Повідомлення про фітосанітарний стан сільськогосподарських культур на полях господарств Львівської області станом на 10. 10. 2011 року погодно-кліматичні умови icon

Повідомлення про фітосанітарний стан сільськогосподарських культур на полях господарств Львівської області станом на 10. 10. 2011 року погодно-кліматичні умови
Скачати 70.53 Kb.
НазваПовідомлення про фітосанітарний стан сільськогосподарських культур на полях господарств Львівської області станом на 10. 10. 2011 року погодно-кліматичні умови
Дата конвертації24.01.2013
Розмір70.53 Kb.
ТипПовідомлення

Державна інспекція захисту рослин Львівської області
вул. Замарстинівська, 49, м. Львів, 79058, Україна
Тел. +380 (32) 252-28-02
Тел./Факс +380 (32) 252-33-40, 252-83-61
Веб-сторінка: http://www.dizr.lviv.uaІнформаційне повідомлення про фітосанітарний стан сільськогосподарських культур на полях господарств Львівської області станом на 10.10.2011 року


ПОГОДНО-КЛІМАТИЧНІ УМОВИ

У першій декаді жовтня в основному спостерігалась тепла, суха і сонячна погода. Середньодобова температура по м. Львову коливалась в межах 16,6...11,5°С, а максимальна вдень сягала 23°. Лише наприкінці декади (з 8 числа) відбулось суттєве похолодання. Середньодобова температура знизилась до 7,9…7,4 та пройшли дощі різної інтенсивності, а у високогір’ї Карпат випав сніг висотою до 10 см. Денна температура опустилась до 10°, а уночі до 0…5°, у горах до -2˚. Середньодекадна температура становить 12,0°С. Існуючі погодно-кліматичні умови були малосприятливими для розвитку та поширення шкідників і хвороб сільськогосподарських культур.

Протягом звітного періоду спеціалісти відділу проводили обстеження фітосанітарного стану сільськогосподарських угідь у господарствах Буського (ТзОВ “Приват Агро Львів”, ФГ “Дзвін”, ТзОВ “Лендком ЮА”, ПП “Західний Буг”, ТзОВ “Агролендінвест”, Ожидівська сільська рада), Городоцького (Вишнянський коледж ЛНАУ, ТзОВ “Львівське”), Жовківського (ПСГП “Богдан”, ТзОВ “Лендком ЮА”), Золочівського (ПП “Агрофірма “Дзвони”, ТзОВ ім. Шашкевича), Пустомитівського (ПАФ “Україна”, ФГ “Малинівка”, ДП ДГ “Оброшино”), Самбірського (ТзОВ “ЛК Юкрейн Груп”) і Стрийського (Стрийський коледж ЛНАУ, ТзОВ “Кавсько”, ФГ “Багіра”, ТзОВ “Галичина-Захід”) районів і присадибні ділянки.


ФЕНОЛОГІЯ РОЗВИТКУ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ КУЛЬТУР

Озимі зернові - сходи – третій листок;

Озимий ріпак - формування розетки;

Цукрові буряки - збирання урожаю;

Капуста - збирання урожаю;

Плодові зерняткові культури – збирання урожаю.


СТАН РОЗВИТКУ ОСНОВНИХ ШКІДНИКІВ І ХВОРОБ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ КУЛЬТУР

Спостереження за змінами динаміки розвитку основних шкідників агрокультур та моніторинг розвитку хвороб за звітний період проведено на площі всього 3,706 тис. га, з них: 0,790 тис. га озимих зернових, 1,413 тис. га озимого ріпаку, 0,713 тис. га цукрових буряків, 0,678 тис. га стерні після збирання зернових культур, 0,112 тис. га пасовищ. Інформацію щодо фітосанітарного стану с.-г. культур – див. табл. 1, 2 у додатках.

БАГАТОЇДНІ ШКІДНИКИ

Попередня суха погода кінця вересня - початку жовтня не створила оптимальних умов для дружної появи та розвитку сходів озимих зернових культур, що більше видно на пізніх посівах, а це знижує інтенсивність поширення мишоподібних гризунів. Внаслідок посушливих погодних умов сходи розвиваються повільно. На переважній більшості обстежених площ озимої пшениці жилих колоній не виявлено, лише прикрайове заселення поодинокими жилими норами. Через посуху у Золочівському районі на обстежених площах озимого ріпаку спостерігались зріджені посіви: рослини слабко розвинені, знаходяться на різних етапах органогенезу. За таких умов мишоподібні гризуни майже не переселяються на посіви, а залишаються в резерваціях – на посівах багаторічних трав та на неорних землях, де значно більше зелених рослин, а також на стерні зернових де є залишки зерна.

Личинки різних віків та імаго коваликів і чорнишів мігрували у нижчі шари ґрунту для перезимівлі. Гусінь озимої та інших підгризаючих і листогризучих совок, що завершили свій розвиток заглиблюються в орний шар ґрунту, де витримують морози до -11°С, гусінь молодших віків не витримує умов перезимівлі та гине. Гусінь кукурудзяного метелика, похарчувавшись, зимує у нижній прикореневій частині стебла кукурудзи. При обстеженні стерні кукурудзи у Буському районі виявлено заселення 3-5% решток.

ШКІДНИКИ І ХВОРОБИ ЗЕРНОВИХ ТА ТЕХНІЧНИХ КУЛЬТУР

На сходах озимих зернових тривало заселення смугастою хлібною блішкою (Буський район) та злаковими попелицями (Жовківський район). На обстежених площах перевищення ЕПШ не було відмічено. За тривалого перебування насіння у слабко зволоженому ґрунті пророслі зерна витрачають багато поживних речовин у процесі дихання, тому швидко виснажуються і уражуються різними грибковими хворобами, зокрема кореневими гнилями. У посушливий період найбільше шкоди завдає гельмінтоспоріозна коренева гниль, збудник якої виділяє токсини, що руйнують тканини, внаслідок чого рослина гине.

Посіви озимого ріпаку заселяються хрестоцвітими блішками і попелицями (Буський район). Для перезимівлі жуки блішок залишаються на ділянках, де живились восени, ховаючись під рослинними рештками або у верхньому шарі ґрунту. Молоді листки рослин уражуються фомозом, максимально 4% рослин (Жовківський район). Патоген уражує також і кореневу шийку рослини, що знижує зимостійкість. Альтернаріоз та пероноспороз розвиваються повсюдно, зокрема, максимум уражених рослин обліковано у Городоцькому районі (до 6%).

Триває збирання цукрових буряків. У господарстві ПП “Агрофірма “Дзвони” Золочівського району проведено аналіз коренеплодів щодо ураження хворобами, в результаті чого встановлено: всього уражено 7% коренів, із них паршею звичайною 2%, некрозом судин 1%, дуплистістю 2%, сухою гниллю 1%, хвостовою гниллю 1%. Уражені хворобами корені знижуватимуть якість бурякової сировини, слугуватимуть джерелом поширення гнилей під час зберігання в кагатах.

ШКІДНИКИ І ХВОРОБИ КАРТОПЛІ ТА ОВОЧЕВИХ КУЛЬТУР

При проведенні аналізу бульб картоплі у господарствах щодо ураження хворобами перед закладкою на зберігання встановлено наступне:


Сорт

Уражено бульб, %

Уражено хворобами, %

Чорна ніжка

Кільцева

гниль

Фітофто

роз

Фомоз

Ризоктоніоз

Звичайна парша

Суха гниль

Інші

Санте, Пікассо, Буський р-н

32

-

2

3

-

4

7

3

13

Сортосуміш, Городоцьк. р-н.

17

1

-

2

-

5

8

-

1

Воля, 3 репр. Жовківський р-н

7

-

1

4

-

-

-

-

2

ШКІДНИКИ І ХВОРОБИ ПЛОДОВИХ КУЛЬТУР

Повсюдно шкідники та хвороби плодових зерняткових і кісточкових культур перебувають у місцях зимівлі, яке є індивідуальним для кожного окремого виду.


ПРОГНОЗ РОЗВИТКУ ОСНОВНИХ ШКІДНИКІВ І ХВОРОБ

НА НАСТУПНИЙ ЗВІТНИЙ ПЕРІОД

БАГАТОЇДНІ ШКІДНИКИ

Із зниженням середньодобової температури нижче 5°С повсюдно призупиниться розмноження та розповсюдження мишоподібних гризунів. Проте у випадку заселення гризунами пізніх та зріджених посівів існує можливість утворення плішин внаслідок пошкодження ними сходів культури. За умов повернення теплої та вологої погоди слід очікувати збільшення чисельності цих шкідників. У цьому випадку важливо вчасно попередити швидке зростання жилих колоній гризунів, використовуючи за перевищення ЕПШ біологічний препарат бактероденцид або інші хімічні родентициди.

Поля, що після збирання урожаю залишені на зиму без належного обробітку, як правило, більше пошкоджуватимуться шкідниками навесні. Лущення стерні, заорювання післязбиральних решток та інші агротехнічні заходи значною мірою знизять розвиток шкідливої флори та фауни в агроценозах.

ШКІДНИКИ І ХВОРОБИ ЗЕРНОВИХ ТА ТЕХНІЧНИХ КУЛЬТУР

За умов утримання холодної й вологої погоди можливий розвиток церкоспорельозної (очкової) кореневої гнилі, а живлення шкідників на цей період призупиниться. Суттєве потепління в осінній період сприятиме поширенню септоріозу, борошнистої роси, підвищенню рівня розвитку кореневих гнилей. У разі накопичення великої кількості інфекції восени виникає реальна загроза епіфітотійного розвитку цих хвороб протягом весняної вегетації. До встановлення стійкого похолодання за помірно теплої і вологої погоди на посівах будуть живитись хлібні блішки та злакові попелиці, а личинки хлібної жужелиці будуть пошкоджувати посіви до мінус 50С.

За умов підвищення середньодобової температури вище +10˚С для запобігання переростання рослин озимого ріпаку, збільшення діаметру кореневої шийки та підвищення зимостійкості застосовують фунгіциди з ретардантним ефектом: Карамба, в.р 0,75-1,25 л/га, Модус 250 ЕС, к.е. 0,4 л/га, Фолікур 250 EW, к.е. 0,4-0,5 л/га. Для підвищення стійкості до екстремальних погодних умов у фазу 4-6 листків культури посіви обприскують Тілмор 240 ЕС, к.е. 0,75-0,9 л/га, Сетар 375 SC, к.с. 0,3-0,5 л/га.

ШКІДНИКИ ТА ХВОРОБИ САДУ

У саду для зниження інфекційного фону та зменшення кількості шкідників проводять збирання опалого листя, обрізають пошкоджені гілки, збирають падалицю, видаляють уражені плоди з дерев. Збудники бурої плямистості, парші та інших хвороб зимують на опалому листі, отож знищення листя є досить важливим в зменшенні комплексу патогенів у саду.


Заступник начальника,

начальник відділу прогнозування

та фітосанітарної діагностики Т.В. Данілкова
Схожі:

Повідомлення про фітосанітарний стан сільськогосподарських культур на полях господарств Львівської області станом на 10. 10. 2011 року погодно-кліматичні умови iconПовідомлення про фітосанітарний стан сільськогосподарських культур на полях господарств Львівської області станом на 10. 05. 2011 року погодно-кліматичні умови
Наприкінці декади погодні умови покращились. Середньодекадна температура по м. Львову становила 9,7°С. Погодно-кліматичні умови були...
Повідомлення про фітосанітарний стан сільськогосподарських культур на полях господарств Львівської області станом на 10. 10. 2011 року погодно-кліматичні умови iconПовідомлення про фітосанітарний стан сільськогосподарських культур на полях господарств Львівської області за листопад 2008 року станом на 30. 11. 2008 року погодно-кліматичні умови
Середньодобові температури повітря в різних районах вдень складали до +11-18 0С, а уночі опускались до 6-11 0С тепла
Повідомлення про фітосанітарний стан сільськогосподарських культур на полях господарств Львівської області станом на 10. 10. 2011 року погодно-кліматичні умови iconПовідомлення про фітосанітарний стан сільськогосподарських культур на полях господарств Львівської області станом на 25. 05. 2011 року погодно-кліматичні умови
Протягом цього періоду температура повітря коливалась від °С вночі до 13 °С вдень. Середньодобові показники термометра становили...
Повідомлення про фітосанітарний стан сільськогосподарських культур на полях господарств Львівської області станом на 10. 10. 2011 року погодно-кліматичні умови iconПовідомлення про фітосанітарний стан сільськогосподарських культур на полях господарств Львівської області станом на 10. 04. 2012 року погодно-кліматичні умови
Проте, вже починаючи з восьмого квітня, почалось поступове похолодання. Температура вдень піднімалась не вище °С, а вночі до °С,...
Повідомлення про фітосанітарний стан сільськогосподарських культур на полях господарств Львівської області станом на 10. 10. 2011 року погодно-кліматичні умови iconПовідомлення про фітосанітарний стан сільськогосподарських культур на полях господарств Львівської області станом на 23. 06. 2011 року погодно-кліматичні умови
С, до 30°, вночі 16…18°. Наприкінці декади різко змінились погодні умови стало прохолодно, всюди пройшли дощі. Денна температура...
Повідомлення про фітосанітарний стан сільськогосподарських культур на полях господарств Львівської області станом на 10. 10. 2011 року погодно-кліматичні умови iconПовідомлення про фітосанітарний стан сільськогосподарських культур на полях господарств Львівської області станом на 26. 04. 2011 року погодно-кліматичні умови
С. Середньодекадна температура повітря становила 9,0°. У наступні п’ять днів погодні умови покращувались, ставало дедалі тепліше,...
Повідомлення про фітосанітарний стан сільськогосподарських культур на полях господарств Львівської області станом на 10. 10. 2011 року погодно-кліматичні умови iconПовідомлення про фітосанітарний стан сільськогосподарських культур на полях господарств Львівської області станом на 10. 08. 2010 року погодно-кліматичні умови
С знизилась до 18…28º, нічна – до 16…20ºС, щодоби спостерігались короткочасні дощі, іноді зливового характеру і з грозами. Починаючи...
Повідомлення про фітосанітарний стан сільськогосподарських культур на полях господарств Львівської області станом на 10. 10. 2011 року погодно-кліматичні умови iconПовідомлення про фітосанітарний стан сільськогосподарських культур на полях господарств Львівської області станом на 10. 07. 2009 року погодно-кліматичні умови
Місцями спостерігалась густі тумани (Золочівський район, зона Карпат). На сході області з 07 відмічено припинення опадів, встановлення...
Повідомлення про фітосанітарний стан сільськогосподарських культур на полях господарств Львівської області станом на 10. 10. 2011 року погодно-кліматичні умови iconПовідомлення про фітосанітарний стан сільськогосподарських культур на полях господарств Львівської області станом на 25. 05. 2009 року погодно-кліматичні умови
Третя декада розпочалась подекуди теплими і сонячними днями, а у більшості районів – з пониженням як денної так і нічної температури...
Повідомлення про фітосанітарний стан сільськогосподарських культур на полях господарств Львівської області станом на 10. 10. 2011 року погодно-кліматичні умови iconПовідомлення про фітосанітарний стан сільськогосподарських культур на полях господарств Львівської області станом на 10. 08. 2011 року погодно-кліматичні умови
Протягом декади у нічний час спостерігалось зниження температури до 12-13о та збільшення кількості опадів. Середньодобова температура...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи