Довідка про вивчення стану роботи щодо охоплення навчанням дітей та підлітків шкільного віку у загальноосвітніх навчальних закладах Яворівського, Кам’янка-Бузького районів, м. Дрогобича icon

Довідка про вивчення стану роботи щодо охоплення навчанням дітей та підлітків шкільного віку у загальноосвітніх навчальних закладах Яворівського, Кам’янка-Бузького районів, м. Дрогобича
Скачати 70.31 Kb.
НазваДовідка про вивчення стану роботи щодо охоплення навчанням дітей та підлітків шкільного віку у загальноосвітніх навчальних закладах Яворівського, Кам’янка-Бузького районів, м. Дрогобича
Дата конвертації13.03.2014
Розмір70.31 Kb.
ТипДовідка


Довідка про вивчення стану роботи щодо охоплення навчанням дітей та підлітків шкільного віку у загальноосвітніх навчальних закладах Яворівського, Кам’янка-Бузького районів, м. Дрогобича.


На виконання наказу департаменту освіти і науки облдержадміністрації, відповідно до плану роботи департаменту з 26.11.2013 до 13.12. 2013 здійснено перевірку стану роботи щодо охоплення навчанням дітей та підлітків шкільного віку у відділах освіти:

- м. Дрогобича і загальноосвітніх навчальних закладах: спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів № 2, Дрогобицькій гімназії, ПМПК;

- Яворівського району і загальноосвітніх навчальних закладах: СЗШ І-ІІІ ступенів № 2 м. Яворова, СЗШ І-ІІІ ступенів смт. Івано-Франкове;

- Кам’янка-Бузького району і загальноосвітніх навчальних закладах: Великоколоднівському НВК, Дідилівському НВК, ЗОШ І-ІІ ступенів с.Банюнин.

Відділи освіти та загальноосвітні навчальні заклади у своїй діяльності щодо охоплення навчанням дітей і підлітків шкільного віку керуються вимогами Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», постанови Кабінету Міністрів України від 12.04.2000 № 646 «Про затвердження Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку» та розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 19.05.2008 № 449/0/5-08 «Про вдосконалення контролю за охопленням навчанням і вихованням дітей та підлітків шкільного віку в районах і містах Львівської області».

Щорічний облік дітей і підлітків шкільного віку, у перевірених районах, здійснюється відповідно до розпоряджень райдержадміністрацій, зокрема: у Яворівському районі - від 08.05.2013 № 164 «Про вдосконалення контролю за охопленням навчанням і вихованням дітей та підлітків шкільного віку»; у Кам’янка-Бузькому районі - від 22.12. 2008 № 679 «Про вдосконалення контролю за охопленням навчанням і вихованням дітей та підлітків шкільного віку», у м.Дрогобичі відповідно до рішення виконавчого комітету Дрогобицької міської ради від 17.04.2013.

Розпорядженнями голів районних державних адміністрацій, рішенням міської ради щодо організації обліку дітей і підлітків шкільного віку сформовано робочі групи, затверджено обов’язки членів робочих груп, визначено організаційні функції: у районах між міськими, селищними та сільськими радами, відділами освіти, керівниками загальноосвітніх навчальних закладів, службами у справах дітей та відділами кримінальної міліції у справах дітей. Наказами відділів освіти проведено розподіл територій, закріплених за загальноосвітніми навчальними закладами.

Відповідно до розпоряджень голів районних держадміністрацій, рішення міської ради для організації роботи щодо охоплення навчанням дітей та підлітків шкільного віку, відділами освіти видані накази (Яворівський - від 30.04.2013 № 138 «Про вдосконалення обліку дітей та підлітків шкільного віку у Яворівському районі»; Кам’янка-Бузькому – від 13.05.2010.№ 130 «Про вдосконалення роботи з обліку дітей та підлітків шкільного віку у Кам’янка- Бузькому районі», м.Дрогобичі– від 08.04.2013 № 100 «Про проведення обліку дітей та підлітків шкільного віку у мм.Дрогобичі та Стебнику», якими затверджено Комплексні заходи щодо якісного проведення обліку дітей, створено робочі групи з числа працівників освіти, призначено відповідальних за охоплення дітей навчанням та зобов’язано керівників загальноосвітніх навчальних закладів формувати відповідні списки дітей і підлітків шкільного віку на закріпленій території, забезпечувати постійний контроль за станом відвідування учнями навчальних занять та у визначені терміни надавати інформацію департаменту щодо проведеної роботи. До цієї роботи залучено районні (міська) ПМПК, основна діяльність яких спрямована на виявлення, психолого-педагогічне вивчення потенційних можливостей розвитку дітей віком до 18 років, які потребують корекції психофізичного розвитку.

Щорічно при формуванні списків дітей, що проживають на закріпленій території, за загальноосвітнім навчальним закладом, вносяться зміни та корективи при зміні місця їх навчання.

На території Яворівського району проживає 17278 дітей віком від 5 до 18 років, з них 1576 - п’ятирічного віку. Навчанням охоплено 14887 дітей віком від 5 до 18 років, з них 143 п’ятирічного віку. 4 дітей неохоплені навчанням: 2 – за сімейними обставинами (народження дітей), 1 – за станом здоров’я (інвалід дитинства), 1- через безвідповідальність батьків.

На території Кам’янка-Бузького району проживає 9280 дітей віком від 5 до 18 років, з них 665 - п’ятирічного віку. Навчанням охоплено 8658 дітей віком від 5 до 18 років, з них 90 - п’ятирічного віку. 8 дітей неохоплені навчанням: 2 - за станом здоров’я (інваліди дитинства), 2 – за сімейними обставинами (народження дітей), 4 – через безвідповідальність батьків.

На території міста Дрогобича проживає 11563 дітей віком від 5 до 18 років, з них 1003 п’ятирічного віку. У ЗНЗ міста навчається 9234 дитини віком від 5 до 17 років, з них 91 - п’ятирічного віку. Одна дитина неохоплена навчанням через безвідповідальність батьків. Списки дітей та підлітків шкільного віку затверджено рішенням виконавчого комітету Дрогобицької міської ради від 19.09. 2013 № 173 «Про затвердження списків дітей і підлітків шкільного віку міст Дрогобича та Стебника».

У відділах освіти та підпорядкованих загальноосвітніх навчальних закладах сформовано базу даних про дітей віком від 5 до 18 років в електронному варіанті, проте при щорічному формуванні нових списків діти, які вибувають на нове місце навчання, виключаються із загальних списків.

Відповідальними особами у відділах освіти за облік дітей (А.Заблоцький –м.Дрогобич, Н.Коваль – Яворівський район, Л.Лиско – Кам’янка-Бузький район) налагоджена співпраця загальноосвітніх навчальних закладів з районними (міською) ПМПК. Списки дітей з вадами розумового та фізичного розвитку формуються психолого-медико-педагогічними консультаціями за відповідною формою і подаються відділам освіти. За станом здоров’я районними ПМПК спільно з обласною ПМПК, за поданнями, перевірених загальноосвітніх закладів, у поточному році з обліку знято 5 дітей та підлітків шкільного віку (всього знято з обліку – 37 дітей), зокрема, у: Яворівському – 4 (всього знято – 16), Кам’янка-Бузькому – 1 (всього – 10) у м. Дрогобичі – жодного (всього – 4). У ПМПК зберігаються всі необхідні документи.

У загальноосвітніх навчальних закладах, перевірених районів та м.Дрогобича, за станом здоров’я, з різними вадами розвитку, навчається 90 школярів, зокрема: у Яворівському районі – 40, Кам’янка-Бузькому – 42, м.Дрогобичі – 8.

Індивідуальною формою навчання охоплено 75 школярів, з них 39– у Яворівському районі, 14 - у Кам’янка-Бузькому, 22 – у м. Дрогобичі. Індивідуальне навчання учнів організовано відповідно до листа МОНУ від 20.12.2002 № 732, на підставі наказів ЗНЗ, погоджених відділами освіти, довідок ЛКК, витягу з протоколу ПМПК, заяви батьків.

Зарахування і відрахування учнів у ЗНЗ здійснюється з дотриманням чинного законодавства: на підставі наказів ЗНЗ, заяв батьків (осіб, що їх замінюють), медичних документів про стан здоров’я, довідки зі школи, де продовжуватиме навчатися дитина (при відрахуванні). Особові справи заведено на всіх учнів, перевірених загальноосвітніх навчальних закладів, їх номери відповідають номерам алфавітної книги. Відповідальними за всеобуч в алфавітну книгу систематично вносяться дані про зарахування та вибуття учнів із відповідними записами.

Свідоцтва про базову загальну середню освіту школярів, які навчаються у 10-х класах зберігаються у сейфах директорів навчальних закладів. У книги видачі документів про освіту внесено необхідні дані про випускників є підписи про отримання свідоцтв і атестатів випускниками.

У кожній школі сформована законодавча і нормативна база для організації роботи з питань охоплення навчанням .дітей та підлітків шкільного віку для здобуття повної загальної середньої освіти. На виконання наказів відділів освіти щодо охоплення навчанням дітей та підлітків шкільного віку директорами шкіл видано відповідні накази, сплановано комплексні заходи. Здійснюється контроль за станом відвідування учнями навчальних занять. Стан відвідування учнями уроків заслуховується на щотижневих лінійках.

Загальноосвітні навчальні заклади, в цілому, позитивно вирішують питання стану охоплення навчанням дітей та підлітків шкільного віку. Налагоджено співпрацю з батьками. У школах систематично проводяться батьківські збори, на яких розглядаються питання щодо відвідування школярами навчальних занять.

Проте, загальноосвітнім навчальним закладам не завжди вдається на 100% забезпечити охоплення навчанням дітей та підлітків шкільного віку. Протягом 2013 року директори загальноосвітніх навчальних закладів, де здійснювалася перевірка, спільно з відділами освіти неодноразово зверталися у відповідні органи щодо вирішення питання охоплення навчанням окремих дітей та підлітків, зокрема до служби у справах дітей - 14 звернень, 4 з яких вирішено позитивно (Яворівський район), 3 звернення, всі вирішено позитивно (Кам’янка-Бузький район), 3 звернення, всі вирішено позитивно (м. Дрогобич); до кримінальної міліції у справах неповнолітніх - 12 звернень (Яворівський район), 3 звернення (Кам’янка-Бузький район), 2 звернення (м .Дрогобич); до опікунської ради - 1 звернення, позитивно вирішено (м. Дрогобич); до прокуратури – 1 звернення, позитивно вирішено (м. Дрогобич).

Питання організації роботи щодо охоплення навчанням дітей і підлітків шкільного віку для здобуття повної загальної середньої освіти слухаються на координаційних радах, колегіях відділів освіти, нарадах керівників загальноосвітніх закладів та нарадах заступників з навчально-виховної роботи.

Щомісячно відділами освіти в департамент освіти і науки облдержадміністрації надається інформація про стан охоплення навчанням дітей та підлітків шкільного віку за формою (ф-3), тричі на рік – оперативна інформація про здобуття повної загальної середньої освіти дітьми і підлітками шкільного віку, про роботу щодо повернення учнів до навчання в ЗНЗ та контролю за відвідуванням школярами навчальних занять.

В усіх загальноосвітніх навчальних закладах створено ради профілактики. Регулярно проводяться засідання, на які запрошуються учні та батьки з проблемних питань, зокрема у випадках систематичного порушення дисципліни, пропусків уроків без поважних причин та інші. Приймаються відповідні рішення.

Чіткий облік та контроль за станом відвідування учнями уроків налагоджено .у СЗШ І-ІІІ ступенів № 2 м. Яворова, Дидилівському НВК Кам’янка-Бузького району.

За підсумками перевірки встановлено:

Керівники шкіл недостатню увагу приділяють контролю за веденням класних журналів, зокрема в частині обліку відвідування учнями навчальних занять. Мають місце розбіжності у зведеному обліку відвідування та на сторінках учителів окремих предметів. Не всі вчителі відзначають відсутніх учнів на уроках. Є випадки, коли оцінки виставляються відсутнім на заняттях учням.

Органам управління освітою необхідно посилити контроль за станом управлінської діяльності у загальноосвітніх навчальних закладах.


Головний спеціаліст Л.Босак

Схожі:

Довідка про вивчення стану роботи щодо охоплення навчанням дітей та підлітків шкільного віку у загальноосвітніх навчальних закладах Яворівського, Кам’янка-Бузького районів, м. Дрогобича iconМіністерство освіти І науки україни департамент освіти І науки
Про підсумки перевірки стану роботи щодо охоплення навчанням дітей і підлітків шкільного віку у загальноосвітніх навчальних закладах...
Довідка про вивчення стану роботи щодо охоплення навчанням дітей та підлітків шкільного віку у загальноосвітніх навчальних закладах Яворівського, Кам’янка-Бузького районів, м. Дрогобича iconНаказ №128 Про стан виконання Інструкції з обліку дітей та підлітків шкільного віку керівниками знз району протягом 2011-2012 н р
Кабінету Міністрів України від 12. 04. 2000 №646 відділ освіти Ізяславської райдержадміністрації проаналізував інформацію загальноосвітніх...
Довідка про вивчення стану роботи щодо охоплення навчанням дітей та підлітків шкільного віку у загальноосвітніх навчальних закладах Яворівського, Кам’янка-Бузького районів, м. Дрогобича iconПротокол щодо вивчення стану забезпечення права громадян на отримання повної загальної середньої освіти та стану охоплення дітей шкільного віку навчанням (додаток №1)
«Про загальну середню освіту», на виконання плану роботи відділу освіти Ізюмської міської ради на 2013 рік, з метою вивчення забезпечення...
Довідка про вивчення стану роботи щодо охоплення навчанням дітей та підлітків шкільного віку у загальноосвітніх навчальних закладах Яворівського, Кам’янка-Бузького районів, м. Дрогобича iconПротокол щодо вивчення стану забезпечення права на отримання повної загальної середньої освіти та стану охоплення дітей шкільного віку навчанням (додаток №1)
України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», на виконання плану роботи відділу освіти Ізюмської міської ради на 2013 рік,...
Довідка про вивчення стану роботи щодо охоплення навчанням дітей та підлітків шкільного віку у загальноосвітніх навчальних закладах Яворівського, Кам’янка-Бузького районів, м. Дрогобича iconНаказ № Про стан виконання Інструкції з обліку дітей та підлітків шкільного віку керівниками знз району протягом 2010-2011 н р
Кабінету Міністрів України від 12. 04. 2000р. №646 відділ освіти Ізяславської рда проаналізував інформацію загальноосвітніх навчальних...
Довідка про вивчення стану роботи щодо охоплення навчанням дітей та підлітків шкільного віку у загальноосвітніх навчальних закладах Яворівського, Кам’янка-Бузького районів, м. Дрогобича iconНаказ № Про організацію роботи щодо охоплення навчанням дітей та підлітків шкільного віку
Шкільного віку”, наказу управління освіти і науки облдержадміністрації від 10. 03. 2011 року №91, відповідно до листа Міністерства...
Довідка про вивчення стану роботи щодо охоплення навчанням дітей та підлітків шкільного віку у загальноосвітніх навчальних закладах Яворівського, Кам’янка-Бузького районів, м. Дрогобича iconНаказ №236 Про підсумки роботи щодо охоплення дітей навчанням у ІІ семестрі 2011/2012н р
На виконання плану роботи відділу освіти, відповідно до Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку, затвердженої постановою...
Довідка про вивчення стану роботи щодо охоплення навчанням дітей та підлітків шкільного віку у загальноосвітніх навчальних закладах Яворівського, Кам’янка-Бузького районів, м. Дрогобича iconНаказ №73 Про закріплення територій обслуговування та проведення обліку дітей і підлітків шкільного віку
Про затвердження Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку», розпорядження голови райдержадміністрації №139/2011-р від...
Довідка про вивчення стану роботи щодо охоплення навчанням дітей та підлітків шкільного віку у загальноосвітніх навчальних закладах Яворівського, Кам’янка-Бузького районів, м. Дрогобича iconНаказ №87 Про закріплення територій обслуговування і проведення обліку дітей та підлітків шкільного віку
«Про затвердження Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку», розпорядження голови райдержадміністрації №178/2012-р від...
Довідка про вивчення стану роботи щодо охоплення навчанням дітей та підлітків шкільного віку у загальноосвітніх навчальних закладах Яворівського, Кам’янка-Бузького районів, м. Дрогобича iconНаказ №174 о/д Про організацію роботи з обліку дітей і підлітків шкільного віку в загальноосвітніх навчальних закладах міста
На виконання Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 12. 04....
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи