Рекомендації щодо проведення ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики у 2012/2013 навчальному році icon

Рекомендації щодо проведення ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики у 2012/2013 навчальному році
Скачати 56.84 Kb.
НазваРекомендації щодо проведення ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики у 2012/2013 навчальному році
Дата конвертації30.04.2013
Розмір56.84 Kb.
ТипДокументи

рекомендації щодо проведення ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики

у 2012/2013 навчальному році


Старченко Л.М., методист секції інформатизації

та дистанційної освіти


І. Аналіз виконання завдань учасниками ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики 2011/2012 н. р.

Всеукраїнська учнівська олімпіада з інформатики проводиться з метою розвитку в учнів старших класів інтересу до глибокого і всебічного вивчення інформатики. Крім того, олімпіада дає можливість школярам долучитися до реальної науки, навчитися розв’язувати нестандартні завдання, які можуть сформувати мотивацію до більш глибокого вивчення інформатики.

Зміст завдань ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики був спрямований на перевірку алгоритмічного мислення у школярів, підвищення інтересу до програмування. Окрім того, завдання були зорієнтовані на рівень складності завдань ІV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики.

Шкільною програмою з інформатики на вивчення програмування відведено незначну кількість годин порівняно з іншими темами. Тому у випадку вивчення програмування лише на уроках, учень не може показати високі результати на олімпіаді з інформатики, спираючись тільки на ці знання. Досвід показує, що розв’язати олімпіадну задачу можуть тільки ті школярі, які одержали додаткову підготовку з програмування, яка дозволила опанувати матеріал, що значно виходить за рамки стандартної шкільної програми.

Завдання практичного туру мали алгоритмічний характер. Результатами роботи учасників були програми, що реалізовували запропонований алгоритм, який правильно та ефективно розв’язував поставлену задачу.

Аналіз виконання завдань ІІІ етапу олімпіади з інформатики показав, що найгірше учні 8-9 класів виконали завдання за темами: обробка строкових величин, перебір та методи скорочення, методи динамічного програмування.

Для учнів 10-11 класів проблемним питаннями стали: теорія графів, найкоротші шляхи графів, двовимірні масиви, методи динамічного програмування.


^ II. Рекомендації щодо підвищення якості підготовки учнів до олімпіади

Керівникам Р(М)МО:

 1. Здійснити аналіз результатів участі учнівських команд у ІІІ (обласному) етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики відповідно до максимальних та середніх результатів по Харківській області.

 2. Виявити обдарованих дітей у галузі інформатики та організувати їхню підготовку до учнівських олімпіад. Особливу увагу слід приділити роботі з тими дітьми, які вже мають певні досягнення у змаганнях з інформатики, та цілеспрямовано готувати їх до участі у відповідних заходах.

 3. Створити тимчасові творчі колективи педагогів для підготовки учнів до олімпіади з інформатики.

 4. Спланувати роботу щодо запровадження моделі мережної взаємодії з вищими навчальними закладами.

Учителям ЗНЗ:

 1. Виявити обдарованих учнів, враховуючи їх нахили та здібності, спланувати та проводити з ними відповідну роботу.

 2. При підготовці учнів до участі в олімпіаді особливу увагу приділяти таким питанням: робота з великими числами, робота з файлами, сортування та пошук, метод перебору варіантів, принцип динамічного програмування, алгоритми на графах, обчислювальна геометрія, моделювання.

 3. Під час підготовки учнів до ІІІ етапу слід використовувати такі мови програмування: Free Pascal 2.x, Borland Delphi 7, Microsoft Visual C++ 6, GNU C++ 4x (Dev C++ 4x) (або пізніші версії цих продуктів).


ІІI. Рекомендації щодо проведення ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики


  1. У ІІ (районному) етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики беруть участь учні 8-11 класів.

  2. Олімпіада з інформатики відбудеться 15.12.2012.

  3. Початок олімпіади о 10.00. Районна олімпіада з інформатики проводиться в один (практичний) тур, який триває 3 астрономічні години.

  4. Характеристика завдань.

Завдання ІІ етапу олімпіади складені відповідно до таких програм:

8-9 класи – Навчальна програма поглибленого вивчення інформатики для учнів 8-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів. Змістовна лінія «Алгоритмізації та програмування».

10-11 класи – Навчальна програма для 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів. Академічний рівень» та при вивчені розділу «Основи алгоритмізації та програмування».

Комплект завдань містить 4 задачі. Поряд з умовою задачі подана максимальна кількість балів, яку учень може одержати за її розв’язання. Максимальна сума балів за виконання всіх олімпіадних завдань становить 50 балів.

Обов’язковими для участі в олімпіаді є знання з таких тем: Алгоритми. Мова програмування. Вказівки повторення й розгалуження. Рядкові величини. Програми. Лінійні програми. Табличні величини. Звернення до алгоритмів і функцій.

При програмній реалізації задач заохочується використання знань, здобутих учнями поза шкільною програмою (самостійно, на факультативних заняттях, спецкурсах), а саме:

 • засобів програмної обробки файлів;

 • складання програм, які використовують роботу з файлами;

 • організація програмної обробки записів;

 • створення та використання для інтерфейсу програми графічних зображень.

Завдання для кожного класу мають таку структуру:


завдання

Рівень складності завдання

^ Максимальна кількість балів за одне завдання

1.

початкового рівня

5

2.

середнього рівня

10

3.

достатнього рівня

15

4.

високого рівня

20

5. Організаційні аспекти. Під час проведення олімпіади в кожній аудиторії має знаходитися не менше двох членів журі.

Протягом першої години виконання учнями завдань олімпіади необхідно надати можливість учасникам задавати питання членам журі щодо змісту задач. Питання повинні задаватися у письмовій формі та передбачати варіанти відповіді «Так» або «Ні». Питання не можуть стосуватися методів розв’язування задачі.

Для кожного учасника олімпіади створюється окрема папка, де учень зберігає всі файли, створені під час розв’язування задач. Файли, збережені в іншому місці, членами журі не розглядаються.

Основними результатами роботи учасника має бути:

- алгоритм, що правильно та ефективно розв’язує поставлену задачу;

- програма, що реалізує запропонований алгоритм.

Для введення даних та виведення результатів можна використовувати як консоль (клавіатура, монітор), так і зовнішні файли.

6. Оцінювання. За рішенням журі можна використовувати автоматизовані системи перевірки.

Для об’єктивного оцінювання результатів виконання завдань доцільно користуватися такими критеріями:


Відсоток від максимальної кількості балів за задачу
^

Критерії оцінювання


0

Задача не розв’язана

10-20%

Задача не розв’язана, але по ходу розв’язування учень зробив декілька вірних логічних кроків.

20-50%

Задача розв’язана, але в розв’язанні допущені грубі помилки або хід розв’язання правильний, але незавершений.

50-75%

Задача розв’язана, але в ній допущені дрібні помилки.

75-100%

Задача розв’язана повністю, помилок немає, але використано неоптимальний алгоритм.

100%

Задача розв’язана оптимальним способом, надається оригінальне розв’язання та програмна реалізація.

7. Звертаємо увагу. У заявках на ІІІ етап обов’язково вказувати мову програмування та її версію.

 1. Авторські розв’язки олімпіадних завдань будуть надані у день проведення олімпіади після 14.00.
Схожі:

Рекомендації щодо проведення ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики у 2012/2013 навчальному році iconМетодичні рекомендації щодо проведення ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики у 2010-2011 навчальному році
Міністерства освіти І науки України надсилає для практичного використання методичні рекомендації щодо проведення ІІІ етапу Всеукраїнської...
Рекомендації щодо проведення ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики у 2012/2013 навчальному році iconМетодичні рекомендації щодо проведення II етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики у 2012-2013 навчальному році
На виконання наказу Головного управління освіти І науки від 03. 10. 2012 №432 та з метою апробації різних моделей проведення олімпіад...
Рекомендації щодо проведення ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики у 2012/2013 навчальному році iconМетодичні рекомендації щодо проведення ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії у 2012-2013 навчальному році
Д 03. 10. 2012 року №432 «Про проведення І-ІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад у 2012-2013 навчальному році» 24 листопада...
Рекомендації щодо проведення ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики у 2012/2013 навчальному році iconМетодичні рекомендації щодо проведення ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з економіки у 2012-2013 навчальному році
Від 03. 10. 2012 року №432 «Про проведення І-ІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад у 2012-2013 навчальному році» 01 грудня...
Рекомендації щодо проведення ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики у 2012/2013 навчальному році iconРекомендації щодо проведення ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій у 2012/2013 навчальному році
Аналіз виконання завдань учасниками ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій у 2011/2012...
Рекомендації щодо проведення ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики у 2012/2013 навчальному році iconМетодичні рекомендації щодо проведення ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики у 2011/2012 навчальному році Федченко С. Г., методист Центру аналізу та прогнозування розвитку освiти
Методичні рекомендації щодо проведення ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики
Рекомендації щодо проведення ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики у 2012/2013 навчальному році iconМетодичні рекомендації щодо проведення ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з астрономії у 2012-2013 навчальному році

Рекомендації щодо проведення ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики у 2012/2013 навчальному році iconМетодичні рекомендації щодо проведення ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики у 2011/2012 навчальному році Будна С. М., методист Центру
У ІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики у 2011/2012 навчальному році беруть участь учні 6-11 класів. Початок...
Рекомендації щодо проведення ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики у 2012/2013 навчальному році iconМетодичні рекомендації щодо проведення ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики у 2010/2011 навчальному році
Районна олімпіада з інформатики проводиться в один (практичний) тур, який триває 3 астрономічні години
Рекомендації щодо проведення ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики у 2012/2013 навчальному році iconМетодичні рекомендації щодо проведення ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії у 2011/2012 н р
Хорольський районний методичний кабінет направляє методичні рекомендації Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи