План роботи міського методичного об’єднання шкільних бібліотекарів на 2010-2011 навчальний рік icon

План роботи міського методичного об’єднання шкільних бібліотекарів на 2010-2011 навчальний рік
Скачати 146.44 Kb.
НазваПлан роботи міського методичного об’єднання шкільних бібліотекарів на 2010-2011 навчальний рік
Дата конвертації29.11.2012
Розмір146.44 Kb.
ТипПлан

«ЗАТВЕРДЖУЮ»


Завідуюча методкабінетом

_____________Єзик Н.І.

___”__________2010р.


План роботи

міського методичного об’єднання

шкільних бібліотекарів

на 2010-2011 навчальний рік


м.Ізюм

2010

 1. Підсумки роботи міського методичного об’єднання за 2009/2010 навчальний рік та завдання на новий 2010 /2011 навчальний рік.


Зміни орієнтирів шкільної освіти України на входження у світовий простір вимагають перебудови усіх складових компонентів сучасної школи. Пріоритетом розвитку освіти є впровадження сучасних інформаційних технологій, які забезпечують доступ до інформації на різноманітних носіях, розширюють можливості учнів до її сприйняття. Бібліотеки ж як структурний підрозділ школи повинні забезпечувати нові освітні потреби учнів. Тому проблемою, над якою працює ММО бібліотекарів є : «Забезпечення інформаційних потреб як соціальне призначення і функція шкільної бібліотеки».

ММО у своїй освітній діяльності керується Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Державним стандартом базової і повної середньої освіти, Концепцією загальної середньої освіти (12-річна школа), Законом «Про бібліотеку і бібліотечну справу» та Положенням про бібліотеку загальноосвітніх навчальних закладів.

В 2009-2010 навчальному році основними напрямками роботи методичного об/єднання були:

 1. Впровадження в практику роботи бібліотек ЗНЗ інформаційних технологій, формування в учнів інформаційних компетентностей.

 2. Ефективна організація і проведення І-ІІ етапів Всеукраїнської акції “Живи, книго!”, місячника дитячої книги

 3. Забезпечення постійного підвищення профмайстерності шкільних бібліотекарів шляхом проведення теоретичних та практичних семінарів, участі у виставці педагогічної майстерності.

 4. Підвищення інформаційної функції бібліотек, сприяння інноваційній діяльності вчителів.

В шкільних бібліотеках міста працює 12 бібліотекарів. З них 8 розряд має завідуюча бібліотеки ЗОШ №2, 9 розряд - завідуючі ЗОШ№4, №5, №11, №12, НВК №1, гімназії №3 та категорію «провідний бібліотекар» мають бібліотекарі шкіли№10 та гімназії №1. В минулому навчальному році курсову перепідготовку пройшли Тіслова З. А (гімназія №3) та Палій Л. О. (ЗОШ №4). Підтвердили кваліфікаційну категорію під час атестації бібліотекарі шкіл №2 (Волк Н.М), №6,(Прокопенко Н. М.),№10 (Мартиненко Р. В.), №12 (Носачова А. П.). В наступному навчальному році курсову перепідготовку повинні пройти бібліотекарі ЗОШ №2 та ЗОШ №5. Підвищити свою кваліфікаційну категорію планують Ті слова З. І (гімназія №3) та Палій Л. О. (ЗОШ №4).

В 2009/2010 н.р методичним об’єднанням було проведено 4 засідання за темами: «Сприяння шкільної бібліотеки підвищенню дидактичної компетентності педагогів» (серпень 2009р), «Інноваційні бібліотечні технології. Шляхи впровадження» (січень 2010р), «Форми популяризації літератури з виховання всебічно розвиненої особистості» (березень 2010р) та «Координація роботи шкільного бібліотекаря з педагогічним колективом щодо популяризації книги та задоволення читацьких потреб учнів» (квітень 2010р.). На останньому засіданні були присутні також, крім членів ММО, зав. відділом педагогічного аналізу та планування ХОНМІБО Ворфлік Л. В та зав. бібліотекою Жеребкіна З. Г., якими було здійснено методичний виїзд (ДАР) до м. Ізюма. та проведене анкетування шкільних бібліотекарів (результати довідки).Також на квітневому засіданні бібліотекарем гімназії №1 був проведений майстер клас, супроводжений показом творчого проекту та презентації шкільної бібліотеки.

Всі бібліотекарі протягом року брали активну участь у засіданнях ММО, готували виступи, інформації, огляди літератури, ділилися досвідом роботи. В минулому році було проведено 2 практичні семінари: в ЗОШ №5 на тему: «Роль шкільної бібліотеки у вихованні в учнів поваги до культурно-національних цінностей українського народу»та в ЗОШ №12 на тему: «Шкільна бібліотека – центр краєзнавчої інформації».

Четвертий рік поспіль проходить Всеукраїнський конкурс дитячого читання «Найкращий читач року» для підтримки подальшого розвитку дитячого читання, виховання широкої дитячої культури дітей та юнацтва. І кожного разу читачі шкільних бібліотек м. Ізюма показують високі результати на обласному (II етапі)цього популярного конкурсу. В цьому році м. Ізюм представляли два учня 6 та 7 класів – Павлюк Олег (ЗОШ №6) та Хільчевський Богдан (гімназія №1). Виступ Хільчевського Богдана був відмічений дипломом ГУОН за перемогу в окремій номінації, а Павлюк Олег, який вже двічі представляв наше місто, отримав перемогу конкурсу та головний приз – поїзду до м. Львова.

Бібліотекарі шкіл займаються самоосвітою, і результат їх наукової та творчої діяльності є участь у ярмарку педагогічних ідей та технологій. Так, в минулому році в ній брали участь Мартиненко Р. В (ЗОШ №10) та Жернова В. С. (гімназія №1). Їх творчі доробки були представлені на обласній виставці-ярмарку у м. Харкові. Робота Жернової В. С. за темою «Книжкова виставка як одна із форма популяризації літератури» була відзначена дипломом ГУОН II ступеню. В цій виставці брала участь і методист міськвно з бібліотечних фондів Жувако І. В. з проектним дослідження на тему: «Інформаційна культура – запорука ефективного успіху учнів», яка також була відзначена дипломом III ступеню

Відповідно до вимог часу інформаційна функція бібліотеки стає пріоритетом. Кожен вид діяльності людини в сучасних умовах неможливий без постійного здобування інформації, а це завжди пов’язано з пошуком, потребою глибокого знання спеціальних джерел. Тому гострою проблемою спільної діяльності класних керівників, вчителів і бібліотекаря є популяризація інформаційних та бібліотечно - бібліографічних знань. Вже другий рік за ініціативи методичного кабінету на підставі Положення, розробленого сумісно з міською бібліотекою, у березні 2010 року булі проведена міська олімпіада «Інформаційна незалежність» з метою виявлення у школярів рівня інформаційної незалежності, здатності користуватися довідковими виданнями, каталогами і картотеками, навичок пошуку в Інтернеті. Участь в олімпіаді цього разу взяли учні 8-9-х класів всіх бібліотек шкіл міста. Результати: I місце – ЗОШ №10, II місце – гімназія №1, III – ЗОШ №11. Надалі ця інновація продовжиться і в наступному навчальному році.

Всі шкільні бібліотеки провели у своїх закладах місячник або Тиждень дитячої та юнацької книги. Також всі взяли участь у проведенні щорічної Всеукраїнської акції «Живи, книго!» та підготували звітну інформацію. Переможцем I етапу стала гімназія №1. Досвід роботи гімназії №1 був представлений у II етапі, де був відмічений дипломом ГУОН в окремій номінації «За впровадження інформаційно-комунікаційних технологій».

В цілому ММО бібліотекарів працювало на достатньому рівні.

^ II розділ. Завдання міського методичного об’єднання на 2010-2011 навчальний рік.

 • Сприяти реалізації державної політики в галузі освіти та культури;

 • Вивчати і упроваджувати в практику роботи досягнень в галузі бібліотекознавства і ефективного бібліотечного досвіду;

 • Підвищувати якість обслуговування читачів бібліотек;

 • Сприяти за допомогою різноманітних форм і методів бібліотечної роботи самоосвіти учнів і вчителів;

 • Запроваджувати інноваційні технології в бібліотечно-бібліографічній роботі;

 • Підвищувати професійну майстерність бібліотекарів шкіл міста.


ІІІ Організація самоосвітиП.І.Б.

Місце роботи

Проблема, над якою працює бібліотекар

1

Жернова Вікторія Сергіївна

Гімназія №1

Інноваційні форми у практиці роботи шкільної бібліотеки

2

Вовк Надія Миколаївна

ЗОШ №2

Сприяння шкільної бібліотеки забезпечення здоров’язбереженню щколярів

3

Тіслова Зінаїда Антонівна

Гімназія №3

Інформаційно-довідкове обслуговування і шкільній бібліотеці

4

Палій Любов Олександрівна

ЗОШ №4

Специфіка роботи шкільної бібліотеки

5

Ярмак Лариса Леонидівна

ЗОШ №5

Роль ШБ у вихованні в учнів любові до традицій українського народу. Популяризація літератури з народознавства

6

Прокопенко Наталія Миколаївна

ЗОШ №6

Спільна робота шкільної та масової бібліотеки в регіоні

7

Разномасцева Ірина Петрівна

ЗОШ №10

Формування в учнів інформаційних компетентностей

8

Бондаренко Марина Валентинівна

ЗОШ №11

Роль шкільної бібліотеки в самоосвіті учнів та вчителів

9

Носачова Антоніна Петрівна

ЗОШ №12

Організація краєзнавчої роботи бібліотеки

10

Самофалова Ольга Павлівна

ВЗОШ

Бібліотека ВЗОШ – соціально-культурний центр закладу

11

Сльота Людмила Костянтинівна

Дитячий будинок

Виховання культури читання школярів

12

Сергієнко Алла Іванівна

Методкабінет

Інформаційне обслуговування вчителів

ІV розділ. Заходи по удосконаленню професійної майстерності вчителів. Засідання міського методичного об’єднання.

№ п/п

Зміст роботи

Форма прове-

дення

Дата прове-

дення

Місце прове-

дення

Відпові-

дальний

При

мітки

1

I засідання

Тема: «Розвиток мережної взаємодії як основа побудови якісно орієнтованого освітнього простору»

Мета:Підбиття підсумків роботи методоб’єднання протягом навчального року, розглянути перспективи подальшої професійної діяльності бібліотекарів. Розподіл завдань на наступний рік

1.Підсумки роботи ММО за 2009/2010 н.р.

2. Аналіз стану забезпечення підручниками та результативності роботи шкільних бібліотекарів.Обговорення матеріалів довідки за підсумками аналізу роботи шкільних бібліотек (ДАР).

3.Бібліографічний огляд періодичних видань

4. Розробка програми бібліотечно-бібліографічних знань. Робота творчої групи


Круглий

стіл


Виступ


Виступ


Огляд літератури


Бібліотеч-на майстерня

27.08.2010

ІЗОШ №4


Кер. ММО


Кер. ММО

Жернова В. С.


Методист Жувако І.В


Бібл-р ВО Сергієнко А. І.


Творча група
2

II засідання:

Тема: Професійна компетентність бібліотекаря як запорука ефективного функціонування шкільної бібліотеки

Мета: Формування професіограми шкільного бібліотекаря, визначення особливих якостей та характеристик бібліотекаря з режиму функціонування в режим розвитку

1. «Сучасний бібліотекар школи»

2.Проведення тесту «Перевір себе»

3. Обговорення статті з актуальної теми за матеріалами бібліотечних видань останнього часу

4. Презентація шкільної бібліотеки


Соціаль-но-психолог практикум


Лекція


Тренінг


Дискусійні гойдалки


Майстер-клас


Січень 2011р.

Кер. ММО


Гімназія №1


психолог


ЗОШ №5


ЗОШ №6III засідання

Тема: “Книга і читання – важливі чинники формування особистості”

Мета: поліпшення стану позитивної читацької якості учнів.

1.Моніторингове дослідження “Аналіз та розвиток читацьких інтересів школярів»

2.Співпраця бібліотекаря та вчителя початкових класів у формуванні читацької культури учнів

3.З досвіду роботи з батьками з проблеми виховання читання

4.Інноваційні підходи щодо пропаганди літератури для дітей

Круглий стіл.


Обмін думками


Парне

співробіт-ництво


Виступ


Бібліотеч-на майстерня


Березень 2011р.Гімназія №3Кер. ММО


Всі учасники ММО


Вчитель початкових класів та бібліотекар ЗОШ №4

ЗОШ №11


Гімназія №3
^ V Семінари – практикуми вчителів

№ п/п

Тема семінару

Місце

Дата

ПІБ бібліотекаря

примітки

1
Гімназія №3

Листопад 2010р.

Тіслова З. А
2
ЗОШ №4

Квітень 2011рр

Палій Л. О
^ VI Заходи щодо вивчення, узагальнення та впровадження нових освітніх технологій та ефективного педагогічного досвіду.

№ п/п

Зміст роботи

Термін виконання

Форма проведення

Відповідальний

примітки

1Продовжити роботу щодо запровадження в практику роботи бібліотек ЗНЗ інноваційних технологій і формування в учнів інформаційних компетентностей

Протягом навчального рокуРекомендаціїКер. ММО


2

Підготувати творчу роботи на міську педагогічну ярмарку

До 01.01.2011р

методрозробки

Бібліотекарі
3

Проаналізувати портфоліо бібліотекарів, які атестуються на встановлення або підтвердження кваліфікаційної категорії

березень 2011

Презентація

Кер. ММО
4.

Провести майстер-клас за темою: «Технології популяризації літератури в бібліотеці. Виставка. Презентація»

Квітень 2011р.

презентація

ЗОШ №10, гімназія №1
5

Проводити школу бібліотечної майстерності для молодих фахівців

Протягом року згідно плану

Заняття, консультації, наставництво

Кер. ММО
^ VII Заходи з питань розвитку творчих здібностей, ініціативи бібліотекарів та учнів.

№ п/п

Зміст роботи

Термін виконання

Відповідальний

примітка

1Організувати і провести міські заходи:

 • Організувати і підготувати учня (учнів) для участі у історико-краєзнавчій акції учнівської молоді «Славетні земляки – у світовій культурі та у пам’яті нащадків»

 • Бібліотечні гостини, присвячені Всесвітньому дню шкільних бібліотек

 • Конкурс-захист науково-дослідницьких робіт учнів-членів МНТУ

 • Міська виставка педагогічних ідей і технологій

 • II етап конкурсу дитячого читання «Найкращий читач року»

 • Міська олімпіада «Інформаційна незалежність»

 • Місячник книги. Тиждень шкільного підручника

 • Фестиваль творчих проектів «Бібліотека XXIстоліття» в рамках I етапу Всеукраїнської акції «Живи, книго!»


До 15 вересня 2010р.


жовтень


грудень


грудень


січень 2011


лютий


березень


квітеньТворча група


Члени ММО


Творча група


Члени ММО


Члени ММО


Члени ММО


Члени ММО


Члени ММО
2

Організувати участь бібліотекарів гімназії №3 та ЗОШ №4 в обласній виставці педагогічних ідей та технологій

Березень 2011

Кер. ММО


Керівник ММО………………….Жернова В. С.Схожі:

План роботи міського методичного об’єднання шкільних бібліотекарів на 2010-2011 навчальний рік iconПротокол №1 Засідання Гадяцького районного методичного об’єднання шкільних бібліотекарів
Звіт голови методичного об’єднання шкільних бібліотекарів про роботу методоб’єднання за 2011-2012 навчальний рік
План роботи міського методичного об’єднання шкільних бібліотекарів на 2010-2011 навчальний рік iconЗвіт голови методичного об’єднання шкільних бібліотекарів про роботу методоб’єднання за 2011 2012 навчальний рік та ознайомлення з планом роботи на 2012-2013 навчальний рік. (Сітницька Н. А. голова м/о шкільних бібліотекарів) Етика діяльності бібліотекарів
Звіт голови методичного об’єднання шкільних бібліотекарів про роботу методоб’єднання за 2011 2012 навчальний рік та ознайомлення...
План роботи міського методичного об’єднання шкільних бібліотекарів на 2010-2011 навчальний рік iconЗвіт голови методичного об’єднання шкільних бібліотекарів про роботу методичного об'єднання за 2011 2012 навчальний рік та ознайомлення з планом роботи на 2012 2013 навчальний рік
Методичне об’єднання бібліотекарів протягом 2011 – 2012 навчального року працювало над проблемою «Методика формування прийомів роботи...
План роботи міського методичного об’єднання шкільних бібліотекарів на 2010-2011 навчальний рік iconПлан роботи міського методичного об’єднання шкільних бібліотекарів на 2013/2014 навчальний рік
Як структурний підрозділ школи, бібліотеки повинні забезпечувати нові освітні потреби учнів. Тому проблемою, над якою працює ммо...
План роботи міського методичного об’єднання шкільних бібліотекарів на 2010-2011 навчальний рік iconПлан роботи методичного об’єднання вчителів хімії на 2011-2012 навчальний рік
Аналіз стану роботи методичного об’єднання за минулий навчальний рік і завдання на 2011-2012 навчальний рік
План роботи міського методичного об’єднання шкільних бібліотекарів на 2010-2011 навчальний рік iconПлан роботи міського методичного об’єднання на 2013-2014 навчальний рік
Орієнтовний перспективний план роботи міського методичного об’єднання на 2013-2014 навчальний рік
План роботи міського методичного об’єднання шкільних бібліотекарів на 2010-2011 навчальний рік iconПлан роботи міського методичного об’єднання на 2013-2014 навчальний рік
Орієнтовний перспективний план роботи міського методичного об’єднання на 2013-2014 навчальний рік
План роботи міського методичного об’єднання шкільних бібліотекарів на 2010-2011 навчальний рік iconПлан роботи міського методичного об’єднання бібліотекарів загальноосвітніх навчальних закладів на 2012-2013 н р. № п/п
Установче міське методичне об’єднання бібліотекарів навчальних закладів (в рамках серпневої конференції педпрацівників)
План роботи міського методичного об’єднання шкільних бібліотекарів на 2010-2011 навчальний рік iconТема: Аналіз роботи рмо шкільних бібліотекарів за 2010-2011 н р. та планування роботи на 2011-2012 навчальний рік

План роботи міського методичного об’єднання шкільних бібліотекарів на 2010-2011 навчальний рік iconПро проведення методичного об’єднання бібліотекарів навчальних закладів Гадяцького району
Чного центру на 2013/2014 навчальний рік та з метою визначення перспективи розвитку методичної роботи в районі планується проведення...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи