Катеринопільська районна державна адміністрація Відділ освіти Методичний кабінет Коваленко Лідія Борисівна Вчитель-методист початкових класів Мокрокалигірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Кредо: Доброту якщо посієш – збереш гарний урожай icon

Катеринопільська районна державна адміністрація Відділ освіти Методичний кабінет Коваленко Лідія Борисівна Вчитель-методист початкових класів Мокрокалигірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Кредо: Доброту якщо посієш – збереш гарний урожай
НазваКатеринопільська районна державна адміністрація Відділ освіти Методичний кабінет Коваленко Лідія Борисівна Вчитель-методист початкових класів Мокрокалигірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Кредо: Доброту якщо посієш – збереш гарний урожай
Дата конвертації01.12.2012
Розмір58.7 Kb.
ТипДокументи

Катеринопільська районна державна адміністрація

Відділ освіти

Методичний кабінет
Коваленко Лідія Борисівна


Вчитель-методист початкових класів

Мокрокалигірської загальноосвітньої школи

І-ІІІ ступенів


Кредо: Доброту якщо посієш –

збереш гарний урожай


Автор: В.Ф.Крохмаль, методист з початкової освіти Катеринопільського районного методичного кабінету.


^ Кожній дитині - світло знань,

Кожній дитині – світло любові,

Віру в сили свої без вагань

Як запоруку щасливої долі.


Понад 25 років працює на освітянській ниві Коваленко Лідія Борисівна. Протягом цих років намагається сіяти в душах дітей насіння краси і любові, доброти і людяності, мудрі зернята знань.

Лідія Борисівна – талановита, творча вчителька. Їй притаманна особистісно усвідомлена свобода організації педагогічної діяльності не за наказом, а за внутрішнім бажанням і мотивом. Вона вміє брати на себе відповідальність у виявленні важливих педагогічних проблем, володіє здатністю обігнати себе вчорашню, заглянути у майбутнє, відшукати нові творчі повороти і педагогічні знахідки.

Вчителька бачить дитину не тільки такою, якою вона є , а й якою може стати за сприятливих для її розвитку умов, вміє вселити в кожну дитину віру у власні сили.

Своє покликання вчитель вбачає у реалізації особистісно орієнтованої освіти через мотивацію учня, створення оптимальних умов для розвитку і становлення особистості молодшого школяра, розвитку механізмів самоорганізації, саморозвитку, саморегуляції.

Вчителька досконало володіє ефективними формами, методами організації навчально-виховного процесу. Яскравими рисами її праці є вміння цікаво і зрозуміло пояснити учням програмовий матеріал, добирати матеріал до уроків так, щоб викликати у дітей інтерес до навчання. Її роботі притаманне раціональне використання елементів новизни, досконале володіння методикою сучасного уроку, творчий пошук ефективних форм розвитку обдарувань учнів, нетрадиційність, новаторство, проблемність на всіх етапах уроку.

Віра в можливості кожної дитини, турбота про її емоційне благополуччя створюють підґрунтя для успішного навчання, сприяють розвиткові творчої особистості.

У центрі уваги Лідії Борисівни – інтереси дітей, забезпечення комфортних та безпечних умов їх розвитку, реалізації природних потенціалів.

Вона ставить головне завдання – забезпечити кожному учневі можливість виявити себе як суб’єкта навчально-пізнавальної діяльності. Тому її мета не «донести», «пояснити », «показати» учням, а організувати спільний пошук розв’язання завдання, яке постало перед ними. Старається вислухати всіх бажаючих, не відкидаючи жодної відповіді, стати на позицію кожного учня, щоб зрозуміти логіку його міркувань, аналізує відповіді, підправляє, підтримує і веде до вирішення проблеми, тобто вчить їх мислити.

Для активізації мислення дітей Коваленко Л.Б. створює естетично-розвивальне середовище, належну емоційну обстановку. Тому вчителька всіма формами і методами роботи заохочує дітей до співпраці, вчить порівнювати, аналізувати, самостійно думати, доводити свою думку. Працює колективно, диференційовано, в групах та парах. Заохочує дітей до спілкування через гру.

Лідія Борисівна – уміло організовує самостійно-пошукову діяльність, елемент ТРВЗ, моделювання ситуацій, практикує використання індивідуальних творчих проектів школярів, значної уваги надає нетрадиційним формам роботи. Допомагають внести елементи нетрадиційних форм роботи на уроках читання казкові герої, «Пізнайко». Залюбки виконують творчі завдання «Пофантазуй», «Склади власний твір», «Напиши продовження», «Намалюй за ілюстрацією до твору».

Учителька залучає кожного учня до пізнавальної діяльності, до пошуку істини, зацікавлює і спонукає до розвитку своїх інтересів і уподобань, бо, на її думку, саме інтереси і мотивація – основні фактори успішного навчання. Це поєднує з розвитком логічного і асоціативно-образного мислення, спільним розв’язанням проблемних ситуацій, навчанням діалогу, дискусій.

Поряд з фронтальними видами діяльності молодших школярів на уроках Лідія Борисівна використовує роботу в групах за вибором та інтересами. Надає можливість учням виконувати різні ролі протягом навчального дня. Створює на уроці «ситуацію успіху», намагається викликати у дітей потребу самостійно знаходити відповідь на запитання. Виділяє найменші досягнення, підкреслюючи, що це результат самостійної чи колективної праці. Похвала вчителя, подяка окрилює дитину, вона прагне краще вчитися, пізнавати навколишній світ.

Вчителька завела зошити «Що я знаю і що вмію?», які допомагають учням бачити і відчувати ріст своїх знань, порівнюючи з попередніми роками.

Кожен урок Лідії Борисівни – це цікава подорож з дітьми у світ науки, це і гра, і пізнання нового, і радість творчого пошуку. Це час зростання особистості учнів, їх розумового розвитку, творчого мислення, психологічного комфорту. Зміст праці вчителька збагачує за допомогою різноманітних інноваційних методів і прийомів.

Її уроки відзначаються логічною завершеністю, умотивованістю, оптимальністю вибору форм і методів роботи. Вона постійно спонукає учнів працювати в парах і групах, створює умови для вільного висловлення думки, міркування. Особливо багато уваги вчителька приділяє посиленню ролі самостійної практичної і розумової пізнавальної діяльності, розвитку навичок самоконтролю в процесі цілеспрямованого організованого пошуку знань. Застосовує ігрові ситуації, головоломки, ребуси, логічні задачі, завдання на кмітливість, здогадку тощо.

Вчителька намагається, щоб жодне її заняття не проходило без роботи, пов’язаної зі збагаченням словникового запасу молодших школярів.

За основу спілкування Лідія Борисівна бере доброзичливість і щирість, принциповість і відповідальність, бо саме від цього залежить, чи стане педагог для дитини близькою людиною. Вона вміє встановити з дітьми гарні доброзичливі стосунки, створити колектив, спрямувати процес навчання так, щоб дітям було цікаво вчитися самостійно набувати знання і радіти своїм відкриттям.

Коваленко Л.Б. не зупиняється на досягнутому. Вона – творча особистість, постійно працює над підвищенням свого фахового рівня та з радістю ділиться своїм досвідом з колегами.

Лідія Борисівна відзначається педагогічною культурою і особливим тактом, на уроках вміло використовує різні види вербального і невербального навчального спілкування, створює сприятливі умови для пізнавальної діяльності дітей, що є показником високого рівня її професіоналізму.

Її учні – активні учасники та переможці різноманітних дитячих конкурсів, зокрема: знавців української мови ім. П.Яцика, олімпіади з математики.

Вона щорічно представляє свій доробок на шкільній, районній та обласній виставках педагогічних технологій. Визнана лауреатом виставки «Освіта Черкащини - 2008» і занесена до каталогу передового педагогічного досвіду.

Саме такі педагоги, як Коваленко Лідія Борисівна – щирі, гуманні, уважні, що завжди бачать себе у дітях, поєднують омріяність і реальність у планах і діяннях – потрібні сьогодні Україні.Схожі:

Катеринопільська районна державна адміністрація Відділ освіти Методичний кабінет Коваленко Лідія Борисівна Вчитель-методист початкових класів Мокрокалигірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Кредо: Доброту якщо посієш – збереш гарний урожай iconКатеринопільська районна державна адміністрація Відділ освіти Методичний кабінет Мокрокалигірська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів
Використання інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виховному процесі сприяє підвищенню його ефективності, всебічному...
Катеринопільська районна державна адміністрація Відділ освіти Методичний кабінет Коваленко Лідія Борисівна Вчитель-методист початкових класів Мокрокалигірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Кредо: Доброту якщо посієш – збереш гарний урожай iconУкраїна хорольська районна державна адміністрація полтавської області відділ освіти районний методичний кабінет
Районний методичний кабінет направляє лист видавництва „Світич“ від 27. 04. 2012 №74 про створення нового видання, призначеного для...
Катеринопільська районна державна адміністрація Відділ освіти Методичний кабінет Коваленко Лідія Борисівна Вчитель-методист початкових класів Мокрокалигірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Кредо: Доброту якщо посієш – збереш гарний урожай iconКатеринопільська районна державна адміністрація Відділ освіти Методичний кабінет Залізняцька загальноосвітня школа І ступеня
Проведена робота «Чорнобиль душі». Зібрано матеріали про ліквідаторів – чорнобильців свого села. Значна робота проводиться з обдарованими...
Катеринопільська районна державна адміністрація Відділ освіти Методичний кабінет Коваленко Лідія Борисівна Вчитель-методист початкових класів Мокрокалигірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Кредо: Доброту якщо посієш – збереш гарний урожай iconЧернігівська обласна державна адміністрація управління освіти І науки наказ
Чернігівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №19. В олімпіаді взяли участь тридцять учнів 11 класів загальноосвітніх навчальних...
Катеринопільська районна державна адміністрація Відділ освіти Методичний кабінет Коваленко Лідія Борисівна Вчитель-методист початкових класів Мокрокалигірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Кредо: Доброту якщо посієш – збереш гарний урожай iconУкраїна хорольська районна державна адміністрація полтавської області відділ освіти районний методичний кабінет
Хорольський районний методичний кабінет повідомляє, що журнал „Директор школи. Шкільний світ“ І асоціація „Відроджені гімназії України“...
Катеринопільська районна державна адміністрація Відділ освіти Методичний кабінет Коваленко Лідія Борисівна Вчитель-методист початкових класів Мокрокалигірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Кредо: Доброту якщо посієш – збереш гарний урожай iconЯворівська районна державна адміністрація відділ освіти методичний кабінет

Катеринопільська районна державна адміністрація Відділ освіти Методичний кабінет Коваленко Лідія Борисівна Вчитель-методист початкових класів Мокрокалигірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Кредо: Доброту якщо посієш – збереш гарний урожай iconЯворівська районна державна адміністрація відділ освіти методичний кабінет

Катеринопільська районна державна адміністрація Відділ освіти Методичний кабінет Коваленко Лідія Борисівна Вчитель-методист початкових класів Мокрокалигірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Кредо: Доброту якщо посієш – збереш гарний урожай iconКомунальна установа «Мурованокуриловецький районний методичний кабінет»
Серветник Василь Григорович керівник районного методичного об'єднання вчителів математики, вчитель математики середньої загальноосвітньої...
Катеринопільська районна державна адміністрація Відділ освіти Методичний кабінет Коваленко Лідія Борисівна Вчитель-методист початкових класів Мокрокалигірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Кредо: Доброту якщо посієш – збереш гарний урожай iconСтарокостянтинівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №6 Міський методичний кабінет Старокостянтинівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №6 Старокостянтинівської міської ради. Хмельницької області
Укладач: Наконечний Олексій Володимирович, вчитель історії Старокостянтинівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №6
Катеринопільська районна державна адміністрація Відділ освіти Методичний кабінет Коваленко Лідія Борисівна Вчитель-методист початкових класів Мокрокалигірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Кредо: Доброту якщо посієш – збереш гарний урожай iconВідділ освіти Богуславської райдержадміністрації Районний методичний кабінет Методичний бюлетень для вчителів початкових класів
Розкрито шляхи здійснення диференційованого підходу до організації навчально-пізнавальної діяльності учнів початкових класів
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи