Завдання ІІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з фізики Теоретичний тур (07. 02. 2009 р.) icon

Завдання ІІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з фізики Теоретичний тур (07. 02. 2009 р.)
Скачати 55.78 Kb.
НазваЗавдання ІІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з фізики Теоретичний тур (07. 02. 2009 р.)
Дата конвертації13.09.2013
Розмір55.78 Kb.
ТипДокументи

Завдання ІІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з фізики

Теоретичний тур (07.02.2009 р.)

8 клас

1. Між пунктами А і В, що знаходяться на березі річки на відстані
L = 48 км, курсує катер, рухаючись відносно води з швидкістю
u = 10 км/год. У момент часу, коли катер відходить від пункту В, йому назустріч з пункту А починає пливти пліт із швидкістю = 2 км/год. Визначте, скільки разів катер і пліт пропливатимуть один повз одного. Часом, протягом якого катер розвертається в пунктах А і В, нехтувати. Через який час від початку руху відбудеться їхня перша зустріч?

2. У посудину налили 0,2 літри води. Якщо в посудину помістити пінопластову пластинку об'ємом ^ V = 50 см3 і зверху на неї насипати цукор масою т, то вона зануриться у воду на 2/3 свого об'єму. Якщо весь цукор розчинити у воді, то пластинка зануриться у воду на 1/6 свого об'єму. Визначте масу цукру т, масу пластинки М і густину одержаного цукрового сиропу. Вважати, що при розчиненні цукру об'єм рідини практично не змінюється. Густина води 1000 кг/м3.

3. До стелі прикріплена конструкція, що складається з двох пружин і двох маленьких невагомих чашок А і B. Відстань від підлоги до стелі дорівнює 1  м. Жорсткості пружин
k1  =  15  Н/м і k2  =  30  Н/м. Довжини нерозтягнутих пружин однакові і становлять 30  см.

а) Вантаж якої маси треба покласти в чашку А, щоб чашка
B дістала до підлоги?

б) Вантаж якої маси треба покласти в чашку B, щоб вона дістала до підлоги (чашка А при цьому порожня)?

4. Збірну тонку лінзу з фокусною відстанню ^ F освітлюють точковим джерелом, розташованим на оптичній осі на відстані d = 2F від лінзи. За лінзою у фокальній площині розташований екран. Визначити площу світлої плями на екрані. Лінзу вважати кругом радіусом R.

5. У скільки разів відрізняються маси суцільного кубика з довжиною ребра 6 см та порожнистого кубика таких самих розмірів, який виготовлений з того ж матеріалу? Товщина стінок порожнистого кубика 1 см.


Завдання ІІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з фізики

Теоретичний тур (07.02.2009 р.)

9 клас

1. Електрична схема складається з трьох різних амперметрів і трьох однакових вольтметрів. Покази першого амперметра І1 = 15 мА, другого амперметра - І2 = 11 мА, третього – І3 = 6 мА. Покази другого вольтметра U2=10 В. Визначте покази першого і третього вольтметра.

2. Дві однакові маленькі кулі радіусом R1 і одну велику кулю радіусом R2 = 2R1 вміщають в циліндричну посудину з вертикальними стінками. Радіус посудини дещо більший за радіус великої кулі. Посудину наповнюють рідиною, густина якої 0. Якщо велика куля знаходиться знизу, то вона перестає тиснути на дно, коли рівень рідини повністю покриває маленькі кулі. Якщо велика куля знаходиться зверху, то вона перестає тиснути на маленькі кулі при заповненні посудини до середини великої кулі. Визначте густини куль 1 і 2. Тертям знехтувати. Примітка. Об'єм кулі радіусом R дорівнює:

3. Дві однакові посудини А і В, що містять однакову кількість суміші води і льоду помістили на дві однакові плитки, і відразу стали вимірювати температуру вмісту за допомогою термометрів. Через 30 хв. після початку вимірювань термометр в посудині А показав температуру 2 0С, а ще через 15 хв. - температуру 5 0С. Визначте покази другого термометра в ті ж моменти часу, якщо відомо, що в посудині В льоду було в два рази більше, ніж в посудині А. Теплоємністю посудин і теплообміном з навколишнім середовищем знехтувати.

4. Між пунктами А і В, що знаходяться на березі річки на відстані
^ L = 48 км, курсує катер. У момент часу, коли катер відходить від пункту В, йому назустріч з пункту А починає пливти пліт із швидкістю
= 2 км/год. За час, поки пліт доплив до пункту В він зустрівся з катером 5 разів. В яких межах може лежати значення швидкості катера? Часом, протягом якого катер розвертається в пунктах А і В, нехтувати.

5. Похила площина утворює з горизонтом кут 300. За якого значення коефіцієнта тертя тягнути вантаж по похилій площині важче, ніж піднімати вертикально?

Завдання ІІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з фізики

Теоретичний тур (07.02.2009 р.)

10 клас

1. У вертикальному циліндрі з площею основи S під поршнем масою m знаходиться моль гелію. Поршень з’єднано з дном циліндра пружиною жорсткістю k і довжиною l, яка знаходиться в ненапруженому стані. Яку кількість теплоти необхідно підвести до газу, щоб його об’єм подвоївся? Атмосферний тиск p0, прискорення вільного падіння g.

2. Яку мінімальну силу F потрібно прикласти до блока для руху тіла масою m уздовж похилої площини? Висота похилої площини H, довжина L. Блоки невагомі. Тертям нехтувати.

3. Кондиціонер пропускає через кімнату щосекунди 3 м3 повітря. Повітря забирається з вулиці, де температура 30 0С і відносна вологість 80 %, потім охолоджується в кондиціонері до 5 0С, а в кімнаті нагрівається до 20 0С. Яка маса води щосекунди конденсується в кондиціонері? Яка відносна вологість повітря в приміщенні?

4. У циліндрі під поршнем площею ^ S  =  300  см2 знаходиться лід при температурі t  =  0 0C. У поршні знаходиться нагрівник потужністю P  =  1  кВт. Після вмикання нагрівника поршень почав рівномірно опускатися. Визначте швидкість поршня під час плавлення льоду. Вважати, що виділена теплота рівномірно поглинається льодом. Втратами теплоти нехтувати.

5. Два конденсатори з’єднані послідовно. На одному з них написано
«1 мкФ, 6 В», на другому написано «2 мкФ, 6В». Визначте, яку максимально допустиму напругу можна прикласти до цієї ділянки.


Завдання ІІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з фізики

Теоретичний тур (07.02.2009 р.)

11 клас

1. Амперметр, під’єднаний до батареї послідовно через резистор, показує струм І1 = 1,8 А. Якщо до цієї батареї підключити паралельно ще таку ж батарею, то амперметр покаже струм І2 = 2,1 А. Який струм покаже амперметр, якщо батареї підключити послідовно?

2. У горизонтально розташованій трубці завдовжки ^ L = 26 см на відстані l = 6 см від відкритих кінців трубки знаходяться ртутні корки завдовжки d = 1 см. Трубку приводять в обертання навколо вертикальної осі, що проходить через її середину. При якій кутовій швидкості обертання ртутні корки досягнуть кінців трубки? Атмосферний тиск p0 = 105 Па. Густина ртуті 13600 кг/м3. Капілярні ефекти не враховувати.

3. На гладкій горизонтальній поверхні розташована куля А масою m, яка з’єднана пружиною жорсткістю k з нерухомою вертикальною стінкою. У початковий момент часу пружина не деформована. Куля В масою m/2 рухається із швидкістю вздовж осі симетрії пружини. Відбувається центральний абсолютно пружний удар куль. Описати закони руху куль А і В після зіткнення.

4. Частинка масою m і зарядом q влітає у однорідні електричне і гравітаційне поля з швидкістю 0, так, як показано на малюнку. Вектор напруженості електричного поля перпендикулярний до вектора . Визначити прискорення руху частинки, час, за який вектор швидкості частинки змінить напрям на кут  = 90° і значення швидкості руху частинки у цей момент часу. Якою буде мінімальна швидкість частинки в процесі руху?

5. Збірну тонку лінзу, фокусна відстань якої F, освітлюють точковим джерелом, розташованим на оптичній осі на відстані d = 2F від лінзи. Визначити площу тіні від лінзи на екрані, розташованому у фокальній площині лінзи. Лінзу вважати кругом радіусом R.Схожі:

Завдання ІІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з фізики Теоретичний тур (07. 02. 2009 р.) iconЗавдання ІІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з фізики Експериментальний тур (08. 02. 2009 р.)
Обладнання: динамометр, тверде тіло, посудина з водою, посудина з невідомою рідиною
Завдання ІІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з фізики Теоретичний тур (07. 02. 2009 р.) iconЗавдання ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики Теоретичний тур. 9 клас Київ, 2010 р
Після цих операцій температура води в першій посудині стала рівною t1 = 590 C. Скільки води переливали з першої посудини в другу...
Завдання ІІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з фізики Теоретичний тур (07. 02. 2009 р.) icon2008-2009 н р. Теоретичний тур "Число" (Number) 30 балів Умова
Завдання II етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики (Волинська область)
Завдання ІІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з фізики Теоретичний тур (07. 02. 2009 р.) iconНа участь команди м. Прилуки у ІІІ етапі Всеукраїнської олімпіади з фізики у 2013 році
За рішенням оргкомітету І журі ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади на ІІІ етап Всеукраїнської олімпіади з фізики направляються такі...
Завдання ІІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з фізики Теоретичний тур (07. 02. 2009 р.) iconЗавдання ІІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з фізики (теоретичний тур, Рівне 2008) 8 клас 1
При цьому тиск на стіл став рівним 14502 Па. Який тиск чинив спочатку на стіл пластиліновий куб і якою була його початкова висота?...
Завдання ІІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з фізики Теоретичний тур (07. 02. 2009 р.) iconЗавдання ІІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з фізики Теоретичний тур (04. 01. 2012 р.)
З точки старту бігової доріжки стадіону стартують два бігуни з різницею в часі t = 2 с. Через який мінімальний час бігуни зустрінуться,...
Завдання ІІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з фізики Теоретичний тур (07. 02. 2009 р.) icon10-11 клас 2 тур (теоретичний)
Завдання ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій
Завдання ІІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з фізики Теоретичний тур (07. 02. 2009 р.) iconЗавдання ІІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з фізики Теоретичний тур (16. 02. 2013 р.)
Петрик П’яточкін безтурботно відпочивав на пляжі, як раптом пішов дощ, в результаті якого рівень води в розташованому поряд басейні...
Завдання ІІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з фізики Теоретичний тур (07. 02. 2009 р.) iconЗавдання ІІІ етапу 51-ї Всеукраїнської хімічної олімпіади 02. 2014 р., м. Київ) Теоретичний тур. 9 клас
При розв’язуванні всіх задач використовуйте цілочисельні значення відносних атомних мас елементів
Завдання ІІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з фізики Теоретичний тур (07. 02. 2009 р.) iconЗавдання ІІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з фізики Теоретичний тур (13. 02. 2010 р.)
В один з днів з Рівного до Житомира виїхала маршрутка І рухалася рівномірно із встановленою швидкістю. В зв’язку з реконструкцією...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи