Вплив позаурочної І дозвільної діяльності на виховання підлітків в умовах гуртожитку icon

Вплив позаурочної І дозвільної діяльності на виховання підлітків в умовах гуртожитку
Скачати 57.36 Kb.
НазваВплив позаурочної І дозвільної діяльності на виховання підлітків в умовах гуртожитку
Дата конвертації01.12.2012
Розмір57.36 Kb.
ТипДокументи
1. /ВПЛИВ ПОЗАУРОЧНОф _ ДОЗВ_ЛЬНОф Д_ЯЛЬНОСТ_ НА ВИХОВАННЯ П_ДЛ_ТК_В В УМОВАХ ГУРТОЖИТКУ.docВплив позаурочної І дозвільної діяльності на виховання підлітків в умовах гуртожитку

ВПЛИВ ПОЗАУРОЧНОЇ І ДОЗВІЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ НА ВИХОВАННЯ ПІДЛІТКІВ В УМОВАХ ГУРТОЖИТКУ


АЛЕКСАНДРОВА Д.С. — заступник директора з

навчально-виховної роботи Краматорського

професійного ліцею Донецької області


Краматорський професійний ліцей більш ніж 50 років готує молоді кваліфіковані кадри для флагмана машинобудування, одного з найсучасніших підприємств України - ЗАТ «Новокраматорський машинобудівний завод», що випускає продукцію для багатьох країн світу. За ці роки Краматорський професійний ліцей закінчили близько 20 тис. випускників, більшість з них сьогодні - кадрові робітники ЗАТ НКМЗ.

3 метою підготовки сучасного конкурентоздатного молодого кваліфікованого робітника важ­ливі як професійна якість підготовки, так і його внутрішній і духовний світ.

Кожен сучасний підліток виражає себе як особистість, беручи участь у різноманітних видах діяльності, у тому числі і позаурочної.

Провідний мотив у житті і діяльності учнів ліцею, що мешкають у гуртожитку, - це самоствердження в колективі. Підліток прагне визнан­ня, хоче мати певний авторитет у середовищі однолітків. Через те, що в ліцеї навчається понад 100 учнів, що мешкають у гуртожитку, педагогі­чний колектив Краматорського професійного ліцею акцентує увагу на таких видах і формах діяльності, що сприяють самоствердженню особистості, формуванню її світогляду, допомагають згуртувати колектив іногородніх учнів.

При плануванні своєї роботи ми розуміємо, що дозвільні інтереси учнів мають не тільки позитивну спрямованість. Є категорія учнів, що не мають стійких інтересів, думають лише про те, щоб на дозвіллі бездумно розважатися, розслабитися. На жаль, є учні, інтереси яких прийняли небажану і, навіть, негативну спрямованість. Тому організовуючи вільний час учнів, ми маємо на увазі кожну з цих категорій: намагаємося розвинути інтереси одних, сформувати соціально значимі інтереси іншим, нейтралізувати антигромадські інтереси третіх.

Зв'язок культурно-виховної й навчально-виробничої діяльності носить глибоко динамічний характер. Дозвілля напряму залежить від змісту навчально-виробничого процесу. Однак у сфері вільного часу не можна копіювати форми діяльності і стосунків, що характерні для ділових навчально-виробничих відносин.

У практиці нашого ліцею використовується багато традиційних і нетрадиційних форм дозвільної діяльності. Для проведення і підготовки будь-якого виду діяльності ми складаємо алгоритм, деяку схему, що дозволить найбільш раціонально і грамотно організовувати цю діяльність.

Основні елементи підготовки:

1. визначення мети і задач дозвільної діяльності;

2. вибір форми проведення, визначення жанру і назви заходу;

3. створення психологічного настрою:

- захоплююча розповідь про майбутню справу, розмова про її результати, попередні ритуальні дії, випуск стінгазети, написання незвичайного оголошення;

4. попередня підготовка:

- добірка змістовного матеріалу, визначення засобів, запрошення гостей і учасників, розподіл ролей і доручень, визначення місця, часу і ролі кожного учасника, підготовка і добір засобів, виготовлення костюмів, атрибутики, оформлення тощо;

5. у проведенні саме виховного заходу важливими є такі елементи, як:

- початок (музичний, поетичний, театралізований зачин, пролог, літературно-поетичний, філософський публіцистичний епіграф) для створення психологічного настрою;

- змістовна частина (предметна діяльність учнів і педагогів, спрямована на досягнення виховної мети);

- акордно-фінальна частина (ухвалення рішення, звертання, певні ритуали завершення (пісня, нагородження переможців, взаємні подяки, музика тощо) створюють певний емоційний стан, що проектує потребу подальшої спільної діяльності);

1) педагогічний аналіз, що здійснюється на двох умовах:

а) обговорення успішності (неуспішності) предметного результату разом з учнями, проектування більш продуктивної діяльності в майбутньому;

6) власне педагогічний аналіз, здійснюваний дорослими учасниками, аналіз виховного результату, що містить наступні елементи:

- засоби досягнення мети і рішення стратегічних і тактичних задач;

- характеристика ефективності обраних задач;

- ступінь активності учасників і їх задоволеність від участі в справі;

- особливості індивідуальних проявів (виконання своєї ролі, емоційний стан і реакції тощо);

- логіка і структура виховного заходу, його ефективність;

- характер педагогічної майстерності вихователя, прояв його життєвої і педагогічної позиції, манера поведінки, характер стосунків з учнями тощо.

Через те, що учні, які проживають у гуртожитку ліцею, приїздять з різних міст і селищ Донецької і Харківської областей, у перші дні початку навчального року з ними важливо провести захід у вигляді гри «Давайте познайомимося». Проводиться вона з метою знайомства учнів один з одним, виявлення індивідуальних особливостей, творчих та організаційних здібностей кожного. Одночасно гра допомагає у визначенні лідерів і в подальшому формуванні органів самоврядування в гуртожитку ліцею.

У 15-літньому віці важко відірватися від рідного дому. Приїхавши в інше місто, кожен підліток відчуває емоційний підрив, почуття самотності і невизначеності. Щоб допомогти впоратися з цим почуттям, у гуртожитку щомісяця проводиться «День іменинника».

Відомо, що найкращий експромт - це експромт, заздалегідь підготовлений. Створити веселий і святковий настрій — результат непомітної для присутніх, але великої попередньої роботи.

День народження — особливий день у житті кожного іменинника Організувати приємний відпочинок у гуртожитку, зробити день справді приємним для винуватців святкування - особливе мистецтво. Головною умовою організації свята є — відсутність твердої регламентації відпочинку, право вільного вибору діяльності, щиросердний комфорт.

Усі свята в гуртожитку організовуються разом з вихователем, органами самоврядування гуртожитку, психологом та адміністрацією ліцею.

Так само в гуртожитку ліцею дуже активно проводиться фізкультурно-спортивна і художньо-творча діяльність.

На базі ліцею в позаурочний час для всіх учнів, у тому числі іногородніх, працюють спортивні секції з волейболу, баскетболу, мініфутболу, у прибудові гуртожитку працює секція боксу, якою керує чудовий тренер - педагог, майстер спорту з боксу Охрей Костянтин.

З хлопцями проводяться всілякі спортивні заходи і, як підсумок роботи, щорічно проводиться міська спартакіада з ігрових видів спорту серед усіх навчальних закладів. І приємно те, що наші учні протягом декількох років є переможцями цієї спартакіади, посідають 1 і 2 місця. Так само в гуртожитку працюють гуртки декоративно - прикладної і технічної творчості, що допомагають учням у позаурочний гас розкрити і розвинути свою технічну творчість. З великим задоволенням учні відвідують гурток «Бісероплетіння», яким (керує викладач 1-ї категорії Довгаль T.І.),

гурток «Крою та шиття» (керують кружком майстри виробничого навчання Онищенко А.О., Бухтеярова 0.Р.).

У ліцеї більш 15 років творчо працює фольклорний колектив «Ланка» під керівництвом заступника директора з НВхР Александрової Д.С. Хлопці беруть активну участь у роботі гуртка, згадуючи національні традиції, обряди й свята. Кожне свято по-своєму цікаве і яскраве. Організовуючи театралізовані постановки, хлопці беруть не тільки активну участь, але й самі готують декорації і костюми.

Щорічно проводяться огляди-конкурси художньої самодіяльності , виставки декоративно-прикладної і технічної творчості серед ПТНЗ міста й області. Приємно усвідомлювати, що ми пра­цюємо не даремно, тому що протягом багатьох років ми є переможцями міських і обласних оглядів-конкурсів.

Наприкінці 2006 року гуртожиток Краматорського професійного ліцею взяв участь у конкурсі серед гуртожитків системи професійно-технічних навчальних закладів Донецької області. За результатами огляду — конкурсу гуртожиток ліцею посів призові місця: у регіоні — 1-е місце, а серед 114 училищ області — 3-є місце.

У 2007 році до 75-річчя створення Донецької області була організована фотовиставка і виданий збірник віршів викладачів і учнів ліцею «Тобі, Донбас, присвячується!».

Так само хочу зазначити, що хлопці пам'ятають і шанують героїв Великої вітчизняної війни, воїнів-афганців. Ліцей дуже тісно співпрацює з музеєм історії міста Краматорська і музеєм Великої вітчизняної відай, тісно підтримують зв'язок з міським суспільством «Ветеран».

Учні, що мешкають у гуртожитку, під час екскурсії містом знайомляться з пам'ятниками бойової слави, беруть активну участь в акціях «Ми пам'ятаємо ваші імена», з покладанням квітів до пам'ятників загиблих воїнів.

У висновку хочу сказати: залучаючи наших учнів до позаурочної діяльності, ми допомагаємо їм позбутися соціально небезпечних проявів, пов'язаних з агресією, жорстокістю, підлітковою злочинністю, і допомагаємо розвити творчий потенціал і вести здоровий спосіб життя.Схожі:

Вплив позаурочної І дозвільної діяльності на виховання підлітків в умовах гуртожитку iconПро затвердження Положення про адміністратора з питань дозвільної системи у сфері господарської діяльності райдержадміністрації втратило чинність згідно Відділ архітектури, містобудування та жкг лютий 2008 року Розпорядження голови райдержадміністрації 05.
Про затвердження Положення про адміністратора з питань дозвільної системи у сфері господарської діяльності райдержадміністрації
Вплив позаурочної І дозвільної діяльності на виховання підлітків в умовах гуртожитку iconПоложення про адміністратора та порядок його взаємодії з місцевими дозвільними органами, суб’єктами господарювання та територіальним органом спеціально уповноваженого органу з питань дозвільної системи у сфері господарської діяльності
А принципом організаційної єдності та взаємодіють з місцевими дозвільними органами і територіальним органом спеціально уповноваженого...
Вплив позаурочної І дозвільної діяльності на виховання підлітків в умовах гуртожитку iconПравила внутрішнього розпорядку в студентському гуртожитку Чернівецького торговельно-економічного інституту кнтеу загальні положення
На підставі рішення про надання місця в гуртожитку директор чи уповноважений орган укладає угоду зі студентом на проживання в гуртожитку...
Вплив позаурочної І дозвільної діяльності на виховання підлітків в умовах гуртожитку iconУдк: 37. 016. 77 Наталія Мехедова основи формування національних цінностей у підлітків на уроках музики
У статті з погляду історії розкривається культурологічний аспект сприйняття національного музичного мистецтва підлітками. Розглянуто...
Вплив позаурочної І дозвільної діяльності на виховання підлітків в умовах гуртожитку iconРекомендації обласного семінару-практикуму
«Створення системи розвитку духовно-моральної особистості шляхом поєднання урочної та позаурочної діяльності»
Вплив позаурочної І дозвільної діяльності на виховання підлітків в умовах гуртожитку iconЛ. Ф. викладач біології Брошнівського професійного лісопромислового ліцею Вплив людської діяльності на літосферу, гідросферу та атмосферу. Шляхи їх забруднення та захисту. Тема урок
Навчальна: узагальнити систему знань про вплив діяльності людини на атмосферу, лі тосферу, гідросферу, показати шляхи їх забруднення...
Вплив позаурочної І дозвільної діяльності на виховання підлітків в умовах гуртожитку iconВсеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю “Освіта І здоров’я: формування здоров`я дітей, підлітків та молоді в умовах навчального закладу”
Всеукраїнській науково-практичній конференції з міжнародною участю “Освіта і здоров'я: формування здоров`я дітей, підлітків та молоді...
Вплив позаурочної І дозвільної діяльності на виховання підлітків в умовах гуртожитку iconМета проекту : Підвищення ролі дитячих організацій та учнівського самоврядування в діяльності навчальних закладів; визначення ефективних методик в соціалізації підлітків;
Ознайомлення підлітків з теоретичними основами та принципами розвитку лідерства
Вплив позаурочної І дозвільної діяльності на виховання підлітків в умовах гуртожитку iconІ. Природні ресурси і їх вплив на життя суспільства
В сучасних умовах посилюється взаємозалежність господарства і природи. Розвиток продуктивних сил в умовах ринкової економіки пов’язаний...
Вплив позаурочної І дозвільної діяльності на виховання підлітків в умовах гуртожитку iconАнтикризове фінансове управління в умовах глобалізації економіки
В сучасних умовах глобалізації світової економіки та інтеграції економіки України вплив різноманітних криз, зокрема політичних, економічних...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи