Рішення виконавчого комітету міської ради від 09. 11. 204 року №975/21 „Про затвердження комплексних заходів щодо забезпечення профілактики віл інфекції, допомоги та лікування віл інфікованих І хворих на снід на 2004 2008 роки в м. Чернівцях icon

Рішення виконавчого комітету міської ради від 09. 11. 204 року №975/21 „Про затвердження комплексних заходів щодо забезпечення профілактики віл інфекції, допомоги та лікування віл інфікованих І хворих на снід на 2004 2008 роки в м. Чернівцях
Скачати 60.89 Kb.
НазваРішення виконавчого комітету міської ради від 09. 11. 204 року №975/21 „Про затвердження комплексних заходів щодо забезпечення профілактики віл інфекції, допомоги та лікування віл інфікованих І хворих на снід на 2004 2008 роки в м. Чернівцях
Дата конвертації21.07.2013
Розмір60.89 Kb.
ТипРішення

Інформація

про хід виконання рішення виконавчого комітету міської ради від 09.11.204 року № 975/21 „Про затвердження комплексних заходів щодо забезпечення профілактики ВІЛ – інфекції, допомоги та лікування ВІЛ – інфікованих і хворих на СНІД на 2004 – 2008 роки в м. Чернівцях”.


Відповідно до статті 32 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” та на виконання „Національної програми забезпечення профілактики ВІЛ – інфекції, допомоги та лікування ВІЛ – інфікованих і хворих на СНІД на 2004-2008 роки”, розпорядження Чернівецької обласної державної адміністрації від 01.09.2004 року №425-р „Про комплекс заходів щодо забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, допомоги та лікування ВІЛ – інфікованих і хворих на СНІД на 2004-2008 роки в Чернівецький області” виконавчими органами міської ради проводилась певна робота з питань профілактики ВІЛ – інфекції, допомоги та лікування – ВІЛ – інфікованим і хворим на СНІД.

З цією метою в місті розроблені та реалізовані заходи, затверджені рішенням виконкому міської ради від 09.11.2004 року №975/21 „Про затвердження комплексних заходів щодо забезпечення профілактики ВІЛ – інфекції, допомоги та лікування ВІЛ – інфікованих і хворих на СНІД на 2004-2008 рр. в м. Чернівцях”.

Проводилось робота щодо дотримання чинного законодавства з питань ВІЛ/СНІДу з метою подолання всіх форм дискримінації у сфері праці та трудових відносин, створення безпечних умов праці. Міським центром зайнятості ведеться роз’яснювальна робота серед керівників і представників кадрових служб підприємств, установ та організацій міста щодо дотримання законодавства з питань ВІЛ/СНІДу при прийомі на роботу та створення безпечних умов праці. Серед відвідувачів міського центру зайнятості розповсюджується буклет „ВІЛ/СНІД – загроза життю людини”. Під час проведення медичних профілактичних оглядів проводиться роз’яснювальна робота з приводу дотримання правил гігієни, санітарії. На адресу міської ради від ВІЛ – інфікованих та хворих на СНІД щодо дискримінації їх у сфері праці та трудових відносин заяв чи скарг не надходило.

При виконавчому комітеті міської ради створено Координаційну раду по профілактиці та боротьбі зі СНІДом, до складу якої входять медичні працівники, представники виконавчих органів міської ради та громадських організацій. Виконання заходів щодо забезпечення профілактики ВІЛ – інфекції, допомоги та лікування ВІЛ – інфікованих і хворих на СНІД щорічно заслуховувалися на засіданні Координаційної ради.

Ситуація з розповсюдженням серед населення міста ВІЛ – інфекції залишається надзвичайною, темпи поширення інфекції за 2008 рік та прогноз на 2009 рік несприятливий.

Станом на 01.01.2009 року на обліку перебуває 289 ВІЛ – інфікованих ( з них хворих на СНІД – 74, в т.ч. 1 дитина) та 15 дітей до 14 років, які народжені ВІЛ – інфікованими матерями. Основним контингентом, серед якого найбільше розповсюджується ВІЛ – інфекція та СНІД, залишаються ін’єкційні наркомани, але протягом останніх років значно зріс статевий шлях інфікування. 80% основному ВІЛ – інфікованих - люди молоді особи віком від 18 до 39 років.

Профілактична робота по запобіганню поширеності ВІЛ – інфекції в місті проводиться у відповідності з вимогами діючого законодавства.

З 1989 року в місті функціонують 4 кабінети „Довіри”, в яких кожний бажаючий має можливість обстежитись на ВІЛ – інфекцію безкоштовно та анонімно. Протягом 2008 року обстежено 16278 міських жителів на ВІЛ – інфекцію, з них: новонароджених - 34, вагітних - 8163, ін’єкційних наркоманів – 239, дітей за епідпоказами – 290, за клінічними показами - 935, обстежені анонімно – 2448, донорів – 3028, інших – 1141. Всі обстежені проходять дотестові та післятестові консультації лікаря-інфекціоніста. Визнані хворими знаходяться на диспансерному обліку в кабінетах „Довіри” поліклінік за місцем проживання, оглядаються інфекціоністом двічі на рік та раз на рік проходять профілактичні огляди у вузьких спеціалістів. При необхідності, хворі на СНІД направляються в Науково-дослідний інститут інфекційних захворювань ім.Грамашевського для обстеження та призначення антиретровірусної терапії. Протягом 2008 року антиретровірусну терапію отримали 23 особи.

В лікувально-профілактичних закладах міста здійснюється нагляд за виконанням заходів із запобігання ураженню ВІЛ-інфекцією під час проведення медичних маніпуляцій. На випадок інфікування ВІЛ при виконанні професійних обов’язків всі медичні працівники застраховані. Проводяться семінари з прийняттям заліків у медичного персоналу з питань профілактики та організації диспансерного нагляду за ВІЛ-інфікованими та хворими на СНІД. Впроваджена програма попередження передачі ВІЛ від матері до дитини. В жіночих консультаціях пологових будинків проводиться до - та післятестове консультування всіх вагітних. Висвітлюються питання профілактики інфекцій, що передаються статевим шляхом. Всі вагітні (за згодою) протягом вагітності двічі обстежуються на ВІЛ-інфекцію, показник охоплення складає 98%. Необстежені на ВІЛ – інфекцію вагітні та роділлі в пологових будинках обстежуються за допомогою швидких тестів. У дітей, що народились від матерів, які необстежені на ВІЛ, береться на дообстеження пуповинна кров. ВІЛ-інфікованим жінкам з 28 тижнів вагітності проводиться профілактика передачі ВІЛ-інфекції від матері до дитини. В пологових будинках обладнані окремі пологові зали для ВІЛ-інфікованих хворих на СНІД жінок. Зали забезпечені одноразовою стерильною білизною для прийому пологів, медичні працівники - засобами індивідуального захисту.

Виконавчі органи міської ради тісно співпрацюють між собою з питань профілактики негативних явищ у дитячому і молодіжному середовищі, формуванню та пропаганді здорового способу життя.

При „Телефоні довіри” міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді діє „Гаряча лінія” з питань ВІЛ/СНІДу, в рамках програми „Відкритими очима” працює Мобільний консультативний пункт. Протягом 2008 року за профілактично – інформаційною програмою було проведено 62 лекторія та 10 тренінгів з питань здорового способу життя серед молодіжного середовища. Всього учасниками зазначених заходів стало близько 2 тисяч учнів та студентів, серед яких розповсюджено 6000 тематичних буклетів та листівок. З 2006 року КМУ „Міська поліклініка №5”, КМУ „Міська дитяча поліклініка” та пологові будинки працюють як „Клініки, дружні до молоді”. З травня 2008 року за програмою Дитячого Фонду ЮНІСЕФ КМУ „Міська поліклініка №5” розповсюджує засоби профілактики передачі ВІЛ статевим шляхом, які студенти отримують безкоштовно.

В загальноосвітніх школах міста викладаються курси просвітницьких програм „Рівний – рівному”, ”Діалог”, ”Школа проти СНІДУ”. Щорічно проводяться: міська акція „Молодь за здоровий спосіб життя”, мітинг „Молодь обирає здоров’я”, моніторингове соціологічне дослідження серед учнівської молоді „Ставлення старшокласників до наркотичних речовин”, акція „Міст надії та порозуміння”, волонтерські загони збирають банк ліків для ВІЛ – інфікованих та СНІД – хворих.

Налагоджена тісна співпраця з громадськими організаціями міста “Життя заради життя”, “Нова сім’я”, “Змінюючи світ”, “Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД” щодо пропаганди здорового способу життя, боротьбі зі СНІДом. Протягом 2005-2008 років на реалізацію соціальних проектів, направлених на профілактику поширення ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД громадським організаціям було виділено з міського бюджету 85 тис.грн.

З метою вторинної профілактики наркоманії та ВІЛ/СНІДу в
м. Чернівцях з 1 квітня 2006 року при благодійному фонді „Нова сім’я” діє Служба роботи з ін’єкційними споживачами наркотиків міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, яка працює за стратегією зменшення шкоди. Протягом 2008 року для клієнтів Служби було організовано 23 спеціальних лекційних занять з питань профілактики наркоманії та ВІЛ/СНІДу, 26 бесід, 12 лекторіїв. Проводяться навчання для батьків, дітей та молоді, яких стосується проблема ВІЛ/СНІДу та наркоманії. В навчальних закладах міста проведено 13 тренінгових занять з профілактики негативних явищ в молодіжному середовищі, 12 лекторіїв, 3 семінари. Протягом 2008 року спеціалістами Служби було надано біля 870 індивідуальних послуг. Розроблені та випущені 100 плакатів та 1000 інформаційних листівок ”Факти в голос”, які розповсюджені в навчальних закладах міста, дискотеках, нічних клубах, закладах грального бізнесу.

З метою привернення уваги громадськості та безпосередньо молоді до проблем, пов’язаних з поширенням епідемії ВІЛ/СНІДу, толерантного ставлення суспільства до людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом, пропаганди вчасного тестування на ВІЛ, 25 травня 2008 року в Парку культури та відпочинку ім. Т.Г. Шевченка відбулася акція, приурочена до Всесвітнього дня пам’яті людей, які померли від СНІДу. Під час акції відбувся концерт – реквієм. Громадськими організаціями розповсюджувалася друкована продукція профілактичного спрямування та здійснювалось безкоштовне анонімне експрес - тестування на ВІЛ.

1 грудня 2008 року спільно з ВІЛ – сервісними організаціями на Центральній площі міста проведена акція, присвячена Міжнародному дню порозуміння з ВІЛ- позитивними людьми, в роботі якої взяли участь більше 300 учнів та студентів навчальних закладів різних рівнів акредитації, добровільне анонімне тестування пройшло 32 молоді особи. Волонтерами розповсюджено 1000 інформаційних листівок про шляхи передачі ВІЛ-інфекції.

Управліннями праці та соціального захисту населення районних в місті рад постійно надається адресна матеріальна допомога ВІЛ-інфікованим та хворим на СНІД. Протягом 2008 року матеріальну допомогу отримав 31 хворий на суму 4,6 тис. грн. та 22 особи - гуманітарну допомогу на суму
0,7 тис. грн..

Заходи щодо забезпечення профілактики ВІЛ – інфекції, допомоги та лікування ВІЛ – інфікованих і хворих на СНІД, затверджені рішенням виконавчого комітету міської ради від 09.11.2004 року № 975/21 виконані.


Начальник управління В. ТарасюкСхожі:

Рішення виконавчого комітету міської ради від 09. 11. 204 року №975/21 „Про затвердження комплексних заходів щодо забезпечення профілактики віл інфекції, допомоги та лікування віл інфікованих І хворих на снід на 2004 2008 роки в м. Чернівцях iconРішення 24. 02. 2009 №102/4 м. Чернівці Про хід виконання рішення
Про хід виконання рішення виконавчого комітету міської ради від 09. 11. 2004 року №975/21 „Про затвердження комплексних заходів щодо...
Рішення виконавчого комітету міської ради від 09. 11. 204 року №975/21 „Про затвердження комплексних заходів щодо забезпечення профілактики віл інфекції, допомоги та лікування віл інфікованих І хворих на снід на 2004 2008 роки в м. Чернівцях iconРішення виконавчого комітету міської ради 13. 04. 2010 №214/6
Комплексі заходи щодо забезпечення профілактики віл – інфекції, лікування, догляду та підтримки віл – інфікованих І хворих на снід...
Рішення виконавчого комітету міської ради від 09. 11. 204 року №975/21 „Про затвердження комплексних заходів щодо забезпечення профілактики віл інфекції, допомоги та лікування віл інфікованих І хворих на снід на 2004 2008 роки в м. Чернівцях iconРішення 25. 02. 2010 №12 Про Програму забезпечення профілактики віл-інфікованих І хворих на снід у Чернігівському
Віл-інфекції, лікування, догляду та підтримки віл-інфікованих І хворих на снід на 2009-2013 роки, з метою попередження захворювань...
Рішення виконавчого комітету міської ради від 09. 11. 204 року №975/21 „Про затвердження комплексних заходів щодо забезпечення профілактики віл інфекції, допомоги та лікування віл інфікованих І хворих на снід на 2004 2008 роки в м. Чернівцях iconНаказ №08 Про виконання плану заходів Загальнодержавної програми забезпечення профілактики віл-інфекції, лікування, догляду та підтримки віл-інфікованих І хворих
Віл-інфікованих І хворих на снід на 2009-2013 роки», наказу управління освіти та науки Хмельницької ода №707-но від 28. 11. 2012...
Рішення виконавчого комітету міської ради від 09. 11. 204 року №975/21 „Про затвердження комплексних заходів щодо забезпечення профілактики віл інфекції, допомоги та лікування віл інфікованих І хворих на снід на 2004 2008 роки в м. Чернівцях iconЗакон україни про затвердження Загальнодержавної програми забезпечення профілактики віл-інфекції, лікування, догляду та підтримки віл-інфікованих І хворих на снід на 2009-2013 роки
Затвердити Загальнодержавну програму забезпечення профілактики віл-інфекції, лікування, догляду та підтримки віл-інфікованих І хворих...
Рішення виконавчого комітету міської ради від 09. 11. 204 року №975/21 „Про затвердження комплексних заходів щодо забезпечення профілактики віл інфекції, допомоги та лікування віл інфікованих І хворих на снід на 2004 2008 роки в м. Чернівцях iconРозпорядження 18 квітня 2012 року смт Близнюки №476 Про затвердження Комплексного плану заходів із забезпечення профілактики віл-інфекції, лікування, догляду та підтримки віл-інфікованих та хворих
«Про затвердження регіонального комплексного плану заходів із забезпечення профілактики віл-інфекції, лікування, догляду та підтримки...
Рішення виконавчого комітету міської ради від 09. 11. 204 року №975/21 „Про затвердження комплексних заходів щодо забезпечення профілактики віл інфекції, допомоги та лікування віл інфікованих І хворих на снід на 2004 2008 роки в м. Чернівцях iconРішення 27. 12. 2013 №7 Про затвердження Програми забезпечення профілактики віл-інфекції, лікування, догляду та підтримки віл-інфікованих І хворих на снід у Чернігівському районі на 2014-2018 роки
Керуючись п. 16 ч. 1 ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з метою попередження захворювань на віл – інфекцію,...
Рішення виконавчого комітету міської ради від 09. 11. 204 року №975/21 „Про затвердження комплексних заходів щодо забезпечення профілактики віл інфекції, допомоги та лікування віл інфікованих І хворих на снід на 2004 2008 роки в м. Чернівцях iconНаказ №248 Про виконання Загальнодержавної програми забезпечення профілактики віл-інфекції, лікування, догляду та підтримки віл-інфікованих І хворих на снід
Хмельницької обласної державної адміністрації від 27. 04. 2012 №324-но Про виконання Загальнодержавної програми забезпечення профілактики...
Рішення виконавчого комітету міської ради від 09. 11. 204 року №975/21 „Про затвердження комплексних заходів щодо забезпечення профілактики віл інфекції, допомоги та лікування віл інфікованих І хворих на снід на 2004 2008 роки в м. Чернівцях iconДовідк а на колегію Головного управління охорони здоров'я ода "Про стан надання медичної допомоги віл-інфікованим та хворим на снід в Чернівецькій області за 2010 рік та І півріччя 2011 року"
Ки віл-інфікованих І хворих на снід на 2009 – 2013 роки ХХХІІІ сесія V скликання 03 грудня 2009 Рішенням №298-33/09 була прийнята...
Рішення виконавчого комітету міської ради від 09. 11. 204 року №975/21 „Про затвердження комплексних заходів щодо забезпечення профілактики віл інфекції, допомоги та лікування віл інфікованих І хворих на снід на 2004 2008 роки в м. Чернівцях iconНаказ №599 Про виконання Загальнодержавної програми забезпечення профілактики віл-інфекції, лікування, догляду та підтримки віл-інфікованих І хворих на снід на 2009-2013 роки
Снід на 2009-2013 роки» та наказу управління освіти І науки Хмельницької обласної державної адміністрації від 28. 11. 2012 №707-но...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи