Звіт про роботу комунальної установи «мурованокуриловецький районний методичний кабінет» за 2010-2011 н р icon

Звіт про роботу комунальної установи «мурованокуриловецький районний методичний кабінет» за 2010-2011 н р
Скачати 107.27 Kb.
НазваЗвіт про роботу комунальної установи «мурованокуриловецький районний методичний кабінет» за 2010-2011 н р
Дата конвертації26.03.2013
Розмір107.27 Kb.
ТипЗвіт

ЗВІТ ПРО РОБОТУ КОМУНАЛЬНОЇ УСТАНОВИ «МУРОВАНОКУРИЛОВЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ МЕТОДИЧНИЙ КАБІНЕТ»
за 2010-2011 н.р.


У районі діє чітко спланована система методичної роботи. Її сітка створена на діагностичній основі. Вже третій рік Мурованокуриловецький РМК та педколективи закладів освіти району працюють над проблемою «Самореалізація творчих здібностей учнів через застосування інноваційних технологій в навчально-виховному процесі».

Слід зазначити, що з 26 серпня 2010 року районний методичний кабінет відділу освіти реорганізовано у комунальну установу «Мурованокуриловецький районний методичний кабінет». На виконання рішення 27 сесії районної ради 5 скликання від 17.06.2010 року №331 здійснено всі організаційні заходи, необхідні для державної реєстрації та функціонування установи, а саме:

- зареєстровано установу у державного реєстратора Мурованокуриловецької районної державної адміністрації 28 липня під реєстраційним №11591020000000384 та отримано свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи;

- подано відповідні документи для взяття на облік у відділ статистики, фінансовий відділ, управління пенсійного фону України у Мурованокуриловецькому районі та державну податкову службу;

- отримано довідку АБ №194723 з єдиного державного реєстру підприємств та організацій України та отримано ідентифікаційний код 37048027;

- отримано дозвіл у Мурованокуриловецькому РВ ГУМВС дозвіл №207 на виготовлення печаток та виготовлено гербову печатку та 3 штампи ( штамп установи, вхідна, вихідна документація);

- оформлено відповідну документацію для існування установи та наказом по установі затверджено номенклатуру справ;

- сформовано штат установи та відповідними наказами прийнято на роботу працівників (методистів);

- наказами затверджено посадові обов’язки працівників та Правила внутрішнього порядку.

Тому установа функціонує у новому статусі та спрямовує свою діяльність на реалізацію завдань, передбачених статутом.

У своїй діяльності Мурованокуриловецький РМК впродовж 2010-2011 навчального року керувався законами, постановами, указами, інструкціями Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Президента України, Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, наказами управління освіти та науки Вінницької обласної державної адміністрації, наказами та інструктивно-методичними листами Вінницького обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників, рішеннями колегії відділу освіти райдержадміністрації та методичної ради районного методичного кабінету.

До реалізації завдань методичної роботи активно залучалися вчителі, які мають педагогічні звання та вищу кваліфікаційну категорію. Вони є керівниками районних методичних об'єднань, творчих груп, наставниками молодих учителів. За їх активної участі проходили предметні тижні, методичні засідання, семінари, засідання творчих груп тощо. В організації науково-методичної роботи з педагогічними кадрами району результативно використовувалися можливості районного методичного кабінету, де сконцентровані нормативні документи про освіту, зразки підручників, програми з базових дисциплін, матеріали з досвіду роботи кожного учителя, матеріали діяльності районних та шкільних методичних об'єднань, творчих груп, буклети методистів, науково-методична та психолого-педагогічна література, зразки оформлення шкільної документації, матеріалів на різноманітні конкурси, технічні засоби (комп'ютери, копіювальна техніка), тощо.  
Результативною була робота всіх методичних об'єднань та груп. Учителі провели відкриті уроки, виховні заходи, ділились досвідом роботи по проблемах, зросла їх педагогічна майстерність. Внаслідок чого рівень навчальних досягнень учнів району оцінюється добрими показниками за результатами участі в обласних олімпіадах та конкурсах. Щороку, завдяки належній організації роботи з даного питання, в шкільних олімпіадах беруть участь понад 60% учнів. В районному етапі предметних олімпіад – понад 700 учнів, з яких 30% учасників стають призерами, а понад 40 призерів районної олімпіади беруть участь в 3 (обласному) етапі. В 2010-2011 навчальному році, вперше за останні роки, на обласному етапі Всеукраїнських предметних олімпіад учні району здобули 7 призових місць. Всього, за результатами участі в Міжнародних, Всеукраїнських обласних конкурсах та змаганнях, учні шкіл району здобули 41 призове місце.

Підсумком роботи відділу освіти, методичного кабінету, РБДЮТ, педагогічних колективів з обдарованою учнівською молоддю стало свято-зустріч з обдарованими та здібними учнями „Зірковий парад-2011”, проведене 31 травня 2011 року, на якому було нагороджено Грамотами відділу освіти та цінними подарунками 298 учнів.
Учителі школи йдуть в ногу з життям. Широко впроваджуються у практику інноваційні технології, суть яких полягає в тому, що навчання відбувається шляхом взаємодії всіх, хто навчається. З кожним роком нові інформаційні технології на уроках впроваджує все більше і більше педагогів району. Використовуюся у навчально-виховному процесі також: проектно-рефлексивні, модульні технології, технології продуктивного навчання.

З метою підвищення рівня кваліфікації педагогічних працівників без відриву від роботи, в районі проведено: 72 методичних об’єднань та 48 семінарів директорів шкіл та їх заступників, вчителів-предметників, засідання 5 творчих груп, школи професійно - педагогічної адаптації вчителів - стажистів, резерву керівників навчальних закладів, новопризначених керівників, опорні школи з різних питань організації навчання і виховання, динамічні групи з проблем, що вирішуються.

У роботі з керівниками та педагогічними кадрами методичний кабінет взяв курс на забезпечення результативності в управлінні навчальними закладами, підвищення якості навчання і виховання через використання особистісно-орієнтованих підходів.
З метою інформаційно-методичного забезпечення закладів освіти, методисти РМК готують і направляють у заклади освіти району методичні бюлетені, інструктивно-методичні листи, методичні рекомендації на допомогу керівникам шкіл, вчителям-предметникам, власні педагогічні напрацювання ; кращі матеріали даної роботи опубліковано в обласних та Всеукраїнських фахових виданнях. Вчителі та методисти діляться своїм досвідом роботи на курсах підвищення кваліфікації при ВОІПОПП.

Розпочато розроблення системи педагогічної профорієнтації учнів та механізму їх відбору до вищих педагогічних навчальних закладів.

Варто зазначити, що за результатами аналізу та поданих методистами звітів, впродовж навчального року методичним кабінетом надано допомогу з різних питань 98 % педагогічним працівникам. Методисти побували, з метою надання методичної допомоги, в усіх 27 (що становить 100%) навчальних закладах.

У 2010-2011 навчальному році, згідно поданих заяв, атестувалося 90 педпрацівників.

В кінці атестаційного періоду атестовано 90 педпрацівників, в тому числі:

- 73 вчителі;

- 3 методисти РМК;

- 10 вихователів ДНЗ;

- 1 керівник гуртка позашкільного закладу;

- 1 практичний психолог школи;

- 1 вихователь ГПД;

- 1 педагог-організатор.

За підсумками атестації відбулось наступне:

Атестовано на відповідність раніше встановлених кваліфікаційних категорій:

- вищу - 11 чол.;

- І - 26 чол.;

- П - 2 чол.

Присвоєно кваліфікаційні категорії:

- вищу - 7 чол.;

- І - 5 чол.;

- П - 7 чол.

Педагогічне звання «учитель-методист» присвоєно - 2 чол.

Педагогічне звання «Старший вчитель» присвоєно - 3 чол.

Педагоги школи активно залучаються до роботи у обласних семінарах, засіданнях творчих та ініціативних груп, науково-практичних конференціях тощо.

Так, на базі СЗШ І-ІІІ ст. с. Обухів проведено обласний семінар для заступників директорів з навчально-виховної роботи зі стажем роботи за участю завідувачки кабінету управління освітою та школознавства ВОІПОПП Ковальчук В.І., а 18.11.2010 року в СЗШ І-ІІІ ступенів с. Вищеольчедаїв проведено міжрайонний  семінар працівників психологічної служби на тему: «Попередження жорстокості та насилля серед дітей і над дітьми. «Медіація однолітків», як методи відновного правосуддя» за участю методиста Вінницького обласного Центру практичної психології та соціальної роботи Козачишеної В.В., працівників психологічної служби Могилів-Подільського та Чернівецького районів, м. Могилів-Подільський.

Продовжується тісна співпраця за підписаною двостороньою угодою з Інститутом педагогіки АПН України з метою організації і проведення дослідницько-експерементальної роботи на базі загальноосвітніх навчальних закладів району.

12.01.2011 року на базі НВК "СЗШ І-ІІІст. №1-гімназія" смт. Муровані Курилівці, а 23 березня 2011 року на базі Літинського РМК проведено міжрайонний семінар працівників методичних кабінетів Мурованокуриловецького РМК та Літинського РМК. В рамках зустрічі проведено районний етап конкурсу "УЧИТЕЛЬ РОКУ -2011» та проведено науково-практичну конференцію "Великий син великого народу", присвячену 150-річчю з дня смерті та перепоховання в Україні Т.Г.Шевченка і 50-ій річниці заснування Національної премії України імені Тараса Шевченка.  Методисти активно обговорили структуру і напрямки роботи методичних служб   та поділилися досвідом роботи по удосконаленню методичної роботи з педагогічними працівниками закладів району.

Всього у 2010-2011 навчальному році проведено 7 міжрайонних та міжобласних заходів з педагогічними працівниками.

В СЗШ І-ІІІ ст. с. Лучинець створено опорний регіональний заклад освіти (ОРЗО) для реалізаціі концепції інформаційно-освітнього середовища (ІОС) та її впровадження в навчально-виховний процес та адміністративну діяльність (керівник проекту - Заболотний М.Г.), також, відповідно до даного проекту, для відділу освіти, РМК у 2011 році створено офіційні сайти.

На належному організаційному рівні проведено ІІ (районний) етап Всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2011» в номінаціях: історія, образотворче мистецтво, іноземна мова (німецька), початкові класи, світова література.

В ІІ етапі конкурсу взяли участь 35 вчителів з 23 закладів освіти: СЗШ І-ІІІ ступенів с. Вербовець, с. Вищеольчедаїв, с. Лучинець, смт. Муровані Курилівці №2, с. Немерче, с. Обухів; НВК «СЗШ І-ІІІ ступенів №1 - гімназія» смт. Муровані Курилівці, с. Жван, с. Конищів, с. Котюжани, с. Наддністрянське, с. Рівне, с. Снітків, с. Бахтин, с. Галайківці, с. Дерешова, с. Курашівці, с. Лучинчик, с. Привітне; СЗШ І-ІІ ступенів с. Степанки, с. Долиняни, с. Житники; загальноосвітньої санаторної школи-інтернат І-ІІІ ступенів для дітей з захворюваннями серцево-судинної системи смт. Муровані Курилівці.

Слід зазначити, що в цьому році у ІІ етапі конкурсу «Учитель року - 2011» взяло участь більше педагогічних працівників ніж у попередні роки. Так, в ІІ етапі конкурсу «Учитель року - 2007» взяло участь 14 педагогів з 9 закладів освіти; в ІІ етапі конкурсу «Учитель року - 2008» - 12 педагогів з 11 закладів освіти, в ІІ етапі конкурсу «Учитель року - 2009» - 15 педагогів з 12 закладів освіти, в ІІ етапі конкурсу «Учитель року - 2010» - 17 педагогів з 15 закладів освіти .

За підсумками набраних балів та відповідно до протоколу засідання журі, переможцями ІІ (районного) етапу конкурсу «Учитель року - 2011» стали:

- В номінації «Історія» - вчителька НВК с. Конищів Серветнік Галина Анатоліївна;

- В номінації «Образотворче мистецтво» - вчителька СЗШ І-ІІІ ступенів с. Обухів Пасєка Оксана Василівна;

- В номінації «Іноземна мова (німецька)» - вчителька НВК с. Наддністрянське Пономаренко Лідія Петрівна;

- В номінації «Світова література» - вчителька НВК с. Наддністрянське Білава Ніна Василівна;

- В номінації «Початкові класи» - вчителька НВК СЗШ І-ІІІ ступенів с. Лучинець Тодавчич Оксана Василівна;

- В номінації «Початкові класи» - вчителька НВК с. Галайківці Чернецька Світлана Василівна;

- В номінації «Початкові класи» - вчителька СЗШ І-ІІ ступенів с. Степанки Мазуркевич Валентина Петрівна.

Аналіз якісного складу та освітнього рівня педагогічних працівників району дозволяють зробити висновок про можливість проведення навчально-виховного процесу на високому рівні.

Управління методичною роботою в районі здійснюється згідно річного плану роботи Мурованокуриловецького РМК, плану основних методичних заходів і плану методичної ради РМК. Така система планування, що відпрацьована у методичному кабінеті і заснована на взаємодії всіх ланок, підрозділів та учасників навчально-виховного процесу, забезпечує координацію їх діяльності, єдність вимог, контролю та взаємоконтролю в процесі роботи, сприяє досягненню ефективності та вдосконаленню навчально-виховного процесу й забезпечує планомірний розвиток закладів району.
У методичному кабінеті в наявності усі нормативно-правові документи, що регламентують діяльність загальноосвітніх навчальних закладів та вчителів-предметників. Останнє надбання методичного кабінету у сфері інформаційно-комунікаційних технологій - веб-сайт РМК. Зараз він є найбільш відвідуваним про що свідчить статистика: уже більше 3000 відвідувачів. Сайт постійно поповнюється цікавою інформацією про діяльність методичного кабінету та містить багато корисних матеріалів, необхідних як учителям так і керівникам шкіл. А підключення до мережі Інтернет дало можливість користуватися матеріалами сайтів Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, управління освіти і науки облдержадміністрації, сайтами обласних інститутів післядипломної освіти, інших методичних кабінетів та закладів освіти, що дає можливість оперативно й мобільно користуватися достовірною інформацією і методистам, і вчителям і адміністраціям закладів освіти, вчасно знайомитися з новими документами та, навіть, їх проектами.
Контроль - це важлива, складна та об'єктивно необхідна функція управління. Контроль, який здійснює методичний кабінет, дозволяє тримати в полі зору управління найважливіші питання шкіл, своєчасно реагувати на відхилення від норми та на негативні явища, знаходити невикористані резерви, підтримувати оптимально трудову атмосферу в колективах. Методистами використано багато різних форм контролю за станом навчально-виховного процесу і, в першу чергу, таких традиційних як вивчення викладання стану предметів та виконання навчальних планів та програм, перевірка класних журналів, тощо. Під час здійснення контролю за рівнем викладання навчальних предметів використовувалися діагностичні картки аналізу та вивчення стану викладання предметів з використанням комп'ютера, проводились моніторинг навчальних досягнень Аналіз результатів такого контролю знаходить відображення у відповідних наказах по відділу освіти, рішеннях методичної ради РМК.

Методичним кабінетом щорічно розробляються зразки навчально-методичної документації для педагогічних працівників закладів району:
- індивідуальний план роботи вчителя;
- рекомендації по заповненню журналів навчальних занять у відповідності з інструктивно-методичними листами МОН України;
- інструктивно-методичні картки проведення навчальних занять, в тому числі лабораторних та практичних;
- форми обліку навчальних досягнень та пропусків навчальних занять учнів;
- форми екзаменаційної документації;
- форми, необхідні для проведення атестації педагогічних працівників;
- зразки календарних та поурочних планів;

- орієнтовні плани роботи заступників директорів з НВР:

- види та форми внутрішкільного контролю;
- інші зразки навчально-методичної документації.


Отже, основними завданнями Мурованокуриловецького районного методичного кабінету впродовж 2010-2011 навчального року були:
- пропаганда серед керівників, їх заступників, педагогів району досягнень педагогічної науки, психології, методики навчання та виховання учнів;

- допомога керівникам, їх заступникам, педагогам з питань організації, планування і методики навчально-виховної роботи;
- підвищення кваліфікації та вивчення і поширення досвіду роботи кращих педагогів району та області, підготовці молодих спеціалістів;
- налагодження і підтримання зв’язків з іншими районами та областями, лабораторіями інших навчальних закладів з питань впровадження нових форм і методів навчання;
- накопичення та систематизація методичних матеріалів, які надсилаються з методичного кабінету, друкуються в періодичній пресі та розробляються в навчальних закладах, пропаганда форм і методів інтенсивного навчання та дієвого виховання, оцінка їх ефективності за дієвими результатами;
- розробка рекомендацій щодо удосконалення організації навчального процесу, розробка положень і орієнтовних завдань для проведення олімпіад, предметних конкурсів;
- організація виставок методичних розробок та методичних посібників і бюлетенів. Участь у обласних та Всеукраїнських виставках.


Директор Мурованокуриловецького РМК Р.В.Чемериський


Схожі:

Звіт про роботу комунальної установи «мурованокуриловецький районний методичний кабінет» за 2010-2011 н р iconКомунальна установа «Мурованокуриловецький районний методичний кабінет» Будьте обережні на воді! (методичні рекомендації)
Стахова Світлана Миколаївна – методист комунальної установи «Мурованокуриловецький районний методичний кабінет»
Звіт про роботу комунальної установи «мурованокуриловецький районний методичний кабінет» за 2010-2011 н р iconКомунальна установа «Мурованокуриловецький районний методичний кабінет» Організація навчально-тематичних екскурсій для школярів (методичні рекомендації)
Стахова Світлана Миколаївна – методист комунальної установи «Мурованокуриловецький районний методичний кабінет»
Звіт про роботу комунальної установи «мурованокуриловецький районний методичний кабінет» за 2010-2011 н р iconКомунальна установа «Мурованокуриловецький районний методичний кабінет» Організація навчально-тематичних екскурсій для школярів (методичні рекомендації)
Стахова Світлана Миколаївна – методист комунальної установи «Мурованокуриловецький районний методичний кабінет»
Звіт про роботу комунальної установи «мурованокуриловецький районний методичний кабінет» за 2010-2011 н р iconКомунальна установа «Мурованокуриловецький районний методичний кабінет»
Овчарук Оксаною Олександрівною методистом комунальної установи «Мурованокуриловецький районний методичний кабінет»
Звіт про роботу комунальної установи «мурованокуриловецький районний методичний кабінет» за 2010-2011 н р iconМурованокуриловецький районний методичний кабінет Планування роботи в днз
Овчарук О. О. – методист комунальної установи «Мурованокуриловецький районний методичний кабінет»
Звіт про роботу комунальної установи «мурованокуриловецький районний методичний кабінет» за 2010-2011 н р iconКомунальна установа «мурованокуриловецький районний методичний кабінет»
Автор: Мельник В. Л. – методист комунальної установи «Мурованокуриловецький районний методичний кабінет»
Звіт про роботу комунальної установи «мурованокуриловецький районний методичний кабінет» за 2010-2011 н р iconРефлексивна діяльність учителя навчально-методичний посібник
Мельник Валентина Леонтіївна – методист комунальної установи "Мурованокуриловецький районний методичний кабінет"
Звіт про роботу комунальної установи «мурованокуриловецький районний методичний кабінет» за 2010-2011 н р iconПоложення про загальноосвітній навчальний заклад, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 27. 08. 2010 №778
Овчарук Оксана Олександрівна – методист комунальної установи «Мурованокуриловецький районний методичний кабінет»
Звіт про роботу комунальної установи «мурованокуриловецький районний методичний кабінет» за 2010-2011 н р iconОбережно, отруйні гриби!
Стахова Світлана Миколаївна – методист комунальної установи «Мурованокуриловецький районний методичний кабінет»
Звіт про роботу комунальної установи «мурованокуриловецький районний методичний кабінет» за 2010-2011 н р iconПлан роботи комунальної установи «мурованокуриловецький районний методичний кабінет» на 2011-2012 навчальний рік
Самореалізація творчих здібностей учнів через застосування інноваційних технологій в навчально-виховному процесі ”
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи