Мета. З’ясувати суть поняття кримінальна відповідальність неповнолітніх. Розвивати знання про відповідальність своїх дій у житті, розвивати уміння брати приклад з хорошої поведінки підлітків. icon

Мета. З’ясувати суть поняття кримінальна відповідальність неповнолітніх. Розвивати знання про відповідальність своїх дій у житті, розвивати уміння брати приклад з хорошої поведінки підлітків.
Скачати 64.81 Kb.
НазваМета. З’ясувати суть поняття кримінальна відповідальність неповнолітніх. Розвивати знання про відповідальність своїх дій у житті, розвивати уміння брати приклад з хорошої поведінки підлітків.
Дата конвертації11.03.2014
Розмір64.81 Kb.
ТипДокументи

Кримінальна

відповідальність неповнолітніх

Мета. З’ясувати суть поняття кримінальна відповідальність неповнолітніх. Розвивати знання про відповідальність своїх дій у житті, розвивати уміння брати приклад з хорошої поведінки підлітків. Збагачувати словниковий запас дітей. Виховувати почуття відповідальності за свої дії.

Обладнання. Конституція України, Кримінальний кодекс України.


Хід бесіди.

 1. Вступна частина.

 2. Організація дітей до роботи.

 3. Ознайомлення з темою і метою бесіди.


Вступне слово вчителя.


Тема нашої бесіди «Кримінальна відповідальність неповнолітніх». Ви вже дорослі діти і повинні знати про кримінальну відповідальність, повинні вміти розібратися в життєвих ситуаціях. Ось про це ми з вами сьогодні поговоримо.

 • Що ж таке кримінальна відповідальність?

(Діти висловлюють свої думки).


Кримінальна відповідальність – це обов’язок особи дати звіт про свої дії уповноваженим на те державним органам (зізнання попереднього розслідування прокуратури, суду), а також перетерпіти певні обмеження, страждання , відчути примусову дію кримінального закону. Частиною кримінальної відповідальності є застосування покарання щодо винного.

Кримінальна відповідальність, як і кожний вид юридичної відповідальності, ґрунтується на конституційному принципі законності. Це означає, що кримінальній відповідальності і покаранню підлягає лише особа, винна у вчиненню злочину.

 • Що таке злочин?

(Діти висловлюють свої думки).


Злочин – це суспільно небезпечне діяння, виявлене або в дії, або у бездіяльності. Злочин полягає в активних діях (крадіжка чужих речей, вчинення тілесних ушкоджень іншим людям).

 • Як же бути, коли вчинено злочин?

(Діти висловлюють свої думки).

Повідомлення про злочин є важливою умовою боротьби зі злочинністю і засобом запобігання їй, свідчить про громадську зрілість людини. Воно не має нічого спільного з таким негативним явищем, як наклеп. Ябедник ніколи не виступить відкрито проти недоліків, а таємно обговорюватиме їх за спиною своїх товаришів.

Якщо людина напевне знає про підготовлений або вчинений злочин, повідомити про який зобов’язує закон, але все-таки не виконує цього обов’язку, вона підлягає кримінальній відповідальності.

Деякі інші види пасивної поведінки є злочинною бездіяльністю (неподання водієм допомоги людині, яка постраждала під час автомобільної аварії, неподання капітаном судна допомоги людям, які гинуть у воді).

 • Що ж чинять з особою, яка вчинила злочин?

 • Особа. Яка вчинила злочин, підлягає кримінальній відповідальності і покаранню. Кримінальне покарання застосовується тільки за вироком суду й відповідно до закону ст. з Кримінального кодексу України.

 • З якого віку може нести особа кримінальну відповідальність?

 • Вік, з досягненням якого настає відповідальність за злочин, - 16 років.

Однак за вбивство, зумисне заподіяння тілесних ушкоджень, що спричинили розлад здоров’я, зґвалтування, розбійний напад, крадіжку, злісне хуліганство, зумисне знищення або пошкодження державного майна громадян, що призвело до тяжких наслідків, а також за умисне вчинення дій, які можуть викликати аварію, відповідальність настає з 14 років.

 • Як бути, якщо підлітку ще немає 14 років, а він учинив суспільно-небезпечне, заборонене законом діяння, наприклад – украв?

(Діти висловлюють свої думки).


Щодо такого підлітка застосовуються примусові заходи виховного характеру або заходи громадського впливу.

На жаль, 14-16-річні підлітки не завжди знають, що вони вже можуть бути притягнені до кримінальної відповідальності.

Підстави і принципи кримінальної відповідальності визначаються кримінальним правом. Кримінальне право є системою юридичних норм, встановленою Верховною Радою України, які визначають не лише принципи і підстави кримінальної відповідальності, а й те, які суспільно небезпечні діяння є злочинами і які покарання можуть бути застосовані до осіб, котрі вчинять злочин. І серед дорослих, і серед дітей широко розповсюджена хибна думка, що закон за скоєний підлітком злочин ніяких серйозних заходів не передбачає, що неповнолітні користуються в цій сфері особливими привілеями і пільгами. Позиція кримінальної відповідальності інша.

Неповнолітні несуть кримінальну відповідальність на тих же правах, що й дорослі злочинці.

Гуманізм зовсім не означає потурання. Кримінальний кодекс України не надає пільги неповнолітнім. Особливості кримінальної відповідальності неповнолітніх передбачені цим кодексом також.

Високий рівень дитячої злочинності у Японії. Поряд зі швидким кількісним зростанням звертає на себе особливу увагу й інша особливість дитячої злочинності. З кожним роком вона стає більш організованою і груповою, зростає число неповнолітніх рецидивістів, виникають більш нові й небезпечні форми.

У найбільшому місті Токіо зареєстровано 569 юнацьких банд, які налічують у своєму складі близько 30 тисяч підлітків.

Банди Англії («Тедді – Бойз», «Вовчі зграї») наводять жах і тероризують місцеве населення.

Ви дивитесь іноземні фільми на цю тему. Які почуття вони викликають у вас?

(Діти висловлюють свої думки).

Ліквідація злочинності й правопорушень серед неповнолітніх є складовою і невід’ємною частиною загальної проблеми викорінення злочинності в нашій країні.

 • Чи є в нас умови для розвитку дитячої злочинності?

(Діти висловлюють свої думки).

 • Ми намагаємося не допустити злочинності серед неповнолітніх. У школах створені всі умови для навчання і відпочинку.

(Діти розповідають).

 • Які кінофільми ви дивитесь про боротьбу з дитячою злочинністю?

 • Згадайте, в яких фільмах діти, завдяки старанній роботі кримінальних органів (осіб), ставали на правильний шлях?

Підсумовуючи бесіду, розглянемо декілька ситуацій.

 1. З тих чи інших причин ви зустрічаєтесь з гуртом підлітків, які пропонують вам закурити або понюхати… Як ви вчините в цьому випадку?

 2. У лісі, на галявині, зібралися молоді люди погуляти, розпиваючи спиртні напої. Як ви вчините?

- Які прислів’я на цю тему знаєте?

- Хто знає гуморески про негативні наслідки після надмірного вживання алкоголю? ( Байка П. Глазового)

3. Був вечір, зустріч з випускниками в школі «N». Після концерту самодіяльності розпочалися танці. Раптом у дверях зали з’явилося кілька хлопців на підпитку. Один з них, грубо розштовхуючи хлопців, підійшов до дівчини і буквально потягнув її танцювати. Вона відмовилася. У відповідь пролунала нецензурна лайка. За дівчину заступився її товариш з класу. П’яний розмахнувся, вдарив хлопця по обличчю, і той упав.

(Висловити думки про цю ситуацію).

 • Де були правильні вчинки, а де неправильні?

Вчинок п’яного – це хуліганство. А хуліганство – це злочин.

Дуже важкий час переживає наша країна. Невчасна виплата зарплати, безробіття приводять до того, що підлітки стають на шлях крадіжок у держави, у людей, особливо літніх. А в цей час земля заростає бур’янами. Попрацюйте на землі – вона вам віддячить.

Діти! Я вам бажаю, щоб ви були розумними, працьовитими, стриманими, добрими, робили лише добро.

Дякую. Що ви взяли активну участь у бесіді.
^ ЗОБОВЯЗАННЯ, ЩО ВИНИКАЮТЬ ВНАСЛІДОК

ЗАПОДІЯННЯ ШКОДИ


Стаття 440. Загальні підстави відповідальності за заподіяння шкоди.

Шкода, заподіяна особі або майну громадянина, а також шкода, заподіяна організації, підлягає відшкодуванню особою, яка заподіяла шкоду, у повному обсязі, за винятком випадків, передбачених законодавством України.

Той, хто заподіяв шкоду, звільняється від її відшкодування, якщо доведе, що шкоду заподіяно не з його вини.

Шкода, заподіяна правомірними діями, підлягає відшкодуванню лише у випадках, передбачених законом.

Стаття 446. Відповідальність за шкоду, заподіяну неповнолітнім, який не досяг 15 років.

За шкоду заподіяну неповнолітнім, який не досяг 15 років, відповідають його батьки (усиновителі) або опікун, якщо не доведуть, що шкода сталася не з їх вини.

Якщо неповнолітній, який не досяг 15 років, заподіє шкоду в той час, коли він перебував під наглядом учбового, виховального або лікувального закладу, вони несуть майнову відповідальність за шкоду, якщо не доведуть, що шкода виникла не з їх вини.

Стаття 451. Відповідальність за шкоду, спільно заподіяну кількома особами.

Особи, які спільно заподіяли шкоду, несуть солідарну відповідальність перед потерпілим.

Стаття 453. Способи відшкодування шкоди.

Присуджуючи відшкодування шкоди, суд, арбітраж або третейський суд відповідно до обставин справи зобов’язує особу, відповідальну за шкоду, відшкодувати її в натурі (надати річ того ж роду і якості, виправити пошкоджену річ і таке інше) або повністю відшкодувати заподіяні збитки.


Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів №15

Учитель Кузик О.В.


м. Красноармійськ

2012 р.Схожі:

Мета. З’ясувати суть поняття кримінальна відповідальність неповнолітніх. Розвивати знання про відповідальність своїх дій у житті, розвивати уміння брати приклад з хорошої поведінки підлітків. iconКримінальна відповідальність неповнолітніх
Тема нашої бесіди «Кримінальна відповідальність неповнолітніх». Ви вже дорослі діти і повинні знати про кримінальну відповідальність,...
Мета. З’ясувати суть поняття кримінальна відповідальність неповнолітніх. Розвивати знання про відповідальність своїх дій у житті, розвивати уміння брати приклад з хорошої поведінки підлітків. iconВиховна година на тему: «Спорт і фізичне виховання – утвердження здорового способу життя та зміцнення миру» Мета
Мета: з'ясувати сутність понять «здоров'я» та «здоровий спосіб життя»; поглибити знання, уміння і навички здорового способу життя...
Мета. З’ясувати суть поняття кримінальна відповідальність неповнолітніх. Розвивати знання про відповідальність своїх дій у житті, розвивати уміння брати приклад з хорошої поведінки підлітків. iconТема: Показникова функція. Показникові рівняння. Мета: систематизувати і узагальнити знання і уміння учнів з теми «Показникова функція. Показникові рівняння.»
Мета: систематизувати і узагальнити знання і уміння учнів з теми «Показникова функція. Показникові рівняння.», розвивати логічне...
Мета. З’ясувати суть поняття кримінальна відповідальність неповнолітніх. Розвивати знання про відповідальність своїх дій у житті, розвивати уміння брати приклад з хорошої поведінки підлітків. iconТема: Птахи – наші друзі Мета: Поглибити поняття «птахи», «птахи перелітні і зимуючі»
З’ясувати причини змін у житті птахів. Розкрити значення птахів у природі і житті людини. Формувати навички правильної поведінки...
Мета. З’ясувати суть поняття кримінальна відповідальність неповнолітніх. Розвивати знання про відповідальність своїх дій у житті, розвивати уміння брати приклад з хорошої поведінки підлітків. iconТема. Уявлення про звичайні дроби. Мета
Мета. Повторити та узагальнити знання та уміння учнів з вивченої теми; розвивати вміння учнів застосовувати знання з теми до розв’язування...
Мета. З’ясувати суть поняття кримінальна відповідальність неповнолітніх. Розвивати знання про відповідальність своїх дій у житті, розвивати уміння брати приклад з хорошої поведінки підлітків. iconКримінальна відповідальність і її підстава. Склад злочину
Кримінальна відповідальність – це вимушене зазнавання особою, яка вчинила злочин, державного осуду, а також передбачених санкцією...
Мета. З’ясувати суть поняття кримінальна відповідальність неповнолітніх. Розвивати знання про відповідальність своїх дій у житті, розвивати уміння брати приклад з хорошої поведінки підлітків. iconМета: ознайомити учнів з поняттями «власні» і «загальні» іменники. Спонукати учнів вживати у мовленні нові мовознавчі терміни, активізувати знання дітей про правопис великої букви у власних іменниках, розвивати вміння працювати в парах, групах.
Розвивати увагу, мислення, уміння порівнювати, узагальнювати. Виховувати навички самоконтролю, само оцінювання, почуття взаємодопомоги....
Мета. З’ясувати суть поняття кримінальна відповідальність неповнолітніх. Розвивати знання про відповідальність своїх дій у житті, розвивати уміння брати приклад з хорошої поведінки підлітків. iconПам'ятка правова відповідальність неповнолітніх
Слово «відповідальність» означає необхідність обов'язково відповідати за власні дії, вчинки. Відповідальності за власні вчинки, так...
Мета. З’ясувати суть поняття кримінальна відповідальність неповнолітніх. Розвивати знання про відповідальність своїх дій у житті, розвивати уміння брати приклад з хорошої поведінки підлітків. icon1 клас Тема уроку: Закріплення звукових значень вивчених літер. Збагачення словникового запасу учнів. Робота з дитячою книгою – основа дитячих інтересів та самостійності. Добро твориться просто. Мета уроку
Мета уроку: Формувати й розвивати мовленнєві уміння i навички. Розвивати навички правильного, свідомого читання, уміння самостійно...
Мета. З’ясувати суть поняття кримінальна відповідальність неповнолітніх. Розвивати знання про відповідальність своїх дій у житті, розвивати уміння брати приклад з хорошої поведінки підлітків. iconТема уроку: Перпендикулярність прямої і площини. Ознака перпендикулярності прямої і площини. Мета уроку
Вати задачі практичного змісту, застосовуючи вище задані поняття. Розвивати уяву, логічне мислення. Виховувати культуру записів у...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи