Дубневич львівська обласна рада ярослав Васильович Депутат icon

Дубневич львівська обласна рада ярослав Васильович Депутат
Скачати 66.15 Kb.
НазваДубневич львівська обласна рада ярослав Васильович Депутат
Дата конвертації02.02.2013
Розмір66.15 Kb.
ТипДокументи

ДУБНЕВИЧ ЛЬВІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА

Ярослав Васильович Депутат

Україна, 79020, м. Львів, вул. Лазаренка, 1А, оф. 13, dubnevych.yaroslav@gmail.com

№ 497 від 12.11.2012 р.

Начальнику головного фінансового управління Львівської обласної державної адміністрації

п. О.Демківу


Депутатське звернення


Щодо вирішення питання

регулярного безкоштовного підвезення

до місця навчання і додому дітей дошкільного віку, учнів

та педагогічних працівників у Самбірському районі Львівської області


До мене неодноразово упродовж останніх двох тижнів зверталися мешканці Самбірського району Львівської області зі скаргами на відсутність пального для шкільних автобусів.

Самбірчани масово скаржаться на те, що внаслідок відсутності підвозу дітей до школи, діти добираються у школу хто як може - хто на велосипеді, кого батьки везуть, хто в школу не ходить, бо на рейсовий треба вставати о 5 ранку.

Чимало учнів просто пропускають уроки, адже відстані до навчальних закладів інколи перевищують 15 км. Жителі Самбірщини попереджають про те, що вони готові вийти на мітинги та протести.

Як відомо, організація регулярного безкоштовного підвезення учнів до місць навчання і додому є складовою частиною забезпечення реалізації прав громадян на здобуття загальної середньої освіти.

Відповідно до ч. 1 ст. 14 Закону України «Про освіту» місцеві органи державної виконавчої влади та органи місцевого самоврядування здійснюють державну політику в галузі освіти і в межах їх компетенції забезпечують у сільській місцевості регулярне безкоштовне підвезення до місця навчання і додому дітей дошкільного віку, учнів та педагогічних працівників.

Відповідно до абз. 22 розділу 3 Основних засад розвитку соціальної сфери села, схвалених Указом Президента України від 20 грудня 2000 р. № 1356, створення комфортного життєвого середовища, належних умов праці і відпочинку сільського населення забезпечуватиметься шляхом розвитку галузей соціальної інфраструктури села, що передбачає зокрема у сфері освіти, забезпечення місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування безумовного виконання положень законодавства щодо регулярного безкоштовного підвезення до місця навчання і додому дітей дошкільного віку, учнів та педагогічних працівників у сільській місцевості.

Відповідно до п. 7 ч. 1 Указу Президента України від 09 жовтня 2001 № 941 «Про додаткові заходи щодо забезпечення розвитку освіти в Україні», Кабінету Міністрів України доручено здійснити заходи щодо вирішення питань забезпечення регулярного підвезення учнів та працівників загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладів у сільській місцевості до місця навчання, роботи і додому.

Відповідно до п. 31 Національної доктрини розвитку освіти, затвердженої Указом Президента України від 17 квітня 2002 року № 347, в частині забезпечення умов для педагогічної, науково-педагогічної та наукової діяльності педагогічних і науково-педагогічних працівників, умов для навчання учнів і студентів, а також соціального захисту учасників навчально-виховного процесу є найважливішим напрямом державної політики у галузі освіти. Громадянам, які навчаються, гарантується: регулярне безоплатне підвезення у сільській місцевості до місця навчання і додому дітей дошкільного віку, учнів та педагогічних працівників.

Відповідно до абз. 7 розділу 6 Державної цільової програми розвитку українського села на період до 2015 року, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 19 вересня 2007 року № 1158 у сфері розвитку освіти державна підтримка спрямовується на забезпечення: регулярного безоплатного підвезення до місць навчання і додому дітей шкільного віку та педагогічних працівників у сільській місцевості.

Відповідно до п. 5.1 розділу 5 Програми діяльності Кабінету Міністрів України “Подолання впливу світової фінансово-економічної кризи та поступальний розвиток”, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України № 1107 від 20.12.2008 в розділі “Загальна середня освіта”, забезпечення регулярного підвезення учнів та педагогічних працівників у сільській місцевості до місць навчання, роботи і додому покладається на обласні, Київську та Севастопольську міські державні адміністрації на 2010-2012 роки.

Відповідно до пп. 4 п. 3 Рекомендацій парламентських слухань на тему: “Запровадження 12-річної загальної середньої освіти в Україні: проблеми та шляхи їх подолання”, схвалених постановою Верховної Ради України від 6 липня 2010 року №2441, місцевим органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування, при формуванні бюджетів на 2011 рік та на наступні роки передбачити кошти на фінансування регіональних програм розвитку дошкільної освіти; придбання та поставки шкільних автобусів для підвезення учнів та педагогів сільської місцевості, які проживають за межею пішохідної доступності, до місць навчання, роботи і додому.

Відповідно до галузевої угоди між Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України та центральним комітетом Профспілки працівників освіти і науки України на 2011–2015 роки, Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України зобов’язується сприяти вирішенню питань щодо регулярного безоплатного підвезення у сільській місцевості до місця роботи і додому педагогічних працівників, а сторони цієї Угоди рекомендують керівникам закладів та установ освіти і науки вживати заходів, спрямованих на забезпечення у сільській місцевості регулярного безкоштовного підвезення педагогічних працівників до місця роботи і додому.

Окрім цього, згідно з Державною цільовою соціальною програмою “Шкільний автобус”, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 16.01.2003 № 31 (у редакції постанов Кабінету Міністрів України від 09.06.2011 № 614 та від 08.02.2012 № 68), передбачено регулярне і безоплатне перевезення учнів, дітей та педагогічних працівників дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів у сільській місцевості та малих монофункціональних містах, селищах до місця навчання, роботи і додому.

Вищезазначений перелік законів та нормативних актів засвідчує посадових осіб місцевих державних адміністрацій постійно вживати заходи та здійснювати контроль за регулярним і безоплатним перевезенням учнів та дітей у сільській місцевості, в тому числі і на Самбірщині.

До основних завдань головного фінансового управління Львівської обласної державної адміністрації належить здійснення загальної організації та управління виконанням обласного бюджету, координація діяльності учасників бюджетного процесу з питань виконання бюджету.

Відповідно до ч.1 ст.12 Закону України “Про статус депутатів місцевих рад”, депутат місцевої ради розглядає пропозиції, заяви і скарги громадян, які надійшли до нього, вживає заходів до їх своєчасного, обґрунтованого вирішення, вивчає причини, які породжують скарги громадян, і вносить свої пропозиції щодо їх усунення до органів місцевого самоврядування, до місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ і організацій, об'єднань громадян; систематично веде прийом громадян.

Відповідно ч.4 ст. 12 Закону України “Про статус депутатів місцевих рад”, місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації державної і комунальної форм власності, їх посадові особи зобов'язані сприяти депутатові місцевої ради в організації прийому громадян, розгляді їх пропозицій, заяв, скарг, у створенні інших необхідних для його депутатської діяльності умов.

Відповідно до ч. 2 ст. 13 Закону України “Про статус депутатів місцевих рад”, місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування та їх посадові особи, а також керівники правоохоронних та контролюючих органів, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, розташованих на території відповідної ради, до яких звернувся депутат місцевої ради, зобов'язані у десятиденний строк розглянути порушене ним питання та надати йому відповідь.

Відповідно до ч. 3 ст. 11 Закону України “Про статус депутатів місцевих рад”, при здійсненні депутатських повноважень депутат місцевої радимає право вимагати усунення порушень законності і встановлення правового порядку.


^ Враховуючи вищезазначене та керуючись Законом України “Про статусдепутатів місцевих рад” прошу Вас:

  1. Прошу утворити відповідну робочу групуз працівниківголовного фінансового управління Львівської обласної державної адміністрації для вивчення ситуації, що склалася зі зривомрегулярного та безкоштовного підвезення до місця навчання і додому дітей дошкільного віку, учнів та педагогічних працівників у Самбірському районі Львівської області та вжити невідкладних управлінських заходів з вирішення даного питання.

  2. Відібрати службові пояснення у начальника та інших посадових осіб районного фінансового управління Самбірської районної державної адміністрації щодо причетності до зриву регулярного та безкоштовного підвезення до місця навчання і додому дітей дошкільного віку, учнів та педагогічних працівників у Самбірському районі Львівської області та вжити до них заходів дисциплінарного впливу.

  3. Розглянути на колегії головного фінансового управління Львівської обласної державної адміністрації ситуацію, що склалася зі зривом регулярного та безкоштовного підвезення до місця навчання і додому дітей дошкільного віку, учнів та педагогічних працівників у Самбірському районі Львівської області та вжити заходів з недопущення подібних ситуацій у інших районах області.

  4. Проінформувати мене за результатами розгляду вимог № 1, № 2, № 3 даного звернення.


Відповідь на звернення прошу надіслати на адресу: 79020, м.Львів, вул. Ак. Є. Лазаренка, 1А, оф. 13, депутату Я.Дубневичу.


З повагою, Ярослав ДубневичСхожі:

Дубневич львівська обласна рада ярослав Васильович Депутат iconДубневич львівська обласна рада ярослав Васильович Депутат

Дубневич львівська обласна рада ярослав Васильович Депутат iconДубневич львівська обласна рада ярослав Васильович Депутат

Дубневич львівська обласна рада ярослав Васильович Депутат iconДубневич львівська обласна рада ярослав Васильович Депутат

Дубневич львівська обласна рада ярослав Васильович Депутат iconДубневич львівська обласна рада ярослав Васильович Депутат

Дубневич львівська обласна рада ярослав Васильович Депутат iconДубневич львівська обласна рада ярослав Васильович Депутат

Дубневич львівська обласна рада ярослав Васильович Депутат iconДубневич львівська обласна рада ярослав Васильович Депутат Україна, 79008, м. Львів, вул. Братів Рогатинців, 18

Дубневич львівська обласна рада ярослав Васильович Депутат iconДубневич львівська обласна рада ярослав Васильович Депутат
В. Мотренко 81450, Львівська область, Самбірський район, с. П'яновичі Селищному голові смт. Дубляни
Дубневич львівська обласна рада ярослав Васильович Депутат iconДубневич львівська обласна рада ярослав Васильович Депутат
Ректору Українського Католицького Університету владиці Борису Гудзяку вул. Іл. Свєнціцького, 17, м. Львів, 79011
Дубневич львівська обласна рада ярослав Васильович Депутат iconДубневич львівська обласна рада ярослав Васильович Депутат
До мене неодноразово упродовж останніх двох тижнів зверталися мешканці Самбірського району Львівської області зі скаргами на відсутність...
Дубневич львівська обласна рада ярослав Васильович Депутат iconДубневич львівська обласна рада ярослав Васильович Депутат
До мене неодноразово упродовж останніх двох тижнів зверталися мешканці Самбірського району Львівської області зі скаргами на відсутність...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи