Навчальні заклади Уманщини (Уманський національний аграрний університет) icon

Навчальні заклади Уманщини (Уманський національний аграрний університет)
Скачати 48.34 Kb.
НазваНавчальні заклади Уманщини (Уманський національний аграрний університет)
Дата конвертації02.04.2013
Розмір48.34 Kb.
ТипДокументи

Навчальні заклади Уманщини (Уманський національний аграрний університет)

Умань... Місто оспіване письменниками, поетами, композиторами. Кожного, хто побував в місті Умані, зачаровує його, однин з найкращих на Україні, Національний дендропарк «Софіївка». Також це місто славиться своїми вищими навчальними закладами, в яких навчається понад 6 тисяч студентів. Найбільшими навчальними закладами Уманщини є Уманський національний аграрний університет та Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини, які випускають спеціалістів вищих рівнів.

^ Уманський національний аграрний університет

18 вересня 2009 року Уманський аграрний університет відзначив своє 165-річчя. На урочистостях побували Голова Верховної Ради України Володимир Литвин, перший заступник голови обласної ради Віктор Павліченко, заступник голови облдержадміністрації Анатолій Чабан, депутати обласної ради Володимир Лук'янець та Галина Кучер, представники Міносвіти і Мінагрополітики, багато почесних гостей – колишніх випускників університету.

З часу його заснування навчальний заклад неодноразово реформувався, але за роки його існування сільське господарство України отримало понад 25 тисяч фахівців, 24 академіки, понад 700 докторів та більше 2 тисяч кандидатів наук.

Уманський національний аграрний університет - один із лідерів серед аграрних вузів України. На базі цього багатопрофільного навчального закладу IV рівня акредитації створено регіональний університетський центр, до якого входять Уманський агротехнічний, Городищенський, Тальнівський будівельно-економічний та Шевченківський коледжі, Тальянківський та Чигиринський технікуми. Тут навчається понад 13 тисяч студентів за 15 напрямами з 20 спеціальностей.

Державна цільова програма розвитку українського села на період до 2015 року передбачає збільшення квоти прийому сільської молоді до вищих навчальних закладів за державним замовленням (водночас і договірні умови гарантованого повернення фахівців для роботи в селі), удосконалення державних стандартів вищої освіти.

Незважаючи на фінансові негаразди, університет розбудовує навчально-виробничу базу. Нещодавно, зокрема, справила новосілля наукова бібліотека. Вона переїхала до нового приміщення, збудованого в стилі ретро, яке органічно вписалося в архітектурний ансамбль навчального закладу. У фондах книгозбірні є унікальні фоліанти, видані ще у XVIII-XIX століттях, багато підручників та навчальних посібників. Тут планується створити й музей історії бібліотеки, для якого відведено спеціальну залу.

Цьому раді і викладачі, і студенти, адже комплекс дасть змогу вивільнити цілий корпус та значні площі в інших корпусах під навчальні аудиторії, котрих бракує. Також завершується будівництво критого спортивного майданчика, який ось-ось розпочнуть експлуатувати. Проте університету потрібно будувати набагато більше. За останні 16 років контингент студентів та аспірантів і слухачів інституту післядипломної освіти збільшився утричі, кількість науково-педагогічних працівників - у 2,5 разу, а навчально-виробничу та житлову бази до останніх п'яти років майже не розбудовували. Тому дуже загострилася проблема забезпечення студентів навчальними приміщеннями й гуртожитками, а викладачів – житлом. Для навчального процесу та наукової роботи бракує сучасного обладнання, машин та апаратів.

Навчаючись в аграрному університеті, студенти мають можливість розвивати свої таланти і здібності в художній творчості та спорті, зокрема, що на базі навчального закладу відбувається єдиний на теренах України фестиваль художньої творчості студентів аграрних вузів України - "Софіївські зорі", який здобув неабияку популярність.

Основною виробничою базою для проведення навчальної й виробничої практики студентів, наукових досліджень є навчально-дослідне господарство «Родниківка», уманські тепличний і консервний комбінати, Національний дендрологічний парк «Софіївка», Інститут коренеплідних культур УААН, структурний підрозділ університету - навчально-науково-виробничий відділ. Також студенти мають змогу проходити практику в навчально-дослідному господарстві університету, на базових підприємствах України, а також у Великій Британії, Польщі, Франції, Німеччині, США, Швеції.

У структурі університету функціонує навчально-науково-виробничий відділ, де здійснюється агропромислове виробництво на 1060га сільськогосподарських угідь - на дослідних полях, овочевих ділянках, у саду і в лісі - за сучасними інтенсивними технологіями. Однак, як наголошують і викладачі, й студенти, тут є нагальна потреба в сучасній сільськогосподарській техніці, яку майбутні фахівці повинні обов'язково опанувати. Прикро, що на будівництво й обладнання університету (як й іншим вищим навчальним закладам) зовсім не виділяється фінансування ні з центрального, ні з місцевого бюджетів.

Багаторічна принижена увага до аграрної освіти з боку держави (відсутність будь-якої реклами сільських професій, науково-популярних передач, профорієнтації в школах), а також важкі умови життя й праці на селі зробили її непрестижною. Останніми десятиріччями склався стереотип, що найкращими є професії, де здобувають великі гроші без особливих зусиль.

У хліборобській справі така формула не спрацьовує. Тут, щоб пожинати добрі плоди й прибутки, треба вкласти багато праці. А щоб вона ставала легшою й ефективнішою, виконавці повинні бути озброєні знаннями, вмінням і високопродуктивною технікою. На все це потрібні відповідні кошти. А ними вищі навчальні заклади і, зокрема Уманський національний аграрний університет, не забезпечуються в достатній кількості, як, до речі, й уся аграрна сфера економіки держави.

Як же виправити ситуацію? Щонайперше, вважають працівники університету, докорінно змінити в Україні ставлення до аграрної освіти. Доцільно також запровадити в школах навчальний курс з основ технології галузей сільського господарства, надавати аграрним ВНЗ більше іменних стипендій від обласних, районних та інших керівних органів, а також фінансову підтримку з місцевих бюджетів на придбання матеріалів, техніки та обладнання, забезпечувати житло для науково-педагогічних працівників та студентів. Необхідно сприяти ефективному захисту майнових прав таких закладів, не допускати незаконного вилучення земель і будівель та інших об'єктів, що перебувають у їх користуванні.

Приміром, дуже заважає розвитку університетського містечка приватизація різних житлових і виробничих приміщень на його території. Куди не повернешся, натрапляєш на приватизоване місце. Відповідно до підпухну «є» частини 3 і підпункту «з» частини 4 ст. 84 Земельного кодексу України закріплені за ВНЗ державної форми власності земельні ділянки не можна передавати у комунальну й приватну власність. Але мало хто, зокрема й місцева влада, звертає на це увагу і виконує закон у належний спосіб.

Раніше університет мав значну кількість службового житла, яке нині практично все приватизоване. Було б дуже добре, вважають освітяни, якби запрацювала державна бюджетна програма «Соціальне житло для науково-педагогічних працівників».

Непокоїть науковців ще одна проблема. В університетському містечку, яке будувалося протягом півтора століть, є багато старих корпусів, житлових будівель. Електрична, теплова, водоканалізаційна мережі і єдина на все містечко котельня та артезіанські свердловини теж застарілі. Усе потребує термінового капітального ремонту, реконструкції для розв'язання проблеми енергозбереження. Тут без фінансової підтримки державної й місцевої влад не обійтися, а її, хоч як прикро, поки що немає.Схожі:

Навчальні заклади Уманщини (Уманський національний аграрний університет) iconУманський національний аграрний університет
Стаття вміщує відомості про Уманський державний аграрний університет, Уманський державний педагогічний університет ім. Павла Тичини,...
Навчальні заклади Уманщини (Уманський національний аграрний університет) iconІсторія виникнення навчальних закладів Уманщини (Школи №6, №11, №14)
Уманський педагогічний університет імені Павла Тичини. У моїй роботі піде мова про деякі навчальні заклади Уманщини, зокрема про...
Навчальні заклади Уманщини (Уманський національний аграрний університет) iconЛьвівський національний університет імені Івана Франка Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя Вінницький національний аграрний університет Жешувський університет Інформаційний лист Вельмишановні колеги,
На конференції планується обговорення проблем та розробка рекомендацій за такими напрямами
Навчальні заклади Уманщини (Уманський національний аграрний університет) iconЛьвівський національний університет імені Івана Франка Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя Вінницький національний аграрний університет Жешувський університет Інформаційний лист Вельмишановні колеги,
На конференції планується обговорення проблем та розробка рекомендацій за такими напрямами
Навчальні заклади Уманщини (Уманський національний аграрний університет) iconМіністерство аграрної політики україни луганський національний аграрний університет
Еколого-економічне обгрунтування сівозмін та впорядкування угідь району луганської області
Навчальні заклади Уманщини (Уманський національний аграрний університет) iconОголошення Національний авіаційний університет (нау) Інститут доуніверситетської підготовки оголошує набір учнів 10 11 класів на 8-ми місячні курси по підготовці до вступу у вищі навчальні заклади
України, всесвітня історія, математика, біологія, англійська мова, фізика, хімія, географія, світова література. (Обсяг кожної навчальної...
Навчальні заклади Уманщини (Уманський національний аграрний університет) icon«калейдоскоп професій»
Кучаєва, Харківський національний технічний університет сільського господарства ім. Василенка, Харківська державна зооветеринарна...
Навчальні заклади Уманщини (Уманський національний аграрний університет) iconПоложення про порядок загальної міської електронної реєстрації дітей для влаштування у дошкільні навчальні заклади м. Луганська
«Про доступ до публічної інформації» та з метою створення єдиної бази даних реєстрації в дошкільні навчальні заклади м. Луганська,...
Навчальні заклади Уманщини (Уманський національний аграрний університет) iconПоложення про Студентську Раду Луганського національного аграрного університету Прийнято Студентською Радою лнау протокол № от 2009р. Голова Студентської Ради лнау
Міністерство аграрної політики України Луганський національний аграрний університет
Навчальні заклади Уманщини (Уманський національний аграрний університет) iconВеликосорочинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Миргородської районної Ради
Ці Правила поширюються на загальноосвітні навчальні заклади, міжшкільні навчально-виробничі комбінати та позашкільні навчальні заклади,...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи