Урок алгебри в 10 класі з використанням еом тема: Застосування похідної до дослідження функції та побудова графіків. Мета уроку icon

Урок алгебри в 10 класі з використанням еом тема: Застосування похідної до дослідження функції та побудова графіків. Мета уроку




Скачати 36.37 Kb.
НазваУрок алгебри в 10 класі з використанням еом тема: Застосування похідної до дослідження функції та побудова графіків. Мета уроку
Дата конвертації24.04.2013
Розмір36.37 Kb.
ТипУрок

Урок алгебри в 10 класі з використанням ЕОМ


Тема: Застосування похідної до дослідження функції та побудова графіків.

Мета уроку.

Освітня: закріпити вміння і навички застосування похідної, навчити використовувати електронні таблиці Excel для побудови графіків.

Розвиваюча: розвивати алгоритмічне мислення учнів під час дослідження функцій за допомогою алгоритмів.

Виховна: виховувати культуру машинної графіки, естетику побудови графіків функцій, інтерес до предметів, показати широту застосування ЕОМ до розв’язання прикладних задач.

^ Тип уроку: інтегрований урок формування умінь і навичок з елементами дослідження та порівняння.

Хід уроку:

І. Організаційний момент.

Сьогодні у нас урок алгебри з використанням комп’ютерів. Застосовуючи накопичені знання з інформатики, а це опрацювання інформації в електронних таблицях Excel та алгоритмічний підхід до розв’язування задач, спробуємо відому вам теоретичну базу про дослідження функцій представити у вигляді алгоритму, та побудувати в табличному редакторі графіки запропонованих функцій.

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

  • Перш, ніж побудувати графік функції, її необхідно дослідити, а схему дослідження оформимо у вигляді алгоритму.

(Алгоритм складається колективно, під час фронтального опитування або по -бажанню, одним учнем.)

Алгоритм дослідження функції:

  1. Знайти область визначення функції.

  2. Знайти точки перетину з осями координат

  3. Дослідити функцію на парність, непарність, періодичність

  4. Знайти інтервали зростання і спадання функції

  5. Знайти точки екстремуму функції.

  6. Побудувати графік функції.

А оскільки для побудови графіків ми будемо застосовувати ЕОМ, то згадаємо:

  • Що являють собою ЕТ Excel ?

  • Як вводиться інформація в таблиці?

  • Як задаються формули і виконуються обчислення?

ІІІ. Формування вмінь та навичок розв’язувати вправи з даної теми.

  1. Дослідити функцію і побудувати графік

(Розв’язується біля дошки з колективним обговоренням)

y = 9x2(1 – x)

    1. Область визначення D(y) = R

Точки перетину з осями координат: x = 0; y = 0

y = 0; x1 =0; x2 = 1

    1. функція не парна, ні непарна, неперіодична.

    2. Знайдемо інтервали зростання і спадання функції і точки екстремуму


y′ = 18x – 27x2;

y′ = 9x(2 – 3x); y′ = 0; 9x(2 – 3x) = 0; x1 = 0; x2 =2/3





y′

-- + --

y 0 2/3

min max

y(0) = 0; y(2/3) = 4/3


    1. Графік даної функції матиме вигляд:




y 4/3





0 2/3 1 x


Тепер побудуємо графік даної функції на комп’ютері:

  1. Відкриємо табличний редактор Excel.

  2. У рядок 1 ввести значення аргументу з кроком 0,25

  3. У рядок 2 ввести формулу функції, одержати відповідні значення функції

  4. Вийти в меню, вибрати режим “графік”

Після виконання поставлених завдань на екрані з’являється графік даної функції.


x

-1

-0,75

-0,5

-0,25

0

0,25

0,5

0,75

1

y

18

8,859375

3,375

0,703125

0

0,421875

1,125

1,265625

0





Порівняємо зображення на екрані з графіком, побудованим в зошитах.


  1. Самостійне розв’язування вправ.

Учні отримують індивідуальні завдання за різним рівнем складності. Кожен учень обирає приклад за своїм рівнем)

Рівень А:



Рівень Б:



Рівень В:




При наявності часу розв’язання записується на дошці, по одному прикладу з кожного рівня, будується графік. Точність і правильність побудови перевіряється за допомогою ЕОМ.

Проводиться оцінювання роботи учнів.

ІV. Підсумки уроку.

Підкреслюється ефективність використання ЕТ під час побудови графіків функцій; повторення алгоритму дослідження функцій.

V. Домашнє завдання: дослідити функції і побудувати графіки не розв’язані на уроці з обраного рівня.



Схожі:

Урок алгебри в 10 класі з використанням еом тема: Застосування похідної до дослідження функції та побудова графіків. Мета уроку iconУрок алгебри та початків аналізу в 11 класі. Тема уроку
Тема уроку: „Застосування визначеного інтегралу до розв’язування задач геометричного, фізичного та економічного змісту”
Урок алгебри в 10 класі з використанням еом тема: Застосування похідної до дослідження функції та побудова графіків. Мета уроку iconУрок алгебри у 8 класі. Тема уроку. Квадратні рівняння Мета уроку: формувати уміння розв'язувати квадратні рівняння. Тип уроку: комбінований. Хід уроку
Повідомлення теми і мети. Здійснення мотивації навчаль­но-пізнавальної діяльності учнів. Урок проводиться в формі подорожі до Єгипетської...
Урок алгебри в 10 класі з використанням еом тема: Застосування похідної до дослідження функції та побудова графіків. Мета уроку iconУрок з алгебри в 9 класі Тема. Найпростіші перетворення графіків функцій. Мета. Розвивати уміння учнів узагальнювати та систематизувати знання
Перш ніж почнеться урок, зверніть, будь ласка, увагу на маленький файл: у ньому лежать пелюстки квітів, жовтого, червоного та рожевого...
Урок алгебри в 10 класі з використанням еом тема: Застосування похідної до дослідження функції та побудова графіків. Мета уроку iconУрок по темі "Похідна функції". Тема уроку. Похідна. Фізичний і геометричний зміст похідної
Продовжувати формувати навики застосування формул і правил диференціювання при розв'язуванні вправ, підготувати учнів до контрольної...
Урок алгебри в 10 класі з використанням еом тема: Застосування похідної до дослідження функції та побудова графіків. Мета уроку iconУрок на тему: Застосування похідної до розв’язуваня задач. Усе, що я пізнаю, я знаю, для чого це мені потрібно, де і як я можу ці знання застосувати. В. Кальпатрик
Мета уроку: ознайомити учнів з різними типами прикладних задач та методами їх розв’язування за допомогою похідної; формувати уміння...
Урок алгебри в 10 класі з використанням еом тема: Застосування похідної до дослідження функції та побудова графіків. Мета уроку iconУрок позакласного читання у 2 класі Тема: Вірші поетичні картинки природи. Тип уроку : Комбінований урок з використанням інтерактивних методів навчання та іктн. Мета
Тип уроку: Комбінований урок з використанням інтерактивних методів навчання та іктн
Урок алгебри в 10 класі з використанням еом тема: Застосування похідної до дослідження функції та побудова графіків. Мета уроку iconФрагмент уроку на тему: Перетворення графіків функції. Мета
Любі Друзі! Сьогодні ми з Вами будемо продовжувати формувати вміння і навички перетворення графіків функції
Урок алгебри в 10 класі з використанням еом тема: Застосування похідної до дослідження функції та побудова графіків. Мета уроку iconУрок з допомогою програми gran-1 Тема уроку. Перетворення графіків функцій
Мета уроку: формувати вміння виконувати нескладні перетворення графіків функцій; виховувати в учнів графічну культуру
Урок алгебри в 10 класі з використанням еом тема: Застосування похідної до дослідження функції та побудова графіків. Мета уроку iconУрок №3 Тема уроку: Задачі, які приводять до поняття похідної. Поняття похідної Вчитель математики Кравчук Г. Т
Ввести поняття похідної та з’ясувати її механічний, геометричний та економічний зміст
Урок алгебри в 10 класі з використанням еом тема: Застосування похідної до дослідження функції та побудова графіків. Мета уроку iconУрок-презентація з алгебри в 10-б класі «Функції,графіки, їх властивості» Провела: Сахацька Л. Б., вчитель математики I категорії 2011-2012н р
На цьому уроці необхідно ввести поняття монотонності і обмеженість функцій, навчити досліджувати функції на монотонність і обмеженість....
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи