Чому люди запізнюються? icon

Чому люди запізнюються?
НазваЧому люди запізнюються?
Дата конвертації15.06.2013
Розмір43.1 Kb.
ТипДокументи

Чому люди запізнюються?


Є багато причин, чому ми не можемо прийти вчасно на зустріч, на роботу, на пару. Правда, у когось такий форс-мажор виникає щонайбільше раз на місяць, а хтось запізнюється хронічно. До речі, часто запізнюються ті, що намагаються створити образ заклопотаної людини. Вони не люблять чекати на інших, а хочуть, щоб на них чекали. Деколи запізнюються, щоб показати, що не зацікавлені у зустрічі. Інші люди відкладають усе на останній момент. Це, зокрема, стосується творчих людей, які керуються більше своїми внутрішніми потребами, на відміну від людей прагматичних і раціональних. Є люди, які не відчувають часу, їм годі спланувати свою роботу.

Дехто твердить, що люди зовсім не спізнюються. Вони просто бувають у потрібний час у непотрібному місці... А причин може бути багато.

Чому люди спізнюються?

Розгляньмо спершу, на перший погляд, зовсім «невинні».

«Включені» годинника не помічають. Частина людей об’єктивно не може спланувати свій час, щоб виконати свої обіцянки. Вони настільки занурюються у роботу, що просто забувають про час. Це так званий стан «побутового трансу». Діти дивляться телебачення, жінки розмовляють по телефону, а чоловіки засиджуються за комп’ютерними іграми або ж просто пиячать з друзями.

«Справ завжди буває більше, ніж хотілося б». Важливою рисою пунктуальних людей є правильна послідовність дій, щоб вчасно здійснити все задумане. А ті, що постійно затримуються і змушують усіх чекати, часто цією здатністю не володіють. Їм не вкладається в голові те, що треба просто встати і вийти.

«Розбіжність пріоритетів». У випадку хронічних запізнень (незважаючи на всі конфлікти і щирі обіцянки більше так не робити) ми зіткнемося ще й з ієрархією цінностей. Людина зовсім по-іншому сприймає, які справи невідкладні, а які – ні.

«Запізнення як прояв бунту». Є люди, які дуже нервово ставляться до будь-яких суворих вимог. Коли ви докірливо дивитеся на годинник, у них усередині автоматично спалахує наче підлітковий бунт. Вони тут же згадують, як їх мама чи сувора вчителька карала за найменші запізнення. Тепер, коли вони виросли, вони нікому не дозволяють себе контролювати чи за щось дорікати.

Навіщо люди спізнюються?

Питання «навіщо?» суттєво відрізняється від питання «чому?». Чому – це про причини, які досить легко усунути. А питання «навіщо?» говорить нам про приховані і часто неусвідомлювані наміри, про те, чого люди досягають, демонструючи ту чи іншу поведінку. Більшість тих, що хронічно спізнюються, розповідатимуть вам, що це лише випадковість, і нічого такого вони не робили зумисно. Однак за cпізненнями часто може ховатися агресія, боротьба за владу, бажання пересвідчитись у тому, що за тебе турбуються, прагнення самоутвердитись, вільно розпоряджатися своїм часом, спосіб отримати ту чи іншу вигоду або висловити таким способом щось, про що відверто говорити не хочеться.

Причини цього лежать глибоко всередині людини.

^ Бути бажаним. Чекаючи, неможливо не думати про того, хто спізнюється. Це знає той, хто спізнюється навмисне. Він немов набирає бали, саме його всі чекають, про нього говорять. Потрапляючи в центр уваги, така людина підвищує свою самооцінку. Така ж манера поведінки властива нарцисичим натурам, вони поглинуті собою і легко нехтують часом і почуттями інших людей, вони над цим навіть не замислюються.

^ Не підкорятися правилам. Несвідомий опір будь-яким правилам і нормам. Той, хто в ранньому дитинстві постійно відчував сильний тиск батьків, кого постійно контролювали, опікували, дуже часто виявляє протест. Прийти вчасно для такої людини – означає підкоритися нав’язаним їй нормам і правилам.

^ Відчувати свою владу. Постійно затримуючись, така людина ставить того, хто чекає, у некомфортну ситуацію, а потім своєю появою ніби рятує його. Завдяки іншій людині відчуває свою владу. Здебільшого так поводяться ті, від кого залежить доля іншої людини. Вони часто змушують довго і безмовно чекати, а потім звільняють від довгого хвилювання і почуваються благодійниками.

^ Соціальна невпевненість. Людину часто лякає те, що вона буде неуспішною, непереконливою в спілкуванні з іншими людьми. Намагаючись уникнути чергової поразки, такі люди несвідомо відтягують час початку зустрічі, сподіваючись уникнути неприємної ситуації, що і призводить до запізнень.

Неорганізованість. Є й такий тип людей, які не можуть не спізнюватися. Коли люди не вміють спланувати свій час, це призводить до того, що вони спізнюються. Вони назвуть тисячі причин, чому вони запізнилися, мовляв, самі бачите, що корки на дорогах, несприятлива погода тощо.

Ми намагаємося якнайефективніше спланувати свій час, але дуже мало тих, кому це вдається зробити. Замість того, щоб скаржитися на постійну завантаженість, спробуйте проаналізувати, наскільки продуктивно ви використовуєте свій час. Саме це радять фахівці з тайм-менеджменту, і з цього, на їхню думку, треба починати планування.

Тайм-менеджмент вам покаже, що час насправді є! Його лише потрібно правильно використовувати. Планувати час можна навчитися. Почніть з найпростішого. До прикладу, напишіть власноруч перелік справ, які ви маєте виконати. Важливо не просто записати всі справи на картці, а зробити це якісно, вдумливо. Переглянувши перелік справ, треба оцінити їхню важливість й нагальність. Навчіться також свідомо акцентувати увагу на чомусь іншому.

Неприємна справа – теж справа! Нам час від часу доводиться виконувати те, що є нецікаво чи неприємно. І більшість з нас намагається ці справи відсунути чи відкласти набік. Через це ми гаємо більше часу на їх виконання! Потрібно глянути неприємностям просто «у вічі»; визнати, що ще більшу неприємність викликає зволікання; розбудити в собі ентузіазм, який допоможе вам подолати байдужість до цієї справи. Якщо цього не зробити, нерозв’язана проблема переслідуватиме вас доти, доки ви її не розв’яжете. І що більше ви думатимете про неї, то більше дратуватиметеся.

Скажіть «ні» хронофагам. Хронофагами називають поглиначів часу. Це і люди – колеги на роботі, клієнти, близькі, що телефонують невчасно, і деякі принади цивілізації – Інтернет, комп’ютер, телевізор тощо. Деякі люди можуть мати звичку звертатися до вас із проханням виконати ту чи іншу функцію, позаяк ви самі привчили їх до цього. Якщо ви можете задовольнити їх, не жертвувуючи при цьому своїми пріоритетами, тоді вперед! Якщо ви можете знайти компроміс і частково виконати їхнє прохання, не зашкодивши собі – це теж нормально! Але якщо такі звернення тільки ускладнюють ваше життя і забирають цінний час, навчіться казати «ні»!

Потурбуйтеся про свою пунктуальність і гарний імідж в очах людей. Щасти вам!


Схожі:

Чому люди запізнюються? iconРеферат з курсу безпека життєдіяльності людини на тему: "Вплив нейролінгвістичного програмування на безпеку життєдіяльності людини"
Розумні люди пристосовуються до навколишнього світу. Нерозумні люди пристосовують світ до себе. Ось Чому прогрес визначається діями...
Чому люди запізнюються? iconУрок №1 Тема уроку: Правила в нашому житті
Чому в кожному з цих випадків люди діяли саме таким чином, що визначило їх поведінку?
Чому люди запізнюються? iconУроку І. Організація класу. Думай, прагни,живи! Розум, увагу, прояви. Активним І уважним будь Про старанність не забудь! ІІ. Повідомлення теми І мети уроку
Усі люди до чогось прагнуть Хтось мріє стати комп’ютерним генієм, хтось-лікарем, хтось-спортсменом. Мрія надихає людину, дає сили...
Чому люди запізнюються? iconЛюди, як птахи Люди і птахи. Птахи і люди. Синява дахом. Зелень навсюди. Серце лоскочуть речення стислі. Важчають очі долею висі.

Чому люди запізнюються? iconДревнейшие люди план
Археологические раскоп-ки свидетельствуют о том, что первые люди появились в восточной Африке
Чому люди запізнюються? iconДавньогрецька лірика – синтез поезії та музики
«люди смертні боги, а боги безсмертні гомер легендарний засновник люди»
Чому люди запізнюються? iconПравознавство. 10 клас у чому суть принципу верховенства закону? Чому це важливо для правової держави. (8 б.)
У чому суть принципу верховенства закону? Чому це важливо для правової держави. (8 б.)
Чому люди запізнюються? iconМитькозавр із Юрківки (Стельмах Михайло)
Хочу вам ще раз нагадати учитися в шостому класі де в чому легше, а де в чому й трудніше, ніж у п'ятому. Ми з вами, зокрема, будемо...
Чому люди запізнюються? iconСфера побутування українських народник музичних інструментів
Чи знаєте, добрі люди, що значить музика? Для старого й молодого забавка велика. Бо музика, як та весна в зеленому лузі, -не було...
Чому люди запізнюються? iconКонкурс знавців духовної спадщини слов'янських народів «Чому ми так говоримо? Крилаті вирази із сторінок Біблії»
Міський конкурс «Чому ми так говоримо?» гра-змагання для учнівської молоді на краще знання основ християнської культури
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи