Наказ №146 Про проведення районного етапу Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека» у 2013/2014 навчальному році icon

Наказ №146 Про проведення районного етапу Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека» у 2013/2014 навчальному році
НазваНаказ №146 Про проведення районного етапу Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека» у 2013/2014 навчальному році
Дата конвертації13.09.2013
Розмір92.3 Kb.
ТипНаказКАТЕРИНОПІЛЬСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
ВІДДІЛ ОСВІТИН А К А З


смт. Катеринопіль

24.05. 2013 № 146


Про проведення районного етапу

Всеукраїнського конкурсу

«Шкільна бібліотека» у

2013/2014 навчальному році


З метою активізації інноваційної діяльності шкільних бібліотек, відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 08.04.2013 № 417 «Про проведення Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека» у 2013/2014 навчальному році», Положення про Всеукраїнський конкурс «Шкільна бібліотека», затвердженого наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України та Міністерства культури України від 25.01.2012 № 61/58, наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 04.02.2013 № 79 «Про утворення Організаційного комітету Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека», протоколу від 19.02.2013 № 1 засідання Організаційного комітету з організації та проведення Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека», який проходитиме у 2013/2014 навчальному році, наказу Департаменту освіти і науки Черкаської обласної адміністрації від 22.05.2013 №200 «Про проведення ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека» у 2013/2014 навчальному році»,


НАКАЗУЮ:


1. Провести у листопаді – грудні 2013 року районний етап Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека» (далі - Конкурс).

2. Затвердити умови проведення районного етапу Конкурсу згідно з додатком 1, склад організаційного комітету згідно з додатком 2, склад журі згідно з додатком 3.

3. Керівникам навчальних закладів:

3.1. Забезпечити участь конкурсних матеріалів у районному етапі Конкурсу.

3.2. Забезпечити надходження конкурсних матеріалів до журі районного етапу Конкурсу не пізніше 1 січня 2014 року.

4. Районному методичному кабінету (Череватюк В.М.):

4.1. Здійснити інформаційне та організаційно-методичне забезпечення Конкурсу.

4.2. Підбити підсумки районного етапу Конкурсу до 10 січня 2014 року.

4.3. Забезпечити надходження матеріалів на адресу журі обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека» до 20 січня 2014 року.

5. Контроль за виконанням даного наказу покласти на провідного спеціаліста відділу освіти райдержадміністрації Химича В.І.

Начальник відділу освіти
Т.Ю.МовчанДодаток 1

до наказу відділу освіти райдержадміністрації 

від « 24 » травня 2013 №146


ПОРЯДОК

проведення Всеукраїнського конкурсу „Шкільна бібліотека”


1.1. Всеукраїнський конкурс «Шкільна бібліотека» (далі – конкурс) проводиться Мiнiстерством освіти i науки, молоді та спорту України, Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти спільно з Міністерством культури України, Державною науково-педагогічною бібліотекою України імені В.О. Сухомлинського Національної академії педагогічних наук України.

1.2. Конкурс проводиться з метою залучення дітей до читання, підтримки і вдосконалення діяльності бібліотек загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів, піднесення ролі бібліотекаря в суспільстві та підвищення престижу бібліотечної професії.

1.3. Основними завданнями конкурсу є:

– оптимізація діяльності шкільних бібліотек щодо залучення дітей до читання, формування інформаційної, бібліотечно-бібліографічної та читацької культури учнів;

– виявлення інноваційного досвіду роботи шкільних бібліотекарів, творчо працюючих керівників, педагогічних працівників загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів, працівників управлінь освіти місцевих органів виконавчої влади та методистів обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти, які координують діяльність шкільних бібліотекарів;

– підвищення рівня професійної компетентності шкільних бібліотекарів та сприяння підняттю престижу цієї професії;

– привернення уваги місцевих органів виконавчої влади, громадськості до проблем розвитку бібліотечної справи у загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладах;

– поширення та впровадження кращого бібліотечного досвіду загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів.

1.4. Конкурс проводиться на добровільних засадах і є відкритим для загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів усіх типів і форм власності, управлінь освіти місцевих органів виконавчої влади, обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти.

2. Конкурс проводиться поетапно:

1-й етап: міський, районний – листопад-грудень 2013 року;

2-й етап: обласний – лютий-березень – за участю конкурсантів першого етапу, які набрали найбільшу кількість балів у кожній із заявлених номінацій;

3-й етап: всеукраїнський – з 12 травня по 20 червня 2014 року – за участю конкурсантів другого етапу, які набрали найбільшу кількість балів у кожній із заявлених номінацій.

3. Всеукраїнський конкурс «Шкільна бібліотека» проводиться в номінаціях:

1. «Сучасній школі – сучасну бібліотеку» (для керівників загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів).

На номінацію подаються роботи, у яких представлено діючий управлінський проект із модернізації бібліотеки, перетворення її на сучасний бібліотечно-інформаційний, культурно-просвітницький центр закладу.

Проект включає: теоретичне і практичне значення, мету, завдання, локальні організаційні документи (концепцію, програму, модель, план діяльності, шляхи реалізації), вихідні, проміжні та кінцеві результати втілення задуму, взаємодію з педагогічним колективом, батьками учнів, громадськістю та практичні результати їх спільної діяльності в розвитку бібліотеки та створенні її позитивного іміджу.

2. «Шкільна бібліотека - інформаційний центр навчального закладу» (для бібліотекарів, педагогів загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів).

На номінацію подаються роботи, в яких представлено узагальнений досвід роботи за обраною темою в контексті:

– особливостей функціонування бібліотеки в умовах упровадження нових освітніх стандартів;

– забезпечення інформаційної підтримки навчально-виховного процесу, упорядкування різноманітних інформаційних ресурсів навчального призначення, як власних так і віддалених, забезпечення безперешкодного доступу до них;

– стимулювання читання, формування у дитини навичок незалежного бібліотечно-інформаційного користувача та навичок критичного мислення, уміння використовувати на практиці інформацію незалежно від виду, формату та носія;

– співпраці з педагогічним колективом, публічними бібліотеками, батьками, громадськістю.

Матеріали підкріплюються авторськими доробками: програмами, методиками, методичними матеріалами тощо, в т.ч. електронного характеру.

3. «Бібліотечний веб-ресурс» (для бібліотекарів загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів).

Учасники даної номінації презентують діючі сайти (сторінки) бібліотек навчальних закладів, блоги бібліотекарів, які сприяють оптимізації діяльності бібліотек, створенню бібліотечно-інформаційного середовища навчального закладу, формуванню інформаційної, бібліотечно-бібліографічної та читацької культури педагогів та учнів тощо.

Надсилається опис-анотація (презентація) веб-ресурсу (назва, електронна адреса, його особливість, значення для різної категорії користувачів).

4. «Методист-порадник» (для працівників органів управління освітою та науково-методичних служб місцевих органів виконавчої влади, методистів обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти, які координують діяльність шкільних бібліотек).

На конкурс представляється узагальнений оригінальний досвід роботи методиста з науково-методичного супроводу діяльності бібліотек навчальних закладів або підвищення кваліфікації бібліотечних працівників. Матеріали оформляються у вигляді тематичного портфоліо, що вміщує: чітке визначення та обґрунтування теми, практичні результати, висновки та матеріали, що розкривають тему (програми, положення, моделі, схеми, тести, розробки, презентації, пам’ятки, буклети, проспекти, списки літератури, копії статей тощо).

Робота має ґрунтуватися на принципах:

– систематичності;

– інноваційності;

– авторського підходу;

– взаємодії між учасниками навчально-виховного процесу, публічними та шкільними бібліотеками, громадськістю;

– виявлення кращого досвіду роботи керівників навчальних закладів, діяльності бібліотек, бібліотекарів;

– самоосвіти;

– поширення власного досвіду роботи

4. До журі ІІ етапу Всеукраїнського Конкурсу подають:

– заявку на участь у ІІ етапі Конкурсу;

– звіт про проведення І етапу Конкурсу;

– наказ про підсумки проведення І етапу;

– матеріали конкурсантів-переможців І етапу з різних номінацій (по одному переможцю в одній номінації).

5. Конкурсні матеріали повинні бути оформлені відповідно до вимог, зазначених у розділі V Положення про Всеукраїнський конкурс «Шкільна бібліотека», затвердженого наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України та Міністерства культури України від 25 січня 2012 року № 61/58, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10 лютого 2012 року за № 209/20522 (далі - Положення).

6. Конкурсні матеріали повинні включати:

– анкету учасника за формою, наведеною в додатку 1 Положення;

– паспорт бібліотеки навчального закладу за формою, наведеною в додатку 2 Положення;

– титульний аркуш, на якому зазначаються: найменування конкурсу, номінація, тема досвіду, прізвище, ім'я та по батькові учасника (учасників), посада (посади), найменування навчального закладу, місто (село), область;

– зміст роботи із вказівкою сторінок;

– опис досвіду роботи в рамках визначеної номінації;

– список використаних джерел;

– додатки (за наявності) з обов’язковим посиланням на них в описі досвіду роботи.

Опис досвіду роботи надається українською мовою, додатки – мовою, якою ведеться викладання в навчальному закладі.

7. Матеріали подаються в друкованому та електронному (на диску) вигляді.

Обсяг матеріалу має бути не більше 50 сторінок формату А4 (шрифт Times New Roman, кегль 14, інтервал 1,5) і містити різного характеру авторські методичні розробки, презентації.

Презентації слід подавати тільки в електронному вигляді.

8. Матеріали на ІІ етап Всеукраїнського конкурсу надсилаються до
20 січня 2014 року з приміткою „Всеукраїнський конкурс „Шкільна бібліотека” на адресу: Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників, вул. Бидгощська, будинок 38/1, м. Черкаси, 18003.

9. Переможцем конкурсу в кожній номінації вважається учасник, який набрав за результатами ІІ етапу конкурсу найбільшу кількість балів.

10. Лауреатами конкурсу в кожній номінації вважаються учасники, які за результатами ІІ етапу конкурсу ввійшли до п’ятірки найкращих.

11. Фінансування конкурсу здійснюється за рахунок місцевих бюджетів та інших джерел, не заборонених законодавством.


Додаток 2

до наказу відділу освіти райдержадміністрації 

від « 24 » травня 2013 №146


Оргкомітет районного етапу Всеукраїнського конкурсу

«Шкільна бібліотека» у 2013/2014 навчальному році^ Химич В.І.


провідний спеціаліст відділу освіти райдержадміністрації (голова).


Череватюк В.М.

завідуючий районним методичним кабінетом (заступник голови).

^ Сліпченко О.В.

методист районного методичного кабінету.Додаток 3

до наказу відділу освіти райдержадміністрації 

від « 24 » травня 2013 №146


Склад журі районного етапу Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека» у 2013/2014 навчальному році


Мовчагн

Тетяна Юріївна

(голова журі)

начальник відділу освіти Катеринопільської районної державної адміністраціїї


^ Химич

Володимир Іванович

провідний спеціаліст відділу освіти Катеринопільської районної державної адміністраціїїЧереватюк

Василь Михайлович

(заступник голови)

завідуючий районним методичним кабінетом

Сліпченко

Олена Віталіївна

методист районного методичного кабінету


Приємська Любов Анатоліївна

(за згодою)


директор Катеринопільської центральної районної бібліотеки

Схожі:

Наказ №146 Про проведення районного етапу Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека» у 2013/2014 навчальному році iconНаказ №215 Про проведення районного етапу Всеукраїнського конкурсу Шкільна бібліотека у 2013-2014 навчальному році
Засідання Організаційного комітету з організації та проведення Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека», який проходитиме у...
Наказ №146 Про проведення районного етапу Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека» у 2013/2014 навчальному році iconНаказ №331 м. Кіровоград Про проведення обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека» у 2013/2014 навчальному році
«Про проведення Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека» у 2013/2014 навчальному році» та наказу управління освіти і науки Кіровоградської...
Наказ №146 Про проведення районного етапу Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека» у 2013/2014 навчальному році iconНаказ №2 Про підсумки І етапу Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека» у 2013/2014 навчальному році
«Шкільна бібліотека» у 2013/2014 навчальному році» та з метою оптимізації інноваційної діяльності шкільних бібліотек в умовах модернізації...
Наказ №146 Про проведення районного етапу Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека» у 2013/2014 навчальному році iconНаказ №195 Про проведення І етапу Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека» у 2013/2014 навчальному році
Київської обласної державної адміністрації від 30. 08. 2013 №277 «Про проведення І та ІІ етапів Всеукраїнського конкурсу «Шкільна...
Наказ №146 Про проведення районного етапу Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека» у 2013/2014 навчальному році iconНаказ №261 Про організацію та проведення І (районного) етапу Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека» у 2013/2014 навчальному році
Про організацію та проведення І (районного) етапу Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека» у 2013/2014 навчальному році
Наказ №146 Про проведення районного етапу Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека» у 2013/2014 навчальному році iconПро проведення і-го (районного, міського) та іі-го (обласного) етапів Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека» у 2013/2014 навчальному році
Організаційного комітету Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека», протоколу №1 від 19. 02. 2013 засідання Організаційного комітету...
Наказ №146 Про проведення районного етапу Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека» у 2013/2014 навчальному році iconНаказ №274 Про організацію та проведення Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека» у 2013/1014 році з метою залучення дітей до читання, підтримки та вдосконалення
України від 04. 02. 2013 №79 «Про утворення Організаційного комітету Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека», протоколу №1...
Наказ №146 Про проведення районного етапу Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека» у 2013/2014 навчальному році iconНаказ №237- од про проведення Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека» у 2013/2014 році
Міністерстві юстиції України 10 лютого 2012 року за №209/20522, наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від...
Наказ №146 Про проведення районного етапу Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека» у 2013/2014 навчальному році iconПро проведення Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека» у 2013/2014 навчальному році
Організаційного комітету Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека», протоколу №1 від 19. 02. 2013 засідання Організаційного комітету...
Наказ №146 Про проведення районного етапу Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека» у 2013/2014 навчальному році iconНаказ №106 Про підсумки І районного етапу Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека»
«Про організацію та проведення Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека» з метою оптимізації інноваційної діяльності шкільних...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи