Українознавство icon

Українознавство
НазваУкраїнознавство
Дата конвертації31.03.2014
Розмір22.3 Kb.
ТипДокументи

Українознавство

Відповідно до наказу Міністерства освіти України №131 від 03.04.98 р. "Про типові навчальні плани загальноосвітніх навчальних закладів на 1998/99 навчальний рік", на виконання Закону України "Про освіту" (ст.12 п.1., ст.15 п.1.) рекомендуємо запровадити викладання українознавства в 1-11 класах (1 год. на тиждень) за рахунок варіативної складової навчальних планів (лист облуон №31/131 від 03.06.2002 р.) (методичні рекомендації щодо використання варіативної складової в 5-12 класах в ЗНЗ Мінченко Т.А.).

На українознавство в початкових класах відводиться 1 година на тиждень за рахунок варіативної складової робочого навчального плану (методичні рекомендації щодо використання варіативної складової в початкових класах в ЗНЗ Одинак М.М.).

При викладанні цього курсу доцільно використовувати програму з українознавства для І-ХІІ класів середньої загальноосвітньої школи Національного науково-дослідного інституту українознавства Міністерства освіти і науки України та всесвітньої історії, рекомендованої Міністерством освіти і науки України (2008р.) за редакцією програми «Я українець» авторів Кононенко П.П., Касян Л. Г.

При складанні календарного планування рекомендуємо планувати теми краєзнавства , які введені в орієнтовному календарному плануванні з курсу „Українознавство” 5-11 класи ( автор Т.А. Мінченко, 2005р).

Виходячи з змісту програми уроки з українознавства в І-ІV класах можуть об'єднуватись узагальнюючими темами "Моя Україна": 5 клас - "Наша Батьківщина", 6 клас - "Українська історія", 7 клас - "Українська держава", 8-9 клас - "Українська культура", 10 клас - "Українська нація у міжнародних зв'язках", 11 клас - "Україна і світ", 12 клас - "Українська людина, український світ, їх історична місія".

Для кожного класу в програмі вказано загальну кількість годин (усього 35 годин, 1година на тиждень), години на вивчення кожного з тематичних блоків, уроки тематичного оцінювання та узагальнення навчальних досягнень учнів. Запропонована кількість годин на вивчення кожної теми є орієнтовною, вчитель може її змінювати у межах 35 годин річних.

Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів з українознавства вказані в програмі.

Рекомендуємо використовувати такі посібники: "Слово" (Поклад Н., Кононенко М.), "Українознавство" для учнів 1-4 класів (З.О.Сергійчук); "Дивосвіт" (Н.С. Іватьо); "Живиця" для учнів 2(1) класів (Н.С.Іватьо); хрестоматія для учнів 5-11 класів "Український фольклор" (О.Ю.Бріцина, Г.В.Довженок); підручник "Українознавство" (П.П.Кононенко); "Українознавство" (в 2-х книгах, В.С.Крисаченко); посібник «Уроки українознавства. З досвіду роботи вчителів українознавства Чернівецької області». (Т.А.Мінченко); «Засіймо Українонькою в душах» (уроки українознавства в 5 класі, Т.А. Мінченко); «Українознавство в системі освіти Буковини» (науково-методичний вісник, Т.А. Мінченко); «Цілюще джерело української історії» (уроки українознавства в 6 класі, Т.А. Мінченко, А.В. Ткач); «Слідами історії державності України» (уроки українознавства в 7 класі, Т.А. Мінченко, А.В. Ткач); «Українська культура» (підручник, 8 клас, Т.А. Мінченко, Д.М. Препеліца); «Буковинська скриня» (посібник, Т.А. Мінченко); журнал «Українознавство» НДІУ МОН України; «Українознавство.9 клас. Я українець» ( посібник, Т.А. Мінченко, Препеліца Д.М., Ковальчук Г.К., Дорожкіна Н.К.); пос «Українознавство. 10 клас. Українська нація»(посібник, Т.А.Мінченко, Г.М. Ковальчук); «Ігри та конкурси з українознавства» (посібник, Т.А.Мінченко, І.Н.Дєдов).Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи