Додаток №1 до наказу управління освіти і науки від 20. 04. 11 №500 Інформація про підсумки icon

Додаток №1 до наказу управління освіти і науки від 20. 04. 11 №500 Інформація про підсумки
Скачати 93.98 Kb.
НазваДодаток №1 до наказу управління освіти і науки від 20. 04. 11 №500 Інформація про підсумки
Дата конвертації06.04.2013
Розмір93.98 Kb.
ТипДодаток

Додаток №1

до наказу управління освіти і науки

від _20.04.11_ №_500_


Інформація про підсумки

обласного етапу історико-географічної експедиції

учнівської та студентської молоді

«Історія міст і сіл України»


З 1 березня по 1 квітня 2011 року були підведені підсумки ІІ (обласного) етапу історико-географічної експедиції учнівської та студентської молоді «Історія міст і сіл України».

Експедиція проводилась з метою виховання в учнівської та студентської молоді любові до рідного краю, шанобливого ставлення до його історії, духовної спадщини, бажання пізнати і вивчити історико-культурне надбання нашого народу.

На обласний тур конкурсу надійшло 44 роботи від міст, районів області з них на конкурс нарисів-описів – 34 роботи, на конкурс туристсько-краєзнавчих маршрутів або екскурсій – 10 робіт. Конкурсні матеріали надали можливість переконатись у тому, що автори пошуково-дослідницьких робіт з великим інтересом вивчають історію своїх населених пунктів, знайомляться з їх історичною та культурною спадщиною.

Активну і змістовну роботу з дослідження та висвітлення маловідомих сторінок історії населених пунктів області, розробки цікавих туристсько-краєзнавчих маршрутів та екскурсій провели юні пошуковці з міст: Алчевська, Первомайська, Ровеньки, Антрациту, Свердловська, Старобільського, Краснодонського районів, ЛОЦДЮТіК.

У конкурсних роботах висвітлені історичні події населених пунктів області, події Великої Вітчизняної війни, розвитку аграрних реформ на селі, деякі роботи були присвячені вивченню, розвитку, формуванню культурного, спортивного, освітнього середовища населених пунктів. Автори намагались пером та ілюстраціями відтворити красу рідного краю, показати його значущість у загальній історії держави, його неповторність, викликати бажання відвідати ті прекрасні місця.

Однією з найгостріших проблем сьогодення є занепад та зникнення селищ. Ці процеси зумовлені зміною пріоритетних напрямків економіки та сільського господарства, тому одним з найголовніших завдань юних туристів-краєзнавців є збереження відомостей про ці селища, їх історичних надбань та спадщини.

В роботі «с. Михайлівка» членів гуртка ДЮЦТЕК м. Алчевська (керівник Чумак Л.М.) розглядається становлення с. Михайлівка, процеси його історичного розвитку, основні події, що відбувалися протягом декількох століть.

З матеріалів місцевих жителів, музейних документів були записані легенди рідного краю, відомості про історичні події. Крім того у додатках надані документи, фотографії, які представлені в архівах краєзнавчих музеїв, приватних колекціях, а також фото сучасних пам’ятників, вулиць та місцевих жителів селища.

Під час відвідування селища використовувались такі методи як бесіди, опитування місцевих жителів, інтерв’ю, фотозйомка, пошук архівних документів, порівняльно-історичний аналіз, систематизація та узагальнення здобутої інформації.

На основі матеріалу, що був зібраний під час дослідження, в Алчевському центрі туризму екскурсій та краєзнавства юні екскурсоводи створили експозицію та провели цікаву екскурсію.

Заслуговує на увагу пошуково-дослідницька робота «Історія м. Первомайська» гуртківців центру позашкільної освіти м. Первомайська (керівник Вертеленко О.І.).

Члени гуртка досліджували історію виникнення міста Первомайська Луганської області, сумлінно вивчали архівні документи, знайомились з історією міста. Юні дослідники розкрили важливі суспільно-політичні віхи м. Первомайська визначили джерела першого письмового згадування про нього. Під час науково-дослідницької роботи гуртківці познайомились з видатними постатями міста, з їх життям та діяльністю. Здобуті історичні матеріали успішно використовуються в роботі з патріотичного виховання учнів у загальноосвітніх та позашкільних закладах.

«З глибини віків. Історія с. Давидо-Микільськ» так назвала свою роботу творча група краєзнавчого гуртка «Пошук» Давидо-Микільської ЗШ І-ІІ ступені Краснодонського району (керівник Чайка О.В.).

Члени гуртка продовжили вивчення історії рідного села, акцентували увагу на досліджені раніше не відомих періодів його становлення (вивчення «білих плям»). В результаті пошуку вони здобули навички збору та систематизації краєзнавчих матеріалів, вміння працювати з літературою, архівними документами.

Робота відрізняється від інших послідовним логічним викладом і відповідає умовам конкурсу.

Велику роботу з духовного відродження села провели учні ЗШ с. Красне Краснодонського району (керівник Сердюкова Н.В.). Назва роботи «Історія храму в історії села» говорить сама за себе. В цій роботі відображена пошуково-дослідницька діяльність учнів, які зібрали краєзнавчий матеріал про село, про храм протягом року. Під час пошукової роботи учні провели опитування жителів села та службовців храму. «Село Красне сьогодні відроджується завдяки відродженню храму, бо зруйнований храм – це перерваний зв'язок людини з Богом в окремому місці на землі, а місце це вимірюється тисячами людських душ» - такий висновок зробили юні краєзнавці після проведення кропіткої, творчої роботи.

Зібраний матеріал був переданий до сільської та центральної бібліотек. Цінність роботи у тому, що вона викликала неабиякий інтерес з боку місцевих істориків та краєзнавців.

Згідно програм, розроблених закладами, учасники експедиції «Історія міст і сіл України» використали екскурсійні можливості своїх населених пунктів, та розробили цікаві екскурсійні маршрути, через які отримають знання з історії рідних сіл та міст, відомості про історичні події та видатних людей свого краю.

Екскурсійний автобусній маршрут «Від «Колиски Донбасу» до Донбас-Арени», розроблений вихованцями гуртка Сєвєродонецького центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді (керівник Гуржий В.В.), присвячений Чемпіонату Європи по футболу, який відбудеться в 2012 році. Даний екскурсійний маршрут розрахований на широку масу учнів, його мета – популяризація історії Донбасу, знайомство з історією міст, які є гордістю цього краю: Лисичанськ, Артемівськ, Соледар, Горлівка, Донецьк. У роботі представлена корисна додаткова інформація, а також якісний ілюстративний матеріал.

Цікаву пізнавальну екскурсію «Луганськ. Вулицями старого міста» розробили і провели члени гуртка «Географи-краєзнавці» ЛОЦДЮТіК (керівник Сідєльнікова Т.В.). Гуртківці під час екскурсії відвідували визначні місця м. Луганська, пов’язані з іменами видатних синів, які прославили себе в тій чи іншій галузі (В. Даль, К. Гаскойн, М. Холоділін, О. Пархоменко тощо). Робота має пізнавальне значення, тому що містить цікаву інформацію про видатних людей, висвітлює їх внесок у розвиток рідного міста. Робота містить дуже якісний ілюстративний матеріал. Розроблена екскурсія рекомендована керівникам гуртків, шкіл і позашкільних закладів міста.

Серед розробок туристсько-краєзнавчих маршрутів заслуговує увагу краєзнавчий екскурсійний маршрут, присвячений видатним пам’ятникам місцевої культової архітектури та мистецтва ХVIII ст. «Святині землі Ровенецької – собори наших душ» членів гуртка «Живчик» СШ І-ІІІ ступені №3 м. Ровеньки (керівник Третякова Т.І.), а також одноденна краєзнавча екскурсія «Культові споруди м. Старобільська». Екскурсія розроблена членами гуртка «Пішохідний туризм та краєзнавство» Старобільського будинку творчості (керівник Нещерет А.А.). При складанні даних екскурсійних маршрутів була поставлена мета ознайомитися з культовими спорудами м. Старобільська та м.Ровеньки.

Гуртківці зібрали свідчення мешканців м. Ровеньки, м. Старобільська, сіл, працювали в місцевих краєзнавчих музеях, зустрілись зі священиками, зібрані матеріали поповнили експозиції шкільних музеїв.

Познайомити вихованців з практичною оздоровчою системою та змусити дитину замислитись над сенсом життя людини в природі – таку мету поставили члени туристського клубу «Горизонт» Свердловського центру дитячої та юнацької творчості (керівник Овчинников М.О.). Вони розробили туристсько-краєзнавчий маршрут «Заповідними стежками мудреця». Під час проведення екскурсійного маршруту гуртківці відвідали «Будинок здоров’я», ознайомились з оздоровчою системою Порфирія Іванова, провели практичні заняття під керівництвом інструктора. Залишаючи цей дім учні виносили із собою незабутні враження, розуміння того, що вчення П. Іванова має велике значення і в наш час, тому що несе в собі всі ознаки духовності: свободу, сенс життя, творчу активність, людяність, любов, відповідальність людини перед собою, природою, суспільством.

Подорожуючи мальовничими місцями юні краєзнавці краще пізнали минуле, порівняли із сьогоденням, заглянули у майбутнє і ще раз відчули який красивий, величний наш край Луганщина.

Оргкомітет звертає увагу на певні недоробки конкурсних матеріалів:

- недотримання вимог щодо оформлення робіт, згідно з положенням експедиції «Історія міст і сіл України» (об’єм робіт, відсутність розділів, склад авторської групи, керівників), (м. Свердловськ, м. Стаханов, Лутугинський, Перевальський, Білокуракинський р-ни);

- не витримані умови друку (Сватівський р-н);

- відсутні списки використаної літератури або неправильно оформлені посилення на письмові джерела (м. Стаханов, м. Алчевськ, Лутугінський р-н);

- зміст деяких робіт не завжди відповідає темі експедиції або відсутні власні експедиційні дослідження (м. Стаханов, Лутугинський р-н та ін.);

- не всі управління (відділи) освіти надіслали на адресу журі супроводжуючи документи (підсумкові накази, інформацію про проведення міського (районного) етапу та заявку на участь в обласному етапі експедиції).

Зауваження до оформлення заявок:

- просимо звернути увагу на невідповідність темі в заявці і в роботі;

- на титульному листі роботи вказувати «Нарис-опис» або «Туристсько-краєзнавчий маршрут»;

- кожна робота, що подається на обласний етап конкурсу повинна бути оформлена окремо від інших.

Враховуючи вищеназване, журі вирішило:

 1. Порушити клопотання про нагородження грамотами управління освіти і науки Луганської облдержадміністрації переможців обласного етапу Всеукраїнської історико-географічної експедиції учнівської та студентської молоді «Історія міст і сіл України» в 2010-2011 навчальному році:

за напрямом нарис-опис:

- Мордасова Дмитра, Скосирського Андрія, гуртківців Алчевського ДЮЦТЕК за роботу «Історія с. Михайлівка» (керівник Чумак Л. М.);

- Бражнік Дар’ю, Рудовського Дмитра, Чаусову Ганну, членів гуртка «Краєзнавець» НВК «Давидо-Микільська ЗОШ І-ІІ ст.» Краснодонського району за роботу «З глибини віків. Історія села Давидо-Микільськ» (керівник Чайка О. В.);

- Живолуп Дар’ю, Хорошевського Богдана, Живолуп Юлію, Живолуп Олександра, учнів Красної ЗОШ І-ІІ ст. Краснодонського району за роботу «Історія храму в історії села» (керівник Сердюкова Н. В.);

- Жигайлова Сергія, Вертеленко Марину, Сурова Андрія, членів туристсько-краєзнавчого гуртка Первомайського центру позашкільної освіти за роботу «Історія міста Первомайська» (керівник Вертеленко О. І.);

за напрямом туристсько-краєзнавчий маршрут:

- Шаманську Поліну, вихованку гуртка «Туристи-краєзнавці» Сєвєродонецького центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді за роботу «Від «Колиски Донбасу» до «Донбас-Арени» (керівник Гуржій В.А.);

- членів гуртка «Пішохідний туризм та краєзнавство» Старобільського будинку творчості за роботу «Культові споруди міста Старобільська» (керівник Нещерет А. А.);

- членів гуртка «Горизонт» Червонопартизанського центру дитячої та юнацької творчості за роботу «Заповітними стежками мудреця» (керівник Овчинников М.О.);

- вихованців гуртка «Географи-краєзнавці» Луганського обласного центру дитячо-юнацького туризму і краєзнавства, учнів Новосвітлівської гімназії Краснодонського району за роботу «Луганськ. Вулицями старого міста» (керівник Сідєльнікова Т.В.).

 1. Визначити лауреатами обласного етапу історико-географічної експедиції «Історія міст і сіл України» за 2010-2011 навчальний рік і нагородити дипломами Луганського обласного центру дитячо-юнацького туризму і краєзнавства такі групи, колективи, загони:

 • пошукову групу шкільного музею «Берегиня» Благівського НВК м. Ровеньки за роботу «Не має кращої землі, ніж та, що зветься рідним краєм» (керівник Стрюкова К.С.);

 • Піщуліну Дар’ю, Чередниченко Юлію, членів гуртка «Юні музеєзнавці» станції юних туристів м. Антрациту за роботу «О! Хороше!...» (керівники Щибря А.А., Чередниченко Л.М.);

 • учнів 10-б класу Сєвєродонецького НВК «Спеціалізована школа-колегіум На УКМА» роботу «Історія с. Шульгінки Луганської області» (керівник Шестопалова О.Ю.);

 • членів гуртка «Історики краєзнавці» Алчевського ДЮЦТЕК за роботу «Нарис з історії с. Чорнухіно» (керівник Ковальов А.В.);

 • членів шкільного краєзнавчого загону «Пошук» Червонопартизанської ЗШ І-ІІІ ступенів №1 м. Свердловська за роботу «Моє місто – місто Червонопартизанськ» (керівники Бут Ю.П., Бут І.І.);

 • членів гуртка «Краєзнавець» Дем’янівської ЗШ І-ІІ ступені Білокуракінського р-ну за роботу «Українське село – коріння народу» (керівник Шипілов В.А.);

 • Гречишкіна Сергія, учня 10-б класу СЗШ І-ІІІ ступенів №16 м. Сєвєродонецька за роботу «Історія с. Гречишкіно» (керівник Михайленко В.І.);

 • членів пошукової групи гуртка «Історичний» Мілуватської ЗОШ І-ІІІ ступенів Сватівського р-ну за роботу «Історія с. Мілуватка» (керівники Єрмоленко Р.О., Чорна І.О.);

 • членів історико-краєзнавчого гуртка Старобільської ЗОШ І-ІІ ступенів №1 за роботу «Старобільськ» (керівник Кобиляцький Ю.І.);

 • учнів Антрацитівської ЗОШ І-ІІ ступенів №14 за роботу «Селище шахтарської слави» (керівник Гнутов В.В.);

 • Коршунову Марію, ученицю 11 класу СЗШ № 6 м. Сєвєродонецька за розробку туристсько-краєзнавчого маршруту «Історичні пам’ятки Сєвєродонецька, пов’язані з будівництвом міста» (керівник Москаленко О.Ю.).

Начальникам управлінь (відділів) освіти міських рад та райдержадміністрацій інформацію Луганського обласного центру дитячо-юнацького туризму і краєзнавства про підсумки обласного етапу Всеукраїнської експедиції взяти до відома, активізувати роботу з вивчення історії міст і сіл свого регіону. Керівникам проектів вжити заходи щодо оформлення матеріалів відповідно до вимог Положення та умов експедиції.


Краєзнавчий відділ

Луганського обласного центру

дитячо-юнацького

туризму і краєзнавства

т. (0642) 33 62 09Схожі:

Додаток №1 до наказу управління освіти і науки від 20. 04. 11 №500 Інформація про підсумки iconДодаток №1 до наказу управління освіти І науки від "13" 12. 201 1 р. №1712 інформація про підсумки обласного конкурсу
Луганської облдержадміністрації, Луганського обласного центру дитячо-юнацького туризму і краєзнавства з 6 по 12 грудня 2011 року...
Додаток №1 до наказу управління освіти і науки від 20. 04. 11 №500 Інформація про підсумки iconНаказ №227 Про підсумки обласного гуманітарного конкурсу «Космічні фантазії» виписка з наказу Додаток до наказу головного управління освіти і науки облдержадміністрації від 27. 03. 2013 №227 Список
Космічні фантазії, нагороджених дипломами Івано-Франківського обласного державного центру науково-технічної творчості учнівської...
Додаток №1 до наказу управління освіти і науки від 20. 04. 11 №500 Інформація про підсумки iconПро проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін у 2011 2012 навчальному році
Головного управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації від 5 листопада 2002 року №317, на виконання наказу Міністерства...
Додаток №1 до наказу управління освіти і науки від 20. 04. 11 №500 Інформація про підсумки iconДодаток 2 до наказу головного управління освіти І науки від «2 0» січня 2010 р. №26 положення про обласний математичний фестиваль
Організаторами фестивалю є Головне управління освіти і науки Львівської обласної держадміністрації, Дрогобицький державний педагогічний...
Додаток №1 до наказу управління освіти і науки від 20. 04. 11 №500 Інформація про підсумки iconНаказ №203 Про зміни і доповнення до наказу №196 від 26. 10. 09р «Про проведення учнівських олімпіад з базових навчальних предметів у 2009-2010н р»
На виконання наказу Міністерства освіти і науки України №996 від 30. 10. 09 р «Про тимчасове призупинення навчального процесу у навчальних...
Додаток №1 до наказу управління освіти і науки від 20. 04. 11 №500 Інформація про підсумки iconНаказ №148-ц Про внесення змін до наказу управління освіти Миколаївської міської ради від 13. 03. 2013 №141
На підставі наказу управління освіти І науки Миколаївської облдержадміністрації від 19. 03. 2013 №72 «Про внесення змін до управління...
Додаток №1 до наказу управління освіти і науки від 20. 04. 11 №500 Інформація про підсумки iconДодаток 1 до наказу по відділу освіти від 03. 09. 12 року №318 І
«Про загальну середню освіту», наказу Міністерства освіти і науки України від 20. 07. 04 р. №601 «Про затвердження Положення про...
Додаток №1 до наказу управління освіти і науки від 20. 04. 11 №500 Інформація про підсумки iconРішення колегії головного управління освіти і науки Львівської облдержадміністрації
Лоіппо на виконання наказу Міністерства освіти І науки, молоді та спорту України №69 від 26. 01. 2012 року «Про створення авторських...
Додаток №1 до наказу управління освіти і науки від 20. 04. 11 №500 Інформація про підсумки iconДодаток до наказу Головного управління освіти і науки облдержадміністрації від 27. 01. 2012 №26 Графік проведення олімпіад

Додаток №1 до наказу управління освіти і науки від 20. 04. 11 №500 Інформація про підсумки iconНаказ № м. Прилуки Про підсумки проведення районного туру Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості
Про Всеукраїнський конкурс учнівської творчості”, відповідно листа Міністерства освіти і науки України від 13. 10. 2010р.№1-9-715,...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи