Тема: Гідросфера. Світовий кругообіг води в природі ( 6 кл.). Мета icon

Тема: Гідросфера. Світовий кругообіг води в природі ( 6 кл.). Мета




Скачати 52.42 Kb.
НазваТема: Гідросфера. Світовий кругообіг води в природі ( 6 кл.). Мета
Дата конвертації13.03.2014
Розмір52.42 Kb.
ТипДокументи

Тема: Гідросфера. Світовий кругообіг води в природі ( 6 кл.).

Мета: Сформувати в учнів первинні знання щодо гідросфери, Землі, складу, Світового кругообігу води в природі, розвивати вміння логічно мислити, пояснювати взаємозв’язок оболонок Землі на прикладі світового кругообігу води; виховувати вміння працювати в колективі (групі), повагу до думки інших, почуття прекрасного.

Обладнання: Підручники, схеми малого та великого кругообігу води в природі, казки, малюнки до казок, відео матеріали, комп’ютерна техніка.

^ Тип уроку: Вивчення нового матеріалу.


Хід уроку


1. Організаційний момент.


2. Емоційна готовність.

Релаксація з візуалізацією.

Сідайте зручніше, руки складіть у вигляді замку, покладіть їх на парту, опустіть на них голову, закрийте очі. Уявіть собі безмежний океан, континент далеко. Серед бурхливих хвиль красивий, міцний корабель. Товсті стіни корпусу, легкі вітрила. На кормі гримить залізний якірний ланцюг з великим блискучим якорем, відшліфований галькою і піском. Ми з вами команда – смілива та згуртована. Наша дружба така ж міцна – як цей ланцюг.

Відкрийте очі. Поверніться до класу, візьміть один одного за руки. Відчуваєте, як крапельки вашої енергії з’єднались воєдино? Ми всі разом. Ми подолаємо всі перешкоди і обов’язково досягнемо мети.


Вчитель: У нас, щось шарудить під партою, подивіться – це їжачок, ви не проти, якщо він залишиться. Я думаю йому буде цікаво мандрувати разом з нами. Як ви думаєте, яка мета нашої подорожі в океані знань? Що ми будемо сьогодні вивчати?

Учень: Досліджувати тему гідросфера.

В: Як ви зрозуміли, що наступна тема, яку ми будемо з вами вивчати – гідросфера?

У: За змістом підручника.

В: Діти Гідросфера – це слово просте чи складне?

У: Слово гідросфера складне, воно складається з двох слів – гідро та сфера.

В: А які подібні до цього слова вам знайомі?

У: Літосфера, атмосфера, біосфера.

В: Яка частина цих слів однакова? Що вона означає?

У: Сфера – оболонка.

В: А що означає слово гідра?

У: Вода.

В: Так, це вода. Дайте визначення поняттю «Гідросфера»?

У: Гідросфера – це водна оболонка Землі.

В: Із скількох параграфів складається тема?

У: З десяти.

В: Так, це велика тема, тому ми будемо її вивчати протягом 12 уроків. Виконаємо дві практичних роботи. Останній урок буде підсумковим і щоб вам було цікаво – це буде урок – інтелектуальна гра. Тільки маючи міцні знання можливо буде здобути перемогу. Отже, сьогодні ми розпочинаємо говорити про воду, яка є найважливішим мінералом на земній поверхні. У воді зародилося життя, без неї неможливе існування рослин і тварин. Великою є потреба у воді в побуті, промисловості, сільському господарстві.

Ми так звикли до того, що варто відкрити кран – і зажурчить водяний струмок. Тому не замислюємось над унікальними й дивовижними властивостями води. Не випадково укладачі «Книги рекордів Гіннесса» занесли її на свої сторінки. У темі «Гідросфера» ми ближче познайомимося зі складовими гідросфери та географічними об’єктами, творцем яких є ця унікальна речовини – вода. Під час вивчення теми ми взнаємо: чому течуть ріки, чому в океані вода солона, чи є ріки без берегів, чому вода фонтанує з-під землі, але все в свій час. Тема сьогоднішнього уроку: гідросфера, її основні частини, світовий кругообіг води в природі. Які цілі ми поставимо перед собою?

У: - Дізнатися, що таке гідросфера та з яких частин вона складається.

  • Чим одна частина відрізняється від іншої.

  • З’ясувати, що таке світовий кругообіг води в природі.

  • Удосконалювати уміння наводити приклади з даної теми, складати ланцюжки причин і наслідків.

  • Висвітити цілі на моніторі.

В: Порівняйте цілі, що ви визначили самостійно з тими цілями, що поставила до даної теми я. Вони однакові.

У тілі людини є кровоносних судин. Для чого потрібна кров організму людини? Кров постачає кисень і поживні речовини до кожного органу, до кожної клітинки. Вона з’єднує його, утворює єдину працездатну систему.

Така кровоносна система є кожної планети. «Кров» Землі – це вода, «кровоносні судини» - це .. (річки, струмки, озера).

(Під час розповіді учитель з учнями будує схему)

Де іще є вода на планеті Земля?

^ Розповідь вчителя: як ми вже визначилися до складу гідросфери входять: води Світового океану, води в атмосфері, води суходолу. Занесемо це до схеми. На води Світового океану припадає 96,5% усієї води планети, на води суходолу 3,5% , а в атмосфері, тобто в повітрі води зовсім не багато – менше одного відсотка. Світовий океан поділяється на чотири океани, моря, затоки і протоки. Запишемо це до схеми. Крім світового океану невелика частина води є і в атмосфері, у вигляді водяної пари. Водяна пара охолоджується утворюючи хмари., а з хмар випадають опади. Які опади ви знаєте? Намалюйте їх на нашій схемі. Води суходолу становлять 3,5% усієї води планети. Вони поділяються на дві групи. Чим відрізняються річки, озера та болота від гейзерів та джерел? ( Учитель узагальнює відповіді учнів). Води суходолу поділяються на поверхневі і підземні. Поверхневі води представлені річками, озерами та болотами, льодовиками, штучними водоймами та каналами. До підземних вод належать води, які залягають на великій глибині в порах і тріщинах земної кори а також багаторічна мерзлота.

В: Поглянемо на монітор. Яких цілей ми з вами вже досягли? Що ми з вами ще не розглянули?

У: Світовий кругообіг води в природі.

Творча лабораторія, робота в малих групах.

І команда – Екіпаж корабля «Стрімкий».

Завдання: прочитати казку «Дівчинка і троянда». Створити схему великого кругообігу води в природі. Виконати вправу «Ланцюжок». Презентувати результати своєї роботи класу. Оцінити роботу, кількість балів занести до вахтового журналу.

ІІ команда – Екіпаж корабля «Вікторія».

Завдання: прочитати казку «Крапелька-мандрівниця». Створити схему малого кругообігу води в природі. Виконати вправу «Ланцюжок». Презентувати результати своєї роботи класу. Оцінити роботу, кількість балів занести до вахтового журналу.

ІІІ команда – Екіпаж корабля «Надія».

Завдання: прочитати казку «Їжачок, який мандрував». Створити кругову діаграму складових гідросфери, зробивши математичні розрахунки. Виконати вправу «Ланцюжок». Презентувати результати своєї роботи класу. Оцінити роботу, кількість балів занести до вахтового журналу.

В: Усі частини гідросфери взаємопов’язані, і тому відбувається процес, який називається - світовий кругообіг води.

Робота з підручником: знайдіть визначення поняття світового кругообігу води, зачитайте. Чи співпадає визначення з нашими висновками?

Зверніть увагу на монітор. Перевіримо ще раз чи всі цілі ми досягнули. Отже ми сьогодні дізналися з вами:

• що гідросфера – це водна оболонка Землі, що включає води Світового океану, води суходолу, води в атмосфері.

• Вода в природних умовах може перебувати в рідкому, твердому, газоподібному станах, унаслідок чого відбувається світовий кругообіг води.

• Світовий кругообіг води – це безперервний процес переміщення води зі Світового океану на суходіл через атмосферу та із суходолу до Світового океану.

В: А, як ми попрацювали покаже виконання тестів. Командири екіпажів занесіть бали кожного члена екіпажу до вахтового журналу.

Їжачкові було дуже цікаво з нами, хто хоче з вас поділитися з ним своїми враженнями?

Виконується вправа «ззз» (знав, зацікавило, здивувало).

Діти, що бажають передають їжачка із рук у руки і розказують йому про свої враження.

В: Діти, хто із вас отримав високі бали і хоче, щоб я їх занесла до журналу. Хто не досяг бажаного рівня, не засмучуйтесь, сьогодні ваші оцінки я не занесу до журналу, у вас є можливість покращити їх на наступних уроках. Особисто хочу відзначити роботи таких учнів… Домашнє завдання на дошці. 1і 2 пункт – обов’зкові для всіх, 3 завдання творче.

Воно виконується за бажанням, створіть свою особисту казку про крапельку-мандрівницю.



Схожі:

Тема: Гідросфера. Світовий кругообіг води в природі ( 6 кл.). Мета iconМета: сформувати в учнів поняття «гідросфера», «світовий кругообіг води»; сформувати знання про властивості води як речовини; навчити визначати склад гідросфери, роль і значення води та її кругообігу;
«гідросфера», «світовий кругообіг води»; сформувати знання про властивості води як речовини; навчити визначати склад гідросфери,...
Тема: Гідросфера. Світовий кругообіг води в природі ( 6 кл.). Мета iconТема. Кругообіг води у природі Мета
Мета. Формувати уявлення про одну з найпоширеніших речовин у природі – воду, про перетворення води з одного стану в інший та кругообіг...
Тема: Гідросфера. Світовий кругообіг води в природі ( 6 кл.). Мета iconКонтрольна робота Тема: Гідросфера землі та її значення для людського суспільства; Вимоги до якості води
Промислові підприємства скидають стічні води прямо в ріки. Стоки з полів також надходять у ріки й озера. Забруднюються і підземні...
Тема: Гідросфера. Світовий кругообіг води в природі ( 6 кл.). Мета iconКонтрольна робота Тема: Гідросфера землі та її значення для людського суспільства; Вимоги до якості води
Промислові підприємства скидають стічні води прямо в ріки. Стоки з полів також надходять у ріки й озера. Забруднюються і підземні...
Тема: Гідросфера. Світовий кругообіг води в природі ( 6 кл.). Мета iconКолообіг оксигену, нітрогену, карбону в природі кругообіг оксигену в природі
Хімічні елементи у вільному стані існують у формі простих речовин. Так, елемент Оксиген утворює дві прості речовини — кисень 02 та...
Тема: Гідросфера. Світовий кругообіг води в природі ( 6 кл.). Мета iconТема. Оптика в природі та медицині
Мета: навчальна: систематизувати й узагальнити знання учнів з теми «Світлові явища»
Тема: Гідросфера. Світовий кругообіг води в природі ( 6 кл.). Мета iconТема. Оптичні явища в природі. Мета
Мета. Ознайомити учнів зі світловими явищами, розглянути джерела та приймачі світла, розпочати формування понять «промінь» і «пучок»...
Тема: Гідросфера. Світовий кругообіг води в природі ( 6 кл.). Мета iconТема: Птахи – наші друзі Мета: Поглибити поняття «птахи», «птахи перелітні і зимуючі»
З’ясувати причини змін у житті птахів. Розкрити значення птахів у природі і житті людини. Формувати навички правильної поведінки...
Тема: Гідросфера. Світовий кругообіг води в природі ( 6 кл.). Мета iconТема. Пристосування птахів до сезонних явищ в природі. Причини міграцій птахів. Мета
Мета. Поглибити знання учнів про риси пристосованості до польоту в зовнішній І внутрішній будові птахів; розкрити особливості життя...
Тема: Гідросфера. Світовий кругообіг води в природі ( 6 кл.). Мета iconТема. Внутрішні води. Поверхневі води України. Основні річкові басейни. Мета
України, про основні річкові басейни держави; розвивати вміння працювати з картами атласу та опрацьовувати різні джерела географічної...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи