Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України Катеринопільська районна державна адміністрація Відділ освіти Виступ начальника відділу освіти Мовчан Т. Ю. на серпневій конференції педагогічних працівників Катеринопільського району icon

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України Катеринопільська районна державна адміністрація Відділ освіти Виступ начальника відділу освіти Мовчан Т. Ю. на серпневій конференції педагогічних працівників Катеринопільського району
Скачати 289.7 Kb.
НазваМіністерство освіти і науки, молоді та спорту України Катеринопільська районна державна адміністрація Відділ освіти Виступ начальника відділу освіти Мовчан Т. Ю. на серпневій конференції педагогічних працівників Катеринопільського району
Дата конвертації17.11.2013
Розмір289.7 Kb.
ТипДокументи


Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Катеринопільська районна державна адміністрація

Відділ освіти


Виступ


начальника відділу освіти Мовчан Т.Ю.


на серпневій конференції педагогічних


працівників Катеринопільського району


29.08.2013


Катеринопіль

2013

ДОШКІЛЬНА ОСВІТА

Пріоритети та перспективи розвитку системи дошкільної освіти визначені Державною цільовою соціальною програмою розвитку дошкільної освіти на період до 2017 року, новими соціальними ініціативами президента України Віктора Януковича «Діти – майбутнє України».

Рішенням сесії районної ради від 08.02.2012 № 9-12/VІ затверджено районну програму розвитку дошкільної освіти на період до 2017 року

Метою Програми є розроблення та впровадження механізму розвитку дошкільної освіти в районі на найближчі роки, забезпечення конституційних прав та державних гарантій щодо її доступності та безоплатності здобуття у комунальних дошкільних навчальних закладах, проведенню у них капітальних ремонтів, модернізації матеріально-технічної бази, впровадження в освітній процес дошкільних навчальних закладів сучасних освітніх технологій, у тому числі проведення їх комп'ютеризації з підключенням до Інтернету, реалізація цілісної системи співробітництва з родиною, поширення практики організації різних форм роботи з батьками.

Відділом освіти здійснено ряд заходів щодо виконання завдань програми. У районі збережено мережу дошкільних навчальних закладів (25 ДНЗ, у т. ч. 13 НВК), проте в ній відбулися певні зміни. У зв’язку із зменшенням контингенту дітей дошкільного та шкільного віку в селах Вікнине та Розсохуватка відповідно до рішення Катеринопільської районної ради від 25.06.2013 №20-6/VI дошкільний навчальний заклад «Ромашка» с. Розсохуватка та Розсохуватську загальноосвітню школу І-ІІІ ст. реорганізовано у Розсохуватський навчально-виховний комплекс «Дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа І-ІІІ ступеня», дошкільний навчальний заклад «Зірочка» с. Вікнине та Вікненську загальноосвітню школу І-ІІІ ст. реорганізовано у Вікненський навчально-виховний комплекс «Дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа І-ІІІ ступеня». Поряд з цим, рішенням Катеринопільської районної ради від 25.06.2013 №20-4/VI реорганізовано Радчиський, Сухокалигірський навчально-виховні комплекси «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І ст.» шляхом перетворення їх у в дошкільні навчальні заклади «Світлячок» с. Радчиха та «Веселка» с. Суха Калигірка. Два освітні заклади – Киселівський та Залізняцький навчально-виховні комплекси «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І ст.» передано до комунальної власності Киселівської, Залізняцької сільських рад.
Охоплено дошкільною освітою 978 дітей, що становить 95% від загальної кількості дітей 1-6 років, що проживають у районі.

Форми охоплення: 794 дитини (77%) виховується у дошкільних навчальних закладах та навчально-виховних комплексах, 166 дошкільників (16%) відвідують консультативні пункти при ДНЗ, ЗОШ, над 18 дітьми (2%) здійснюється соціально-педагогічний патронат. У Катеринопільському Центрі розвитку дитини «Сонечко» працює група компенсуючого типу для дітей, що потребують корекції мовлення з кількісним складом 17 осіб.
На 100 місцях виховується 76 дітей. За показниками забезпечення дітей місцями в дошкільних навчальних закладах у І півріччі 2013 року район ввійшов у трійку лідерів по Черкаській області. За останні 3 роки в дитячих садках було створено 20 додаткових місць.До кінця 2013 року очікується відновити роботу дошкільного навчального закладу у с. Ямпіль Діюча мережа дошкільних навчальних закладів району забезпечує громадянам рівний доступ до якісної освіти.

У відділі освіти створено персоніфікований банк даних дітей дошкільного віку, що проживають у районі. На основі цих даних здійснюється контроль щодо забезпечення максимального охоплення дітей 5-річного віку суспільним дошкільним вихованням.

У районі проживає 234 дитини 5-річного віку, які стовідсотково охоплені дошкільною освітою. Охоплення різноманітними формами дошкільної освіти вихованців від 3 до 6 років також стовідсоткове.


Фактичні видатки на утримання дошкільних навчальних закладів району за І півріччя 2013 року виконано у сумі 2,998,9 тис. грн. в т. ч. : середня заробітна плата працівників становила – 1586 грн.; утримання одного вихованця у дошкільному закладі становило – 5007 грн., ДНЗ – 5007 грн., НВК – 5012 грн.

За оперативними даними (на основі довідок, наданих селищними, сільськими радами), на харчування однієї дитини в день у І півріччі 2013 року включаючи кошти місцевого бюджету, чорнобильські відшкодування, батьківську плату та спонсорську допомогу витрачалося в середньому 10,46 грн. (аналогічний період 2012 року – 9,68 грн). Найвища вартість харчування у ДНЗ «Колосок» смт Єрки, ДНЗ «Зірочка» с. Вікнине – 14 грн. Фізіологічні норми харчування по основних продуктах виконано на 91%.

У дошкільних навчальних закладах району працює 191 працівник, з них 80 педагогічних. Вищу освіту мають 24 (30 %) працівників, неповну вищу – 56 осіб (70%). За результатами атестації звання «Вихователь-методист» має 3 педагоги, 3 спеціалісти вищої категорії, 4 спеціалісти І категорії, 2 спеціалісти ІІ категорії. Вихователів-методистів за посадою – 1, музичних керівників – 6, вчителів-логопедів – 1, практичних психологів – 1, інструкторів з фізичного виховання – 2, вчителів-хореографів – 1.З 1 вересня 2012 року, на виконання Доручення голови Черкаської обласної державної адміністрації Сергія Борисовича Тулуба, у штатні розписи дев’яти навчально-виховних комплексів введено посади медичних сестер.

На сьогодні триває процес комп’ютеризації дошкільних закладів, що вирішує проблему вільного доступу педагогічних працівник до ІКТ, удосконаленню їх педагогічної майстерності. 8 дошкільних закладів (66%) забезпечені комп’ютерною технікою, 52% ДНЗ підключені до Інтернет-мережі.

Протягом 2012-2013 н.р. навчально-виховна робота в дошкільних закладах була спрямована на реалізацію нової редакції Базового компоненту дошкільної освіти в Україні, як державного стандарту до рівня освітченості дітей дошкільного віку, базової програми «Я у Світі», програми розвитку дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт».

У лютому 2013 року проведено районний етап Всеукраїнського конкурсу «Вихователь року», у якому взяли участь вихователі з Петраківського навчально-виховного комплексу «ДНЗ-ЗОШ І-ІІІ ст.», Новоселицького навчально-виховного комплексу «ДНЗ-ЗОШ І-ІІІ ст.», Вербовецького навчально-виховного комплексу «ДНЗ-ЗОШ І-ІІ ст.», ДНЗ «Ромашка» с. Мокра Калигірка, Катеринопільського ЦРД «Сонечко». Переможцем І районного туру Всеукраїнського конкурсу «Вихователь року» визнано Канак Тетяну Василівну, вихователя Катеринопільського Центру розвитку дитини «Сонечко».

У жовтні 2012 року, з метою формування здорового способу життя, зміцнення здоров’я дітей дошкільного віку, виховання дошкільників на традиціях українського народу проведено патріотично-спортивний фестиваль «Козацькі забави - 2012», у якому взяли участь 4 команди з Катеринопільських, Єрківського, Мокрокалигірського дошкільних закладів.

На виконання Указу Президента України від 28 грудня 2012 року № 756/2012 «Про проведення у 2013 році в Україні Року дитячої творчості»,

у квітні місяці проводився VІ районний фестиваль дитячої художньої творчості «Сонячний зайчик», у якому взяли участь 46 дітей з 13 дошкільних навчальних закладів та навчально-виховних комплексів; у травні, діти дошкільного віку з Катеринопільського Центру розвитку дитини «Сонечко», ДНЗ «Казка» смт Катеринопіль, ДНЗ «Ромашка» с. Розсохуватка, ДНЗ «Зірочка» с. Вікнине, ДНЗ «Дзвіночок» с. Кайтанівка Новоселицького НВК «ДНЗ-ЗОШ І-ІІІ ст.», Шостаківського НВК «ДНЗ-ЗОШ І-ІІ ст.», Лисичобалківського НВК «ДНЗ-ЗОШ І-ІІ ст.» взяли участь у проведенні І районного етапу Всеукраїнського фестивалю дитячої творчості «Сузір’я талановитих дошкільнят». Переможці – хореографічний колектив «Грація» з Катеринопільського ЦРД «Сонечко» взяли участь в обласному етапі фестивалю.

Здійснюються заходи щодо покращення матеріально-технічної бази дошкільних навчальних закладів.

У І півріччі 2013 року народний депутат Герой України Геннадій Борисович Бобов подарував ДНЗ «Колосок» смт.Єрки мультимедійний проектор, екран та ноутбук (7,600 тис. грн.).

У Катеринопільський Центр розвитку дитини «Сонечко» за підтримки  депутата Верховної Ради Геннадія Борисовича Бобова та сприяння голови Катеринопільської районної державної адміністрації Олексія Васильовича Бардаченка для забезпечення рухової активності дітей раннього віку було придбано ігрові спортивні модулі (8 тис. грн.).

В даний час тривають ремонтні роботи по реконструкції будівлі дошкільного закладу «Ромашка» с. Ямпіль, використано 42тис.грн. за рахунок соціальних угод).

Встановлено внутрішній туалет у дошкільному закладі Лисичобалківського НВК «ДНЗ-ЗОШ І-ІІ ст.» на суму 34 тис. 721 грн місцевого бюджету.

Зміцнено матеріально-технічну базу Катеринопільського Центру розвитку дитини «Сонечко» на суму 70 тис. 487грн., з них 33 тис. 176 грн. батьківські благодійні внески (ігрове середовище, навчально-методичні, дидактичні посібники, музичний центр та ін.); 15 тис.617 грн. спонсорські кошти (дзеркальна стінка в хореографічній студії, ігрове розвивальне обладнання); 21тис. 694 грн. місцевого бюджету (м’який інвентар, електронасоси).

У дошкільний навчальний заклад «Казка» смт. Катеринопіль придбано пральну машину, морозильну камеру, бойлер на суму 7 тис. 460 грн. місцевого бюджету, проведено ремонт групових кімнат на суму 5 тис. грн. батьківських благодійних внесків.

У дошкільному навчальному закладі «Дзвіночок» с. Кайтанівка зміцнено матеріально-технічну базу (замінено лінолеум, придбано постільну білизну, ігровий модуль, споруджено гімнастичну колоду на спортивному майданчику) на суму 14 тис. 950 грн. місцевого бюджету.

Проведено поточний ремонт дошкільної групи Петраківського НВК «ДНЗ-ЗОШ І-ІІІ ст.» за рахунок благодійних батьківських внесків на суму 2тис. 915 грн.

Придбано постільну білизну, дитячі стільчики за рахунок спонсорської допомоги на суму 2 тис. 25 грн. у Вербовецькому НВК «ДНЗ-ЗОШ І-ІІ ст.».

Проведено поточний ремонт на суму 500 грн., придбано театралізовані костюми, праску на суму 950 грн. спонсорських коштів у Шостаківському НВК «ДНЗ-ЗОШ І-ІІ ст.».

У Новоселицькому НВК за рахунок спонсорських коштів – 1тис.699 грн придбано пральну машину, пилосос, іграшки.

Проведено поточний ремонт у ДНЗ «Пролісок с. Ступичне на суму 5 тис. грн.. місцевого бюджету, придбано дитячу ігрову стінку на суму 4тис. 300 грн. місцевого бюджету.

Проведено поточний ремонт у ДНЗ «Ромашка» с. Мокра Калигірка на суму 1тис. 900 грн. батьківських благодійних внесків та спортивний інвентар (волейбольні м’ячі, сітки) на суму 500 грн.

Пріоритетні напрями діяльності дошкільних навчальних закладів у 2013-2014 навчальному році – це виконання основних завдань у галузі дошкільної освіти, визначених соціальними ініціативами Президента України Віктора Януковича, Державною цільовою програмою розвитку дошкільної освіти на період до 2017 року, обласної та районної Програм розвитку дошкільної освіти на період до 2017 року мета яких полягає у забезпеченні конституційних прав, державних гарантій дітям дошкільного віку на доступність та безоплатність здобуття якісної освіти, в першу чергу дітям 5-річного віку шляхом оптимізації впровадження перевірених практикою форм здобуття дошкільної освіти. Важливим завданням є також впровадження сучасних освітніх технологій дошкільної освіти, 100 % підключення дошкільних закладів до мережі Інтернет, створення власного сайту у кожному дошкільному навчальному закладі, впровадження інформаційних програм «Курс: дошкілля», «Віртуальний консультпункт»; розробка інформаційно-методичних комплектів (електронні посібники, колекції цифрових ресурсів) та забезпечення умов для їх використання у системі дошкільної освіти району.

Дошкільні заклади району повинні гарантувати надання дітям якісних освітніх послуг, основними компонентами яких є: дотримання Державного освітнього стандарту; надання фахової психолого-медико-педагогічної допомоги родинам у вихованні і розвитку дітей дошкільного віку, у тому числі з особливими потребами; забезпечення сприятливих умов для здобуття дошкільної освіти дітьми з особливими потребами.

Запорукою успішної реалізації основних завдань в галузі дошкільної освітиє високий рівень внутрішньої самоорганізації педагогічних колективів, творчий, інтелектуальний потенціали кадрових складів, орієнтація на дітей як центр освітнього процесу та сім’ї вихованців – основних партнерів у психолого-педагогічній взаємодії в інтересах кожної дитини.


^ ЗАГАЛЬНА СЕРЕДНЯ ОСВІТА


Початкова освіта

Початкова освіта – перший освітній рівень, який закладає фундамент загальноосвітньої підготовки школярів. Зміст початкової освіти визначається Державним стандартом. З 1 вересня 2012 року вчителі початкових класів розпочали впровадження нового Державного стандарту в навчально-виховний процес, пріоритетними завданнями якого є не лише формування в учнів певної кількості знань, умінь та навичок, а й забезпечення подальшого становлення особистості дитини, розвиток її розумових здібностей, загальний всебічний розвиток.

Впровадженню Державного стандарту у школах району передувала велика підготовча робота відділу освіти, методичного кабінету, районних та шкільних методичних об’єднань вчителів початкових класів, адміністрацій ЗНЗ. Участь у Всеукраїнській акції «Нові стандарти-нова школа» показали, що навчальні заклади району готові до втілення реалізацій завдань нового Державного стандарту початкової освіти.

Як відомо, у минулому навчальному році з 1 класу було введено нові навчальні програми, вивчення іноземної мови. Англійську мову читають вчителі іноземної мови, які пройшли перепідготовку. Одним із кроків у 2013-2014 навчальному році стане впровадження у новому стандарті інформаційно-комунікаційних технологій. Відповідно до нового Державного стандарту всі учні початкової школи, починаючи з 2 класу, почнуть освоювати та використовувати їх у практичній діяльності, вивчаючи курс «Сходинки до інформатики». Кабінети інформатики підготовлено до навчання другокласників (зроблено підставки для ніг). Вчителі початкових класів пройшли експрес-курси з підготовки викладання навчального курсу «Сходинки до інформатики».

Під час перевірки готовності шкіл до нового навчального року особлива увага зверталася на створення умов навчального процесу з першокласниками та на хід виконання акцій «Дай руку, першокласнику!» та «Нові стандарти –нова школа».

Тільки при виконанні певних умов можливе впровадження Державного стандарту:

  • забезпечення наступності дошкільної і початкової загальної освіти;

  • використання здоров’язберігаючих технологій;

  • впровадження ІКТ в освітній процес початкових класів;

  • соціалізація особистості молодшого школяра.

Учні 1 і 2 класів 100% забезпечені підручниками, відповідно до нового Державного стандарту.

Вчителі початкових класів району працюють над тим, щоб забезпечити створення оптимальних умов для становлення особистості дитини, формування вміння і бажання вчитися та самовираження її в усіх видах діяльності.


Якість освітніх послуг. Результати ЗНО

Українську мову і літературу здавали 125 випускників. Район займає 8 місце серед інших (53,792, показник вищий за обласний). Географію здавали 31 випускник (54,194, показник вищий за обласний, 11 місце). Фізику здавав 31 випускник (12 місце), математику – 68 випускників (12 місце), історію України – 78 випускників (13 місце), хімію – 17 випускників (15 місце), світову літературу – 4 випускники (17 місце), англійську мову – 30 випускників (25 місце), біологію – 50 випускників (26 місце).

Могильська Мирослава, випускниця Ярошівської ЗОШ І-ІІІ ст., з української мови отримала 197 балів (найвищий результат у районі). На жаль, з 14 випускників, які отримали медалі, жоден не підтвердив високих навчальних досягнень з усіх предметів, які вони здавали.


Обдарованість. Профільність

Робота з обдарованими дітьми у районі велася відділом освіти, районним методичним кабінетом, освітніми закладами на виконання Програми роботи з обдарованою молоддю на 2012-2015 р.р., затвердженої рішенням районної ради від 12.04.2012 № 10-4/УІ.

Ведеться облік, постійно поповнюється банк даних про обдарованих дітей. створено та постійно поповнюється електронний інформаційний та методичний банк з питань обдарованості.

Велика увага приділяється підготовці педагогічних кадрів. Працює постійно діючий семінар для заступників директорів з навчально-виховної роботи, координаторів роботи з обдарованими дітьми “Діяльність школи у системі пошуку та підтримки обдарованих дітей”.

Створено систему поетапного виявлення обдарованих дітей через взаємодію психологічних служб дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів. Працює постійно діючий районний практичний семінар «Психологічний супровід обдарованості та профільності».

З метою вивчення, узагальнення та впровадження передового досвіду з питань розвитку обдарованої особистості, профілізації старшої школи працює педагогічний міст «Зерна досвіду». З червня 2013 року започатковано нову форму дистанційного навчання педагогів, що працюють у профільній школі, - мережевий віртуальний методичний кабінет, який діє на сайтах опорних шкіл освітніх округів.

Учні шкіл району щорічно беруть участь в олімпіадах з базових дисциплін та конкурсі-захисті МАН. У 2013 році якісний показник участі зріс у порівнянні з попереднім навчальним роком і кількість переможців складає 9, з них переможців обласних олімпіад з навчальних дисциплін – 7 та конкурсу-захисту МАН – 2.З метою покращення роботи ЗНЗ щодо підготовки учнів до інтелектуальних змагань та поглиблення знань учнів з базових навчальних дисциплін, підвищення професійних навичок індивідуальної роботи з обдарованими дітьми у вересні 2012 року відкрито районну Інтернет – школу «Олімп».

Для забезпечення потреб учнів у науково-дослідницькій діяльності, забезпечення допрофільної підготовки учнів базової та старшої школи у 2012 році створено районну філію територіального відділення МАН на базі будинку дитячої та юнацької творчості, навчанням охоплено 49 учнів. Відкрито 8 наукових відділень, працює10 секцій. Два вихованці філії МАН у 2013 році стали переможцями обласного етапу конкурсу-захисту МАН.

Активні учні району і в конкурсній діяльності художнього, технічного, спортивного, громадянського спрямування. У 2012-13 р.р. школярі взяли участь у більш ніж 40 конкурсах та посіли 143 призові місця на обласному, всеукраїнському та міжнародному рівнях, із них 66 – нагороди найвищого ґатунку.

Відпрацьовано механізм стимулювання та підтримки обдарованих школярів: згідно рішення колегії відділу освіти від 24.04.2013 №3/5 вісім переможців обласних олімпіад, конкурсу МАН 2013 року будуть отримувати районну стипендію.

Профільним навчанням у районі в 2012-2013 н.р. було охоплено 10 шкіл – це 23 класи з кількістю учнів 261. Поглиблене вивчення окремих предметів здійснювалося у 9 школах, охоплено 345 учнів.

Введено в дію нову форму профілізації старшої школи – освітній округ. У Катеринопільському районі з вересня 2012 року функціонує 5 освітніх округів, із них два - з кількома опорними школами (Катеринопільський - 3, Петраківський - 2). Профільне навчання в освітніх округах у 2012-2013 н.р. реалізувалося у 6-ти профілях – філологічному (5 опорних шкіл), фізико-біологічному (1 опорна школа), спортивному (2 опорних школи), екологічному (2 опорних школи), математичному (2 опорних школи), фізико-математичному (1 опорна школа) - та підтримувалося спецкурсами з профільних предметів.Для організації роботи та забезпечення науково-методичного супроводу діяльності освітніх округів у 2012 році створено нормативну базу (розроблено загалом 19 документів), сформовано базу інфомаційно – методичних матеріалів на допомогу керівникам освітніх округів, опорних шкіл. Започатковано районний практичний семінар для заступників директорів опорних шкіл освітніх округів «Система науково-методичної роботи освітнього округу: концептуальний підхід».Учні 16-ти населених пунктів сільської місцевості (майже 300 осіб) забезпечені підвезенням до місця навчання у базові навчальні заклади освітніх округів, відповідно до державної та регіональних програм «Шкільний автобус». Для цих потреб було задіяно 7 автобусів, які обслуговували 9 навчальних закладів. Напередодні нового навчального року придбано ще один шкільний автобус, що має покращити транспортне сполучення з навчальними закладами.


Основні виховні заходи з учнівською молоддю

Відділ освіти та навчальні заклади у 2012 – 2013 навчальному році послідовно здійснювали кроки щодо покращення виховної роботи в навчальних закладах, формування здорового способу життя, попередження негативних явищ серед учнівської молоді. Цьому сприяли різноманітні виховні заходи, що проводились серед учнівської молоді.

Підведені підсумки районного етапу Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості «Ідея соборності України : творчість Тараса Шевченка; народ, суспільство, держава, родина. Минуле, сучасне і майбутнє». Переможцями стали вихованці Катеринопільського районного будинку дитячої та юнацької творчості.

Катеринопільським районним центром зайнятості спільно з відділом освіти Катеринопільської РДА було проведено КВК «Обери професію» серед школярів. Мета цього заходу – донести у цікавій для молоді ігровій формі важливість правильного обрання професії та сприяння у формуванні позитивного іміджу робітничих професій. Конкурсним журі визначено переможця, яким стала команда «Агенти 007» Катеринопільської ЗОШ №1.

.Для подальшого розвитку учнівської художньої самодіяльності як засобу відродження та збереження національної культури, поглиблення змісту й розширення форм залучення учнівської молоді до професійного й народного мистецтва та пошуку обдарованих дітей у лютому-березні проводився ХІІІ районний огляд-конкурс дитячої художньої творчості «Грайлива веселка». Високих результатів на обласному рівні досягли учні Єрківської ЗОШ, Катеринопільської ЗОШ І-ІІІ ст. №1,Новоселицького НВК, Катеринопільського будинку дитячої та юнацької творчості,Вербовецького НВК, Ярошівської ЗОШ, Шостаківського НВК.

Вихованці Катеринопільського районного будинку дитячої та юнацької творчості, Єрківської ЗОШ І-ІІІ ступенів взяли участь у художньому конкурсі "Неофіти". Калниболотчук Ірина, учениця Єрківської ЗОШ І-ІІІ ступенів стала дипломантом цього конкурсу за роботу "Наодинці з Кобзарем".

В районі проводяться заходи до 200-річчя від дня народження Великого Кобзаря. З метою активізації історико-краєзнавчої, пошукової та дослідницької роботи, підтримки юних краєзнавців-музеєзнавців у вивченні та дослідженні творчої спадщини українського поета проходить історико-краєзнавча експедиція учнівської молоді "З Кобзарем у серці".Роботи учнів Петраківського НВК, Гончариської ЗОШ та Мокрокалигірської ЗОШ направлені для участі у обласному етапі

Проводився районний етап Всеукраїнського фестивалю-конкурсу "Молодь обирає здоров'я", мета якого популяризувати та пропагувати здоровий спосіб життя серед дітей та учнівської молоді, а також запобігти їх негативним проявам. Переможцями конкурсу в літературно-музично-спортивних міні-композиціях стали учні Ярошівської ЗОШ, у конкурсі плакатів - учні Пальчиківського НВК, у конкурсі фотографій та вікторині - учні Єрківської ЗОШ.

Учні Єрківської Розсохуватської ЗОШ стали переможцями районного конкурсу «Знавці права». Переможцями районного етапу УІ Всеукраїнського конкурсу шкільних малюнків на тему «Мої права» стали учениці Ступичненської ЗОШ.

Команда «Тайфун» Ярошівської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів взяла участь в обласному етапі Всеукраїнської військово – патріотичної спортивної гри «Зірниця», яка проходила в смт. Оршанець Черкаського району.

У липні наші козаки вдруге підкорили Говерлу(вперше у 2005 р.), присвятивши знаменним датам (200 річчя з дня народження Т.Г.Шевченка, 60 річниця з дня заснування Черкаської області 90- річчя утворення Катеринопільського району ).


Позашкільна освіта

Катеринопільський районний будинок дитячої та юнацької творчості – центр вільного часу дітей і юнацтва району, в якому створено всі умови для гармонійного розвитку особистості, реалізації її творчого та інтелектуального потенціалу, задоволення потреб у професійному самовизначенні, пошуку, розвитку і підтримки юних талантів та обдарувань. Уперше за часів незалежної України Президент проголошує в державі Рік дитячої творчості. Завдання року дитячої творчості - надати поштовх розвитку системи позашкільної освіти, модернізувати мережу закладів та охопити позашкільною освітою у 2013 році – 50% школярів, у 2014 – 70%.Позашкільною освітою в районі охоплено 50,8 % молоді , що в порівнянні з минулим роком на 28,8 % більше. Тоді як обласний показник становить 39,9%.В Катеринопільському районному будинку дитячої та юнацької творчості в 2012 -2013 навчальному році працювало 32 гуртки, якими було охоплено 813 вихованців різного віку. В порівнянні з минулим роком на 308 вихованців більше. Створено 6 філій Будинку творчості , з них 4 на базі сільських шкіл (Катеринопільська ЗОШ І –ІІІ ст. №1, Катеринопільський ліцей, Вікнинська ЗОШ І-ІІІ ст., Єрківська ЗОШ І-ІІІ ст., Розсохуватська ЗОШ І-ІІІ ст., Мокрокалигірська ЗОШ І-ІІІ ст. ), в яких навчається 295 вихованців.Діюча мережа гуртків забезпечує вихованцям можливість проявити себе в різних напрямках творчості: художньо-естетичний; декоративно –прикладний;науково – технічний; художньо-технічний; інформаційно – технічний; спортивний; туристсько – краєзнавчий; гуманітарний; еколого – натуралістичний; науково – дослідницький.

На виконання районної цільової програми з розвитку позашкільної освіти на період до 2014 року( рішення № 7-5 / VI від 21.10.2011 р.) з жовтня 2012 року на базі БДЮТ працює районна філія Малої Академії Наук (49 дітей), де юні обдарування району мають можливість проявити свої знання, таланти та здібності до науково- дослідної та пошукової роботи. Секції МАН працюють на базі Вікнинської ЗОШ, Катеринопільської ЗОШ №2, Катеринопільського ліцею, Катеринопільської ЗОШ №1, Єрківської ЗОШ та БДЮТ. В 2013 році за підсумками ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу- захисту науково – дослідницьких робіт учнів –членів МАН маємо два переможці обласного рівня.У банку обдарованих дітей Будинку дитячої та юнацької творчості – 152 вихованців, переможців районного, обласного, Всеукраїнського та міжнародного рівнів. Такі діти мали змогу відпочивати в Літній школі для творчо обдарованих дітей, що діяла при БДЮТ цього року. Протягом 2012 – 2013 навчального року вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості та гуртківці загальноосвітніх навчальних закладів взяли участь у 50-ти заходах , конкурсах, змаганнях та виставках. За підсумками маємо 92 переможці районного рівня, 40 – обласного рівня, 14 переможців Всеукраїнського та 5 міжнародного рівнів.

З метою розширення мережі гуртків та охоплення більшої кількості дітей позашкільною освітою, в тому числі сільської місцевості, необхідно активно опрацювати нові форми позашкільної роботи, відкрити філії та окремі гуртки в школах. Станом на 1 вересня 2013 року буде відкрито 2 філії на базі Катеринопільської ЗОШ І- ІІІ ст. №2 та Пальчиківського НВК

(4 гуртки), гурток на базі Вікнинської ЗОШ , клуб учнівського самоврядування «Лідер». Це дасть нам змогу збільшити кількість дітей, охоплених змістовним дозвіллям у позанавчальний час, на 100 осіб, або майже 5 відсотків.


Соціально-психологічна служба

Пріоритетним напрямом розвитку соціально-психологічної служби району у 2012-2013 н.р. була постійна організаційна робота щодо збереженні мережі соціально-психологічної служби, її постійного розвитку, збільшення чисельності практичних психологів, введення посад соціальних педагогів; підвищення ефективності роботи практичних психологів через налагодження системної командної взаємодії та соціально-психологічного супроводу всіх учасників навчально-виховного процесу; забезпечення психологічного супроводу розвитку особистості у навчально – виховному процесі, підвищення компетентності практичних психологів та соціальних педагогів.

Психологічна служба закладів освіти району налічує 25 осіб. Згідно з рекомендованими нормативами Міністерства освіти і науки України станом на 01.06.2013 рік навчальні заклади системи освіти району забезпечені кадрами практичних психологів на 52%, соціальних педагогів – 77% від потреби. Дефіцит ставок практичних психологів – 48%, соціальних педагогів – 23%.

Загальноосвітні навчальні заклади укомплектовані кадрами практичних психологів на 82,9%, соціальних педагогів на 80,5%.

Щороку спостерігається позитивна динаміка введення посад психологів та соціальних педагогів. Так, у 2012-2013 н.р. введено посаду соціального педагога у Шостаківському НВК «ДНЗ-ЗОШ І-ІІ ст.», посади практичного психолога, соціального педагога у Лисичобалківському НВК «ДНЗ-ЗОШ І-ІІ ст.».


Забезпечення учнів підручниками

Згідно листа Міністерства освіти і науки України від 09.04.2012 р. №1/9-269 у школах району щорічно здійснюється інвентаризація бібліотечних фондів підручників. Відповідно до інвентаризації можна проаналізувати забезпеченість учнів району підручниками. Основним завданням, покладеним на відділ освіти, адміністрації шкіл є вчасна доставка до шкіл підручників та розподіл між учнями, а також організація виховної роботи із збереження підручникового фонду. Щорічно видаються накази по відділу освіти «Про перерозподіл підручників між школами району» для більш повного задоволення потреб шкіл району підручниками.

З метою покращення роботи по збереженню підручників було проведено на протязі року наради та семінари з шкільними бібліотекарями.

Станом на 01.09.2013 р. учні шкіл району в основному забезпечені підручниками. Учні 1-11 класів забезпечені підручниками на 88%, учні 1-4 класів 99%, 5-9 класів – 98%, 10-11 класів – 70%. У липні та серпні 2013 року надійшли підручники для 2 та 5 класів.У школах району проводиться робота з виховання в учнів бережливого ставлення до підручників і продовження строків їхнього життя. Школи району беруть участь у Всеукраїнській щорічній акції «Живи, книго!». В межах акції проводяться рейди-перевірки збереження підручників, оформляються огляди-виставки, проводиться ремонт підручників, бесіди, конкурси.

Протягом листопада – грудня 2013 року буде проводитися районний етап Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека».


Інформатизація і комп’ютеризація

Органи управління освітою, навчальні заклади забезпечують реалізацію державної програми комп'ютеризації загальноосвітніх навчальних закладів.

Вживаються заходи щодо впровадження у навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів інформаційно-комунікаційних технологій, створення умов для поетапного переходу до нового рівня освіти на основі зазначених технологій, підвищення її якості, доступності та ефективності; підготовки підростаючого покоління до повноцінної плідної життєдіяльності в інформаційному суспільстві.

У процесі реалізації цих заходів у школах району встановлено 27 навчальних комп’ютерних комплексів, 315 персональних комп’ютерів, 25 портативних проекційних комплексів. Усі навчальні заклади, у тому числі шкільні бібліотеки, забезпечені швидкісним доступом до Інтернету, мають власні веб-сайти, програмне комп’ютерне забезпечення з усіх основних предметів. Все це дає вчителю необмежений простір для творчої діяльності.

На часі впровадження інформаційних технологій в управлінську діяльність, організація автоматизованого бібліотечного документообігу, а також заміна комп’ютерної техніки, яка вичерпала свій ресурс.


Кадрове забезпечення загальноосвітніх закладів

Педагог – довірена особа суспільства, якій воно ввіряє найдорожче і найцінніше – дітей, свою надію та майбутнє. Саме вчителі є зберігачами культурної і духовної спадщини нашої країни, і тому від їх праці, не менш, ніж від темпів росту економічних показників залежить, у якій країні ми будемо жити завтра.

Сьогодні навчально-виховний процес у загальноосвітніх навчальних закладах усіх типів забезпечують 401 педагогічний працівник. З них повну вищу освіту мають 362, що становить 90,2 відсотки.

Останнім часом намітилася позитивна тенденція щодо збільшення кількості вчителів, які мають освітньо-кваліфікаційні рівні спеціаліста або магістра.

Найбільше педагогів з повною вищою освітою працює у Катеринопільській ЗОШ №1, Катеринопільському ліцеї, Новоселицькій, Вікнинській, Розсохуватській, Ярошівській ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Заочно навчається у вищих навчальних закладах ІІІ-ІV рівнів акредитації 11 осіб, що складає 2,7 відсотки. За освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціалістів вищої категорії 114 (28,5 відсотків), спеціалістів першої категорії 123 (30,7 відсотки), спеціалістів другої категорії 53 (13,2 відсотків), спеціаліст – 72 (18 відсотків).У загальноосвітніх школах району працює 401 учитель, у тому числі 10 «учителів-методистів»; 27 «старший учитель», 16 психологів, 6 соціальних педагогів, 16 педагогів-організаторів, 21 вихователь, 1 логопед.

Проблемою кадрової роботи минулих років була постійна наявність вакансій. Останнім часом школи розпочинають навчальний процес практично укомплектовані педагогічними кадрами.

Втім, поряд із суттєвим зменшенням кількості вакантних посад та зростанням якості професійної підготовки майбутніх учителів, залишається актуальним питання старіння педагогічних кадрів.

На даний час у загальноосвітніх навчальних закладах працює 69 вчителів пенсійного віку, що становить понад 16 відсотків від загальної кількості педагогічних працівників. Найбільша їх кількість у Катеринопільській ЗОШ І-ІІІ ст. №1, №2, Єрківській, Ярошівській ЗОШ І-ІІІ ст.

При цьому, 48 відсотків педагогів мають стаж педагогічної роботи понад 20 років.

Така ситуація збільшує віковий розрив між поколіннями дорослих і дітей, що ускладнює процес спілкування вчителів та учнів.

З метою матеріальної і моральної підтримки випускникам вищих навчальних закладів, які здобули освіту за напрямами і спеціальностями педагогічного профілю та уклали угоду на строк не менше як три роки про роботу в загальноосвітніх навчальних закладах сільської місцевості, надається одноразова адресна грошова допомога в п’ятикратному розмірі мінімальної заробітної плати. Крім цього, щорічно усім молодим учителям виплачується матеріальна допомога в розмірі одного посадового окладу на підставі наказу відділу освіти.

У 2013 році прибуло 3 молодих спеціалістів.


Соціальний захист

У 2012-2013 навчальному році гарячим харчуванням охоплено 2244 учнів, що становить 99,3 %, з них 813 (100 % ) учнів 1-4 класів, 1125 (99,4 ) учнів 5-9 класів, 306 (97 % ) учнів 10-11 класів.

ОХОПЛЕННЯ УЧНІВ ШКІЛ РАЙОНУ ГАРЯЧИМ ХАРЧУВАННЯМ (у відсотках)У 20 загальноосвітніх закладах, розташованих в зоні радіоактивного забруднення, організоване безкоштовне гаряче харчування потерпілих 1938 дітей (100%). Харчування цих учнів згідно з рішенням Тендерного комітету Міністерства праці та соціальної політики України організовує фізична –особа підприємець Борисенко Надія Анатоліївна. Вартість харчування учнів шкіл, які розміщені в Чорнобильській зоні, відповідно до вікових категорій становить: 6-10 р. - 11,60 грн., 10-14 р – 13,80 грн., 14-18р. - 15,70 грн.

Школи, які розташовані за межами зони радіоактивного забруднення, займаються організацією харчування самостійно, залучаючи для цього кошти місцевих господарств, батьків, спонсорів. Середня вартість харчування в школах, розміщених поза зоною радіоактивного контролю, в середньому 8 грн. На закупівлю продуктів харчування у 2012 році районним бюджетом передбачено 200 тис. грн. (по 6 грн. на 1 учня 1-4 класів та 8 грн. для дітей дошкільного віку.

У навчально-виховних комплексах всі 183 дошкільнят охоплені 3-разовим гарячим харчуванням, вартість харчування – 11,82 грн. на одну дитину.

Керівники навчальних закладів, медичні працівники шкіл аналізують і контролюють виконання норм харчування дітей відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22.11.2004р. №1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах». Всі шкільні їдальні забезпечено необхідним технологічним та холодильним обладнанням.

У всіх школах проведені поточні ремонти харчоблоків. Харчоблоки забезпечені проточною холодною та гарячою водою.

Працівники харчоблоків дотримуються умов та термінів зберігання харчових продуктів, вимог кулінарної обробки продукції, режиму миття столового посуду. Відбирають добові проби страв, які зберігають в холодильниках до зняття наступних добових проб. Відповідно до вимог наказу МОЗ України від 23.07.2002 №280 «Щодо організації проведення обов’язкових профілактичних медичних оглядів» в повному обсязі та у визначені терміни проводяться профілактичні медичні огляди працівників шкільних харчоблоків, здаються санмінімуми.

Відділ освіти співпрацює з питання покращення харчування з організаторами харчування та поставщиками.

У всіх навчальних закладах є сертифікати якості продуктів харчування. З метою поліпшення організації харчування дітей у навчальних закладах та забезпечення належного контролю щороку у серпні відділом освіти проводився семінар для кухарів шкіл за участю відповідальних працівників РайСЕС, на яких звертається особлива увага на підвищення професійного рівня знань з питань дотримання санітарного законодавства.

Питання організації харчування дітей навчальних закладів перебуває на постійному контролі у відділі освіти, розглядається на нарадах при голові райдержадміністрації, на нарадах директорів, колегії відділу освіти.

З метою налагодження ефективного медичного нагляду за здоров’ям дітей та якістю харчування у 18 навчальних закладах введено посади медсестер.

У загальноосвітніх закладах району створено належні умови для проведення медичних оглядів. Проводиться роз’яснювальна інформаційна робота з учнями щодо необхідності медичних оглядів, а також з батьками щодо створення умов у сім’ї для виховання здорової дитини. До цієї роботи залучаються медичні працівники. Посилено санітарно-освітню роботу серед учнів та батьків з питань оздоровлення та профілактики захворювань, проведення профілактичних щеплень з використанням засобів масової інформації, листівок, буклетів та іншої наглядної агітації, зустрічей з лікарями.

Проводиться робота з пропаганди здорового способу життя (гуртки, клуби за інтересами, тематичні вечори). У шкільних методичних кабінетах створені куточки «На допомогу учителю з питань організації профілактики шкідливих звичок у школярів».У школах проходять місячники пропаганди здорового способу життя, під час якого проводяться лінійки «Здоров’я дітей-здоров’я нації», виставки науково-популярної літератури, тематичні години спілкування «Здорові звички-здоровий спосіб життя», «Твоє здоров’я у твоїх руках». Постійно проводиться тестування на предмет вживання учнями наркотичних речовин. До роботи з дітьми залучаються працівники лікарні, служби сім’ї та молоді.

Покращується робота щодо оздоровлення школярів.


^ АНАЛІЗ ОЗДОРОВЛЕННЯ УЧНІВ ШКІЛ РАЙОНУ
Влітку 2013 року працювало 27 таборів відпочинку з денним перебуванням, у яких відпочивало 1877 учнів, що становить 89%.


Спортивно-масова робота

Важливим та необхідним фактором формування фізично здорової молоді є система спортивно-оздоровчої та фізкультурно-масової роботи у навчальних закладах.

З метою фізичного загартування дітей шкільного віку, виявлення перспективних спортсменів у період з жовтня 2012 року по травень 2013 року проведено 13 навчально-тренувальних заходів з 6 видів спорту в яких взяли участь 1780 учнів з 20 шкіл. Масово проходили змагання з футболу на призи клубу «Шкіряний м’яч» у 4-х вікових групах серед хлопчиків та у 2-х вікових групах серед дівчаток, баскетболу, волейболу, шахів, шашок, легкої атлетики, легкоатлетичного кросу, спортивні ігри «Старти надій».

За підсумками змагань переможцями стали:

серед загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІІ ступенів - Катеринопільська ЗОШ №1 ЗОШ (І місце), Катеринопільський ліцей (ІІ місце), Ярошівська ЗОШ (ІІІ місце);

серед загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІ ступенів - Шостаківський НВК (І місце), Бродецький НВК (ІІ місце), Лисичобалківський НВК (ІІІ місце).

136 учнів у складі збірної Катеринопільського району брали участь у ХVІІІ обласних комплексних навчально-тренувальних заходах у 11 видах спорту. З них:

  • 14 стали призерами всеукраїнських змагань в командному заліку, учні Катеринопільської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, «Шкіряний м’яч».

  • Важливим фактором підвищення результативності виховної та спортивно-масової роботи могли б стати ефективна співпраця з місцевими органами влади та активне залучення спонсорських коштів.Фінансово-економічне та матеріально-технічне забезпечення

За 2012 рік профінансовано 28 656 079 грн., що становить 98,41% до затвердженого плану асигнувань, в т.ч. на зарплату – 17 723 644,88 грн.

Середньомісячна зарплата одного працівника освіти становить – 2 293,43 грн.

Придбано меблів на суму 21 348 грн., замінено пластикових вікон на суму – 58 973 грн. у Розсохуватському НВК, новоселицькому НВК, Катеринопільській ЗОШ І-ІІІ ст. №1, Ступичненській ЗОШ І-ІІ ст. Зроблено поточний ремонт санвузлів – 81 529 грн., систем опалення – 2050,1 грн., котельні, гаражів, приміщення шкіл – 142 144 грн.

Придбано шкільний автобус за рахунок державного бюджету (358 000 грн.), комп’ютерний клас – 45 960 грн.

Використано коштів на оздоровлення учнів в пришкільних таборах – 136 592, 13 грн.

Проведено капітальний ремонт приміщення Вербовецького НВК – 119 991 грн., побудовано багатофункціональний спортивний майданчик на території Вікнинської ЗОШ І-ІІІ ст. – 99 986 грн.

Виплачено допомогу дітям-сиротам для придбання шкільної форми – 27 000 грн.

Виплачено стипендії учням – призерам обласних учнівських олімпіад та конкурсів (34 810,80 грн.).

Надійшло благодійних внесків та спонсорської допомоги на суму 122 159 грн. (телевізори – 11 шт., проектори – 13 шт., столи для комп'ютерів – 6 шт., принтери - 6 шт.).

За рахунок бюджетних коштів придбано котел на тверде паливо (47 000 грн.), насоси, водонагрівач, електронну дошку, установку для очистки води – 15 800 грн. (Катеринопільська ЗОШ І-ІІІ ст. №1).

У І півріччі 2013 року на функціонування загальноосвітніх та позашкільного навчальних закладів використано коштів на суму 16103 тис. грн, у тому числі, на заробітну плату 10005,8 тис. грн., енергоносії – 1858,5 тис. грн. Середня заробітна плата в галузі склала 2780 грн. Вартість утримання 1 учня – 7163 грн.

Придбано шкільний автобус за рахунок державного бюджету (375 000 грн.)

У цілому загальноосвітні навчальні заклади готові до організованого початку навчального року. У ході підготовки проведені поточні ремонти навчальних кабінетів, приміщень загальноосвітніх шкіл, за рахунок бюджетних та благодійних коштів, частково оновлено матеріально-технічну базу навчальних закладів на суму близько 1 млн.грн.

Завершено будівництво внутрішніх туалетів в Мокрокалигірській, Гончариській ЗОШ, Гуляйпільському, Бродецькому, Пальчиківському НВК, Лисичобалківський НВК (дитячий садок 34 тис.грн «ПП Личак»), Ступичненській ЗОШ (44 995 грн ПП «Савранський»), виділено кошти 40 тис.грн для облаштування туалету в Катеринопільській ЗОШ №2. За рахунок соціальних угод проведено ремонт дитсадка в Розсохуватській ЗОШ І-ІІІ ступенів (20 тис.грн), облаштовано кабінет медсестри . Замінено 8 дверей та оновлено освітлення в Новоселицькому НВК (20 тис.грн.).

Розпочаті роботи по влаштуванню внутрішнього туалету Ярошівської ЗОШ, вирішується питання по влаштуванню внутрішнього туалету Шостаківський НВК (кошти з обласного бюджету) та біотуалету Єлизаветського НВК (місцевий бюджет)

Проводиться робота по будівництву спортмайданчиків на території Кайтанівської (22,798 грн) та Мокрокалигірській ЗОШ (108 тис грн.).

У загальноосвітніх закладах проведено виміри опору ізоляції та контурів заземлення електроустановок.

Оформлено та зареєстровано документи на повірку вимірювальних приладів для кочегарок та повірку димовенканалів.

Завершено ремонт системи опалення у Катеринопільській ЗОШ І-ІІІ ст. №1 (заміна 40м труб, початкова ланка).

В даний час завезені дрова для кочегарок загальноосвітніх навчальних закладів та вирішено питання щодо забезпечення шкіл вугіллям.

Схожі:

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України Катеринопільська районна державна адміністрація Відділ освіти Виступ начальника відділу освіти Мовчан Т. Ю. на серпневій конференції педагогічних працівників Катеринопільського району iconМіністерство освіти і науки, молоді та спорту України Катеринопільська районна державна адміністрація Відділ освіти Виступ начальника відділу освіти Мовчан Т. Ю. на серпневій конференції педагогічних працівників Катеринопільського району
Вітаємо Вас із початком нового навчального року. Кожен із вас з великою відповідальністю виконує найважливішу справу – засіває дитячі...
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України Катеринопільська районна державна адміністрація Відділ освіти Виступ начальника відділу освіти Мовчан Т. Ю. на серпневій конференції педагогічних працівників Катеринопільського району iconСтворення умов для самоосвітньої дільності педагогічних працівників у міжкурсовий період катеринопільська районна державна адміністрація Відділ освіти Районний
Автор: Череватюк Василь Михайлович, завідуючий районним методичним кабінетом відділу освіти Катеринопільської районної державної...
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України Катеринопільська районна державна адміністрація Відділ освіти Виступ начальника відділу освіти Мовчан Т. Ю. на серпневій конференції педагогічних працівників Катеринопільського району iconМіністерство освіти І науки, молоді та спорту україни вінницька область мурованокуриловецька районна державна адміністрація відділ освіти
Вінницької облдержадміністрації від 03. 02. 2012 року №508/02, відділ освіти райдержадміністрації просить терміново довести до відома...
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України Катеринопільська районна державна адміністрація Відділ освіти Виступ начальника відділу освіти Мовчан Т. Ю. на серпневій конференції педагогічних працівників Катеринопільського району iconУкраїна рокитнівська районна державна адміністрація рівненської області відділ освіти
Федерація футболу України та Міністерство освіти І науки, молоді та спорту України протягом березня-травня ц р проводять Національний...
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України Катеринопільська районна державна адміністрація Відділ освіти Виступ начальника відділу освіти Мовчан Т. Ю. на серпневій конференції педагогічних працівників Катеринопільського району iconХмельницька районна державна адміністрація відділ освіти, молоді та спорту
На виконання листа Департаменту освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації від 02. 10. 2013 №701-4/2013 відділ освіти, молоді...
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України Катеринопільська районна державна адміністрація Відділ освіти Виступ начальника відділу освіти Мовчан Т. Ю. на серпневій конференції педагогічних працівників Катеринопільського району iconЗачепилівська районна державна адміністрація відділ освіти
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України оголошує проведення з 19 по 23 листопада 2012 року Всеукраїнського фестивалю...
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України Катеринопільська районна державна адміністрація Відділ освіти Виступ начальника відділу освіти Мовчан Т. Ю. на серпневій конференції педагогічних працівників Катеринопільського району iconМатеріали до доповіді начальника Головного управління освіти і науки облдержадміністрації на серпневій конференції працівників освіти Черкаської області 29. 09
Матеріали до доповіді начальника Головного управління освіти і науки облдержадміністрації на серпневій конференції працівників освіти...
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України Катеринопільська районна державна адміністрація Відділ освіти Виступ начальника відділу освіти Мовчан Т. Ю. на серпневій конференції педагогічних працівників Катеринопільського району iconМіністерство освіти І науки, ЦК профспілки працівників молоді та спорту України освіти І науки України
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, управління освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської...
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України Катеринопільська районна державна адміністрація Відділ освіти Виступ начальника відділу освіти Мовчан Т. Ю. на серпневій конференції педагогічних працівників Катеринопільського району iconКатеринопільська районна державна адміністрація Відділ освіти Методичний кабінет Коваленко Лідія Борисівна Вчитель-методист початкових класів Мокрокалигірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Кредо: Доброту якщо посієш – збереш гарний урожай
Автор: В. Ф. Крохмаль, методист з початкової освіти Катеринопільського районного методичного кабінету
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України Катеринопільська районна державна адміністрація Відділ освіти Виступ начальника відділу освіти Мовчан Т. Ю. на серпневій конференції педагогічних працівників Катеринопільського району iconКатеринопільська районна державна адміністрація відділ освіти
Відділ освіти Катеринопільської районної державної адміністрації надсилає для практичного використання інструктивно-методичні рекомендації...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи