Перший випуск у Вербовецькій школі icon

Перший випуск у Вербовецькій школі
Скачати 47.66 Kb.
НазваПерший випуск у Вербовецькій школі
Дата конвертації05.10.2013
Розмір47.66 Kb.
ТипДокументиІсторія розвитку Вербовецької загальноосвітньої школи з року заснування по даний час


Село Вербовець вперше згадується в історичних документах з кінця VIII століття Л. Полєвич : « Вербовець – село біля річки тієї ж назви в чотирьох верстах вище села Бродецького».

^ Вербовець – місцева назва Вербівець, заснована в кінці VIII століття і походить від назви річки Вербівки, яка впадає в Гнилий Тікич.

Історія Вербовецької школи починається з 1914 року. Добротний будинок церковно-приходської школи.

Вчитель, одночасно і завідуючий школи Шевчук (зі слів сина, який нині проживає в місті Дніпропетровську) за активну роботу серед населення (він і навчав, і лікував людей) репресований і висланий в Сибір.


Перший випуск у Вербовецькій школі


Це ті ж самі випускники, тільки через 30 років.


1920 – 1929 роки – будується нова школа, а «стара» діє. Вчитель і завідуючий Дмитро Біломар, який жив при старій школі (із слів тодішньої учениці жительки с. Кайтанівки Бойко Меланії Степанівни) школу будували всією громадою села. Дерево з навколишніх лісів селяни завозили на конях і биках.

Спочатку школа мала два виходи (парадний і, так званий, чорний). Другий хід був перекритий у 80 р.р., коли організували військовий кабінет і кімнату для збереження зброї. Тоді ж були замінені всі старі двері, а інше, що є в школі – то її «рідне».


1938 рік. Директор школи Маньківський. Це вже середня школа, учнів багато, класи паралельні, в кожному по 30 і більше осіб, а тому були і паралельні: «А», «Б». ходили діти з Гончарихи. Ромейково, Бродецького, Шостаково, Кайтанівки, навчалися у двох приміщеннях

(із слів учителя-пенсіонера Вельган Я.М., нині жительки с. Гончариха)


Мирне життя школи, як і всього села, припинила війна. У липні 1941 року німці окупували село. Вчителі, старші учні книжку змінили на гвинтівку. Приміщення школи перетворилось на німецький госпіталь та конюшню, а пдвір’я - на німецьке кладовище. 115 наших односельчан загинуло, серед них – вчителі: Миньківський, Юркевич, Куделя, Пилипович та інші.

^ 10 березня 1944 року село Вербовець було визволено від фашистів.

Відбудовувалось зруйноване село, відновилось навчання у школі. В одному класі навчалися діти різних вікових категорій. Їх було за 300, не тільки вербовчан, а ходили діти з Пальчика, Вікненого, Кайтанівки, Гончарихи та інших сіл.

Через кричущу бідність, голод, розруху, діти, прагнучи знань, писали бузиною на мішковині, ходили з торбинками, власноруч пошитими, щоб покласти туди свій небагатий реманент. Саме в цей час в школі навчались нині славні наші земляки: Я.І. Івашкевич, Микола Гірник – українські письменники.

1946 рік. Директор школи Тищенко Кость Павлович. До школи неповнолітньою прийшла працювати Салата Анастасія Григорівна, яка з одним записом у трудовій книжці допрацювала до 1990 року. Змінив директора Тищенка К.П. директор Тимошенко Олексій Прокопович. Учнів у школі ще збільшилось. У 1949 році п’ятих класів було вже три «А», «Б», «В», так як добавились учні сіл Гуляйполя, Радчихи, навіть було три учні із села Вікнено. За навчання в старших (8 – 10 ) класах вносили плату в розмірі до 180 карбованців.

На зміну одним славним вчителям прийшли інші: брати Кожушки Іван Логвинович та Дмитро Логвинович, учасники партизанського підпілля, Тищенко Костянтин Павлович, Кожушко Тіна Василівна, подружжя Сидорчуків, Красніцький Василь Єфремович, Поліщук Харитина Павлівна, Шовкопляс Настя Дем’янівна.

^ У 1945-1962 р.р. школу очолювали директори: Бабченко Г.П., Тищенко К.П.

Такими були післявоєнні класи


З 1962 року школу очолив Царинник Андрій Андрійович, за фахом математик. Школа відносилась до Шполянського відділу народної освіти.


У 1965 році директором школи призначили вчителя історії Олійника Володимира Філімоновича. На той час село вже відносилось до Звенигородського району.

У 1951- 1952 н.р. школа вручила атестати 50 випускникам.

У 1952-53 н.р. – 37.

У 1953-54 н.р. – 41.

У 1955-56 – 48.

Школу так і відвідували діти не тільки з Вербовця, а й з навколишніх сіл.

У 1968 -1975 р.р школу очолювали директори: Чорногор В.І., вчитель фізики та Цимбал П.Є., вчитель рос.мови та літератури. Серед вчителів були досвідчені професіонали, а саме: Павло Самійлович Сігало, вчитель рос.мови та літератури, нині викладач одного з Американських університетів. Вихристенко Степан Терентійович, вчитель математики, Красніцький В.Є., вчитель історії, Жуковецька А.Д., вчитель рос.мови та літератури, яка в 1975 році очолила школу.


Жуковецька Алла Дмитрівна має звання «Старший вчитель», вчитель вищої кваліфікаційної категорії, і до нині щедро ділиться досвідом зі своїми колегами. Педагогічний стаж її роботи – 55 роки.


^ Тоді школа мала такий вигляд


В 1983 році за участю делегації від Київської письменницької організації Сергія Плачинди. Миколи Сома, Андрія Вінника, Миколи Негоди, Якова Івашкевича було відкрито меморіальну дошку на честь Миколи Андрійовича Гірника при вході до приміщення Вербовецької школи, яку в 1940 році закінчив відомий український поет.


^ А у 2009 році його син, лауреат Шевченківської премії 2009 року, Павло Гірник відвідав батьківщину свого батька.


З 1984 року школа функціонує як восьмирічна, в ній навчається 147 учнів, а з 1988 року – знову середня. З 1986 року по 1993 рік директорами школи були подружжя Безкоровайних, Борис Васильович та Людмила Миколаївна. У 1993-99 р.р. школу очолив Віктор Васильович Камінський, вчитель географії, в школі навчалося біля 120-ти учнів.


^ З 1999 року і по даний час директором школи є Кожушко Надія Федорівна, вчитель рос. мови та зарубіжної літератури.

У 2004 році школу реорганізовано у загальноосвітню І-ІІ ступенів. У 2007 році зроблено капітальний ремонт школи і проведено газ.

У 2008 році перекрито дах школи. У цьому ж році Вербовецьку загальноосвітню школу І – ІІ ступенів реорганізовано в Вербовецький навчально-виховний комплекс «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І –ІІ ступенів»


2012 рік. Завдяки програмі ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду ІІ» (фінансувався Європейським Союзом та спів фінансувався Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй, яка була виграна сільською радою на конкурсній основі було повністю замінено вікна і двері на енергозберігаючі металопластикові.


2013 рік. Ведуться роботи по переведенню дошкільної установи у приміщення Вербовецького НВК та по закінченню внутрішніх туалетів.Схожі:

Перший випуск у Вербовецькій школі iconІ. Історія виникнення закладу. Трудовий колектив: минуле й сьогодення ІІ. Традиції та досягнення. Зв’язки із зоіппо
Воробйов О. К. Виступив перший секретар мк комсомолу Федоров Ю. К. Він передав піонерам школи горн та барабан – подарунок молоді...
Перший випуск у Вербовецькій школі iconПоради психолога: Перший раз у перший клас!
Поведінка дитини в школі має визначатися логікою шкільного предмета та шкільного життя. Виділення предмета навчання і відокремлення...
Перший випуск у Вербовецькій школі iconОрієнтовне розташування дітей у літній школі-таборі "Колосок" Перший поверх

Перший випуск у Вербовецькій школі iconУроку. Прагнення до хаосу. /Теоретичне обґрунтування ІІ начала термодинаміки/. Мета уроку. Обґрунтувати (теоретично) друге начало термодинаміки
Життя – як воно виникло? Шляхом еволюції, чи шляхом сотворіння? Питання як і відповіді, щодо вивчення фізики у школі, мають, на перший...
Перший випуск у Вербовецькій школі iconДень відкритих дверей у школі для майбутніх першокласників та їхніх батьків Вчитель
А маленькі першокласники для вчителя початкових класів – це джерело натхнення, творчості, втілення задумів та ідей. Отож, я щиро...
Перший випуск у Вербовецькій школі iconСтрахи першого дня в школі
Кожна дитина боїться в тій чи іншій мірі першого дня в школі, дитячому садку. Навіть студентам страшно в перший день, не кажучи вже...
Перший випуск у Вербовецькій школі iconВ перший клас, як в перший раз
Храму знань, як колись ваші батьки поспішали із своїми первачками на перший дзвоник. Цей день повинен бути святковим і світлим, адже...
Перший випуск у Вербовецькій школі iconСерія філологічна Випуск 45
Франка. Цей випуск започатковує рубрику "Молода кафедра", яка представляє розвідки аспірантів та молодих учених переважно з наукових...
Перший випуск у Вербовецькій школі iconЩо очікує майбутнього першокласника?
«школяр». На жаль, батьки, порівнюючи навчально-виховний процес у дошкіллі і школі, роблять поспішний висновок про те, що в останній...
Перший випуск у Вербовецькій школі iconЕтап перший ( 2009 – 2010 н р. ) діяльнісно – прогностичний
Аналіз стану освітнього процесу в школі з метою виявлення протиріч у його змісті та організації з урахуванням установлених потреб...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи