Урок Кислоти, їх склад, назви та властивості icon

Урок Кислоти, їх склад, назви та властивості




Скачати 54.34 Kb.
НазваУрок Кислоти, їх склад, назви та властивості
Дата конвертації31.03.2014
Розмір54.34 Kb.
ТипУрок

Відкритий урок

Кислоти, їх склад, назви та властивості


Вовщук М.І. – вчитель хімії

Мета:

  • повторити визначення кислот, їх склад і класифікацію, ознайомити з фізичними та хімічними властивостями кислот, з правилами техніки безпеки при роботі з кислотами.

  • Дати поняття про індикатори і витискувальний ряд металів. З'ясувати суть реакції обміну на прикладі взаємодії кислот з оксидами металів.

  • Розвивати вміння складати хімічні рівняння. Продовжити навчання учнів роботі з лабораторним обладнанням, формування вмінь експериментувати, спостерігати, аналізувати досліди, робити висновки, збагатити уяву про спільне, особливе і одиничне в складі і властивостях кислот, показати зв'язок між властивостями речовин, їх добуванням і застосуванням.

Корекційна мета: корекція понять і уявлень, їх конкретизація.

Виховна мета: виховувати самостійність, акуратність учнів.

Обладнання: знаки ПТБ, картки з індивідуальними завданнями, склянки, затискач, сірники, нагрівальний прилад, проїзні квитки, карта маршруту, картки з формулами кислот.

Реактиви: концентрована сульфатна кислота, хлоридна кислота, лимонна кислота, ацетилсаліцилова кислота (таблетки), яблука, індикатори.


Тип уроку: урок - мандрівка.


Хід уроку




І. Оголошення теми і мети уроку.

Сьогодні ми відправляємося у мандрівку по "Кислотній країні", де зустрінемося з численними її жителями, ім'я яким неорганічні та органічні кислоти, познайомимось з їх "зовнішністю" та звичаями, тобто фізичними і хімічними властивостями. Поїдемо у незвичайну подорож на поїзді, для проїзду у якому необхідно придбати квитки у вагони першого, другого та третього класів. Для цього слід виконати завдання.


Контроль і корекція знань.


  • Робота з індивідуальними картками( для слабовстигаючих учнів)

  • Поєднати стрілками формулу кислоти з відповідною назвою.





В кружечку навпроти позначити основність кислоти.

H2SO4 карбонатна

H2SO3 хлоридна

Н3РО4 сульфатна

HN03 нітратна

НгСОз ортофосфатна

НС1 сульфітна

Поки слабші учні виконують завдання на картках, решта грають гру "Третій зайвий"


^ Гра "Третій зайвий"

На картках записані формули трьох речовин, одна з яких зайва. Завдання - записати формулу цієї речовини, дати їй назву, коротко обґрунтувати відповідь:

НС1, НВг, НЫОз НСЮ4, HNO2, HC1 H2SO4, HNOs, HC1

H2SO4, msos, H2CO3

НВг, НС1, H2SO3

Перевірка карток. Учні, що працювали з ними, отримують квитки у вагон третього класу. У цей час перевіряється робота в зошитах інших учнів шляхом взаємоперевірки. На дошці записані правильні відповіді.

Ті учні хто виконав завдання без помилок, отримують квиток у вагон першого класу, хто допустив одну - дві помилки - у вагон другого класу, інші - у вагон третього класу.

^ Вправи для очей


ІІ .Актуалізація опорних знань

Квитки куплені, перевіримо, чи всі готові до подорожі. Скажіть, будь ласка, які речовини називаються кислотами?

Як визначити валентність кислотного залишку? За якими ознаками класифікуються кислоти?


ІІІ.. Вивчення нового матеріалу.

Отже, вирушаємо в подорож по "Країні кислот" із шістьма зупинками.c:\users\школа\desktop\igmqdmgbu.jpg

^ Перша зупинка. Станція "Інформаційна"

На дошці з'являється знак ТБ "Нічого не можна куштувати на смак"

Ще раз підкреслюю, що в хімічному кабінеті нічого не можна пробувати на смак. Це найбільше порушення ТБ. Але сьогодні ми зробимо виняток. Дозволяю учням визначити смак саліцилової та лимонної кислот.

Учні записують перший висновок уроку:

^ Більшість кислот кислі на смак.


Фізкультхвилинка

Наш поїзд відправляється далі, але червоне світлофора [зображено на дошці] попереджає про те, що наступна зупинка "ПТБ".

^ Третя зупинка. Станція"ПТБ"

Демонстративний дослід "Розчинення концентрованої

сульфатної кислоти у воді"

Запам'ятайте! В зв'язку з виділенням великої кількості теплоти при розчиненні концентрованої H2SO4 в воді не можна вливати воду в кислоту. У випадку попадання кислоти на шкіру треба промити її водою і 5%-ним розчином соди.

^ Четверта зупинка. Станція "Експериментальна"

Звертаю увагу на те, що поряд з спільними властивостями кислот - смаком, кислоти відрізняються одна від одної по ряду ознак. Розглянемо це на прикладі порівняння властивостей сульфатної і хлоридної кислот.Під моїм керівництвом учні готують розчини кислот, дотримуючись правил ТБ і вивчають хімічні властивості кислот. Дані спостережень заносять у таблицю.

^ П'ята зупинка. Станція"Індикаторна".

Учні дають коротку інформацію про індикатори (лакмус, метилоранж), а потім весь клас проводить відповідні досліди.

Учні самостійно роблять висновки про те, що індикатори змінюють свій колір в розчинах кислот, яка обумовлена особливостями в їх будові.


ІY. Узагальнення матеріалу.

Наблизилась до кінця наша подорож по "Країні кислот". Ми побували на всіх станціях цієї країни, ознайомились із її жителями і їх традиціями. А для контролю картини ваших знань, які ви отримали у цій поїздці нам допоможе вікторина.d:\бюлетень 2014\img_3692.jpg


Y. Закріплення матеріалу.

  1. Що таке кислоти?

  2. Як змінюють забарвлення індикатори у кислотах?

  3. Як метали реагують з розчинами кислот?

  4. Як реагують кислоти з основними оксидами?

  5. Які правила ТБ при роботі з кислотами?

  6. Розчин якої кислоти міститься в шлунку?

  7. Де використовують кислоти?



YI. Підсумок уроку та завдання додому.

Щоб ця подорож Вам запам'яталася, кожен з вас візьме із собою сувенір із "Країни кислот".

А таким сувеніром для вас буде ваше індивідуальне диференційоване завдання.




Схожі:

Урок Кислоти, їх склад, назви та властивості iconБілет №1 Розкрийте зміст закону збереження маси речовин, його значення в хімії. Поясніть сутність хімічних рівнянь. Охарактеризуйте кислоти, їх склад.
Охарактеризуйте кислоти, їх склад. Поясніть хімічні властивості кислот у світлі теорії електролітичної дисоціації
Урок Кислоти, їх склад, назви та властивості icon1. Розкрийте зміст закону збереження маси речовин, його значення в хімії. Поясніть сутність хімічних рівнянь. 2
Охарактеризуйте кислоти, їх склад. Поясніть хімічні властивості кислот у світлі теорії електролітичної дисоціації
Урок Кислоти, їх склад, назви та властивості iconУрок у 5 класі з математики на тему: «Властивості додавання і віднімання десяткових дробів»
Систематизувати знання учнів про переставну і сполучну властивості додавання і властивості віднімання десяткових дробів
Урок Кислоти, їх склад, назви та властивості iconУрок з геометрії на тему: «Прямокутник. Його властивості та ознаки» Підготувала Вовк Р. В. Тема уроку. Прямокутник. Його властивості та ознаки
...
Урок Кислоти, їх склад, назви та властивості iconТестові завдання (10 балів). У завданнях 1-10 потрібно вибрати одну правильну відповідь. Правильна відповідь на кожне завдання 1 бал
Виберіть формулу сполуки, яка проявляє властивості карбонової кислоти та альдегіду
Урок Кислоти, їх склад, назви та властивості iconКонтрольна робота №1 з теми «Розчини»
До 20 г розчину з масовою часткою сірчаної кислоти у ньому 5% додали ще 30 г види. Обчислити масову частину сірчаної кислоти у розчині,...
Урок Кислоти, їх склад, назви та властивості iconУрок №3. Мета
Мета. З’ясувати зміст поняття кванта світла, визначити величини, які характеризують властивості фотона. Розглянути питання корпускулярно-хвильового...
Урок Кислоти, їх склад, назви та властивості iconМета: сформувати в учнів поняття «гідросфера», «світовий кругообіг води»; сформувати знання про властивості води як речовини; навчити визначати склад гідросфери, роль і значення води та її кругообігу;
«гідросфера», «світовий кругообіг води»; сформувати знання про властивості води як речовини; навчити визначати склад гідросфери,...
Урок Кислоти, їх склад, назви та властивості icon1. Хімічний склад грунту і його практичне значення
Генетико-морфологічна будова і властивості дерново-підзолитистих грунтів Українського Полісся
Урок Кислоти, їх склад, назви та властивості iconУрок №3 Тема. Узагальнення та систематизація знань з теми "Основні класи неорганічних сполук"
З учнів класу формується чотири групи – команди “Оксиди”, “Кислоти”, “Основи”, “Солі”. У кожній команді обирається капітан
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи