Дещо з історії снпт icon

Дещо з історії снпт
Скачати 113.21 Kb.
НазваДещо з історії снпт
Дата конвертації01.06.2013
Розмір113.21 Kb.
ТипДокументи

Дещо з історії СНПТ


Ми, Студентське науково-практичне товариство психологів, нарешті знайшли час до Вас звернутись. А Ви, студент чи аспірант-психолог, викладач або гість нашої кафедри, знайшли час нас почитати. Значить, наступних декілька хвилин Ви проведете у нашій «віртуальній» компанії. Пропонуємо Вам здійснити подорож у недалеке, та все ж минуле, щоб дізнатись, хто ми, звідки з’явилась на кафедрі така організація, хто стояв біля її витоків.


Спочатку була… реклама!

Активних студентів на кафедрі психології в нашому університеті ніколи не бракувало. Колись такими ж студентами, як зараз ми, члени СНПТ, були Юлій Верста та Євген Суковський. І саме вони у 2000 році вирішили, що було б непогано популяризувати психологію у ширших колах, аніж маленька група. Натхненні перемогами наших студентів на всеукраїнських конкурсах та олімпіадах, хлопці прийняли рішення: на кафедрі має бути створена організація, у якій найактивніші та найініціативніші студенти зможуть реалізувати свої творчі пошуки у психології, ділитись досвідом одне з одним, вивчати не лише необхідне з програми, але й те, чого не почують на лекціях та семінарах, але що буде не менш цікавим. На одному із засідань кафедри студенти отримали можливість висловитись і їхню ідею сприйняли з зацікавленням.

Спершу задум полягав у тому, щоб об’єднати діяльність омріяного наукового товариства психологів із вже існуючим аналогічним об’єднанням молодих талантів філософського факультету (СНТ філософів носило назву «Алтея»), яке на протязі років організовувало зібрання зацікавлених у різних питаннях, долучалось до організації серйозних конференцій.

Утім, схоже, обов’язки виявились чітко поділеними: одна ініціативна група висловила ідею, а впроваджувати її у життя судилось іншій. На початку 2000-их років організувати товариство як постійно діючу структуру, визначити напрямки її діяльності та перспективи розвитку не вдалось. Під егідою товариства не було проведено жодного наукового заходу, хоча вже тоді студенти збирались для обговорення актуальних і важливих, на їхню думку, проблеми психології.


^ В бій ідуть… дівчата

Якщо життєві пріоритети ідейних натхненників СНПТ виявились недостатньо спрямованими саме у сферу розвитку товариства, то декілька років потому інша ініціативна група молоді все ж довела справу до логічного… старту.

Ірина Семків, Оксана Захарко та Софія Жук (зараз Чолій) взялись за справу створення Студентського науково-практичного товариства психологів з неабиякою завзятістю. «Засновницька» діяльність проводилась дуже активно: за сприяння Студентського наукового товариства юридичного факультету ЛНУ (функціонує по сьогоднішній день) був розроблений статут товариства; дівчата провели величезне опитування серед студентів кафедри, аби дізнатись про їхні інтереси у психології (анкети, за допомогою яких здійснювалось опитування, досі зберігаються серед архівних документів СНПТ – як частина нашої історії); результати опитування були представлені на засіданні кафедри й ідея створення СНПТ знову отримала загальне схвалення. Дані, отримані з анкет, про інтереси студентів у психології, були використані для створення декількох секцій науково-практичного товариства, де кожних 2 тижні по черзі проводились тематичні засідання, за кожну секцію відповідав попередньо призначений куратор – один із членів товариства (на жаль, через невелику кількість студентів на кафедрі, а, отже, невеликий склад СНПТ, ідея з окремими секціями не виправдала себе, адже відвідувачів на кожному засіданні виявлялось недостатньо для такого поділу; крім того, зацікавлення студентів виявились значно ширшими, аніж попередньо передбачали організатори; зрештою, діяльність усіх підструктур СНПТ була об’єднана і засідання проводились залежно від інтересів їхніх членів незалежно від існування відповідної секції; за такою схемою СНПТ функціонує по сьогоднішній день). Головою СТНП обрали Ірину Семків, яку усі засновники СНПТ називають головним ідейником та натхненником такого проекту.

Щоб «відсвяткувати» створення нового наукового-товариства, спільно із дружнім СНТ юридичного факультету у листопаді 2003 року було організовано першу конференцію «Проблеми особистості у психології та правознавстві». То ж, вже зовсім скоро святкуватимемо 7-му річницю створення СНПТ!

За півроку, у квітні 2004-ого, СНПТ наважилось на організацію першої самостійної конференції «Психологічні проблеми сучасності» ,започаткувавши тим самим хорошу традицію проведення конференції на кафедрі психології кожної весни. Усі причетні до організації того першого психологічного наукового свята розповідають про неї як про дуже великий та солідний захід, на якому були представники з Білорусії, Росії та Польщі і, звичайно, з різних українських міст. А хороший початок, як відомо, - половина справи.

Дуже приємно, що після того, як засновники СНПТ закінчили університет, воно не припинило свого існування. Наступною головою товариства обрали Оксану Сеник, яка продовжувала втілювати у життя задум Ірини: відбувались щорічні конференції (причому підтримувались зв’язки з іноземними студентами, до Львова щоразу приїжджали гості з інших країн), проводились регулярні засідання, де зустрічались для обговорення актуальних питань студенти нашої кафедри. Оксана запровадила хорошу традицію запрошувати на зустрічі представників інших факультетів і навіть інших університетів, тим самим популяризуючи психологію у широких молодіжних колах.


^ Сьогодення: на чому стоїмо

Помандрувавши маленькими вуличками минулого, повертаємось у наш час.

2010 рік. Студентське науково-практичне товариство психологів продовжує діяльність. Традиційна весняна конференція «Психологічні проблеми сучасності» успішно відбулась 15-17 квітня 2010 року, зібравши у Львові близько 70 студентів і молодих вчених з різних куточків України. На першому засіданні цього навчального року СНПТ затвердило план роботи на семестр, згідно з яким маємо намір здійснити психологічне дослідження, провести декілька тренінгів, семінарів та зустрічей з цікавими людьми.

У засіданнях СНПТ беруть участь студенти другого, третього, четвертого та п’ятого курсів, головує у товаристві магістрант кафедри психології Ірина Горбаль.

Слід зазначити також, що СНТП отримувало і отримує чималу допомогу від кафедри психології. Допомогти в організації наукових досліджень, надати аудиторії та обладнання для конференцій та засідань, проконсультувати з різних питань не відмовляється ніхто із викладачів. Особливо велику підтримку СНПТ отримує від нашого куратора, Інни Іванівни Галецької, яка постійно відвідує засідання, надихає нас на реалізацію нових проектів, сприяє у знайомстві з важливими людьми, і спрямовує у наших наукових пошуках.

Щороку, перед початком засідань Студентського науково-практичного товариства психологів, на дошці оголошень з’являється повідомлення про запрошення до співпраці нових членів. Ми завжди раді новим знайомствам, хочемо, щоб чисельність товариства зростала. То ж, якщо вас зацікавила можливість поглиблення своїх знань у психології, якщо вам недостатньо тільки навчальних занять і матеріалу, який там подається, якщо ви хочете навчитись організовувати наукові дослідження та проводити їх, брати участь та проводити психотренінги, здобувати практичний досвід, знайомитись з корисними та цікавими людьми, проводити час позитивно та активно, приєднуйтесь до нас, студенти-психологи!


^ Звіт про діяльність Студентського науково-практичного товариства на I семестр навчального 2010/2011 року


Як і 6 попередніх років, на початку осені Студентське науково-практичне товариство відновило свою роботу після літнього відпочинку. Багато планів, багато ідей. Нові члени товариства, як завжди, вносять нові пропозиції.

Однак неочікуваний семестр неодмінно треба було розпланувати, окреслити схему кожного засідання, яке б хотілось провести у цьому семестрі. Тому на першому засіданні було складено план діяльності СНПТ на семестр. Дуже тішить, що усі заплановані зустрічі відбулись, вдалось дотримувати запланованої регулярності проведення засідань. Один раз на 2 тижні, вечорами кожної другої середи, студенти мали змогу зібратися і обговорити питання, що їх цікавлять.

За семестр ми почули багато цікавого, змогли ознайомитись з інтересами наших студентів, які організовували майстер-класи із найбільш захопливих для них напрямків психологів, а також познайомитись з професійними психологами-практиками, які дозволили хоч на короткий час доторкнутись до психології у дії. Приємно зазначити, що засідання відвідують не лише студенти-психологи, але й представники інших факультетів, зокрема, прикладної математики та історії. Радіємо також, що на засідання СНПТ приходять також викладачі кафедри психології, яких цікавить позанавчальна діяльність студентів і, звичайно, жодне засідання не обійшлось без куратора СНПТ Інни Іванівни Галецької.

Окрім регулярних засідань, СНПТ проводило також дослідницьку роботу, вивчаючи особливості ставлення молодих людей до психологів. Коротко зміст та результати дослідження також подані у звіті.

Отож, у І семестрі 2010/2011 років Студентське науково-практичне товариство діяло за таким планом:

Назва

Автор (ім’я, прізвище, група/вид діяльності)

Дата проведення

^ Опис зустрічі

1

Хто ми такі? (вступне засідання)

Ірина Горбаль, ФФПм-52c

1.10.2010

На вступній зустрічі ми познайомились із новими учасниками. Вперше за останні роки діючі члени СНПТ зібрали якнайбільше інформації про історію створення науково-практичного товариства і представили її решті учасників засідання. Новим членам також було повідомлено про основні напрямки діяльності СНПТ та про те, який зміст його діяльності. На зустрічі ми також розробили план засідань на семестр. В обговоренні важливих проблем психології сьогодні було виявлено інтерес до тематики стереотипів, упереджень та страху перед психологами і затверджено ідею проведення дослідження на виявлення даних особливостей у суспільстві

Кількість учасників – 12

2

7 рівнів активного слухання, або Тріада Роджерса (майстер-клас з позитивної психотерапії)

Марія Пелипенко, ФФПм-52c

13.10.2010

Майстер-клас магістрантки, яка навчається на проекті із позитивної психотерапії, виявився надзвичайно інформативним та цікавим. Попри те, що було обрано (через обмеженість у часі) лише невелику частинку з того, що може запропонувати позитивна терапія, студенти змогли познайомитись із деякими важливими принципами роботи за даним напрямком, а також зрозуміти його світоглядний ґрунт. Здавалося б, знайомі кожному психологу вимоги – бути конгруентним, ставитись до клієнта безоцінково та емпатійно – вдалось осмислити по-новому, через «даність» (аж ніяк не через просто «позитив» та «усмішки»). Розглядались також 7 рівнів активного слухання як одна із основ роботи з клієнтом.

Кількість учасників – 14

3

Дещо про музикотерапію…

Ілона Тимчук, ФФП-31с

27.10.2010

На зустрічі ми познайомились із одним із мало поширених в Україні, екзотичним, та від цього навряд чи менш цікавим та ефективним методом психотерапії – музикотерапією. Як виявилось, терапії мелодійними звуками та музичними інструментами особливо поширена у США, де музику «виписують» залежно від виду проблеми, з якою звертається клієнт, та в Швеції, де музикотерапії проводиться з особою на більш глибинному рівні. Учасники майстер-класу познайомились із теоретичними засадами музикотерапії, її видами та особливостями впливів на організм, особливістю роботи із терапевтичною групою. Не обійшлось і без апробації деяких музичних інструментів, які є в арсеналі терапевта. Із допомогою незвичних тамтамів, маракасів, дзвіночків і інших, учасники зустрічі вчилися спілкуватися один з одним і виражати свої емоцій через звуки, підняли собі настрій та зарядились позитивними емоціями і чудовими враженнями.

Кількість учасників – 10

4

Що у Вас з гештальтом?

Василь Стасюк, практикуючий психотерапевт

10.11.2010

Перший цьогорічний гість СНПТ, психолог із 15-річним досвідом роботи, випускник кафедри психології нашого Університету, знайомив студентів із елементами того психологічного напрямку, яким він займається останнім часом – із гештальттерапією. На зустрічі розглядались особливості роботи із структурою «Я-Ти-Ми» як основою взаємодії між людьми. Засідання проходило у досить жвавому режимі: після короткого знайомства з гостем та учасниками між собою пан Василь коротко розповів, що у його баченні гештальттерапія та одразу ж дав змогу присутнім на засіданні відчути її в дії. Після кожної запропонованої вправи здійснювалось групове обговорення, інтерактивний режим зустрічі дозволив уточняти незрозумілі моменти і залишив позитивні враження у присутніх

Кількість учасників – 15

5

Про асоціативні карти

Оксана Сапіжак, практикуючий психотерапевт

24.11.2010

Ще одна гостя науково-практичного товариства – шкільний психолог, психотерапевт за напрямком символдрами, однак на запланованій зустрічі вона знайомила учасників із маловідомим у студентських колах методом роботи із клієнтами, асоціативними (проективними) картами. Засідання відбувалось дещо незвично для таких зустрічей – усі зібрались навколо великого столу, на якому і відбувались головні «події вечора». Студенти мали змогу ознайомитись із різними колодами проективних карт та з різними методиками роботи з ними. Так, складалась колективна історія, до якої залучався кожен учасник, а також проводилась робота з картами у малих групах та окремо із бажаючими спробувати на собі дію захоплюючого психологічного методу. Учасники семінару переконались у можливості застосування асоціативних карт при роботі із різними категорія клієнтів, у різному віці та з найрізноманітнішими особистісними проблемами.

Кількість учасників – 14

6

Когнітивні карти: про секрети людського мислення

Юлій Верста, доцент кафедри психології

8.12.2010

Запланована зустріч буде присвячена темі використання когнітивних карт у контексті прийняття різноманітних рішень

7

Дослідження «Особливості уявлень молоді про психологів»

Ірина Горбаль, ФФПм-52c

Ірина Гриджук, ФФПм-52c

Марія Пелипенко, ФФПм-52c

Юлія Метлик, ФФПм-52c

Ілона Тимчук, ФФП-31с

Юрій Дячук, ФФп-21с

Жовтень-листопад 2010

Дослідження проводилось у 2 етапи. На першому етапі було зібрано 122 анкети на основі опитування студентів 1-5 курсів кафедри психології та проаналізовано інформацію про їхній погляд на ставлення до психолога у суспільстві та причини страху психолога. Другий етап включав опитування 133 осіб 17-30 років, які здобувають чи мають вищу освіту, про те, яким вони бачать психолога, чи користувались колись його послугами, а також які, на їхні думку, перестороги людей на шляху до звернення до спеціаліста.

Проаналізовані результати дослідження дозволили зробити наступні висновки:

  1. уявлення студентів психологів про те, якими їх бачать інші люди, та думки самих цих людей, відрізняються (психологи вважають, що їх сприймають менш говіркими, а також більш чуйними та метушливими, ніж насправді є)

  2. стереотипи про психологів у суспільстві – досить поширене явище

  3. найбільш розповсюджені стереотипні уявлення про психологів: «Психолог – вмілий маніпулятор», «Психолог може розкрити твої таємниці», «Психолог дає поради, як правильно жити»

  4. основні причини страху психологів, на думку студентів кафедри психології, полягають у тому, що люди не знають, чим насправді займається психолог у своїй практиці, бояться бути сприйнятими як психічно хворі люди. Натомість, сама молодь з острахом ставиться до психологів не через брак знань, а через недовіру, невпевненість у можливості психозів вирішити їхню проблему та небажанні відкривати душу чужій людині.Схожі:

Дещо з історії снпт iconДещо з історії книги
Від одного покоління до іншого передавалися усні відомості про речі, котрі допомагали людям вижити: як добути вогонь, як хліб виростити,...
Дещо з історії снпт iconПовідомлення про фітосанітарний стан сільськогосподарських культур на полях господарств Львівської області станом на 25. 06. 2009 року погодно-кліматичні умови
С вдень і до +20-22С вночі дещо покращували загальний стан посівів. Дощі, що проходять впродовж червня, забезпечують задовільний...
Дещо з історії снпт iconНаказ №33 Про систему роботи вчителя історії Ундерко Оксани Леонтіївни над вивченням історії рідного краю на уроках історії України
У відповідності до перспективного І річного плану роботи у Скала – Подільської зош I ii ступенів шляхом фронтального контролю вивчалася...
Дещо з історії снпт iconДо наказу Гадяцького науково методичного центру
Результат и проведення контрольних робіт з історії (історії України або всесвітньої історії) в загальноосвітніх навчальних закладах...
Дещо з історії снпт iconТема: Білий рух в Україні
Проблеми вивчення історії Української революції 1917–1921 років. Збірник наукових статей / Головний редактор Р. Я. Пиріг. Нан україни....
Дещо з історії снпт iconМетодичні рекомендації щодо вивчення історії та суспільно-гуманітарних дисциплін
«Суспільствознавство», а саме: «Метою навчання історії в загальноосвітній школі є формування в учнів ідентичності та почуття власної...
Дещо з історії снпт iconНавчально-методичний посібник для вчителів історії. Жидачів, 2013. 76 с. Матеріали навчально-методичного посібника складені згідно вимог програми з історії загальноосвітньої школи
Площанський В. О. Розвиток критичного мислення учнів на уроках історії України. Навчально-методичний посібник для вчителів історії....
Дещо з історії снпт iconАвтор: Забишна Л. А. спеціаліст вищої категорії вчитель історії Ситняківської зош І-ІІІ ст. Усний журнал
Мета: Поглибити знання учнів з історії світової війни, доповнити їх місцевим матеріалом. Виховати любов і повагу до історії, ветеранів...
Дещо з історії снпт icon1 У хворої С. 60р, два місяці тому в ділянці лівої молочної залози з’явилась виразка з сірим дном. Шкіра навколо неї набрякла, дещо гіперемована.
У хворої С. 60р, два місяці тому в ділянці лівої молочної залози з’явилась виразка з сірим дном. Шкіра навколо неї набрякла, дещо...
Дещо з історії снпт iconДидактичні матеріали до уроків історії в 6-х кл. (частина І) вчителя Кизицької Валентини Петрівни Миколаївської гімназії №2 Вступна частина
Реалізація навчальних завдань на уроках історії в 6-х класах пов’язана із застосуванням різних методичних прийомів і засобів навчання...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи