Наказ №1013 від «07» 12. 2011р. №181-во про захворюваність населення Львівської області на кір icon

Наказ №1013 від «07» 12. 2011р. №181-во про захворюваність населення Львівської області на кір
Скачати 79.82 Kb.
НазваНаказ №1013 від «07» 12. 2011р. №181-во про захворюваність населення Львівської області на кір
Дата конвертації19.01.2013
Розмір79.82 Kb.
ТипНаказ
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ЛЬВІВСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ДЕРЖАВНА САНЕПІДСЛУЖБА ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Н А К А З


від «07» 12.2011р. № 1013 від «07» 12.2011р. № 181-ВО


Про захворюваність населення

Львівської області на кір

У 2011 році в області спостерігається зростання захворюваності на кір. За 11 місяців зареєстровано 222 випадки, у т.ч. 130 дітей (при відсутності захворюваності у 2009-2010 роках).

На даний час в області середній рівень захворюваності на кір – інтенсивний показник становить 8,74 на 100 тис. Серед територій, де реєструється високий рівень захворюваності: 28,5 – Пустомитівський район, 21,6 – Турківський район, 21,2 – Сколівський район, 20,16 – Дрогобицький район, 11,96 – Миколаївський район, 11,88 – Жовківський район, 10,43 – Буський район, 11,01 – м. Львів.

На 6 адмінтариторіях інтенсивний показник захворюваності від 5 до 10, що відповідає середньому рівню захворюваності, на 8 адмінтериторіях низький рівень захворюваності.

За аналізом щеплювального статусу: 43,1% захворілих щеплені 2-х кратно згідно віку, 22% - не щеплені, 17,9% - невідомі дані про щеплення, 17,1% - отримали 1 дозу вакцини.

За віковим розподілом серед захворілих дітей: 3,2% - діти до 1 року, 40,3% - 1-4 роки, 20,2% - 5-9 років, 13,7% - 10-14 років, 22,6% - 15-17 років. 41,4% з числа усіх захворілих особи старше 18 років.

Враховуючи викладене, з метою забезпечення належних протиепідемічних, профілактичних та лікувальних заходів:


н а к а з у є м о:


 1. Начальникам управлінь охорони здоров’я міст Львова, Стрия, Дрогобича; головним лікарям усіх закладів охорони здоров’я області:

  1. Провести до 12.12.2011р. практичні семінари з питань профілактики, діагностики і лікування кору для медичних працівників (терапевтів, сімейних лікарів, педіатрів, неонатологів, акушер-гінекологів, хірургів, лікарів бригад невідкладної допомоги).

  2. Забезпечити безвідмовну госпіталізацію хворих з діагнозом кір з важкими клінічними формами;

  3. Забезпечити безвідмовну госпіталізацію в інфекційні стаціонари хворих дітей з дитячих установ з постійним перебуванням (дитячі будинки, школи-інтернати, лікувально-профілактичні та оздоровчі заклади тощо)

  4. Забезпечити безвідмовну госпіталізацію в інфекційні стаціонари осіб, що проживають у гуртожитках та в незадовільних побутових умовах.

  5. Забезпечити лікування хворих згідно клінічних протоколів МОЗ України.

  6. При реєстрації випадків захворювання на адмінтериторіях, де впродовж останніх місяців кір не реєструвався, а також при перших випадках захворювання (1-2) в організованих колективах (незалежно від кількості захворілих на адмінтериторії), забезпечити відбір та доставку у вірусологічну лабораторію облСЕС сироватки крові, носоглоткових змивів та сечі згідно вимог наказу МОЗ України від 30.12.2003 №631.

  7. Зобов’язати медичних працівників навчальних закладів усіх рівнів акредитації відвідувати навчальні групи з метою виявлення і відсторонення від навчання осіб з ознаками інфекційних захворювань, у тому числі кору.

  8. Призначати контактним з захворілими на кір профілактичне введення імуноглобуліну.

  9. При виявленні в соматичних стаціонарах осіб з підозрою на кір, забезпечити їх негайну ізоляцію та подальшу госпіталізацію в інфекційні стаціонари. За контактними особами встановити медичне спостереження впродовж 21 дня. При виписці вказувати контакт з хворим на кір з зазначенням дати контакту.

  10. Посилити дезінфекційний та протиепідемічний режим в лікувально-профілактичних закладах області.

  11. Обмежити перебування студентів медичних навчальних закладів у відділеннях стаціонарів дитячих лікувальних закладів та пологових відділеннях.

 1. Начальнику УОЗ м.Львова, Дрогобича, Стрия, головним лікарям ЛОКЛ, ЛОКПЦ:

  1. Забезпечити госпіталізацію вагітних жінок і роділь з клінічними ознаками кору в спеціально відведені індивідуальні пологові зали – ізолятори.

 2. Головному лікарю Мостиської ЦРЛ Пеленьо Б.М. забезпечити госпіталізацію хворих з діагнозом «Кір» в КЗ ЛОР «ЛОІКЛ».

 3. Головному лікарю КЗ ЛОР «ЛОІКЛ» Ю.Собко:

  1. забезпечити госпіталізації хворих віком 18 років і старше з діагнозом «Кір» в інфекційне відділення №7.

  2. Забезпечити госпіталізацію дітей з діагнозом «Кір» в інфекційне відділення №3.

  3. Забезпечити госпіталізацію хворих з ускладненнями кору та вагітних жінок з клінічними ознаками кору – головний корпус.

 4. Головним державним санітарним лікарям міст і районів області:

  1. При реєстрації 3-х і більше випадків захворювання, які епідеміологічно пов’язані між собою спільним джерелом чи фактором передачі, негайно скеровувати в облСЕС повідомлення про спалах кору згідно додатку 2 до пункту 3.7. Інструкції щодо організації епідеміологічного нагляду за кором, затвердженої наказом МОЗ України від 17.05.2005 №188.

  2. Щотижнево (по середах до 14.00), скеровувати в облСЕС інформацію згідно таблиць до наказу облСЕС від 01.06.2011 №61-ВО «Про вдосконалення організації епіднагляду за кором» по первинному діагнозу та зазначати вжиті заходи.

  3. При реєстрації випадків захворювання на адмінтериторіях, де впродовж останніх місяців кір не реєструвався, а також при перших випадках захворювання (2-3) в організованих колективах незалежно від кількості захворілих на адмінтериторії, забезпечити відбір та доставку у вірусологічну лабораторію облСЕС сироватки крові, носоглоткових змивів та сечі згідно вимог наказу МОЗ України від 30.12.2003 №631.

  4. У разі виявлення хворого на кір в організованих колективах разом з територіальними ЛПЗ розробляти план протиепідемічних заходів; скерувати припис керівникам підприємств, установ та організацій щодо забезпечення максимальної можливої ізоляції групи (класу) від іншого колективу на 21 день, заборони приймання не щеплених осіб і осіб без довідки про щеплення, про перенесене захворювання на кір на термін карантину; встановлення щоденного медичного нагляду за особами, які знаходились в контакті з захворілим протягом 21 дня, посилення дезінфекційних заходів.

  5. Рекомендувати проводити профілактику контактним із захворілими шляхом введення імуноглобуліну, вживання препарату «Амізон». Рекомендувати щеплення проти кору лише до 72 годин з моменту контакту з захворілим.

  6. Забезпечити виконання наказу МОЗ України від 17.05.2005 №188 «Про затвердження Інструкції щодо організації епідеміологічного нагляду за кором».

  7. Щоденно до 12.00 (окрім вихідних) інформувати епідвідділ облСЕС про кількість одержаних екстрених повідомлень з діагнозом «Кір» за попередню добу, з них дітей, кількість госпіталізованих, з них дітей, кількість осіб, що перебувають на стаціонарному лікуванні з діагнозом «Кір», з них дітей.

  8. Широко проводити саносвітню роботу з залученням ЗМІ з питань профілактики кору, переваг імунопрофілактики.

  9. При реєстрації випадків захворювання на адмінтериторіях виходити з клопотанням до голів РДА та міських голів міст обласного значення щодо виділення коштів для придбання вакцини проти кору для щеплення осіб, в медичній документації яких відсутні посилання на захворюваність на кір, та відсутні 2 щеплення проти кору.

 5. Головному лікарю Львівського обласного центру здоров’я Ю.Островерсі:

  1. Забезпечити тиражування даного наказу у кількості 150 екз.

  2. Розмістити наказ на Інтенет-порталі ГУОЗ ЛОДА.

 6. Вважати таким, що втратив чинність спільний наказ ГУОЗ ЛОДА та облСЕС від 28.02.2011 № 226/від 11.03.2011 №27-ВО «Про профілактику захворюваності населення Львівської області на кір».

 7. Контроль за виконанням наказу покладаємо на заступника начальника ГУОЗ Львівської ОДА І.В. Микичак та заступника головного державного санітарного лікаря Львівської області О.М.Когута.^ Начальник головного Головний державний

управління охорони здоров’я санітарний лікар

Львівської облдержадміністрації Львівської області


Сергій ФЕДОРЕНКО Роман ПАВЛІВ


Тімко Н.О. 276-28-21


Погоджено:


Заступник начальника ГУОЗ ЛОДА – І.Микичак


Заступник головного

Державного санітарного

лікаря Львівської області О..Когут


Юрисконсульт М.Сохацька


Додаток №1

До спільного наказу

ГУОЗ ЛОДА та облСЕС

Від №


^ Правила збору, підготовки та транспортування клінічних зразків

від хворих з діагнозом: кір


Вимоги щодо відбору сечі:

 1. Зібрати 50-100 мл сечі першої ранкової порції в стерильний посуд.

 2. Охолодити зразок до +4 градуса за Цельсієм. Сечу не заморожувати.

 3. Від центрифугувати при 1500об/хв. Протягом 5 хвилин

 4. Видалити над осадову рідину

 5. Ресуспензувати одержаний зразок в 1 мл поживного середовища

 6. Перенести одержаний зразок у серильну пробірку типу „Епіндорф” або кріогенну.


Вимоги щодо відбору носоглоткових змивів:

 1. Запропонуйте пацієнту прополоскати горло 3-5 мл фізіологічного розчину.

 2. Зібрати промивні води у стерильну пробірку.

 3. Від центрифугувати при 1500об/хв. Протягом 5 хвилин.

 4. Перенести над осадову рідину у окрему стерильну пробірку типу „Епіндорф” або кріогенну.

 5. Ресуспензувати осад у 1 мл поживного середовища.

 6. Перенеси одержаний зразок у стерильну пробірку „Епіндорф” або кріогенну.


^ ПРАВИЛА відбору, зберігання та транспортування зразків крові (сироватки) для виявлення IgM антитіл до вірусу краснухи

Основним методом діагностики кору є метод імуноферментного аналізу (ІФА) для виявлення, в першу чергу, вірусспецифічних IgM антитіл. Зразок крові, відібраний в період між 4-28 добою з моменту появи висипань є адекватним для серологічної діагностики

В стерильну центрифужну пробірку відбирають кров з пальця (1,5 мл) або венозну кров (3-5 мл) стерильним шприцом.

Для утворення згустку зразок крові 1 годину витримують в термостаті при температурі +36-37 град. С, після чого згусток відокремлюють від стінок пробірки стерильною пастерівською піпеткою або скляною паличкою. У разі відсутності центрифуги, в подальшому, кров зберігають при температурі +4-8 град. С до наступного дня, після чого обережно відбирають сироватку в стерильні пробірки або флакони з гвинтовими кришками. При наявності центрифуги, кров після відокремлення згустка центрифугують при 1000-1500 об/хв протягом 7-10 хвилин, після чого обережно відбирають сироватку в стерильні пробірки епіндорф. Для прискорення одержання сироватки крові можливе проведення центрифугування зразка крові (при 1000 об/хв протягом 10 хвилин) без витримування в термостаті.

Стерильно відібрана сироватка може зберігатися не більше 48 годин при температурі +4-8 град. С (в холодильнику) за місцем збору зразка. Відібраний зразок сироватки крові доставляють до вірусологічної лабораторії Львівської облСЕС не пізніше 72 годин від моменту відбору крові.

На кожний зразок ставляться етикетки з зазначенням реєстраційного номеру (або епідномеру), прізвища хворого, дати відбору та типу зразка (сироватка крові) і поміщається в поліетиленовий пакет з адсорбуючим матеріалом та обов'язково супроводжується направленням (додаток) в окремому поліетиленовому пакеті. Зразок та направлення вкладається в один контейнер.

Транспортування зразків проводиться з дотриманням "холодового ланцюгу" (в термоконтейнері з замороженими елементами).

Перед відправкою зразків в лабораторію слід обов'язково попередити працівників лабораторії про дату відправки зразків, бажано не направляти зразки напередодні вихідних та святкових днів. Лабораторія розташована за адресою: м. Львів, вул. Круп*ярська,27. Вірусологічна лабораторія Львівської облСЕС. Телефон 276-85-97. Зразки приймаються з понеділка по четвер з 9.00. по 13.00.

Схожі:

Наказ №1013 від «07» 12. 2011р. №181-во про захворюваність населення Львівської області на кір iconНаказ №226 №27-во про профілактику захворюваності населення Львівської області на кір
Захворюваність на кір реєструвалась наступним чином: 2005 рік 10 випадків, 2006 рік 3165 випадків, 2007 рік 14 випадків, 2008 рік...
Наказ №1013 від «07» 12. 2011р. №181-во про захворюваність населення Львівської області на кір iconРішення 20. 09. 2011р. №2 м. Запоріжжя Про невідкладні заходи щодо профілактики захворювань на грип та гострі респіраторні інфекції
Захворюваність епідемічного сезону 2010-2011 років мала двохвильовий характер з піками на 50-му тижні 2010 року і 9-му тижні 2011...
Наказ №1013 від «07» 12. 2011р. №181-во про захворюваність населення Львівської області на кір iconНаказ №1017 Про моніторинг захворюваності населення області на грві та грип
У зв’язку із загостренням епідситуації з захворювання населення гострими респіраторними захворювання та грипом та з метою надання...
Наказ №1013 від «07» 12. 2011р. №181-во про захворюваність населення Львівської області на кір iconНаказ №181 Про проведення інвентаризації бібліотечних фондів
України від 24. 12. 99 р за №442/311/155, листа Мністерства освіти І науки, молоді та спорту від 14. 04. 2011р., №1/9 -271, листа...
Наказ №1013 від «07» 12. 2011р. №181-во про захворюваність населення Львівської області на кір iconНаказ №1 Про продовження зимових канікул у навчальних закладах району
«Про епідемічну ситуацію щодо захворюваності на кір та заходи щодо його локалізації», рішення наради директорів від 04. 01. 2012р....
Наказ №1013 від «07» 12. 2011р. №181-во про захворюваність населення Львівської області на кір iconНаказ №12 Про тимчасову заборону навчання у Петранківській зош І-ІІ ступенів у зв’язку із захворюваністю на кір
На виконання розпорядження голови Рожнятівської районної державної адміністрації №12 від «18» січня 2012 року та у зв’язку із виявленням...
Наказ №1013 від «07» 12. 2011р. №181-во про захворюваність населення Львівської області на кір iconНаказ №301 Про тимчасову заборону навчання у Грабівській зош І-ІІ ступенів у зв’язку із захворюваністю на кір
На виконання розпорядження голови Рожнятівської районної державної адміністрації №351 від «13» грудня 2011 року та у зв’язку із виявленням...
Наказ №1013 від «07» 12. 2011р. №181-во про захворюваність населення Львівської області на кір iconНаказ №289 Про тимчасову заборону навчання у Брошнівській зош І-ІІ ступенів у зв’язку із захворюваністю на кір
На виконання розпорядження голови Рожнятівської районної державної адміністрації №326 від 2 грудня 2011 року та у зв’язку із виявленням...
Наказ №1013 від «07» 12. 2011р. №181-во про захворюваність населення Львівської області на кір iconНаказ №3-у про затвердження заходів щодо покращення та удосконалення роботи з кадрами в управлінні на 2012 рік
Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації від 27. 12. 2011р.№275 „Про стан роботи з кадрами...
Наказ №1013 від «07» 12. 2011р. №181-во про захворюваність населення Львівської області на кір iconРішення колегії 25. 11. 2011 Протокол №7 Про особливості організації надання медичної допомоги населенню Львівської області та боротьби
Гуоз лода І. В. Ковальчука, колегія гуоз львівської ода відзначає, що проблема зростання захворюваності на зн (злоякісні новоутворення)...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи