Повідомлення про оприлюднення Проект наказу моз \"Про організацію паліативної допомоги\" Пояснювальна записка Міністерством охорони здоров\

Повідомлення про оприлюднення Проект наказу моз "Про організацію паліативної допомоги" Пояснювальна записка Міністерством охорони здоров'я України повідомлення про оприлюднення проекту наказу моз україни
Скачати 433.02 Kb.
НазваПовідомлення про оприлюднення Проект наказу моз "Про організацію паліативної допомоги" Пояснювальна записка Міністерством охорони здоров'я України повідомлення про оприлюднення проекту наказу моз україни
Сторінка1/4
Дата конвертації03.06.2013
Розмір433.02 Kb.
ТипПовідомлення
  1   2   3   4


Статус: Проект - громадське обговорення


МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
НАКАЗ

07.03.2012

N

м.Київ

  • Повідомлення про оприлюднення

  • Проект наказу МОЗ "Про організацію паліативної допомоги"

  • Пояснювальна запискаМіністерством охорони здоров'я України

ПОВІДОМЛЕННЯ
про оприлюднення проекту наказу МОЗ України
"Про організацію паліативної допомоги"

На виконання Закону України "Про внесення змін до Основ законодавства України про охорону здоров'я щодо удосконалення надання медичної допомоги" від 07.07.2011 N 3611-VI, спільного наказу МОЗ України та Національної академії медичних наук України від 14.05.2010 р. № 409/36 "Про виконання завдань та заходів Загальнодержавної програми боротьби з онкологічними захворюваннями на період до 2016 року" розроблено проект наказу "Про організацію паліативної допомоги".

Проект наказу та повідомлення про оприлюднення проекту розміщено на сайті Міністерства охорони здоров'я України: moz.gov.ua.

Пропозиції та зауваження щодо положень проекту наказу надсилайте до:
- Міністерства охорони здоров'я України за адресою: вул. Михайла Грушевського, 7, м. Київ, 01021, тел. (044) 253-24-58, E-mail: kolga@moz.gov.ua. Контактна особа Коллякова О.М. тел. 044 2532458

Зауваження та пропозиції від фізичних та юридичних осіб, їх об'єднань приймаються у письмовому та/або електронному вигляді.^ МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
Н А К А З

.2012__________________ м. Київ № _________________

Про організацію паліативної
допомоги


На виконання Закону України "Про внесення змін до Основ законодавства України про охорону здоров'я щодо удосконалення надання медичної допомоги" від 07.07.2011 N 3611-VI, спільного наказу МОЗ України та Національної академії медичних наук України від 14.05.2010 р. № 409/36 "Про виконання завдань та заходів Загальнодержавної програми боротьби з онкологічними захворюваннями на період до 2016 року"

НАКАЗУЮ:

1.Затвердити:
1.1. Порядок надання паліативної допомоги, що додається.

1.2. Перелік медичних показань та протипоказань для надання паліативної допомоги, що додається.

1.3. Примірне Положення про заклад охорони здоров'я "Хоспіс" та Табель матеріально-технічного оснащення, що додаються.

1.4. Примірне Положення про виїзну бригаду з надання паліативної допомоги "Хоспіс вдома" та Табель матеріально-технічного оснащення, що додаються.

1.5. Примірне Положення про паліативне відділення та Табель матеріально-технічного оснащення, що додаються.

2. Департаменту лікувально-профілактичної допомоги (Хобзей М.К.), Департаменту нормативно-правового забезпечення та міжнародної діяльності (Коблош В.В.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра Моісеєнко Р.О.

5. Цей наказ набуває чинності з дня його офіційного опублікування.

^ Віце-прем’єр-міністр України -
МіністрР.В.БогатирьоваПояснювальна записка
до проекту наказу МОЗ України "Про організацію паліативної допомоги"

^ 1. Обґрунтування необхідності прийняття наказу
Підставою для розроблення проекту наказу МОЗ України "Про організацію паліативної допомоги" є Закон України "Основи Законодавства України про охорону здоров'я", Закон України "Про затвердження Загальнодержавної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2009–2013 роки" від 19 лютого 2009 року N1026-VI, Закон України "Про затвердження Загальнодержавної програми боротьби з онкологічними захворюваннями на період до 2016 року" від 23 грудня 2009 року N1794-VI, Постанова Кабінету Міністрів України від 17.02.2009 № 208 "Деякі питання удосконалення системи охорони здоров'я", рішення Колегії МОЗ України від 29.04.2010 р. "Розвиток хоспісної та паліативної медицини" та спільний наказ МОЗ України та Національної академії медичних наук України від 14.05.2010 р. № 409/36 "Про виконання завдань та заходів Загальнодержавної програми боротьби з онкологічними захворюваннями на період до 2016 року".
Проект наказу МОЗ України "Про організацію паліативної допомоги" має на меті удосконалення порядку надання паліативної допомоги та створення служб паліативної медицини, що сприятиме покращенню якості життя громадян шляхом забезпечення доступності хворих, які страждають на невиліковні прогресуючі захворювання та їхніх родин до надання паліативної допомоги..
Необхідність прийняття регуляторного акту зумовлена несприятливою демографічною та соціальною ситуацією, що склалася в Україні, та характеризуються постарінням населення (близько 3 млн. людей віком старше за 75 років), постійним зростанням кількості пацієнтів, дорослих і дітей, що страждають на тяжкі невиліковні хвороби – онкологічні, серцево-судинні, нейропсихічні захворювання, включаючи хворобу Альцгеймера та інші нейродегенеративні хвороби, травматичні і дегенеративні ураження головного і спинного мозку, периферичної нервової системи і опорно-рухового апарату, СНІД і туберкульоз, і пов'язані з цим хронічний больовий синдром та інші важкі розлади життєдіяльності. Впродовж останніх п'яти років близько 500 тис. пацієнтів щорічно у фінальному періоді життя потребують професійної паліативної допомоги.
Окрім того, члени сім'ї паліативних пацієнтів також мають потребу у професійній допомозі. Наявність в сім'ї невиліковно хворої людини, особливо в термінальній стадії захворювання, спричиняє зниження якості життя усієї родини та стає причиною тяжких психологічних, соціальних та економічних розладів її функціонування. Таким чином, разом щороку в Україні близько 1,5 млн. осіб потребують паліативної допомоги.
Крім цього, низький рівень застосування опіоїдних анальгетиків у системі охорони здоров'я України свідчить про незадовільний рівень доступності невиліковно хворих пацієнтів до адекватного знеболення. Отже, в умовах сучасної системи охорони здоров'я менше як 10 % пацієнтів в термінальній стадії захворювань отримують професійну паліативну допомогу у медичних закладах. Більшість пацієнтів, які потребують паліативної допомоги, помирають вдома наодинці, страждаючи від болю, депресії, інших симптомів хвороби, за відсутності необхідного знеболення, професійного догляду, соціально-психологічної допомоги. Таким чином, сьогодні в нашій державі вкрай недостатньо розвинена система паліативної допомоги щодо пацієнтів з невиліковними хворобами та прогнозуємою тривалістю життя, яка існує в більшості розвинених країн Європи та включає спеціалізовані відділення та окремі хоспіси, окремі ліжка в онкологічних та загально-терапевтичних стаціонарах, або організацію професійної паліативної допомоги в домашніх умовах.
^ 2. Мета і шляхи її досягнення
Прийняття та забезпечення виконання наказу МОЗ України "Про організацію паліативної допомоги", сприятимуть поліпшенню надання цілодобового кваліфікованого догляду в стаціонарі та вдома, проведенню необхідного патогенетичного, симптоматичного лікування, психологічної, соціальної та духовної допомоги паліативним хворим, які не можуть бути вилікувані сучасними і доступними методами та засобами, з сильним хронічним больовим синдромом, тяжкими розладами життєдіяльності, переважно, у термінальній стадії прогресування захворювання, а також медико-соціальній, психологічній та духовній підтримці родичів хворого.
Досягнення зазначеної мети може бути реалізовано шляхом створення в Україні сучасної системи паліативної допомоги, забезпечення функціонування закладів охорони здоров'я особливого типу "Хоспісів", виїзних бригад з надання паліативної допомоги "Хоспіс вдома" та їх належного матеріально-технічного оснащення.
^ 3. Правові аспекти
Підставою для розроблення проекту наказу МОЗ України "Про організацію паліативної допомоги" є Закон України "Основи Законодавства України про охорону здоров'я", Закон України "Про затвердження Загальнодержавної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2009–2013 роки" від 19 лютого 2009 року N1026-VI, Закон України "Про затвердження Загальнодержавної програми боротьби з онкологічними захворюваннями на період до 2016 року" від 23 грудня 2009 року N1794-VI, Постанова Кабінету Міністрів України від 17.02.2009 № 208 "Деякі питання удосконалення системи охорони здоров'я", рішення Колегії МОЗ України від 29.04.2010 р. "Розвиток хоспісної та паліативної медицини" та спільний наказ МОЗ України та Національної академії медичних наук України від 14.05.2010 р. № 409/36 "Про виконання завдань та заходів Загальнодержавної програми боротьби з онкологічними захворюваннями на період до 2016 року". Перелік нормативно-правових актів, що діють у відповідній сфері.
– Закон України "Основи законодавства України про охорону здоров'я" від 19.11.1992 року N 2801-XII зі змінами і доповненнями,
– Закон України "Про затвердження Загальнодержавної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2009–2013 роки" від 19 лютого 2009 року N1026-VI,
– Закон України "Про затвердження Загальнодержавної програми боротьби з онкологічними захворюваннями на період до 2016 року" від 23 грудня 2009 року N1794-VI,
– Постанова Кабінету Міністрів України від 17.02.2009 № 208 "Деякі питання удосконалення системи охорони здоров'я",
– Наказ МОЗ України №368 від 03.07.2007 р. "Про затвердження Клінічного протоколу надання паліативної допомоги, симптоматичної та патогенетичної терапії хворим на ВІЛ-інфекцію/СНІД",
– Рішення Колегії МОЗ України від 29.04.2010 р. "Розвиток хоспісної та паліативної медицини",
– спільний Наказ МОЗ України та НАМН України № 409/36 від 14.05.2010 р. "Про виконання завдань та заходів Загальнодержавної програми боротьби з онкологічними захворюваннями на період до 2016 року",
– Наказ МОЗ України N 483 від 11.06.2010 "Про затвердження Примірного положення про лікарню "Хоспіс" (відділення, палату паліативного лікування) для хворих на туберкульоз",
– Наказ МОЗ України N 532 05.07.2010 "Про внесення змін до додатків до наказу Міністерства охорони здоров'я від 23.02.2000 №33".
^ 4. Фінансово-економічне обґрунтування
Впровадження та виконання вимог цього наказу не потребує додаткових коштів із Державного бюджету України.
5. Позиція заінтересованих органів.
Проект наказу не підлягає погодженню з заінтересованими відомствами та міністерствами.
6. Регіональний аспект
Проект наказу не стосується питань розвитку адміністративно-територіальних одиниць.
^ 7. Запобігання корупції
Наказ МОЗ України не містить правил і процедур, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.
8. Громадське обговорення
Проект наказу оприлюднено шляхом розміщення на офіційному веб-сайті Міністерства охорони здоров'я України в мережі Інтернет www.moz.gov.ua.
^ 9. Позиція соціальних партнерів
Проект наказу не підлягає погодженню із представниками профспілок та роботодавців.
10. Прогноз результатів
Показники результативності наказу є прогнозованими і визначатимуться обсягом охоплення паліативною допомогою пацієнтів з невиліковними хворобами та прогнозуємою тривалістю життя в спеціалізованих закладах охорони здоров'я "Хоспісах" та професійною паліативною допомогою в домашніх умовах в різні періоди після набрання чинності актом.

^ Директор Департаменту
лікувально-профілактичної допомогиМ. ХобзейЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Міністерства охорони здоров’я України

_______2011р. №_______

  1   2   3   4Схожі:

Повідомлення про оприлюднення Проект наказу моз \"Про організацію паліативної допомоги\" Пояснювальна записка Міністерством охорони здоров\Пояснювальна записка до проекту наказу моз україни " Про заходи, спрямовані на підвищення рівня контролю якості медичної допомоги "
Проект наказу " Про заходи, спрямовані на підвищення рівня контролю якості медичної допомоги"
Повідомлення про оприлюднення Проект наказу моз \"Про організацію паліативної допомоги\" Пояснювальна записка Міністерством охорони здоров\Наказ №779 Про удосконалення надання допомоги хворим з інфекційними захворюваннями
Згідно наказу моз україни від 30. 12. 2011 №1008 «Про затвердження примірних положень про заклади охорони здоров’я» для забезпечення...
Повідомлення про оприлюднення Проект наказу моз \"Про організацію паліативної допомоги\" Пояснювальна записка Міністерством охорони здоров\Наказ №428 Про введення в дію наказу моз україни від 24 травня 2012р №384
«Про затвердження Галузевої програми стандартизації медичної допомоги на період до 2020року» та наказу Міністерства охорони здоров‘я...
Повідомлення про оприлюднення Проект наказу моз \"Про організацію паліативної допомоги\" Пояснювальна записка Міністерством охорони здоров\Моз україни Львівська обласна державна адміністрація
Про хід виконання вимог наказу моз україни від 30. 05Л997 року №167 "Про удосконалення протихолерних заходів в Україні" в кп «Станція...
Повідомлення про оприлюднення Проект наказу моз \"Про організацію паліативної допомоги\" Пояснювальна записка Міністерством охорони здоров\Наказ № м. Чернівці Про внесення змін в наказ оуоз №313 від 17 грудня 1997р. " Про визначення медичних засобів І лікувальних закладів області в державній службі медицини катастроф"
З метою виконання рішень апаратної наради моз україни “ Про роботу Українського науково-практичного центру екстреної медичної допомоги...
Повідомлення про оприлюднення Проект наказу моз \"Про організацію паліативної допомоги\" Пояснювальна записка Міністерством охорони здоров\Наказ № м. Чернівці Про внесення змін в наказ оуоз №313 від 17 грудня 1997р. " Про визначення медичних засобів І лікувальних закладів області в державній службі медицини катастроф"
З метою виконання рішень апаратної наради моз україни “ Про роботу Українського науково-практичного центру екстреної медичної допомоги...
Повідомлення про оприлюднення Проект наказу моз \"Про організацію паліативної допомоги\" Пояснювальна записка Міністерством охорони здоров\Наказ №835 Про впровадження в діяльність лпз наказу моз україни від 16. 08. 2010р. №682 «Про удосконалення медичного обслуговування учнів загальноосвітніх навчальних закладів»
З метою удосконалення медичного забезпечення в загальноосвітніх навчальних закладах, залучення батьків до процесу формування здоров’я...
Повідомлення про оприлюднення Проект наказу моз \"Про організацію паліативної допомоги\" Пояснювальна записка Міністерством охорони здоров\Наказ №634 Про введення в дію наказів моз україни від 03. 08. 2012р №600, №601, №602
На виконання наказу Міністерства охорони здоров‘я України від 19. 09. 2011р. №597 «Про затвердження Галузевої програми стандартизації...
Повідомлення про оприлюднення Проект наказу моз \"Про організацію паліативної допомоги\" Пояснювальна записка Міністерством охорони здоров\Наказ №358 Про скерування дітей на санаторно-курортне лікування в санаторно-курортні заклади
Моз україни 2012р." та від 21. 03. 2012р. №180 "Про внесення змін до наказу моз від 20. 12. 2011р. №340, рішення апаратної наради...
Повідомлення про оприлюднення Проект наказу моз \"Про організацію паліативної допомоги\" Пояснювальна записка Міністерством охорони здоров\Про затвердження індикаторів якості медичної допомоги
Закону України від 7 липня 2011 №3612-vi "Про порядок проведення реформування системи охорони здоров'я у Вінницькій, Дніпропетровській,...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи