У випуску: Вітаємо призерів обласних олімпіад з навчальних предметів icon

У випуску: Вітаємо призерів обласних олімпіад з навчальних предметів
НазваУ випуску: Вітаємо призерів обласних олімпіад з навчальних предметів
Сторінка1/2
Дата конвертації14.09.2013
Розмір0.58 Mb.
ТипДовідка
  1   2РМК - Районний методичний

кабінет відділу освіти

НОВИНИ Чутівської РДА

e-mail:chutovo.metodkab@rambler.ru


ІНФОРМАЦІЙНИЙ

ВІСНИК

ВИДАЄТЬСЯ З КВІТНЯ 2004 року


№ 44(2), січень 2013 року


У ВИПУСКУ:


1. Вітаємо призерів обласних олімпіад з навчальних предметів

2. Довідка про вивчення стану викладання та рівня навчальних досягнень з біології та основ здоров’я у Чутівському районІ

3. Методичні рекомендації « Інноваційні методи навчання»

4. Результати Всеукраїнського конкурсу « Колосок – 2012»


^ У 44 ВИПУСКУ ІНФОРМАЦІЙНОГО ВІСНИКА «РМК-НОВИНИ» МІСТЯТЬСЯ МАТЕРІАЛИ З СЕРІЇ «НА ДОПОМОГУ»


ВІДПОВІДАЛЬНА ЗА ВИПУСК – ОСТАПЕНКО Л.С., МЕТОДИСТ РМК


^ КІЛЬКІСТЬ ЕКЗЕМПЛЯРІВ – 20


У січні 2013 року проведено Всеукраїнські учнівські олімпіади ІІІ ( обласного) етапу. Учні навчальних закладів Чутівського району взяли активну участь в інтелектуальних змаганнях. Високі результати порадували як учасників олімпіад, так і їх наставників. Призерами стали Петренко Катерина, учениця 9 класу Чутівської ЗОШ І-ІІІ ст. з російської мови та літератури ( вчитель Рябко А.М.) , з української мови та літератури ( вчитель Котко Л.Ф.); Михно Володимир, учень 10 класу Артемівської ЗОШ І-ІІІ ст. з фізики ( вчитель Яковенко В.Г.); Одаренко Антон, учень 8 класу Кочубеївської ЗОШ І-ІІІ ст. з географії ( вчитель Одаренко С.В.); Понятенко Юлія, учениця 9 класу Василівської ЗОШ І-ІІІ ст. з географії ( вчитель Ростовський В.О.)

^ Довідка

про вивчення стану викладання та рівня навчальних досягнень з біології та основ здоров’я у Чутівському районі.


Відповідно до плану роботи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені М.В. Остроградського на 2012 рік у Чутівському районі було вивчено стан викладання та рівня навчальних досягнень учнів з біології та основ здоров’я.


^ Кадрове забезпечення навчальної дисципліни « Біологія» та

« Основ здоров’я»

У районі на початок 2012-2013 н.р. функціонує 18 навчальних закладів, серед них: 10 – І-ІІІ ст., 8 – І-ІІ ст., І – І ст. навчання.

Біологію в районі викладають 25 учителів. З них, спеціальність за фахом:

біологія мають 7 учителів;

біологія та хімія- 11 учителів;

біологія та валеологія – 1 учитель;

біологія та екологія – 1 учитель;

хімія, екологія, інформатика – 1 учитель;

біологія, географія – 1 учитель;

біологія і психологія - 1 учитель;

біологія і фізика – 1 учитель;

географія – 1 учитель.


Якісний показник учителів

Вища категорія – 10 учителів;

І категорія – 8 учителів;

ІІ категорія - 4 учителі;

Спеціаліст – 3 учителі;

« Ст. учитель» - 4

« Учитель –методист» -2.


Розподіл учителів за стажем

1-3 роки – 3 учителя;

4-10 років – 6 учителів;

11-20 років – 5учителів ;

21-30 роки – 8 учителів;

31 і більше -3 учителя.


Якісне навантаження учителів біології

Без довантажень біологію викладають 5 учителів, по два предмети

( біологію та хімію) викладають 13 учителів, по три предмети ( біологію, географію, основи здоров’я) - 7 учителів.


« Основи здоров’я» викладають 23 учителі.

З них спеціальність біологія мають 3 учителі;

Біологія та хімія – 5 учителів;

Біологія та екологія -1 учитель;

Рос. мова та л-ра – 1 учитель;

Фізкультура – 4 учителі;

Хімія та інформатика – 1 учитель;

Трудове навчання та ОБЖ -2 учителі;

Укр.. мова та л-ра -3 учителі;

Початкові класи – 2 учителі;

Біологія та психологія – 1 учитель


Відповідно плану роботи обласного інституту післядипломної педагогічної освіти педпрацівників, всі учителі у 2011 році пройшли тренінг з

« Основ здоров’я».Стаж викладання предмета всіх учителів більше 5 років.


^ Робота РМК з питань підвищення фахової майстерності учителів, надання їм методичної допомоги


Методична робота в районі побудована відповідно наказу відділу освіти № 196 від 05.09.2012р. « Про організацію методичної роботи з педагогічними кадрами району у 2012-2013 н.р.» і направлена на вирішення проблеми :

« Підвищення рівня професійної компетентності педагогічних працівників, оволодіння інформаційно-комунікаційними технологіями – шлях до забезпечення ефективності навчально-виховного процесу та якості освіти в районі».

Основні цілі:

- вдосконалення і підвищення професійної майстерності та фахового рівня педагогічних працівників;

- активізація творчого потенціалу вчителя.

Зростання професійної майстерності та фахового рівня здійснюється шляхом впровадження колективних та індивідуальних форм роботи, та підвищення кваліфікації ( курсова перепідготовка).

Методична робота в загальноосвітніх навчальних закладах організована на діагностичній основі за результатами анкетування вчителів.

Серед колективних форм роботи найбільш поширені – шкільні методичні об’єднані вчителів природничих наук ( Артемівська ЗОШ І-ІІІ ст., керівник Ільченко Надія Андріївна, Чутівська ЗОШ І- ІІІ ст. - керівник Свіжина Наталія Іванівна).

У Чапаєвській ЗОШ І- ІІІ ст. на засіданні методичної ради ( у квітні 2012 р.) розглядалося питання по результатах вивчення системи роботи учителя біології Максименко Ольги Іванівни, у вигляді презентації досвіду роботи. Плідно працювала динамічна група природничо-математичних дисциплін на якій опрацьовувалося питання використання інноваційних технологій.

На засіданнях педагогічних рад у Гряківській ЗОШ І-ІІІ ст. та Таверівській ЗОШ І-ІІ ст. розглядалося питання « Інтерактивні методи навчання на уроках природничого циклу» , « Сучасний урок – проблеми, знахідки, перспективи».

У малокомплектних школах працюють динамічні творчі групи природничо-математичних наук ( Кочубеївська ЗОШ І-ІІІ ст., керівник Одаренко Сергій Володимирович, Водянська ЗОШ І-ІІ ст., керівник Швець Ніна Петрівна).

Змістовно і цікаво проходять методичні, предметні тижні у Чутівській ЗОШ І-ІІІ ст.( вч. Остаповець Антоніна Іванівна), Войнівська ЗОШ І-ІІІ ст. ( уч. Яременко Наталія Іванівна).

Серед індивідуальних форм роботи виділяються творчі звіти вчителів, самоосвіта, співбесіди, аналіз уроків, стажування та інші.

Курсова перепідготовка здійснюється на основі замовлення з шкіл відповідно термінів атестації вчителів. Форма проходження навчання, як денна так і дистанційна.

Професійну майстерність вчителі біології демонструють під час проведення відкритих уроків, позакласних виховних заходів, участі у професійних конкурсах « Учитель року», на засіданнях районного методичного об’єднання та творчих звітах.

Діяльність учителів направлена на організацію школярів у різноманітних екологічних та інтерактивних конкурсах. Так у 2011 році було залучено до участі у Всеукраїнському інтерактивному конкурсі « Колосок» 246 учнів, а у конкурсі « Колосок-весняний» - 195. У Всеукраїнському конкурсі « Еколог- юніор» взяли участь 46 учнів Новокочубеївської ЗОШ І-ІІІ ст. ( кер. Демочко Лариса Петрівна). З них 3 учні отримали добрий результат. Учнівський колектив школи нагороджений дипломом Національного центру « Мала академія наук України».

Новокочубеївська ЗОШ І-ІІІ ст. є опорною школою з екологічного виховання . На базі школи працює районний еколого-туристичний центр учнівської молоді ( керівник Пальчик Тамара Андріївна).

Одним з критеріїв результативності роботи вчителя є його видавнича діяльність. Видано такі брошури:

« Розвиток пізнавальних здібностей учнів в умовах особисто орієнтованого навчання на уроках біології» ( Кулик Марина Олексіївна, уч. Новофедорівської ЗОШ І-ІІ ст.)

« Особисто орієнтоване навчання на уроках біології» ( Борсук Оксана Олександрівна, уч. Артемівської ЗОШ І-ІІІ ст.)

« Активізація пізнавальної діяльності на уроках біології з використанням інтерактивних технологій» ( Рєзнік Лідія Василівна, уч. Артемівської ЗОШ І-ІІІ ст.)

« Активізація пізнавальної діяльності учнів на уроках біології через використання інтерактивних методів навчання. ( Демочко Лариса Петрівна, уч. Новокочубеївської ЗОШ І-ІІІ ст.)

« Використання активних та інтерактивних технологій навчання на уроках біології» ( Яременко Наталія Іванівна , уч. Войнівської ЗОШ І-ІІІ ст.)

« Використання методу проектів на уроках біології, хімії та позакласній роботі» ( Максименко Ольга Іванівна, уч. Чапаєвської ЗОШ І-ІІІ ст.)

« Здоров’я та його складові» ( Сологуб Сергій Миколайович, уч. Чапаєвської ЗОШ І-ІІІ ст.)

« Бути здоровим – здорово» ( Шастун Валерій Володимирович, уч. Водянської ЗОШ І-ІІ ст.)

« За здорове життя. Комплексна програма « Школа сприяння здоров’я» ( Чапаєвська ЗОШ І-ІІІ ст.


^ Впровадження інноваційних педагогічних технологій у навчальний процес


Вчителі біології та основ здоров’я не стоять осторонь досягнень сучасної педагогічної науки, впроваджують у навчальний процес інноваційні педагогічні технології.

Успішно працює над проблемою « Використання інтерактивних технологій на уроках біології та хімії» вчитель Чапаєвської ЗОШ І-ІІІ ст. Максименко Ольга Іванівна. У своїй роботі вчителька застосовує різні інтерактивні технології: проблемні лекції, евристичні бесіди, пошукові лабораторні роботи, колективно-групові дослідження. Найбільше на уроках застосовує методи: « мікрофон», який дозволяє обговорювати проблему із задіянням кожного учня, « мозковий штурм», при якому діти, спираючись на життєвий досвід та знання, можуть вільно висловлювати свої думки. Вчителька вільно володіє методикою використання інтерактивної дошки, навчає цього ж учнів.

Над впровадженням інтерактивних методів навчання працює Яременко Наталія Іванівна, вчитель хімії та біології Войнівської ЗОШ І-ІІІ ст. В її арсеналі такі методи навчання: робота в парах, малих групах, тренінгова система, нестандартні уроки, які передбачають співпрацю та співтворчість учня та вчителя, розкривають їх індивідуальні здібності, сприяють формуванню освідченої, творчої особистості.

Результати роботи вчителя переконливо доводять ефективність і доцільність використання методів і прийомів кооперованого навчання. Групова навчальна діяльність сприяє формуванню в учнів позитивного ставлення до навчання, забезпечує високу пізнавальну діяльність дітей. Коопероване навчання відкриває для учнів можливості співпраці з однокласниками, сприяє досягненню учнями вищих результатів у засвоєнні знань та формуванні умінь.

Уміння зберігати та зміцнювати здоров’я, підтримувати на належному рівні фізичний та емоційний стан спонукає педагога кожен урок розпочинати з психологічного настрою на позитивну роботу, взаєморозуміння, створення ситуацій успіху.

Демочко Лариса Петрівна, вчитель Новокочубеївської ЗОШ І-ІІІ ст. систематично застосовує на уроках та в позакласній роботі метод проектів, як один із ефективних засобів активізації пізнавальної діяльності учнів. Процес роботи за методом проектів проводиться з чітким дотриманням вимог до проектів та основних принципів проектування. У ході роботи використовуються такі методи: « мозковий штурм», круглий стіл, творчі звіти, статистичні методи. Презентація проекту проводиться як під час уроків, так і в позакласний час.

Систематичне використання вчителем комп’ютера на уроці, зокрема систем презентацій дає можливість:

підвищити якість використання наочності на уроці;

підвищити продуктивність уроку;

встановлювати міжпредметні зв’язки;

організовувати проектну діяльність учнів зі створенням навчальних

програм під керівництвом вчителя біології та інформатики.

Кулик Марина Олексіївна, вчитель Новофедорівської ЗОШ І-ІІ ст. формує в учнів позитивне ставлення до знань та стійкий інтерес до навчання, розвиває пізнавальні здібності. Використовує різні форми роботи: заняття з усім класом, у творчих та пошуково-інформаційних групах, парах, індивідуальні заняття, консультації. Доцільним вважає використання комплексу активних методів навчання, зокрема таких продуктивних методів як проблемне викладання матеріалу, різні види лекцій, бесіди, ігри, аналіз та розв’язування задач.

Проводить нестандартні уроки, рольові ігри, інтерактивні методи.

Організовує позакласну роботу з предмета, формуючи духовну, екологічну, здоров’язберігаючу культуру учнів.

Використання комп’ютерного тестування на уроках біології – проблема над якою працює Соколов Ігор Володимирович, учитель біології Чутівської ЗОШ І- ІІІ ст. Визначення рівня навченості та підготовки учнів за допомогою комп’ютерного тестування. Учитель розкриває методику створення тестів, сучасні вимоги до тестів, а також детальний опис роботи вчителя з контрольно-діагностичним комплексом TEST-W2.

Остаповець Антоніна Іванівна, вчитель біології Чутівської ЗОШ І-ІІІ ст., активізує пізнавальну діяльність на уроках біології шляхом упровадження інноваційних технологій. Вчитель формує в учнів потребу до пізнання навколишньої природи, світу і людини, як біологічної та соціальної істоти, наголошує на особливостях та закономірностях живої природи, на наукових відкриттях та досягненнях, на розкритті суті біологічних явищ та процесів.

Процес навчання біології – не автоматичне вкладання навчального матеріалу в голову учня, це насамперед напружена розумова робота дитини, її активна участь у занятті – вважає Ільченко Надія Андріївна, вчитель біології Артемівської ЗОШ І-ІІІ ст. Цього можна досягти, тільки за допомогою інтерактивних технологій, які заставляють школяра брати участь у колективному, ґрунтовному – основаному на взаємодії всіх його учасників.


^ Робота РМК щодо вивчення стану викладання біології та основ здоров’я

Вивчення стану викладання предметів, педагогічної діяльності вчителів відбувається відповідно річного плану роботи РМК.

Згідно з річним планом роботи РМК у листопаді 2011 року було проведено вивчення стану викладання біології у слідуючих школах: Войнівська ЗОШ І-ІІІ ст. ( уч. Яременко Н.І.), Новокочубеївській ЗОШ І-ІІІ ст. ( уч. Демочко Л.П.), Чапаєвській ЗОШ І-ІІІ ст. (уч. Максименко О.І.), Артемівській ЗОШ І-ІІІ ст.( уч. Борсук О.О.), Новофедорівській ЗОШ І-ІІ ст.(уч. Кулик М.О.). У ході вивчення було відвідано уроки, перевірено ведення шкільної документації, матеріально-технічну базу, проведено анкетування учнів.

Мета вивчення – отримання об’єктивної інформації про рівень навчальних досягнень з біології, форми і методи викладання предмета.

Аналіз відвіданих уроків свідчить про те, що учителі досконало володіють методикою викладання біології, знають зміст навчальної програми з предмета, пояснювальну записку до неї , навчальний матеріал, інструктивно-методичні листи. Дотримуються принципу науковості та доступності, відповідності змісту уроку навчальній програмі. Враховують розвиток пізнавальних здібностей, психофізіологічних особливостей учнів. Тому кожен урок розпочинається з психологічного настрою на позитивну роботу ( Яременко Н.І.- Войнівська ЗОШ І-ІІІ ст., Максименко О.І.- Чапаєвська ЗОШ І-ІІІ ст., Кулик М.О. – Новофедорівська ЗОШ І-ІІ ст.), взаєморозуміння, створення ситуації успіху. Учителі дотримуються традиційної структури уроку. Використовують комп’ютерні технології на різних етапах уроку. Нетрадиційні уроки використовують як підсумкові заняття, при проведенні предметних тижнів та різних виховних заходів.

Усі педагоги раціонально розподіляють час на уроках, логічно переходять від одного етапу до іншого використовуючи для цього такі прийоми, як постановка проблемних питань і завдань ( Яременко Н.І. – Войнівська ЗОШ І-ІІІ ст., Максименко О.І. – Чапаєвська ЗОШ І-ІІІ ст.), самостійна робота з підручником ( Борсук О.О. – Артемівська ЗОШ І-ІІІ ст.), зв’язок теорії з практикою ( Кулик М.О.- Новофедорівська ЗОШ І-ІІ ст, Демочко Л.П. – Новокочубеївська ЗОШ І-ІІІ ст.).

У процесі вивчення нового матеріалу учителі використовують різні методи : розповідь, бесіда, демонстрація ( Борсук О.О. – Артемівська ЗОШ І-ІІІ ст.), роблять опору на раніше вивчене ( Кулик М.О. – Новофедорівська ЗОШ І-ІІ ст., Максименко О.І. – Чапаєвська ЗОШ І-ІІІ ст.), проводять практичні досліди з метою спостереження, зіставлення, визначення, розпізнавання природних об’єктів ( Яременко Н.І. – Войнівська ЗОШ І-ІІІ ст., Демочко Л.П. – Новокочубеївська ЗОШ І-ІІІ ст.), впроваджують комп’ютерне навчання, створюють власні проекти та дитячі з послідуючим їх представлення та захистом. Борсук О.О. – Артемівська ЗОШ І-ІІІ ст., Максименко О.І. – Чапаєвська ЗОШ І-ІІІ ст., Демочко Л.П. – Новокочубеївська ЗОШ І-ІІІ ст. у своїй роботі використовують інтерактивну дошку.

При здійсненні контролю за засвоєнням знань, умінь і навичок практикують усну перевірку, диференційовані письмові завдання кожному учневі, роботу в парах, інтелектуальні ігри, цікаві завдання.

На уроках дотримуються правил безпеки життєдіяльності, вимагають знання їх учнями. Належну увагу приділяють екологічному вихованню на уроках біології, піднімають проблеми охорони навколишнього середовища місцевого значення.

Формують в учнів самостійність навчальної діяльності; усвідомлення вивченого матеріалу; вміння використовувати наявні знання і застосовувати їх у нестандартних ситуаціях.

Матеріально-технічна база кабінетів біології бажає бути кращою. У 2011 році Артемівська ЗОШ І-ІІІ ст. отримала кабінет біології. У Чапаєвській ЗОШ І-ІІІ ст., Новокочубеївській ЗОШ І-ІІІ ст., Войнівській ЗОШ І-ІІІ ст. кабінет забезпечений приладами і матеріалами відповідно типового переліку на 60 %. Такі показники не сприяють успішній реалізації практичної частини програми.

Результати анкетування продемонстрували, що учні сприймають навчання біології позитивно, метою вивчення предмета є задоволення від процесу засвоєння нового і розуміння власних можливостей. Школярі відзначають, що учителі використовують комп’ютерні технології на уроках; справедливо оцінюють знання та вміння; надають консультації та допомогу на уроках. Стосунки між учителями та учнями позитивні.

Адміністрація шкіл контролює стан викладання біології, проводить зрізи знань та контрольні роботи. Про це свідчать накази : Новокочубеївська ЗОШ І-ІІІ ст. – наказ № 151 від 15.11.2011 р. « Про стан викладання та рівень навчальних досягнень учнів з біології», Новофедорівська ЗОШ І-ІІ ст. – наказ № 56 від 27.12.2011 р. « Про результати зрізів знань з біології».

Пропозиції та рекомендації:

Дирекції шкіл

 1. Продовжити відстеження ефективності вивчення біології на основі анкетування учнів, аналізу стану викладання, дослідження мотивації до навчання.

 2. Сприяти поліпшенню науково-методичного та матеріально- технічного забезпечення кабінетів біології.

 3. Вивчити і поширювати передовий педагогічний досвід Яременко Н.І. ( Войнівська ЗОШ І-ІІІ ст.), Максименко О.І. ( Чапаєвська ЗОШ І-ІІІ ст.), Демочко Л.П. ( Новокочубеївська ЗОШ І-ІІІ ст.), Кулик М.О. ( Новофедорівська ЗОШ І-ІІ ст.)

Учителям

 1. Впроваджувати інноваційні методи навчання та інформаційні технології.

 2. Формувати практичні уміння та навички учнів.

3. Удосконалити індивідуальну роботу з учнями, систематизацію та узагальнення їхніх знань проводити на більш високому рівні.

4. Вжити заходів щодо усунення прогалин у знаннях учнів.

5. Продовжити працювати над зміцненням навчально - матеріальної бази кабінету біології.

6. Поширювати серед учителів району елементи власної творчої лабораторії.

^ Моніторинг навчальних досягнень з біології та « Основ здоров’я»


У 2012 році було проведено моніторинг навчальних досягнень з біології учнів 8 –х та учнів 8-х, 5-х класів з основ здоров’я у загальноосвітніх школах району.

Основними цілями та завданнями даного дослідження є :

 • отримання об’єктивної інформації про рівень навчальних досягнень з біології учнів 8-х та основ здоров’я учнів 8-х та 5-х класів;

 • відстеження динаміки якості навченості учнів біології та основ здоров’я, враховуючи аналіз результатів дослідження та порівняння з оцінкою попередньої перевірочної роботи.

Об’єкт моніторингового дослідження – учні 8-х та 5-х класів загальноосвітніх навчальних закладів району.

Предмет моніторингового дослідження – якість та рівень освіти учнів з біології та основ здоров’я в основній школі.

Основним інструментарієм оцінювання навчальних досягнень були контрольні ( тестові) завдання, які дозволили зафіксувати досягнення учнів з біології та основ здоров’я.

Для оцінювання рівня навчальних досягнень учнів використано такі показники:

 • відносний середній бал – це головний якісний показник, що дозволяє визначити відсоток засвоєння учнями змісту контрольного завдання;

 • рівень виконання тестових завдань, що вказує на кількість учнів, які засвоїли матеріал на репродуктивному рівні, виражений у процентах від загальної кількості учнів;

 • успішність – показник засвоєння на достатньому та високому рівнях;

 • виконання завдань різних рівнів складності.

Моніторингове дослідження навчальних досягнень учнів 8-х класів з біології проводилось в 18 школах району: 16 шкіл – сільські, 2 – міські; 10 шкіл – І- ІІІ ст., 8 шкіл – І- ІІ ст.

У дослідженні взяли участь 180 школярів. Вивчення рівня біологічної підготовки учнів 8-х класів проводилися за допомогою контрольної роботи протягом 45 хвилин. Завдання включали такі змістові компоненти шкільного курсу біології 8-го класу:

- ознаки тваринної клітини, органів і систем органів;

- середовище існування тварин;

- основні систематичні категорії царства Тварин;

-взаємозв’язки рослинних та тваринних організмів. Залежність життєдіяльності від способу життя.

Представлені завдання контрольної роботи можна розділити на чотири групи за рівнями навчальних досягнень учнів:

І рівень. Відтворення знань. Завдання перевіряли вміння учнів вибрати із запропонованого переліку правильні твердження про одиницю будови тваринного організму; типи розмноження; функції різних видів тканин. Правильне виконання завдання цього рівня характеризує опанування учнями навчального матеріалу на початковому рівні.

ІІ рівень. Завдання передбачають вибір кількох правильних відповідей спрямованих на знання середовища існування, та способів живлення тварин. Цей рівень відповідає середньому рівню знань учнів.

ІІІ рівень. Свідоме застосування знань. Завдання цього рівня перевіряли вміння практично використовувати знання про систематику тварин. Знання, необхідні для виникнення цих завдань, відповідають достатньому рівню.

ІV рівень. Для отримання оцінки високого рівня учням необхідно було провести аналіз запропонованого завдання, порівняти будову та функції рослинних та тваринних організмів.

Результати моніторингового дослідження навчальних досягнень учнів 8-х класів такі:

Високий рівень – 33 учнів ( 18%)

Достатній рівень – 90 учнів ( 50 %)

Середній рівень – 56 учнів ( 32%)

Низький рівень -

Учні майже всіх шкіл показали результати середнього і достатнього рівня. Не виявили знання високого рівня учні Водянської ЗОШ І-ІІ ст.. Іскрівської ЗОШ І-ІІ ст., Смородщанської ЗОШ І-ІІ ст., Флорівської ЗОШ І-ІІ ст., Гряківської ЗОШ І-ІІІ ст., Чапаєвської ЗОШ І-ІІІ ст., Новокочубеївської ЗОШ І-ІІІ ст. У деяких школах помічено відмінність між результатами оцінювання попередньої та контрольної робіт.

Артемівська ЗОШ І-ІІІ ст. – високий рівень

Оцінка за попередню роботу - 7%, за зріз – 17 %.

Чутівська ЗОШ І-ІІІ ст. – високий рівень

Оцінка за попередню роботу – 18 %, за зріз – 29 %.

Кочубеївська ЗОШ І-ІІІ ст. – високий рівень

Оцінка за попередню роботу – 30 %, за зріз – 40 %.

Новофедорівська ЗОШ І-ІІ ст. – високий рівень

Оцінка за попередню роботу – 13 %, за зріз -25%.

Аналіз виконаних робіт показав, що учні повністю справилися із завданням І рівня, при виконанні завдання ІІ рівня викликало затруднення питання про гетеротрофів. Також не всі справилися з завданням ІІІ рівня про складання систематичної адреси тварин. Для виконання завдання ІV рівня учням потрібно було порівняти особливості будови рослинних і тваринних організмів. Це питання виконали не всі учні.

Отже, одержані результати свідчать, що:

 • у процесі навчання біології недостатньо часу відводиться на завдання, які б дали можливість застосовувати теоретичні знання на практиці у різних ситуаціях;

 • рівень сформованості вмінь виділяти головне, порівнювати, класифікувати, пояснювати сутність і роль біологічних процесів в учнів 8-го класу є недостатнім;

 • недостатня увага приділяється учителями повторенню вивченого матеріалу.

Для усунення цих недоліків необхідно:

- формувати практичні навички у процесі вивчення біології;

 • збільшити частку творчих форм роботи за рахунок зменшення відтворюючих завдань;

 • збільшити кількість завдань для перевірки різноманітних видів діяльності та завдань на пояснення навколишніх явищ, що дають можливість перевірити використання знань;

 • відпрацювати систему повторення раніше вивченого програмового матеріалу;

 • удосконалити систему контролю навчальних досягнень учнів шляхом систематичного використання тестів у навчальному процесі;

 • поліпшити матеріально-технічне оснащення кабінетів біології.


Таблиця 1. Результати зрізу знань з біологіїНазва навчального закладу

К-сть учнів, що викону

вали завдан

ня

Початковий рівень

Середній рівень

Достатній рівень

Високий рівень

Оцінка

%

Оцінка

%

Оцінка

%

Оцінка

%

Вільхуватська ЗОШ І-ІІ ст.

13

-

-

5

38

7

54

1

7

Водянська ЗОШ І-ІІ ст.

3

-

-

1

38

2

67

-

-

Іскрівська ЗОШ І-ІІ ст.

3

-

-

1

38

2

67

-

-

Новофедорівсь-ка ЗОШ І-ІІ ст.

8

-

-

2

25

4

50

2

25

Смородщанська

ЗОШ І-ІІ ст.

2

-

-

1

50

1

50

-

-

Таверівська ЗОШ І-ІІ ст.

6

-

-

2

34

3

50

1

16

Флорівська ЗОШ І-ІІ ст.

3

-

-

1

33

2

67

-

-

Черняківська ЗОШ І-ІІ ст.

7

-

-

1

14

3

43

3

43

Артемівська ЗОШ І-ІІІ ст.

29

-

-

8

28

16

55

5

17

Чутівська ЗОШ І-ІІІ ст.

42

-

-

20

47

10

24

12

29

Василівська ЗОШ І-ІІІ ст.

9

-

-

5

55

2

22

2

22

Войнівська ЗОШ І-ІІІст.

4

-

-

1

25

2

50

1

25

Гряківська ЗОШ І-ІІІ ст.

7

-

-

3

43

4

57

-

-

Сторожівська ЗОШ І-ІІІ ст.

6

-

-

2

33

3

50

1

17

Филенківська ЗОШ І-ІІІ ст.

12

-

-

5

41

6

50

1

9

Чапаєвська ЗОШ І-ІІІ ст.

8

-

-

3

37

5

63

-

-

Кочубеївська ЗОШ І-ІІІ ст.

10

-

-

-

-

6

60

4

40

Новокочубеївсь

ка ЗОШ І-ІІІ ст.

8

-

-

3

38

5

62

-

-Основним завданням предмета « Основи здоров’я» є формування мотивації та оволодіння основами щодо здорового способу життя учнівської молоді, життєвими навичками безпечної для життя і здоров’я поведінки.

Завдання контрольних робіт для учнів 5-х та 8-х класів були націлені на перевірку навчальних досягнень, вмінь та навичок, знань правил поведінки учнів в життєвих ситуаціях.

В перевірці знань брали участь 185 учнів 5-х класів. Вони знають основні складові здоров’я, пояснюють їх взаємозв’язок. У разі потреби школярі можуть здійснити виклик служб захисту.

Складність викликало завдання ІV рівня про розуміння формули безпеки. В порівнянні з оцінками попередньої перевірочної роботи великих розбіжностей не спостерігалося.


Таблиця 2. Результати зрізу знань з « Основ здоров’я» 5 клас


Назва навчального закладу

К-сть учнів, що викону

вали завдан

ня

Початковий рівень

Середній рівень

Достатній рівень

Високий рівень

Оцінка

%

Оцінка

%

Оцінка

%

Оцінка

%

Вільхуватська ЗОШ І-ІІ ст.

4

-

-

1

25

-

-

3

75

Водянська ЗОШ І-ІІ ст.

2

-

-

1

50

1

50

-

-

Іскрівська ЗОШ І-ІІ ст.

6

-

-

1

17

5

89

-

-

Новофедорівсь-ка ЗОШ І-ІІ ст.

3

-

-

1

33

2

67

-

-

Смородщанська

ЗОШ І-ІІ ст.

9

-

-

1

12

4

44

4

44

Таверівська ЗОШ І-ІІ ст.

11

-

-

3

27

5

16

3

27

Флорівська ЗОШ І-ІІ ст.

4

-

-

-

-

2

50

2

50

Черняківська ЗОШ І-ІІ ст.

5

-

-

2

40

3

60

-

-

Артемівська ЗОШ І-ІІІ ст.

30

-

-

8

26

14

48

8

26

Чутівська ЗОШ І-ІІІ ст.

50

-

-

6

12

24

48

20

40

Василівська ЗОШ І-ІІІ ст.

вивча

ється

у

друго

му

семест

ріВойнівська ЗОШ І-ІІІст.

7

-

-

2

29

2

29

3

42

Гряківська ЗОШ І-ІІІ ст.

6

-

-

-

-

1

16

5

84

Сторожівська ЗОШ І-ІІІ ст.

4

-

-

-

-

2

50

2

50

Филенківська ЗОШ І-ІІІ ст.

16

-

-

-

-

10

63

6

37

Чапаєвська ЗОШ І-ІІІ ст.

9

-

-

-

-

2

22

7

78

Кочубеївська ЗОШ І-ІІІ ст.

5

-

-

-

-

2

40

3

60

Новокочубеївсь

ка ЗОШ І-ІІІ ст.

14

-

-

-

-

12

85

2

15Таблиця 3. Результати моніторингового дослідження навчальних досягнень учнів 5-х класів

Рівень

К-сть учнів

відсоток

Високий

68

37

Достатній

91

49

Середній

26

14

Низький

-

-


Учні 8-х класів ( в тестуванні брали участь 132 школярів) розуміють основні принципи порятунку й захисту людей при НС , знають права й обов’язки громадян, зазначені в законах України у сфері захисту населення під час НС, розпізнають ознаки НС.

Не всі учні повністю розуміють ознаки фізіологічної і соціальної зрілості.

Таблиця 4. Результати зрізу знань з « Основ здоров’я» 8 клас


Назва навчального закладу

К-сть учнів, що викону

вали завдан

ня

Початковий рівень

Середній рівень

Достатній рівень

Високий рівень

Оцінка

%

Оцінка

%

Оцінка

%

Оцінка

%

Вільхуватська ЗОШ І-ІІ ст.

13

-

-

2

16

10

76

1

8

Водянська ЗОШ І-ІІ ст.

4

-

-

4

100

-

-

-

-

Іскрівська ЗОШ І-ІІ ст.

вивча

ється

у

друго

му

семест

ріНовофедорівсь-ка ЗОШ І-ІІ ст.

3

-

-

1

33

2

67

-

-

Смородщанська

ЗОШ І-ІІ ст.

2

-

-

1

50

1

50

-

-

Таверівська ЗОШ І-ІІ ст.

вивча

ється

у

друго

му

семест

ріФлорівська ЗОШ І-ІІ ст.

3

-

-

1

33

2

67

-

-

Черняківська ЗОШ І-ІІ ст.

вивча

ється

у

друго

му

семест

ріАртемівська ЗОШ І-ІІІ ст.

27

-

-

6

22

19

70

2

8

Чутівська ЗОШ І-ІІІ ст.

40

-

-

9

23

22

55

9

22

Василівська ЗОШ І-ІІІ ст.

11

-

-

5

46

4

36

2

18

Войнівська ЗОШ І-ІІІст.

вивча

ється

у

друго

му

семест

ріГряківська ЗОШ І-ІІІ ст.

вивча

ється

у

друго

му

семест

ріСторожівська ЗОШ І-ІІІ ст.

вивча

ється

у

друго

му

семест

ріФиленківська ЗОШ І-ІІІ ст.

11

1

10

2

18

3

27

5

45

Чапаєвська ЗОШ І-ІІІ ст.

9

-

-

1

12

4

44

4

44

Кочубеївська ЗОШ І-ІІІ ст.

вивча

ється

у

друго

му

семест

ріНовокочубеївсь

ка ЗОШ І-ІІІ ст.

9

-

-

2

23

4

44

3

33Таблиця 5. Результати моніторингового дослідження навчальних досягнень учнів 8-х класів

Рівень

К-сть учнів

відсоток

Високий

26

20

Достатній

71

54

Середній

35

26

Низький

-

-


  1   2Схожі:

У випуску: Вітаємо призерів обласних олімпіад з навчальних предметів iconНаказ №381 Про участь у ІІІ етапі Всеукраїнських олімпіад з навчальних предметів у 2011-2012 н р
На виконання наказу Головного управління освіти і науки від 20. 12. 2011 року №661 «Про проведення обласних учнівських олімпіад з...
У випуску: Вітаємо призерів обласних олімпіад з навчальних предметів iconВітаємо переможців І призерів ІІІ етапу Всеукраїнських олімпіад 2011 -2012 навчального року І вчителів, які їх підготували!

У випуску: Вітаємо призерів обласних олімпіад з навчальних предметів iconНаказ №2 м. Черкаси Про участь міських команд у iii-му етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів у 2011-2012 навчальному році
Відповідно до наказу Головного управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації від 20. 12. 2011 року №661 “Про проведення...
У випуску: Вітаємо призерів обласних олімпіад з навчальних предметів iconНаказ №661 «Про проведення обласних учнівських олімпіад з навчальних предметів у 2011-2012 навчальному році» такі зміни: Графік проведення олімпіад викласти в новій редакції, що додається
Державними санітарними правилами І нормами влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного...
У випуску: Вітаємо призерів обласних олімпіад з навчальних предметів iconПро результати психологічного діагностування учнів переможців обласних олімпіад з навчальних предметів у 2012 році

У випуску: Вітаємо призерів обласних олімпіад з навчальних предметів iconПро проведення І (шкільного) етапу обласних, міжрегіональних І всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів І підготовку до ІІ етапу 2012 / 2013 навчального року
Організаційно забезпечити проведення І (шкільного) етапу всеукраїнських, міжрегіональних І обласних учнівських олімпіад у відповідні...
У випуску: Вітаємо призерів обласних олімпіад з навчальних предметів iconНаказ №97 Про проведення I-II етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів у Станично-Луганському районі в 2013/2014 навчальному році
Провести в жовтні 2013 року для учнів загальноосвітніх навчальних закладів Станично-Луганського району I етап Всеукраїнських учнівських...
У випуску: Вітаємо призерів обласних олімпіад з навчальних предметів iconВітаємо переможців та призерів

У випуску: Вітаємо призерів обласних олімпіад з навчальних предметів iconЗа кількістю переможців І призерів олімпіад Ізяславський район посів ш місце в області серед інших районів
Травня 2012 року в приміщенні районного Будинку творчості дітей та юнацтва відділом освіти Ізяславської райдержадміністрації було...
У випуску: Вітаємо призерів обласних олімпіад з навчальних предметів iconПро проведення ІІ (районного) етапу обласних, міжрегіональних І всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів І підготовку до ІІІ (обласного) етапу у 2012 / 2013 навчального року

Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи