Зміст Передмова завдання для учнів 3 класу завдання для учнів 4 класу література передмова icon

Зміст Передмова завдання для учнів 3 класу завдання для учнів 4 класу література передмова
Скачати 193.87 Kb.
НазваЗміст Передмова завдання для учнів 3 класу завдання для учнів 4 класу література передмова
Дата конвертації01.12.2012
Розмір193.87 Kb.
ТипДокументи
1. /Olimp_zavd_3_4_kl/3 клас завдання ол_мп_ади.doc
2. /Olimp_zavd_3_4_kl/Титулка 3 клас завдання ол_мп_ади.doc
Зміст Передмова завдання для учнів 3 класу завдання для учнів 4 класу література передмова
З математики для 3-4 класівЗміст


  1. Передмова ……………………………………………5

  2. Завдання для учнів 3 класу …………………………6

  3. Завдання для учнів 4 класу ………………………...16

  4. Література …………………………………………...27Передмова


Володіння учнями математики в початковій школі забезпечує оволодіння учнями системою математичних знань, умінь і навичок, у повсякденному житті та достатніх для успішного оволодіння іншими предметами і забезпечення наступності з основною ланкою школи.

Вивчення математики створює широкі можливості для розвитку розумових здібностей молодших школярів: пам’яті, логічного і критичного мислення, інтуїції, уваги, уяви, інформаційної культури, формування первинних умінь доказово міркувати і пояснювати свої дії, математизувати реальні ситуації.

Однією з найефективніших форм позакласної роботи з математики є олімпіада. Олімпіада – це саме таке змагання, в якому школяреві надається змога проявити як розумові здібності, так і моральні якості свого характеру, довести своєму колективу, батькам, а насамперед – собі самому, що ти здатний перемагати. Олімпіада у початковий період навчання посідає важливе місце у розвитку інтелекту дитини. Саме в цей час відбуваються її перші самостійні відкриття.

Олімпіади допомагають учням пізнати себе, дають можливість більшою мірою стверджуватися у власних очах та серед оточуючих. У цілому вони служать для розвитку творчої ініціативи дитини.

Матеріали збірки пропоную використовувати не тільки на шкільних, районних олімпіадах, але й на щоденних уроках. Адже, як казав великий А.Енштейн, «вміє вчити той, хто вчить цікаво».


3 клас
  1. Замість зірочок постав необхідні знаки дій:

56 * 7 * 4 = 32

124 * 2 * 2 = 124


2.Для виїзду до лісу діти сіли в 3 автобуси. Спочатку у перший сіло 36 учнів; у другий – 30 учнів, а в третій – 27.Потім з першого в другий перейшло 6 учнів, а з другого в третій – 5. Скільки учнів стало в кожному автобусі?


3.У понеділок Іринка взяла у бібліотеці книжку, у якій 200 сторінок. І тоді ж, у понеділок, вона прочитала 6 сторінок. Кожного наступного дня вона читала вдвічі більше за попередній. В який день тижня вона закінчить читати книжку?


4.У класі англійську мову вивчають 25 учнів, а німецьку – 27 учнів, причому 18 учнів вивчають і англійську, і німецьку мови водночас. Скільки в класі учнів? Скільки учнів вивчають лише англійську і лише німецьку мови?


5. Від дуба до сосни 62 м . Їжак рухався від дуба до сосни, а назустріч йому біг заєць. Хто з них був далі від дуба і на скільки метрів, коли їжак пройшов 18м, а заєць – 43м.


6. Висота стовпа 6м . Равлик за день піднімається уверх на 4м, а за ніч опускається на 3м. За скільки днів равлик доповзе до верхівки стовпа?

7. Половина периметра прямокутника 40см , а одна зі сторін – 10см. На скільки сантиметрів довжина прямокутника більша , ніж його ширина?


8.Змішали 2кг цукерок по 9 гривень за кілограм та 6кг цукерок по 5 гривень. Скільки коштує 1кг суміші?


9.Тарас вирізав 8 трикутників, а квадраті у 2 рази більше. Юрко вирізав 2 трикутники, а квадратів у 8 раз більше. Хто з хлопчиків вирізав більше фігур?


10.У хлопчика було 20 паличок. Після того як він склав кілька окремих трикутників, у нього залишилось 11 паличок. Скільки трикутників склав хлопчик?


11.Сума двох чисел дорівнює 25. Це на 17 більше, ніж один з доданків. Чому дорівнює кожний з доданків?

12. З чотирьох однакових квадратів склали один великий. Знайти його периметр, якщо периметр малого квадрата 8см.


13. Є бідони місткістю 3 і 5 літрів. Як можна за допомогою цих бідонів набрати з річки 1л води?


14. Довжина заднього колеса трактора 3м, а переднього 2м. На якій відстані заднє колесо зробило 6 обертів. Скільки обертів на цій відстані зробить переднє колесо?


15. До шкільної їдальні привезли 8 ящиків груш, по 9кг у кожному і 4 ящики яблук по 7кг у кожному. На скільки кілограмів більше привезли груш, ніж яблук?


16.В цирку виступали ведмеді на дво- і триколісних велосипедах. Скільки було двоколісних і триколісних велосипедів, якщо всього було 21 колесо і 8 велосипедів?


17.Запиши:

двійку – трьома п’ятірками

четвірку - трьома п’ятірками

18. Постав дужки так, щоб рівність була правильною.

24 – 8 : 4 = 4


19.У танцювальному колективі 25 хлопчиків і 19 дівчаток. Кожного дня 1 хлопчик та 2 дівчинки записуються до колективу. Через скільки тижнів кількість дівчаток та хлопчиків у колективі зрівняється?


20.Мама купила 16 мандаринок. Катя з’їла половину всіх мандаринок, Іринка – 2, а Даринка з’їла решту. Скільки мандаринок з’їла Даринка?


21.Біле та чорне поросята разом важать 320кг. Чорне порося важить на 32кг більше, ніж біле. Скільки важить біле порося?


22.18 літрів томатного соку розлили в дволітрові банки і таку саму кількість соку розлили в трилітрові банки. Скільки всього вийшло банок із соком?


23.На пошиття восьми суконь витратили 16м тканини. Скільки таких суконь можна пошити із 14м тканини?


24.Незнайко накреслив три прямі лінії. На кожній з них він поставив по три точки. Коли Незнайко порахував всі точки, у нього їх вийшло 6. Як він це зробив?

25.У дитячому садку протягом 6 днів витрачали по 9кг овочів і протягом 4 днів – по 8кг.Скільки кілограмів овочів витратили за всі дні разом?


26.Розстав дужки так, щоб рівності були правильними:

4 + 6 х 3 = 30 31 – 10 – 3 = 24 18 : 6 х 3 + 3 = 12

  1. Хлопчики збирали у лісі гриби. Найбільше грибів знайшов Юрко. Про їх кількість він казав так : «Якщо це число грибів зменшити у 6 разів, а здобутий результат зменшити на 6, то дістанемо 6». Скільки грибів знайшов Юрко?


28.Число 8 можна розкласти на два доданки по – різному. Яка пара таких доданків при множенні дає найбільший добуток?


29.Склади і розв’яжи задачу за схемою:


*


30. Друкарка першого дня за 3 години надрукувала 12 сторінок, а наступного дня за 2 години 10 сторінок. На скільки більше сторінок за годину друкувала друкарка наступного дня, ніж першого? Скласти схему до задачі.


31. Бабуся хоче обшити скатертину гарною стрічкою. Для цього вона купила 5м стрічки. Чи вистачить стрічки, щоб обшити скатертину довжиною 1м50см і шириною 95см?


32.Для поливання дерев приготували 2 баки води. У першому було 50 відер, а в другому 37. За той самий час з кожного бака забрали води порівну. Скільки води стало у другому баку, коли в першому залишилось 20 відер?
33.Яринка лягає спати о 9 годині 30 хвилин ввечері і прокидається наступного ранку о 6 годині 30 хвилин. ЇЇ братик Михайлик лягає спати на 30 хвилин раніше і прокидається на 1годину 30 хвилин пізніше. Скільки спить Михайлик?

34.На прямій є точки А, В, С, Д, присому АС = 10см, ВД = 15см, АД = 22см. Знайти довжину відрізка ВС.


35. Довжина колоди 10м.За 2 хвилини відпилюють по 1 метру. За скільки хвилин розпилять усю колоду?


36. Дівчинка загадала двозначне число, закреслила третю цифру і замість неї написала 4. Одержала число на 20 більше від задуманого. Яке число задумала дівчинка, якщо число одиниць дорівнює 8.


37.На двох ставках плавало 56 качок. Коли з першого ставка полетіло 7 качок, на ньому залишилося 25. Скільки качок плавало на другому ставку?


38. У магазин привезли 60 червоних троянд і стільки ж білих. Кожні 3 червоні троянди коштують 2 гривні, а кожні 2 білі – 3 гривні. Продавець склала з троянд букети, по 5 квіток у кожному, і хотіла продати їх по 5 гривень. Чи правильно вона підрахувала?


39.У Тетянки 25 горіхів. Скільки горіхів вона має віддати братові, щоб у неї залишилося на 9 горіхів більше, ніж буде у брата?


40. Три брати впіймали 41 карася. Коли один брат відклав для юшки 7 карасів, другий 3, а третій 4, то в кожного брата залишилася однакова кількість рибин. Скільки карасів упіймав кожен брат?
41.Будинки на вулиці пронумеровані від 1 до 50. На кожному висить табличка з номером. Скільки разів на табличках трапляється цифра 4?


42. Миколка, Борис, Володя і Юрко посіли перші чотири місця у змаганнях, причому ніякі два хлопчики не поділили між собою одне й те саме місце. На запитання, які місця посіли, хлопці відповіли так: Миколка – не 1-ше і не 4-те; Борис – 2-ге; Володя не був останнім. Яке місце посів кожен із хлопчиків?


43. Сума трьох чисел дорівнює їхньому добутку.Ці числа різні й одноцифрові. Знайди ці числа.


44.Дано три числа: 5,8,10. Володя склав із них числовий вираз і обчислив його значення. Вийшло 42. Який вираз склав Володя? Запиши.


45. Розстав знаки «+» і «-» так, щоб вийшла правильна рівність.

5 5 5 5 = 4

5 5 5 5 = 7


46.Запиши три послідовних числа, сума яких дорівнює 15.


47. На кольоровій вулиці в ряд стоять 5 будинків: синій, червоний, жовтий, рожевий та зелений. Будинки пронумеровані від 1-го до 5-го. Синій і жовтий будинки пронумеровані парними числами. Червоний будинок по сусідству тільки з синім будинком. Якого кольору будинок під №37.


48.У двох кишенях 1200 гривень. Якщо із правої кишені перекласти в ліву 100гривень, то в лівій кишені грошей буде в 2 рази більше, ніж у правій. Скільки грошей знаходиться в кожній кишені?


49. Скільки разів старомуХоттабичу, якщо його вік записується числом із різними цифрами. Про це число відомо таке:

  1. якщо першу й останню цифру закреслити, то дістанемо двозначне число, яке у сумі цифр, що дорівнює 13, найбільше;

  2. перша цифра більша за останню у 4 рази.


50. Капітан Врунгель прогнався за кенгуру, у сумку якого потрапив тенісний м’яч. Кенгуру за хвилину робить 70 стрибків, кожний стрибок – 10 метрів. Капітан Врунгель біжить зі швидкістю 10 м/с. Чи наздожене Врунгель кенгуру? Доведіть.


51.Знайдіть два таких числа, щоб їх добуток та частк а дорівнювали 24.


52.Як можна за допомогою п’яти цифр «5» та знаків дій записати число 100.


53.Знайди серед рядків зайвий:

1) 3, 6, 9, 12, 15,;

2) 3, 5, 7, 9, 11;

3) 5, 8, 11, 14;

4) 1, 4, 7, 10, 13.


54. У клоуна жило 10 собак та кішок. З нагоди свята він згодував їм 32 котлети. Кожному собаці дісталось по 4 котлети, кожній кішці – по 3. Скільки було собак та кішок?
55.В пляшці, чашці, глечику і склянці знаходяться молоко, лимонад, квас,і вода. Вода і молоко не в пляшці. Лимонад стоїть між глечиком і квасом. В склянці не лимонад і не вода. Вода і молоко не в пляшці. Лимонад стоїть між глечиком і квасом. В склянці не лимонад і не вода. Чашка стоїть між склянкою і молоком. В якій посудині знаходиться кожна з рідин?


56. На двох кущах сиділи горобці. З першого куща 1 горобчик полетів, а потім з другого куща 3 горобці перелетіли на перший. Тепер на кожному кущі стало по 5 горобців. А скільки їх було спочатку на кожному кущі?


57.У спортзалі було 67 хлопчиків і 41 дівчинка. Діти сіли у три ряди, причому в кожному ряду була однакова кількість дітей. У першому ряду хлопчиків було в 5 разів більше, ніж дівчаток. У другому – хлопчиків було га 14 більше, ніж дівчаток. Скільки хлопчиків і дівчаток сиділо в кожному ряду?


58.Магазин першого дня продав половину сувою тканини та ще 4м, другого дня – половину залишку та ще 7м, третього дня – половину нового залишку й останні 5м. Скільки метрів тканини було в сувої спочатку?


59.Захарій, Іван, Денис і Петро студенти одного столичного інституту. Влітку вони поїхали відпочивати в Одесу, Ялту, Євпаторію і Судак. Петро поїхав у Ялту, а Іван – у Євпаторію. Іван – у Судак, а в Ялту – Денис. Захарій у Ялту, а Петро в Одесу. Виявилося, що кожне твердження наполовину хибне. Напиши імена студентів навпроти міст, де вони відпочили.


60.На двох кущах сиділи горобці. З першого куща 1 горобчик полетів, а потім з другого куща 3 горобці перелетіли на перший. Тепер на кожному кущі стало по 5 горобців. А скільки їх було спочатку на кожному кущі?


61. Постав потрібні знаки дій, щоб рівність була правильною.

36…9…3...2 = 35 48…8…4…3 = 49


62. На першій грядці росла в 5 разів більше кущів полуниці, ніж на другій. Коли з першої грядки пересадили 22 кущі на другу, то число кущів полуниці на кожній грядці стало однаковим. Скільки було кущів на кожній грядці?


63. На місяці предмети стають у 6 разів легшими, ніж на Землі. Спортсмен на Землі підняв штангу масою 120 кг. Яку штангу він міг би підняти на Місяці?


64. З дроту зробили рівносторонній трикутник і квадрат. На обидві фігури витратили 70 см дроту. Знайди сторону трикутника, якщо вона дорівнює стороні квадрата. Знайди периметр трикутника.


65. На екскурсію мало виїхати 400 учнів. Школа замовила 12 автобусів. У автопарку були автобуси на 30 і 40 місць. Скільки потрібно було виділити для школи автобусів кожного виду?


66. Купили 10 однакових ящиків фруктів, усього 150 кг. У 4 ящиках були яблука, а в 6 груші. Скільки кілограмів яблук і скільки кілограмів груш купили?


67.Сова у 4 рази важча, ніж ґава. 4 сови важать стільки, скільки один лелека. У скільки разів лелека важчий за сову?


68. Від стовпа падає тінь завдовжки 2м, а від дерева – завдовжки 4м. Яка висота дерева, якщо висота стовпа 1м?


69.Якщо дівчинка купить 4 цукерки, то в неї залишиться 24к., якщо вона купить 6 цукерок – залишиться тільки 12к. Скільки коштує одна цукерка?


70.Радіус круга 5см. Чи поміститься в цьому крузі відрізок завдовжки 8см?


71. За крупу з кульком заплатили 90к. Крупа дорожча кулька на 72к. Визнач вартість крупи.


72.Корові й 6 вівцям дали на день 30кг буряків, 12кг буряків дали корові, а решту вівцям, порівну кожній. У скільки разів менше буряків з’їла за день одна вівця, ніж корова?


73.Лорослі і діти розчищали доріжку в саду. Дівчаток було 2, а хлопчиків 6. Дітей було у 2 рази більше, ніж дорослих. Скільки всього людей розчищали доріжку?


74. У скільки разів сума чисел 37 і 9 більша від меншого числа?


75. Щоб надіслати 58 вітальних листів до свята 8 Березня, учні виготовили 18 рожевих конвертів, блакитних – удвічі менше, а решту – білих. Скільки білих конвертів зробили учні?


4 клас


1.Як розставити дужки, щоб мати правильну рівність?

333 – 222 х 4 – 22 х 2 + 2025 – 1425 = 1000


2.На будівництво підвозили цеглу автомобілем і трактором з причепом. На автомобіль щоразу навантажували 925 цеглин, а на причіп – 2075. за день автомобіль зробив 6 рейсів, а трактор – 3. Скільки цеглин завезли на будівництво протягом дня? Скласти схему до задачі.


3.З двох міст, відстань між якими 684км, вийшли одночасно назустріч один одному два поїзди і зустрілися через 6 год. Швидкість одного поїзда 56км/год. Яка швидкість другого поїзда? Скласти схему до задачі.


4.Накресли прямокутник, який має площу 72кв.см і поділи його на два рівних квадрати.


5. Скільки коштуватиме один кілограм суміші цукерок, якщо «Білочка» - 15грн.за кілограм, «Лісовий горішок» -18грн.за кілограм, а «Ведмедик» - 17грн.за кілограм. І в суміші «Білочки» вдвічі менше, ніж «Лісового горішка», і втричі більше, ніж «Ведмедика».


6.Маса 9 кульок така сама, як маса 2 кубиків і 2 шайб. Шайба у 2 рази легша, ніж кубик. Скільки кульок треба взяти, щоб їх маса дорівнювала 1 кубика?


7.Сума двох чисел дорівнює 212, а різниця 12. Знайди ці числа.


8.У токарному цеху виточують деталі з металевих заготовок. З однієї заготовки виходить одна деталь. Під час виточування

виходять стружки. Зі стружок, утворених при виготовленні 6 деталей, можна виплавити одну заготовку. Скільки вийде деталей із 36 заготовок?


9.Для свята в дитячий садочок привезли 12кг цукерок, ціною 9грн.75коп.; печива у 2 рази менше, ніж цукерок, по ціні на 3грн.90коп. менше, ніж ціна цукерок. Апельсинів стільки, скільки цукерок і печива разом, ціною, на 35коп. більшою, ніж ціна печива. Скільки всього грошей витратили?

10.Довжина ділянки на 120м більша за ширину. Її периметр 1080м. Яка ширина ділянки? Яка довжина ділянки?


11.Вінні-Пуху подарували на день народження бочку з медом вагою 7кг. Коли він з’їв половину меду, то бочка стала важити 4кг. Скільки кілограмів меду було спочатку в бочці?


12.Зі 100г молока можна одержати 15г вершків, а зі 100г вершків – 30г масла. Скільки масла можна одержати з 20 кг молока?


13.Між цифрами 2, 3, 4, 5, 6 поставити знаки так, щоб вийшло 40.


14. З дроту зробили рівносторонній трикутник і квадрат. На обидві фігури витратили 70см дроту. Знайти сторону трикутника, якщо вона дорівнює стороні квадрата. Знайти периметр трикутника.


15. Івась почав читати книжку, коли Маринка вже прочитала 18 сторінок тієї книжки. Чи наздожене Івась Маринку за 5 днів, коли читатиме по 11 сторінок, а Маринка по 7 сторінок?


16. У двох маленьких бочках 50 літрів води. В одну велику бочку входить на 18 літрів більше, ніж у маленьку. Скільки
літрів води потрібно, щоб полити город, якщо набрали 6 маленьких і 9 великих бочок?


17. З книги випало кілька сторінок. Перша сторінка має номер 387, а номер останньої складається з тих же цифр, але записаних у іншому порядку. Скільки сторінок випало з книги?


18.Мама принесла яблука двом синам. Перший син взяв половину яблук і пішов на прогулянку. Тим часом прийшов другий син, і не знаючи, що перший уже одержав частину яблук, узяв половину від решти. Після цього залишилося 4 яблука. Скільки яблук принесла мама?


19.Маса коробки із зефіром 650г. Після того, як з’їли половину зефіру, маса коробки стала 400г. Яка маса порожньої коробки?


20. Ширина прямокутника 4дм, а довжина – у 3 рази більша. Знайди периметр цього прямокутника.


21. З двох міст, відстань між якими 540км , виїхали одночасно назустріч один одному два автобуси. Вони зустрілись через 4 години. Швидкість першого автобуса 65км/год. Знайти швидкість другого автобуса.


22. Проїхатись Луна – Парком на автомобілі коштує 2грн., це н6а 1грн. дешевше, ніж покататися на каруселі і один раз на американських гірках. Скільки грошей витратила Оля на ці розваги?


23.Марічка колекціонує фото відомих спортсменів. Кожного року кількість фотографій, які вона зібрала, дорівнює

кількості фотографій, які вона зібрала за два попередні роки. У2008 році вона зібрала 60 фотографій, а цього року вона зібрала 96 фотографій. Скільки фотографій зібрала Марічка у 2006 році?


24. У фермера є кури і 30 корів. Інших тварин у нього немає. Кількість курячих лапок дорівнює кількості ніг корів. Скільки тварин є у фермера?


25.Турист піднімався під гору 5 годин, долаючи кожної години 3км. На зворотному шляху він прискорив швидкість на 2км/год. Скільки часу знадобиться туристові на зворотній шлях?


26. Під час липового медозбору бджола вилітає з вулика зі швидкістю 4м/с та повертається через 7 хвилин зі швидкістю 2м/с. На якій вістані від вулика розташована липа, з якої бджола бере мед? Зверни увагу на те, що на збір меду з липи під час одного польоту бджола витрачає 1 хвилину.


27.Сашко був у таборі з 15 липня по 7 серпня включно. Скільки днів Сашко був у таборі?


28. Для приготування фруктового напою потрібно змішати 4 літри яблучного соку, 2 літри виноградного соку та один літр цукрового сиропу. Скільки літрів яблучного соку потрібно для приготування 350 літрів такого напою?


29.У країні Кергурундії між кожними двома містами є авіаційне сполучення. Скільки в країні міст, якщо всіх авіаліній більше, ніж 30, але менше, ніж 40?

а) 9 ; б)16; в) 24; г) 36; д) визначити неможливо.


30 Ділянку прямокутної форми шириною 18м і площею 576м треба обгородити дротом у три ряди. Скільки для цього потрібно дроту?


31. З ділянки площею 4 ари зібрали 3400кг буряків, з ділянки площею

5 ар – 4800кг і з ділянки площею 6 ар – 5300кг.Визнач середній урожай буряків з одного ара всієї засіяної площі.


32. Заєць зіткнувся у лісі з мисливцем і від несподіванки вони побігли в різні сторони. Заєць біг зі швидкістю 17м/с, а мисливець – зі швидкістю 5м/с. На якій відстані вони опинилися один від одного через 10с?


33. Вкажи найбільше двоцифрове число, яке ділиться на 4.


34. Напиши число 100 за допомогою п’яти одиниць знаків дій.


35.Мураха був у гостях у сусідньому мурашнику. Туди він йшов пішки, а назад їхав. Першу половину шляху їхав на Гусені,- у два рази повільніше, ніж йшов пішки. А другу половину шляху він їхав на Конику – у 5 разів швидше, ніж йшов пішки. На який шлях Мураха затратив часу менше - у гості чи назад?


36. Температура води в океані залежить від глибини. Перша зона – зона сонячного освітлення завглибшки 200м. Друга - зона сутінкового освітлення – закінчується на глибині 1000м. Третя – зона глибока – її глибина до 6000м. Ще нижче знаходиться найглибший рівень морського дна – його глибина до 11000м. У скільки разів друга зона глибша від першої? У скільки разів третя зона глибша від першої та другої разом?


37. Карлсон з’їв 800г меду за 8хв, Вінні – Пух з’їв його у 3 рази швидше. За скільки хвилин вони можуть з’їсти цей мед разом?


38.На подвір’ї були кролі і кури, всього вони мали голів 10, а ніг – 32. Скільки було курей та скільки кролів?


39.Острів Тортили має своєрідний графік погоди : в понеділок і середу завжди дощ, у суботу – туман, а в інші дні – сонце. Група туристів хоче відпочити на острові Тортили 44 дні. В який день тижня їм треба розпочати свій відпочинок на острові, щоб сонячних днів було найбільше?


40. Ксеня знайшла стару книжку, в якій бракувало декількох сторінок. На лівій сторінці стоїть номер 24, а на правій – номер 45. Скільки листків бракує між ними?


41.Зріст Буратіно 1м 4дм, а довжина його носа раніше була 9см. Кожен раз, коли Буратіно брехав, довжина його носа подвоювалася. Як тільки дожина його носа стала більше його зросту, Буратіно перестав брехати. Скільки разів він збрехав?


42. Серед рослин бамбук – чемпіон зі швидкістю росту. Через який час бамбук заввишки 20см досягає 3м, якщо за добу він виростає на 40см?


43. У трьох ящиках 300 яблук. Число яблук першого ящика становить половину числа яблук другого ящика і третину числа третього ящика. Скільки яблук у кожному ящику?


44.Сума двох чисел дорівнює 583, одне з цих чисел – трьохзначне, закінчується нулем. Якщо цей нуль закреслити, то вийде друге двозначне число. Найдіть ці числа.


45. Із Турції в Україну привезли на продаж партію спортивних костюмів у кількості 360 штук на загальну суму 9000 доларів. На митниці за перевезення костюмів було взято мито в розмірі 0,2 їх вартості. За якою ціною у валюті України прдаватимуться костюми, якщо магазин буде їх продавати на 3 долари дорожче? Обчислення виконай з урахуванням курсу національного банку України (1 долар – 7,6 грн.)


46.Поросята тікали від вовка додому. Вовк біг удвічі швидше. Поросятам потрібно 6хв, щоб добігти додому, а вовкові – 4хв, щоб добігти до місця, де зараз поросята. Чи встигнуть поросята врятуватися?


47. Черепаха о 9 год ранку пішла в гості до подруги. Пройшовши 50м, заснула. Через 2 години, коли була 12 година, прокинулася і далі вже йшла удвічі швидше. До подруги дісталася о 14 год. Яку відстань пройшла черепаха після того, як прокинулася?


48.Звірі і птахи зібралися на лісову нараду. Усього було 80 ніг (лап) і 40 крил. Скільки звірів і скільки птахів було на нараді?


49.Турист підіймався вгору зі швидкістю 3 км/год, а спускався вниз зі швидкістю

9 км/год. На весь шлях він витратив 12 хвилин. Але 4 хвилини він відпочивав на вершині. Яка висота гори?


50. Мураха гостювала у сусідньому мурашнику. Туди вона добралася своїм ходом, а назад їхала на черепасі. Пішки вона рухалася зі швидкістю 4 м/с, а назад – зі швидкістю 20 м/с. На весь шлях мурашка витратила 50 хвилин. У гостях комаха була 8 хвилин. Яка відстань між мурашниками?


51.На одній шальці терезів 12 груш та 2 гирі по 100г кожна. На іншій - 4 груші та гирі: одна – 1кг та чотири – по 100г кожна. Яка маса груші?


52. Три бідони і три каструлі важать стільки, скільки 15 глечиків. Одна каструля важить стільки, скільки один бідон і один глечик. Скільки глечиків урівноважать одну каструлю?


53.Ширина поля 250м, довжина - на 280м більша. 2/5 поля засіяно пшеницею, а решту городу – просом. Яку площу засіяно просом?


54. Довжина садиби 80м, а ширина – на 30м менша. 3/8 площі займають будівлі, двір і сад, а решту – город. Яку площу займає город?


55. Іванко готував уроки 1год 30хв. На завдання з математики він витратив 2/5 цього часу, а решту часу – на завдання з читання й української мови. Скільки часу пішло в Іванка на завдання з читання й української мови?


56. Два прямокутники мають однакову ширину – 4см. Площа першого прямокутника 72см2 . Знайди площу другого прямокутника, якщо його довжина становить 8/9 довжини першого прямокутника.


57.Знайди 2/5 від різниці числа 3045 і 1/3 його.

Знайди 1/3 від суми числа 4998 і 2/7 його.

Знайти 3/10 від різниці числа 2025 і 1/5 його.


58.Червона Шапочка несла бабусі кошик із пиріжками. Але бабусі дісталася лише половина всіх пиріжків та ще півпиріжка, тому що по дорозі дівчинка пригостила вовка


одним пиріжком і сама один з’їла. Скільки ж було пиріжків у кошику?


59.Два автобуси виїхали з автостанції у протилежних напрямках. Перший автобус їхав зі швидкістю 50 км/год., а другий – 55км/год. Знайди відстань між автобусами через 3 год. Скласти обернену задачу і розв’язати.


60. Математик Василько живе на дев’ятому поверсі в будинку, на кожному поверсі якого є по шість квартир. Його товариш Петрик живе в квартирі з тим самим номером на сьомому поверсі в будинку, на кожному поверсі якого є по сім квартир. Який номер мають квартири хлопчиків?


61. Квартира має дві кімнати, кухню, ванну і коридор. Коридор і ванна кімната мають однакову площу, яка дорівнює 8м2 що на 4 м2 менше від площі на кухні. Площа першої кімнати дорівнює 24 м2, а площа другої кімнати становить ¾ площі першої кімнати. Знайди загальну площу квартири .


62.У першому вагоні поїзда а пасажирів, у другому – у 2 рази більше, ніж у першому, а в третьому – на п менше, ніж у другому. Скільки всього пасажирів у трьох вагонах?


63.Розв’яжи рівняння.

1000: 125 + (у – 19) = 0,5 х 100


64.Матері - 47 років, трьом її синам – відповідно 10, 12 і 15 років. Коли сума віку синів зрівняється з віком матері?


65. Кілька хлопців, бажаючи купити фотоапарат, вирішили скласти свої гроші, кожен із них дав по 95 грн. Оскільки зібрана сума була на 60 грн. менша за вартість фотоапарата, то кожен із них додав ще по 5 грн. Скільки коштував фотоапарат і скільки було хлопчиків?

66.Два велосипедисти виїхали одночасно з міста до спортивного таборк. Один їхав із швидкістю 10 км/год, а другий – 13 км/год. Через 2 години другий велосипедист проколов шину, тому далі він йшов пішки зі швидкістю 4 км/год. На якій відстані від міста перший велосипедист наздожене другого?


67. Зі станції вийшов електропоїзд зі швидкістю 60 кгод. Через 3 години з тієї самої станції у тому самому напрямку вийшов другий електропоїзд. З якою швидкістю мав їхати другий електропоїзд. З якою швидкістю мав їхати другий електропоїзд, щоб наздогнати перший за 6 год?


68. Два велосипедисти виїхали однозначно з міста А в місто Б, відстань між якими 120 км. Один з них першу половину щлчху їхав зі швидкістю 12 км/год, а другу 10 км/год. Другий велосипедист увесь час їхав зі швидкістю 11 км/год. Хто з них раніше приїхав у місто Б?


69.Лисиця помітила зайця, коли той був на відстані 600 м від неї. Зайцю до місця, де він міг би сховатися від лисиці, бігти 2 км 160 м. Чи піймає лисиця зайця, якщо бігтиме зі швидкістю 870 м/хв.?


70. Петрик почав наздоганяти Олега, коли той був від нього на відстані 960 м, і наздогнав його через 8 хв. Швидкість Олега у 2 рази менша від швидкості Петрика. Знайди швидкість Петрика.


71. Стрілець вистрелив по мішенях 18 разів і жодного разу не промахнувся. У скільки мішеней влучив стрілець, якщо в половину мішеней він влучив по разу, а в іншу половину – по 2 рази?
72. Довжина дослідницького поля прямокутної форми 324м, а ширина у 4 рази менша. Посіви гречки займають 1/9 площі поля. Знайти площу, відведену для гречки.


73. Першого дня в кондитерський магазин привезли 158 кг цукерок, другого дня – 148 кг, третього 163 кг. Скільки кілограмів цукерок привезли четвертого дня, якщо першого і другого дня разом привезли стільки ж, скільки разом третього і четвертого дня?


74. Будь – яке число можна записати за допомогою десяти цифр: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 0. З даних цифр утвори такі найбільші і найменші трицифрові числа, щоб кожна цифра використовувалась у числі один раз.


75. Кам’яне вугілля через деякий час після його видобування вбирає в себе воду, маса якої становить восьму частину маси вугілля. Маса щойно видобутого вугілля, взятого для проби, дорівнює 40 кг. Яка буде маса цього вугілля через деякий час?


Література


1.М.В.Богданович. Математика 3 клас Київ «Освіта» 2005р.

2.М.В.Богданович Математика 4 клас Київ «Освіта» 2005р.

3.Л.П.Кочина Н.П.Листопад 3 клас Київ «Літера» 2009р.

4.Початкове навчання та виховання. Вид. «Основа» 2005р.

5. Ж –л « Початкова школа» №45 2005р.

6. Ж-л «Початкова школа» 2006р.

7. Ж – л « Початкова школа» №2 2004р.

8. Початкова освіта №11 2004р.

9. Початкова освіта №39 2004р.

10.Початкова освіта №21 2005р.

11.Початкова освіта №42 2005р.

12.Початкова освіта №39 2006р.

13. Початкова освіта №6 2007р.

14.Початкова освіта №11 2007р.

15.Початкова освіта №17 2007р.

16.Початкова освіта №48 2007р.

17.Початкова освіта №41 2008р.

18.Олександр Митник. Логіка на уроках математики. Вид. «Початкова школа» 2004р.

19. Федорченко Т.А. Математика 4 клас. Розробки уроків – Харків. Вид. «Основа» 2008р.

20.Навчання і виховання учнів 4 класу. Методичний посібник для вчителів. Вид. «Початкова школа» Київ 2005р.

21 .Бібліотечка вчителя початкової школи. Цікава математика №1 2004р.
Схожі:

Зміст Передмова завдання для учнів 3 класу завдання для учнів 4 класу література передмова iconТворчі завдання з алгебри для учнів 7 класу
Методичний посібник розрахований для вчителів математики. В ньому зібрані творчі завдання для учнів 7 класу з алгебри, які допоможуть...
Зміст Передмова завдання для учнів 3 класу завдання для учнів 4 класу література передмова iconЗавдання ІІІ етапу Всеукраїнських олімпіад з екології для учнів 10 класу
З 11 по 12 завдання до кожного твердження, позначеного буквою доберіть правильну відповідь позначену цифрою
Зміст Передмова завдання для учнів 3 класу завдання для учнів 4 класу література передмова iconЗавдання контрольної роботи №1 для учнів 7 класу

Зміст Передмова завдання для учнів 3 класу завдання для учнів 4 класу література передмова iconЗавдання контрольної роботи №1 для учнів 6 класу

Зміст Передмова завдання для учнів 3 класу завдання для учнів 4 класу література передмова iconЗавдання контрольної роботи №1 для учнів 5 класу

Зміст Передмова завдання для учнів 3 класу завдання для учнів 4 класу література передмова iconЗавдання контрольної роботи №1 для учнів 8 класу

Зміст Передмова завдання для учнів 3 класу завдання для учнів 4 класу література передмова iconЗавдання для учнів 6 класу Кожне завдання містить
Встанови закономірність, за якою укладено послідовність чисел: 5101; 5104; 5107; 5110; яке число у цій послідовності стоїть на десятому...
Зміст Передмова завдання для учнів 3 класу завдання для учнів 4 класу література передмова iconВідповіді на завдання ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з біології для учнів 8 класу
Тести група А. У завданнях цієї групи вірним є тільки один варіант. Правильна відповідь на кожне завдання цього розділу – 1 бал
Зміст Передмова завдання для учнів 3 класу завдання для учнів 4 класу література передмова iconЗавдання для учнів 5 класу Кожне завдання містить
Г. Не можна порівняти Встанови закономірність, за якою укладено послідовність чисел: 5101; 5103; 5105; яке число у цій послідовності...
Зміст Передмова завдання для учнів 3 класу завдання для учнів 4 класу література передмова iconЗавдання на шкільну олімпіаду з історії для учнів 7 класу 2011- 2012 н р

Зміст Передмова завдання для учнів 3 класу завдання для учнів 4 класу література передмова iconЗавдання на шкільну олімпіаду з історії для учнів 9 класу 2011- 2012 н р

Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи