Конкурс проводяться серед двох вікових груп icon

Конкурс проводяться серед двох вікових груп
Скачати 106.55 Kb.
НазваКонкурс проводяться серед двох вікових груп
Дата конвертації29.12.2013
Розмір106.55 Kb.
ТипКонкурс

Умови проведення Всеукраїнського конкурсу-змагання

з радіоелектронного конструювання


1. Мета та завдання

1.1. Всеукраїнський конкурс-змагання з радіоелектронного конструювання (далі – Конкурс) проводиться з метою творчого розвитку та залучення до технічної творчості дітей та молоді, задоволення їх потреб у творчій самореалізації.

1.2. Основними завданнями Конкурсу- змагань є:

- пошук та підтримка технічно обдарованої учнівської молоді;

- стимулювання творчого, інтелектуального, духовного, фізичного розвитку учнів та молоді, зростання їх технічної майстерності та задоволення потреб у творчій самореалізації;

- популяризація науково-технічної творчості, серед дітей та молоді;

- вивчення передового досвіду щодо організації технічної творчості дітей та молоді;

- організація змістовного дозвілля дітей та молоді, пошук його нових форм проведення оздоровчих заходів.

1.3. Безпосереднє керівництво Конкурсом здійснює організаційний комітет. с


2. Учасники Конкурсу

2.1. У Конкурсі беруть участь збірні команди Автономної Республіки Крим, областей України, міст Києва та Севастополя, команда УДЦПО, команда закладу - безпосереднього організатора змагань, а також організації, що отримали виклики оргкомітету.

2.2. Конкурс проводяться серед двох вікових груп :

молодшої – до 15 років;

старшої – до 18 років.

Вік учасників Конкурсу визначається на останній день заходу.

2.3. Команда складається з 3 чоловік: двох учасників та керівника, який очолює команду і несе відповідальність за збереження життя та здоров’я дітей.


3. Документація

Для участі в Конкурсі подаються наступні документи:

- заявка ( додаток 1 );

- паспорт, свідоцтво про народження або завірена ксерокопія;

- медична довідка-дозвіл на знаходження у дитячому колективі (на кожного учасника) або відмітка лікаря в заявці;

- довідка з навчального закладу.


4. Програма Конкурсу

Програма Конкурсу включає в себе:

- теоретичний залік;

- розробку друкованої плати;

- монтаж та налагодження радіоелектронного пристрою.


^

I. Теоретичний залік1.Питання теоретичного заліку складаються з урахуванням вимог до знань та умінь учнів, визначених програмою гуртка радіоелектронного конструювання. – Збірник програм з позашкільної освіти. Випуск 1. Гурток радіоелектронного конструювання, с.223.

Зміст питань включає основні поняття основ електротехніки, основ електроніки та радіотехніки, питання безпеки життєдіяльності.

2.Якщо при відповіді на запропоновані питання необхідно зробити якісь рисунки чи креслення, то треба дотримуватись вимог ЄСКД.

3.Даний етап Конкурсу можна проводити з використанням комп’ютерної техніки.

4.Час теоретичного заліку – 60 хвилин. Кількість питань (до 30) визначає суддівська колегія в залежності від їх складності.

5.Максимальна сума болів за теорзалік-60.


II. Розробка друкованої плати

1. Учасники викликаються за 5 хвилин до початку змагань. Їм видаються схеми принципові електричні, із специфікацією елементів та набір радіоелектронних компонентів до цих схем.

Для розробки друкованої плати учасники повинні мати лінійку, циркуль, олівець (ручку), гумку,скляні трубочки, фольговий склотекстоліт розміром 90 x 100 мм, різак, тобто все необхідне для розробки креслення друкованої плати, нанесення рисунка друкованої плати на фольговий матеріал та підготовки до травлення. Фарба повинна бути стійкою до хлорного заліза.

2. При виконанні креслення друкованої плати необхідно подумати про раціональне розміщення елементів відносно один одного з точки зору взаємного зв’язку і впливу, передбачити естетичне, геометричне розміщення елементів, відсутність перемичок, рівномірне розміщення елементів на площині друкованої плати та звернути увагу на питому завантаженість площі плати (максимальна кількість деталей на одиницю площі). Друкована плата виготовляється тільки з одностороннім монтажем, двосторонній – зараховується як перемички. Сітку доріжок на платі наносити тільки за допомогою штангенциркуля або лінійки. Забороняється використовувати готові трафаретні наклеювання доріжок. Нумерацію виводів мікросхем дозволяється міняти, зберігаючи при цьому повну структуру схеми та її працездатність.

3. Розробка друкованої плати. На розробку друкованої плати учаснику змагань відводиться 120 хв. загального часу. Розподіл виділеного часу кожним учасником змагань – довільний. Розподіл часу на розробку друкованої плати на папері та перенесення рисунка друкованої плати на фольговий склотекстоліт не регламентується. За 120 хв. відведеного часу учасник повинен закінчити розробку друкованої плати, нанести рисунок доріжок на фольговий склотекстоліт і підготувати плату до травлення. Кожному учаснику змагань надається право вибору технології при розробці друкованої плати.

Якщо учасник змагань обере технологію виготовлення друкованої плати без попереднього свердління, то процес свердління буде проведено в поза заліковий час після травлення Тобто травлення та свердління плати не буде враховуватись у відведені 120 хв.

Якщо учасник змагань обере технологію виготовлення друкованої плати з процесом свердління отворів контактних площадок до травлення, то час свердління буде входити у виділені 120 хв., а додаткового часу, витраченого на свердління, додаватись не буде.

Після закінчення розробки межа плати обводиться олівцем (фарбою) чи гострим предметом (обрізати не обов’язково) та здається суддям.

Учаснику нараховується 60 балів, якщо він уклався у 120 хв. часу, відведеного для розробки плати і підготовки її до травлення.

Якщо учасник змагань не вклався в заліковий час 120 хв., то він знімається з заліку, але йому дозволяється закінчити розробку друкованої плати з метою аналізу цієї розробки після закінчення змагань.

Після розробки друкованої плати та підготовки її до травлення учасники змагань розпочинають процес травлення та свердління (для тих, хто цього не зробив при розробці плати).

Процес травлення та свердління – довільний і затрачений на це час не враховується.

Забороняється підрізувати доріжки, підчищати плату під час і після травлення (тобто в незаліковий час).

4. Після травлення, промивки, просушки та свердління плата і паперова розробка здається суддям. Учасник може користуватись власним кюветом, або протравляти плату в загальному кюветі. При травленні у власному кюветі може використовуватись власний розчин хлорного заліза. Паперова розробка і плата обов’язково маркується учасником змагань номером визначеним організаторами конкурсу шляхом жеребкування.

5. До початку розробки судді обов’язково маркують плату та папір учасника.

6. Загальна сума балів за розробку друкованої плати визначається шляхом відрахування від 60 балів, суми штрафних балів набраних кожним учасником та визначених умовами при яких знижується оцінка.


Умови, при яких знижується оцінка:

1) неоправдані відносні зміни по ширині доріжки - до 2-х балів;

2) нерівномірність країв доріжок- до 2-х балів;

3) неохайність при травленні – до 3-х балів;

4) відсутні контактні площадки під невикористані виводи деталей – 0.5 бала за кожну ;

5) нераціональне використання площі плати – до 4-х балів.


^ III. Монтаж радіоелектронного пристрою

1. Учасники викликаються за 15 – 30 хвилин до початку змагань. Цей час необхідний для підготовки робочого місця радіомонтажника, розігрівання паяльника, регулювання його температури, для проби припою, флюсу, для зручного розміщення монтажних інструментів.

2. Після підготовки місця учасникам видається схема принципова електрична, набір радіоелементів на друковану плату. Дозволяється перевірити справність радіокомпонентів за допомогою тестера та стенда для перевірки справності мікросхем (організатори зобов’язані мати в наявності такі стенди).

3. Перед командою “Старт” учасникам змагань видаються розроблені ними друковані плати (витравлені та посвердлені). По команді “Старт” учасники приступають до складання пристрою. Загальний час цього етапу складає 120 хвилин. Контрольний час складає 90 хвилин.

4. При складанні пристрою резистори, конденсатори та діоди повинні мати тільки горизонтальну установку. Під час монтажу допускається заміна зіпсованих радіоелементів.

5. Після закінчення монтажу пристрою учасник повинен пересвідчитись в його працездатності, при необхідності відрегулювати його, налагодити і голосом подати сигнал “готовий”, після цього суддя–хронометрист відмічає час, затрачений на роботу з точністю до 1 хвилини.

6. Якщо після подачі до суддівської колегії виготовленого пристрою він не працює (тобто учасник не може продемонструвати працездатність свого пристрою), учаснику зараховується хибний виклик за цей період і продовжується відлік часу. Якщо і після другої подачі пристрій не почне діяти, зараховується ще один хибний виклик і т. д.

7. Учасникам, які не впорались із завданням в контрольний час, дозволяється працювати ще 30 хвилин, але при цьому йому нараховуються додаткові штрафні бали згідно умов приведених нижче. Якщо учасник не вклався навіть в додатковий час, йому зараховується тільки результат теоретичного заліку.

8. У залік за часом можуть бути зараховані тільки ті пристрої, працездатність яких перевірена і підтверджена суддею-хронометристом. Контрольна сума балів за монтаж радіоелектронного пристрою 60 балів.

9. Зачищати плату наждачним папером можна тільки під час монтажу. Змивати фарбу розчинником можна в позазаліковий час, в окремо відведеному місці. Залишки каніфолі на платі змиваються спиртовим розчином в межах контрольного часу.

10. При аварійному пропаданні напруги в мережі 220 в або різкому пониженні напруги зупиняється контрольний час до відновлення напруги в мережі.

11. Загальна сума балів за монтаж пристрою визначається шляхом відрахування від 60 балів, суми штрафних балів набраних кожним учасником та визначених умовами при яких знижується оцінка. До балів, одержаних за зібраний пристрій додаються додаткові бали за час, зекономлений при монтажі і зафіксований суддею відносно виділеного контрольного часу 90хв.

За кожну повну хвилину зекономленого часу при монтажі нараховується 0.4 бала. Таким чином учаснику, який виконав монтаж за 30 хвилин і зекономив 60 хвилин додатково буде нараховано 24 бали (60х0.4=24).


Умови, при яких знижується оцінка:

1) наявність перемичок:

а) технологічна перемичка (конструктивно передбачена при розробці плати) – 2 бали за кожну;

б) нетехнологічна перемичка (зроблена при монтажі без свердління отворів для проводів) – 4 бали за кожну;

в) доріжка розрізана – 2 бали за кожну;

г) деталь запаяна зі зворотної сторони (зі сторони доріжок) – 3 бали за кожну деталь;

д) мікросхема запаяна навиворіт– 5 балів;

  1. неякісне пропаювання деталей – 1 бал за кожну;

  2. припій розмазаний, паяння брудне, наявні напливи, залишки флюсу – до 3 балів;

  3. різна висота однотипних деталей – 1 бал за кожну;

  4. виводи радіоелементів коротші або довші за довжиною, ніж передбачено технічними вимогами – до 1 бал за кожну;

  5. утруднення або неможливість прочитання маркування радіодеталей

  • 0.5 балів за кожну;

7) нависання деталей – 0.5 бала за кожну;

  1. хибні виклики – 3 бали за кожний;

  2. врахування контрольного часу:

а) якщо учасник виконав завдання раніше закінчення контрольного часу, то йому нараховується 0,4 бали за кожну хвилину до закінчення контрольного часу;

б) якщо учасник виконав завдання після закінчення контрольного часу з нього знімається 0.4 бали за використання кожної хвилини після закінчення контрольного часу.


5. Обладнання робочого місця для практичної частини

5.1. Організатори змагань забезпечують кожного учасника робочим столом, стільцем, однією розеткою на 220 в, загальними кюветами з хлорним залізом, кількома свердлильними пристроями, схемами, деталями, стендом для перевірки мікросхем.

5.2. Кожний учасник повинен мати власний електропаяльник потужністю до 40 вт зі своїм понижуючим регульованим пристроєм (дозволяється використовувати електропаяльник з напругою живлення 220 вольт, але з гальванічною розв’язкою по мережі), підставку, фольговий текстоліт 9 х 10 см, монтажний дріт, припій та каніфоль, різні монтажні інструменти, фарбу (лак), розчинник, спирт, свердла 0,8 – 1 мм, малогабаритні свердлильні пристрої, тестер (мультиметр), калькулятор, довідкову літературу і ін.


6. Організація суддівства

6.1. Суддівство Конкурсу здійснює головна суддівська колегія, склад якої затверджує організаційний комітет.

6.2. В разі необхідності до суддівства можуть залучатися представники команд.


7. Визначення та нагородження переможців

7.1. Особиста першість визначається за найбільшою сумою балів учасника: в теоретичному заліку, розробці друкованої плати та монтажу.

7.2. Учаснику, який не брав участі у якомусь з етапів за цей етап нараховується 0 балів.

7.3. Командна першість визначається за максимальною сумою балів обох учасників.

7.4. Команди-призери нагороджуються дипломами УДЦПО відповідних ступенів.

7.5. Переможці в особистому заліку нагороджуються дипломами УДЦПО відповідних ступенів.

7.6. У кожній віковій групі в особистому заліку визначається 1 перше місце, 2 других, та 3 третіх місця.


8. Техніка безпеки

8.1. Відповідальність за виконання членами команди вимог техніки безпеки несе керівник команди.

8.2. Контроль за відповідність умов, техніці безпеки під час проведення Конкурсу здійснює Головний суддя.


9. Організаційні питання

9.1. З суперечливих питань, що можуть виникнути у процесі проведення Конкурсу , рішення спільно виносять: відповідальний представник УДЦПО, головний суддя , начальник Конкурсу.

9.2. Попередні заявки на участь у Конкурсі подаються до 30 січня ц. р. за тел/ факс: (044) 253-75-25 або на електронну пошту texn@i.ua;

Контактна особа:

Калита Григорій Степанович, Тел: 253-84-48, моб. 097-319-31-48,

E-mail: grigoriy49@ukr.netДодаток № 1

до Умов проведення Всеукраїнського конкурсу-змагання з радіоелектронного

конструюванняЗ А Я В К А

на участь у Всеукраїнському конкурсі-змаганні учнівської молоді

з радіоелектронного конструювання

_________________________________________________________ просить

( регіон, область, установи, назва організації)

допустити до участі у конкурсі-змаганнях команду в складі:№ п/п

Прізвище,

ім'я учасника

(вікова гр.)

Дата народження

Навчальний заклад, гурток

Прізвище, ім’я та по бать-

кові, місце роботи та посада керівника, який підготував учасника
Керівник команди ___________________________________________

(прізвище, ім'я, по батькові)

Місце роботи та посада_______________________________________________


М.П. Директор __________________________________________
Схожі:

Конкурс проводяться серед двох вікових груп iconПротокол Відкритого чемпіонату м. Києва з акватлону серед юнаків та дівчат середньої та молодшої вікових груп

Конкурс проводяться серед двох вікових груп iconУправління освіти І науки
«Охорона праці очима дітей» серед трьох вікових груп згідно з методичними рекомендаціями
Конкурс проводяться серед двох вікових груп iconПоложення про відкриті обласні змагання з техніки гірського туризму серед учнівської молоді в закритих приміщеннях „ Кубок Колобка у трьох вікових групах Мета змагань
Відкриті обласні змагання з техніки гірського туризму серед учнівської молоді в закритих приміщеннях „Кубок Колобка” у трьох вікових...
Конкурс проводяться серед двох вікових груп iconНаказ №1 Про підсумки Чемпіонату Луганської області зі скелелазіння серед учнівської та студентської молоді
На базі Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля був проведений Чемпіонат Луганської області зі скелелазіння...
Конкурс проводяться серед двох вікових груп iconПоложення про конкурс додається
До участі в конкурсі запрошуються діти віком 7-12 років. Роботи розглядаються у двох вікових групах: 7- 9 років і 10 12 років. Переможці...
Конкурс проводяться серед двох вікових груп iconПлан роботи днз на вересень 2012 Р. Термін Зміст роботи Форма узагальнення
Установче засідання з організації роботи кафедр вікових груп. Укладання планів розвитку груп
Конкурс проводяться серед двох вікових груп iconР. Шпакович Бобер – 2009 Відповіді та вказівки до розв’язування завдань Зміст
У цьому збірнику ви знайдете відповіді та вказівки до розв’язування всіх завдань другого конкурсу «Бобер» в Україні. Для кожної з...
Конкурс проводяться серед двох вікових груп iconРобота кафедр вікових груп
Системний підхід до розвитку, навчання та виховання дітей раннього віку за програмою «Я у Світі»
Конкурс проводяться серед двох вікових груп iconНаказ №157 Про підсумки районного етапу обласного дистанційного фестивалю з комп’ютерної графіки та анімації серед учнів 3-11 класів
Зачепилівського району у 2012 році протягом квітня проведено фестиваль у вікових групах 7-9, 10-11 класи у номінаціях: колаж web...
Конкурс проводяться серед двох вікових груп iconУмови проведення відкритої першості учнівської молоді м. Києва з екстремального туризму
Змагання проводяться на дистанціях другого, та першого класів у трьох вікових групах (згідно Положення)
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи