Рішення виконавчого комітету Чернівецької міської ради Про внесення змін та доповнень до рішення icon

Рішення виконавчого комітету Чернівецької міської ради Про внесення змін та доповнень до рішення
Скачати 124.01 Kb.
НазваРішення виконавчого комітету Чернівецької міської ради Про внесення змін та доповнень до рішення
Дата конвертації13.02.2013
Розмір124.01 Kb.
ТипРішення


Аналіз регуляторного впливу

до проекту рішення виконавчого комітету Чернівецької міської ради «Про внесення змін та доповнень до рішення виконавчого комітету міської ради від 24.04.12 р. №263/22 «Про бронювання та встановлення квоти робочих місць для працевлаштування громадян, які потребують соціального захисту, на 2012 рік» та про бронювання і встановлення квоти робочих місць для працевлаштування громадян, які потребують соціального захисту, на 2013 рік»

(делеговані повноваження).


І. Опис проблеми, яку планується розв’язати шляхом втручання виконавчого комітету Чернівецької міської ради у сферу діяльності підприємств міста щодо працевлаштування ними безробітних осіб, які відносяться до категорії мало-захищених верств населення.

Відповідно до вимог ст. 5, 14 Закону України «Про зайнятість населення», ст. 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Положення про порядок бронювання на підприємствах, в організаціях і установах робочих місць для працевлаштування громадян, які потребують соціального захисту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 квітня 1998 року № 578, Чернівецький міський центр зайнятості постійно аналізує стан трудових ресурсів на локальному ринку праці, систематично вивчаючи потреби роботодавців у кадрах та стан виконання ними нормативу по 5% квоті на підприємствах, установах та організаціях міста.

Так, станом на 01.11.2012 р. Чернівецькому міському центру зайнятості, надані пропозиції приватним підприємством «Травіс Буд» і виробничим об’єднанням «Габіони Захід Україна» про зменшення доведеної квоти робочих місць, передбачених рішенням виконавчого комітету Чернівецької міської ради від 24.04.2012 року №263/8, а також зміни квотних категорій, передбачених вищевказаним рішенням виконавчого комітету Чернівецької міської. Врахувавши пояснення роботодавців, Чернівецький міський цент зайнятості повноважений ініціювати зміни та доповнення до діючого рішення виконавчого комітету Чернівецької міської ради «Про внесення змін та доповнень до рішення виконавчого комітету міської ради від 24.04.12 р. №263/22».


Крім цього, щороку міським центром зайнятості проводиться опитування підприємств щодо кількості працюючих на них осіб квотної категорії. У 2012 році опитуванням охоплено 504 підприємства, установи і організації міста з чисельністю працюючих понад 20 осіб, з них 58 роботодавців із числа органів державної влади, виконавчі служби, військові частини, громадські та релігійні організації, на яких розповсюджуються додаткові соціальні гарантії. Із загальної чисельності опитаних роботодавців, 386 підприємств, установ і організацій міста надали відповіді заповнивши анкету. У 14 роботодавців виявлена потреба у бронюванні робочих місць для працевлаштування соціально-незахищених громадян.

За поясненнями 7 роботодавців, у 2013 році не має необхідності збільшувати кількість заброньованих робочих місць на підприємствах, в організаціях та установах міста у зв’язку з тим, що в більшості випадків чисельність осіб квотної категорії перевищує 5% (386 роботодавців).

Аналіз статистичних показників обліку і працевлаштування громадян, не зайнятих трудовою діяльністю в місті впродовж січня-вересня 2012 року свідчить про високу активність безробітних осіб, які потребують соціального захисту щодо взяття і перебування їх на обліку в міському центрі зайнятості. Так, станом на 01.10.2012 року на обліку в міському центрі зайнятості перебувало 395 осіб, які потребували соціального захисту та підпадали під 5-ти % квоту. Впродовж звітного періоду зареєстровано 560 осіб даної категорії. Станом на 01.01.2012 р. перебувало на обліку 322 особи квотної категорії, серед них :

Жінки, які мають дітей віком до 6 років. 123 особи перебувало на обліку на початок року, 251 особа зареєстрована протягом звітного періоду, 28 осіб працевлаштовано за направленням міського центру зайнятості, 1 особа - на заброньоване робоче місце, 182 особи залишаються на обліку на кінець звітного періоду.

Молодь, яка закінчила або припинила навчання у середніх загальноосвітніх школах. 2 особи перебували на обліку на початку 2012 року, 15 осіб зареєстровано впродовж звітного періоду, 2 особи працевлаштовано за направленням міського центру зайнятості, 8 осіб залишаються на обліку на кінець звітного періоду.

Особи, які закінчили або припинили навчання у вищих та професійно-технічних закладах. 90 осіб перебувало на обліку на початок 2012 року, 174 особи – зареєстровано протягом звітного періоду, 36 осіб працевлаштовано за направленням міського центру зайнятості, 1 особа - на заброньоване робоче місце, 99 осіб залишаються на обліку на кінець звітного періоду.

Особи, які звільнились із строкової військової або альтернативної (невійськової) служби і яким надається перше робоче місце. 10 осіб перебувало на обліку на початок року, 13 осіб – зареєстровано протягом звітного періоду, 2 особи - працевлаштовано за направленням міського центру зайнятості, 6 осіб перебуває на обліку на кінець звітного періоду.

Діти сироти, які залишилися без піклування батьків, впродовж 2012 року до міського центру зайнятості не зверталися.

Особи, якім виповнилося 15 років і які за згодою одного з батьків приймаються на роботу на спеціалізовані робочі місця. Впродовж 2012 року такі особи в міський центр зайнятості не зверталися.

Особи передпенсійного віку:

Чоловіки по досягненню 58 років, 58 осіб перебувало на обліку на початок 2012 року, 72 особи зареєстровано протягом звітного періоду, 14 осіб працевлаштовано за направленням міського центру зайнятості, 69 осіб перебуває на обліку на кінець звітного періоду.

Жінки по досягненню два і менше років до пенсії, ­­­37 осіб перебувало на обліку на початок року, 29 осіб зареєстровано протягом звітного періоду, 8 працевлаштовано за направленням міського центру зайнятості, 29 осіб залишаються на обліку на кінець звітного періоду.

Звільнені з установ, що здійснюють примусове звільнення з установ, що виконують покарання. На початок року таких осіб не перебувало на обліку, 4 особи зареєструвалися протягом звітного періоду, 2 працевлаштовано за направленням міського центру зайнятості, 1 особа – на заброньоване робоче місце, 1 особа перебуває на обліку на кінець звітного періоду.

Завдяки дієвим заходам виконавчого комітету Чернівецької міської ради та міського центру зайнятості, у 2012 році встановлено квоту для бронювання на 7 підприємствах, установах і організаціях міста, незалежно від форм власності, з чисельністю понад 20 чоловік до 5 відсотків загальної кількості робочих місць, що становить – 12 робочих місць, для осіб на які розповсюджуються соціальні гарантії.

Враховуючи вищезазначене, керуючись статтями 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статями 5, 14 Закону України «Про зайнятість населення» та Положенням про порядок бронювання на підприємствах, в організаціях і установах робочих місць для працевлаштування громадян, які потребують соціального захисту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 квітня 1998 року № 578, виконавчий комітет Чернівецької міської ради за пропозиціями міського центру зайнятості щорічно не пізніше 31 грудня здійснює бронювання та встановлює квоту робочих місць на підприємствах, в установах та організаціях міста для працевлаштування громадян працездатного віку, які потребують соціального захисту і не здатні на рівних конкурувати з іншими безробітними на ринку праці.


^ 2. Визначення цілей регулювання.

Бронювання виконавчим комітетом Чернівецької міської ради за поданням міського центру зайнятості на підприємствах, установах та організаціях з чисельністю понад 20 працюючих до 5 відсотків загальної кількості робочих місць за робітничими професіями, в тому числі з гнучкими формами зайнятості, є основною метою забезпечення додаткових соціальних гарантій щодо працевлаштування громадян міста Чернівців, які потребують соціального захисту.

Таким чином, ціллю державного регулювання діяльності у сфері зайнятості громадян міста, які потребують соціального захисту, є встановлення підприємствам, установам та організаціям міста відповідної квоти робочих місць для обов’язкового працевлаштування вищевказаних категорій громадян за направленням Чернівецького міського центру зайнятості.

Запропонований проект рішення виконавчого комітету Чернівецької міської ради «Про внесення змін та доповнень до рішення виконавчого комітету міської ради від 24.04.12 р. №263/22 «Про бронювання та встановлення квоти робочих місць для працевлаштування громадян, які потребують соціального захисту, на 2012 рік» та про бронювання і встановлення квоти робочих місць для працевлаштування громадян, які потребують соціального захисту, на 2013 рік», який відповідно до Закону України «Про засади державної регуляторної політики» - є регуляторним актом та передбачає регулювання відносин між підприємствами, організаціями та установами і міською владою, як впродовж дії рішення у 2012 році так і у 2013 році. Регулювання таких відносин між роботодавцями і міською владою передбачається у знаходженні конструктивного компромісу у вирішенні питань щодо соціального захисту інтересів безробітних громадян, які відносяться до категорії незахищених та потребують відповідної підтримки з боку держави для працевлаштування на рівних умовах з іншими безробітними.


^ 3. Опис механізму і заходів для розв’язання проблеми.

З метою систематизації процесу бронювання та врегулювання процесу встановлення квоти робочих місць для працевлаштування громадян, які потребують соціального захисту, в т. ч. на 2013 рік, необхідно реалізувати комплекс заходів, які дозволять упорядкувати діяльність щодо бронювання на підприємствах, в організаціях і установах робочих місць для працевлаштування громадян, які потребують соціального захисту.

Порядок бронювання та встановлення квоти робочих місць на підприємствах, в організаціях і установах усіх форм власності для працевлаштування працездатних громадян працездатного віку, які потребують соціального захисту і не здатні на рівних умовах конкурувати на ринку праці, регламентується Положенням про порядок бронювання на підприємствах, в організаціях і установах робочих місць для працевлаштування громадян, які потребують соціального захисту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 квітня 1998 року № 578.

Так, керуючись пунктом 2 статті 5 Закону України «Про зайнятість населення» Чернівецький міський центр зайнятості здійснив опитування підприємств, організацій і установ міста з чисельністю працюючих понад 20 осіб та вивчив потребу у кількості працюючих, які підпадають під 5-ти % квоту в розрізі категорій громадян на підставі загальної кількості робочих місць за професіями, в тому числі з гнучкими формами зайнятості.

Вивчаючи потребу у кількості працюючих, які підпадають під 5-ти % квоту в розрізі категорій громадян на підставі загальної кількості робочих місць за професіями, в тому числі з гнучкими формами зайнятості, Чернівецький міський центр зайнятості:

проаналізував статистичні дані і тенденції ринку праці, враховуючи пропозиції органів соціального захисту населення, освіти та внутрішніх справ та встановив очікувану чисельність громадян, які потребуватимуть соціального захисту в наступному році, а також вивчив можливості підприємств щодо працевлаштування цієї категорії громадян, з урахуванням економічного становища роботодавців, чисельності працюючих та обсягів працевлаштування згідно з квотою осіб, які потребують соціального захисту;

підготував пропозиції щодо броні на квоти робочих місць підприємствам, установам і організаціям міста усіх форм власності міста на 2013 рік та ініціював зміни до змін та доповнення до рішення виконавчого комітету міської ради від 24.04.12 р. №263/22 «Про бронювання та встановлення квоти робочих місць для працевлаштування громадян, які потребують соціального захисту, на 2012 рік»;

довів вищевказані пропозиції до керівництва підприємств, установ та організацій щодо категорій та чисельності громадян, які потребують соціального захисту та для яких передбачається забронювати робочі місця за робітничими професіями, в тому числі з гнучкими формами зайнятості.

Підприємства, організації та установи міста, яким доведені вищевказані пропозиції міського центру зайнятості розглядають ці пропозиції та уточнюють їх з можливим наданням зауважень, змін та доповнень міському центру зайнятості для врахування потреб і можливостей підприємств, установ та організацій при підготовці відповідного проекту рішення виконавчого комітету Чернівецької міської ради з орієнтовним переліком підприємств, організацій і установ – претендентів на отримання у 2013 році квоти на бронювання робочих місць для працевлаштування громадян, які потребують соціального захисту.

Після ухвалення та затвердження виконавчим комітетом Чернівецької міської ради змін та доповнень до діючого у 2012 році рішення виконавчого комітету, а також встановлення броні та квоти робочих місць на наступний 2013 рік, підприємства, установи та організації у двотижневий строк погоджуватимуть з міським центром зайнятості перелік робочих місць, що виділяються, із помісячним графіком працевлаштування громадян, які потребують соціального захисту, на заброньовані робочі місця.


^ 4. Опис альтернатив запропонованому регуляторному акту.

У Законі України «Про зайнятість населення» однією із соціальних гарантій у сфері зайнятості крім бронювання робочих місць для працевлаштування громадян, які потребують соціального захисту, передбачено можливість участі таких громадян в оплачуваних громадських роботах для забезпечення їх тимчасової зайнятості.

Оплачувані громадські роботи повинні бути загальнодоступними для широкого кола працівників і, як правило, не потребують спеціальної професійної підготовки, а також враховуються вікові та інші особливості громадян, які будуть направлені на ці роботи. Під час організації громадських робіт необхідно передбачити можливість використання гнучкого і неповного робочого часу, легкої заміни працюючих впродовж робочого дня.

Витрати на організацію оплачуваних громадських робіт, нарівні з використанням власних коштів підприємства, установи та організації, можуть частково фінансуватись відповідно до Порядку фінансування оплачуваних громадських робіт, передбаченого Положенням про порядок організації та проведення оплачуваних громадських робіт, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.08 № 839.

Згідно з пунктом 5 вищенаведеного Положення про порядок організації та проведення оплачуваних громадських робіт особи, зареєстровані як безробітні, залучаються до оплачуваних громадських робіт на строк, що сумарно не перевищує 180 днів у межах календарного року.


^ 5. Розрахунки витрат і можливої вигоди від впровадження запропонованого регуляторного акта та альтернатив запропонованому регуляторному акту.

Ухвалення запропонованого проекту рішення виконавчого комітету Чернівецької міської ради дозволить:

- у 2012 році збалансувати кількісну потребу та якісний склад квотних категорій, передбачених рішенням виконавчого комітету міської ради від 24.04.12 р. №263/22 для працевлаштування квотної категорії громадян на заброньовані робочі місця з урахуванням пропозицій роботодавців;

- у 2013 році забезпечити на 7 підприємствах, організаціях та установах міста бронювання квоти робочих місць для обов’язкового працевлаштування 12 осіб, в тому числі наступних квотних категорій:

- 3 осіб з числа молоді, що тільки закінчила навчання у професійно-технічних та вищих навчальних закладах і є претендентами на перше робоче місце (в тому числі: ПТУ- 2 особи, ВУЗи –1особа);

- 2 осіб – це жінки, які мають дітей до 6 років, одинокі матері з дітьми до 14 років або з дітьми інвалідами;

1особа, з числа звільнених після відбуття покарання або примусового лікування;

- 2 осіб, що звільнилися зі строкової військової або альтернативної (невійськової) служби;

- 4 осіб з числа осіб передпенсійного віку.


^ 6. Характеристики очікуваних соціально-економічних наслідків запровадження передбачених заходів.

Квоти на бронювання робочих місць для працевлаштування громадян, які потребують соціального захисту для підприємств, організацій та установ мають обов’язковий характер. За відмову у прийнятті на роботу осіб, що належать до категорій громадян, які потребують соціального захисту, у межах встановленої броні за кожну таку відмову, відповідно до пункту 3 статті 5 Закону України «Про зайнятість населення», стягується штраф у п’ятдесятикратному розмірі неоподатковуваного мінімуму доходів громадян. Одержані кошти спрямовуються до Фонду загальнообов’язкового соціального страхування України на випадок безробіття і можуть використовуватися на фінансування витрат підприємств, установ та організацій, які створюють робочі місця для працевлаштування зазначених категорій громадян понад встановлену квоту робочих місць за договорами з міським центром зайнятості.

Крім цього, виконавчий комітет Чернівецької міської ради разом з міським центом зайнятості створюють рівні умови у працевлаштуванні осіб з числа незахищених верств населення працездатного віку, що шукають роботу, таким чином захищаючи інтереси цих осіб та забезпечуючи їх соціальний захист на місцевому ринку праці.

^ 7. Обґрунтування терміну дії запропонованого регуляторного акта та переліку заходів, спрямованих на відслідковування ефективності дії регуляторного акта.

Рішення виконавчого комітету Чернівецької міської ради з орієнтовним переліком підприємств, організацій і установ – претендентів на отримання квоти на бронювання робочих місць для працевлаштування громадян, які потребують соціального захисту, діє впродовж одного календарного року.

Щоквартально за результатами аналізу статистичних даних і тенденцій ринку праці, міський центр зайнятості визначатиме очікувану чисельність громадян, які потребуватимуть соціального захисту в наступному кварталі та готуватиме зміни та доповнення до діючого рішення виконавчого комітету Чернівецької міської ради з пропозиціями щодо броні на квоту робочих місць підприємствам, установам і організаціям усіх форм власності міста на наступний квартал (рік) для працевлаштування громадян, які потребують соціального захисту.

При щорічній підготовці рішення виконавчого комітету Чернівецької міської ради з орієнтовним переліком підприємств, організацій і установ – претендентів на отримання у наступному році квоти на бронювання робочих місць для працевлаштування громадян, які потребують соціального захисту, міський центр зайнятості в аналізі регуляторного впливу надаватиме ґрунтовний аналіз виконання попереднього рішення виконавчого комітету, яке діяло у попередньому році.


Цей аналіз регуляторного впливу додається до пояснювальної записки Чернівецького міського центру зайнятості до проекту рішення виконавчого комітету Чернівецької міської ради «Про внесення змін та доповнень до рішення виконавчого комітету міської ради від 24.04.12 р. №263/22 «Про бронювання та встановлення квоти робочих місць для працевлаштування громадян, які потребують соціального захисту, на 2012 рік» та про бронювання та встановлення квоти робочих місць для працевлаштування громадян, які потребують соціального захисту, на 2013 рік. (Делеговані повноваження)


Зауваження та пропозиції приймаються впродовж місяця з дня опублікування за адресою м. Чернівці вул. Воробкевича, 37; тел.52-34-75


Начальник відділу взаємодії з роботодавцями:

Всильченко А.К.

Схожі:

Рішення виконавчого комітету Чернівецької міської ради Про внесення змін та доповнень до рішення iconРішення виконавчого комітету Чернівецької міської ради «Про внесення змін та доповнень до рішення виконавчого комітету Чернівецької міської ради від 27. 12. 2011 року №806/22»
Чернівецької міської ради Про внесення змін та доповнень до рішення виконавчого комітету Чернівецької міської ради
Рішення виконавчого комітету Чернівецької міської ради Про внесення змін та доповнень до рішення iconРішення 22. 06. 2010 №413/11 м. Чернівці Про внесення змін І доповнень в рішення виконавчого комітету «Про «Дозвільний центр»
Про внесення змін і доповнень в рішення виконавчого комітету «Про «Дозвільний центр» Чернівецької міської ради та визнання такими,...
Рішення виконавчого комітету Чернівецької міської ради Про внесення змін та доповнень до рішення iconРішення р. № м. Чернівці Про внесення змін та доповнень до рішення виконавчого комітету Чернівецької міської ради від 06. 02. 2007 р. №60/2 „Про визначення
«Про внесення змін та доповнень до рішення виконавчого комітету Чернівецької міської ради від 06. 02. 2007 р. №60/2 „Про визначення...
Рішення виконавчого комітету Чернівецької міської ради Про внесення змін та доповнень до рішення iconРішення 09. 03. 2011 №166/5 м. Чернівці Про внесення змін та доповнень до Плану діяльності Чернівецької міської ради та її виконавчого комітету з підготовки проектів регуляторних актів на 2011 рік, затвердженого рішенням виконавчого комітету міської ради від 14.
Внести зміни в додаток до рішення виконавчого комітету міської ради від 22. 02. 2011 року №128/4, вилучивши з нього пункт 28
Рішення виконавчого комітету Чернівецької міської ради Про внесення змін та доповнень до рішення iconРішення 24. 04. 2012 № м. Чернівці Про внесення змін та доповнень до рішення виконавчого комітету міської ради від 27. 12. 2011 р.
Про внесення змін та доповнень до рішення виконавчого комітету міської ради від 27. 12. 2011 р. №806/22 «Про бронювання та встановлення...
Рішення виконавчого комітету Чернівецької міської ради Про внесення змін та доповнень до рішення iconРішення 09. 10. 2012 №643/20 м. Чернівці Про внесення змін до підпункту 5 пункту 1 рішення виконавчого комітету Чернівецької міської ради від 13.
Про внесення змін до підпункту 5 пункту 1 рішення виконавчого комітету Чернівецької міської ради від 13. 01. 2009 р. №23/1 щодо передачі...
Рішення виконавчого комітету Чернівецької міської ради Про внесення змін та доповнень до рішення iconРішення виконавчого комітету міської ради 13. 11. 2012 №724/22 Доповнення до Плану діяльності виконавчого комітету Чернівецької міської ради з підготовки проектів регуляторних актів на 2012 рік
Про внесення змін до рішення виконавчого комітету Чернівецької міської ради «Про бронювання та встановлення квоти робочих місць для...
Рішення виконавчого комітету Чернівецької міської ради Про внесення змін та доповнень до рішення iconРішення 28. 07. 2011 №246 м. Чернівці Про внесення змін до рішення Чернівецької міської ради VI скликання від 14. 04. 2011 р. №155 «Про утворення виконавчого комітету Чернівецької міської ради,
Про внесення змін до рішення Чернівецької міської ради VI скликання від 14. 04. 2011 р. №155 «Про утворення виконавчого комітету...
Рішення виконавчого комітету Чернівецької міської ради Про внесення змін та доповнень до рішення iconРішення 24. 0 20 1 2 №471/15 м. Чернівці Про внесення змін до рішення виконавчого комітету міської ради від 09. 03. 2011 №140/5
Про комітет забезпечення доступності інвалідів до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста, внесення змін...
Рішення виконавчого комітету Чернівецької міської ради Про внесення змін та доповнень до рішення iconРішення виконавчого комітету Чернівецької міської ради від 22 травня 2012р. №327/11 «Про внесення змін до рішень виконавчого комітету міської ради від 29.
Чернівецької міської ради від 22 травня 2012р. №327/11 «Про внесення змін до рішень виконавчого комітету міської ради від 29. 06....
Рішення виконавчого комітету Чернівецької міської ради Про внесення змін та доповнень до рішення iconРішення 09. 0 20 11 №459/13 м. Чернівці Про внесення змін в рішення виконавчого комітету міської ради від 09. 03. 2011 №140/5
Про комітет забезпечення доступності інвалідів до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста, внесення змін...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи