Контрольна робота за темою «Казки народів світу» (О. Пушкін, Г. К. Андерсен, О. Уайльд) icon

Контрольна робота за темою «Казки народів світу» (О. Пушкін, Г. К. Андерсен, О. Уайльд)




Скачати 78.23 Kb.
НазваКонтрольна робота за темою «Казки народів світу» (О. Пушкін, Г. К. Андерсен, О. Уайльд)
Дата конвертації26.03.2014
Розмір78.23 Kb.
ТипКонтрольна робота

Світова література, 5 клас

Тема. Контрольна робота за темою «Казки народів світу» (О.Пушкін, Г.К. Андерсен, О.Уайльд)

Мета: повторити й узагальнити навчальний матеріал; виявити рівень знань, умінь та навичок учнів із метою їх корекції; розвивати навички усного та писемного мовлення, творчі здібності учнів, пам’ять; виховувати почуття справедливості, поваги до людей добрих та працьовитих.

Обладнання: тести й тестові завдання.

Теорія літератури: літературна казка, герой художнього твору (образ, персонаж).


^ Хід уроку


I. Оголошення теми й мети уроку

II. Мотивація навчальної діяльності школярів

III. Основний зміст роботи

1. Інструктаж до написання тестів і виконання тестових завдань різних рівнів.

^ 2. Написання контрольної роботи (виконуються всі завдання)

Варіант №1

Тести

  1. Літературною називається казка, яка:

А Підписана конкретним автором

Б Не має певного автора

В Має конкретного автора

Г Автор невідомий


  1. Укажіть казку, яка є літературною:




А «Синдбад-мореплавець»

Б «Пензлик Маляна»

В «Дикі лебеді»

Г «Теремок»





  1. Укажіть автора казки-поеми «Руслан і Людмила»:




А Іван Франко

Б Олександр Пушкін

В Ганс Крістіан Андерсен

Г Оскар Уайльд




  1. Якого героя немає у Вступі до казки О.Пушкіна «Руслан і Людмила»?




А Чорномор

Б Баба-Яга

В Змій Горинович

Г Бурий вовк





  1. Брати Грімм увійшли у світову літературу як:




А Збирачі фольклорних творів

Б Автори казок

В Поети

Г Ілюстратори казок





  1. Хлопчика-зірку виховували у сім’ї:




А Рибалки

Б Мисливця

В Лісоруба

Г Короля





  1. Чим відрізняється літературна казка від народної?

  2. Назви персонажі «Казки про мертву царівну і сімох богатирів» О.Пушкіна.

  3. Чому вчить казка братів Грімм «Пані Метелиця»?

10. Доведіть, що твір «Хлопчик-зірка» О.Уайльда – це казка.

11. Чому Еліза з братами перемогла чари відьми-мачухи (за казкою Г. К. Андерсена «Дикі лебеді»)?

12. Які літературні казки і яких авторів ти знаєш?


Варіант №2

Тести

  1. Як називається художнє протиставлення?




А Цитата

Б Антитеза

В Епітет

Г Контраст





  1. Укажіть казку, яка є літературною:




А «Дюймовочка»

Б «Пензлик Маляна»

В «Гуси-лебеді»

Г «Теремок»





  1. Укажіть автора казок «Русалонька», «Снігова Королева», «Соловей»?




А Іван Франко

Б Олександр Пушкін

В Ганс Крістіан Андерсен

Г Оскар Уайльд




  1. Якого героя немає у казці братів Грімм «Пані Метелиця»?




А Півень

Б Мачуха

В Пасербиця

Г Королева





  1. «Королем казки» у світовій літературі називають:




А Олександра Пушкіна

Б Ганса Крістіана Андерсена

В Шарля Перро

Г Астрід Ліндгрен





  1. Речі, за якими мати знайшла Хлопчика-зірку:




А Плащ і медальон

Б Плащ і сорочка

В Плащ і намисто

Г Плащ і пелюшки





  1. Чим подібна літературна казка до народної?

  2. Назви персонажі казки «Хлопчик-зірка» О.Уайльда.

  3. Чому вчить казка Г.К. Андерсена «Дикі лебеді»?

10. Які герої «Казки про мертву царівну і сімох богатирів» О.Пушкіна втілюють добро, а які – зло?

11. Який казковий герой Андерсена тобі подобається найбільше? Чому?

12. Які літературні казки і яких авторів ти знаєш?


Варіант №3

Тести

  1. Казка – це …

А Розповідь про те, чого ніколи не було в дійсності

Б Пересторога людству

В Розповідь про вигадані події

Г Розповідь про давнє минуле.


  1. Укажіть казку, яка є літературною:




А «Котигорошко»

Б «Хлопчик-зірка»

В «Молодильні яблука»

Г «Лисиця і Журавель»





  1. Укажіть автора казок «Кресало», «Нове вбрання короля», «Свинопас»?




А Іван Франко

Б Олександр Пушкін

В Ганс Крістіан Андерсен

Г Оскар Уайльд





  1. Якого героя немає у казці Оскара Уайльда «Хлопчик-зірка»?




А Коноплянка

Б Лісоруб

В Півень

Г Королева





  1. Укажіть Батьківщину Г.К. Андерсена:




А Росія

Б Данія

В Франція

Г Україна





  1. Хто допомагає королевичу Єлісею знайти кохану у творі О.Пушкіна «Казка про мертву царівну і сімох богатирів»? :




А Богатирі

Б Вітер

В Чорнявка

Г Знайшов сам


  1. Що в уривку «Край лукомор'я дуб зелений» О.Пушкіна нагадує народну казку? Відповідь обґрунтуйте.

  2. Якими рисами наділені персонажі у чарівних казках? Приведіть приклади.

  3. Чому вчить казка?

10. Перелічіть, які чарівні перетворення зображено у казці Г.К. Андерсена «Дикі лебеді».?

12. Які літературні казки і яких авторів ти знаєш?


Варіант №4

  1. Тести

  1. Де саме лісоруби знайшли Хлопчика-зірку?




А. В горах

Б. У лісі

В. На березі річки

Г. В капусті.




  1. Хто виховав знайденого хлопчика?




А. Королева-мати

^ Б. Сім’я лісорубів

В. Прокажений

Г. Хлопець ріс на вулиці





  1. Яким ріс хлопець?




^ А. Жорстоким і зухвалим

Б. Добрим і чуйним

В. Тихим і самотнім

Г. Хитрим і жадібним





  1. Що залишилось хлопцеві від матері?




А. Перстень

Б. Іграшки

^ В. Плащ і коралі

Г. Хрестик





  1. Чому хлопець прогнав матір, побачивши її вперше?




А. На ній не було пишного вбрання

Б. У мріях бачив її зіркою

^ В. Через жорстоке серце

Г. Ненавидів бідних людей





  1. Чому у біді хлопцю відмовляються допомагати птахи і звірі?




А. Відповідають злом на зло

Б. Бачать у ньому жабу

В. Не мають можливості допомогти

Г. Глузують з нього






  1. «Виправ помилки»

  1. «Якось двоє бідних рибалок поверталися додому, продираючись через великий сосновий ліс»

  2. «І з року в рік хлопчик гарнішав і гарнішав, а жителі села тільки глузували з його краси, тому що всі вони були смуглолиці й чорняві, а цей мав личко біле і ніжне …»

  3. «І от якось проходила селом одна вельможна пані. Її сукня була пишною, білі ніжки взуті у сукняні черевички. Натомившись, сіла вона під каштанами поласувати обідом.»

  4. «Чи ж то найбільше горе – втратити свою вроду? Відтак не залишайся з нами, йди геть! А ні, то ми дражнитимемо тебе жабою-ропухою!»

  5. «Коли Хлопчик-зірка проходив селами, селяни і діти намагались допомогти йому, і не було жодної людини, яка б не зглянулась на нього.»


Варіант №5

Завдання

Дайте відповідь на запитання у вигляді міні-твору:

Який казковий герой Андерсена тобі подобається найбільше? Чому?

Варіант №6

Завдання

Охарактеризуйте царицю-мачуху з твору О.Пушкіна «Казка про мертву царівну і сімох богатирів».

Варіант №7

Завдання

Охарактеризуйте Хлопчика-зірку з твору Оскара Уайльда «Хлопчик-зірка».

Чи викликає герой у вас симпатію? Чому?


IV. Підбиття підсумків уроку

V. Домашнє завдання: прочитати казку В.Гауфа «Гаданий принц» та інші (за вибором).




Схожі:

Контрольна робота за темою «Казки народів світу» (О. Пушкін, Г. К. Андерсен, О. Уайльд) icon5 клас (70 год., 2 год на тиждень)
Казка про тварин – один з найдавніших різновидів народної казки. Образ лиса в казках народів світу
Контрольна робота за темою «Казки народів світу» (О. Пушкін, Г. К. Андерсен, О. Уайльд) iconТематичне оцінювання №4 за темою „Жанрово-тематичне розмаїтя середньовічної літератури”: різнорівнева контрольна робота. І варіант І – ІІ рівні
Тематичне оцінювання №4 за темою „Жанрово-тематичне розмаїтя середньовічної літератури”: різнорівнева контрольна робота
Контрольна робота за темою «Казки народів світу» (О. Пушкін, Г. К. Андерсен, О. Уайльд) iconКонтрольна робота з теми «Літературна казка» (Г. К. Андерсен, Самуїл Маршак)
Мета: контрольною роботою перевірити рівень знань учнів з вивченої теми; розвивати навички роботи із те-стовими завданнями; виховувати...
Контрольна робота за темою «Казки народів світу» (О. Пушкін, Г. К. Андерсен, О. Уайльд) iconКонтрольна робота з геометрії у 9-х класах
Контрольна робота містить 20 варіантів. Кожен із них складається з трьох частин, які відрізняються складністю та формою тестових...
Контрольна робота за темою «Казки народів світу» (О. Пушкін, Г. К. Андерсен, О. Уайльд) iconКонтрольна робота з алгебри у 9-х класах
Контрольна робота містить 20 варіантів. Кожен із них складається з трьох частин, які відрізняються складністю та формою тестових...
Контрольна робота за темою «Казки народів світу» (О. Пушкін, Г. К. Андерсен, О. Уайльд) iconКонтрольна робота №3 «Людина та її світ у давній історії»: різнорівнева контрольна робота
Які урочисті свята стародавніх греків поклали початок античній драмі і театральному мистецтву?
Контрольна робота за темою «Казки народів світу» (О. Пушкін, Г. К. Андерсен, О. Уайльд) iconКонтрольна робота диктант
У багатьох народів вінок уважається оберегом. Він є символом жіночого начала, дівування й жіночої цнотливості. Вінок знак життя,...
Контрольна робота за темою «Казки народів світу» (О. Пушкін, Г. К. Андерсен, О. Уайльд) iconКонтрольна робота з навчальної дисципліни «Аналітико-синтетична переробка інформації»
За обраною темою здійснити інформаційний пошук та відібрати джерела інформації, які будуть виконувати роль первинних документів
Контрольна робота за темою «Казки народів світу» (О. Пушкін, Г. К. Андерсен, О. Уайльд) iconКонтрольна робота за темою міні-підручника. І ми сьогодні на уроці повинні узагальнити та систематизувати знання за темою «Арифметичні дії з звичайними дробами». Цей лист ми помістимо у наш класний куточок. Бо це дуже почесно!
Мета: Узагальнити та систематизувати знання учнів з теми. Перевірити стан знань учнів напередодні контрольної роботи. Формувати інформаційну...
Контрольна робота за темою «Казки народів світу» (О. Пушкін, Г. К. Андерсен, О. Уайльд) iconКонтрольна робота з навчальної дисципліни «Сучасні технології в сфері документознавства та інформаційної діяльності» за темою «Корпоративні системи управління неструктурованою інформацією» Варіант №1
За темою свого варіанту написати реферативний огляд, який повинен містити систематизовані дані і факти, узагальнену інформацію про...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи