Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України Катеринопільська районна державна адміністрація Відділ освіти Виступ начальника відділу освіти Мовчан Т. Ю. на серпневій конференції педагогічних працівників Катеринопільського району icon

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України Катеринопільська районна державна адміністрація Відділ освіти Виступ начальника відділу освіти Мовчан Т. Ю. на серпневій конференції педагогічних працівників Катеринопільського району
Скачати 437.4 Kb.
НазваМіністерство освіти і науки, молоді та спорту України Катеринопільська районна державна адміністрація Відділ освіти Виступ начальника відділу освіти Мовчан Т. Ю. на серпневій конференції педагогічних працівників Катеринопільського району
Сторінка1/3
Дата конвертації30.12.2012
Розмір437.4 Kb.
ТипДокументи
  1   2   3


Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Катеринопільська районна державна адміністрація

Відділ освіти


Виступ


начальника відділу освіти Мовчан Т.Ю.


на серпневій конференції педагогічних


працівників Катеринопільського району


30.08.2012


Катеринопіль

2012

ШАНОВНІ ОСВІТЯНИ !


Вітаємо Вас із початком нового навчального року. Кожен із вас з великою відповідальністю виконує найважливішу справу – засіває дитячі серця зернинами знань і духовності. Нехай ця благородна мета єднає Вас, додає наснаги і наполегливості.

Ми маємо навчати дітей вмінню будувати власну життєву стратегію, щоб впевнено прямувати у житті за власним вибором.

Переконана, що ефективному проектуванню освітньої діяльності у новому навчальному році сприятиме ґрунтовний аналіз стану освіти району.

Тож звернемо увагу на деякі якісні результати, озвучимо цифри (Вашій увазі пропоную переглянути відеоролик).


^ ШАНОВНІ КОЛЕГИ !


Ви маєте на руках матеріали та проект рекомендацій конференції.

Я зупинюся на деяких питаннях модернізації освітньої галузі району, розглядаючи їх перш за все, крізь призму забезпечення доступу до якісної освіти.

У минулому навчальному році всіма видами організованого навчання, починаючи з дошкільного й завершуючи професійно-технічним навчанням, було охоплено 2899 громадян району.

Нам вдалося організовано завершити навчальний рік.


^ ДОШКІЛЬНА ОСВІТА

В Україні процес розвитку дошкільної освіти набув потужного і динамічного характеру. На сьогодні Кабінетом Міністрів України затверджено Державну цільову соціальну програму розвитку дошкільної освіти на період до 2017 року. Рішенням сесії районної ради від 08.02.2012 №9-10/VI затверджено районну програму розвитку дошкільної освіти на період до 2017 року, яка сприятиме збереженню мережі дошкільних навчальних закладів, проведенню у них капітальних ремонтів, модернізації матеріально-технічної бази, розширенню роботи з батьками. Вцілому орієнтовний обсяг фінансування заходів програми становить 1151, 727 тис. грн.

Дошкілля району – це 25 дошкільних навчальних закладів, з них 13 у складі навчально-виховних комплексів. З кожним роком простежується тенденція до поступового збільшення кількості навчально-виховних комплексів, що пов’язано із зменшенням контингенту дітей дошкільного та шкільного віку в селах. Відповідно до рішення Катеринопільської районної ради від 12.04.2012 №10 – 7/V-I дошкільний навчальний заклад «Сонечко» та Новоселицьку загальноосвітню школу І-ІІІ ст. реорганізовано у Новоселицький навчально-виховний комплекс «Дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа І-ІІІ ступеня». З 01.09.2012 року у новоствореному дитячому садку Новоселицького НВК буде функціонувати 2 групи для дітей дошкільного віку.

Під патронатом голови Черкаської обласної державної адміністрації, Героя України Сергія Борисовича Тулуба, підтримці районної державної адміністрації, місцевої влади в селищі Єрки здійснено соціальний проект в рамках програми «Будуємо нову Черкащину», виконання обласної та районної програм розвитку дошкільної освіти. З 1 вересня дитячий садок «Колосок» відкриє обійми ще для 20 малюків селища, яких чекає відремонтована, простора, сучасно обладнана групова кімната.
Охоплено дошкільною освітою 835 дітей, що становить 82% від загальної кількості дітей 1-6 років, що проживають у районі. Форми охоплення: 783 дитини (77%) виховується у дошкільних навчальних закладах та навчально-виховних комплексах, над 52 дітьми (5%) здійснюється соціально-педагогічний патронат. У Катеринопільському Центрі розвитку дитини «Сонечко» працює група компенсуючого типу для дітей, що потребують корекції мовлення, з кількісним складом 17 осіб. На 100 місцях виховується 75 дітей. Діюча мережа дошкільних навчальних закладів району забезпечує громадянам рівний доступ до якісної освіти.У відділі освіти створено персоніфікований банк даних дітей дошкільного віку, що проживають у районі. На основі цих даних здійснюється контроль щодо забезпечення максимального охоплення дітей 5-річного віку суспільним дошкільним вихованням.

У районі проживає 207 дітей 5-річного віку, які стовідсотково охоплені дошкільною освітою.

Фактичні видатки на утримання дошкільних навчальних закладів району за І півріччя 2012 року виконано у сумі 3877, 6 тис.грн. в т. ч. : середня заробітна плата працівників становила – 1694 грн.; утримання одного вихованця у дошкільному закладі становило – 4952 грн., ДНЗ – 5226 грн., НВК – 3583 грн.

За оперативними даними (на основі довідок, наданих селищними, сільськими радами), на харчування однієї дитини в день у І півріччі 2012 року включаючи кошти місцевого бюджету, чорнобильські відшкодування, батьківську плату та спонсорську допомогу витрачалося в середньому 9,68 грн. (аналогічний період 2011 року – 7,10 грн). Найвища вартість харчування у ДНЗ «Колосок» смт Єрки – 14 грн., ДНЗ «Ромашка» с. Гончариха – 12 грн., найнижча у ДНЗ «Пролісок» с. Ступичне. Фізіологічні норми харчування по основних продуктах виконано на 79,1%. Видатки на харчування за І півріччя 2012 року становили: дошкільні навчальні заклади – 246,7 тис. грн.., дошкільні навчальні заклади у складі навчально-виховних комплексів – 131,0 тис. грн..

Загалом, видатки на дошкільні навчальні заклади збільшилися у порівнянні з минулим роком на 26%.

У дошкіллі освітній процес здійснюють 80 педагогічних працівників, з них закінчили вищі навчальні заклади І-ІІ рівнів акредитації 56 осіб (70%), ІІІ-ІV рівнів акредитації – 24 особи (30%).У порівнянні з 2011 роком, відсоток працівників, які закінчили вищі навчальні заклади ІІІ-IV рівнів акредитації зріс на 5 відсотків. Серед педагогів-дошкільників 3 спеціалісти вищої категорії, 4 спеціалістів І категорії, 2 спеціалісти ІІ категорії, 3 педагоги мають звання «вихователь-методист».

Протягом 2011-2012 н.р. в практику роботи дошкільних закладів, окрім основної базової програми «Я у Світі» активно впроваджувалась додаткова програма розвитку дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт». Відділом освіти, районним методичним кабінетом проведено ряд методичних заходів з метою роз’яснення та ефективного впровадження у практику нової програми. Протягом 2011-2012 н. р. проведено семінари-практикуми для завідуючих дошкільних навчальних закладів та директорів НВК з проблеми: «Моніторингові дослідження у дошкільному навчальному закладі – ефективний чинник управління якістю й розвитку дошкільної освіти» на базі ДНЗ «Казка» смт Катеринопіль; засідання методичних об’єднань вихователів різновікових, молодших, старших груп, семінари-практикуми активну участь в яких взяли педагоги із Залізняцького НВК «ДНЗ – ЗОШ І ст.», КЦРД «Сонечко» смт Катеринопіль, ДНЗ «Ромашка» с. Мокра Калигірка.

У районі працює 2 майстер-класи та 2 творчі групи під керівництвом вихователів-методистів Ізвєкової Н.В., Сиваченко Т.Д. (ДНЗ «Казка» смт Катеринопіль), Кисіль Н.В., Шматко Н. О. (КЦРД «Сонечко» смт Катеринопіль) з проблем: «Моніторинг в системі дошкільної освіти», «Створення сучасних розвивальних посібників», «Модернізація планування освітнього процесу в дошкільному навчальному закладі», «Організація фізкультурно-оздоровчої роботи».

Педагогічні працівники-дошкільники активні учасники Всеукраїнських конкурсів, обласних Інтернет-семінарів. Адміністрація Катеринопільського Центру розвитку дитини «Сонечко» взяла участь та стала переможцем районного етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту сучасної моделі навчального закладу «Школа сприяння здоров’я». Матеріали про роботу Центру, як одного з кращих дошкільних закладів району, та узагальнений досвід роботи вихователя-методиста ДНЗ «Казка» смт. Катеринопіль Ізвєкової Надії Василівни направлені в ОІПОПП з метою відзначення під час проведення Всеукраїнського Дня дошкілля, що відбудеться 27 вересня 2012 року.

Сертифікати Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників, за участь в інтернет-семінарах, вручені педагогам Шматко Надії Олександрівні, Кисіль Наталії Вікторівні, Гелетко Людмила Василівна КЦРД «Сонечко» смт Катеринопіль, Сиваченко Тетяні Дмитрівні вихователю ДНЗ «Казка» смт Катеринопіль, Кротенко Аллі Миколаївні вихователю ДНЗ «Зірочка» с. Вікнине. Матеріали з досвіду роботи вихователів КЦРД «Сонечко» Канак Тетяни Василівни, Гелетко Людмили Василівни. «Рідне селище знати і любити» надруковано у Всеукраїнському часописі для педагогів-дошкільників «Дитячий садок» (№39, жовтень 2011 року).

Дипломантом ХVІІ обласної виставки педагогічних технологій «Освіта Черкащини – 2012» відповідно до наказу ОІПОПП від 03.05.2012 № 159 визнано Ізвєкову Н.В. керівника районної творчої групи вихователів дошкільних навчальних закладів, за методичний посібник "Моніторинг професійної компетентності педагогів дошкільного навчального закладу", лауреатами виставки стали Скуцька А.І., Кисіль Н.В. завідувач та вихователь-методист КЦРД «Сонечко» смт Катеринопіль за роботу «Дитина – сім’я – дошкільний заклад – курс на співпрацю».

У квітні 2012 року проведено V районний фестиваль дитячої художньої творчості «Сонячний зайчик», у якому взяли участь 70 дітей, із 14 освітніх закладів, вони продемонстрували 22 номери художньої самодіяльності у святковій програмі. З кожним роком прослідковується позитивна тенденція щодо підготовки та залучення обдарованих дошкільників до участі у фестивалі. Так, у порівнянні з 2011 роком кількість задіяних у фестивалі дітей зросла на 22 особи. Належний рівень виконавської культури продемонстрували учасники з ДНЗ «Колосок» смт. Єрки, ДНЗ «Ромашка» с. Мокра Калигірка, Шостаківського НВК «ДНЗ-ЗОШ І-ІІ ст.» ЦРД «Сонечко», ДНЗ «Казка» смт. Катеринопіль. Всіх учасників нагороджено дипломами, подарунками.

Протягом 2011-2012 н. р. до мережі Інтернет підключено дошкільні заклади «Ромашка» с. Гончариха, «Казка» смт Катеринопіль, «Колосок» смт Єрки, «Ромашка» с. Мокра Калигірка». На сьогодні 52% ДНЗ підключені до Інтернет-мережі.

Протягом жовтня 2011 року проведено районний етап Всеукраїнського конкурсу на кращий інтернет-сайт дошкільного навчального закладу. Відповідно до наказу відділу освіти від 08.11.2011 «Про підсумки проведення районного етапу Всеукраїнського конкурсу на кращий Інтернет-сайт дошкільного навчального закладу» грамотами переможців нагороджено Петраківський НВК «ДНЗ – ЗОШ І-ІІІ ст.» та КЦРД «Сонечко» смт Катеринопіль.

Здійснюються заходи щодо покращення матеріально-технічної бази.

Проведено реконструкцію кімнат, вставлено нові енергозберігаючі вікна, збудовано та оснащено внутрішні туалети для дошкільного закладу в Новоселицькому НВК «ДНЗ-ЗОШ І-ІІІ ст.» на суму 27 тис. грн. місцевого бюджету.

Завершується реконструкція кімнат для дітей дошкільного віку у Вербовецькому НВК «ДНЗ-ЗОШ І-ІІ ст.» спільними коштами районного, місцевого бюджетів, спонсорської допомоги (близько 30 тис. грн.).

У ДНЗ «Колосок» смт Єрки проведено комплекс робіт по влаштуванню покрівлі, внутрішнього будинкового інтер’єру, проведені значні ремонтні роботи по відновленню приміщення групової кімнати на загальну суму 600 тис. грн. обласного, місцевого бюджетів, що дало можливість збільшити кількість дітей, охоплених дошкільною освітою в селищі.

Встановлено енергозберігаючі металопластикові вікна у спальних кімнатах дошкільного закладу «Тополька» с. Ярошівка (5 тис. грн. місцевого бюджету та батьківські благодійні внески), придбано комп’ютер (5 тис. грн. місцевого бюджету).

У дошкільному закладі «Ромашка» с. Ямпіль встановлено електробойлер, мийки для посуду, реконструйовано санітарну кімнату, придбано нові комплекти постільної білизни (25 тис. грн. місцевого бюджету).

Встановлено новий паркан, замінено двері, підключено електробойлер у дошкільному закладі «Дзвіночок» с. Кайтанівка (39 тис. грн. місцевого бюджету).

Замінено вікна на металопластикові у 4-х спальнях, вхідні двері, придбано нові меблі у дошкільний заклад «Ромашка» с. Мокра Калигірка (30 тис. грн. місцевого бюджету).

Проведено капітальний ремонт системи опалення на ІІ поверсі, замінено вентиляційну систему на харчоблоці, глибинний насос у свердловині в КЦРД «Сонечко» смт Катеринопіль (24 тис. грн. місцевого бюджету).

Придбано постільну білизну , іграшки у дошкільний заклад «Зірочка» с. Вікнине (5 тис. грн.. місцевого бюджету), дитячі меблі, сучасний комп’ютер у ДНЗ «Пролісок» с. Ступичне (7,5 тис. грн. місцевого бюджету), дитячі меблі у ДНЗ «Ромашка» с. Розсохуватка (7 тис. грн. місцевого бюджету).

Полагоджено покрівлю, водогін,реконструйовано дитячий павільйон у ДНЗ «Казка» смт Катеринопіль (49 тис. грн. місцевого бюджету).

Проводиться комплекс робіт по підведенню проточної води, облаштуванню внутрішнього туалету у ДНЗ «Сонечко» с. Потоки (28 тис. грн. місцевого бюджету).

Придбано сучасну ігрову стінку в ігрову кімнату Киселівського НВК «ДНЗ-ЗОШ І ст.» (3,5 тис. грн. спонсорська допомога).

Тож, слід відмітити турботу сільських голів, які створюють належні умови та дбають про благоустрій дошкільних навчальних закладів. Це Прокопенко Павло Володимирович (с. Новоселиця), Польовий Леонід Олексійович (смт Єрки), Андрущенко Наталія Павлівна (с. Ярошівка), Некрученко Володимир Олексійович (с. Мокра Калигірка), Димчук Сергій Петрович (смт Катеринопіль), Степорук Наталія Максимівна (с. Ступичне), Батора Юрій Андрійович (с. Вікнине), Стеценко Олена Іванівна (с. Ямпіль), Шевченко Тетяна Мефодіївна (с. Кайтанівка), Москаленко Сергій Васильович (с. Розсохуватка), Бойко Надія Фадорівна (с. Потоки).

В усіх дошкільних навчальних закладах зроблено поточні та косметичні ремонти, частково оновлений твердий і м’який інвентар, придбано іграшки, меблі, технічні засоби навчання за рахунок благодійних батьківських та спонсорських внесків.

Пріоритетні напрями діяльності дошкільних навчальних закладів у 2012-2013 навчальному році – це виконання основних завдань у галузі дошкільної освіти, визначених Державною цільовою програмою розвитку дошкільної освіти на період до 2017 року, обласної та районної Програм розвитку дошкільної освіти на період до 2017 року мета яких полягає у забезпеченні конституційних прав, державних гарантій дітям дошкільного віку на доступність та безоплатність здобуття якісної освіти, в першу чергу дітям 5-річного віку. Важливим завданням є також впровадження сучасних освітніх технологій дошкільної освіти, розроблення та запровадження медіаосвіти, створення інформаційних дошкільних програм «Електронна пошта для батьків», «Віртуальний консультпункт»; широке впровадження інформаційних комп’ютерних технологій, підключення 100 % дошкільних закладів до мережі Інтернет, створення власного сайту у кожному дошкільному навчальному закладі; розробка інформаційно-методичних комплектів (електронні посібники, колекції цифрових ресурсів) та забезпечення умов для їх використання у системі дошкільної освіти району; оновлення змісту психолого-педагогічної, методичної, практичної підготовки та підвищення кваліфікації педагогічних працівників в контексті вимог Базового компоненту дошкільної освіти в Україні, цільових програм «Я у Світі» та «Впевнений старт».

Гуманізація дошкільної освіти триває, перспективи визначені, педагоги-дошкільники повинні йти в ногу з часом, професійно вдосконалюватися, і як і нині, відповідально виконувати свою справу.


^ ЗАГАЛЬНА СЕРЕДНЯ ОСВІТА


Початкова освіта

Робота початкової ланки спрямована на виконання Закону України «Про загальну середню освіту», Державних стандартів початкової загальної освіти.

Початкову освіту здійснює 91 учитель початкових класів, охоплено навчанням 782 учнів, з них 68 учнів навчалися за індивідуальною формою навчання.

Методична робота з учителями початкових класів спрямована на ріст професійної майстерності вчителя. З цією метою в районі було організовано роботу 6 методичних об’єднань (1 класи, 2 класи, 3 класи, 4 класи, для вчителів, які здійснюють індивідуальне навчання, ГПД) і семінару – практикуму вчителів початкових класів з проблеми «Підвищення ефективності і якості уроку – основної форми організації навчально-виховного процесу». Протягом року працювала творча група з розвивального навчання.

Вчителі початкових класів беруть участь у виставці ППТ, конкурсах.

Серед загальноосвітніх навчальних закладів з початкової освіти опорними школами з питань використання краєзнавчого матеріалу є Єрківська ЗОШ І-ІІІ ст., з особистісно-орієнтованого підходу до навчання – Мокрокалигірська ЗОШ І-ІІІ ст., з питань використання інтерактивних форм і методів навчання в школі з малою наповнюваністю учнів – Залізняцький НВК «ДНЗ-ЗОШ І ст.».

У початковій ланці загальноосвітніх закладів району забезпечується виконання робочих навчальних планів. Години варіативної складової використовуються для вивчення курсів за вибором: «Логіка», «Російська мова», «Етика», «Права дитини», «Морально-етичне виховання учнів».

Одним з основних напрямків роботи вчителів початкових класів є робота з обдарованими дітьми. Щорічно проводиться Міжнародний конкурс з української мови ім. П.Яцика та районна олімпіада з математики серед учнів 3-4 класів. Учениця 4 класу Гуляйпільського НВК «ДНЗ-ЗОШ І-ІІ ступенів» Ситник Яна зайняла 7 місце в області у конкурсі з української мови ім. П.Яцика Призерами районної олімпіади з математики стали 7 учнів ( Катеринопільської ЗОШ №1, Катеринопільської ЗОШ №2, Єрківської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Мокрокалигірської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Залізняцького НВК «ДНЗ-ЗОШ І ступеня»).

Учні початкових класів є учасниками Всеукраїнського конкурсу експериментально-дослідницьких робіт з природознавства «Юний дослідник», конкурсах «Найкращий відгук на сучасну дитячу прозу», «Країна творчості», «Україною крізь час».

Питання стану викладання предметів у початковій ланці неодноразово слухалося на засіданні колегії відділу освіти, результати контролю за станом викладання узагальнені та оприлюднені наказами.

Підсумки державної підсумкової атестації показали, що якісний показник рівня навчальних досягнень учнів по району в основному залишається стабільним.Цей навчальний рік є особливим для початкової школи. Адже з 1 вересня 2012 року розпочнеться поступове впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти та нових навчальних програм, підручників, починаючи з 1 класу. З 1 класу вводиться предмет англійська мова. У цьому навчальному році школи приймуть у свої учнівські колективи 241 першокласників. У районі розроблено заходи щодо проведення Всеукраїнської акції «Дай руку, першокласнику!». На сайті відділу освіти створено форум «На допомогу батькам першокласників», «Працюємо за новими програмами».


Робота з обдарованими дітьми

Робота з обдарованими дітьми та підготовка педагогічних кадрів з питань обдарованості проводилася з метою реалізації довгострокової галузевої програми «Обдарована дитина». Поповнився банк даних про обдарованих учнів, інформаційно-методичних матеріалів, постійно популяризуються досягнення обдарованих дітей через засоби масової інформації, організовано обмін досвідом з проблем обдарованості у рамках щорічного педагогічного мосту «Зерна досвіду». Продовжив роботу постійно діючий районний семінар «Діяльність школи у системі пошуку та підтримки обдарованих учнів».

Працював міжшкільний факультатив для обдарованих дітей з математики, української мови, англійської мови, історії. У 2011-12 навчальному році було охоплено 50 учнів шкіл району.

Школярі систематично беруть участь в олімпіадах з базових дисциплін, конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт МАН. Участь у районних змаганнях взяли 317 школярів із 17 навчальних закладів району, з них призерами стали 74, що складає 23%. В обласному етапі олімпіад з базових дисциплін 36 учнів представили наш район, з них призерами стали тільки 2 учні (у 2011 році – 8 із 42): з української мови та літератури - 2-ге місце (Ярошівська ЗОШ, вчитель Кривоніщенко Н.М.) та з екології – диплом ІІІ ступеня (Катеринопільський ліцей, вчитель Ченчик І.В.).

У ІІ етапі конкурсу-захисту МАН взяли участь 3 учні, якісний показник – 100% (у 2011 році – 78%): секція етнології – 2-ге місце (Єрківська ЗОШ, науковий керівник Янворська Л.А.); секція мистецтвознавства – 3-тє місце (Єрківська ЗОШ, науковий керівник Сторожук Г.В.); секція журналістики – 3-тє місце (Катеринопільська ЗОШ №2, науковий керівник Гірник А.В.).

У 2012-2013 н.р. планується відкриття Інтернет – школи для обдарованих школярів при районному методичному кабінеті з метою більш якісної підготовки їх до інтелектуальних змагань.

З метою створення умов для розвитку творчого потенціалу обдарованих дітей, задоволення потреб учнів у суспільному та професійному самовизначенні у квітні 2012 року було проведено ІХ районний конкурс обдарованих школярів «Паросток», у якому взяли участь 10 учнів із 6 шкіл району. Високий рівень підготовки, компетентності, сформованості навичок працювати з аудиторією, володіння інформаційно-комунікаційними технологіями у номінаціях «Дизайн» та «Журналіст» продемонстрували учні Катеринопільської ЗОШ І-ІІІ ст. №1, Катеринопільської ЗОШ І-ІІІ ст. №2, Новоселицької ЗОШ І-ІІІ ст., учні яких вибороли призові місця.

55 учнів стали у 2011-2012 н.р. переможцями та призерами районних, обласних, всеукраїнських, міжнародних конкурсів і змагань різного спрямування. Збірна команда Катеринопільського району завоювала золоті медалі у Всеукраїнському чемпіонаті з футболу серед дівчат та вперше стала чемпіоном України.

З 1 вересня 2011 року 11 переможців обласних інтелектуальних змагань отримували щомісячну стипендію у розмірі 30% (2-ге місце) та 20% (3-тє місце) від прожиткового мінімуму.

Для організації подальшої діяльності розроблено нову районну програму роботи з обдарованою молоддю на 2012-2015 рр., яку затверджено рішенням сесії районної ради від 12.04.2012 № 10-4/VІ.


  1   2   3Схожі:

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України Катеринопільська районна державна адміністрація Відділ освіти Виступ начальника відділу освіти Мовчан Т. Ю. на серпневій конференції педагогічних працівників Катеринопільського району iconМіністерство освіти і науки, молоді та спорту України Катеринопільська районна державна адміністрація Відділ освіти Виступ начальника відділу освіти Мовчан Т. Ю. на серпневій конференції педагогічних працівників Катеринопільського району
Пріоритети та перспективи розвитку системи дошкільної освіти визначені Державною цільовою соціальною програмою розвитку дошкільної...
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України Катеринопільська районна державна адміністрація Відділ освіти Виступ начальника відділу освіти Мовчан Т. Ю. на серпневій конференції педагогічних працівників Катеринопільського району iconСтворення умов для самоосвітньої дільності педагогічних працівників у міжкурсовий період катеринопільська районна державна адміністрація Відділ освіти Районний
Автор: Череватюк Василь Михайлович, завідуючий районним методичним кабінетом відділу освіти Катеринопільської районної державної...
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України Катеринопільська районна державна адміністрація Відділ освіти Виступ начальника відділу освіти Мовчан Т. Ю. на серпневій конференції педагогічних працівників Катеринопільського району iconМіністерство освіти І науки, молоді та спорту україни вінницька область мурованокуриловецька районна державна адміністрація відділ освіти
Вінницької облдержадміністрації від 03. 02. 2012 року №508/02, відділ освіти райдержадміністрації просить терміново довести до відома...
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України Катеринопільська районна державна адміністрація Відділ освіти Виступ начальника відділу освіти Мовчан Т. Ю. на серпневій конференції педагогічних працівників Катеринопільського району iconУкраїна рокитнівська районна державна адміністрація рівненської області відділ освіти
Федерація футболу України та Міністерство освіти І науки, молоді та спорту України протягом березня-травня ц р проводять Національний...
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України Катеринопільська районна державна адміністрація Відділ освіти Виступ начальника відділу освіти Мовчан Т. Ю. на серпневій конференції педагогічних працівників Катеринопільського району iconХмельницька районна державна адміністрація відділ освіти, молоді та спорту
На виконання листа Департаменту освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації від 02. 10. 2013 №701-4/2013 відділ освіти, молоді...
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України Катеринопільська районна державна адміністрація Відділ освіти Виступ начальника відділу освіти Мовчан Т. Ю. на серпневій конференції педагогічних працівників Катеринопільського району iconЗачепилівська районна державна адміністрація відділ освіти
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України оголошує проведення з 19 по 23 листопада 2012 року Всеукраїнського фестивалю...
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України Катеринопільська районна державна адміністрація Відділ освіти Виступ начальника відділу освіти Мовчан Т. Ю. на серпневій конференції педагогічних працівників Катеринопільського району iconМатеріали до доповіді начальника Головного управління освіти і науки облдержадміністрації на серпневій конференції працівників освіти Черкаської області 29. 09
Матеріали до доповіді начальника Головного управління освіти і науки облдержадміністрації на серпневій конференції працівників освіти...
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України Катеринопільська районна державна адміністрація Відділ освіти Виступ начальника відділу освіти Мовчан Т. Ю. на серпневій конференції педагогічних працівників Катеринопільського району iconМіністерство освіти І науки, ЦК профспілки працівників молоді та спорту України освіти І науки України
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, управління освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської...
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України Катеринопільська районна державна адміністрація Відділ освіти Виступ начальника відділу освіти Мовчан Т. Ю. на серпневій конференції педагогічних працівників Катеринопільського району iconКатеринопільська районна державна адміністрація Відділ освіти Методичний кабінет Коваленко Лідія Борисівна Вчитель-методист початкових класів Мокрокалигірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Кредо: Доброту якщо посієш – збереш гарний урожай
Автор: В. Ф. Крохмаль, методист з початкової освіти Катеринопільського районного методичного кабінету
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України Катеринопільська районна державна адміністрація Відділ освіти Виступ начальника відділу освіти Мовчан Т. Ю. на серпневій конференції педагогічних працівників Катеринопільського району iconКатеринопільська районна державна адміністрація відділ освіти
Відділ освіти Катеринопільської районної державної адміністрації надсилає для практичного використання інструктивно-методичні рекомендації...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи