Рішення колегії міністерства освіти І науки, молоді та спорту україни icon

Рішення колегії міністерства освіти І науки, молоді та спорту україни
Скачати 55.89 Kb.
НазваРішення колегії міністерства освіти І науки, молоді та спорту україни
Дата конвертації25.11.2012
Розмір55.89 Kb.
ТипРішення


РІШЕННЯ


КОЛЕГІЇ МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

_______________________________________________________________________________________________


28.08.2012 р. Протокол № 8/2-2


Про впровадження нових

стандартів початкової освіти


Заслухавши і обговоривши доповідь Міністра освіти і науки, молоді та спорту України Табачника Д. В., співдоповідь президента Національної академії педагогічних наук України Кременя В.Г., виступи учасників засідання, колегія відзначає, що Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України, Міністерством освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, управліннями освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, регіональними закладами післядипломної педагогічної освіти, навчальними закладами та установами освіти проведена значна підготовча робота до впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти, а саме:

- розроблено та затверджено Типові навчальні плани початкової школи (наказ МОНмолодьспорту України від 10.06.2011 № 572);

- розроблено, обговорено на зібраннях всеукраїнського рівня, розміщено на офіційному веб-сайті Міністерства нові навчальні програми для 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою, з навчанням російською та іншими мовами національних меншин, які 12 вересня 2011 року затверджено колегією Міністерства (наказ МОНмолодьспорту України від 12.09.2011 р. № 1050);

- з метою оновлення змісту початкової загальної освіти проведено Всеукраїнський конкурс підручників для учнів 1-4 класів, на якому обрано найкращі за змістом роботи.

Вперше за останні роки Державне замовлення на видання підручників для 1 класу загальноосвітніх навчальних закладів виконано своєчасно і в повному обсязі. Надруковано та доставлено до шкіл 59 назв підручників для 1 класу загальним накладом майже 4,5 мільйонів примірників.

За ініціативи Міністерства проведено всеукраїнські акції «Нові стандарти   нова школа» та «Дай руку, першокласнику!», в яких узяли участь понад двадцять п’ять з половиною тисяч педагогічних працівників з 1517 адміністративних одиниць країни. За підсумками проведення акцій буде забезпечено вивчення та узагальнення ефективних інноваційних форм роботи, спрямованих на розвиток освітньої галузі.

За оперативними даними, у 1-х класах денних загальноосвітніх навчальних закладів у 2012-2013 навчальному році буде навчатися 431430 учнів.

Про створення умов для учнів 1-х класів свідчать такі оперативні дані: наявність куточків відпочинку в класних кімнатах (1 клас) – 98 відсотків від загальної кількості класних кімнат; наявність кімнат відпочинку (сну) для першокласників, які відвідують групи продовженого дня, – близько 85 відсотків від загальної потреби; наявність ігрових кімнат – 78 відсотків.

Внутрішнє водопостачання забезпечено у 85 відсотках загальноосвітніх навчальних закладів.

Кількість учителів початкових класів складає 98 491 особа, що становить 23,3 відсотка від загальної чисельності педагогічних працівників.

З них жінок – 97 355 (98,9 відсотка) осіб, чоловіків – 1 136 (1,1 відсотка) осіб.

Закінчену вищу освіту мають 80 251 учитель початкових класів (85 відсотків), з них: спеціалістів – 9601; спеціалістів другої категорії – 8872; спеціалістів першої категорії – 24912; спеціалістів вищої категорії – 36866 осіб.

Незакінчену вищу освіту (бакалавра) мають 1888 вчителів початкових класів, загальну середню – 110 вчителів.

За зведеною інформацією по Всеукраїнській акції «Дай руку, першокласнику!», в районних методичних кабінетах (центрах) показано 100 - відсоткову наявність планів розвитку освіти на відповідний період; зменшення обсягу документів, які готують учителі під час атестації; відзначено наявність програм підготовки вчителів початкових класів до реалізації нових навчальних програм у 2012-2013 навчальному році у всіх загальноосвітніх навчальних закладах; можливість отримання консультацій з підготовки до впровадження нового змісту початкової загальної освіти з 1 вересня 2012 року (складання календарних планів, організація навчання учнів 1 класу за новими навчальними програмами, використання інформаційно-комунікаційних технологій тощо).

У 2012/2013 навчальному році діяльність педагогічних колективів, методичних служб, органів управління освітою необхідно і важливо спрямувати на підвищення якості початкової освіти шляхом:

  створення умов для утвердження особистісно зорієнтованого навчання;

  забезпечення еквівалентності різних форм здобуття початкової загальної освіти;

  • посилення регламентуючої ролі початкової школи в системі неперервної освіти;

  • удосконалення системи підготовки та підвищення фахової майстерності педагогічних працівників відповідно до потреб модернізації початкової освіти.

Враховуючи зазначене та з метою подальшого розвитку початкової загальної освіти,


^ КОЛЕГІЯ УХВАЛЮЄ:


1. Інформацію Міністра освіти і науки, молоді та спорту України Д. В. Табачника про впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти взяти до відома.


2. Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти (Єресько О. В.):

2.1. Узагальнити пропозиції, висловлені педагогічними працівниками під час роботи колегії.

До 15 вересня 2012 р.


2.2. За підсумками Всеукраїнської акції «Нові стандарти - нова школа» забезпечити вивчення та узагальнення ефективних інноваційних форм роботи, спрямованих на розвиток початкової школи.

До 1 листопада 2012 р.


2.3. Спільно з Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти (Удод О. А.) організувати проведення семінарів з методики вивчення нових предметів у початковій школі, передбачених Державним стандартом початкової загальної освіти.

Упродовж 2012/2013 н.р.


2.4. Спільно з Національною академією педагогічних наук (Кремень В. Г., за згодою) підготувати нову редакцію Вимог до оцінювання навчальних досягнень учнів 1-4 класів з предметів інваріантної складової навчального плану та методичні рекомендації щодо їх використання.

До 1 травня 2013 р.


2.5. Спільно з Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти (Удод О. А.) та Національною академією педагогічних наук (Кремень В. Г., за згодою) провести аналіз педагогічних експериментів всеукраїнського рівня, що здійснюються в початковій школі та визначити їх ефективність.

Упродовж 2012-2013 років


3. Інституту інноваційних технологій і змісту освіти (Удод О.А):

3.1. Забезпечити своєчасний видрук і розвезення підручників для 2 класу.

До 1 січня 2013 р.


3.2. Передбачити у 2013 році видання для початкових класів загальноосвітніх навчальних закладів книг серії «Шкільна бібліотека» для позакласного читання, а також методичних видань для вчителів початкової школи.

Упродовж 2013   2014 років


4. Українському науково-методичному центру практичної психології і соціальної роботи Національної академії педагогічних наук України (Панок В.Г., за згодою):

4.1. Вивчити, узагальнити та поширити кращу практику роботи працівників психологічної служби щодо організації і проведення психолого-педагогічних консиліумів з питань готовності дітей до навчання, адаптації до навчання в школі.

Упродовж 2012-2013 років


4.2. Розробити моделі взаємодії між практичними психологами дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів щодо забезпечення оптимальних умов для адаптації дитини в умовах школи.

Упродовж 2012-2013 років


4.3. Розробити в установленому порядку програми курсів для вчителів початкових класів з психологічної проблематики стосовно учнів початкової школи.

До 1 травня 2013 р.


5. Міністерству освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, управлінням освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, керівникам навчальних закладів та установ освіти:

5.1. Забезпечити належні умови для організації навчально-виховного процесу учнів перших класів відповідно до вимог Державного стандарту початкової загальної освіти.

До 1 вересня 2012 р.


5.2. Передбачити підготовку педагогічних кадрів на базі навчальних закладів післядипломної педагогічної освіти, методичних центрів (кабінетів) до впровадження Державного стандарту початкової загальної освіти у 2-х класах загальноосвітніх навчальних закладів з 1 вересня 2013 року.

Упродовж 2012/2013 н.р.


5.3. Продовжити практику проведення акції «Дай руку, першокласнику!».

Червень-серпень 2013 р.


6. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника Міністра Б. М. Жебровського.


Голова колегії,

Міністр Д. В. Табачник

Схожі:

Рішення колегії міністерства освіти І науки, молоді та спорту україни iconРішення Колегії Міністерства освіти І науки, молоді та спорту України від 28. 08. 12 року. Протокол №8/1-2 рішення колегії міністерства освіти І науки, молоді та спорту україни протокол №8/1-2 28 серпня 2012 року
Конституції України, законів України "Про освіту", "Про загальну середню освіту", "Про дошкільну освіту", "Про позашкільну освіту"...
Рішення колегії міністерства освіти І науки, молоді та спорту україни iconПерелік навчальних програм для 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів
Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 10. 06. 2011 №572 «Про Типові навчальні плани початкової школи», рішення...
Рішення колегії міністерства освіти І науки, молоді та спорту україни iconПро навчальні програми для 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів На виконання Закону України
Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 10. 06. 2011 №572 "Про Типові навчальні плани початкової школи", рішення...
Рішення колегії міністерства освіти І науки, молоді та спорту україни iconПро навчальні програми для 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів
Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 10. 06. 2011 №572 «Про Типові навчальні плани початкової школи», рішення...
Рішення колегії міністерства освіти І науки, молоді та спорту україни iconПро навчальні програми для 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів
Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 10. 06. 2011 №572 «Про Типові навчальні плани початкової школи», рішення...
Рішення колегії міністерства освіти І науки, молоді та спорту україни iconНаказ №1050 Про навчальні програми для 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів
Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 10. 06. 2011 №572 «Про Типові навчальні плани початкової школи», рішення...
Рішення колегії міністерства освіти І науки, молоді та спорту україни iconПостанова Колегії Міністерства освіти І науки, молоді та спорту України І президії ЦК профспілки працівників освіти І науки України Протокол №1/6-22
Колегії Міністерства освіти І науки, молоді та спорту України І президії ЦК профспілки працівників освіти І науки України
Рішення колегії міністерства освіти І науки, молоді та спорту україни iconРішення колегії головного управління освіти і науки Львівської облдержадміністрації
Лоіппо на виконання наказу Міністерства освіти І науки, молоді та спорту України №69 від 26. 01. 2012 року «Про створення авторських...
Рішення колегії міністерства освіти І науки, молоді та спорту україни iconРішення колегії міністерства освіти І науки, молоді та спорту україни 01. 03. 2013 р. Протокол №2/3-2
Про впровадження інклюзивного навчання в загальноосвітніх навчальних закладах: реалії та перспективи
Рішення колегії міністерства освіти І науки, молоді та спорту україни iconРішення колегії Міністерства освіти і науки України з питання "Про стан та подальший розвиток психологічної служби системи освіти України" На виконання рішення колегії Міністерства освіти і науки України від 24 квітня 2008 р. (протокол №4/7-3), наказу ю
На виконання рішення колегії Міністерства освіти і науки України від 24 квітня 2008 р. (протокол №4/7-3)
Рішення колегії міністерства освіти І науки, молоді та спорту україни iconРішення колегії Міністерства освіти І науки України з питання "Про стан та подальший розвиток психологічної служби системи освіти України" На виконання рішення колегії Міністерства освіти І науки України від 24 квітня 2008 р. (протокол №4/7-3), наказую
На виконання рішення колегії Міністерства освіти і науки України від 24 квітня 2008 р. (протокол №4/7-3)
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи