Постанова іменем україни ухвалою Судової палати у господарських справах icon

Постанова іменем україни ухвалою Судової палати у господарських справах
Скачати 65.82 Kb.
НазваПостанова іменем україни ухвалою Судової палати у господарських справах
Дата конвертації07.02.2013
Розмір65.82 Kb.
ТипПостановаВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(ухвалою Судової палати у господарських справах
Верховного Суду України від 11.03.2010
відмовлено у порушенні провадження з перегляду)

10 листопада 2009 р. N 11-07/2285-7/115/09

Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:

  

Дроботової Т.Б. -головуючого

Волковицької Н.О.

Рогач Л.І. 

за участю представників сторін: 

позивача 

не з'явився, про час і місце слухання справи повідомлений належним чином 

відповідача 

не з'явився, про час і місце слухання справи повідомлений належним чином 

розглянувши у відкритому судовому засіданні касаційну скаргу 

Закритого акціонерного товариства "Виробнича мережа Дніпро" 

на постанову 

від 17.06.2009 року Запорізького апеляційного господарського суду 

у справі 

N 11-07/2285-7/115/09 господарського суду Запорізької області 

за позовом 

Закритого акціонерного товариства "Виробнича мережа Дніпро" 

до 

Енергодарської міської ради 

про  

визнання частково недійсним рішення N 40 від 14.12.2007 року В С Т А Н О В И В:

Закрите акціонерне товариство "Виробнича мережа Дніпро" звернулось до господарського суду Запорізької області з позовом до Енергодарської міської ради про визнання частково недійсним рішення N 40 двадцять третьої сесії Енергодарської міської ради від 14.12.2007 року.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що пункт 3 рішення Енергодарської міської ради від 14.12.2007 року в частині встановлення розміру орендної плати за земельну ділянку площею 0,0725 га порушує права позивача, оскільки перешкоджає оформленню права користування земельною ділянкою на якій розташований об'єкт нерухомості, що належить позивачу на праві власності.

Рішенням господарського суду Запорізької області від 05.05.2009 року у позові відмовлено.

За апеляційною скаргою Закритого акціонерного товариства "Виробнича мережа Дніпро" судове рішення переглянуте в апеляційному порядку і постановою Запорізького апеляційного господарського суду від 17.06.2009 року залишене без змін з тих самих підстав.

Не погоджуючись з прийнятими судами попередніх інстанцій рішенням та постановою Закрите акціонерне товариство "Виробнича мережа Дніпро" звернулось з касаційною скаргою до Вищого господарського суду України, в якій просить скасувати рішення господарського суду Запорізької області від 05.05.2009 року та постанову Запорізького апеляційного господарського суду від 16.06.2009 року і визнати частково недійсним рішення Енергодарської міської ради Запорізької області від 14.12.2007 року.

Скаржник вважає, що рішення та постанова прийняті з порушенням норм матеріального та процесуального права.

На думку Закритого акціонерного товариства "Виробнича мережа Дніпро" судами попередніх інстанцій приймаючи до уваги той факт, що рішенням Енергодарської міської ради N 5 від 14.04.99 року при проведенні розрахунку орендної плати за користування земельною ділянкою визначене цільове використання землі - торгівля іншими товарами з коефіцієнтом 2,5, в той час як відповідно до довідки за N 29/177 з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України основним видом діяльності товариства є надання послуг, і розрахунок орендної плати за користування земельною ділянкою слід розраховувати за коефіцієнтом 1,5.

Заслухавши суддю -доповідача, перевіривши наявні матеріали справи на предмет правильності юридичної оцінки обставин справи та повноти їх встановлення в рішенні та постанові у даній справі, колегія суддів вважає, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до вимог статей 108, 111-7 Господарського процесуального кодексу України, касаційна інстанція рішення місцевих господарських судів та постанови апеляційних господарських судів переглядає за касаційною скаргою (поданням) та на підставі встановлених фактичних обставин справи перевіряє застосування судом першої чи апеляційної інстанції норм матеріального і процесуального права.

Як вбачається із матеріалів справи предметом спору у даному випадку є визнання частково недійсним рішення N 40 двадцять третьої сесії Енергодарської міської ради від 14.12.2007 року в частині встановлення орендної плати.

Судами попередніх інстанцій встановлено, що Закрите акціонерне товариство "Виробнича мережа Дніпро" 17.05.2006 року звернулось з клопотанням до Енергодарської міської ради про продаж земельної ділянки площею 0,0725 га, що розташована в м. Енергодар по вулиці Будівельників, 12, на якій знаходиться будівля магазину "Оксана", власником якого є саме Закрите акціонерне товариство "Виробнича мережа Дніпро".

На засіданні 6 сесії Енергодарської міської ради прийнято рішення від 03.08.2006 року N 24 про надання дозволів на складання проекту відведення земельних ділянок.

На підставі зазначеного рішення між ЗАТ "Виробнича мережа Дніпро" та ТОВ Козацькі землі ЛТД" було укладено договір N 60 про розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки від 05.09.2006 року. Даний проект пройшов державну землевпорядну експертизу та відповідає законодавчо встановленим нормам.

03.12.2007 року позивач звернувся до відповідача з клопотанням про надання в оренду терміном на п'ять років земельну ділянку, яка розташована за адресою: м. Енергодар, вул. Будівельників, 12А, а також для затвердження проекту землеустрою щодо відведення даної земельної ділянки.

14.12.2007 року сесією Енергодарської міської ради прийнято рішення N 40 "Про надання в оренду земельної ділянки ЗАТ "Виробнича мережа "Дніпро" (пр. Будівельників, 12а).

Згідно вказаного рішення затверджено Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки, розташованої в м. Енергодар по проспекту Будівельників, 12а; надано ЗАТ "Виробнича мережа Дніпро" в оренду строком на 5 (п'ять) років площею 0,0725 га, з земель житлової та громадської забудови, для експлуатації та обслуговування об'єкта нерухомого майна (будівля магазину "Оксана"), за цільовим використанням -комерційне використання, роздрібна торгівля та комерційні послуги; встановлено розмір орендної плати за земельну ділянку площею 0,0725 га 4422,50 грн. на рік, в розрахунку за 1 кв. м земельної ділянки -6,10 грн.

Розрахунок орендної плати зроблено на підставі Рішення Енергодарської міської ради N 5 від 14.04.99 року "Про розмір орендної плати".

При проведенні розрахунку орендної плати за користування земельною ділянкою приймалось до уваги цільове використання земельної ділянки, як при торгівлі іншими товарами - коефіцієнт 2,5 (таб.1 "Методики розрахунку орендної плати за землю", діє на підставі Рішення N 5 Енергодарської міської ради від 14.10.99 року - діє на даний час. )

Відмовляючи у задоволенні позовних вимог суди попередніх інстанцій виходили з того, що розмір орендної плати за землю проводиться відповідно до Методики розрахунку орендної плати за землю, яка прийнята та затверджена рішенням Енергодарської міської ради від 14.04.99 року N 5, розроблена на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 23.03.95 року N 213.

Згідно з положеннями методики, орендна плата розраховується по формулі в якій застосовуються коефіцієнти: функціональне використання землі; місцезнаходження земельної ділянки; ставка земельного податку; вартість затрат на оформлення, зберігання у архіві документації; норма прибутку та податок на додану вартість.

Відповідно до методики, земельна ділянка під магазином "Оксана" має функціональне використання - торгівля іншими товарами, в т. ч. хлібом, тому носить коефіцієнт 2,5.

Оскільки грошову оцінку земель не проведено, то згідно статті 21 Закону України "Про оренду землі" (станом на 2007 рік), річна орендна плата за земельні ділянки, які перебувають у державній або комунальній власності, надходить до відповідних бюджетів, розподіляється і використовується відповідно до закону і не може бути меншою трикратного розміру земельного податку, що встановлюється Законом України "Про плату за землю".

За таких обставин суди дійшли обґрунтованого висновку, що при наданні в орендне користування земельної ділянки її власник враховує не основний вид діяльності майбутнього землекористувача, а з якою ціллю вказана земельна ділянка надається в оренду.

Подальша передача позивачем в оренду об'єкту нерухомості -магазину "Оксана" не змінює цільове використання цього об'єкту нерухомості -роздрібна торгівля в магазині "Оксана". Більш того, суди вірно зазначили, що в оренду буде передана товариством його власність, а не земля, яку він орендує у відповідача.

Крім того, спростовано судами попередніх інстанцій та матеріалами справи твердження позивача про те, що основним видом діяльності товариства є надання послуг, а відтак і коефіцієнт повинен бути застосований 1,5 %, оскільки статутом товариства передбачено, що метою та предметом діяльності товариства є, зокрема, оптова торгівля та посередництво у торгівлі.

Таким чином, матеріали справи свідчать, що господарські суди попередніх інстанцій в порядку статті 43, 101 Господарського процесуального кодексу України всебічно, повно і об'єктивно розглянули в судовому процесі всі обставини справи в їх сукупності; дослідили, встановили та надали юридичну оцінку наданим сторонами доказам та дійшли обґрунтованого висновку про відмову у задоволенні позовних вимог.

Твердження заявника про порушення судом норм матеріального та процесуального права не знайшли свого підтвердження, суперечать матеріалам справи та зводяться до переоцінки доказів, що відповідно статті 1117 Господарського процесуального кодексу України не входить до компетенції касаційної інстанції, в зв'язку з чим підстав для зміни чи скасування рішення та постанови у даній справі колегія суддів не вбачає.

На підставі викладеного, керуючись статтями 111-5, 111-7, пунктом 1 статті 111-9, статтею 111-11 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України

П О С Т А Н О В И В:

Рішення господарського суду Запорізької області від 05.05.2009 року

та постанову Запорізького апеляційного господарського суду від 17.06.2009 року у справі N 11-07/2285-7/115/09 господарського суду Запорізької області залишити без змін.

Касаційну скаргу Закритого акціонерного товариства "Виробнича мережа Дніпро" залишити без задоволення.

 

© Інформаційно-аналітичний центр «ЛІГА», 1991 - 2011
© ТОВ «ЛІГА:ЗАКОН», 2007 - 2011

Схожі:

Постанова іменем україни ухвалою Судової палати у господарських справах iconРішення іменем україни 14 жовтня 2009 року м. Київ
Колегія суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України у складі
Постанова іменем україни ухвалою Судової палати у господарських справах iconРішення від 25 листопада 2009 р. Про поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та відшкодування моральної шкоди Колегія суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України в складі
Колегія суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України в складі
Постанова іменем україни ухвалою Судової палати у господарських справах iconРішення щодо особа 1 Цим вироком особа 1, інформація 1 народження, такий, що судимості не має
Колегія суддів Судової палати у кримінальних справах Верховного Суду України в складі
Постанова іменем україни ухвалою Судової палати у господарських справах iconРішення 30 вересня 2009 року Колегія суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України в складі: головуючого Лященко Н. П
А 2, особа 3 про визнання членом сім'ї власника житлового будинку та визнання права користування житловим будинком за касаційною...
Постанова іменем україни ухвалою Судової палати у господарських справах iconВищий господарський суд україни постанова іменем україни 19 серпня 2009 року Справа n 31/329
Заступника прокурора м. Києва в інтересах держави в особі Київської міської ради
Постанова іменем україни ухвалою Судової палати у господарських справах iconРезолюція 7-го Всеукраїнського з’їзду якості
України, Міністерства інфраструктури України, Міністерства екології та природних ресурсів України, мнс україни, Національної академії...
Постанова іменем україни ухвалою Судової палати у господарських справах iconПостанова іменем України з квітня 2009 року м. Івано-Франківськ
Франківську справу за адміністративним позовом П.І. Б. до інспектора Тисменицького вдаі україни в Івано-Франківській області Мандара...
Постанова іменем україни ухвалою Судової палати у господарських справах iconПостанова іменем України з квітня 2009 року м. Івано-Франківськ
Франківську справу за адміністративним позовом П.І. Б. до інспектора Тисменицького вдаі україни в Івано-Франківській області Литвина...
Постанова іменем україни ухвалою Судової палати у господарських справах iconПостанова іменем України 05 березня 2009 року м. Івано-Франківськ
Франківську справу за адміністративним позовом П.І. Б. до вдаі м.Івано-Франківська про скасування постанови по справі про адміністративне...
Постанова іменем україни ухвалою Судової палати у господарських справах iconПостанова іменем України 17 березня 2009 року м.Івано-Франківськ
Франківську справу за адміністративним позовом П.І. Б. до вдаі м.Івано-Франківська про визнання протиправною та скасування постанови...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи