Наказ №32 Про результати роботи закладів освіти Харківського району з учнями, що потребують підвищеної педагогічної уваги, у ІІ півріччі 2010 року icon

Наказ №32 Про результати роботи закладів освіти Харківського району з учнями, що потребують підвищеної педагогічної уваги, у ІІ півріччі 2010 року
Скачати 180.69 Kb.
НазваНаказ №32 Про результати роботи закладів освіти Харківського району з учнями, що потребують підвищеної педагогічної уваги, у ІІ півріччі 2010 року
Дата конвертації13.09.2013
Розмір180.69 Kb.
ТипНаказ
ХАРКІВСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ


ВІДДІЛ ОСВІТИ


НАКАЗ


01.02.2011 № 32


Про результати роботи закладів

освіти Харківського району

з учнями, що потребують

підвищеної педагогічної

уваги, у ІІ півріччі 2010 року


На виконання рішення ХІІ сесії ХХІV скликання Харківської обласної ради від 28 жовтня 2003 року «Про затвердження Програми протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та поширенню наркоманії на 2003-2010 роки», рішення XXXIV сесії IV скликання Харківської обласної ради від 23 грудня 2005 року «Про Комплексну програму профілактики злочинності в Харківській області на 2006-2010 роки» відділ освіти спільно зі службою у справах дітей Харківської райдержадміністрації, Харківським та Липецьким відділками кримінальної міліції у справах дітей забезпечує виконання організаційних заходів з профілактики правопорушень, злочинності, бездоглядності, наркоманії, алкоголізму серед неповнолітніх.

Створені і виконуються спільні плани профілактичної роботи відділу освіти зі службою у справах дітей ХРДА, відділками кримінальної міліції у справах дітей, Харківським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. ЦППСР відділу освіти ХРДА співпрацює із Харківським міжрайонним відділом управління держдепартаменту з питань виконання покарань в Харківській області. Спеціалістами ЦППСР відділу освіти регулярно проводяться профілактичні групові заняття з підлітками, які знаходяться під наглядом міліції за скоєні злочини, їм надаються індивідуальні психологічні консультації.

У порівнянні із минулим роком у районі різко збільшилася кількість дітей, які знаходяться на обліку у КМСД та здійснили злочини. За даними кримінальної міліції у справах дітей, за 2010 рік 21 учнями шкіл були скоєні злочини (у 2009 році – 10). У скоєнні злочинів брали участь учні таких шкіл:з/п

ЗНЗ

Прізвище учня

Час скоєння злочину

1

Бабаївської ЗОШ І-ІІІ ст.

Сліпухов Руслан (крадіжка),

Думенко Павло (хуліганство)

1 кв

4 кв

2

Будянської ЗОШ І-ІІІ ст. №2

Ябс Віталій (крадіжка)

1 кв

3

Васищевської ЗОШ І-ІІІ ст.

Косинєвський Юрій (крадіжка)

1 кв

4

Глибоківської ЗОШ І-ІІІ ст.

Монастирьов Максим (грабіж)

1 кв

5

Мереф’янської ЗОШ І-ІІІ ст. № 6

Пилипак Ігор (крадіжка),

Гнаток Євген (бродяжництво),

Хижняк Олександр(крадіжка),

Кінаш Віола (крадіжка),

Білоус Віта(крадіжка)

1 кв

2 кв

3 кв

4 кв

4 кв

6

Переможанської ЗОШ І-ІІІ ст.

Загоруйко Роман (крадіжка)

1 кв

7

Покотилівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2

Дубіна Єгор (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту)

1 кв

8

Пісочінської ЗОШ І-ІІІ ст.

Полоса Микола (крадіжка),

Молодченко Віта (крадіжка)

2 кв

4 кв

9

Роганської гімназії

Пилипишин Андрій (грабіж)

2 кв

10

Південного технологічного ліцею

Селюта Ганна (хуліганство)

3 кв

11

Височанської ЗОШ І-ІІІ ст. №2

Троян Максим (умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження)

3 кв

12

Південної ЗОШ І-ІІІ ст. № 2

Ілмурадова Ліза (хуліганство)

4 кв

13

Коротичанського ліцею

Бессмельцев Віктор,

Руденко Ігор,

Бутенко Руслан (зловживання алкоголем)

4 кв

4 кв

4 кв


На кінець 2010 року в кримінальній міліції у справах дітей на обліку перебувають 40 учнів (на кінець 2009 – 20):ЗОШ

П.І.Б.

За що поставлено

на облік

1

Бабаївська ЗОШ І-ІІІ ст.

Думенко Павло;

Сліпухов Руслан

хуліганство

крадіжка

2

Бабаївська ЗОШ з\о

Бондаренко Ярослав;

Лошак Михайло

бродяжництво

крадіжка

3

Безлюдівська ЗОШ

Попова Лінда;

Шевченко Юлія

бродяжництво

бродяжництво

4

Васищевська ЗОШ

Косинєвський Юрій

крадіжка

5

Височанська ЗОШ №2

Троян Максим

умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження

6

Глибоківська ЗОШ

Монастирьов Максим

грабіж

7

Жовтнева ЗОШ

Москаленко Володимир;

Черкашин Дмитро;

Черкашин Олексій

бродяжництво

бродяжництво

бродяжництво

8

Коротичанський ліцей

Бессмельцев Віктор;

Руденко Ігор;

Бутенко Руслан

зловживання алкоголем

зловживання алкоголем

зловживання алкоголем

9

Лук’янцівська ЗОШ

Вітенко Дар’я;

Трошин Владислав

крадіжка

крадіжка

10

Мереф’янська ЗОШ № 1

Гнаток Євген

бродяжництво

11

Мереф’янська ЗОШ № 3

Артемасов Юрій;

Жук Ян;

Лоскутов Сергій

крадіжка

грабіж

крадіжка

12

Мереф’янська ЗОШ № 3 (з/о)

Токар Олександр;

Цикунов Вадим

бродяжництво

крадіжка

13

Мереф’янська ЗОШ № 4

Бондаренко Ольга;

Стоянська Віра

бродяжництво

бродяжництво

14

Мереф’янська ЗОШ № 6

Білоус Віта;

Кінаш Віола;

Пупков Владислав;

Хижняк Олександр

крадіжка

крадіжка

крадіжка

крадіжка

15

Мереф’янська ЗОШ № 7

Гуляк Євген

бродяжництво

16

Південна ЗОШ №2

Ілмуратова Єлизавета

хуліганство

17

Південний технологічний ліцей

Селюта Ганна

хуліганство

18

Пісочінська ЗОШ

Полоса Микола;

Молодченко Віта

крадіжка

крадіжка

19

Покотилівська ЗОШ № 2

Ісаєнко Сергій

крадіжка


20

Роганська гімназія

Пилипишин Андрей;

Тунгусков Володимир

грабіж

хуліганство

21

Русько-Тишківська ЗОШ

Цимбал Павло

крадіжка

22

Утківська ЗОШ

Тарасенко Владислав

крадіжка

23

Хорошівська ЗОШ

Подкопай Олександр

крадіжка


Питання роботи ЗНЗ з дітьми, що потребують підвищеної педагогічної уваги, регулярно розглядаються на нарадах керівників закладів освіти району (24.06.2010 «Про підсумки роботи педколективів з попередження та профілактики правопорушень і злочинності, наркоманії, СНІДу серед учнів у ІІ семестрі 2009 – 2010н.р. і завдання щодо організації цієї роботи у 2010-2011н.р., 07.09.2010. «Про заходи щодо запобігання дитячої бездоглядності та правопорушень», 23.12.2010 «Про роботу практичних психологів та соціальних педагогів шкіл району»).

Відділом освіти постійно надається методична допомога щодо організації профілактики антисоціальних явищ в учнівському середовищі. Впродовж ІІ півріччя 2010 року відділом освіти спільно зі службою у справах дітей було проведено семінар для заступників директорів з виховної роботи, педагогів-організаторів (08.09.2010 р.) з питань організації роботи з профілактики антисоціальних явищ серед учнівської молоді. Аналіз організації профілактичної роботи висвітлено у наказі відділу освіти № 173 від 1.07.2010.

21.10.10 було проведено засідання районного методичного об’єднання соціальних педагогів на тему: «Конфлікти та їх попередження», де були розглянуті як теоретичні питання, так і шляхи їх практичного застосування у роботі у закладах освіти. 3.11.2010 відбулася робоча нарада «Ефективність роботи працівників психологічної служби навчальних закладів району», на якому розглядалась нормативно-правова база роботи працівників психологічної служби з питань профілактичної роботи та роботи з соціального захисту учнів. 25.11.2010 р. на засіданні школи молодого соціального педагога на тему: «Організація профілактичної роботи соціального педагога у закладі освіти», який відбувся у Жовтневій ЗОШ, молоді фахівці мали змогу познайомитися з досвідом роботи навчального закладу з даного питання.

Фахівцями ЦППСР щоквартально проводяться індивідуальні консультації для заступників директорів з виховної роботи та педагогів-організаторів з питань організації профілактичної роботи в закладах освіти.

Центром практичної психології та соціальної роботи відділу освіти на виконання наказу відділу освіти № 173 від 1.07.2010 «Про організацію роботи педколективів з попередження та профілактики правопорушень, злочинності, наркоманії, СНІДу серед учнів у 2009-2010 навчальному році» здійснюється щоквартальний контроль за веденням документації щодо профілактичної роботи у навчальних закладах. Працівники не всіх навчальних закладів виконують п. 5.6 наказу відділу освіти № 173 щодо щоквартального подання пакету документів з профілактичної роботи до відділу освіти. А саме: працівники Роганського аграрного, Будянського та Південного технологічних ліцеїв, Кулиничівської, Пісочинської, Пономаренківської, Утківської, Яковлівської, Стрілечанської ЗОШ та інших до сих пір не закінчили здачу документів, а працівники Борисівської, ЗОШ у цьому навчальному році ще жодного разу не надавали документів для перевірки.

За результатами вивчення можна зробити наступні висновки.

Звертає на себе факт зменшення кількості дітей, які потребують підвищеної педагогічної уваги у загальноосвітніх навчальних закладах району (у 2007році – 598 учнів, у 2008році – 433, у 2009році – 466, у 2010році – 370), що свідчить про формальне відношення педпрацівників до даного питання.

Важливим напрямком роботи з попередження антисоціальних явищ серед учнів є робота з сім'ями, що опинилися у складних життєвих обставинах. У загальноосвітніх навчальних закладах навчаються 112 учнів із 80 таких сімей. Не у всіх навчальних закладах створено банк даних дітей зазначеного контингенту (Будянський технологічний ліцей, Кулиничівська ЗОШ І-ІІІ ст.,), не скрізь вони узгоджені з місцевими радами (Утківська ЗОШ І-ІІІст.).

Протягом І семестру 2010 – 2011 навчального року педагогами навчальних закладів проводились індивідуальні та масові заходи. Широко практикувались відвідування учнів вдома, бесіди з батьками, індивідуальні консультації психологів, залучення учнів з девіантною поведінкою до спортивних секцій, гуртків. У школах були проведені учнівські конференції, тижні правових знань із залученням фахівців-правознавців, тематичні вікторини, конкурси плакатів; проблеми профілактики антисоціальних явищ виносились на батьківські збори, куди запрошувались представники правоохоронних органів.

Змістовні заходи проведені у таких закладах освіти: Безлюдівська ЗОШ І-ІІІ ст., Глибоківська ЗОШ І-ІІІ ст., Лук’янцівська ЗОШ І-ІІІ ст. (батьківські збори профілактичного спрямування, робота лекторіїв для батьків з профілактики правопорушень та насильства в сім’ї), Безлюдівський юридичний ліцей, Циркунівська ЗОШ І-ІІІ ст., Кутузівська ЗОШ І-ІІІ ст., Пономаренківська ЗОШ І-ІІІ ст. (профілактичні рейди вчителів разом з представниками КМСД та ССД до місць масового відпочинку дітей та у сім’ї), Березівська ЗОШ І-ІІІ ст., Височанська СЗОШ І-ІІІ ст., Кулиничівська ЗОШ І-ІІІ ст. (виступи працівників правоохоронних органів перед учнями з лекціями на правову тематику та інші.

У всіх загальноосвітніх навчальних закладах ведеться контроль за відвідуванням навчальних занять учнями, які потребують підвищеної педагогічної уваги, але часто документом, що засвідчує відсутність учня на уроці, є записка від батьків. В окремих закладах освіти має місце невідповідність між медичними довідками і відмітками у класних журналах (за один день є довідка і учень знаходився у школі, не за всі пропущені уроки є документи, що їх справджують – Будянський технологічний ліцей, Бабаївська, Хорошівська, Утківська ЗОШ І-ІІІ ст., Роганська гімназія).

Важливим напрямком профілактики є аналіз роботи з цього питання. В усіх закладах освіти видані накази «Аналіз роботи ЗНЗ з профілактики антисоціальних явищ за 2009-2010 н.р.», але в цих наказах часто висвітлено тільки зміст роботи, а не її якість та результативність (Будянська ЗОШ І-ІІІ ст. №2, Манченківська, Пісочинський колегіум, Роганська гімназія). Зміст даних наказів не виявляє недоліків і не дає можливості спланувати ефективну роботу на майбутнє.

Протягом ІІ півріччя 2010 року були здійснені виїзди до шкіл з метою вивчення організації роботи та ведення документації щодо профілактики антисоціальних явищ у 4 навчальних закладах району (Стрілечанській, Кулиничівській та Лук’янцівській ЗОШ, Височанській СЗОШ).

Перевірка показала, що у зазначених школах ведеться робота з ранньої діагностики дітей з ризикованою поведінкою, ведеться індивідуальна робота з цими дітьми, в школах працюють ради з профілактики, оформлені інформаційні куточки з телефонами екстреної допомоги для учнів. У межах первинної профілактики антисоціальних явищ в школах проводяться виховні години з профілактики антисоціальних явищ, загальношкільні заходи, ведеться контроль за відвідуванням.

Але простежуються і певні недоліки в роботі цих шкіл. У Височанській СЗОШ І-ІІІ ст.:

- не проводяться корекційно-розвивальні заняття з учнями, які потребують підвищеної педагогічної уваги;

- довідки про причини пропусків уроків зберігаються у класних керівників, а не в учительській чи методичному кабінеті;

- не працює правовий гурток, до роботи якого можна було залучити учнів облікових категорій.

У Стрілечанській ЗОШ І-ІІІ ст.:

- акти обстеження житлово-побутових умов не завірені адміністрацією школи;

- питання з профілактики антисоціальних явищ не аналізуються на засіданнях педради, нарад при директорі, батьківських зборах;

- не налагоджено чіткий контроль за відвідуванням навчальних занять дітьми, які потребують підвищеної педагогічної уваги.

У Кулиничівській ЗОШ І-ІІІ ст.:

  • не спланована спільна профілактична робота з службою у справах дітей та відділком кримінальної міліції у справах дітей;

  • не налагоджено чіткий контроль за відвідуванням навчальних занять дітьми, які потребують підвищеної педагогічної уваги.

У Лук’янцівській ЗОШ І-ІІІ ст.:

  • не спланована індивідуальна робота з учнями, які потребують підвищеної педагогічної уваги;

Не всі надані рекомендації щодо усунення виявлених недоліків у профілактичній роботі у названих школах виконані.

Згідно плану спільної роботи Центру практичної психології та соціальної роботи відділу освіти ХРДА та служби у справах дітей ХРДА на 2010 р. з метою розширення знань та поглиблення усвідомлення учнями своїх конституційних прав; недопущення учнями порушень прав інших громадян; розуміння невідворотності покарання за протиправну поведінку; поглиблення роботи закладу освіти з превентивного виховання, активізації просвітницької роботи з дітьми щодо запобігання негативним явищам у листопаді 2010 року проводився конкурс учнівських проектів «Я та мої права». У конкурсі взяли участь 75 учнів віком від 9 до 16 років із 16 навчальних закладів району. Кращими визнані проекти учнівських колективів 4-го класу Південного технологічного ліцею, 9-Б класу Роганського аграрного ліцею, 10-Б класу Мерефянської ЗОШ № 6 та 3-го класу Липецької ЗОШ ім. П.В.Щепкіна. Переможці нагороджені дипломами відділу освіти. За оригінальність та творчий підхід до розкриття теми 42 учасника конкурсу нагороджено солодкими подарунками від служби у справах дітей.

Важливим напрямком профілактики антисоціальних явищ серед учнів є робота з попередження правопорушень, наркоманії, алкоголізму, тютюнопаління, поширення СНІДу. Працівники психологічної служби району працюють над впровадженням Програми “Сприяння просвітницькій роботі “рівний-рівному” серед молоді України щодо здорового способу життя” та “Діалог”. До Проекту «Діалог» залучені 43 учня. 733 учні є учасниками Програми “Рівний-рівному”, яку в районі реалізують 23 тренер. В 10 навчальних закладах Програма “Рівний-рівному” впроваджується у межах факультативних занять; інші спеціалісти працюють в межах просвітницького напрямку роботи. В цьому навчальному році підготовку за програмою пройшли 2 тренера (Степанова Н.М. та Снітко Ю.М.). Незважаючи на обмежені умови проведення занять в деяких закладах, тренінги проводяться регулярно, учні переважно задоволені роботою в групах, дізнаються багато нового, прагнуть відвідувати нові заняття та діляться досвідом з однолітками. Дані програми викликають зацікавленість у дітей, бажання навчатися, розвивають особистісні риси, які дозволяють вести здоровий спосіб життя. 26 січня проведено 7 районний зліту учасників Програми.


Враховуючи вищезазначене,

НАКАЗУЮ :

1. Роботу закладів освіти району з учнями, що потребують підвищеної педагогічної уваги, у ІІ півріччі 2010 року вважати задовільною.

2. Вказати директорам Височанської СЗОШ, Стрілечанської ЗОШ, Кулиничівської ЗОШ, Лук’янцівської ЗОШ на недостатню роботу щодо усунення недоліків виявлених під час перевірки роботи з профілактики антисоціальних явищ, директорам Бабаївської, Манченківської, Хорошівської, Утківської, Кулиничівської ЗОШ І-ІІІ ст., Будянської ЗОШ І-ІІІ ст. №2, Роганської гімназії, Будянського технологічного ліцею, Пісочинського колегіуму, ЗОШ І-ІІІ ст. на недостатню роботу щодо виконання наказу відділу освіти № 173 від 1.07.2010 «Про підсумки роботи педколективів з попередження та профілактики правопорушень, злочинності, наркоманії, СНІДу серед учнів у ІІ семестрі 2009-2010 навчального року».

3. Завідувачу Центру практичної психології та соціальної роботи Бондаренко Г.В.:

3.1. Надавати організаційно-методичну допомогу закладам освіти з питань роботи з дітьми, що потребують підвищеної педагогічної уваги.

Постійно.

3.2. Проводити вивчення та аналіз роботи закладів освіти з профілактики правопорушень.

Постійно.

3.3. Оновлювати банк даних учнів, які знаходяться на обліку у кримінальній міліції у справах дітей.

Щоквартально.

3.4. Систематично аналізувати стан злочинності та правопорушень серед учнів.

Постійно

4. Керівникам закладів освіти району:

4.1. Забезпечити контроль за організацією роботи закладів освіти щодо роботи з дітьми, що потребують підвищеної педагогічної уваги.

Постійно.

4.2. Проаналізувати роботу педагогічних колективів щодо роботи з дітьми, що потребують підвищеної педагогічної уваги за ІІ півріччя 2010 року та спланувати заходи на 2011 рік.

Лютий 2011 року

4.3. Забезпечити належний контроль за відвідуванням навчальних занять учнями, що потребують підвищеної педагогічної уваги.

Постійно.

4.4. Забезпечити належну якість виховних заходів та індивідуальної роботи з дітьми, що потребують підвищеної педагогічної уваги, залучати до цієї роботи фахівців.

Постійно.

4.5. Продовжувати співпрацю зі службою у справах дітей, відділками кримінальної міліції у справах дітей, місцевими радами. Розробити та затвердити плани спільної роботи з цими службами тим загальноосвітнім навчальним закладам, в яких вона планується на календарний рік.

Постійно.

4.6. Залучати учнів, що потребують підвищеної педагогічної уваги до роботи у позаурочний час у гуртках, спортивних секціях, клубах за інтересами.

Постійно.

4.7. Сприяти залученню школярів до конкурсів учнівської творчості.

Постійно.

4.8. Сприяти впровадженню програми «Сприяння просвітницькій роботі «рівний-рівному» серед молоді України щодо здорового способу життя»

Постійно


6. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

Начальник відділу освіти А.С.Червоний


Юрист відділу освіти П.І.Ольховський

Завідувач Центру практичної психології

та соціальної роботи відділу освіти

(виконавець) Г.В.БондаренкоСхожі:

Наказ №32 Про результати роботи закладів освіти Харківського району з учнями, що потребують підвищеної педагогічної уваги, у ІІ півріччі 2010 року iconНаказ №328 Про організацію методичної роботи з працівниками соціально-психологічної служби району
Харківського району на 2011–2012 роки, проаналізувавши результати організаційно-методичної роботи в районі у 2010–2011 навчальному...
Наказ №32 Про результати роботи закладів освіти Харківського району з учнями, що потребують підвищеної педагогічної уваги, у ІІ півріччі 2010 року iconНаказ №33 Про підсумки роботи відділу І закладів освіти з питань соціального захисту з учнями пільгових категорій за ІІ півріччя 2010 року
У ІІ півріччі 2010 року робота навчальних закладів з соціального захисту дітей різних соціальних категорій здійснювалась згідно діючого...
Наказ №32 Про результати роботи закладів освіти Харківського району з учнями, що потребують підвищеної педагогічної уваги, у ІІ півріччі 2010 року iconДітей, що потребують підвищеної педагогічної уваги школи

Наказ №32 Про результати роботи закладів освіти Харківського району з учнями, що потребують підвищеної педагогічної уваги, у ІІ півріччі 2010 року iconШепетівська загальноосвітня школа і-іп ступенів №6
Відповідно до річного плану роботи школи, з метою контролю учнів, схильних до правопорушень та тих, що потребують підвищеної педагогічної...
Наказ №32 Про результати роботи закладів освіти Харківського району з учнями, що потребують підвищеної педагогічної уваги, у ІІ півріччі 2010 року iconНаказ № Про підсумки роботи з обдарованими учнями в 2010-2011 н р
Комплексної програми виявлення і розвитку творчої обдарованості учнів та педагогів закладів освіти Мелітопольського району на 2010-2014...
Наказ №32 Про результати роботи закладів освіти Харківського району з учнями, що потребують підвищеної педагогічної уваги, у ІІ півріччі 2010 року iconНаказ №3 Про організацію харчування учнів загальноосвітніх навчальних закладів Харківського району у другому півріччі 2010-2011 навчального року
Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства освіти і науки України від 01. 06. 2005 №242/329 „Про затвердження Порядку...
Наказ №32 Про результати роботи закладів освіти Харківського району з учнями, що потребують підвищеної педагогічної уваги, у ІІ півріччі 2010 року iconЗвіт про роботу з дітьми, які потребують особливої уваги нарада у начальника відділу освіти Гребінківської рда
Організація роботи з дітьми, які потребують особливої уваги, є дуже важливою складовою навчально-виховного процесу, тому саме питання...
Наказ №32 Про результати роботи закладів освіти Харківського району з учнями, що потребують підвищеної педагогічної уваги, у ІІ півріччі 2010 року iconНаказ №212 Про створення районного банку даних дітей, які потребують соціального захисту та підвищеної уваги
З метою поліпшення становища дітей, що потребують соціального захисту, надання своєчасної допомоги сім’ям з дітьми, а також захисту...
Наказ №32 Про результати роботи закладів освіти Харківського району з учнями, що потребують підвищеної педагогічної уваги, у ІІ півріччі 2010 року iconНаказ №245 Про створення районного банку даних дітей, які потребують соціального захисту та підвищеної уваги
З метою поліпшення становища дітей, що потребують соціального захисту, надання своєчасної допомоги сім’ям з дітьми, а також захисту...
Наказ №32 Про результати роботи закладів освіти Харківського району з учнями, що потребують підвищеної педагогічної уваги, у ІІ півріччі 2010 року iconНаказ №306 Про підсумки роботи закладів освіти району з питань організації навчання учнів за індивідуальною формою в 2010-2011 н р
Згідно з річним планом роботи відділу освіти протягом 2010-2011 навчального року було здійснено перевірку стану організації індивідуального...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи