Рішення 2012 № м. Чернівці Про затвердження Положення про порядок переведення житлового приміщення (житлового будинку) у нежитлове під розміщення об’єктів невиробничої сфери та нежитлового приміщення у житлове в місті Чернівцях icon

Рішення 2012 № м. Чернівці Про затвердження Положення про порядок переведення житлового приміщення (житлового будинку) у нежитлове під розміщення об’єктів невиробничої сфери та нежитлового приміщення у житлове в місті Чернівцях
Скачати 317.43 Kb.
НазваРішення 2012 № м. Чернівці Про затвердження Положення про порядок переведення житлового приміщення (житлового будинку) у нежитлове під розміщення об’єктів невиробничої сфери та нежитлового приміщення у житлове в місті Чернівцях
Дата конвертації07.07.2013
Розмір317.43 Kb.
ТипРішення
УКРАЇНА

Чернівецька міська рада

30 сесія \/І скликання

РІШЕННЯ
____________2012 № ____ м. Чернівці


Про затвердження Положення про порядок переведення житлового приміщення (житлового будинку) у нежитлове під розміщення об’єктів невиробничої сфери та нежитлового приміщення у житлове в місті Чернівцях


Відповідно до статті 41 Конституції України, статті 42 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Закону України “ Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення”, статей 7, 8, 152 Житлового кодексу Української РСР, статей 319 та 320 Цивільного кодексу України, “Про основи містобудування”, “Про архітектурну діяльність”, “Про регулювання містобудівної діяльності”, “Про охорону культурної спадщини”, “Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку”, “Про заборону грального бізнесу в Україні”, постанови Ради Міністрів Української РСР від 26.04.1984р. № 189 “Про порядок обстеження стану жилих будинків з метою встановлення їх відповідності санітарним та технічним вимогам та визнання жилих будинків і жилих приміщень непридатними для проживання”, Кабінету Міністрів України від 08.10.1992р. № 572 “Про механізм впровадження Закону України “Про приватизацію державного житлового фонду” із змінами, від 13.04.2011р. № 461 “Питання прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів”, від 13.04.2011р. № 466 “Деякі питання виконання підготовчих і будівельних робіт”, наказів Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 16.05.2011р. № 45 “Про затвердження Порядку розроблення проектної документації на будівництво об’єктів”, від 07.07.2011р. № 109 “Про затвердження Порядку надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, їх склад та зміст”, Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 17.05.2005р. № 76 “Про затвердження Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій”, Державних будівельних норм України ДБН 360-92** “Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень”, ДБН В.2.3-5-2011 “Споруди транспорту. Вулиці та дороги населених пунктів” ДБН В.2.2-15-2005 “Житлові будинки. Основні положення”, ДБН В.3.2-2-2009 «Житлові будинки. Реконструкція та капітальний ремонт», ДБН В.1.1-12:2006 “Будівництво у сейсмічних районах України”, ДБН А.2.2-3-2004 “Проектування. Склад, порядок розроблення, погодження та затвердження проектної документації для будівництва”, “Коригування історико - архітектурного опорного плану і проекту зон охорони пам’яток та визначення меж і режимів використання історичних ареалів м. Чернівців”, затвердженого рішенням міської ради V скликання від 28.02.2007р. № 252 та наказом Міністерства культури і туризму України від 16.06.2007р. №661/0/16-07 та інших нормативно-правових актів, розглянувши пропозиції департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин міської ради, Чернівецька міська рада, з метою забезпечення конституційних прав громадян м. Чернівців на володіння, користування та розпорядження своєю власністю для здійснення господарської та іншого роду діяльності, яка не заборонена законодавством, Чернівецька міська рада:


В И Р І Ш И Л А:


1. Затвердити Положення про порядок переведення житлового приміщення (житлового будинку) у нежитлове під розміщення об’єктів невиробничої сфери та нежитлового приміщення у житлове в місті Чернівцях (додається).


2. Департаменту житлово-комунального господарства міської ради (Сірман Д.О.) забезпечити :


2.1. Здійснення повторного відстеження результативності цього регуляторного акта через один рік з дня набрання чинності цим рішенням.


2.2. Періодичні відстеження результативності регуляторного акта один раз на кожні три роки, починаючи з дня закінчення заходів з повторного відстеження результативності цього акта.


2.3. Оприлюднення у газеті “Чернівці” результатів повторного відстеження результативності цього регуляторного акта протягом місяця після закінчення терміну проведення такого відстеження.

3. Департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин міської ради (Ніконов В.М.) внести відповідні зміни в Положення про порядок реконструкції житлових та нежитлових приміщень (будинків, будівель, споруд, квартир), зміна їх функціонального призначення для здійснення підприємницької, господарської та інших видів діяльності у м.Чернівцях, затверджене рішенням 23 сесії міської ради \/І скликання від 26.04.2012р. № 499.


4. Внести доповнення до пункту 3.2. розділу 3. Функції департаменту в частині меж делегованих повноважень Положення про департамент житлово-комунального господарства Чернівецької міської ради, затвердженого рішенням 10 сесії міської ради \/І скликання від 28.07.2011р. № 234, а саме:


3.2.8. Підготовка проектів рішень виконавчого комітету Чернівецької міської ради з питань надання дозволу на переведення житлових приміщень в нежитлові під розміщення об’єктів невиробничої сфери і нежитлових приміщень у житлові приміщення в м.Чернівцях до врегулювання зазначеного питання на законодавчому рівні”.


5. Рішення набирає чинності з дня його прийняття та підлягає оприлюдненню в газеті “Чернівці” та на офіційному веб-порталі міської ради в мережі Інтернет.

6. Організацію виконання цього рішення покласти на директора департамента житлово-комунального господарства міської ради Сірмана Д.О.


7. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань житлово-комунального господарства та охорони навколишнього середовища


^ Секретар Чернівецької міської ради В.Михайлішин


Виконавець:

Директор департаменту житлово-

комунального господарства

міської ради Д.Сірман

___________2012

Погоджено:

Заступник міського голови

з питань діяльності виконавчих

органів міської ради В.Тимофєєв

___________2012

Заступник міського голови

з питань діяльності виконавчих

органів міської ради П.Ротар

__________2012

Директор департаменту містобудівного

комплексу та земельних відносин В.Ніконов

міської ради ___________2012


Начальник юридичного управління О.Шиба

міської ради ___________2012


Голова постійної комісії міської ради з питань

житлово-комунального господарства та охорони

навколишнього середовища В.Бешлей

___________2012


Рішення оприлюднено ___________ ______________ ________________


Рішення надіслано:

1.Протокольна частина – 6 пр.

2. Юридичне управління – 1 пр.

3. ДЖКГ – 4 пр.

4. Відділ оргроботи та контролю міської ради –2пр.

5. Департамент МБК та ЗВ –2пр.

6. Першотравнева райрада - 2пр.

7. Шевченківська райрада – 2пр.

8. Садгірська райрада – 2 пр.

9. МіськСЕС –1 пр

10. Департамент економіки – 2 пр.

12 Відділ охорони культурної спадщини 1пр.

13 Управління держтехногенбезпеки в Чернівецькій області –1пр.

14. МКБТІ – 1пр.


Затверджено

Рішення Чернівецької

міської ради \/І скликання

___________2012 №____

Положення

про порядок переведення житлового приміщення (житлового будинку) у нежитлове під розміщення об’єктів невиробничої сфери та нежитлового приміщення у житлове в місті Чернівцях


^

І. Загальні положення1. «Положення про порядок переведення житлового приміщення (житлового будинку) у нежитлове під розміщення об’єктів невиробничої сфери та нежитлового приміщення у житлове в місті Чернівцях» розроблено відповідно до статті 41 Конституції України, статті 42 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Закону України “ Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення”, статей 7, 8, 152 Житлового кодексу Української РСР, статей 319 та 320 Цивільного кодексу України, “Про основи містобудування”, “Про архітектурну діяльність”, “Про регулювання містобудівної діяльності”, “Про охорону культурної спадщини”, “Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку”, “Про заборону грального бізнесу в Україні”, постанови Ради Міністрів Української РСР від 26.04.1984р. № 189 “Про порядок обстеження стану жилих будинків з метою встановлення їх відповідності санітарним та технічним вимогам та визнання жилих будинків і жилих приміщень непридатними для проживання”.

2. «Положення про порядок переведення житлового приміщення (житлового будинку) у нежитлове під розміщення об’єктів невиробничої сфери та нежитлового приміщення у житлове в місті Чернівцях» (далі за текстом – Положення) визначає правові умови переведення житлових приміщень в нежитлові під розміщення обєктів невиробничої сфери або нежитлових приміщень у житлові приміщення, власниками яких є фізичні та юридичні особи.

^ 3. Дане Положення регулює порядок переведення житлових приміщень в нежитлові під розміщення обєктів невиробничої сфери або нежитлових приміщень у житлові приміщення, з послідуючим оформленням правовстановлюючих документів власникам вказаних приміщень, в звязку із зміною статусу приміщень до врегулювання зазначеного питання на законодавчому рівні.

4. Дія цього Положення не розповсюджується на об’єкти нерухомого майна – нежитлові приміщення, які перебувають в комунальній власності територіальної громади міста Чернівців.

^
ІІ. Основні терміни і визначення


1. Нежитлове (нежиле) приміщення – приміщення , яке належить до житлового комплексу, але не відноситься до житлового фонду і є самостійним об”єктом цивільно-правових відносин.

^ 2. Житлове (жиле) приміщення - опалюване приміщення, розташоване у надземному поверсі, призначене для цілорічного проживання і яке відповідає санітарно-епідеміологічним вимогам щодо мікроклімату і повітряного середовища, природного освітлення, допустимих рівнів нормованих параметрів відносно шуму, вібрації, ультразвуку та інфразвуку, електричних та електромагнітних полів та іонізуючого випромінювання.

^ 3. Житловий будинок - будівля капітального типу, споруджена з дотриманням вимог, встановлених законом, іншими нормативно-правовими актами, призначена для постійного у ній проживання і може мати одну чи декілька квартир.

4. Квартира - комплекс взаємопов'язаних приміщень, використовуваних для проживання однієї сім'ї різного чисельного складу або однієї людини, який включає (як мінімум): житлову (житлові) кімнату, кухню, ванну кімнату (душову), вбиральню (або суміщений санвузол), передпокій, комору чи вбудовану шафу.

^ 5. Балансоутримувач будинку (балансоутримувач) – власник або юридична особа, яка за договором з власником утримує на балансі відповідне майно, а також веде бухгалтерську, статистичну та іншу передбачену законодавством звітність, здійснює розрахунки коштів, необхідних для своєчасного проведення капітального і поточного ремонтів та утримання, а також забезпечує управління цим майном і несе відповідальність за його експлуатацію згідно з законом.

^ 6. Власник приміщення, будинку, споруди, житлового комплексу або комплексу будинків і споруд (далі - власник) - фізична або юридична особа, якій належить право володіння, користування та розпорядження приміщенням, будинком, спорудою, житловим комплексом або комплексом будинків і споруд, зареєстроване в установленому законом порядку.

^ 7. Житлово-будівельний кооператив, Житлово-будівельне товариство (далі ЖБК, ЖБТ) - юридична особа, утворена фізичними та/або юридичними особами, які добровільно об'єдналися на основі об'єднання їх майнових пайових внесків для участі в будівництві або реконструкції житлового будинку (будинків) і наступної його (їх) експлуатації.

^ 9. Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (далі ОСББ) – юридична особа, створена власниками для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання неподільного та загального майна;

^ 9.1. Неподільне майно - неподільна частина житлового комплексу, яка складається з частини допоміжних приміщень, конструктивних елементів будинку, технічного обладнання будинку, що забезпечують належне функціонування жилого будинку.

^ 9.2. Загальне майно - частина допоміжних приміщень житлового комплексу, що можуть використовуватися згідно з їх призначенням на умовах, визначених у статуті об'єднання (кладові, гаражі, в тому числі підземні, майстерні тощо).

^ 10. Уповноважена особа власника - фізична або юридична особа, яка має оформлене у встановленому порядку доручення власника представляти його інтереси відповідно до доручення та в межах, визначених законом.

^ 11. Містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки (далі - містобудівні умови та обмеження) - документ, що містить комплекс планувальних та архітектурних вимог до проектування і будівництва щодо поверховості та щільності забудови земельної ділянки, відступів будинків і споруд від червоних ліній, меж земельної ділянки, її благоустрою та озеленення, інші вимоги до об'єктів будівництва, встановлені законодавством та містобудівною документацією.

12. Реконструкція - перебудова існуючих об’єктів і споруд (будов) цивільного або виробничого призначення з метою поліпшення умов проживання, експлуатації, надання послуг, збільшення і покращення якості продукції та ін., пов’язана зі зміною геометричних розмірів, функціонального призначення, заміною окремих конструкцій та їх елементів, основних техніко-економічних показників.

^ 13. Суміжні житлові приміщення – інші приміщення, що безпосередньо межують з приміщеннями, які планується перевести у нежитлові та мають спільні перегородки, стіни, перекриття».

^ 14. Історичний ареал населеного місця - частина населенного місця, що зберегла об’єкти культурної спадщини і пов’язані з ними розпланування та форму забудови, які походять з попередніх періодів розвитку, типові для певних культур або періодів розвитку.

^ 15. Технічні умови - комплекс умов та вимог до інженерного забезпечення об'єкта будівництва, які повинні відповідати його розрахунковим параметрам, зокрема щодо водо-, тепло-, енерго- і газопостачання, каналізації, радіофікації, зовнішнього освітлення, відведення зливових вод, телефонізації, телекомунікації, диспетчеризації, пожежної та техногенної безпеки

16. Інші терміни вживаються в розумінні, визначеному нормативними актами України.
^

ІІІ. Порядок


переведення житлового приміщення (житлового будинку) у нежитлове під розміщення об’єктів невиробничої сфери та нежитлового приміщення у житлове в місті Чернівцях


1. Право на переведення, реконструкцію житлових та нежитлових приміщень (будинків, будівель, споруд, квартир), в тому числі зі зміною їх функціонального призначення (використання) мають юридичні особи, фізичні особи-підприємці та громадяни, які є власниками таких приміщень.

2. Житлові приміщення в багатоквартирному житловому будинку або окремий житловий будинок (його частина), стосовно яких вирішується питання щодо переведення із житлового в нежитловий фонд, повинні відповідати таким умовам:

2.1. Знаходитися в цокольному або першому поверсі житлового будинку та мати можливість обладнання окремих виходів на міську вулицю, магістраль, проїзд або двір.

2.2. На другому чи третьому поверсі багатоквартирного житлового будинку, якщо вони безпосередньо обладнані окремими виходами на міські вулицю, магістраль, проїзд або двір або є наявна можливість зєднання з нежитловими приміщеннями на першому поверсі.

2.3. Житловий будинок не повинен бути визнаний аварійним або ветхим.

3. Переведення власного жилового приміщення у нежитлове може бути здійснено лише за умови, що власник та його сім’я забезпечені житловою площею за нормою, визначеною законодавством (13,65 кв. метрів на одну особу).

4. Для отримання дозволу на переведення житлових приміщень в нежитлові під розміщення об’єктів невиробничої сфери або нежитлових приміщень у житлові приміщення власники (юридична або фізична особа) цих приміщень (квартир, будинків) звертаються із відповідною письмовою заявою (додаток 1 до Порядку).

4.1. Заява, підписана власником (співвласниками) або уповноваженою особою власника приміщень подається в Центр надання адміністративних послуг в приміщенні Дозвільного центру Чернівецької міської ради.

4.2. У заяві про переведення житлових приміщень в нежитлові під розміщення об’єктів невиробничої сфери власники житлових приміщень (квартир) зазначають вид діяльності, яку передбачається влаштувати.
^

4.3. З питання переведення житлових приміщень в нежитлові під розміщення об’єктів невиробничої сфери до заяви додаються такі документи:


4.3.1. Витяг або виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (для юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців).

4.3.2. Копія статуту, засвідчена підписом керівника та печаткою юридичної особи (для юридичних осіб).

4.3.3. Копія паспорта (1, 2, 11 стор.) та довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (для громадян та фізичних осіб-підприємців).

4.3.4. Засвідчена нотаріально копія документа про право власності об’єкта нерухомого майна. Для власників житлових будинків надати документ, що підтверджує державну реєстрацію права власності або користування земельною ділянкою.

4.3.5. Довідка комунального житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства (далі КЖРЕП) по формі Ф-15 щодо прописки та забезпеченя житловою площею за нормою, визначеною законодавством (13,65 кв. метрів на одну особу), а також довідку про наявність власності органу, що здійснює реєстрацію права власності.

4.3.6. Довідка з Единого розрахункового центру (вул.Шептицького,9) або ЖБК, ЖБТ, ОСББ про відсутність заборгованості за житлово-комунальні послуги квартири (житлового приміщення).

4.3.7. Копія інвентаризаційної справи (технічного паспорта) об’єкта нерухомого майна.

4.3.8. У разі, якщо одним з власників житлового приміщення є неповнолітня дитина, до заяви додається дозвіл органів опіки.

4.3.9. У разі наявності в житлових приміщеннях самовільного перепланування (переобладнання), спочатку необхідно вирішити питання про збереження та оформлення приміщень, що самовільно переплановані або переобладнанні.

^ 4.4. Засвідчена належним чином згода :

4.4.1. Балансоутримувача (власника) житлового приміщення (будинку, квартири), якщо житлове приміщення розташоване житловому фонді визначеному в пункті 6 глави 1.

4.4.2. Загальних зборів або правління (згідно зі Статутом), якщо житлове приміщення розташоване у будинку ЖБК, ЖБТ або у будинку, в якому створеноОСББ.

4.4.3. Засвідчена нотаріально згода власників суміжних житлових приміщень (блокованих будинків, квартир) з житловим приміщенням (блокованим будинком, квартирою), яке пропонується перевести у нежитлове.

У випадку, коли в житловому будинку є приватизовані квартири, при реконструкції приміщень такого будинку з використанням місць загального користування (сходові клітини, колясочні та інші приміщення загального користування) будинку необхідна згода власників приватизованих квартир, які користуються цими приміщеннями.

4.4.4. Технічне заключення з фотофіксацією, яке зазначатиме стан конструктивних елементів будівлі, можливість здійснення реконструкції, реставрації або капітального ремонту житлових приміщень з метою зміни їх функціонального призначення, виготовлене атестованим (ліцензованим) суб’єктом господарювання або фахівцем з відповідним актом дозвільного характеру в комплексі з висновком відділу охорони культурної спадщини Чернівецької міської ради (у разі розміщення будинку (квартири) в межах історичних ареалів).

4.4.5. Довідка комунального житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства (КЖРЕП), обслуговуючої компанії, ЖБК, ЖБТ або ОСББ про відсутність реєстрації осіб в житловому приміщенні, що планується до переведення, реконструкції.

4.4.6. У разі подання документів уповноваженою особою власника (співвласників) житлових приміщень, до заяви додається нотаріально засвідчена довіреність (для громадян та фізичних осіб-підприємців) або довіреність, видана юридичною особою (для юридичних осіб).
^

5. З питання переведення нежитлових приміщень в житлові до заяви додаються такі документи:


5.1. Витяг або виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (для юридичних осіб).

5.2. Копія статуту, засвідчена підписом керівника та печаткою юридичної особи (для юридичних осіб).

5.3. Засвідчена нотаріально копія документа про право власності об’єкта нерухомого майна та довідку про наявність власності органу, що здійснює реєстрацію права власності.

5.4. Копія інвентаризаційної справи (технічного паспорта) об’єкта нерухомого майна.

5.5. Копія паспорта (1, 2, 11 стор.) та довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (для громадян та фізичних осіб-підприємців).

5.6. Технічне заключення з фотофіксацією, яке визначатиме стан конструктивних елементів будівлі, можливість здійснення реконструкції, реставрації або капітального ремонту нежитлових приміщень з метою зміни їх функціонального призначення, виготовлене атестованим (ліцензованим) суб’єктом господарювання або фахівцем з відповідним актом дозвільного характеру в комплексі з висновком відділу охорони культурної спадщини Чернівецької міської ради (в межах історичних ареалів).

5.7. Засвідчена належним чином згода :

5.7.1. Балансоутримувача (власника) житлового будинку, якщо нежитлове приміщення розташоване житловому фонді визначеному в пункті 6 глави 1.

5.7.2. Загальних зборів або правління (згідно зі Статутом), якщо житлове приміщення розташоване у будинку ЖБК, ЖБТ або у будинку, в якому створено ОСББ.

5.7.3. Засвідчена нотаріально згода власників суміжних житлових приміщень (блокованих будинків, квартир) з нежитловим приміщенням (блокованим будинком, квартирою), яке пропонується перевести у житлове.

У випадку, коли в житловому будинку є приватизовані квартири, при реконструкції нежитлових приміщень під житло з використанням місць загального користування (сходові клітини, колясочні та інші приміщення загального користування) необхідна згода власників приватизованих квартир цього будинку.

6. Подані заява і до неї документи розглядає Постійно діюча міжвідомча комісія при виконавчому комітеті міської ради з розгляду питань щодо переведення жилих приміщень в нежилі і нежилих приміщень у жилі в м.Чернівцях і приймає відповідне рішення.

6.1. Рішення Постійно діючої міжвідомчої комісії при виконавчому комітеті міської ради з розгляду питань щодо переведення жилих приміщень в нежилі і нежилих приміщень у жилі в м. Чернівцях оформлюється протоколом, підписаним головою комісії (в разі його відсутності заступником) та секретарем комісії.

6.2. Витяг з протоколу при витребуванні надається власнику приміщень.

7. Підставою для відмови у наданні дозволу на переведення житлових приміщень в нежитлові під розміщення об”єктів невиробничої сфери і нежитлових приміщень у житлові приміщення є:

7.1. Якщо приміщення є предметом забезпечення позову в суді або під заставою.

7.2. Відсутність документів, зазначених в пунктах 4.1. – 4.4.6., та пунктах 5.1. – 5.5.3.

7.3. Заборгованість заявника (заявників) за житлово-комунальні послуги.

7.4. У разі незгоди заявників з рішенням Постійно діючої міжвідомчої комісії при виконавчому комітеті міської ради спірні питання вирішуються в судовому порядку.

7.5. Невідповідність пропонованого переведення приміщень (будинку) державним будівельним нормам.

^

І\/. Виготовлення проекту на переведення житлових приміщень

в нежитлові під розміщення об’єктів невиробничої сфери і нежитлових приміщень у житлові приміщення1. Після отримання відповідного рішення виконавчого комітету міської ради про переведення житлового приміщення в нежитлове власник (співвласники) звертається із заявою до департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин міської ради для отримання містобудівних умов та обмежень на реконструкцію переведеного об’єкта будівництва і одночасно звертається в МКП «Чернівцітеплокомуненерго», ПАТ «Чернівцігаз», ПАТ ЕК «Обленерго» для отримання технічних умов.

2. Надання містобудівних умов та обмежень на переведення житлових приміщень у нежитлові зі зміною їх функціонального призначення (використання) або нежитлових приміщень у житлові приміщення здійснюється департаментом містобудівного комплексу та земельних відносин міської ради на підставі попередньо прийнятого рішення виконавчого комітету міської ради про переведення жилового приміщення в нежитлове (списання з балансу житлового фонду) або нежитлових приміщень у житлові приміщення (зарахування на баланс житлового фонду).

3. Рішення виконавчого комітету міської ради на переведення житлових приміщень в нежитлові під розміщення об’єктів невиробничої сфери (або нежитлових приміщень у житлові приміщення), містобудівні умови та обмеження на реконструкцію переведеного об’єкта будівництва, відповідні технічні умови є підставою для замовлення виготовлення проектно-кошторисної документації на реконструкцію (перепланування) зазначених приміщень під розміщення об’єктів невиробничої сфери або під квартиру.


^ 4. Наявність рішення виконавчого комітету міської ради, містобудівних умов та обмежень на реконструкцію переведеного об’єкта будівництва, технічних умов відповідних служб є обов'язковими для виготовлення проектної документації на реконструкцію (перепланування) житлових приміщень в нежитлові під розміщення об’єктів невиробничої сфери, або нежитлових приміщень під житлові приміщення, але не дає права виконувати роботи з реконструкції, перепланування таких приміщень.

5. Консультації щодо порядку та переліку необхідних документів для переведення житлових приміщень в нежитлові під розміщення об'єктів невиробничої сфери або нежитлових приміщень у житлові приміщення, отримання містобудівних умов та обмежень, з оформлення правовстановлюючих документів надає Центр надання адміністративних послуг в приміщенні Дозвільного центру Чернівецької міської ради.


^ Заступник міського голови

з питань діяльності виконавчих

органів міської ради П.Ротар


Додаток 1

до Положення про порядок

переведення житлових приміщень

в нежитлові під розміщення об’єктів

невиробничої сфери і нежитлових

приміщень у житлові приміщення

в м. Чернівцях,

затвердженого рішенням Чернвецької міської ради

__________2012 № _____


ЗРАЗОК
Директору департаменту житлово- комунального

господарства Чернівецької міської ради

____________________________________________

(назва юридичної особи, для фізичної особи – прізвище, ім’я та по батькові)

Ідентифікаційний код (номер)__________________

Державна реєстрація суб’єкта підприємницької

діяльності проведена “___”_________р. за №_____

Юридична адреса ____________________________

(для громадян та підприємців – адреса місця реєстрації)


Контактний телефон _________________________


ЗАЯВА

Прошу надати дозвіл на переведення житлових приміщень в нежитлові під розміщення об’єктів невиробничої сфери (нежитлових приміщень у житлові приміщення) _______________________________________________

(необхідне підкреслити) (назва об’єкта)

__________________________________________________________________

на вул. ______________________________________, яке (які) належить мені

__________________________________________________________________

(мені, державі, юридичній або фізичній особі)

на підставі_________________________________________________________

(назва правовстановлюючого документу на право власності або користування земельною ділянкою,

_________________________________________________________________

дата його видачі та реєстраційний номер)


цільове призначення приміщення ________________________________

“____”___________20___р. ___________________

(дата заповнення заяви) (підпис заявника)


Мені також відомо, що:

- у разі невиконання робіт впродовж трьох років з реконструкції (будівництва) об’єкта дозвіл на переведення жилих приміщень в нежилі під розміщення об’єктів невиробничої сфери, або нежилих приміщень у жилі приміщення, втрачає чинність і для його поновлення мені буде необхідно звернутися в Дозвільний центр Чернівецької міської ради з новою заявою;

- дозвіл на переведення жилих приміщень в нежилі під розміщення об’єктів невиробничої сфери і нежилих приміщень у жилі приміщення є підставою для проектування об’єкта і не є підставою для здійснення будівельних робіт;

- право на виконання будівельних робіт, підключення об’єкта будівництва до інженерних мереж та споруд надається після реєстрації повідомлення (декларації) про початок будівельних робіт (для об’єктів І – ІІІ категорії складності) або отримання дозволу на виконання будівельних робіт (для об’єктів IV – V категорії складності);

- повідомлення (декларацію) про початок виконання будівельних робіт реєструє, а дозвіл на виконання будівельних робіт видає інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Чернівецькій області, яка розташована за адресою: вул. П.Целана 11;

- протягом 7 (семи) календарних днів з дня реєстрації повідомлення (декларації) про початок будівельних робіт або з дня видачі дозволу на виконання будівельних робіт я зобов’язаний(а) письмово поінформувати відповідні служби міста та департамент житлово-комунального господарства міської ради про початок виконання будівельних робіт.

Зміст статті 38 “Знесення самочинно збудованих об’єктів містобудування” та статті 39 “Прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів” Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” мені роз’яснено.

Достовірність наданих документів та наведених у заяві відомостей гарантую.

Зобов’язуюсь виготовити проектну документацію на будівництво (реконструкцію) об’єкта в установленому законодавством України порядку.

Даю згоду на використання та обробку моїх персональних даних для розгляду заяви (згідно ЗУ «Про захист персональних даних № 2297VI від 01.06.2010р.»).

Опис документів, що додаються до заяви:

1.Копія свідоцтва про державну реєстрацію або виписка з ЄДР (для юридичних осіб та приватних підприємців).

2. Копія статуту (для юридичних осіб).

3. Копія паспорта (сторінки 1, 2 та сторінка з відміткою про реєстрацію за місцем проживання) - для громадян та приватних підприємців

4. Копія довідки про присвоєння реєстраційного номеру облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків (ідентифікаційний номер)- для громадян;

5. Належним чином завірені копії правовстановлюючого документа на нерухоме майно;

За необхідністю до заяви додаються:

1. Довідка комунального житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства (далі КЖРЕП) по формі Ф-15 щодо прописки та забезпеченя житловою площею за нормою, визначеною законодавством (13,65 кв. метрів на одну особу), а також довідку про наявність власності органу, що здійснює реєстрацію права власності.

2. Балансоутримувача (власника) житлового приміщення (будинку, квартири), якщо житлове приміщення розташоване житловому фонді комунальної власності.

3. Загальних зборів або правління (згідно зі Статутом), якщо житлове приміщення розташоване у будинку ЖБК, ЖБТ або у будинку, в якому створено ОСББ.

4. Засвідчена нотаріально згода власників суміжних житлових приміщень (блокованих будинків, квартир) з житловим приміщенням (блокованим будинком, квартирою), яке пропонується перевести у нежитлове.

У випадку, коли в житловому будинку є приватизовані квартири, при реконструкції приміщень такого будинку з використанням місць загального користування (сходові клітини, колясочні та інші приміщення загального користування) будинку необхідна згода власників приватизованих квартир, які користуються цими приміщенями.

5. Технічне заключення з фотофіксацією, яке зазначатиме стан конструктивних елементів будівлі, можливість здійснення реконструкції, реставрації або капітального ремонту житлових приміщень з метою зміни їх функціонального призначення, виготовлене атестованим (ліцензованим) суб’єктом господарювання або фахівцем з відповідним актом дозвільного характеру в комплексі з висновком відділу охорони культурної спадщини Чернівецької міської ради

6. Довідка комунального житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства (КЖРЕП), обслуговуючої компанії, ЖБК, ЖБТ або ОСББ про відсутність реєстрації осіб в житловому приміщенні, що планується до переведення, реконструкції.

7. У разі подання документів уповноваженою особою власника (співвласників) жилих приміщень, до заяви додається нотаріально засвідчена довіреність (для громадян та фізичних осіб-підприємців) або довіреність, видана юридичною особою (для юридичних осіб).

8. Нотаріально посвідчена згода мешканців будинку (при реконструкції нежитлових приміщень загального користування).

________________(підпис заявника)


Заступник міського голови

з питань діяльності виконавчих

органів міської ради П.Ротар


^

АНАЛІЗ РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ


до проекту рішення сесії Чернівецької міської ради «Про затвердження Положення про порядок переведення житлового приміщення (житлового будинку) у нежитлове під розміщення об’єктів невиробничої сфери та нежитлового приміщення у житлове в місті Чернівцях»


Регуляторний акт «Положення про порядок переведення житлового приміщення (житлового будинку) у нежитлове під розміщення об’єктів невиробничої сфери та нежитлового приміщення у житлове в місті Чернівцях» підготовлений відповідно до вимог Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності ” та “Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта”, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2004 року № 308.  1. ^ Визначення та аналіз проблеми,

яку передбачається розв’язати шляхом регулювання.


Законом України “Про регулювання містобудівної діяльності” встановлено правові та організаційні основи містобудівної діяльності спрямовані на забезпечення сталого розвитку територій з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів.

Частиною 10 розділу V “Прикінцеві положення” цього Закону визнано таким, що втратив чинність Закон України “Про планування і забудову територій”, на підставі якого Державним інститутом проектування міст “Містопроект” за участю робочої групи виконавчого комітету та департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин міської ради були розроблені “Правила використання та забудови території міста Чернівців”, що були затверджені рішенням 34 сесії Чернівецької міської ради IV скликання від 7 липня 2005 року № 763.

Згідно глави 17 наведених Правил був встановлений порядок переобладнання з реконструкцією приміщень (будинків) або їх частин із зміною функціонального призначення міста Чернівців.

Головною метою запровадження глави 17 Правил було забезпечення створення відкритого та прозорого механізму вирішення питань щодо переобладнання з реконструкцією приміщень (будинків) або їх частин із зміною функціонального призначення міста Чернівців, створення повноцінного життєвого середовища, вирішення архітектурно-містобудівних завдань по комплексній забудові міста, стимулювання інвестиційної діяльності фізичних та юридичних осіб, урахування законних приватних, громадських та державних інтересів під час здійснення містобудівної діяльності.

На підставі Законів України “Про прискорений перегляд регуляторних актів, прийнятих органами та посадовими особами місцевого самоврядування”, “Про місцеве самоврядування в Україні” та на підставі протоколу № 2 від 16.02.2011 року засідання робочої комісії з питань прискореного перегляду регуляторних актів, прийнятих міською радою та її виконавчим комітетом, рішенням 6 сесії Чернівецької міської ради VI скликання від 31.03.2011 року № 101 було скасовано рішення 34 сесії Чернівецької міської ради IV міської від 07.07.2005 року №763 “Про затвердження Правил використання та забудови території міста Чернівців”.

Окрім цього, Згідно Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” і “Порядку надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, їх склад та зміст”, Затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 07.07.2011 року № 109, департаментом містобудівного комплексу та земельних відносин міської ради, як спеціально уповноваженим органом з питань містобудування та архітектури, видаються містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки на нове будівництво, реконструкцію, реставрацію, капітальний ремонт об”єктів містобудування.

Отже, для надання містобудівних умов та обмежень на реконструкцію житлових приміщень під розміщення об”єктів невиробничої сфери або реконструкцію нежитлових приміщень під житло, необхідно насамперед вирішити питання переведення житлових приміщень в нежитлові і, відповідно, нежитлових приміщень у житлові приміщення, про що виконавчим комітетом міської ради має буди прийнято відповідне рішення, як того вимагають статті 7 і 8 Житлового кодексу України.


У зв’язку з цим виникла нагальна потреба у прийнятті нормативно – правового акта, яким були б врегульовані питання переведення житлових приміщень у нежитлові під розміщення об’єктів невиробничої сфери і нежитлових приміщень у житлові приміщення в м. Чернівцях відповідно з вимогами чинного законодавства України, а також з урахуванням законних приватних, громадських та державних інтересів.


  1. ^ Цілі регулювання.


Основними завданнями запропонованих проекту рішення Чернівецької міської ради і «Положення про порядок переведення житлового приміщення (житлового будинку) у нежитлове під розміщення об’єктів невиробничої сфери та нежитлового приміщення у житлове в місті Чернівцях» є :

- створення нормативно – правового акту, який відповідає вимогам чинного законодавства України;

- визначення механізму відкриття об’єктів невиробничої сфери у приміщеннях (будинках) та їх частинах шляхом переведення із житлового в нежитловий фонд, подальшої їх експлуатації із зміною цільового призначення;

- створення процедури, яка відповідно до законодавства регламентує зміст та послідовність дій органу місцевого самоврядування, відповідних органів виконавчої влади, фізичних та юридичних осіб щодо приватного житлового та не житлового фонду;

- встановлення єдиних вимог щодо переведення житлових приміщень в нежитлові під розміщення об’єктів невиробничої сфери і нежитлових приміщень у житлові приміщення в м. Чернівцях, зміну їх функціонального призначення;  1. ^ Альтернативні способи досягнення зазначених цілей.Альтернативи


Переваги

Недоліки

Залишення глави 17 Правил використання та забудови території міста Чернівців без змін

Відсутні

Порушення вимог чинного законодавства України у сфері містобудування

Обраний спосіб регулювання

Забезпечення прозорості взаємовід-носин між виконав-чими органами міської ради та територіаль-ною громадою міста

Відсутні  1. ^ Механізм та заходи регулювання.


Основним завданням запропонованого проекту рішення є:

Створення впорядкування відносин між органами виконавчої влади та власниками (юридичними і фізичними особами міста) з питання реконструкції житлових та нежитлових приміщень (будинків, будівель, споруд, квартир), зміна їх функціонального призначення для здійснення підприємницької, господарської та інших видів діяльності у м. Чернівцях, а також використання під житло.

В запропонованому проекті регуляторного акта регламентовано порядок переведення житлових приміщень в нежитловий фонд і навпаки, не житлові приміщення в житлові, з реконструкцією приміщень (будинків) або їх частин із зміною функціонального призначення на території міста Чернівців, створення повноцінного життєвого середовища, стимулювання інвестиційної діяльності фізичних та юридичних осіб, урахування законних приватних, громадських та державних інтересів.


  1. ^ Аналіз вигод та витрат.


Встановлення для всіх зацікавлених учасників процесу переведення житлових приміщень в нежитловий і нежитлових приміщень під житло єдиного прозорого порядку реконструкції житлових та нежитлових приміщень (будинків, будівель, споруд, квартир), зміна їх функціонального призначення під розміщення об”єктів невиробничої сфери у м. Чернівцях.
^ Об’єкт впливу


Витрати


Вигода

Органи місцевого самоврядування

відсутні

- покращення іміджу влади через встановлення відкритого та прозорого механізму вирішення проблем;

- зменшення кількості звернень громадян з питань надання роз’яснень про порядок реконструкції житлових та нежитлових приміщень (будинків, будівель, споруд, квартир), зміна їх функціонального призначення для здійснення підприємницької, господарської та інших видів діяльності у м. Чернівцях;


Громадяни, фізичні та юридичні особи

На оплату послуг державних установ та організацій під час оформлення доку-ментів з метою виготовлення місто-будівної документації на реконструкцію приміщень (будинків, будівель, споруд, квартир) та їх частин, внесення змін в правовстановлюючі документи на об’єкти містобудування- обізнаність громадян, фізичних та юридичних осіб про порядок переведення житлових приміщень у нежитлові та нежитлових приміщень під житлові (будинків, будівель, споруд, квартир) із зміною їх функціонального призначення для здійснення підприємницької, господарської та інших видів діяльності у м. Чернівцях;

- контроль з боку громадськості за вирішенням Чернівецькою міською радою, її виконавчим комітетом та структурними підрозділами питань щодо переведення житлових та нежитлових приміщень (будинків, будівель, споруд, квартир), зміна їх функціонального призначення під розміщення об”єктів невиробничої сфери або під житло у м. Чернівцях .  1. ^ Термін дії регуляторного акта.


Термін дії регуляторного акта – необмежений з визначенням можливості наступного перегляду його результативності та можливості внесення змін та доповнень до нього з врахуванням об’єктивних факторів.


  1. ^ Показники результативності.


1. Обізнаність громадян, фізичних та юридичних осіб про порядок Положення про порядок переведення житлових приміщень у нежитлові під розміщення об’єктів невиробничої сфери і нежитлових приміщень у житлові приміщення в м. Чернівцях.

.

  1. ^ Заходи з відстеження результативності дії.


Відстеження результативності регуляторного акта буде здійснюватися департаментом житлово-комунального господарства міської ради у строки, передбачені Законом України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності” для базового, повторного та періодичного відстеження.

Строки відстеження результативності регуляторного акту:

- базове відстеження результативності даного регуляторного акту буде проведено до дня набрання ним чинності;

- повторне відстеження результативності буде проведено через рік з дня набуття чинності даного регуляторного акту;

- періодичне відстеження результативності регуляторного акта буде здійснюватися один раз на кожні три роки починаючи з дня закінчення заходів з повторного відстеження результативності цього акта, у тому числі і в разі, коли дію регуляторного акта, прийнятого на визначений строк, буде продовжено після закінчення цього визначеного строку.

Відстеження здійснюватиметься шляхом обробки та аналізу статистичної інформації, яка буде отримана департаментом житлово-комунального господарства міської ради під час розгляду звернень громадян.

Проект рішення сесії Чернівецької міської ради «Про затвердження Положення про порядок переведення житлового приміщення (житлового будинку) у нежитлове під розміщення об’єктів невиробничої сфери та нежитлового приміщення у житлове в місті Чернівцях» та аналізу регуляторного впливу до зазначеного проекту рішення сесії Чернівецької міської ради розміщено на офіційному веб – порталі міської ради в мережі Інтернет.

Автор – розробник проекту регуляторного акта – департамент житлово-комунального господарства міської ради.

Зауваження та пропозиції приймаються впродовж місяця з дня опублікування за адресою: м. Чернівці, вул. Вірменська,17-А,

тел. 52-40-49, факс. 52-42-41, E-mail: depjkg.cv@gmail.com


Директор

департаменту житлово-комунального

господарства міської ради Д.О.Сірманвик. Мітченко О.Г.

52-58-13Схожі:

Рішення 2012 № м. Чернівці Про затвердження Положення про порядок переведення житлового приміщення (житлового будинку) у нежитлове під розміщення об’єктів невиробничої сфери та нежитлового приміщення у житлове в місті Чернівцях iconРішення 31. 01. 2013 №741 м. Чернівці Про затвердження Положення про порядок переведення житлового приміщення (житлового будинку) у нежитлове під розміщення об’єктів невиробничої сфери та нежитлового приміщення у житлове в місті Чернівцях
Про затвердження Положення про порядок переведення житлового приміщення (житлового будинку) у нежитлове під розміщення об’єктів невиробничої...
Рішення 2012 № м. Чернівці Про затвердження Положення про порядок переведення житлового приміщення (житлового будинку) у нежитлове під розміщення об’єктів невиробничої сфери та нежитлового приміщення у житлове в місті Чернівцях iconРішення 2012 № м. Чернівці Про затвердження Положення про порядок переведення житлового приміщення (житлового будинку) у нежитлове під розміщення об’єктів невиробничої сфери та нежитлового приміщення у житлове в місті Чернівцях
Про затвердження Положення про порядок переведення житлового приміщення (житлового будинку) у нежитлове під розміщення об’єктів невиробничої...
Рішення 2012 № м. Чернівці Про затвердження Положення про порядок переведення житлового приміщення (житлового будинку) у нежитлове під розміщення об’єктів невиробничої сфери та нежитлового приміщення у житлове в місті Чернівцях iconРішення сесії Чернівецької міської ради «Про затвердження Положення про порядок переведення житлового приміщення (житлового будинку) у нежитлове під розміщення об’єктів невиробничої сфери та нежитлового приміщення у житлове в місті Чернівцях»
Я у житлове в місті Чернівцях підготовлений відповідно до вимог Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері...
Рішення 2012 № м. Чернівці Про затвердження Положення про порядок переведення житлового приміщення (житлового будинку) у нежитлове під розміщення об’єктів невиробничої сфери та нежитлового приміщення у житлове в місті Чернівцях iconРішення міської ради VІ скликання 31. 01. 2013 №741 Положення про порядок переведення житлового приміщення (житлового будинку) у нежитлове під розміщення об’єктів невиробничої сфери та нежитлового приміщення у житлове в місті Чернівцях І.
«Про заборону грального бізнесу в Україні», постанови Ради Міністрів Української рср від 26. 04. 1984р. №189 «Про порядок обстеження...
Рішення 2012 № м. Чернівці Про затвердження Положення про порядок переведення житлового приміщення (житлового будинку) у нежитлове під розміщення об’єктів невиробничої сфери та нежитлового приміщення у житлове в місті Чернівцях iconТехнологічна картка адміністративної послуги
Назва адміністративної послуги: «Про надання дозволу на переведення житлового приміщення (житлового будинку) у нежитлове під розміщення...
Рішення 2012 № м. Чернівці Про затвердження Положення про порядок переведення житлового приміщення (житлового будинку) у нежитлове під розміщення об’єктів невиробничої сфери та нежитлового приміщення у житлове в місті Чернівцях iconТехнологічна картка адміністративної послуги
Назва адміністративної послуги: «Про надання дозволу на переведення нежитлового приміщення у житлове в місті Чернівцях»
Рішення 2012 № м. Чернівці Про затвердження Положення про порядок переведення житлового приміщення (житлового будинку) у нежитлове під розміщення об’єктів невиробничої сфери та нежитлового приміщення у житлове в місті Чернівцях icon1. Прибирання сходових кліток
Така послуга здійснюється самими власниками квартир (житлового приміщення у гуртожитку), нежитлового приміщення у житловому будинку...
Рішення 2012 № м. Чернівці Про затвердження Положення про порядок переведення житлового приміщення (житлового будинку) у нежитлове під розміщення об’єктів невиробничої сфери та нежитлового приміщення у житлове в місті Чернівцях iconЮридичне світло в підвал Аналізуючи положення З. У. «Про приватизацію державного житлового фонду»
«Про приватизацію державного житлового фонду» та З. У. «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку», можна дійти висновку,...
Рішення 2012 № м. Чернівці Про затвердження Положення про порядок переведення житлового приміщення (житлового будинку) у нежитлове під розміщення об’єктів невиробничої сфери та нежитлового приміщення у житлове в місті Чернівцях iconГолові постійної міжвідомчої комісії при виконавчому комітеті міської ради з розгляду питань щодо переведення жилих приміщень в нежилі і нежилих приміщень у жилі в м. Чернівцях
Прошу надати дозвіл на переведення житлових приміщень в нежитлові під розміщення об’єктів невиробничої сфери
Рішення 2012 № м. Чернівці Про затвердження Положення про порядок переведення житлового приміщення (житлового будинку) у нежитлове під розміщення об’єктів невиробничої сфери та нежитлового приміщення у житлове в місті Чернівцях iconРішення 24. 11. 2011 №347 м. Чернівці Про затвердження Положення про порядок переведення під індивідуальну житлову забудову території садівничих товариств у
Про затвердження Положення про порядок переведення під індивідуальну житлову забудову території садівничих товариств у місті Чернівцях...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи