Рішення 20 лютого 2013р. №7/2 м. Чернівці Про результати роботи із зверненнями громадян протягом 2012 року та напрямки поліпшення icon

Рішення 20 лютого 2013р. №7/2 м. Чернівці Про результати роботи із зверненнями громадян протягом 2012 року та напрямки поліпшення
Скачати 468.68 Kb.
НазваРішення 20 лютого 2013р. №7/2 м. Чернівці Про результати роботи із зверненнями громадян протягом 2012 року та напрямки поліпшення
Сторінка1/5
Дата конвертації19.10.2013
Розмір468.68 Kb.
ТипРішення
  1   2   3   4   5УКРАЇНА

Шевченківська районна у місті Чернівці рада


Чернівецької області

Виконавчий комітет


РІШЕННЯ


20 лютого 2013р. № 7/2 м.Чернівці


Про результати роботи із

зверненнями громадян

протягом 2012 року

та напрямки поліпшення

цієї роботи у 2013 році


Заслухавши інформацію начальника відділу по роботі із зверненнями громадян районної у місті ради Козмек Т.І. про результати роботи із зверненнями громадян протягом 2012 року та напрямки поліпшення цієї роботи у 2013 році, виконком районної у місті ради відзначає, що робота із зверненнями громадян посадовими особами районної у місті ради проводиться в порядку, визначеному Конституцією України, Законом України «Про звернення громадян», Указом Президента України від 07.02.08 № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування», іншими нормативно-правовими актами, що регламентують роботу із зверненнями громадян.

У відповідності до ст.22 Закону України «Про звернення громадян» керівниками районної у місті ради та її виконавчих органів згідно затвердженого графіку постійно проводились прийоми громадян, у тому числі виїзні та прийом громадян за телефоном «Пряма лінія».

Керівництвом району у рамках «круглого столу» проведено традиційні зустрічі з учасниками бойових дій на території інших держав, ліквідаторами аварії на Чорнобильській АЕС.

Протягом 2012 року до районної у місті ради надійшло 3088 звернень громадян, з них 2889 - письмових та 199 – усних.

Через органи влади вищого рівня отримано 819 звернень, що на 390 звернень більше порівняно з 2011 роком, з них 49 – з Гарячої лінії Кабінету Міністрів України, 770 – надійшло від Чернівецької міської ради. 30 звернень надіслано для розгляду районній раді від інших органів, установ та організацій за належністю відповідно до делегованих повноважень.

Отримано 145 запитів від депутатів Верховної ради, Чернівецької обласної, міської рад, Шевченківської та Першотравневої районних у місті рад, в яких піднімались питання щодо ремонту будівель та споруд, облаштування майданчиків, благоустрою території та надання матеріальної допомоги.

У зверненнях, що надійшли протягом 2012 року, мешканцями було порушено 3116 питань. Значна їх кількість - 1443 (45,6%) стосувалась питань соціального захисту: надання матеріальної допомоги та призначення субсидій на житлово-комунальні послуги, 1123 (36,4%) – утримання житлового фонду.

Більша частина звернень по житлових питаннях розглядалась виїздом на місце, комісійно з представниками департаментів міської ради, комунальних підприємств міста та району, депутатами міської та районної рад. За результатами розгляду звернень були заплановані шляхи вирішення проблемних питань, які не виконувались в основному через недостатнє бюджетне фінансування.

Особлива увага приділялась вирішенню проблем, з якими звертались ветерани війни та праці, громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, багатодітні сім’ї, одинокі матері та інші громадяни, які потребують соціального захисту та підтримки. За зверненнями громадян надавалась матеріальна допомога на лікування інвалідам, учасникам ВВВ, пенсіонерам та іншим малозабезпеченим категоріям. Так, протягом  2012 року,  враховуючи фінансовий стан сім’ї, була надана допомога на лікування 1209 мешканцям району на суму 206,9 тис.грн.

За результатами розгляду звернень 2141 (63,9%) заява громадян була задоволена, 746 (22,3%) заявникам надані роз’яснення, по 62 (1,9%) – відмовлено та 401 (11,9%) заява залишилась на додатковому контролі до остаточного вирішення.

Робота із зверненнями громадян здійснювалась на належному рівні, проте потребує покращання стан виконавської дисципліни окремих посадових осіб районної у місті ради при розгляді та реагуванні на звернення громадян.

Керуючись Законом України «Про звернення громадян», Указом Президента України від 07 лютого 2008 року №109 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» та з метою вдосконалення роботи із зверненнями громадян виконавчий комітет Шевченківської районної у місті ради


В И Р І Ш И В:


1. Інформацію начальника відділу по роботі із зверненнями громадян районної у місті ради Козмек Т.І. про результати роботи із зверненнями громадян протягом 2012 року та напрямки поліпшення цієї роботи у 2013 році взяти до відома (додається).


2. Керівникам виконавчих органів районної у місті ради

2.1. Забезпечувати постійне і безумовне виконання Закону України «Про звернення громадян», Закону України «Про доступ до публічної інформації», Указу Президента України від 07.02.2008 №109 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування», Указу Президента України від 05.05.2011 №547 «Питання забезпечення органами виконавчої влади доступу до публічної інформації», постанови Кабінету Міністрів України від 24.09.2008 №858 «Про затвердження Класифікатора звернень громадян»», постанови Кабінету Міністрів України від 25.05.2011 №583 «Питання виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації»».

2.2. Постійно вживати дієвих заходів щодо впорядкування роботи із зверненнями громадян та забезпечувати об’єктивний, всебічний і вчасний розгляд звернень громадян відповідно до вимог чинного законодавства.

2.3. Забезпечувати проведення прийомів громадян посадовими особами районної у місті ради відповідно до вимог діючого законодавства.

2.4. Особливо уважно ставитись до вирішення проблем ветеранів Великої Вітчизняної війни та праці, інвалідів, осіб, які постраждали на Чорнобильській АЕС, багатодітних сімей, одиноких матерів та інших громадян, які потребують соціального захисту та підтримки.

2.5. Посилити контроль за виконанням ст.20 Закону України «Про звернення громадян», притягувати до відповідальності посадових осіб, винних у порушенні встановлених термінів розгляду звернень громадян.


3. Відділу по роботі із зверненнями громадян (Козмек Т.І.):

3.1. Посилити контроль щодо вирішення обґрунтованих скарг громадян та здійснення прийнятих рішень за результатами їх розгляду;

3.2. Провести навчання щодо порядку опрацювання та розгляду звернень громадян з посадовими особами районної у місті ради і працівниками комунальних та приватних підприємств, що надають послуги з утримання житлового фонду, до обов’язків яких входить розгляд звернень мешканців;

3.3 Оприлюднити у засобах масової інформації повідомлення щодо можливості звернення до районної ради телефонним зв’язком на «Пряму лінію».

4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника голови районної у місті ради Даведюк І.С.


^ Голова ради М.Пазюк


І Н ФО Р М А Ц І Я

«Про результати роботи із зверненнями

громадян протягом 2012 року

та напрямки поліпшення цієї роботи у 2013 році»


Робота зі зверненнями громадян у районній раді проводиться відповідно до вимог Закону України «Про звернення громадян» та Указу Президента України від 07.02.2008 № 109/2008 „Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування”. Створено належні умови прийому громадян, забезпечується своєчасний та якісний розгляд їх пропозицій, заяв і скарг, порушені в них питання вирішуються відповідно до чинного законодавства.

За 2012 рік відділом звернень районної у місті ради зареєстровано 3088 звернень громадян, що на 262 звернення менше ніж у 2011 році. З отриманих звернень: 2889 – письмових, 199 – усних.

Кожне звернення, що надійшло до районної у місті ради, розглядається посадовими особами належним чином. У разі, якщо питання мешканців не вирішується через наявність поважних причин, вони мають змогу потрапити на особистий прийом до голови, або заступника голови районної ради, заступника голови з питань діяльності виконавчих органів ради.

Графіки прийомів голови ради та його заступників оприлюднені на сайті Шевченківської районної у місті Чернівці ради, у приватних та комунальних житлових ремонтно-експлуатаційних підприємствах району.

За звітний період керівництвом районної ради було розглянуто на особистих прийомах 199 звернень, з них - головою районної ради 154 звернення від 172 мешканців району.

Певна частина звернень знімаються з контролю вже під час особистого прийому, оскільки заявники отримують вичерпну відповідь або консультацію щодо порядку дій для вирішення питання. Однак, значний відсоток питань, порушених у зверненнях громадян, вимагає детального вивчення проблеми і не може бути вирішеним одразу. Серед них є і такі проблемні питання, які неможливо задовільнити у місячний термін. Вони залишаються на довгостроковому контролі. Разом з тим, по більшій кількості питань, що розглядалися на особистому прийомі громадян надано роз’яснення або роботи виконано.

Доручення, надані головою районної у місті ради по розгляду звернень громадян постійно контролюються відділом роботи із зверненнями громадян. Зняття з контролю відбувається виключно за резолюцією голови ради, після остаточного вирішення питання.  

Щорічно керівництвом районної у місті ради проводяться зустрічі з окремими категоріями мешканців району: ліквідаторами аварії на Чорнобильскій АЕС, воїнами-інтернаціоналістами, що приймали участь у бойових діях в Афганістані. Під час зустрічей від вказаних пільгових категорій отримано 11 звернень.

Особлива увага приділяється зверненням мешканців, що надійшли по телефону «Пряма лінія», через яку отримано 13 звернень громадян Проблемні питання, з якими звертаються мешканці вирішуються по можливості у найкоротші терміни, при неможливості вирішити одразу – залишаються на додатковому контролі.

Через органи влади вищого рівня у 2012 році отримано 819 звернень, що на 390 звернень більше порівняно з 2011 роком, з них 49 – з Гарячої лінії Кабінету Міністрів України, 770 – надійшло від Чернівецької міської ради. 30 звернень надіслано для розгляду районній раді від інших органів, установ та організацій за належністю відповідно до делегованих повноважень.

Отримано 145 запитів від депутатів Верховної ради, Чернівецької обласної, міської рад, Шевченківської та Першотравневої районних у місті рад, в яких піднімались питання щодо ремонту будівель та споруд, облаштування майданчиків, благоустрою території та надання матеріальної допомоги.

За вищевказаний період отримано 211 колективних звернень - на 23 більше порівняно з 2011 роком. Значна їх кількість стосується проведення ремонту житлового фонду, ремонту та облаштуванню дитячих майданчиків. Різке збільшення колективних звернень щодо благоустрою дитячих майданчиків спостерігалось перед виборами народних депутатів у Верховну Раду України. За вересень-жовтень з проханням відремонтувати старе обладнання на майданчиках або створити нові майданчики в окремих мікрорайонах надійшло 17 колективних звернень.

75 колективних звернень та скарг отримано від мешканців району щодо проведення ремонтних робіт покрівель і фасадів, 27 – ремонту інженерних мереж, 13 - обслуговування житловими ремонтно-експлуатаційними організаціями, 62 - благоустрою прилеглої території, санітарного стану вулиць, впорядкування міжбудинкових проїздів. Неодноразовими з цих питань були колективні звернення мешканців вул.Червоноармійської,83; Вільнюської, 5-7; Хмельницького, 111; Чапаєва, 43.

Виконання робіт та контрольні терміни по окремих колективних зверненнях перенесені на 2013 рік не тільки через обмеженість фінансування, а й через небажання мешканців створювати об’єднання співвласників багатоквартирних будинків і приймати дольову участь у проведенні ремонтних робіт.

У зверненнях, що надійшли протягом 2012 року, мешканцями було порушено 3116 питань. Значна їх кількість - 1443 (45,6%) стосується питань соціального захисту: надання матеріальної допомоги та призначення субсидій на житлово-комунальні послуги. Слід відмітити, що протягом попереднього року надійшло на 223 звернення менше щодо призначення житлових субсидій в порядку виключення, що пов’язано з прийнятими у 2011 році районною комісією по розгляду спірних питань з призначення і виплати допомог, компенсацій, субсидій, соціальної підтримки громадян рішеннями щодо призначення субсидій «До змін обставин» відповідно до змін діючого законодавства з цього питання.

Гострими і актуальними, як і раніше залишаються звернення мешканців по питаннях утримання житлового фонду, яких у 2012 році надійшло 1123 (36,4%). Більша частина таких звернень розглядалась з виїздом на місце, комісійно з представниками департаментів міської ради, комунальних підприємств міста та району, депутатами міської та районної рад. За результатами розгляду звернень були заплановані шляхи вирішення проблемних питань, деякі з яких не були виконані через недостатність бюджетного фінансування: пр.Незалежності, 54,60,70 (ремонт шиферної покрівлі та заміна водовідвідних елементів), вул.Каспійська, 1 (ремонт каналізаційної мережі); вул.Сторожинецька, 50 (ремонт фасаду, покрівлі, водовідвідних елементів).

За дорученням голови районної у місті ради наприкінці минулого року проводився детальний аналіз звернень, які перебувають на довгостроковому контролі з метою вжиття заходів щодо їх якнайшвидшого вирішення. На довгостроковому контролі у 2013 році залишаються 160 звернень громадян з минулих років: по питаннях ремонтів покрівлі (вул.Ватутіна,1; вул.Першотравнева, 13; вул.Сімовича,6), фасаду (вул.Пумнула,35; вул.Горького,5; вул.Котляревського,24), інженерних мереж (вул.Першотравнева,2а; вул.Університетська, 12; вул.Київська,13), конструктивних елементів (вул.Франка,3; вул.Червоноармійська,83), міжпанельних швів (вул.Головна,210; вул.Ентузіастів,9а). Гострими є питання ремонту каналізаційної мережі по вул.Хмельницького, 89,111, ремонту фасаду та покрівлі по вул.Горького, 5.

У зверненнях, що залишились на додатковому контролі порушуються в основному питання капітального ремонту, які не вирішуються протягом багатьох років через обмеження бюджетного фінансування.

На виконання Указу Президента України від 07.02.08 № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» першочергова увага в роботі приділяється зверненням громадян пільгових категорій, а особливо інвалідів війни та учасників бойових дій, багатодітних матерів та дітей позбавлених батьківського піклування тощо. Відповідні категорії мешканців мають першочергове право на розгляд звернення.

Звернення від громадян вищезазначених категорій розглядаються в обов'язковому порядку головою районної у місті ради, за винятком тих випадків, коли вони адресовані заступникам голови або начальникам структурних підрозділів районної у місті ради.

Протягом 2012 року від інвалідів Великої Вітчизняної війни, учасників бойових дій, ветеранів війни до районної  у місті ради надійшло 69 звернень, з них - 51 звернення задоволено, по 14 - надано чіткі роз'яснення, решта залишились на контролі. За рахунок бюджетних коштів їм встановлено 11 газових плит на суму 28,5 тис.грн., 2 проточних водонагрівача на суму 6,6 тис.грн., зроблено капітальний ремонт у 13 квартирах на загальну суму 203,3 тис.грн.

Однак, дані щодо звернень громадян пільгових категорій не завжди вичерпні, оскільки звернення, які надходять до Шевченківської районної у місті поштою не завжди містять інформацію про категорію та соціальний стан громадянина, який звертається. Також неможливо визначити категорії та соціальний стан  мешканців, які подають колективне звернення. Досить часто під час розгляду звернень громадян з'ясовується, що той статус, який заявник зазначає в своєму зверненні не завжди відповідає дійсності.

Однією із форм роботи більш конкретного з'ясування потреб мешканців району є виїзд на адресу як голови районної ради, так і його заступників, результати яких завжди обговорюються на апаратних нарадах з відповідним наданням доручень голови. Особливо це стосується питань ремонту будинків, благоустрою та санітарної очистки району, стану зупинок, покосу трав, своєчасного вивозу сміття.


Протягом 2012 року до районної у місті ради надійшло 347 скарг щодо самовільного перепланування квартир та самовільних добудов, санітарного стану мікрорайонів, бездіяльності комунальних та приватних підприємств.

Найчастіше до районної ради зі скаргами звертались Хорошун М.Я. (вул.Воробкевича,1/20) - 28 звернень, в т.ч. 1 звернення з Гарячої лінії КМУ; Головко Т.В.(вул.Стасюка,10а/60) - 26 звернень, в т.ч. 5 звернень з Гарячої лінії КМУ, Щербакова Н.Г.(вул.Фрунзе,32/1) - 18 звернень, Кашталян О.Л. (вул.Каспійська,1/2) - 13 звернень, з них 3 звернення було на Гарячу лінію Кабінету Міністрів України, Комаргородська І.Г. (вул.Переяславська, 12/6) – 15 звернень.


За результатами розгляду звернень у 2012 році 1850 (59,9%) заяв громадян задоволено, по 774 (25,1%) – надано роз’яснення, 22 (0,7%) – відмовлено, 442 (14,3%) заяви відкладено на подальший контроль через дефіцит бюджетних коштів.

Звернення, що надійшли до районної у місті ради протягом 2012 року розглянуті без порушення термінів їх виконання. Відділом роботи із зверненнями громадян відпрацьована схема нагадувань та попереджень про контрольні терміни надання відповідей за зверненнями громадян.

Всім структурним підрозділам та підприємствам по обслуговуванню житлового фонду району посадовими особами відділу по роботі із зверненнями громадян надаються консультації та рекомендації щодо вдосконалення роботи по якісному та своєчасному опрацюванню звернень громадян та дотриманню вимог Закону України «Про звернення громадян».

Начальник відділу Т.КозмекУКРАЇНА
^

Шевченківська районна у місті Чернівці рада


Чернівецької області

Виконавчий комітет


РІШЕННЯ


20 лютого 2013р. № 8/2 м.Чернівці
  1   2   3   4   5Схожі:

Рішення 20 лютого 2013р. №7/2 м. Чернівці Про результати роботи із зверненнями громадян протягом 2012 року та напрямки поліпшення iconДовідка про підсумки роботи із зверненнями громадян у 2012 році Протягом звітного періоду районною державною адміністрацією, її
До райдержадміністрації та до органів місцевого самоврядування протягом 2012 року надійшло всього 2753 звернення (2011 – 3086), в...
Рішення 20 лютого 2013р. №7/2 м. Чернівці Про результати роботи із зверненнями громадян протягом 2012 року та напрямки поліпшення iconДовідка про підсумки роботи із зверненнями громадян, що надійшли до Краснокутської районної державної адміністрації, районної ради та органів місцевого самоврядування протягом 2013 року
Лютого 2008 року №109 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до...
Рішення 20 лютого 2013р. №7/2 м. Чернівці Про результати роботи із зверненнями громадян протягом 2012 року та напрямки поліпшення iconНаказ №04 Про стан роботи зі зверненнями громадян за підсумками 2012 року та завдання на 2013 рік
Харківської обласної державної адміністрації від 27. 01. 2012 №53 «Про стан роботи зі зверненнями громадян за підсумками 2011 року...
Рішення 20 лютого 2013р. №7/2 м. Чернівці Про результати роботи із зверненнями громадян протягом 2012 року та напрямки поліпшення iconАналітична довідка про роботу із зверненнями громадян у 2011 році
Районною державною адміністрацією забезпечується можливість реалізації громадянами конституційного права на звернення. З цією метою...
Рішення 20 лютого 2013р. №7/2 м. Чернівці Про результати роботи із зверненнями громадян протягом 2012 року та напрямки поліпшення iconРозпорядження голови районної державної адміністрації 26. 04. 2013 №217 Про підсумки роботи зі зверненнями громадян у районній державній адміністрації за І квартал 2013 року Відповідно до Закону України «Про звернення громадян»
Влади та органів місцевого самоврядування районною державною адміністрацією, виконавчими комітетами селищної та сільських рад проводилися...
Рішення 20 лютого 2013р. №7/2 м. Чернівці Про результати роботи із зверненнями громадян протягом 2012 року та напрямки поліпшення iconДовідка про підсумки роботи із зверненнями громадян, що надійшли до Знам`янського міськвиконкому протягом 1 півріччя 2011року
Протягом 1 півріччя 2011 року до виконавчого комітету Знам`янської міської ради надійшло 419 звернень громадян, що на 78 більше,...
Рішення 20 лютого 2013р. №7/2 м. Чернівці Про результати роботи із зверненнями громадян протягом 2012 року та напрямки поліпшення iconРішення від 15. 02 2012 №8/2 м. Чернівці Про роботу із зверненнями громадян у виконавчих органах районної ради
Про додаткові заходи щодо забезпечення реалізації громадянами конституційного права на звернення”. На засіданнях виконавчого комітету...
Рішення 20 лютого 2013р. №7/2 м. Чернівці Про результати роботи із зверненнями громадян протягом 2012 року та напрямки поліпшення iconНаказ №257-к Про затвердження Порядку роботи із зверненнями громадян, що надійшли поштою, організації та проведення особистого прийому громадян у відділі освіти Валківської районної державної адміністрації
Указу Президента України від 7 лютого 2008 року №109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного...
Рішення 20 лютого 2013р. №7/2 м. Чернівці Про результати роботи із зверненнями громадян протягом 2012 року та напрямки поліпшення iconДовідка про стан роботи зі зверненнями громадян в районній державній адміністрації за 9 місяців 2013 року
Лютого 2008 року №109 "Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до...
Рішення 20 лютого 2013р. №7/2 м. Чернівці Про результати роботи із зверненнями громадян протягом 2012 року та напрямки поліпшення iconДовідка про підсумки роботи із зверненнями громадян, що надійшли до Знам`янського міськвиконкому протягом січня вересня 2011року
Протягом січня вересня 2011 року до виконавчого комітету Знам`янської міської ради надійшло 599 звернень громадян, що на 27 звернень...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи