Статус: Чинний міністерство охорони здоров\

Статус: Чинний міністерство охорони здоров'я україни
Скачати 50.47 Kb.
НазваСтатус: Чинний міністерство охорони здоров'я україни
Дата конвертації20.01.2013
Розмір50.47 Kb.
ТипДокументи

Статус: Чинний


МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
НАКАЗ

N 728

27.08.2010

м.Київ
^ Про диспансеризацію населення

З метою реалізації Загальнодержавної програми розвитку первинної медико-санітарної допомоги на засадах сімейної медицини на період до 2011 року, затвердженої Законом України від 22.01.2010 № 1841-VI, постанов Кабінету Міністрів України від 17.02.2010 № 208 "Деякі питання удосконалення системи охорони здоров'я" та від 13.06.2007 № 815 "Про затвердження Національного плану розвитку системи охорони здоров'я на період до 2010 року

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити:

1.1. Порядок диспансеризації населення (далі - Порядок), що додається.

1.2. Анамнестичну анкету, що додається.

2. Міністру охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь (головних управлінь) охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій:

2.1. Довести цей наказ до кожного закладу охорони здоров'я.

2.2. Забезпечити:

2.2.1. Організацію проведення диспансеризації населення відповідно до Порядку та вимог чинного законодавства, зокрема медичних стандартів (уніфікованих клінічних протоколів) надання медичної допомоги на засадах доказової медицини.

2.2.2. Кадрове та матеріально-технічне забезпечення закладів охорони здоров'я, що проводять диспансеризацію населення, насамперед закладів первинного рівня надання медичної допомоги.

2.2.3. Проведення комплексу лікувально-оздоровчих заходів хворим, виявлених при диспансеризації, у разі потреби - в умовах стаціонару.

2.2.4. Послідовність та виключення дублювання при проведенні диспансеризації населення між різними закладами охорони здоров'я.

2.3. Підвищення рівня відповідальності керівників органів та закладів охорони здоров'я за обсяги, якість та ефективність диспансеризації.

2.4. Залучення висококваліфікованих спеціалістів закладів охорони здоров'я до проведення диспансеризації населення, у тому числі профпатологів, онкологів, фтизіатрів.

2.5. Проведення роз'яснювальної роботи серед населення щодо мети, завдань та необхідності проведення диспансеризації.

2.6. Широке впровадження заходів стосовно пропаганди та формування здорового способу життя.

3. Вищим медичним навчальним закладам III-IV рівнів акредитації та закладам післядипломної освіти, науковим установам МОЗ та Національної академії медичних наук:

3.1. Активізувати роботу щодо проведення наукових досліджень з питань диспансеризації населення.

3.2. Брати участь у проведенні диспансеризації населення.

4. Інституту сімейної медицини Національної академії післядипломної освіти імені П.Л.Шупика, Українському інституту стратегічних досліджень:

4.1. Забезпечити проведення спільно із профільними науковими установами наукових досліджень щодо наукового обґрунтування медико-соціальної профілактики на первинному рівні надання медичної допомоги.

4.2. Спільно із профільними головними позаштатними спеціалістами МОЗ опрацювати моделі медико-соціальної профілактики та типові профілактичні програми.

4.3. Вивчати та щороку узагальнювати передовий досвід закладів охорони здоров'я щодо диспансеризації різних категорій населення.

4.4. Спільно із профільними науковими установами та головними позаштатними спеціалістами МОЗ щороку проводити експертну оцінку якості профілактичної роботи та диспансеризації населення.

4.5. Забезпечити науково-методичне керівництво, консультативну допомогу та контроль за проведенням роботи, узагальнення та аналіз матеріалів щодо диспансеризації населення.

4.6. Вивчити та опрацювати питання щодо диспансеризації здорових осіб та осіб із факторами ризику.

4.7. Розробити уніфіковану інформаційну систему обліку диспансеризації населення та контролю її якості.

5. Першому заступнику Міністра, головному державному санітарному лікарю України (Риженко С. А.)., Департаменту санітарно-епідеміологічного нагляду (Мухарська Л. М.), головним державним санітарним лікарям адміністративних територій забезпечити:

5.1. Участь санітарно-епідеміологічних закладів у диспансеризації населення відповідно до Порядку.

5.2. Контроль за виконанням комплексних планів оздоровлення середовища життєдіяльності людини та протиепідемічних заходів.

6. Управлінню освіти і науки (Волосовець О. П.), вищим медичним навчальним закладам усіх рівнів акредитації та закладам післядипломної освіти:

6.1. Внести зміни до програм навчання та підвищення кваліфікації медичних працівників у частині збільшення годин на вивчення питань диспансеризації населення.

6.2. Забезпечити підготовку студентів вищих медичних навчальних закладів та перепідготовку курсантів закладів післядипломної освіти з питань диспансеризації населення.

6.3. При складенні планів виконання науково-дослідних робіт надавати перевагу темам, пов'язаним з проведенням диспансеризації населення.

7. Заступникам Міністра (Бідний В. Г., Мостовенко Р. В.), Департаменту розвитку медичної допомоги (Хобзей М. К.), Департаменту материнства, дитинства та санаторного забезпечення (Моісеєнко Р. О.):

7.1. Забезпечити контроль та надання практичної допомоги органам та закладам охорони здоров'я з питань організації проведення диспансеризації населення.

7.2. Продовжити вивчення передових форм та методів організації та проведення диспансеризації населення.

8. Українському інституту стратегічних досліджень, МОЗ Автономної Республіки Крим, управлінням (головним управлінням) охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, Всеукраїнському, обласним (республіканському в Автономній Республіці Крим, міським у містах Києві та Севастополі) центрам здоров'я переглянути та розширити випуск методичних та наглядних матеріалів з питань диспансеризації різних контингентів населення.

9. Українському інституту стратегічних досліджень, Департаменту розвитку медичної допомоги (Хобзей М. К.), Департаменту материнства, дитинства та санаторного забезпечення (Моісеєнко Р. О.), Департаменту економіки, фінансів і бухгалтерської звітності (Левицький О. І.) переглянути норми навантаження лікарів та молодших спеціалістів з вищою медичною освітою щодо проведення ними диспансеризації населення.

10. Центру медичної статистики (Голубчиков М. В.) забезпечити проведення обліку звітності щодо диспансеризації населення та контролю її якості.

11. Департаменту розвитку медичної допомоги (Хобзей М. К.) забезпечити подання цього наказу в установленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

12. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

13. Контроль за виконанням наказу покласти на Першого заступника Міністра, головного державного санітарного лікаря України Риженка С. А., заступників Міністра Бідного В. Г., Мостовенко Р. В.

В.о. Міністра

С.А.РиженкоСхожі:

Статус: Чинний міністерство охорони здоров\Статус: Чинний міністерство охорони здоров'я україни
З урахуванням пропозицій та зауважень, що надійшли від управлінь охорони здоров'я Вінницької, Дніпропетровської, Донецької обласних...
Статус: Чинний міністерство охорони здоров\Статус: Чинний міністерство охорони здоров'я україни
З метою науково-експертної оцінки формування та реалізації державної політики у сфері охорони здоров'я, аналізу процесу реформ у...
Статус: Чинний міністерство охорони здоров\Статус: Чинний міністерство охорони здоров'я україни
Про створення робочої групи з інформаційного супроводу реформ за напрямом "Реформа медичного обслуговування"
Статус: Чинний міністерство охорони здоров\Статус: Чинний міністерство охорони здоров'я україни
Про розподіл комплектів для діалізу, закуплених у централізованому порядку за кошти Державного бюджету України на 2010 рік
Статус: Чинний міністерство охорони здоров\Статус: Чинний міністерство охорони здоров'я україни
...
Статус: Чинний міністерство охорони здоров\Статус: Чинний міністерство охорони здоров'я україни
Про затвердження Примірного табеля матеріально-технічного оснащення закладів первинної медичної допомоги у Вінницькій, Дніпропетровській,...
Статус: Чинний міністерство охорони здоров\Статус: Чинний міністерство охорони здоров'я україни
Про заходи щодо впровадження Єдиної системи екстреної медичної допомоги на території Вінницької, Донецької, Дніпропетровської областей...
Статус: Чинний міністерство охорони здоров\Статус: Чинний міністерство охорони здоров'я україни
Про організацію підготовки та підвищення кваліфікації лікарів, фельдшерів (медичних сестер) станцій швидкої медичної допомоги з медицини...
Статус: Чинний міністерство охорони здоров\Статус: Чинний
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 15. 07. 97 №765 "Про затвердження Порядку державної акредитації закладу охорони...
Статус: Чинний міністерство охорони здоров\Міністерство охорони здоров’я україни
Міністерство охорони здоров’я україни вул. М. Грушевського, 7, м. Київ, 01601, тел. (044) 253-61-94, e-mail
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи