Повідомлення про фітосанітарний стан сільськогосподарських культур на полях господарств Львівської області за листопад 2008 року станом на 30. 11. 2008 року погодно-кліматичні умови icon

Повідомлення про фітосанітарний стан сільськогосподарських культур на полях господарств Львівської області за листопад 2008 року станом на 30. 11. 2008 року погодно-кліматичні умови
Скачати 78.54 Kb.
НазваПовідомлення про фітосанітарний стан сільськогосподарських культур на полях господарств Львівської області за листопад 2008 року станом на 30. 11. 2008 року погодно-кліматичні умови
Дата конвертації24.01.2013
Розмір78.54 Kb.
ТипПовідомлення

Державна інспекція захисту рослин Львівської області
вул. Замарстинівська, 49, м. Львів, 79058, Україна
Тел. +380 (322) 52-28-02, 52-33-40
Факс +380 (322) 52-83-61
Веб-сторінка: http://www.dizr.lviv.uaІнформаційне повідомлення про фітосанітарний стан сільськогосподарських культур

на полях господарств Львівської області за листопад 2008 року

станом на 30.11.2008 року


ПОГОДНО-КЛІМАТИЧНІ УМОВИ

Листопад поточного року за погодними умовами виявився досить мінливим.

Перша декада місяця у більшості районів області характеризувалась сухою, з мінливою хмарністю та без суттєвих опадів погодою за винятком західних районів, де випадали короткочасні опади. Середньодобові температури повітря в різних районах вдень складали до +11-18 0С, а уночі опускались до 6-11 0С тепла.

На заході області друга декада місяця характеризувалась перемінно-хмарною, маловітряною, з короткочасними опадами погодою. Практично цілу декаду стояли ранкові тумани, за винятком окремих днів, коли зранку світило сонце. Перший осінній заморозок скував землю 12 листопада (відмічено мінус 5 0С). Максимальна температура вдень досягала +6-9 0С. У східній частині області переважала суха і прохолодна погода з денною температурою повітря +8-10, місцями до 14 0С тепла. У нічні години вона опускалася до +1-6 0С, подекуди спостерігалося зниження температури повітря і грунту до -1-4 0С.

Початок третьої декади листопада обумовлювався циклональним режимом погоди, тому переважала волога погода з частими опадами у вигляді дощу. 22 листопада на сільськогосподарських угіддях області випало до 8-15 см снігу, який утримувався на полях до 27-28 листопада. Протягом декади температура повітря поступово знижувалась, мінімальна вночі від 0 до -4 0С, вдень до +2-6 0С. Але два останніх дні місяця характеризувались підвищенням середньодобової температури в середньому на 2-5 0С. Тому у містах до кінця місяця сніг поступово розтанув; на більшості посівів спостерігається зменшення висоти снігового покриву на 7-12 см, подекуди сніг повністю розтанув.

Встановлений на початку листопада гідротермічний фон позитивно впливав як на поширення основних шкідників так і на розвиток інфекційних хвороб сільськогосподарських культур. У третій декаді місяця відмічено припинення вегетації.


Протягом місяця спеціалістами відділу прогнозування та фітосанітарної діагностики проводились обстеження на полях Буського (ФГ «Дзвін», ТзОВ «Лендком», Ожидівська сільська рада), Городоцького (Вишнянський державний аграрний технікум ЛНАУ, ТзОВ «Львівське»), Жовківського (ППА «Нива», ННДЦ ЛНАУ, ТзОВ ЛК «Юкрейн Груп» Жовківського району), Золочівського (ТзОВ «Нива», ТзОВ ім. М. Шашкевича, ТзОВ «Куликова ферма»), Пустомитівського (дослідне господарство «Оброшино») і Стрийського (Стрийський аграрний коледж) районів.


ФЕНОЛОГІЯ РОЗВИТКУ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ КУЛЬТУР

В зв`язку з випаданням снігу на початку третьої декади листопада озимі пшениця та ріпак, багаторічні трави (конюшина) припинили вегетацію.


СТАН РОЗВИТКУ ОСНОВНИХ ШКІДНИКІВ І ХВОРОБ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ КУЛЬТУР

БАГАТОЇДНІ ШКІДНИКИ. МИШОВИДНІ ГРИЗУНИ.

Протягом листопада обстежено 1460 га озимої пшениці, 1083 га озимого ріпаку і 120 га багаторічних трав (конюшина). До кінця місяця мишоподібні гризуни заселили переважну більшість обстежених площ.

На початку місяця посіви озимої пшениці західної частини області (ТзОВ ЛК «Юкрейн Груп» Жовківського району - 65 га) заселили до 3 жилих колоній гризунів на 1 га, в середньому до 8 жилих нір у кожній. У другій декаді рівень заселення мишоподібними гризунами на цій же площі залишився аналогічним. До кінця місяця чисельність колоній на 1 га збереглась на попередньому рівні – 3 жилих колоній на 1 га, але збільшилась кількість нір в колонії до 9. Наявність достатньої кормової бази у місцях проживання сповільнює подальше розселення гризунів на сільськогосподарські угіддя господарств області.

Посіви озимої пшениці площею 250 га дослідного господарства «Оброшино» (Пустомитівський район) на 60% заселились гризунами ще у попередньому місяці і ця ж тенденція зберігалась до настання заморозків та випадання снігу. При обстеженнях виявлено 2 жилих колоній мишоподібних гризунів на 1 га, до 8 жилих нір у кожній.

У ТзОВ «Львівське» Городоцького району протягом всього місяця стабільно зберігалась однакова чисельність мишоподібних гризунів – на 137 га посіву озимої пшениці відмічено 100% заселення шкідниками чисельністю 5 жилих колоній на 1 га.

Протягом першої та другої декади листопада аж до випадання снігу на окремих посівах Золочівського (ТзОВ «Нива» -134 га) і Жовківського (ППА «Нива» - 47 га) районів заселення озимої пшениці мишоподібними гризунами не виявлено. Причиною не переселення гризунів на молоді посіви є наявність достатньої кормової бази у місцях їх безпосереднього проживання.

У південній частині області (Стрийський аграрний коледж) на сортах озимої пшениці Смуглянка і Веста (25 га) протягом 1-2 декад листопада до моменту появи снігового покриву зберігалась однакова чисельність жилих колоній – 3 шт/га, по 2 жилих нори в кожній. Причиною досить низької чисельності так само є непотрібність гризунам переселятись на нові площі у зв`язку з достатньою кількістю їжі.

В східній частині області на посівах озимої пшениці (ФГ «Дзвін» - 160 га і ТзОВ «Лендком» - 45 га Буського району) виявляється досить низька чисельність мишоподібних гризунів - на 1 га обліковується 2 жилих нори гризунів. Ця тенденція зберігається вже другий місяць підряд.

На посівах озимого ріпаку на сході та півдні області відмічається тенденція до збільшення заселення мишоподібними гризунами. На сорті Чорний Велетень (Стрийський район – 35 га) поступово зросла чисельність жилих колоній – до 5 на 1 га. На площі 60 га озимого ріпаку у Буському районі обліковано по 1 жилій колонії на га, із збільшенням жилих нір протягом першої і другої декад відповідно з 2 до 8 шт.

Протягом осінньої вегетації посіви озимого ріпаку ННДЦ ЛНАУ (45 га) та ТзОВ «Куликова ферма» (43 га) мишоподібними гризунами не заселялись, що пов`язано з проведенням захисних заходів.

Тенденція до збереження чисельності мишоподібних гризунів на озимому ріпаку відмічається в центральних (40 га) та західних (360 га) районах – як і в попередньому місяці обліковується відповідно до 3 та 6 жилих колоній на 1 га.

Посів конюшини першого року вегетації площею 30 га (ТзОВ ім. М. Шашкевича) активно заселяється мишоподібними гризунами – протягом 1-2 декад відмічено зростання чисельності жилих колоній відповідно від 3 до 6 на 1 га (по 3 жилих нори в колонії). При обстеженні конюшини у центрі області на площі 30 га виявлено суцільне заселення гризунами – нараховувалось 3 кол./га до 15 жилих нір.


РОЗВИТОК І ПОШИРЕННЯ ХВОРОБ

НА ПОСІВАХ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ КУЛЬТУР

станом на 20 листопада 2008 року

№ з/п

Назва культури

Обстежено, тис.га

Уражено, %

Заги нуло, %

Назва хвороби

Площ

Рослин

Листків, плодів, суцвіть

Розвиток хвороби

Серед.

Макс.

Серед.

Макс.

1.

Озима

пшениця

1,4

Кореневі гнилі

36

1

2

1

2

0,5

-

2.

-“-

-“-

Борошниста роса

28

9

17

4

6

2,4

-

3.

Озимий ріпак

1,1

Пероно-спороз

88

17

34

3

16

4,5

-

4.

-“-

-“-

Альтернаріоз

84

9

15

4

5

2,6

-

5.

-“-

-“-

Фомоз

71

3

4

0,5

1

0,9

-


ПРОГНОЗ РОЗВИТКУ ОСНОВНИХ ШКІДНИКІВ І ХВОРОБ

У НАСТУПНОМУ ЗВІТНОМУ ПЕРІОДІ

БАГАТОЇДНІ ШКІДНИКИ. МИШОПОДІБНІ ГРИЗУНИ

За сприятливих погодних умов грудня (стабільна температура, значний сніговий покрив, відсутність відлиг, льодової кірки, заливання нір) мишоподібні гризуни будуть повсюдно пошкоджувати озимі культури та багаторічні трави. За теперішніх погодних умов продовжуватиметься міграція шкідників з багаторічних трав, пасовищ, неорних земель, лісосмуг на посіви озимих зернових та ріпаку. Наявна кормова база, що утворилася за рахунок вегетативної маси озимих культур, навіть при умові появи снігового покриву, забезпечить шкідників поживою, що сприятиме розмноженню та розвитку їх популяції. Зростанню чисельності мишоподібних гризунів сприяють і зміни, що відбулись за останні 10-15 років у біоценотичних системах України, особливо в умовах Лісостепу та Полісся.

Якщо погода у грудні буде з холодними дощами, що чергуватимуться з похолоданнями, або сильні морози без снігу – гризуни можуть частково загинути. В такі періоди значного збільшення кількості мишей не спостерігається. Беручи до уваги те, що в останні дні листопада спостерігалось підвищення денної температури, що призвело до танення снігового покриву, можливе часткове заливання нір гризунів талими водами, яке сприятиме зниженню активності гризунів.

Посіви озимої пшениці ранніх і середніх термінів висіву мають вищий відсоток заселення, на пізніх посівах відмічено відсутність або крайове заселення полів шкідниками. Озимий ріпак заселено набагато інтенсивніше. На окремих площах чисельність шкідника досягла або перевищує допустимий поріг шкідливості: в області на 4 тис. га вже проведено захист посівів від мишоподібних гризунів дозволеними родентицидами.


ШКІДНИКИ І ХВОРОБИ ОЗИМИХ ЗЕРНОВИХ КУЛЬТУР ТА РІПАКУ

В зв`язку із встановленням низьких температур та замерзанням грунтового покриву припинено розвиток захворювань та поширення шкідників на посівах сільськогосподарських культур.


Начальник відділу прогнозування

та фітосанітарної діагностики Т.Данілкова
Схожі:

Повідомлення про фітосанітарний стан сільськогосподарських культур на полях господарств Львівської області за листопад 2008 року станом на 30. 11. 2008 року погодно-кліматичні умови iconПовідомлення про фітосанітарний стан сільськогосподарських культур на полях господарств Львівської області станом на 10. 10. 2011 року погодно-кліматичні умови
Карпат випав сніг висотою до 10 см. Денна температура опустилась до 10°, а уночі до 0…5°, у горах до -2˚. Середньодекадна температура...
Повідомлення про фітосанітарний стан сільськогосподарських культур на полях господарств Львівської області за листопад 2008 року станом на 30. 11. 2008 року погодно-кліматичні умови iconПовідомлення про фітосанітарний стан сільськогосподарських культур на полях господарств Львівської області станом на 10. 05. 2011 року погодно-кліматичні умови
Наприкінці декади погодні умови покращились. Середньодекадна температура по м. Львову становила 9,7°С. Погодно-кліматичні умови були...
Повідомлення про фітосанітарний стан сільськогосподарських культур на полях господарств Львівської області за листопад 2008 року станом на 30. 11. 2008 року погодно-кліматичні умови iconПовідомлення про фітосанітарний стан сільськогосподарських культур на полях господарств Львівської області за грудень 2008 року станом на 29. 12. 2008 року погодно-кліматичні умови погода першого зимового місяця грудня
Погода першого зимового місяця грудня за своїм характером виявилась мінливою і цим була досить схожою на погоду листопада
Повідомлення про фітосанітарний стан сільськогосподарських культур на полях господарств Львівської області за листопад 2008 року станом на 30. 11. 2008 року погодно-кліматичні умови iconІнформація про фітосанітарний стан сільськогосподарських культур на полях господарств Львівської області станом на 31 жовтня 2008 року погодно-кліматичні умови
С. Місцями на поверхні ґрунту і в повітрі спостерігалися незначні приморозки 1-2 0С. Легкий дощ пройшов вночі 27 жовтня. Такий гідротермічний...
Повідомлення про фітосанітарний стан сільськогосподарських культур на полях господарств Львівської області за листопад 2008 року станом на 30. 11. 2008 року погодно-кліматичні умови iconІнформація про фітосанітарний стан сільськогосподарських культур у полях господарств львівської області станом на 25 березня 2008 року погодно- кліматичні умови
Температура повітря коливалася в межах від 2 до 12 градусів, максимум 15 вище нуля, лише в окремі дні на поверхні грунту і в повітрі...
Повідомлення про фітосанітарний стан сільськогосподарських культур на полях господарств Львівської області за листопад 2008 року станом на 30. 11. 2008 року погодно-кліматичні умови iconПовідомлення про фітосанітарний стан сільськогосподарських культур на полях господарств Львівської області станом на 10. 04. 2012 року погодно-кліматичні умови
Проте, вже починаючи з восьмого квітня, почалось поступове похолодання. Температура вдень піднімалась не вище °С, а вночі до °С,...
Повідомлення про фітосанітарний стан сільськогосподарських культур на полях господарств Львівської області за листопад 2008 року станом на 30. 11. 2008 року погодно-кліматичні умови iconПовідомлення про фітосанітарний стан сільськогосподарських культур на полях господарств Львівської області станом на 10. 08. 2010 року погодно-кліматичні умови
С знизилась до 18…28º, нічна – до 16…20ºС, щодоби спостерігались короткочасні дощі, іноді зливового характеру і з грозами. Починаючи...
Повідомлення про фітосанітарний стан сільськогосподарських культур на полях господарств Львівської області за листопад 2008 року станом на 30. 11. 2008 року погодно-кліматичні умови iconПовідомлення про фітосанітарний стан сільськогосподарських культур на полях господарств Львівської області за березень 2009 року станом на 31. 03. 2009 року погодно-кліматичні умови впродовж першого весняного місяця березня
Відмічається зростання рівня підгрунтових вод, у місцевостях з пониженим рельєфом спостерігається затоплення талими водами
Повідомлення про фітосанітарний стан сільськогосподарських культур на полях господарств Львівської області за листопад 2008 року станом на 30. 11. 2008 року погодно-кліматичні умови iconПовідомлення про фітосанітарний стан сільськогосподарських культур на полях господарств Львівської області станом на 25. 05. 2011 року погодно-кліматичні умови
Протягом цього періоду температура повітря коливалась від °С вночі до 13 °С вдень. Середньодобові показники термометра становили...
Повідомлення про фітосанітарний стан сільськогосподарських культур на полях господарств Львівської області за листопад 2008 року станом на 30. 11. 2008 року погодно-кліматичні умови iconПовідомлення про фітосанітарний стан сільськогосподарських культур на полях господарств Львівської області станом на 10. 07. 2009 року погодно-кліматичні умови
Місцями спостерігалась густі тумани (Золочівський район, зона Карпат). На сході області з 07 відмічено припинення опадів, встановлення...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи