Апробація основ енергоефективності у профтехосвіті icon

Апробація основ енергоефективності у профтехосвіті
Скачати 53.89 Kb.
НазваАпробація основ енергоефективності у профтехосвіті
Дата конвертації01.12.2012
Розмір53.89 Kb.
ТипДокументи
1. /апробация основ энергоэффективности в профтехобразовании укр.docАпробація основ енергоефективності у профтехосвіті
Викладач вищої категорії з спеціальних предметів Краматорського центру професійно-технічної освіти голова регіональної методичної комісії викладачів «Технічного креслення» Відмінник освіти України


Онищенко Сергій Якович


Апробація основ енергоефективності

у профтехосвіті


У листопаді 2008 року Краматорський центр професійно-технічної освіти брав участь в українсько-німецькому проекті «Реформа ПТО з урахуванням енергоефективності».

За ініціативи адміністрації Краматорського центра професійно-технічної освіти, оцінюючи двадцятип'ятирічний досвід адміністративно-педагогічної роботи в Центрі на посаді майстра, старшого майстра, заступника директора з виробничої роботи, викладача спецдисциплін, мені було довірено вникнути в глибину поставленої проблеми, визначити задачі та шляхи їх рішення.

На першому етапі учасники проекту не отримали конкретних завдань. Розпочався процес інтенсивного пошуку в Інтернеті нових досягнень в області енергоефективності та енергозбереження, вивчалася як вітчизняна, так і зарубіжна тематична та нормативно-законодавча документація. Спираючись на профіль свого навчального закладу, і кожний учасник проекту застосовував творчий підхід до кінця року показав перші напрацювання лекційного та дидактичного матеріалу для вивчення предмету «Основи енергоефективності».

На початку 2009 року керівниками проекту з Німеччини Юргеном Вайсом, Франком Срамою та від України - менеджером Олександром Дубинським, для кожного учасника проекту були підготовлені завдання з розробки навчального матеріалу за однією-двома темам теоретичного й практичного навчання запропонованої програми.

Проблеми енергозбереження енергоресурсів у нашій країні в період всесвітньої економічної кризи найбільш актуальні.

Розуміючи відповідальність поставленої задачі, для повного і найякіснішого її вирішення, адміністрацією Краматорського центру професійно-технічної освіти на чолі з директором О.І .Болтенко були розроблені заходи щодо підбору, обробки, тиражування та розповсюдження навчальних матеріалів з основного курсу «Основи енергоефективності».

До практичного виконання цих заходів був задіяний увесь інженерно-педагогічний персонал Центру, включаючи адміністративно-господарських працівників. Зокрема, встановлені додаткові лічильники обліку енергоспоживання і проведена заміна звичайних ламп розжарювання на енергозберігаючі.

Разом з викладачем предмету «Устаткування і технологія зварювального виробництва» М.А. Залепою, розроблений навчальний матеріал з екологічного та енергоефективного підбору та використанню зварювальних електродів, вживанню енергоефективного зварювального устаткування. Викладач автосправи О. Мокляк надав підбірку навчально-тематичного інформаційного матеріалу «Вплив різних поломок в автомобілі на викиди СО2 і споживання палива». Викладач з предмету «Верстати і обробка металів різанням» М. Горбатюк доповнив уроки розрахунками використання енергоефективних верстатних інструментів за новими технологіями.

Як додатковий матеріал викладачем української мови Л. Роман розроблені диктанти на тему: «Енергозбереження в побуті і промисловості», викладач математики Т. Котенко запропонувала задачі на розрахунок витрат тепла і світла залежно від геометричної форми віконного отвору.

Усі напрацювання були запропоновані до вивчення за спецкурсом. Більш того, для розкриття тем з вивчення предмету «Основи енергоефективності», були підібрані і розроблені:

- плани уроків (лекційний, демонстраційний матеріал: відеоролики, малюнки, анімації);

- тестові завдання (чотири рівні складності);

- опорні конспекти (викладача та учнів);

- проекти паспортів для проведення енергетичної санації на практичних заняттях).

За наслідками моніторингу наданого навчального матеріалу і презентації Краматорського центру професійно-технічної освіти в квітні 2009 року на базі Центру був створений експериментальний майданчик з апробації курсу «Основи енергоефективності». Розроблена програма її роботи на 2009-2012 роки.

Для поліпшення навчального процесу в проведенні експерименту німецькими колегами та інститутом ПТО АПН України Краматорському центру професійно-технічної освіти передано різне устаткування вартістю на 77 тис. грн. Це мультимедійний проектор із стаціонарним і переносними екранами, інтерактивна дошка, фліп-чарт, прилади для вимірювання температури, освітленості, вогкості та витрат електроенергії в повному комплекті для викладачів і учнів.

З 05.05.2009 по 05.06.2009 рік в Краматорському центрі професійно-технічної освіти проходила перша апробація курсу «Основи енергоефективності». В експерименті брали участь учні 1 курсу за фахом «Слюсар із збирання металоконструкцій; електрогазозварник». Теоретичні заняття проходили в комп'ютерному класі та навчальних аудиторіях. Практичні заняття проходили в навчальних майстернях, адміністративно-господарських приміщеннях, де використовуючи наявні нові прилади, учні самостійно вимірювали освітленість робочих місць працівників, учнів, температуру навколишнього повітря, вогкість, можливі місця витоку теплової енергії різними електроприладами.У комп'ютерному класі вирішували практичні задачі з витрати та заощадженню енергоресурсів, можливі викиди шкідливих речовин в атмосферу, відповідали на питання тестів.
У проведенні навчальних занять застосовувалися ігрові моменти. Наприклад: хто з учнів може бути «міністром економіки і фінансів» або «міністром енергетики»? Для цього пропонувався тест з визначенням рівня знань учнів з питань енергозбереження.

У ході підготовки до навчальних занять тим, учням задавалися домашні завдання на:

- підбір інформації на задану тему з науково-пізнавальної, технічної, навчальної літератури та інтернету;

- проведення енергетичної санації будинку;

- випуск рекламних плакатів і газет;

- складання і оформлення презентації отриманих результатів.

Особливий інтерес учнів викликав процес проведення практичних занять з енергетичної санації навчального закладу із застосуванням приладів вимірювання освітленості, температури повітря, вогкості, витрати електроенергії. Підсумком проведених занять став акт санації Краматорського центру професійно-технічної освіти, який був вручений директору О.І. Болтенко. За наслідками проведеної санації були розроблені заходи щодо підготовки навчального закладу до нового навчального року.

Експеримент з апробації курсу «Основи енергоефективності», що проводиться, знаходився під контролем. Окрім адміністрації Центру, навчальні заняття відвідували керівники проекту Франк Срама, Олександр Дубинський. Це дисциплінувало учнів, створювався підвищений інтерес до матеріалу, що вивчається.

На нараді-семінарі в м. Києві в червні поточного року всі учасники проекту відвідали шість навчальних центрів профтехосвіти і підприємства Німеччини, вивчили досвід роботи зарубіжних колег, систему освіти Німеччини, матеріально-технічне забезпечення навчального процесу, організацію практичної підготовки, систему фінансування навчальних центрів, а також - культурне і суспільне життя Німеччини.

За наслідками поїздки зроблені певні висновки, які вважаю є доцільними для впровадження як в предмет «Основи енергоефективності», так і в навчальний процес в цілому.

Результати апробації і підготовлений Краматорським центром професійно-технічної освіти навчальний і роздатковий матеріал з «Основ енергоефективності» високо оцінені керівниками проекту, а також представниками всіх пілотних навчальних закладів.

Керівниками проекту та інститутом ПТО АПН України у вересні 2009 року на базі нашого Центру заплановано проведення мною занять «майстер-класу» для всіх учасників проекту.Схожі:

Апробація основ енергоефективності у профтехосвіті iconНаказ №352 Про затвердження Галузевої програми енергоефективності та енергозбереження у житлово-комунальному господарстві на 2010-2014 рр
На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 17. 12. 2008 №1567-р «Про програми підвищення енергоефективності та зменшення...
Апробація основ енергоефективності у профтехосвіті iconЗ в І т голови районного методичного об’єднання вчителів основ здоров’я
Вказано, що було досягнуто передового в роботі учителів району та на що ще потрібно звернути увагу. Ознайомлено з методичними рекомендаціями...
Апробація основ енергоефективності у профтехосвіті iconТематично-календарний план лекцій з основ психології, основ педагогіки для студентів іноземців (3 гр.)

Апробація основ енергоефективності у профтехосвіті iconУчителі основ здоров’я, керівники гуртків з предмета
Учителі основ здоров’я,керівники гуртків з предмета. Спецкурс: Особливості змісту І методики викладання основ здоровя. Пм. Форма...
Апробація основ енергоефективності у профтехосвіті iconТематично-календарний план лекцій з основ психології, основ педагогіки для студентів 1 курсу медичного факультету в другому семестрі 2011-2012 навч року

Апробація основ енергоефективності у профтехосвіті iconПро затвердження програми енергоефективності Олександрівського району на період до 2015 року
Дно «Програми енергоефективності Кіровоградської області на період до 2015 року», затвердженої рішенням шістнадцятої сесії Кіровоградської...
Апробація основ енергоефективності у профтехосвіті iconНазва, клас, автор підручників
Апробація підручників у загальноосвітніх навчальних закладах Володарського району
Апробація основ енергоефективності у профтехосвіті iconАпробація підручників «Рідна мова» 8 і 9 класи
М.І. Пентилюк, І. В. Гайдаєнко, А.І. Ляшкевич, С. А. Омельчук. Українська мова, 9клас
Апробація основ енергоефективності у профтехосвіті iconРейтингова таблиця підсумків ІІ туру Всеукраїнської олімпіади з основ економіки
Відповідно до наказу №328 ( п. 1) від 30. 12. 2013 відділу освіти Яворівської рда про підсумки ІІ етапу олімпіади з основ економіки...
Апробація основ енергоефективності у профтехосвіті iconРішення від 24 червня 2011 року №72 смт Новгородка Про районну комплексну програму енергоефективності та енергозбереження на 2011-2015 роки
Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, подання районної державної адміністрації від 9 червня 2011 року №01-08-59/1...
Апробація основ енергоефективності у профтехосвіті iconПро педагогічний програмний засіб «Англійська мова. 11 клас»
Горлівській загальноосвітній школі I-III ст №1 була проведена апробація електронних засобів навчального призначення
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи