Положення про обласний етап Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека» icon

Положення про обласний етап Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека»
Скачати 100.33 Kb.
НазваПоложення про обласний етап Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека»
Дата конвертації03.01.2013
Розмір100.33 Kb.
ТипПоложення
УКРАЇНА


УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ

КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

НАКАЗ


від 29 березня 2012 року № 158

м. Кіровоград

АВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ

Кіровоград

Про затвердження Положення

про обласний етап

Всеукраїнського конкурсу

«Шкільна бібліотека»


На виконання наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України й Міністерства культури України від 25.01.2012 р. № 61/58 «Про затвердження Положення про Всеукраїнський конкурс «Шкільна бібліотека» і з метою стимулювання інноваційної діяльності шкільних бібліотек щодо формування інформаційної, читацької культури учнів


НАКАЗУЮ:


1. Затвердити Положення про проведення обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека» (додаток).

2. Начальникам відділів, управлінь освіти райдержадміністрацій, міських рад, директорам закладів обласного підпорядкування:

 1. довести до відома методичних служб, керівників, педагогічних та бібліотечних працівників загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів Положення про обласний етап Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека»;

 2. сприяти проведенню районного (міського) етапу конкурсу;

 3. забезпечувати участь переможців районних (міських) конкурсів у обласному етапі Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека».

3. Кіровоградському обласному інституту післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського (Корецька Л.В.):

 1. здійснювати організаційний та науково-методичний супровід проведення обласного етапу конкурсу один раз на три роки, починаючи з 2013/2014 навчального року;

 2. узагальнювати матеріали переможців обласного етапу конкурсу та надсилати їх організаційному комітету всеукраїнського етапу конкурсу «Шкільна бібліотека» у визначені Положенням терміни.

4. Витрати на проведення обласного етапу конкурсу здійснювати за рахунок коштів Кіровоградського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського.

5. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника начальника управління освіти і науки облдержадміністрації Олійник А.В. та директора Кіровоградського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського Корецьку Л.В.


Начальник управління Е.Лещенко


Додаток

до наказу управління освіти і

науки облдержадміністрації

29.03.2012 № 158


Положення

про обласний етап Всеукраїнського конкурсу

«Шкільна бібліотека»


І. Загальні положення

1. Положення про проведення обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека» розроблено на основі Положення про Всеукраїнський конкурс «Шкільна бібліотека», затвердженого наказом Мiнiстерства освіти i науки, молоді та спорту України та Міністерства культури України від 25.01.2012 р. № 61/58, і визначає систему інформаційної й організаційно-методичної роботи Кіровоградського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського щодо конкурсного відбору кращих моделей організації бібліотечної справи у загальноосвітніх навчальних закладах області.


2. Обласний етап Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека» (далі - конкурс) проводиться управлінням освіти і науки Кіровоградської облдержадміністрації та Кіровоградським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського на добровільних засадах і є відкритим для загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів усіх типів і форм власності.

3. Конкурс проводиться з метою:

 1. виявлення ефективних систем роботи шкільних бібліотек щодо заохочення учнів до активного читання та підвищення рівня читацької компетентності;

 2. підтримки і вдосконалення діяльності бібліотек загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів;

 3. піднесення ролі бібліотекаря в суспільстві та підвищення престижу бібліотечної професії.

4. Основними завданнями конкурсу є:

 1. оптимізація діяльності шкільних бібліотек щодо залучення дітей до читання, формування інформаційної, бібліотечно-бібліографічної та читацької культури учнів;

 2. виявлення інноваційного досвіду роботи шкільних бібліотекарів, творчо працюючих керівників, педагогічних працівників загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів, методистів відділів, управлінь освіти райдержадміністрацій, міських рад;

 3. підвищення рівня професійної компетентності шкільних бібліотекарів та сприяння піднесенню престижу цієї професії;
 1. привернення уваги місцевих органів виконавчої влади, громадськості до проблем розвитку бібліотечної справи у загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладах;

 2. поширення та впровадження кращого бібліотечного досвіду загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів.

5. Конкурс, починаючи з 2013/2014 навчального року, проводиться один раз на три роки, в номінаціях, які визначаються організаційним комітетом всеукраїнського етапу і затверджуються наказом Мiнiстерством освіти i науки, молоді та спорту України.

6. Інформація про проведення конкурсу розміщується на офіційних веб-сайтах управління освіти і науки Кіровоградської облдержадміністрації, Кіровоградського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського, а також у засобах масової інформації не менше як за півроку до початку проведення 1-го етапу конкурсу.

ІІ. Учасники конкурсу

1. У конкурсі беруть участь (на добровільних засадах) бібліотекарі, керівники, педагогічні працівники загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів усіх типів і форм власності, працівники методичних служб відділів, управлінь освіти райдержадміністрацій, міських рад (далі – учасники).

2. Учасники мають право після завершення кожного етапу конкурсу ознайомитись з експертною оцінкою журі.

ІІІ. Умови, строки проведення обласного етапу конкурсу

1. Обласний етап конкурс проводиться один раз на три роки, починаючи з 2013/2014 навчального року, за номінаціями, затвердженими наказом Мiнiстерства освіти i науки, молоді та спорту України та відповідним наказом управління освіти і науки Кіровоградської обласної державної адміністрації.

2. Конкурс проводиться поетапно:

1-й етап: міський, районний – листопад-грудень, де визначаються один переможець та не більше п’яти лауреатів;

2-й етап: обласний – лютий-березень – за участю конкурсантів, переможців першого етапу, у кожній із заявлених номінацій;

3-й етап: всеукраїнський – травень-червень – за участю конкурсантів другого етапу, які набрали найбільшу кількість балів у кожній із заявлених номінацій.

ІV. Організаційний комітет і журі конкурсу

1. Для організації та проведення конкурсу один раз на три роки на всіх його етапах створюються організаційні комітети та журі, склад яких затверджується керівниками відповідних органів управління освітою.

2. До складу організаційних комітетів 1-го та 2-го етапів конкурсу включаються працівники відділів, управлінь освіти та управлінь культури

райдержадміністрацій, міських рад, управління освіти і науки Кіровоградської

облдержадміністрації, Кіровоградського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського, представники громадських організацій, видавництв (за згодою).

3. Очолює організаційний комітет голова.

^ Голова організаційного комітету здійснює розподіл повноважень між його членами і керує роботою з організації проведення конкурсу.

Секретар організаційного комітету приймає конкурсні матеріали, забезпечує ведення документації та збереження конкурсних матеріалів, поданих на конкурс.

^ Члени організаційного комітету забезпечують порядок проведення конкурсу; надають науково-методичну і практичну допомогу учасникам; вносять пропозиції щодо нагородження переможців, лауреатів, учасників конкурсу; сприяють висвітленню результатів конкурсу у фахових виданнях і засобах масової інформації.

Члени організаційного комітету не втручаються в процес оцінювання конкурсних матеріалів.

4. Журі обласного етапу конкурсу формується з науково-педагогічних працівників Кіровоградського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського, науково-методичних установ, керівників і педагогічних працівників загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів, бібліотекарів, переможців конкурсу у попередні роки, представників громадськості (за згодою).

До складу журі не можуть входити особи, які є учасниками конкурсу.

Рекомендована кількість членів журі - 11 осіб.

  1. Журі очолює голова.

^ Голова журі організовує роботу журі; забезпечує об'єктивність експертної оцінки конкурсних матеріалів; бере участь у визначенні переможців і лауреатів конкурсу.

6. ^ Члени журі здійснюють експертизу матеріалів, поданих на конкурс; заповнюють бланки відомостей експертної оцінки; забезпечують об'єктивність експертної оцінки конкурсних матеріалів та визначають переможців і лауреатів конкурсу.

7. ^ Секретар журі систематизує матеріали відповідно до заявлених номінацій; забезпечує ведення документації конкурсу.

Секретар журі не має права голосу та не бере участі у визначенні переможців і лауреатів конкурсу.

8. Результати проведення всіх етапів конкурсу оформляються протоколами засідання журі, які підписують голова, секретар та члени журі.

9. Організаційний комітет та журі обласного етапу конкурсу залишають за собою право встановлювати відповідність поданих матеріалів реальному стану справ на місцях.


^ V. Підготовка до обласного етапу конкурсу

   1. Районні (міські) організаційні комітети не пізніше 20 січня 2014 року надсилають відповідно обласному організаційному комітету такі матеріали:

 1. заявка на участь у обласному етапі конкурсу;

 2. звіт про проведення І етапу конкурсу, завірений в установленому порядку;

 3. копію наказу про підсумки проведення І етапу;

 4. матеріали переможців І етапу (по одному представнику у кожній із заявлених номінацій).

2. На обласний етап конкурсу матеріали надсилаються з приміткою «На обласний етап Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека» Кіровоградському обласному інституту післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського.

VІ. Вимоги до представлених на конкурс матеріалів

1. Конкурсні матеріали обласного етапу повинні включати:

 1. анкету учасника за формою, наведеною в додатку 1 до цього Положення;

 2. паспорт бібліотеки навчального закладу за формою, наведеною в додатку 2 до цього Положення;

 3. титульний аркуш, на якому зазначаються: найменування конкурсу, номінація, тема досвіду, прізвище, ім'я та по батькові учасника (учасників), посада (посади), найменування навчального закладу, місто (село);

 4. зміст роботи зі вказівкою сторінок;

 5. опис досвіду роботи у рамках визначеної номінації;

 6. список використаних джерел;

 7. додатки (за наявності) з обов’язковим посиланням на них в описі досвіду роботи. Таблиці, діаграми та ілюстративний матеріал повинні бути описані і прокоментовані.

2. Текстовий опис роботи в рамках конкретної номінації (з нумерацією сторінок) повинен містити:

 1. тему/проблему, над якою працював(ли) конкурсант(и);

 2. обґрунтування вибору проблеми (проекту);

 3. мету, завдання, шляхи реалізації проблеми (характеристику проекту, термін його реалізації);

 4. методи реалізації проблеми (проекту);

 5. відомості про ефективність, результативність роботи над темою (проектом);

 6. моніторинг процесу реалізації.

3. Опис досвіду роботи надається українською мовою, додатки – мовою, якою ведеться викладання у навчальному закладі.

4. Матеріали подаються в друкованому та електронному (на диску) варіантах.


Обсяг матеріалу має бути не більше 50 сторінок формату А4 (шрифт Times New Roman, кегль 14, інтервал 1,5) і містити різного характеру авторські методичні розробки, презентації.

Презентації слід подавати тільки в електронному вигляді.

5. Конкурсні матеріали, які не відповідають вимогам, зазначеним у цьому розділі, та подані пізніше ніж 10 календарних днів до початку обласного етапу конкурсу, не розглядаються.

^ VIІ. Визначення переможців і лауреатів обласного етапу конкурсу, відзначення учасників

1. Визначення переможців і лауреатів у кожній із заявлених номінацій конкурсу здійснюється за критеріями, які визначаються обласним організаційним комітетом один раз на три роки і затверджуються наказом управління освіти і науки облдержадміністрації.

2. Переможцем конкурсу в кожній номінації вважається учасник, який набрав за результатами обласного етапу конкурсу найбільшу кількість балів.

Лауреатами Конкурсу в кожній номінації вважаються учасники, які за результатами ІІ етапу ввійшли до п’ятірки найкращих.

3. Переможці обласного етапу конкурсу відзначаються Почесними грамотами управління освіти і науки Кіровоградської обласної державної адміністрації та цінними подарунками.

Лауреати обласного етапу конкурсу «Шкільна бібліотека» відзначаються дипломами управління освіти і науки Кіровоградської обласної державної адміністрації та подарунками.

4. Матеріали з досвіду роботи переможців будуть надруковані на сторінках періодичних видань.

5. Фінансування конкурсу здійснюється за рахунок коштів органів місцевої влади та інших джерел, не заборонених законодавством.


Додаток 1

до Положення про обласний

етап Всеукраїнського конкурсу

«Шкільна бібліотека»


Анкета учасника

__________________________________________________________________

(прізвище, ім’я, по батькові)


І. Загальні відомості про учасника

1. Посада _________________________________________________________

2. Місце роботи (повне найменування навчального закладу/установи)

3. Освіта __________________________________________________________

4. Спеціальність за освітою __________________________________________

5. Контактний телефон ______________________________________________

6. Електронна пошта ________________________________________________

7. Web-сторінка школи/бібліотеки ____________________________________

ІІ. Відомості про трудову діяльність

1. Стаж роботи на займаній посаді _____________________________________

2. Бібліотечний стаж ________________________________________________

3. Кваліфікаційна категорія __________________________________________

4. Нагороди, відзнаки (за наявності) ___________________________________


ІІІ. Методичні розробки (за наявності ___________________________________


ІV. Проблема, над якою працює учасник (за наявності) ____________________


V. Перелік публікацій (за наявності) ___________________________________


VІ. Участь у семінарах, конференціях тощо ______________________________
Схожі:

Положення про обласний етап Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека» iconНаказ №331 м. Кіровоград Про проведення обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека» у 2013/2014 навчальному році
«Про проведення Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека» у 2013/2014 навчальному році» та наказу управління освіти і науки Кіровоградської...
Положення про обласний етап Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека» iconНаказ №106 Про підсумки І районного етапу Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека»
«Про організацію та проведення Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека» з метою оптимізації інноваційної діяльності шкільних...
Положення про обласний етап Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека» iconПоложення про обласний етап Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека»
України й Міністерства культури України від 25. 01. 2012 р. №61/58 «Про затвердження Положення про Всеукраїнський конкурс «Шкільна...
Положення про обласний етап Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека» iconПідсумки І (районного) етапу Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека» 2014
З метою підтримки та вдосконалення діяльності бібліотек загальноосвітніх навчальних закладів впродовж листопада-грудня 2013 року...
Положення про обласний етап Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека» iconНаказ №2 Про підсумки І етапу Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека» у 2013/2014 навчальному році
«Шкільна бібліотека» у 2013/2014 навчальному році» та з метою оптимізації інноваційної діяльності шкільних бібліотек в умовах модернізації...
Положення про обласний етап Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека» iconНаказ №177 Про підсумки І (районного) етапу Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека»
Про організацію та проведення І (районного) етапу Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека» та з метою оптимізації інноваційної...
Положення про обласний етап Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека» iconНаказ №274 Про організацію та проведення Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека» у 2013/1014 році з метою залучення дітей до читання, підтримки та вдосконалення
України від 04. 02. 2013 №79 «Про утворення Організаційного комітету Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека», протоколу №1...
Положення про обласний етап Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека» iconПро проведення і-го (районного, міського) та іі-го (обласного) етапів Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека» у 2013/2014 навчальному році
Організаційного комітету Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека», протоколу №1 від 19. 02. 2013 засідання Організаційного комітету...
Положення про обласний етап Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека» iconНаказ №146 Про проведення районного етапу Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека» у 2013/2014 навчальному році
Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека», який проходитиме у 2013/2014 навчальному році, наказу Департаменту освіти І науки...
Положення про обласний етап Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека» iconПро проведення Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека» у 2013/2014 навчальному році
Організаційного комітету Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека», протоколу №1 від 19. 02. 2013 засідання Організаційного комітету...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи