Про організацію інформаційно профілактичної роботи щодо запобігання торгівлі, експлуатації та жорстокого поводження з дітьми на 2012 2013 навчальний рік icon

Про організацію інформаційно профілактичної роботи щодо запобігання торгівлі, експлуатації та жорстокого поводження з дітьми на 2012 2013 навчальний рік
Скачати 79.57 Kb.
НазваПро організацію інформаційно профілактичної роботи щодо запобігання торгівлі, експлуатації та жорстокого поводження з дітьми на 2012 2013 навчальний рік
Дата конвертації13.02.2013
Розмір79.57 Kb.
ТипДокументиМІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ

ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

НАКАЗ
13.09.2012 р.

Львів

№ 705


Про організацію інформаційно -

профілактичної роботи щодо запобігання

торгівлі, експлуатації та жорстокого

поводження з дітьми на 2012 - 2013

навчальний рік


Відповідно до плану заходів з проведення Національної кампанії “Стоп насильству ! ” на період до 2015 року, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 1 грудня 2010 р. № 2154, наказів Міністерства освіти і науки України від 30.12.2010 р. № 1312 „Про затвердження плану заходів щодо реалізації Національної кампанії “Стоп насильству!” на період до 2015 року”, головного управління освіти і науки облдержадміністрації від 13.09.2011 р. № 710 в загальноосвітніх навчальних закладах проведено заходи головного управління освіти і науки Львівської облдержадміністрації щодо запобігання торгівлі, експлуатації та жорстокого поводження з дітьми на 2011 - 2012 навчальний рік.

У рамках вищеназваних заходів у червні 2011 року організовано „Відкриті діалоги” освітян у Львівському обласному Будинку вчителя „Ефективні форми і методи запобігання жорсткого поводження з дітьми ” за участі педагогічних працівників, представників громадських організацій.

З метою запобігання жорсткого поводження з дітьми у листопаді 2011 року проведено тренінги на тему „Причини насильства в учнівському середовищі та шляхи його подолання” для педагогічних працівників Львівського державного ліцею імені Героїв Крут, Червоноградської загальноосвітньої школи - інтернату І - ІІІ ст. для дітей сиріт, дітей без батьківського піклування.

Для керівників районних, міських учнівських парламентів у листопаді 2011 року проведено „круглий стіл” щодо запобігання насильства серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів за участю громадської організації „Ла Страда”. В ході проведення вищеназваного „круглого столу” лідери учнівського самоврядування мали можливість ознайомитися з досвідом запобігання жорстокого поводження в учнівському середовищі.

25.10.2011 року організовано семінар для методистів районних, міських методичних кабінетів, практичних психологів, соціальних педагогів загальноосвітніх навчальних закладів „Психолого - педагогічні аспекти профілактики насильства у молодіжному середовищі”.

Водночас, у 2012 році мали місце факти неетичної поведінки педагогів до учнів загальноосвітніх навчальних закладів. Зокрема, в головне управління освіти і науки облдержадміністрації звернулася громадянка Ярославська М.А. щодо побиття Ярославського Тараса, учня 9 класу Комарнівської ЗОШ Городоцького району, Вовком І.К., директором вищеназваної школи.

Факт побиття Вовком І.К не підтвердився, однак директорові Комарнівської ЗОШ І-ІІІ ст. Вовку І.К., за порушення трудової дисципліни в частині неналежного виконання посадових обов’язків, щодо дотримання етичних норм поведінки в школі, які відповідають соціальному статусу вчителя, оголошено догану (наказ відділу освіти Городоцької райдержадміністрації від 29 травня 2012 року № 229).

Головним управлінням освіти і науки облдержадміністрації у 2011 - 2012 навчальному році проведено перевірку стану профілактики правопорушень, запобігання жорстокого поводження з дітьми, правового виховання учнівської молоді у Мостиському, Радехівському районах, Самбірській школі - інтернаті. За результатами перевірки виявлено, що загалом в загальноосвітніх навчальних закладах розроблено та реалізуються заходи щодо запобігання жорстокого поводження з дітьми, педагогічні працівники ознайомленні та здійснюють виконання спільного наказу Державного комітету України у справах сім’ї та молоді, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України від 16.01.2004 № 5/34/24/11 „Про затвердження порядку розгляду звернень та повідомлень з приводу жорстокого поводження з дітьми або реальної загрози його вчинення”.

Враховуючи вищенаведене,


Н А К А З У Ю:

1.Затвердити заходи головного управління освіти і науки облдержадміністрації щодо інформаційно - профілактичної роботи щодо запобігання торгівлі, експлуатації та жорстокого поводження з дітьми на 2012 - 2013 навчальний рік

2. Керівникам органів управління освітою:

2.1. Забезпечити виконання Заходів щодо запобігання торгівлі, експлуатації та жорстокого поводження з дітьми на 2012 - 2013 навчальний рік


2.2. Розробити відповідні районні (міські) заходи на 2012 - 2013 н. р.

2.3. До 15.01.2013р. та 30.05.2013р. забезпечити інформування головного управління освіти і науки облдержадміністрації про виконання Заходів щодо запобігання торгівлі, експлуатації та жорстокого поводження з дітьми на 2012 - 2013 навчальний рік.


3.Контроль за виконанням даного наказу покласти на заступника начальника Головного управління освіти і науки облдержадміністрації Б. Біляк.


Начальник Головного управління М. Брегін


Додаток 1

Затверджено

наказом головного управління освіти і науки

облдержадміністрації

від 13.09. 2012 р. № 705


ЗАХОДИ

головного управління освіти і науки облдержадміністрації щодо запобігання торгівлі, експлуатації та жорстокого поводження з дітьми на 2012 - 2013 навчальний рік


  1. Забезпечити виконання спільного наказу Державного комітету України у справах сім’ї та молоді, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України від 16.01.2004 № 5/34/24/11 „Про затвердження порядку розгляду звернень та повідомлень з приводу жорстокого поводження з дітьми або реальної загрози його вчинення”.

Органи управління освітою

Загальноосвітні навчальні заклади

протягом 2012 - 2013 н.р.

2. Щороку аналізувати та розглядати на колегіях, педагогічних радах стан роботи органів управління освітою і наукою, навчальних закладів про додержання педагогічними працівниками вимог законодавства щодо забезпечення захисту дітей від будь-яких форм фізичного або психічного насильства, розробляти заходи та підвищувати рівень персональної відповідальності керівників всіх ланок освіти за дотриманням законодавства з цих питань.

^ Органи управління освітою

Загальноосвітні навчальні заклади

протягом 2012 - 2013 н.р.


3. Забезпечити навчальні заклади практичними психологами та соціальними педагогами відповідно до Положення про психологічну службу системи освіти України, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 02.07.2009. №616 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23.07.2009 за № 687/16703.

Органи управління освітою

Загальноосвітні навчальні заклади

протягом 2012 - 2013 н.р.

^

4. Збільшити у навчальних закладах кількість психологічних факультативних занять з психології та тренінгів із формування соціальних навичок у дітей.


Органи управління освітою

Загальноосвітні навчальні заклади

протягом 2012 - 2013 н.р.


5. Залучати органи учнівського самоврядування та батьківської громадськості до профілактичної роботи щодо профілактики насильства серед дітей.

Органи управління освітою

Загальноосвітні навчальні заклади

протягом 2012 - 2013 н.р.


^

6. Запроваджувати в кожному навчальному закладі механізм аналізу ризиків виникнення всіх форм насильства серед дітей та учнівської молоді.


Органи управління освітою

Загальноосвітні навчальні заклади

протягом 2012 - 2013 н.р.


7.Аналізувати та вносити зміни до планів роботи навчальних закладів з метою збільшення кількості спортивних змагань командного типу для дітей та підлітків, що сприятиме нейтралізації їх гіперактивності та зняттю агресії.

^ Органи управління освітою

Загальноосвітні навчальні заклади

протягом 2012 - 2013 н.р.


8. Забезпечити організацію роз’яснювальної роботи з питань запобігання насильства серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів на сторінках газети Головного управління освіти і науки „Основа” та Вісника головного управління освіти і науки.

^ Головне управління освіти і науки облдержадміністрації

протягом 2012 - 2013 н.р.


9.Проводити інноваційну науково-педагогічну діяльність, поширювати досвід роботи навчальних закладів щодо запобігання насильству в дитячому середовищі, виховання у дітей та молоді толерантного ставлення у суспільстві.

^ Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти

протягом 2012 - 2013 н.р.


10.Організовувати та проводити конкурси дитячої творчості щодо профілактики насильства.

^ Органи управління освітою

Загальноосвітні навчальні заклади

протягом 2012 - 2013 н.р.


11. Забезпечити проведення семінару - практикуму для методистів районних, міських методичних кабінетів «Психолого-педагогічні аспекти профілактики насильства в молодіжному середовищі».


^ Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти

Листопад 2012 р.


12. Організувати семінар-практикум для практичних психологів «Організація роботи практичних психологів та соціальних педагогів щодо розв’язання проблем насильства в школі».

^ Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти

Лютий 2013 р.


13. Провести соціологічне дослідження серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів області на тему: «Ставлення учнівської молоді до проблеми насильства в суспільстві”, видати підсумкові матеріали для практичного використання педагічними працівниками

^ Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти

Лютий 2013 р.


14. Організовувати проведення . „Тижнів правових знань” у загальноосвітніх навчальних закладах з метою профілактики жорстокого поводження з дітьми та популяризації правових знань у середовищі учнівської молоді.


^ Відділи, управління освіти райдержадміністрацій, міськвиконкомів

Керівники навчальних закладів

Квітень - грудень 2012-2013 рр.


15.Розмістити скриньки „Довіри” в загальноосвітніх навчальних закладів з метою виявлення фактів жорстокого поводження з дітьми, дотримання прав неповнолітніх.

Відділи, управління освіти райдержадміністрацій, міськвиконкомів

Керівники навчальних закладів

протягом 2012 - 2013 н.р.


Заступник начальника

Головного управління Б.БілякСхожі:

Про організацію інформаційно профілактичної роботи щодо запобігання торгівлі, експлуатації та жорстокого поводження з дітьми на 2012 2013 навчальний рік iconПро організацію інформаційно-профілактичної роботи щодо запобігання торгівлі, експлуатації та жорстокого поводження з дітьми у 2011 році
Стан реалізації законодавства у сфері боротьби з торгівлею людьми, дитячою проституцією І порнографією та перспективи його вдосконалення"...
Про організацію інформаційно профілактичної роботи щодо запобігання торгівлі, експлуатації та жорстокого поводження з дітьми на 2012 2013 навчальний рік iconНаказ №292 Про організацію інформаційно-профілактичної роботи щодо запобігання торгівлі, експлуатації та жорстокого поводження з дітьми у 2011 році
Дення круглого столу з порядком денним «Стан реалізації законодавства у сфері боротьби з торгівлею людьми, дитячою проституцією І...
Про організацію інформаційно профілактичної роботи щодо запобігання торгівлі, експлуатації та жорстокого поводження з дітьми на 2012 2013 навчальний рік iconВідділ освіти виконавчого комітету Новороздільської міської ради Наказ
Нового Роздолу проведено заходи щодо запобігання торгівлі, експлуатації та жорстокого поводження з дітьми на 2011/ 2012 навчальний...
Про організацію інформаційно профілактичної роботи щодо запобігання торгівлі, експлуатації та жорстокого поводження з дітьми на 2012 2013 навчальний рік iconЗаходи щодо профілактики протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми Какуля І. Ю., методист рмк
Заходи щодо профілактики протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми
Про організацію інформаційно профілактичної роботи щодо запобігання торгівлі, експлуатації та жорстокого поводження з дітьми на 2012 2013 навчальний рік iconРішення виконкому Ватутінської міської ради Черкаської області від 27. 10. 2011 №384 Про план міських заходів щодо попередження насильства в сім’ї та жорстокого поводження з дітьми на 2011-2012 роки,
Ватутінської міської ради Черкаської області від 27. 10. 2011 №384 Про план міських заходів щодо попередження насильства в сім’ї...
Про організацію інформаційно профілактичної роботи щодо запобігання торгівлі, експлуатації та жорстокого поводження з дітьми на 2012 2013 навчальний рік iconНасильства та жорстокого поводження з дітьми
М54 Виявлення, попередження І розгляд випадків насильстві та жорстокого поводження з дітьми. Методичні матеріали для працівників...
Про організацію інформаційно профілактичної роботи щодо запобігання торгівлі, експлуатації та жорстокого поводження з дітьми на 2012 2013 навчальний рік iconПлан роботи на рік ( затверджений директором та погоджений методистом рмк)
Щодо попередження: бездоглядності, правопорушень, злочинності, насильства в сім ї, жорстокого поводження з дітьми або реальної загрози...
Про організацію інформаційно профілактичної роботи щодо запобігання торгівлі, експлуатації та жорстокого поводження з дітьми на 2012 2013 навчальний рік iconНаказ №98 Про запобігання всім видам дитячого травматизму серед учнів школи під час навчальних екскурсій, державної підсумкової атестації, навчальної практики та канікул у літній період 2013 року
Харкова у 2012 році та про завдання на 2013 рік», від 16. 08. 2012 №127 «Про посилення профілактичної роботи щодо запобігання нещасним...
Про організацію інформаційно профілактичної роботи щодо запобігання торгівлі, експлуатації та жорстокого поводження з дітьми на 2012 2013 навчальний рік iconМетодичні рекомендації до семінарського заняття «Профілактика жорстокого поводження з дітьми»
Проводити інформаційно-просвітницьку роботу з розповсюдженням різних буклетів, флаєрів, плакатів та ін
Про організацію інформаційно профілактичної роботи щодо запобігання торгівлі, експлуатації та жорстокого поводження з дітьми на 2012 2013 навчальний рік iconНаказ №8 Про організацію роботи з підведення підсумків науково-методичної роботи у знз за 2012-2013 навчальний рік та організацію науково-методичної роботи у 2013-2014 навчальному році
Провести моніторинг науково-методичної роботи у знз за 2012-2013 навчальний рік до 17. 05. 2013 р
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи