сільському, лісовому та ліфтовому господарствах, медичній сфері, будівництві, на транспорті.

Приймаються лише індивідуальні оригінальні авторські роботи, що відповідають умовам конкурсу.

Роботи, надіслані на конкурс, не рецензуються та не повертаються авторам. Наданням роботи на конкурс автор підтверджує повну згоду з умовами конкурсу, а також згоду на публікацію твору (конкурсної роботи) без будь-яких претензій щодо авторського права у подальшому. Роботи можуть бути використані Держгірпромнаглядом та його територіальними органами при організації семінарів, нарад, презентацій, виставок, для транслювання на телебаченні, для передачі у дитячі будинки, реабілітаційні центри, соціальні заклади тощо.


^ Малюнки мають відповідати таким вимогам:


1. На конкурс подаються малюнки у довільній графічній, живописній формах виконані олівцями, олійними, акварельними фарбами чи гуашшю.

2. Розмір роботи не повинен бути більшим за формат А-2.

3. Роботи не повинні оформлятися рамкою, паспарту, наклейками тощо.

4. На зворотному боці кожної конкурсної роботи (або додатком до роботи) необхідно зазначити українською мовою:

назву роботи;

прізвище, ім'я, по батькові та дату народження автора;

місце проживання (повну адресу) автора, контактний телефон;

сферу діяльності батьків;

назву навчального закладу;

прізвище, ім'я, по батькові методичного керівника.

Критерії оцінювання конкурсних робіт:  • актуальність теми;

  • практичне значення;

  • доцільність наданих рекомендацій та порад, використання знаків безпеки;

  • оригінальність та оформлення;

  • ступінь самостійності автора у виконанні роботи;

  • якість роботи тощо.

Відбіркові регіональні тури конкурсу (перший етап)


Відбіркові тури конкурсу проводять на регіональних рівнях в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі впродовж січня – березня 2012 року.

За організацію проведення відбіркових регіональних турів конкурсу відповідальні територіальні органи Держгірпромнагляду за участю місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, регіональних представництв всеукраїнських об’єднань організацій роботодавців і підприємців, всеукраїнських профспілок і профоб’єднань, робочих органів Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, дитячих та молодіжних громадських організацій, благодійних фондів (їхніх коаліцій), мереж та об’єднань, які працюють із загальноосвітніми та позашкільними навчальними закладами, дітьми, молоддю та вчителями, а також усіх, хто опікується питаннями виховання свідомо-активної молоді в Україні та хто небайдужий до подолання проблем у сфері охорони праці.

Конкурсні роботи для підведення підсумків конкурсу на регіональних рівнях надсилаються учасниками до територіальних органів Держгірпромнагляду не пізніше 15 березня 2012 року.

Для оцінки і відбору кращих робіт та визначення переможців відбіркових регіональних турів конкурсу організовуються засідання жюрі.

Склад жюрі затверджується керівниками територіальних органів Держгірпромнагляду. До складу жюрі включаються працівники територіальних органів Держгірпромнагляду, представники освітянської галузі, засобів масової інформації, мистецтвознавці тощо.

Результати засідань жюрі оформляються відповідними протоколами, які підписуються усіма членами жюрі.

Жюрі визначає І, ІІ та ІІІ місця робіт. Переможці відбіркових регіональних турів конкурсу нагороджуються відповідними дипломами, нагородами, цінними подарунками, їх список оприлюднюється у засобах масової інформації та на офіційних сайтах Держгірпромнагляду, його територіальних органів та підприємств, що належать до сфери управління Держгірпромнагляду (далі – офіційні сайти).

Автори робіт, які посіли І місця на відбіркових регіональних турах конкурсу, стають лауреатами конкурсу.

За можливості, проводиться виставкова експозиція найкращих за задумом робіт учасників, організовується їх показ на регіональному телебаченні, у громадському транспорті, офіційних сайтах тощо.

До 6 квітня 2012 року твори переможців відбіркових регіональних турів конкурсу, які посіли І місце у трьох вікових групах разом із відповідними копіями протоколів жюрі, направляються територіальними органами Держгірпромнагляду для участі у Фіналі конкурсу до центрального апарату Держгірпромнагляду. Від кожного територіального органу Держгірпромнагляду має надійти не більше трьох художніх робіт.


Фінал конкурсу (другий етап)


Проведення Фіналу конкурсу організовується центральним апаратом Держгірпромнагляду в період з 9 по 28 квітня 2012 року.
^

Для визначення переможців Фіналу конкурсу організовується засідання жюрі, склад якого затверджується Головою Держгірпромнагляду.

До складу жюрі запрошуються представники МОНмолодьспорт, Мінсоцполітики, Міненерговугілля, Мінкультури, МОЗ, Мінінфраструктури, Мінагрополітики, Держкомтелерадіо, інших заінтересованих центральних органів виконавчої влади, всеукраїнських об’єднань організацій роботодавців і підприємців, всеукраїнських профспілок і профоб’єднань, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань, Академії мистецтв, дитячих та молодіжних громадських організацій, засобів масової інформації тощо.


Жюрі визначає І, ІІ та ІІІ місця робіт. Переможці Фіналу конкурсу урочисто нагороджуються відповідними дипломами, нагородами та цінними подарунками, їх список оприлюднюється у засобах масової інформації та на офіційних сайтах.

На офіційних сайтах розміщуються відеоролик кращих малюнків лауреатів та переможців Фіналу конкурсу з відповідними коментарями про автора, сферу діяльності його батьків. Також, за можливості, проводиться виставкова експозиція робіт учасників, формується та організовується їх показ на телебачені, моніторах у потягах Метрополітену, у маршрутних таксі тощо.


Метою конкурсу є привернення уваги суспільства, в тому числі свідомо-активної молоді, до існуючих проблем у сфері охорони праці, профілактики нещасних випадків серед учнівської молоді під час навчально-виховного процесу, підвищення рівня знань учнів про проблеми безпеки власного життя.

Умови проведення та участі у конкурсі розміщено на офіційному сайті Держгірпромнагляду

(www.dnop.kiev.ua) .Схожі:

Методичні рекомендації щодо організації та проведення конкурсу дитячого малюнку \" Охорона праці очима дітей\" з iconМетодичні рекомендації щодо організації та проведення конкурсу дитячого малюнку " Охорона праці очима дітей" з
Статтею 43 Конституції України гарантовано, що кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці
Методичні рекомендації щодо організації та проведення конкурсу дитячого малюнку \" Охорона праці очима дітей\" з iconМетодичні рекомендації щодо організації та проведення конкурсу дитячого малюнку " Охорона праці очима дітей" з
Статтею 43 Конституції України гарантовано, що кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці
Методичні рекомендації щодо організації та проведення конкурсу дитячого малюнку \" Охорона праці очима дітей\" з iconНаказ №340 Про підсумки обласного конкурсу дитячого малюнку «Охорона праці очима дітей»
Територіальним управлінням Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки у Луганській області протягом лютого-березня...
Методичні рекомендації щодо організації та проведення конкурсу дитячого малюнку \" Охорона праці очима дітей\" з iconМетодичні рекомендації щодо організації та проведення конкурсу дитячого малюнку " Охорона праці очнма дітей"
Статтею 43 Конституції України гарантовано, що кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці
Методичні рекомендації щодо організації та проведення конкурсу дитячого малюнку \" Охорона праці очима дітей\" з iconНаказ №87 Про підсумки районного етапу конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей»
Богуславської рда від 22. 02. 2012 р. №67 «Про проведення конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей» та з метою підвищення...
Методичні рекомендації щодо організації та проведення конкурсу дитячого малюнку \" Охорона праці очима дітей\" з iconНаказ №182 Про проведення обласного конкурсу дитячого малюнку «Охорона праці очима дітей»
Згідно з листом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 17. 01. 2012 №1/9-32
Методичні рекомендації щодо організації та проведення конкурсу дитячого малюнку \" Охорона праці очима дітей\" з iconНаказ №81 Про підсумки районного етапу конкурсу Дитячої творчості «Охорона праці очима дітей»
«Охорона праці очима дітей» та з метою привернення уваги учнів до існуючих проблем у сфері охорони праці, формування активної й свідомої...
Методичні рекомендації щодо організації та проведення конкурсу дитячого малюнку \" Охорона праці очима дітей\" з iconКонкурс дитячого малюнку «Охорона праці очима дітей»
«Каска надійніша» Гордійчук О.І., 16р., (25. 12. 1995р н.), 10 клас Білівського нвк «зош І – ш ст д/с», керівник Кравчук Н. В
Методичні рекомендації щодо організації та проведення конкурсу дитячого малюнку \" Охорона праці очима дітей\" з iconНаказ №1757 Про підсумки обласної виставки конкурсу дитячого малюнку «Страхування очима дітей»
«Страхова компанія «Оранта-Лугань» у грудні 2011 року на базі Луганського обласного центру науково-технічної творчості учнівської...
Методичні рекомендації щодо організації та проведення конкурсу дитячого малюнку \" Охорона праці очима дітей\" з iconНаказ №63 Про проведення конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей»
До участі у конкурсі запрошуються учні загальноосвітніх, позашкільних та професійно-технічних навчальних закладів віком від 6 до...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи