Успіх в соціальному партнерстві. Навчаємо фахівця, виховуємо творчу особистість icon

Успіх в соціальному партнерстві. Навчаємо фахівця, виховуємо творчу особистість
Скачати 68.85 Kb.
НазваУспіх в соціальному партнерстві. Навчаємо фахівця, виховуємо творчу особистість
Дата конвертації01.12.2012
Розмір68.85 Kb.
ТипДокументи
1. /Усп_х у соц_альному партнерств_.docУспіх в соціальному партнерстві. Навчаємо фахівця, виховуємо творчу особистість
Успіх в соціальному партнерстві.


Навчаємо фахівця, виховуємо творчу особистість

Досвід прогресивних країн світу свідчить про те, що однією з головних умов розвитку економіки є людський капітал. Саме люди, як носії знань, досвіду і творчості, є основою сучасного конкурентноспроможного виробництва. Сучасна економіка, яку сьогодні називають «Економікою знань», висуває високі вимоги до рівня кваліфікації та компетентності робітників.


Олександр Болтенко

Директор Краматорського центру

професійно-технічної освіти.

Відмінник освіти України,

викладач вищої категорії.
Краматорський центр професійно-технічної освіти (Колишнє ПТУ №47) більш ніж півстоліття готує

молодих кваліфікованих робітників для лідера вітчизняного машинобудування, закритого акціонерного товариства «Новокраматорський машинобудівний завод». Прагнучи постійно підвищувати якість підготовки випускників, інженерно-педагогічні працівники Центру не тільки широко впроваджують у навчальні плани і програми інноваційні методи навчання, а й розвивають творчі здібності учнів, виховують у них духовність, формують поняття загальнолюдських цінностей.


Ефективність та результативність

Рік, що минає, був найуспішнішим в історії Центру. Колектив Центру досягнув вагомих успіхів в усіх напрямах багатогранної навчально-виховної та виробничої роботи.

Вже стали традиційними перші місця в міських і обласних виставках технічної та декоративно-прикладної творчості, в оглядах-конкурсах художньої самодіяльності. А за підсумками обласного конкурсу по винахідницькій роботі з теплозбереження серед ПТНЗ Донецької області Центр зайняв І місце.

Виробниче навчання в навчально-виробничих майстернях проводиться з урахуванням вимог базового підприємства ЗАТ НКМЗ і супроводжується випуском суспільно корисної продукції, ремонтом і вдосконаленням матеріально-технічної бази Центру.

Отримані під час навчання знання і навички учні втілюють у життя безпосередньо в Центрі. Прикладом цього є нова система опалення, сконструйована нашими співробітниками і учнями для дев’ятиповрхового гуртожитку замість старої, вже непридатної. Під керівництвом і за безпосередньою участю майстрів виробничого навчання у навчально-виробничих майстернях Центру учні виготовили близько 6 тис. згонів, контргайок, муфт, зварили понад 200 регістрів опалення замість коштовних чавунних радіаторів, змонтували майже 2 тисячі погонних метрів трубчастих з’єднань. У результаті – зекономлено близько 200 тисяч гривень бюджетних коштів.

За останні три роки інженерно-педагогічні працівники Центру під час навчання і практики сконструювали, виготовили і змонтувати понад трьох тисяч квадратних метрів нової покрівлі з металоконструкцій, вкритих шифером. У 2007 р. на обласну виставку технічної творчості учні виготовили 9 діючих моделей фонтан з басейном та зимовий сад в суспільно-побутовому корпусі. Обладнано нові сучасні кабінети: «Навчальна частина», Центр навчально-методичної роботи, Кабінет профорієнтаційної роботи.

З допомогою КП «КТТУ» (директор Шацький С.Л.) виділено на ремонт 300 тис. грн, до початку навчального 2008-2009 року реконструйована та введена в дію навчальна майстерня загальною площею 328 кв. м., для підготовки учнів за професіями «Слюсар із збирання металевих конструкцій», «Слюсар-електрик з ремонту електроустаткування».

До початку навчального року в приміщенні їдальні Центру проведено капітальний ремонт, відремонтовано обладнання для приготування їжі на суму 7530,00 грн., придбано інвентар та посуд на суму 3980,00 грн.

Саме співпраця педагогів та учнів, що спрямована на поліпшення умов навчання, створення їх власними руками конкретних відчутних речей для задоволення потреб своїх вихованців, приваблює випускників шкіл не тільки нашого, а й інших міст.

У цьому навчальному році Центр перевиконав державний план набору учнів (210 чоловік), додатково відкривши 3 навчальні групи (90 чоловік), що в умовах досить складної демографічної ситуації, що склалася в нашій державі, є безперечним досягненням і свідчить про високий авторитет нашого навчального закладу.

Але основним досягненням наших учнів є те, що кожен другий з них навчається на «добре» та «відмінно», а після закінчення Центру всі випускники працевлаштовуються.

Колишній учень Центру а нині робітник НКМЗ Максим Біндас став переможцем в обласному та призером у Всеукраїнському конкурсах професійної майстерності з(а професією «токар»).

Майстер виробничого навчання Ліпатова В.А. посіла призове місце в обласному конкурсі професійної майстерності серед верстатників.

Колектив Краматорського центру професійно-технічної освіти бере активну участь у створенні та впровадженні в навчально-виробничий процес інноваційних проектів та технологій. На першій Всеукраїнській виставці інноваційних проектів, що відбулася 28 серпня 2007 р. в м. Києві, викладачами Центру були представлені роботи на теми: «Організація виробничого навчання і виробничої практики учнів Краматорського центру професійно-технічної освіти в умовах розвинених партнерських відносин із ЗАТ НКМЗ» та «Розвиток технічного й технологічного мислення учнів під час професійної підготовки», які отримали високу оцінку з боку працівників Міністерства освіти і науки України.

Від якості та підготовки робітників, їхньої кваліфікації залежить випуск конкурентноспроможної продукції. Але підготовка учнів, особливо рівень їхньої кваліфікації не завжди влаштовує замовників кадрів. І якщо наші випускники з професій електрогазозварник, слюсар із складання металоконструкцій одразу після випуску можуть працювати самостійно, то учні-верстатники – тільки на універсальних токарних верстатах з ручним керуванням.

Щоб максимально наблизити теорію до практики, навчальний процес – безпосередньо до виробництва, розвивати технічне мислення учнів на основах раціоналізаторства і винахідництва інженерно-педагогічний колектив працює наполегливо і планомірно.

З цією метою ведеться робота стратегічної програми зміни існуючого навчально-виробничого процесу.


Талановитих учнів готують талановиті педагоги

У Центрі є певний досвід вирішення цих завдань. Починаючи з 2005р., навчання учнів здійснюється за розробленою концепцією нерозривного взаємозв’язку теоретичного і виробничого навчання з виробничою практикою. Для майбутніх машинобудівників, починаючи з ІІ курсу, виробниче навчання здійснюється в цехах НКМЗ, а з 2006 р. навчання другокурсників практикується проводити в Центрі підготовки робітничих кадрів підприємства при Відділі розвитку персоналу і керування знаннями. У цей період відбувається первинна адаптація молодих робітників саме в умовах виробництва, ознайомлення з корпоративними вимогами підприємства, зіставлення знань і умінь з виробничими вимогами. Крім того, виробниче навчання відбувається в умовах створення матеріальних цінностей, випуску конкретної продукції.

Результатом такого навчально-виховного процесу у виробничих умовах є те, що після повернення до Центру учні набагато відповідальніше ставляться до теоретичного навчання і, відповідно, рівень їхньої успішності, особливо із спеціальних дисциплін, різко зростає.

Для реалізації концепції нерозривного взаємозв’язку теоретичного і виробничого навчання Центру створено технічну раду, яка здійснює комплексну роботу з розвитку технічних здібностей і навичок учнів. До її повноважень входить проведення оглядів-конкурсів технічної творчості учнів, організація виготовлення різноманітних макетів, моделей, пристосувань, необхідних для Центру, впровадження в життя пропозицій співробітників та учнів, спрямованих на вдосконалення навчальної, виробничої та громадської діяльності Центру. Результатом такої роботи є близько 60 дипломів і грамот, якими нагороджені наші співробітники та учні за останні три роки як переможці та призери міських та обласних оглядів-конкурсів технічної й декоративно-прикладної творчості.

Наразі в навчальну програму впроваджується предмет за виробом «Основи раціоналізаторства і винахідництва», під час вивчення якого учні засвоюють систему знань про технічну творчість, ознайомлюються з організаційними й економічними вимогами раціоналізаторства в умовах НКМЗ, опрацьовують переліки «вузьких місць» на підприємстві відповідно до своїх професій, отримують відомості про основи патентознавства, навчаються самостійно оформляти технічну документацію і конструювання технічних об’єктів. У Центрі переглянуто роботу технічних гуртків: вирішення технічних проблем з тем спеціальних дисциплін видається учням як домашнє завдання, а розробка технічної документації за рацпропозиціями, виготовлення макетів, моделей і пристосувань здійснюють викладачі разом з учнями у методичні дні в навчально-виробничих майстернях під час виробничого навчання.

У Центрі працює багато талановитих педагогів. Один з них – Микола Аннійович Залепа, викладач спец дисциплін з професії електрогазозварник, який працює в нашому колективі понад 40 років. Він є автором близько 200 рацпропозицій, трьох авторських свідоцтв і трьох патентів України на винаходи. Авторськими свідоцтвами і одним патентом України захищені його права на інноваційну технологію контактних з’єднань зварних кабелів. Ця технологія повністю виключає використання кольорового металу з’єднувальних швів і муфт (економія кольорового металу по Україні – до 3000 тонн!). Патентами України захищено авторські права М.А. Залепи на нове альтернативне джерело електроенергії, а також на новий тип електродвигуна.

Як викладач зварювальної справи, Микола Ананійович на уроках застосовує морфологічний аналіз обладнання чи інструменту. За такою методикою вивчається не тільки будова зварювальних напівавтоматів, джерел живлення і пальників, а й доцільність самої будови, форми, матеріалів вузлів та деталей.

За досягнуті успіхи у виготовленні і навчанні молодих кваліфікованих робітників викладач М.А. Залепа у 2007 р. нагороджений Почесним знаком «А. С. Макаренко».

Працелюбний і талановитий колектив Центру має вагомі результати досягнення в рішенні питань з оновлення змісту профтехосвіти шляхом впровадження сучасних виробничих, педагогічних і комп’ютерних технологій у навчально-виробничий процес.

У цьому велика заслуга базового підприємства ЗАТ НКМЗ, керівником якого є Герой України, депутат Верховної Ради України Г.М. Скудар.

Щорічно ми відчуваємо турботу й увагу з боку як перших керівників заводу, так і працівників відділів та цехів, де проходять оплачувану виробничу практику наші учні. Поповнення матеріально-технічної бази Центру, безвідплатний ремонт навчальних приміщень, навчання учнів безпосередньо на виробництві, у Центрі підготовки робітничих кадрів, впровадження інноваційних технологій і нових навчальних планів свідчать про розвинуті партнерські стосунки, що склалися між Центром і заводом.Схожі:

Успіх в соціальному партнерстві. Навчаємо фахівця, виховуємо творчу особистість iconШкола безпеки: навчаємо дітей виховуємо особистість Підготувала
Щохвилини в країні, місті, районі трапляються неприємні, часто трагічні події, які забирають здоров'я та життя людей. Дуже часто...
Успіх в соціальному партнерстві. Навчаємо фахівця, виховуємо творчу особистість iconНавчаємо критично мислити
Здається, забагато запитань. Та чому б сучасним учителям не поставити їх собі? Вимагаючи від учнів глибини думок, творчості, самостійності,...
Успіх в соціальному партнерстві. Навчаємо фахівця, виховуємо творчу особистість iconВ. О. Сухомлинський Формування навичок швидкісного читання Сьогодні в умовах величезних змін у соціальному, економічному та політичному житті України постала проблема радикальної перебудови у сфері освіти та виховання
Сьогодні в умовах величезних змін у соціальному, економічному та політичному житті України постала проблема радикальної перебудови...
Успіх в соціальному партнерстві. Навчаємо фахівця, виховуємо творчу особистість iconРішення педагогічної ради №3 «Правовиховна робота як передумова формування правової свідомості особистості»
Виховувати активну, життєрадісну, творчу особистість з розвиненими почуттями відповідальності, гідності, совісті: вихованої, чемної,...
Успіх в соціальному партнерстві. Навчаємо фахівця, виховуємо творчу особистість iconПрограма Долинянської зош І-ІІ ступенів
Місія школи: «Формувати здорову, творчу, ініціативну, духовну та інтелектуально розвинену особистість, яка шанує національні звичаї,...
Успіх в соціальному партнерстві. Навчаємо фахівця, виховуємо творчу особистість iconПланування засідань методичного об’єднання учителів-предметників на 2010/2011 навчальний рік
Науково-практична конференція: «Підвищення якості спеціальної освіти через творчу особистість вчителя-дефектолога»
Успіх в соціальному партнерстві. Навчаємо фахівця, виховуємо творчу особистість iconУрок (музичне мистецтво, образотворче мистецтво)
«бачити музику», «чути картину», розвивати творчу уяву; виховувати культурного слухача, всебічно розвинену особистість; прищеплювати...
Успіх в соціальному партнерстві. Навчаємо фахівця, виховуємо творчу особистість iconПлан роботи в проекті; відповідно до умов означили коло першочергових заходів
Формувати здорову, життєво творчу, соціально зрілу, духовно та всебічно розвинену особистість з високим рівнем національної та громадянської...
Успіх в соціальному партнерстві. Навчаємо фахівця, виховуємо творчу особистість iconМорально-етичні норми спілкування бібліотекаря з читачами
Успіх усієї діяльності бібліотеки визначає ефективність спілкування бібліотекаря з читачем. Тому, особистість бібліотекаря і читача...
Успіх в соціальному партнерстві. Навчаємо фахівця, виховуємо творчу особистість iconПрищеплювати учням інтерес до навчальних і наукових досліджень
Мета застосування дослідницької технології в навчанні – набуття учнями досвіду дослідницької роботи в пізнавальний діяльності; об’єднати...
Успіх в соціальному партнерстві. Навчаємо фахівця, виховуємо творчу особистість iconОпис системи роботи вчителя початкових класів Гадяцької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №4
Використовуючи ці форми роботи, дійшла висновку, що завдяки їм можна покращити знання учнів з усіх предметів та всебічно розвинути...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи