Повідомлення про фітосанітарний стан сільськогосподарських культур на полях господарств Львівської області станом на 10. 04. 2012 року погодно-кліматичні умови icon

Повідомлення про фітосанітарний стан сільськогосподарських культур на полях господарств Львівської області станом на 10. 04. 2012 року погодно-кліматичні умови
Скачати 69.72 Kb.
НазваПовідомлення про фітосанітарний стан сільськогосподарських культур на полях господарств Львівської області станом на 10. 04. 2012 року погодно-кліматичні умови
Дата конвертації24.01.2013
Розмір69.72 Kb.
ТипПовідомлення

Державна інспекція захисту рослин Львівської області
вул. Замарстинівська, 49, м. Львів, 79058, Україна
Тел. +380 (32) 252-28-02
Тел./Факс +380 (32) 252-33-40, 252-83-61
Веб-сторінка: http://www.dizr.lviv.uaІнформаційне повідомлення про фітосанітарний стан сільськогосподарських культур на полях господарств Львівської області станом на 10.04.2012 року


ПОГОДНО-КЛІМАТИЧНІ УМОВИ

Перша декада місяця квітня видалась прохолодною і помірно вологою. Спостерігались дощі, осередково із мокрим снігом, сильні пориви вітру. На початку декади в окремі дні уночі температура опускалась до -1…-2°. Протягом декади середньодобова температура коливалась від +0,2°С...11,6°С. Найвищі показники термометра в денний період спостерігались 4-5 квітня – і становили 12-18 градусів вище нуля. Проте, вже починаючи з восьмого квітня, почалось поступове похолодання. Температура вдень піднімалась не вище +5...8°С, а вночі до -2...-4°С, у горах до -10…-12°С з мокрим снігом висотою до 5-10 см.

Протягом звітного періоду спеціалістами відділу проводились обстеження фітосанітарного стану посівів сільськогосподарських культур у господарствах Буського (ФГ “Сермішагро”, ФГ “Дзвін”, ТзОВ “Лендком ЮА”, ТзОВ “Флора-Захід”, ПП “Західний Буг”), Городоцького (ТзОВ “Львівське”), Жовківського (ТзОВ “Лендком ЮА”, ПП “Кобрин”, Львівська філія УкрНДІПВТ ім. Погорілого), Золочівського (ТзОВ ім. Шашкевича), Пустомитівського (ДП ДГ “Оброшино”, ФГ “Онищуки”, ФГ “Нагорянка”) районів та присадибні ділянки.


ФЕНОЛОГІЯ РОЗВИТКУ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ КУЛЬТУР

Озимі зернові - відновлення вегетації, кущіння;

Озимий ріпак - відновлення вегетації, листкова розетка;

Ярові зернові - посів;

Цукровий буряк - посів;

Багаторічні трави - відростання;

Плодові зерняткові культури – набубнявіння бруньок.


СТАН РОЗВИТКУ ОСНОВНИХ ШКІДНИКІВ І ХВОРОБ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ КУЛЬТУР

Спостереження за змінами динаміки розвитку основних шкідників сільськогосподарських культур та моніторинг розвитку хвороб за звітний період проведено на площі всього 1,517 тис. га, із них 0,835 тис. га озимих зернових, 0,556 тис. га озимого ріпаку, 0,061 тис. га багаторічних трав, 0,065 тис. га бурячищ. Інформацію щодо фітосанітарного стану агрокультур – див. табл. 1, 2 у додатку.

БАГАТОЇДНІ ШКІДНИКИ

При обстеженні посівів озимих культур спеціалісти відділу прогнозування та фітосанітарної діагностики виявляли заселення мишоподібними гризунами у слабкому ступені, що пов’язано із прохолодними погодними умовами. Посіви зернових культур заселялись повільніше, ніж озимого ріпаку. Так, на посівах озимої пшениці відмічалось прикрайове заселення поодинокими норами, або в середньому 1 жила колонія на гектар. Максимально зросла чисельність жилих колоній у Городоцькому районі – 2 жил.кол./га.

За результатами проведення контрольних весняних обстежень в області посіви озимих зернових мишоподібні гризуни заселили 71% обстежених площ з середньою чисельністю 1,1 жилих кол./га, максимально 3 жил.кол./га, посіви озимого ріпаку - 79% площ з середньою чисельністю 1,4 жилих кол./га, максимально 3 жил.кол./га, багаторічні трави відповідно 2-6 жилих кол./га, у яких нараховується до 8-10 жилих нір.

При обстеженні стерні кукурудзи виявлено заселення перезимували ми личинками стеблового кукурудзяного метелика шостого віку на 43% площ, в середньому заселено 4,7, максимально 10% рослинних решток, чисельністю в середньому 0,9, макс. 1,0 гусінь на рослинну рештку.

Практично на всіх обстежених площах відмічалось заселення личинками коваликів та чорнишів чисельністю в середньому 1,0, максимально 5 екз./м2 (Турківський район).

ШКІДНИКИ І ХВОРОБИ ЗЕРНОВИХ КУЛЬТУР

Триває ураження зернових грибковими хворобами. Наявний запас інфекції дозволяє розвиватись збудникам навіть у менш сприятливих умовах – нижчої від оптимальної температури розвитку патогенів. Гельмінтоспоріозна коренева гниль на окремих площах уразила 12% рослин (Пустомитівський район). Поступово розпочався розвиток плямистостей: септоріозу, гельмінтоспоріозу, аскохітозу а також борошнистої роси. Невисокі температури, нічні похолодання до -4°С, дещо стримують поширення збудників. Максимальний рівень ураження септоріозом – 6% рослин спостерігався у Золочівському та Жовківському районах.

При обстеженні озимого жита виявлено початок ураження рослин ринхоспоріозом (Жовківський район).

Виходу з діапаузи шкідників зернових культур не спостерігається.

ШКІДНИКИ І ХВОРОБИ ТЕХНІЧНИХ КУЛЬТУР

Відмічено початок виходу імаго ріпакового квіткоїда (Буський район) та початок його живлення на дикорослих травах.

Повсюдно відмічається ураження посівів озимого ріпаку альтернаріозом, пероноспорозом, фомозом. Максимально ураження пероноспорозом – 6% рослин виявлялось у Городоцькому та Золочівському районах, альтернаріозом - до 7% рослин у Золочівському районі.

У бурякосіючих районах на минулорічних бурячищах виявлено заселення рослинних решток буряковою крихіткою чисельністю в середньому 25,6, максимально 60 екз./м2. При обстеженні кущів калини щодо виявлення бурякової попелиці налічувалось в середньому 6,6, максимально 18 яєць на погонний метр гілки.

ШКІДНИКИ І ХВОРОБИ ПЛОДОВИХ КУЛЬТУР

При обстеженні яблуневого саду виявлялось заселення зимуючими шкідниками, зокрема, гусінню яблуневої плодожерки, зимуючими гніздами брунькової листовійки, щитками комоподібної щитівки, яйцями яблуневої попелиці, розанової листовійки та кільчастого шовкопряда, плодових кліщів. Через недостатню суму ефективних температур шкідники продовжують перебувати у зимовій діапаузі.


ПРОГНОЗ РОЗВИТКУ ОСНОВНИХ ШКІДНИКІВ І ХВОРОБ

У НАСТУПНОМУ ЗВІТНОМУ ПЕРІОДІ

БАГАТОЇДНІ ШКІДНИКИ

Чисельність мишоподібних гризунів поступово зростатиме, із збільшенням вегетативної маси культур гризуни переселятимуться із місць резервації на посіви. Погодні умови теж у свою чергу впливатимуть на чисельність цих шкідників: із настанням теплих і бездощових днів чисельність популяції зростатиме. За досягнення ЕПШ 3-5 жилих колоній на гектар застосовують біологічний препарат Бактероденцид, зернова принада, 3г у нору, а також хімічні родентициди, дозволені у «Переліку…».

Проводячи посів просапних культур, насіння перед висівом слід обов’язково протруювати комплексним інсектицидно-фунгіцидним протруйником. Цей захід попереджуватиме пошкодження посівного матеріалу та сходів культури ґрунтовими шкідниками та ураження мікоінфекціями. Перед посівом обов’язково проводять моніторинг заселення орного шару ведмедками (капустянкою) та іншими ґрунтовими фітофагами, і за виявлення порогової чисельності вносять ґрунтові інсектициди із негайним загортанням ґрунту.

ШКІДНИКИ І ХВОРОБИ ЗЕРНОВИХ КУЛЬТУР

За умов потепління на посівах озимих та сходах ярих колосових культур очікується вихід із перезимівлі та початок живлення шкідників зернових культур: смугастої хлібної блішки, немігруючих видів злакових попелиць, розпочнеться літ та яйцекладка весняної генерації злакових мух. Живленню цих фітофагів сприятиме сонячна погода, відсутність приморозків та температура повітря вище +5. На площах із зерновими попередниками ступінь заселення буде значно вищим, ніж на посівах із дотриманням сівозміни. За значного зростання чисельності шкідників використовують інсектициди: Коннект, к.е. 0,4-0,5 л/га; Фаскорд, к.е. 0,10-0,15 л/га; Данадим стабільний, к.е. 1,0-1,5 л/га; Карате Зеон CS, мк.с. 0,15-0,20 л/га; Ф’юрі, в.е. 0,07 л/га або аналоги згідно з «Переліком…».

Ці ж умови сприятимуть поширенню та розвитку інфекцій спочатку у нижньому ярусі листків, а потім у верхньому, а швидке потепління означатиме швидке розповсюдження хвороби. Тому важливо не запізнитись із проведенням фунгіцидного захисту посівів: для цього застосовують біопрепарат Планриз-БТ, в.с. – 1-2 л/га; або хімічні фунгіциди: Рекс Дуо, к.с. 0,4-0,6 л/га; Імпакт 25 SC, к.с. 0,5 л/га; Тілт 250 SC, к.с. 0,5 л/га; Фалькон 460 ЕС, к.е. 0,6 л/га.


ШКІДНИКИ І ХВОРОБИ ТЕХНІЧНИХ КУЛЬТУР

Із покращенням погоди виходитимуть із місць зимівлі хрестоцвіті блішки, ріпакові прихованохоботники. Шкідники живитимуться спочатку на дикорослих рослинах, після чого перелітатимуть на посіви озимого ріпаку. Проте за умов утримання прохолодної дощової погоди активного поширення шкідників не передбачається. За умови досягнення чисельності 5-8 екз./рослину ріпакового квіткоїда та 1-3 екз./м2 хрестоцвітих блішок слід провести захист посівів одним з інсектицидів: Біскайя 240 OD, о.д. 0,25 л/га; Карате Зеон 050 CS, с.к. 0,15 л/га; Вантекс, м.к.с. 0,04-0,06 л/га; Децис Профі 25 WG, в.г. 0,07 л/га; Моспілан, р.п. 0,12 кг/га або їх аналоги, дотримуючись регламентів застосування.

У весняний період уражені з осені листки озимого ріпаку стануть резервацією інфекційного фону для наступного поширення на молоді, вегетуючі листки. Сильнішого поширення набуватиме пероноспороз і фомоз. Щоб запобігти епіфітотії проводять обприскування посівів дозволеними в Україні фунгіцидами. Сходи ярого ріпаку також уражуватимуться зазначеними патогенами. Для зниження первинного ураження проводять висів протруєним насінням.

ШКІДНИКИ І ХВОРОБИ ПЛОДОВИХ КУЛЬТУР

У фазу розпускання бруньок існує небезпека ураження плодових насаджень збудником парші. Для зняття інфекційного фону використовують контактні фунгіциди: Медян Екстра 350 SC, к.с. 2,0 л/га; Терсел, в.г. 2-2,5 кг/га та інші.

Проводячи моніторинг саду звертають увагу на заселення каліфорнійською щитівкою. У фазу зеленого конусу – «мишачі вушка» проводять захисні заходи, застосовуючи препарат Адмірал, к.е. 0,6-0,8 л/га. Із початком льоту яблуневого квіткоїда за температури вище +100С жуків струшують на підстилку, повторюючи це 3-4 рази до появи бутонів.

У випадку поширення брунькових довгоносиків, листогризучих фітофагів та шкідників генеративних органів плодових культур, сади обприскують Актарою, к.с. 0,14 кг/га, Каліпсо 480 SC, к.с. 0,25 л/га; Енжіо 247 SC, к.с. 0,8 л/га; або іншими інсектицидами, дотримуючись регламентів застосування.


Заступник начальника,

начальник відділу прогнозування

та фітосанітарної діагностики Т.В. Данілкова
Схожі:

Повідомлення про фітосанітарний стан сільськогосподарських культур на полях господарств Львівської області станом на 10. 04. 2012 року погодно-кліматичні умови iconПовідомлення про фітосанітарний стан сільськогосподарських культур на полях господарств Львівської області станом на 10. 10. 2011 року погодно-кліматичні умови
Карпат випав сніг висотою до 10 см. Денна температура опустилась до 10°, а уночі до 0…5°, у горах до -2˚. Середньодекадна температура...
Повідомлення про фітосанітарний стан сільськогосподарських культур на полях господарств Львівської області станом на 10. 04. 2012 року погодно-кліматичні умови iconПовідомлення про фітосанітарний стан сільськогосподарських культур на полях господарств Львівської області станом на 10. 05. 2011 року погодно-кліматичні умови
Наприкінці декади погодні умови покращились. Середньодекадна температура по м. Львову становила 9,7°С. Погодно-кліматичні умови були...
Повідомлення про фітосанітарний стан сільськогосподарських культур на полях господарств Львівської області станом на 10. 04. 2012 року погодно-кліматичні умови iconПовідомлення про фітосанітарний стан сільськогосподарських культур на полях господарств Львівської області за листопад 2008 року станом на 30. 11. 2008 року погодно-кліматичні умови
Середньодобові температури повітря в різних районах вдень складали до +11-18 0С, а уночі опускались до 6-11 0С тепла
Повідомлення про фітосанітарний стан сільськогосподарських культур на полях господарств Львівської області станом на 10. 04. 2012 року погодно-кліматичні умови iconПовідомлення про фітосанітарний стан сільськогосподарських культур на полях господарств Львівської області станом на 10. 08. 2010 року погодно-кліматичні умови
С знизилась до 18…28º, нічна – до 16…20ºС, щодоби спостерігались короткочасні дощі, іноді зливового характеру і з грозами. Починаючи...
Повідомлення про фітосанітарний стан сільськогосподарських культур на полях господарств Львівської області станом на 10. 04. 2012 року погодно-кліматичні умови iconПовідомлення про фітосанітарний стан сільськогосподарських культур на полях господарств Львівської області станом на 10. 05. 2012 року погодно-кліматичні умови
Середньодобова температура коливалась 17,9…22°. В середині другої п’ятиденки травня відбулось різке, але короткочасне похолодання....
Повідомлення про фітосанітарний стан сільськогосподарських культур на полях господарств Львівської області станом на 10. 04. 2012 року погодно-кліматичні умови iconПовідомлення про фітосанітарний стан сільськогосподарських культур на полях господарств Львівської області станом на 25. 05. 2011 року погодно-кліматичні умови
Протягом цього періоду температура повітря коливалась від °С вночі до 13 °С вдень. Середньодобові показники термометра становили...
Повідомлення про фітосанітарний стан сільськогосподарських культур на полях господарств Львівської області станом на 10. 04. 2012 року погодно-кліматичні умови iconПовідомлення про фітосанітарний стан сільськогосподарських культур на полях господарств Львівської області станом на 10. 07. 2009 року погодно-кліматичні умови
Місцями спостерігалась густі тумани (Золочівський район, зона Карпат). На сході області з 07 відмічено припинення опадів, встановлення...
Повідомлення про фітосанітарний стан сільськогосподарських культур на полях господарств Львівської області станом на 10. 04. 2012 року погодно-кліматичні умови iconПовідомлення про фітосанітарний стан сільськогосподарських культур на полях господарств Львівської області станом на 25. 05. 2009 року погодно-кліматичні умови
Третя декада розпочалась подекуди теплими і сонячними днями, а у більшості районів – з пониженням як денної так і нічної температури...
Повідомлення про фітосанітарний стан сільськогосподарських культур на полях господарств Львівської області станом на 10. 04. 2012 року погодно-кліматичні умови iconПовідомлення про фітосанітарний стан сільськогосподарських культур на полях господарств Львівської області станом на 23. 06. 2011 року погодно-кліматичні умови
С, до 30°, вночі 16…18°. Наприкінці декади різко змінились погодні умови стало прохолодно, всюди пройшли дощі. Денна температура...
Повідомлення про фітосанітарний стан сільськогосподарських культур на полях господарств Львівської області станом на 10. 04. 2012 року погодно-кліматичні умови iconПовідомлення про фітосанітарний стан сільськогосподарських культур на полях господарств Львівської області станом на 09. 08. 2012 року погодно-кліматичні умови
С, вночі 18…19°. Починаючи із 07. 08 відмічається похолодання. Температура опустилась до 12…13° вночі та 23…25°С. Різниця між денною...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи