Хроніка культурно-мистецького життя області за липень 2010 року Загальні питання icon

Хроніка культурно-мистецького життя області за липень 2010 року Загальні питання
Скачати 90.84 Kb.
НазваХроніка культурно-мистецького життя області за липень 2010 року Загальні питання
Дата конвертації17.02.2013
Розмір90.84 Kb.
ТипДокументи

Хроніка

культурно-мистецького життя області

за липень 2010 року


Загальні питання


Творчі звіти, присвячені 70-річчю утворення Чернівецької області, на розсуд громадськості презентували мистецькі колективи Кіцманського району. Участь у творчому звіті “З любов’ю до рідного краю” взяло понад 30 танцювальних та співочих колективів району. За підсумками огляду творчості, найкращими визнано колективи “Родина” з села Ревно та “Буковинці” з Драчинців. Також звіти аматорських колективів відбулися в селах району, зокрема, в Мамаївцях місцеві творчі колективи демонстрували свої досягнення під гаслом: “Моїй рідній Буковині”, у Драчинцях – “Україно! Ти для мене диво”, у Киселеві – “Село моє, моя колиско”, в Южинці – “З Україною у серці”, у Витилівці – “Велична і свята моя ти Батьківщино”. Концертні програми, приурочені до 70-ої річниці створення області, відбулися й у Шипинцях, Малятинцях, Дубівцях та Глиниці. Такі ж огляди творчості аматорських колективів заплановані і в інших селах району.

З метою збереження культурної спадщини, відродження, активізації розвитку і популяризації краєзнавства Буковини, підтримки краєзнавців області ОДА заснувала обласну премію імені Олекси Романця.

11 липня у Чернівцях відбувся традиційний для нашого міста Петрівський ярмарок. Значна частина ярмаркувальників була сконцентрована у так званому «Містечку майстрів», де буковинці та гості краю могли ознайомитися із творчими роботами багатьох відомих художників, виробами майстрів декоративно-прикладного мистецтва, спеціалізованими культурно-мистецькими виданнями або супутніми товарами, які презентували на ярмарку художні об’єднання і культурно-громадські організації та придбати різноманітні сувеніри або будь який виріб чи художню роботу, що сподобалися.

Свій шістдесятий ювілей відсвяткував відомий буковинський художник Броніслав Тутельман. До цієї дати митець влаштував вернісаж «У гостях у Буми», який відкрився інсталяцією на вулиці Ольги Кобилянської у Чернівцях. Продовжився творчий звіт художника персональною виставкою у мистецько-культурному центрі «Вернісаж».

В рамках святкування 100-річчя Німецького Народного Дому перед Німецьким Народним Домом відбувся виступ гірських горністів за участю колективів з Німеччини, Австрії, Швейцарії та України.

На Міжнародному дитячому фестивалі пісні і танцю “Конін – 2010” (Польща) народний дитячий аматорський хореографічний колектив “Алегро” (керівник – Світлана Марчак) отримав премію «Аплаус» за 4 місце. А в Болгарії на Міжнародному дитячому фестивалі “Сонце, радість, краса” цей колектив був нагороджений дипломом в номінації «Хореографія-сучасні танці» (ІІ місце), а також грамотою за майстерність і артистичність. В номінації «Хореографія-сучасні танці» (ІІ місце) дипломами нагороджені Ольга Галкіна та Анна Качановська.

Лауреатом XV Всеукраїнського фестивалю театрального мистецтва “Від Гіпаніса до Борисфена” (м. Очаків Миколаївської обл.) став народний драматичний театр Чернівецького палацу культури (керівник – Григорій Агеєв), який підготував для учасників фестивалю та жителів міста виставу “Люба-згуба” за твором Юрія Федьковича.

6 липня у «Literatur Cafe» відбувся традиційний «американський» літературний вечір, присвячений Дню Незалежності США. В рамках вечора відбулася презентація першого видання українською мовою фундаментальної «Історії Америки» (видавництво «Літопис», м. Львів).

13 липня в “Literatur Café” відбувся завершальний вечір третього сезону літературних вівторків, які виходять на місячні канікули. Цього разу до Чернівців приїхали молоді й цікаві письменники з Івано-Франківська: Андрій Олексюк, Богдан Ославський, Тетяна Запорожець та Василь Карп’юк, які малювали картину сучасних тенденцій розвитку мистецтва шляхом декламування власних поетичних текстів, виконання народних та авторських пісень.

На втіху чернівецьким меломанам у ТРЦ «Панорама» 10 липня виступив один із найкращих електродуетів Європи – «Electrixx” у повному складі.

3 липня у Чернівецькому обласному театрі ляльок відбувся кастинг на телешоу «Народна зірка-3», в якому взяли участь понад 70 учасників.


^ Театрально-концертне життя


17 липня у Чернівецькому обласному театрі ляльок – прем’єра вистави «Заздрісний котик». Режисер-постановник – Руслан Неупокоєв.

25 липня у Чернівецькому обласному театрі ляльок – закриття театрального сезону виставою «Тіні забутих предків» за твором Михайла Коцюбинського.


^ Фестивалі. Гастролі


2 липня в Центральному парку культури і відпочинку імені Т.Г.Шевченка м. Чернівців відбулося відкриття ІІІ обласного благодійного фестивалю народної творчості «На крилах надій» для людей з обмеженими фізичними можливостями. В рамках фестивалю відбулися: обласна фотовиставка "Невичерпні джерела безбар'єрної Буковини"; виставка виробів декоративно-ужиткового мистецтва "Барви життя"; засідання літературно-мистецького обєднання "У родинному колі"; гала-концерт "Акорди надії" та нагородження учасників фестивалю. Цьогорічними учасниками фестивалю стали 85 представників з усіх районів нашої області: Вижницького, Путильського, Кіцманського, Сокирянського та ін. Переможцями фестивалю стали: Ольга Панас (смт Путила, пісенний жанр); Штефан Буздуга (с. Горбово Герцаївського району, музичний жанр); Оксана Крецул (мікрорайон "Садгора" м. Чернівців, жестове виконання); Ольга Верещинська (смт Кельменці, театр та розмовний жанр).

3 7 по 11 липня у румунському місті Тімішоара відбувся міжнародний фестиваль „Inimilor“. Його відвідали колективи з усього світу - Польші, Німеччини, Коста-Ріки, Туреччини. Нашу країну представляв колектив театру «Голос», який з гідністю відрекомендував гостям фестивалю та міста культуру України, фольклорні звичаї та традиції.


^ Музейна справа

Виставково-експозиційна діяльність. Вернісажі


У приміщенні Чернівецької обласної держадміністрації відкрилася виставка картин буковинської художниці Марини Рибачук. Мисткиня представила два десятки робіт різних за розміром, форматом, характером.

Вперше у приміщенні облдержадміністрації відбулося відкриття виставки «Буковинська хроматична симфонія" Івана Боднаря, першого заступника Голови Союзу українців Румунії, голови буковинського округу СУРу Сучавського повіту. Захід відбувся за сприяння громадської організації "Європейське партнерство".

У залі Георга Дроздовського Німецького Народного Дому відкрилася персональна виставка присвячена двадцятип’ятиріччю творчої біографії та 60-річчю чернівецького художника Олега Любківського. На експозицію, присвячену рідному місту, мистець запросив друзів, науковців, журналістів – всіх тих, хто цінує його роботи.

На початку липня у Центрі культури «Вернісаж» з нагоди Дня архітектора випускники політехнічного коледжу представили свої роботи. Деякі з них можна використовувати як інвестиційні роботи.

У липні у Чернівецькому обласному художньому музеї експонувалися такі виставки:

- фотовиставка «Ностальгія за прекрасним». Автор фоторобіт – архієпископ Київський і Всея України єпархії Руської Православної Старообрядницької церкви Савватій (Козка Степан Петрович);

- виставка живопису Івана Гемері “Любімо життя”.

- «Мистецтво ексклюзиву» - персональна виставка Володимира Конєва.

Урочисте відкриття скульптури видатного російського вченого, лінгвіста, сходознавця світового рівня, відомого історика, етнографа та археолога XX сторіччя Юрія Миколайовича Реріха відбулося в Чернівецькому культурно-освітньому центрі «Агні». Автором твору є молодий талановитий скульптор Олексій Леонов – учень відомого українського майстра, академіка Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури Василя Бородая.


^ Книговидавнича діяльність


«Дерев осінній передзвін», – таку назву має нова книга поезії та прози знаного буковинського письменника, лауреата літературно-мистецьких премій ім. Сидора Воробкевича та Дмитра Загула – Василя Місевича, яка побачила світ у видавництві «Букрек».

Книгу нарисів знаного в краї письменника, журналіста, головного редактора громадсько-політичної газети «Буковина» Володимира Михайловського – «На зламі. Роздуми про близьке й дороге» – презентували у мистецькій вітальні часопису.

У видавничому домі «Букрек» побачила світ книга нарисів «Енергія» письменника Івана Нагірняка.


^ Бібліотечна справа


До 20-річчя прийняття Декларації про державний суверенітет України в ЧОУНБ ім. М.Івасюка розгорнута книжкова виставка: «Суверенітет України – торжество Незалежності».

З нагоди 70-річчя утворення Чернівецької області в бібліотеках Кіцманського району розгорнуті книжкові виставки: “Мій край, мов історія жива”, “З історії рідного краю” та тематичні полиці, які містять матеріали про історію Чернівецької області – “Чернівецькій області – 70”, “Наш край – частина Батьківщини”, “Сторінки історії – розповідають”; .

До 70-річчя від дня народження української поетеси Тамари Севернюк відбулися: творча зустріч читачів Сторожинецької ЦБС з поетесою, заслуженим діячем мистецтв України; вечори поезії: «Творчі злети Т.Севернюк»; «Скарби любові і доброти»; «Поетичні обрії рідного краю»; літературні подорожі та години: «Життя, спокушене поезією»; «В поезії подих дороги»; «Борозна Тамари Севернюк на ниві української літератури»; літературний календар: „70 років від дня народження української письменниці Тамари Севернюк” (с. Поляна Хотинського р-ну); літературно-мистецький портрет: «А творчість – то Хода»; книжкова виставка: «Тамара Севернюк: творчий портрет» та огляд творчості: «Мені небагато треба, Лиш чути, як дише слово» (ЧОУНБ ім. М.Івасюка); книжкові виставки та виставки-екскурс: «В поезіях подих дороги»; «Тамара Севернюк «На грані музики і вогню»; «Життя, осяяне поезією»; бібліографічні огляди літератури: «Невід’ємна кровинка народу» (бібліотеки Заставнівського р-ну); презентація книг автора: «Освячена духом таланту»; година поезії: «Поезія її зігріє душу»; поетична година: «Світло поезії»; поетичний вернісаж: «Полинь душею до душі моєї» (бібліотеки Кельменецького р-ну).

До 110-ї річниці від дня народження українського письменника і громадського діяча Юрія Смолича бібліотеками області проведено: виставка-літературний портрет: «Невтомний шукач нового» (ЧОУНБ ім. М.Івасюка); подорож по творах: «Велич і сила Юрія Смолича»; перегляд літератури: «Золотий скарб української літератури»; літературний портрет: «Дослідник грандіозного процесу перебудови світу»; літературний вечір: «Лицар слова з любов’ю до рідного краю» (бібліотеки Заставнівського р-ну); літературна подорож по творчості українського прозаїка Юрія Смолича, трилогія „Дитинство”, „Наші тайни”, „Вісімнадцятирічні” (ЦДБ Хотинського р-ну)

З нагоди 15-річчя з дня смерті українського письменника Олеся Гончара в бібліотеках Заставнівського р-ну відбулися: літературна подорож: «На вічному березі Всеукраїнської любові»; літературні години: «Великий Українець»; «Для Вас горить моя свіча»; книжкові виставки та виставки-портрети: «Олесь Гончар у нашій бібліотеці»; «Зоря Олеся Гончара»; «Його незгасная зоря»; огляд творчості: «Олесь Гончар – художник слова»; перегляд літератури: «Олесь Гончар і українська література».

З нагоди 60-річчя знаного літературознавця, перекладача-германіста, доктора філологічних наук, професора кафедри зарубіжної літератури та теорії літератури ЧНУ ім. Юрія Федьковича Петра Рихла в Муніципальній бібліотеці ім. А.Добрянського розгорнуто виставку «Він робить Чернівці центром Європи».

Під час засідання краєзнавчого клубу «Ми – буковинці» в ЧОУНБ ім. Михайла Івасюка відбулася творча зустріч з письменником, публіцистом, драматургом, лауреатом низки літературно-мистецьких премій та Всеукраїнського конкурсу кіносценаріїв «Коронація слова» Іваном Нагірняком «Долі врожаями колосяться».

В ЧОУНБ ім. Михайла Івасюка відбулася презентація книги «Полковник Петро Болбочан. Трагедія українського державника» (автори Сідак В., Осташко Т., Вронська Т.) на замовлення депутата обласної ради Вакарюка В. Також до цієї нагоди тут оформили тематичну виставку «Петро Болбочан – захисник української держави», на якій представили ще чималу кількість літератури, публікацій та бібліографічних матеріалів.

Проблеми і успіхи обласної бібліотеки обговорювались в радіо-ефірі обласної телерадіокомпанії «Буковина»: «круглий стіл» «Заклади культури Буковини - 70-річчю створення Чернівецької області. Стан і перспективи бібліотечного обслуговування» (Іваницька А.С., директор ЧОУНБ); «Євроінтеграція – на хвилях обласного радіо» (досвід роботи ЦЄІ обласної бібліотеки), Довгань М.М., заступник директора ЧОУНБ.

До Дня української архітектури в ЧОУНБ ім. М.Івасюка розгорнута експрес-виставка: «Архітектурні сторінки століть».

В інформаційному центрі «Вікно в Америку» ЧОУНБ ім. М.Івасюка відкрилася виставка плакату: «4 липня – День незалежності США».

В ЧОУНБ ім. М.Івасюка розгорнута ювілейна виставка-календар до 60-річчя Броніслава Тутельмана, члена Національної спілки художників України.

До 110-річчя від дня народження Ореста Руснака, українського оперного співака в ЧОУНБ ім. М.Івасюка відбулася краєзнавча музична сторінка з циклу «Оперні генії світу».

Профільними відділами ЧОУНБ ім. М.Івасюка розгорнуті книжкова виставка: «Гідроенергетика: всупереч енергетичній кризі» та виставка-огляд «Розвиток агро туризму».


Навчання кадрів


21 липня 2010р. приміщенні ЧОУНБ ім. М.Івасюка відбулося відкриття Регіонального тренінгового центру, який входить до мережі бібліотек, обладнаних сучасними технологіями, створеної у рамках програми "Бібліоміст" і буде працювати для навчання бібліотекарів області та доступу громадськості області до інтернету.

На базі бібліотеки-філіалу смт. Кострижівка Заставнівського р-ну відбувся семінар бібліотечних працівників району: «Бібліотека як центр підтримки і розвитку інтересу до читання».Схожі:

Хроніка культурно-мистецького життя області за липень 2010 року Загальні питання iconХроніка культурно-мистецького життя області за жовтень 2012 року Загальні питання
У рамках відзначення 604-ї річниці від дня заснування міста Чернівців проведено чимало культурно-мистецьких закладів, зокрема: на...
Хроніка культурно-мистецького життя області за липень 2010 року Загальні питання iconХроніка культурно-мистецького життя області за квітень 2013 року Загальні питання
Чернівецької обласної державної адміністрації, на якій розглядалися такі питання: про організацію культурно-дозвіллєвої дільяності...
Хроніка культурно-мистецького життя області за липень 2010 року Загальні питання iconХроніка культурно-мистецького життя області за січень 2010 р. Загальні питання
Т. Шевченку на Центральній площі Чернівців, пам’ятника Буковинському Куреню. А в Чернівецькому обласному краєзнавчому музеї – тематичний...
Хроніка культурно-мистецького життя області за липень 2010 року Загальні питання iconХроніка культурно-мистецького життя області за березень 2009 р. Загальні питання
До 60-ої річниці від дня народження поета та композитора Володимира Івасюка відбулися пам’ятні заходи
Хроніка культурно-мистецького життя області за липень 2010 року Загальні питання iconХроніка культурно-мистецького життя області за березень 2010 р. Загальні питання
Міжнародного дня прав жінок та миру, Указом Президента України №291/2010 від 4 березня 2010 року "Про відзначення державними нагородами...
Хроніка культурно-мистецького життя області за липень 2010 року Загальні питання iconХроніка культурно-мистецького життя області за Червень 2010 року Загальні питання
На ювілейне свято до творчого колективу газети «Буковина» прийшли друзі та колеги по перу І мікрофону, шанувальники газетярської...
Хроніка культурно-мистецького життя області за липень 2010 року Загальні питання iconХроніка культурно-мистецького життя області за серпень 2010 року Загальні питання
Заставнівського районного Палацу культури та Магратію Петру Назаровичу художникові-оформлювачу Чернівецького академічного обласного...
Хроніка культурно-мистецького життя області за липень 2010 року Загальні питання iconХроніка культурно-мистецького життя області за березень 2012 року Загальні питання
Карпати” міста Чернівці Світлана Юрченко-Кобевко за значний особистий внесок у соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній...
Хроніка культурно-мистецького життя області за липень 2010 року Загальні питання iconХроніка культурно-мистецького життя області за листопад 2010 року Загальні питання
України Федорюк І. М., головний спеціаліст відділу культури і туризму Заставнівської райдержадміністрації Гайдей Л.І., завідуюча...
Хроніка культурно-мистецького життя області за липень 2010 року Загальні питання iconХроніка культурно-мистецького життя області за лютий 2011 року Загальні питання
Володимира Івасюка відбувся захід «Велетні слова», присвячений не лише Михайлові Івасюку, але й Міхаю Емінеску. Адже ще зовсім юним...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи