План проведення серпневої міської наради керівників районних методичних об’єднань вчителів математики icon

План проведення серпневої міської наради керівників районних методичних об’єднань вчителів математики
Скачати 159.72 Kb.
НазваПлан проведення серпневої міської наради керівників районних методичних об’єднань вчителів математики
Дата конвертації17.11.2013
Розмір159.72 Kb.
ТипПлан проведення


Затверджую

Директор

КЗ «Інноваційно – методичний центр»

______________________Ратєєва С.В.


План

проведення серпневої міської наради керівників районних

методичних об’єднань вчителів математики

місце проведення: КЗСШ №4

дата проведення: 27.08.2013

час проведення: 10.00

керівник: Калашнікова Н.В., вчитель

математики КЗШ №32,

керівник РМО вчителів математики

Жовтневого району


 1. Ознайомлення учасників наради із змістом виступів і рекомендаціями обласної серпневої наради керівників районних (міських) методичних об’єднань вчителів математики з теми : «Професійний учитель - запорука якісної математичної підготовки учнів» («Джерело» №25-28 липень 2013р.)

 • Науково – методичний супровід роботи над обласним науково – методичним проектом «Креативна освіта для розвитку інноваційної особистості» на четвертому «коригуючому» етапі у 2013-2014 н.р.

 • Формування професійно –компетентного вчителя математики

(Букарева Т.Б методист навчально-методичного відділу природничо-математичної освіти ДОІППО)

 • регіональна математична освіта: проблеми та перспективи.

(матеріали для обговорення методичним об’єднанням вчителів математики)

(Келесіді В.П, методист навчально-методичного відділу природничо-математичної освіти Кірман В. К., доцент кафедри природничої освіти, кандидат педагогічних наук).


 1. Складові реалізації діяльнісно - компетентнісних підходів у навчанні через призму нових державних вимог до викладання математики:

 • опрацювання нормативно – правових документів з питань викладання

математики у 2013-2014 навчальному році:

 • лист МОН №1/9-368 від 24.05.2013 «Про організацію навчально-виховного процесу у 5-х класах загальноосвітніх навчальних закладів і вивчення  базових дисциплін в основній школі».

 • лист МОН від 15.07.2013 № 1/9-493 «Про орієнтовний перелік навчально-методичного забезпечення базових дисциплін у 2-х та 5-х класах загальноосвітніх навчальних закладів»

 • лист МОН від 01.06.2012 року №1/9-426 «Щодо інструктивно-методичних рекомендацій із базових дисциплін (6-11класи)» (Інформаційний збірник та коментарі Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України №17-22, 2012 ).

  • науково – методичне забезпечення викладання математики:

 • експрес – огляд видання збірників навчальних програм та факультативів і курсів за вибором для допрофільної підготовки та профільного навчання та матеріалів журналів «Математика», «Математика в школах України» (червень – серпень 2013р.) ,

 • про організацію навчально –виховного процесу в 5 класах навчальних закладів і вивчення математики в основній школі у 2013-2014 н.р.,

 • ефективне забезпечення профільної спрямованості у старшій школі.

 • особливості календарно – тематичного планування з математики для 5-11 класів,

 • змістовне навчальне наповнення, структура та особливості підручників,

 • формування навчально-методичного банку медіатеки, відеотеки з математики,

 • каталог науково - методичної літератури та комплектів до підручника.
 1. Параметри рейтингового оцінювання ефективності роботи в умовах профільного навчання (Кірман В. К., доцент кафедри природничої освіти, кандидат педагогічних наук).
 1. Аналітично-моніторинговий аналіз результатів учнівських олімпіад з математики з позиції відстеження навчальних досягнень учасників олімпіад.
 1. Затвердження методичних рекомендацій серпневої міської наради керівників районних методичних об’єднань вчителів математики.Рекомендації

міської серпневої наради керівників районних методичних об’єднань

вчителів математики


Керівникам районних, шкільних методичних об’єднань

та вчителям математики закладів освіти міста


 1. Проаналізувати діяльність методичних об’єднань вчителів математики за минулий навчальний рік та спланувати роботу вчителів математики в контексті впровадження скорегованого Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти та заходів щодо практичної реалізації Державної цільової соціальної програми підвищення якості шкільної природничо- математичної освіти.

 2. Підвищувати рівень професійної компетентності вчителів математики в умовах реалізації моделі розвиваючої освіти та обласного науково-методичного проекту «Креативна освіта для розвитку інноваційної особистості» на ІV (коригуючому) етапі .

 3. Опрацювати на засіданнях методичних об’єднань рекомендації Міністерства освіти і науки України з питань викладання математики у 2013-2014 навчальному році:

 • лист МОН №1/9-368 від 24.05.2013 «Про організацію навчально-виховного процесу у 5-х класах загальноосвітніх навчальних закладів і вивчення  базових дисциплін в основній школі».

 • лист МОН від 15.07.2013 № 1/9-493 «Про орієнтовний перелік навчально-методичного забезпечення базових дисциплін у 2-х та 5-х класах загальноосвітніх навчальних закладів»

 • лист МОН від 01.06.2012 року №1/9-426 «Щодо інструктивно-методичних рекомендацій із базових дисциплін (6-11класи)» (Інформаційний збірник та коментарі Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України №17-22, 2012 ).

 1. Проаналізувати зміст діючих програм, змістовне навчальне наповнення та структуру підручників з математики з метою впровадження компетентнісного та інтеграційного підходу до навчання .

 2. Проаналізувати результативність впровадження допрофільного та профільного навчання в закладах освіти; результати міських моніторингових досліджень і спланувати шляхи підвищення якості математичної освіти.

 3. Формувати навчально-методичний банк медіатеки, відеотеки з математики

 4. Активно запроваджувати в практику роботи вчителів математики методичних об’єднань тестові форми оцінювання навчальних досягнень учнів закладів освіти на основі застосування європейського досвіду впровадження науки тестології та завдань міжнародних порівняльних досліджень TIMSS 2007, TIMSS 2011.

 5. Формувати мотиваційне поле успішного інтегрованого навчання математики та проводити Майстер-класи, методичні семінари-практикуми щодо підготовки школярів до державної підсумкової атестації, зовнішнього незалежного оцінювання з метою пропагування перспективного педагогічного досвіду вчителів методичних об’єднань.

 6. Створювати умови для безперервного зростання педагогічної майстерності, функціональної грамотності, компетентності вчителів, рівня їх самоосвітньої діяльності.

 7. Накопичувати «інформаційні банки» перспективного педагогічного досвіду вчителів області, міста, району.

 8. Провести діагностику рівня готовності педагогів до організації науково – дослідницької діяльності в роботі з інтелектуально здібною та обдарованою учнівською молоддю

 9. Розвивати інтереси учнів до науково – дослідницької діяльності та залучати їх до участі в інтелектуальних конкурсах, регіональних турнірах, конкурсах МАН, Всеукраїнських олімпіадах з математики різних рівнів.

 10. Оновити змістовне наповнення планів наукових товариств учнівської молоді, підвищити ефективність науково – дослідницької діяльності вчителів математики методичних об’єднань та презентувати роботу з метою обміну досвідом.

 11. Відпрацювати тематику системних планових занять: факультативів, спецкурсів, засідань наукових товариств, декади природничо – математичних наук, «Школи олімпійського резерву», клубів «Шлях до МАН», «Школи абітурієнта», в умовах допрофільного та профільного навчання.

 12. З метою популяризації інтелектуальних конкурсних змагань та якісної підготовки школярів до Міжнародного математичного конкурсу «Кенгуру», регіонального математичного турніру «Еврика», Міжнародного чемпіонату з розв’язування логічних математичних завдань використовувати науково – методичні посібники «Інформаційний вісник» з матеріалами конкурсу «Кенгуру» 2008-2013, збірники задач «Мовою матриць», «Математичні олімпіадні завдання школярів України» та іншу науково-популярну літературу та періодичні видання.

 13. Залучати науковців вищих і позашкільних навчальних закладів до участі в науково – практичних конференціях, семінарах, Майстер - класах, тренінгах з питань розкриття творчого потенціалу, формування компетентностей креативної особистості.

 14. Пропагувати кращі наробки перспективних вчителів - дослідників, наукових керівників з питань впровадження ефективних технологій пошуку, підтримки і самовдосконалення інтелектуально здібних і творчо обдарованих дітей.

 15. Здійснювати переорієнтацію методичної роботи вчителів на впровадження перспективних моделей збагачення інтеграційного науково-методичного інструментарію у зміст предметів природничо-математичних наук.

 16. Формувати сучасний стиль креативного мислення освітян, якості вчителя – фасилітатора, дослідника та готовність до практичного впровадження інтеграційних методик і технологій профільного навчання.

 17. Сприяти видавничій діяльності вчителів математики районних методичних об’єднань, узагальненню матеріалів для друкування в педагогічних періодичних виданнях.

 18. Систематично опрацьовувати всеукраїнські науково - методичні та фахові видання, обласну освітянську пресу спрямовувати педагогічну діяльність відповідно до окреслених у них завдань на новий навчальний рік.


Рекомендації

обласної серпневої методичної наради керівників міських ( районних)

методичних об’єднань вчителів математики закладів освіти області


 1. вчителів математики Управлінням (відділам) освіти і відповідним методичним службам:

 • проаналізувати якість роботи вчителів математики за результатами ДПА, ЗНО та з урахуванням матеріалів атестації 2013 року;

 • в річному плані 2013-2014 н.р. передбачити моніторингові дослідження рівня професійності вчителів через співбесіди після проходження курсової перепідготовки, анкетування, проведення круглих столів.

 1. Керівникам загальноосвітніх навчальних закладів:

 • в річному плані 2013-2014н. р. передбачити контроль за якістю впровадження нової програми з математики для учнів 5 класу;

 • під час атестації вчителів математики приділяти особливу увагу якості самоосвіти, своєчасності і результативності курсової перепідготовки.

 1. Керівникам районних (міських) методичних об’єднань:

 • проаналізувати ефективність виконання плану минулого року, з’ясувавши причини невирішених питань;

 • передбачити в плані роботи на 2013-2014 н.р. постійний контроль за оволодінням кожним членом методичного об’єднання вимог Державного стандарту знань з математики;

 • продовжити роботу консультативних груп з окремих розділів фахової самоосвіти з урахуванням фактичного рівня професійності


Рекомендації надані на обласній серпневій методичній нараді

Кафедра математики ДОІППО

20.08.2013

за матеріалами газети «Джерело» №25-28 липень 2013р.


Формування професійно –компетентного вчителя математики


Букарева Т.Б методист навчально-методичного відділу

природничо-математичної освіти ДОІППО


^ Завдання на 2013 - 2014 н.р.

 • Забезпечення якісного викладання математики у навчальних закладах області в умовах переходу на Державний стандарт базової і повної загальної середньої освіти

 • Орієнтація управлінських і педагогічних кадрів на прийняття нових стандартів діяльності в сучасних умовах, зміна стилю традиційного педагогічного мислення.

 • Підвищення ефективності використання методичних ресурсів, рівний доступ до них усіх суб'єктів науково-методичної діяльності.

 • Залучення вчителів до дослідницької діяльності на основі вивчених, адаптованих і апробованих методик та технологій.

 • Упровадження мережевої організації методичної роботи за рахунок цілеспрямованого залучення освітніх, інформаційних, методичних, інноваційних, кадрових та консультаційних ресурсів.


^ Робочі навчальні плани на 2013/2014 навчальний рік складаються

 • для 5-х класів - за Типовими навчальними планами загальноосвітніх навчальних закладів II ступеня затвердженими наказом МОНмолодьспорту України від 03.04.2012 № 409, зі змінами, внесеними наказом МОН України від 17.05.2013 № 551 ;

 • для 6-9-х класів - за Типовими навчальними планами загальноосвітніх навчальних закладів, затвердженими наказом МОН України від 23.02.2004 № 132, зі змінами, внесеними наказом МОН України від 05.02.2009 № 66 ;

 • для 10-11 -х класів - за Типовими навчальними планами загальноосвітніх навчальних закладів III ступеню, затвердженими наказом МОН України від 27.08.2010 № 834.

для спеціалізованих шкіл, гімназій, ліцеїв, колегіумів, класів з поглибленим вивченням окремих предметів:

5 клас-заТиповими навчальними планами загальноосвітніх навчальних закладів II ступеня затвердженими наказом МОНмолодьспорту України від 03.04.2012 № 409, зі змінами, внесеними наказом МОН України від 17.05.2013

№551 (додаток 8); 6-9 класи-заТиповими навчальними планами загальноосвітніх навчальних закладів, затвердженими-наказом МОН України від 23.02.2004 № 132, зі змінами, внесеними наказом МОН України від 05.02.2009 № 66; 10-11 класи - за Типовими навчальними планами загальноосвітніх навчальних закладів III ступеня, затвердженими наказом МОН України від 27.08.2010 №834;

• для 8-9-х класів загальноосвітніх навчальних закладів з поглибленим вивченням окремих предметів-заТиповими навчальними планами, затвердженими наказом МОНмолодьспортУкраїни від 23.05.2012 р. № 616


Про вивчення математики у 5-х класах за новими програмами


Лист Міністерства № 1/9-368 від 24.64.2013 "Про організацію навчально-виховного процесу у 5-х класах загальноосвітніх навчальних закладів і вивчення базових дисциплін в основній школі"

• Згідно Типових навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів, затверджених наказом Міністерства від 03.04.2012 № 409 на вивчення математики у 5 класі відводиться 4 години на тиждень.

• В основу побудови змісту й організації процесу навчання математики в 5 класі покладено компетентнісний підхід, відповідно до якого кінцевим результатом навчання предмета є сформовані певні компетентності - учнів. Їх сутнісний опис подано в програмі у розділі «Державні вимоги до рівня загальноосвітньої підготовки учнів».


. ^ Курс математики 5 класу передбачає:

 • розвиток, збагачення і поглиблення знань учнів про числа і дії з ними, числові й буквені вирази, величини та їх вимірювання, рівняння, числові нерівності, а також уявлень про окремі геометричні фігури на площині і в просторі;

 • понятійний апарат, обчислювальні алгоритми, графічні уміння і навички, що мають бути сформовані на цьому ступені вивчення курсу, є тим підґрунтям, що забезпечує успішне вивчення в наступних класах алгебри і геометрії, а також інших навчальних предметів, де застосовуються математичні знання.


^ Основу курсу становить:

розвиток поняття числа та формування міцних обчислювальних і графічних навичок;

вивчення відсотків у 5 класі передбачає розв'язування задач на знаходження відсотка від числа та числа за його відсотком(третій тип задач на відсотки - знаходження відсоткового відношення двох чисел, - вивчатиметься в б класі.);

важливе значення для підготовки учнів до систематичного вивчення алгебри, геометрії та інших предметів мають початкові відомості про метод координат, які дістають учні 5 класу: зображення чисел на координатному промені, знаходження відстані між двома точками за їх координатами на координатному промені;

навчальний матеріал, що стосується виразів, величин, рівнянь і нерівностей, геометричних фігур, має загалом пропедевтичний характер;

вводяться елементи комбінаторики, учні набувають умінь розв'язувати найпростіші комбінаторні задачі шляхом розгляду можливих варіантів.

Істотне місце у вивченні курсу займають текстові задачі, основними функціями яких є розвиток логічного мислення учнів та ілюстрація практичного застосування математичних знань. Під час розв'язування текстових задач учні також вчаться використовувати математичні моделі. Розв'язування таких задач супроводжує вивчення

всіх тем, передбачених програмою.

Зміст геометричного матеріалу включає початкові відомості про планіметричні (відрізок, промінь, пряма, кут, трикутник, прямокутник, квадрат, многокутник) і стереометричні (прямокутний паралелепіпед, куб, піраміда) фігури.

^ Основа інтеграції геометричного матеріалу з арифметичним і алгебраїчним — числові характеристики (довжина, площа, об'єм) геометричних фігур.

Узагальнюються знання учнів про одиниці вимірювання довжини, площі, об'єму і вміння переходити від одних одиниць до інших, оскільки ці знання і вміння використовуються у вивченні, предметів природничого циклу і в трудовому навчанні.

Підручники .

• За результатами Всеукраїнського конкурсу рукописів підручників для учнів 5-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів, переможцями було визнано 3 підручника з математики:

«Математика. 5 клас» (автори Мерзляк А.Г., Полонський В.Б., Якір М.С.), «Математика. 5 клас» (автори:Тарасенкова Н.А., Богатирьова І. М.; Бочко О.. П., Коломієць О.. М., Сердюк 3. О.), «Математика. 5 клас» (автор Істер О.С).

^ Підручник «Математика. 5 клас»(авт. Мерзляк А. Г.# Полонський В.Б., Якір М.С.)

Зважаючи водночас на вікові особливості сприйняття учнів 5 класів, на потребу початку викладання систематичного курсу математики і формування в учнів формально-логічного підходу до математичних знань, автори обрали вдале сполучення наочно-образного початків формально-логічного підходу до курсу, що викладається. Приділено значну увагу вирішенню однієї з провідних задач сучасної масової школи - формування навичок практичного застосування набутих знань. 3 цією метою в підручнику викладення теоретичного матеріалу ведеться з посиланнями на спостереження і практичний досвід учнів, а формулювання значної частки задач має практичну спрямованість.

Усе це спрямовано на формування в учнів настанов щодо ролі математики в сучасному житті, інтересу до" предмету, алгоритмічного мислення, а також інтеріоризацію математичного інструментарію.

Кращому засвоєнню знань сприяє різноманітність дидактичного матеріалу та форм його подання, зокрема наявність рубрик «Усні вправи», «Завдання для повторення», вправ для самоконтролю в тестовій формі тощо.


Підручник «Математика. 5 клас» (авт. Тарасенкова Н.А., Богатирьова І. М., Бочко О.П., Коломієць О. М.,

Сердюк 3.0.)

 • Однією з особливостей підручника є доступність учням навчальних текстів, яка надає можливість самостійно їх опрацьовувати. Навчальний матеріал спирається на наочність і життєвий досвід учнів. У підручнику реалізовано діяльнісний підхід до навчання математики. У кожному параграфі вміщено поради у вигляді вказівок щодо того, як діяти у тій чи іншій навчальній ситуації. Значну увагу приділено систематизації навчального матеріалу у вигляді таблиць або схем, що покращує застосування його до розв'язування задач, полегшує зорове сприймання тексту. Із цією ж метою на початку і наприкінці підручника подаються форзаци з довідковим матеріалом. Зміст підручника та апарат організації його засвоєння спрямовані і на творчий розвиток учнів. Підручником забезпечується організація самостійної роботи учнів. Цьому сприяють як спеціальна будова навчальних текстів, наявність вказівок і порад, так і контрольні запитання після кожного параграфа та запитання й тестові завдання після кожного розділу. Відповідаючи на запитання і виконуючи тести, учень має можливість узагальнити і систематизувати вивчені відомості, привести у систему отримані навички й уміння, привчитися самостійно працювати з підручником.


^ Підручник «Математика.5 кл» (авт. Істер О.С.)

Підручник складається з двох розділів, назви й зміст яких відповідають програмі. Кожен з них починається короткою мотивацією його вивчення. Розділи складаються з параграфів, яких у підручнику 45. Підручник, на нашу думку, дозволить не тільки засвоїти програму з математики для 5-го класу, а й буде сприяти розвитку мислення, творчих здібностей учнів, їх інтересу до навчання взагалі, і математики зокрема. Лаконічне, але в той самий час повне пояснення теоретичного матеріалу, проілюстроване необхідною кількістю прикладів і задач. Підручник містить біля 1750 вправ, які диференційовано за 4 рівнями складності, виділено вправи підвищеної складності та задачі рубрики «Цікаві задачі для учнів не ледачих». У більшості параграфів кількість вправ подано з деяким перебільшенням. Це, разом з диференціацією вправ, дозволить вчителеві вибирати вправи для класних (номери -цих вправ подано чорним кольором) та домашніх робіт (номери цих вправ подано синім кольором) з урахуванням різного рівня розвитку учнів. Підручник містить структурні елементи, які спрямовані на широкі можливості самоосвіти учнів і самоконтролю знань та контролю знань учнів з боку батьків, зокрема питання до "теоретичного матеріалу, «Домашні самостійні роботи», які подано у тестовій формі та завдання для перевірки знань теми у формі тематичної контрольної роботи. Підручник містить достатню кількість вправ пропедевтичного характеру, що сприятимуть вивченню курсів алгебри і геометрії у 7-9 класах.

Схожі:

План проведення серпневої міської наради керівників районних методичних об’єднань вчителів математики iconПлан проведення серпневої міської наради керівників районних методичних об’єднань вчителів математики
Ознайомлення учасників наради зі змістом виступів і рекомендаціями обласної серпневої наради керівників районних (міських) методичних...
План проведення серпневої міської наради керівників районних методичних об’єднань вчителів математики iconЗатверджую: Директор кз «імц»
Ознайомлення з планом проведення серпневої обласної наради керівників міських (районних) методичних об’єднань вчителів англійської...
План проведення серпневої міської наради керівників районних методичних об’єднань вчителів математики iconПлан проведення серпневої наради керівників районних методичних об’єднань вчителів фізики та астрономії. Термін проведення: 23. 08. 2012. Місце проведення ксш № Тема
Тема: Якісна природнича освіта – основа розвитку та самореалізації педагогів і учнів сучасної школи
План проведення серпневої міської наради керівників районних методичних об’єднань вчителів математики iconПлан проведення міської серпневої методичної наради з керівниками районних методичних об’єднань вчителів предметів художньо-естетичного циклу
Керівник: Данилович Людмила Ярославівна, методист кз «Інноваційно-методичного центр»
План проведення серпневої міської наради керівників районних методичних об’єднань вчителів математики iconРекомендації міської серпневої наради керівників районних методичних об’єднань вчителів інформатики у 2011-2012 навчальному році
На перший план освіти висувається завдання створення сприятливих умов для виявлення і розвитку учнів, розвитку навчально-пізнавальної...
План проведення серпневої міської наради керівників районних методичних об’єднань вчителів математики iconДокументи
1. /План проведення та методичн_ рекомендац_х наради директор_в експериментальних навчальних...
План проведення серпневої міської наради керівників районних методичних об’єднань вчителів математики iconРекомендації серпневої наради методистів районних методичних кабінетів та керівників районних методичних об’єднань учителів початкових класів
А набуття загальнонавчальних та цільових компетентностей діяльності є фундаментом наступного успішного навчання школяра в середній...
План проведення серпневої міської наради керівників районних методичних об’єднань вчителів математики iconРекомендації серпневої наради керівників районних методичних об’єднань
«Особливості організації навчально-виховного процесу з молодшими школярами в умовах гпд»
План проведення серпневої міської наради керівників районних методичних об’єднань вчителів математики iconПлан проведення наради з керівниками методичних об*єднань вчителів біології та методистами відділів освіти виконкомів районних у місті рад, відповідальних за предмети
...
План проведення серпневої міської наради керівників районних методичних об’єднань вчителів математики iconПлан проведення наради керівників районних методичних об'єднань вихователів
Тема. Організація діяльності групи продовженого дня. Креатині технології виховання
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи