Відбулося розширене засідання Робочої підгрупи «Реформа медичного обслуговування» Комітету з економічних реформ при Президентові України icon

Відбулося розширене засідання Робочої підгрупи «Реформа медичного обслуговування» Комітету з економічних реформ при Президентові України
Скачати 58.32 Kb.
НазваВідбулося розширене засідання Робочої підгрупи «Реформа медичного обслуговування» Комітету з економічних реформ при Президентові України
Дата конвертації03.06.2013
Розмір58.32 Kb.
ТипДокументи

Відбулося розширене засідання Робочої підгрупи «Реформа медичного обслуговування» Комітету з економічних реформ при Президентові України.


22 жовтня у м. Кіровограді під головуванням Президента України Віктора ЯНУКОВИЧА відбулося розширене засідання Робочої підгрупи «Реформа медичного обслуговування» Комітету з економічних реформ при Президентві України. Заступник начальника ГУОЗ Львівської ОДА Ірина Микичак, як член робочої підгрупи Комітету економічних реформ з реформування охорони здоров’я взяла участь у засіданні.

Ірина Микичак поінформувала, що у розширеному засіданні робочої підгрупи «Реформа медичного обслуговування» з Комітету з економічних реформ брали участь заступники голови Адміністрації Президента, Віце-прем'єр-міністр України з питань регіональної політики, Міністр охорони здоров’я, Міністр регіонального розвитку та будівництва, Міністр праці і соціальної політики, Міністр охорони навколишнього природного середовища, а також заступники Міністра економіки і Міністра фінансів, голова Комітету Верховної ради з охорони здоров’я, голови обласних державних адміністрацій низки областей центральної і східної України, провідні фахівці з соціальної медицини і перинатології, представники Європейської бізнес-асоціації, міжнародних організацій і фундацій.

У вступному слові Президент України В.Янукович наголосив, що охорона здоров’я буде розвиватись, якщо буде розвиватись економіка. Для цього країна має докорінно модернізуватися. Президент зазначив, що «рух на шляху модернізації держави вже зупинити неможливо».

Президент поінформував учасників засідання про ті основні кроки, що вже здійснено в Україні після тривалого періоду невизначеності. Зокрема, йдеться про прийняті засади внутрішньої і зовнішньої політики, реформу судоустрою, підготовку реформи кримінальної юстиції, а також прийняття найближчим часом податкової реформи. Особливо Президент відзначив на тому, що готується пакет законопроектів, що стосуються боротьби з корупцією. Завершується підготовка реформи дозвільної системи і регуляторної політики.

Кожен регіон України, відзначив Віктор Янукович, має свої природні і культурні особливості, свою «економічну біографію». Потрібно максимально залучити весь потенціал для проведення реформ.

За словами Президента України необхідно закласти таку модель охорони здоров’я, яка б мотивувала розвиток галузі, власне, йдеться про важливість закладення у Концепцію реформування медичної галузі перспектив її розвитку, які працювали б на покращення системи з року в рік.

Перший заступник голови Адміністрації Президента України, Виконавчий секретар Комітету з економічних реформ Ірина Акімова представила напрацьовану програму реформування охорони здоров’я України «Реформи заради людини». Реформування системи охорони здоров’я в Україні буде проводитись для задоволення медичних потреб населення через наступні кроки:

  • Реорганізацію мережі медичних закладів

  • Зміну механізмів фінансування медичних закладів і лікарів

  • Впровадження системи управління якістю медичних послуг та зовнішнього контролю

Також пані І. Акімова повідомила присутнім на засіданні, що Президент України Віктор Янукович ініціює реалізацію Національного проекту «Нове життя – нова якість охорони материнства і дитинства». Ключовим завданням цього проекту є створення в усіх регіонах держави 27 високотехнологічних перинатальних центрів. У своєму виступі Ірина Михайлівна наголосила, що "…ми повинні створити комфортні умови для матері і дитини. Кожен перинатальний центр буде дооснащений усім необхідним сучасним обладнанням, а працюватимуть у них високофахові спеціалісти».

 Вартість такого проекту становить 300-320 мільйонів гривень. Передбачається, що кошти на реалізацію проекту будуть залучені з Державного та місцевих бюджетів, а також отримані від міжнародних організацій та соціально-орієнтованого бізнесу.

Відповідно до плану реалізації згаданого національного проекту визначено, що терміни реалізації - три-три з половиною роки. За цим же планом Львівщина має відкрити новостворений обласний перинатальний центр у 2012 році.

Власне 22 жовтня 2010 року під час перебування у Кіровограді Президент України Віктор Янукович і дав старт національному проекту «Нове життя-нова якість охорони материнства і дитинства». Саме у Кіровограді буде перший перинатальний центр, оскільки в цій області вже багато років дитяча смертність значно вища, ніж у середньому в Україні, у регіоні гостро бракує обладнання і висококваліфікованих кадрів. Голова Кіровоградської ОДА С.Ларін гарантував Президенту України, що переоснащення Кіровоградського перинатального центру завершиться у червні 2011 року. 

Під час засідання Президент України зацікавлено вислухав фахівців, що виступили в обговоренні.

У своєму заключному слові під час розширеної засідання Робочої підгрупи «Реформа медичного обслуговування» Комітету з економічних реформ Президент України Віктор Янукович наголосив, що реформа сфери охорони здоров’я залишатиметься в центрі особливої уваги і відповідальності влади. Глава держави визначив три ключові завдання реформування:

  • По-перше, доступні медичні послуги, тобто наближення бюджетного фінансування до хворого, орієнтація на пацієнта усієї мережі закладів.

  • По-друге, якісні медичні послуги, тобто кваліфікований лікар, сучасне обладнання, гарантія якості обслуговування і захист прав пацієнтів.

  • По-третє, профілактика і стимули здорового способу життя, здорових умов навчання і праці.

Глава держави доручив реалізацію пілотних проектів у рамках відпрацювання різних складових медичної реформи розпочати невідкладно у трьох-п’яти регіонах країни, а також висловив переконання, що потрібно починати роботу, не чекаючи прийняття законів. «Міністерство охорони здоров’я має невідкладно завершити розробку всієї методично-організаційної та нормативної бази для реформи», – наголосив Президент.

Президент повідомив, що найближчим часом він внесе на розгляд парламенту як першочерговий проект Закону України «Про Основи законодавства України про охорону здоров’я». Цей законопроект, за словами Віктора Януковича, стане базовим для впровадження реформи. Президент також наголосив на необхідності завершення підготовки законопроекту «Про особливості діяльності закладів охорони здоров’я та закупівлі медичних послуг».

Віктор Янукович доручив МОЗ і обласним адміністраціям невідкладно почати роботу над формуванням мережі госпітальних округів», зазначивши, що для цього обласні державні адміністрації мають у стислі терміни провести інвентаризацію своїх мереж медзакладів. «Карта України з госпітальними округами має бути в Україні через 6 місяців» - сказав Президент.

Президент звернув окрему увагу на важливість вирішення питань соціального забезпечення медиків. Зокрема, гідної зарплати, житла, нормальних умов праці для сільських медичних працівників. Він доручив присутнім Міністрам підготувати «соціальний пакет для медичних працівників».

Президент також наголосив, що для розвитку охорони здоров’я, особливо реформування служби «швидкої медичної допомоги» необхідно проведення аудиту наявності та якості автодоріг для забезпечення ефективної роботи служби «швидкої допомоги».

Окремий блок доручень Президента стосувався Національного проекту розвитку перинатальних центрів «Нове життя». «У Кіровограді центр має бути відкритий до 1 червня 2011 року», – заявив Глава держави, підкресливши, що у решті регіонів центри мають бути відкриті протягом 2011–2013 років, а Кабмін повинен передбачити відповідне фінансування через Державну програму «Репродуктивне здоров’я нації». «Цю роботу я візьму під особистий контроль», – зазначив Віктор Янукович, додавши, що кожен голова ОДА доповідатиме йому з цього питання. 

Президент також сказав, що реалізація реформи вимагає координації різних відомств і налагодження міжрегіональної співпраці. Низку конкретних протокольних доручень також було дано різним міністерствам. На його переконання, реформа охорони здоров’я, це, безумовно, дуже масштабна робота, яка займе багато років. Глава держави зазначив, що центром координації цієї роботи мають стати Міністерство охорони здоров’я України, Комітет з економічних реформ та Комітет з питань охорони здоров’я Верховної Ради України.

За словами Глави держави, мова має йти про конкретну роботу з широким залученням суспільства, інформуванням громадськості про заплановані та вже здійснені кроки. «Щоб це не були красиві популістські гасла… Це дуже важливо, щоб ми практично за кожне слово несли відповідальність», – резюмував Віктор Янукович.Схожі:

Відбулося розширене засідання Робочої підгрупи «Реформа медичного обслуговування» Комітету з економічних реформ при Президентові України iconСтатус: Чинний міністерство охорони здоров'я україни
Про створення робочої групи з інформаційного супроводу реформ за напрямом "Реформа медичного обслуговування"
Відбулося розширене засідання Робочої підгрупи «Реформа медичного обслуговування» Комітету з економічних реформ при Президентові України iconРішення засідання Комітету з економічних реформ при Новобузькій райдержадміністрації 04 лютого 2014 року №3 Головував : Сербін В. М. голова районної державної адміністрації, голова
Запрошені : члени комітету з економічних реформ, керівники комунальних підприємств району
Відбулося розширене засідання Робочої підгрупи «Реформа медичного обслуговування» Комітету з економічних реформ при Президентові України iconРішення засідання комітету з економічних реформ при Новобузькій райдержадміністрації 12 грудня 2013 року №23 Головувала
Запрошені : члени комітету з економічних реформ, керівники служб району, керівники сільськогосподарських підприємств, голови фермерських...
Відбулося розширене засідання Робочої підгрупи «Реформа медичного обслуговування» Комітету з економічних реформ при Президентові України iconРішення засідання Комітету з економічних реформ при Новобузькій райдержадміністрації 4 грудня 2013 року №22 Головувала
Запрошені : члени комітету з економічних реформ, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, керівники підприємств, установ...
Відбулося розширене засідання Робочої підгрупи «Реформа медичного обслуговування» Комітету з економічних реформ при Президентові України iconПротокольне рішення розширеного засідання районного комітету з економічних реформ при райдержадміністрації 08 листопада 2011 року смт. Білогір’я Головуючий
...
Відбулося розширене засідання Робочої підгрупи «Реформа медичного обслуговування» Комітету з економічних реформ при Президентові України iconРішення засідання Комітету з економічних реформ при Новобузькій райдержадміністрації 11 листопада 2013 року №21 Головував : Сербін В. М. голова районної державної адміністрації, голова
Запрошені : члени комітету з економічних реформ, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, керівники підприємств, установ...
Відбулося розширене засідання Робочої підгрупи «Реформа медичного обслуговування» Комітету з економічних реформ при Президентові України iconРішення засідання Комітету з економічних реформ при Новобузькій райдержадміністрації 08 листопада 2013 року №20 Головував : Сербін В. М. голова районної державної адміністрації, голова
Запрошені : члени комітету з економічних реформ, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, керівники підприємств, установ...
Відбулося розширене засідання Робочої підгрупи «Реформа медичного обслуговування» Комітету з економічних реформ при Президентові України iconРішення засідання Комітету з економічних реформ при Новобузькій райдержадміністрації 07 лютого 2014 року №4 Головував : Сербін В. М. голова районної державної адміністрації, голова
Запрошені : члени комітету з економічних реформ, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, голови сільських та міської...
Відбулося розширене засідання Робочої підгрупи «Реформа медичного обслуговування» Комітету з економічних реформ при Президентові України iconРішення засідання Комітету з економічних реформ при Новобузькій райдержадміністрації 02 жовтня 2013 року №18 Головував : Сербін В. М. голова районної державної адміністрації, голова
Запрошені : члени комітету з економічних реформ, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, голови міської та сільських...
Відбулося розширене засідання Робочої підгрупи «Реформа медичного обслуговування» Комітету з економічних реформ при Президентові України iconРішення засідання Комітету з економічних реформ при Новобузькій райдержадміністрації 22 жовтня 2013 року №19 Головував : Сербін В. М. голова районної державної адміністрації, голова
Запрошені : члени комітету з економічних реформ, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, голови міської та сільських...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи