Наказ №112-ц Про проведення ІІІ філолого-краєзнавчо культурологічного проекту-конкурсу із використанням інформаційно-комунікативних технологій до 200-річчя з дня народження Кобзаря «Стежками долі Шевченка» у 2011-2012 навчальному році icon

Наказ №112-ц Про проведення ІІІ філолого-краєзнавчо культурологічного проекту-конкурсу із використанням інформаційно-комунікативних технологій до 200-річчя з дня народження Кобзаря «Стежками долі Шевченка» у 2011-2012 навчальному році
Скачати 134.32 Kb.
НазваНаказ №112-ц Про проведення ІІІ філолого-краєзнавчо культурологічного проекту-конкурсу із використанням інформаційно-комунікативних технологій до 200-річчя з дня народження Кобзаря «Стежками долі Шевченка» у 2011-2012 навчальному році
Дата конвертації01.05.2013
Розмір134.32 Kb.
ТипНаказУКРАЇНА

ВИКОНАВЧИЙ ОРГАН

МИКОЛАЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ

МИКОЛАЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

НАКАЗ

від 01.03.2012112-ц


Про проведення ІІІ філолого-краєзнавчо-

культурологічного проекту-конкурсу

із використанням інформаційно-комунікативних

технологій до 200-річчя з дня народження

Кобзаря «Стежками долі Шевченка» у

2011-2012 навчальному році


На виконання галузевої Програми поліпшення вивчення української мови у загальноосвітніх навчальних закладах з навчанням мовами національних меншин на 2008-2011 роки, міської Програми роботи з обдарованою молоддю, а також з метою популяризації творчої спадщини Т.Г.Шевченка, об’єднання й підтримки молодіжних ініціатив щодо вивчення та збереження духовної, історичної та культурної спадщини українського народу, активного залучення учнівського загалу до кращих здобутків національної культури у її літературному просторі, формуванні сталої зацікавленості українською мовою та літературою, активізації позакласної роботи


НАКАЗУЮ:


1. Провести у 2011-2012 навчальному році у загальноосвітніх навчальних закладах міста ІІІ міський філолого-краєзнавчо-культурологічний проект-конкурс із використанням інформаційно-комунікативних технологій до 200-річчя з дня народження Тараса Григоровича Шевченка «Стежками долі Шевченка».

2. Затвердити Положення про філолого-краєзнавчо-культурологічний проект-конкурс (додаток 1).

3. За підсумками конкурсу створити ресурсну веб-сторінку та провести Шевченківський форум шанувальників «Кобзар-KLASIK…», «Пророк-ONLINE».

4. Керівникам навчальних закладів:

4.1. Сприяти залученню учнів 7-11 класів до участі у філолого-краєзнавчо-культурологічному проекті-конкурсі із використанням інформаційно-комунікативних технологій до 200-річчя з дня народження Тараса Григоровича Шевченка «Стежками долі Шевченка» .

4.2. Організувати пошуково-дослідницьку діяльність учнів та діяльність щодо реалізації проектів за обраною тематикою в рамках проекту-конкурсу , особливу увагу звернути на педагогічний та управлінський супровід організації та проведення конкурсу.

4.3. Взяти під особистий контроль підготовку, оформлення та представлення матеріалів за підсумками проведеної роботи.

4.4. Подати роботи переможців І етапу Конкурсу на електронних та паперових носіях до НМЦ до 20 квітня 2012 року. У супроводжуючих документах зазначити назву роботи, номінацію, ім’я та прізвище автора, дата народження, повна поштова адреса та адреса навчального закладу, ім’я та прізвище вчителя, який підготував учасника та місце його роботи.

5. Директору НМЦ Удовиченко О.О.:

5.1. Довести до відома навчальних закладів Положення про філолого-краєзнавчо-культурологічний проект-конкурс із використанням інформаційно-комунікативних технологій до 200-річчя з дня народження Тараса Григоровича Шевченка «Стежками долі Шевченка» та здійснити організаційні заходи щодо його проведення на місцях.

5.2. Передбачити підведення підсумків кожного етапу конкурсу-проекту.

6. Контроль за виконанням наказу покласти на директора НМЦ Удовиченко О.О.


Начальник управління Г.І. Деркач


Цуркан 57 52 44


Додаток 1

до наказу управління освіти

Миколаївської міської ради

від 01.03.2012 №112-ц


ПОЛОЖЕННЯ

про ІІІ філолого-краєзнавчо-культурологічний проект-конкурс до

^ 200-річчя з дня народження Тараса Григоровича Шевченка

«Стежками долі Шевченка»


Загальні положення:

Дане положення визначає статус, цілі та задачі філолого-краєзнавчо-культурологічного проекту-конкурсу до 200-річчя з дня народження Тараса Григоровича Шевченка

«Стежками долі Шевченка»

Організатори проекту: управління освіти і науки Миколаївської міської ради, науково-методичний центр .

Учасники проекту: школярі основної і старшої школи.

^ Мета проекту:

Проект-конкурс проводиться з метою популяризації творчої спадщини Тараса Григоровича Шевченка, об’єднання й підтримки молодіжних ініціатив щодо вивчення та збереження духовної, історичної та культурної спадщини українського народу, активного залучення учнівського загалу до кращих здобутків національної культури у її літературному просторі, формуванні сталої зацікавленості українською мовою та літературою, активізації позакласної роботи


Тематичні (поетапні) напрями проекту:

 1. «І виріс я на чужині …» (дитячі та юнацькі роки життя).

 2. «Воля! Воля!» (Петербурзький період життя; викуп із кріпацтва).

 3. «Я так люблю свою Україну убогу …» (подорожі на Україну).

 4. «Я на сторожі коло них поставлю слово …» (Шевченко-політик-борець).

 5. «В степу безкраїм за Уралом …» (період заслання поета).

 6. «Не забудьте спом’янути …» (Шевченко і ХХІ століття).


Орієнтовна тематика інтегрованих (статичних) проектів:

І. Літературо (крає-, мистецтво-)знавство:

 1. Дитина-читач і книга.

 2. Мистецький світ Шевченка.

 3. Шевченко-маляр.

 4. Шевченко-графік.

 5. Сімейна бібліотека.

 6. Шевченко в сім’ї.

 7. Сімейне читання.

 8. Літературні премії.

 9. Літературні премії в Україні.

 10. Лауреати Шевченківської премії.

 11. Нобелівська премія: література.

 12. Шевченкіанська колекція (книг, «Кобзаря», марки, значки, листівки тощо).

 13. Шевченко на карті України (мого краю, міста, села).

 14. Шевченко в скульптурах.

 15. Шевченко в топоніміці.

 16. Шевченко в ілюстраціях.

 17. Портрети Шевченка.

 18. Шевченко і рідкісні видання.

 19. Шевченко і діти.

 20. Шевченко і жінки.


ІІ. Лінгвістика:

 1. Шевченко і мова.

 2. Лінгвістичний погляд на лексику творів Т. Шевченка.

 3. Мовні засоби створення образу матері (за творами Шевченка).

 4. Образ батьківщини в мові творів Шевченка.

 5. Фразеологія творів Т. Шевченка.

 6. Епітети творів Т. Шевченка.

 7. Концепт свободи у мові творів Т. Шевченка.

 8. Концепт душі в мові творів Т. Шевченка.

 9. Образ жінки в мові творів Т. Шевченка.

 10. Патетична лексика творів Т. Шевченка.

 11. Розмовно-побутова лексика творів Т. Шевченка.

 12. Мовний аспект метафористики творів Т. Шевченка.

 13. Історизми у творах Т. Шевченка.

 14. Мова Т. Шевченка і проблема становлення норм сучасної мови.

 15. Експресія дієслова в художньому творі.

 16. Етнографізми в перекладах творів Т. Шевченка.

 17. Мовна норма і сучасне молодіжне мовлення.

 18. Сучасна політична лексика.

 19. Мовленнєвий портрет старшокласника.

 20. Вербальні і невербальні засоби комунікації з використанням технічних засобів (Інтернет, мобільний зв'язок та інші).


Жанрове різноманіття робіт:

Жанр «Дослідження»

 1. Конкурсна робота повинна мати характер виконаного школярем, студентом літературознавчого, лінгвістичного або краєзнавчого аналітичного дослідження у вибраній галузі філологічних знань.

 2. Робота може виконуватися за сприяння педагога-наставника або/і наукового керівника; в окремих випадках може виконуватися ініціативно,без допомоги керівника.

 3. Матеріал дослідження виконується навколо конкретної, ясно й чітко сформульованої проблеми художньої організації (творчих принципів, стилю, форми, прийомів і засобів) одного чи декількох літературних творів.
  Жанр «Інтерпретація»

 1. Конкурсна робота повинна мати характер виконаного шкільного потрактування змісту художнього твору в єдності змісту і форми, функцій у тексті прийомів і засобів його художньої організації.

 2. Робота виконується за участю вчителя-словесника або/і науковця чи, як виняток, ініціативно, без допомоги керівника.

 3. Матеріалом інтерпретації вибирається конкретний художній твір Тараса Шевченка,або один із значимих його змістових аспектів, чи зіставлення декількох творів за спільною змістовою проблемою, темою, аспектом тощо.

Жанр «Пошук»

 1. Конкурсна робота повинна мати звіт про виконану школярем, студентом пошукову діяльність, зібрані матеріали, фактичні відомості у вибраній галузі філологічних знань (індивідуальна робота, колективна експедиція, системно організоване дослідження).

 2. Робота виконується за сприяння вчителя-наставника або/і наукового керівника чи ініціативно, без допомоги керівників.

 3. Матеріалом пошуку вибираються відомості про творчість письменника, зібрані в державних архівах, приватних зібраннях чи одержані усно від очевидців, знайомих, по можливості, рідних чи родичів; а також відомості, зібрані під час польових фольклорних, діалектологічних, фактологічних досліджень від реальних інформаторів чи шляхом активного спостереження за сферою вживання даних художніх форм чи мовних ресурсів, образів в інших текстах.


Жанр «Технологічний проект»

 1. Конкурсна робота повинна мати характер звіту про виконання школярем або студентом проекту, який має прикладне значення в конкретній галузі філологічних знань із використанням інформаційно-телекомунікаційних засобів.

 2. Робота виконується за сприяння педагога-наставника чи наукового керівника; може бути виконано ініціативно, без допомоги керівника.

 3. Предметом такого проекту вважаються результати прикладного й технічної творчості учнів, студентів, пов’язані з практикою життя і творчості Тараса Шевченка (серії створених руками учасників проекту дидактичних, наочних, аудіо/відеоматеріалів, інші інформаційно-аналітичні продукти за творчістю Тараса Шевченка).

 4. Формати проектів: програмування (проекти на мові об’єктно-орієнтованого програмування Visual Basic, Delphi, C++, Visual C# і Visual J#); освітні проекти (навчально-контролювальні, моделювальні, довідково-енциклопедичні, літературно-краєзнавчі, лінгвістичні, літературознавчі, соціально-значимі тощо як презентації, flash-анімації, цифрове відео та ін.); творчі проекти (презентації, flash-анімації, цифрове відео та ін.); інформативно-технологічні проекти (програмно-комп’ютерні комплекси, роботи та ін.); Web-сайти (навчального закладу за напрямом дослідження; тематичні; освітньо-культурологічні; літературно-краєзначі; лінгвістичні тощо).

 5. Особливі вимоги: зазначена назва й тип програми; необхідні вказівки по інсталяції, запуску й роботі з проектом; надання вихідних кодів; Web-сайти подаються у форматі URL-адреса, за якою вони зареєстровані в Інтернеті, зареєструвати їх за нашою адресою університетського сайту .

Жанр «Творча робота»

 1. Конкурсна робота повинна мати характер створеного школярем або студентом художнього (ліричного, епічного, драматичного) твору або/і літературно-критичного твору, зрозумілого й завершеного за змістом, виконаного у визначеній жанровій традиції та літературно оброблені

 2. Робота може виконуватися з допомогою консультанта або ініціативно, без сторонньої допомоги.

 3. Обсяг робіт творчого конкурсу має складати, за вибором конкурсанта, 1-3 ліричних тексти; 1 епічний або драматичний; 1 літературно-критичний матеріал – усі на 1-5 стор.Критерії до конкурсних робіт за віковими категоріями

Категорія 6-7 класи

 1. Вступ:

 • дослідницька чи інтерпретаційна проблема, пошукові або освітньо-прикладні завдання;

 • короткий огляд літератури відповідно до обраної теми;

 • мета роботи.

 1. Основна частина:

 • етапи вирішення обраної проблеми чи завдань;

 • основні аргументи, докази, факти тощо.

 1. Висновки:

 • результати роботи;

 • заключні висновки.

Категорія 8-9 класи

 1. Вступ:

 • дослідницька чи інтерпретаційна проблема, пошукові або освітньо-прикладні завдання;

 • обґрунтування значимості, ступінь вивченості, огляд літератури відповідно до обраної теми;

 • мета роботи.

 1. Основна частина:

 • логіка вирішення обраної проблеми чи завдань;

 • фактичні етапи вирішення зазначеної проблеми або завдань;

 • основні аргументи, докази, факти тощо.

 1. Висновки:

 • підсумкові результати роботи;

 • заключні висновки.

Категорія 10-11 класи

 1. Вступ:

 • дослідницька чи інтерпретаційна проблема, пошукові або освітньо-прикладні завдання;

 • обґрунтування значимості, ступінь вивченості, огляд літератури відповідно до обраної теми, оцінка характеру її вирішення, яка запропонована попередниками;

 • мета роботи;

 • способи вирішення поставленої проблеми або завдань.

 1. Основна частина:

 • логіка вирішення обраної проблеми чи завдань;

 • фактичні етапи вирішення зазначеної проблеми або завдань;

 • основні аргументи, докази, факти тощо;

 • проміжні способи вирішення, одержані попередні результати.

 1. Висновки:

 • підсумкові результати роботи;

 • заключні висновки.

Категорія студентів

 1. Вступ:

 • дослідницька чи інтерпретаційна проблема, пошукові або освітньо-прикладні завдання;

 • актуальність (причини значимості на сьогоднішній день, ступінь вивченості, огляд літератури, джерел відповідно до обраної теми та характер її вирішення у зіставлення з попередніми напрацюваннями;

 • мета роботи;

 • гіпотеза (припущення, які потребують підтвердження чи спростування);

 • способи вирішення визначеної проблеми чи розв’язання завдань;

 • обґрунтування обраних варіантів їх вирішення.

 1. Основна частина:

 • логіка вирішення обраної проблеми чи завдань;

 • фактичні етапи вирішення зазначеної проблеми або завдань;

 • основні аргументи, докази, факти тощо;

 • проміжні способи вирішення, одержані попередні результати та їх повний коментар.

 1. Висновки:

 • підсумкові результати роботи;

 • заключні висновки;

 • припущення щодо перспектив продовження дослідження, інтерпретації, пошуку, виконання проекту і/або можливості й доцільності практичного використання досягнутих результатів.


Компоненти робіт (проектів):

Обов’язкові:

 • візитка учасника (довільна форма, друкований й електронний варіант);

 • анотація роботи, проекту (5-6 речень; друкований й електронний варіант);

 • текст роботи (друкований й електронний варіант);

 • додатки до роботи, проекту (друкований й електронний варіант).

 • презентація роботи, проекту (друкований й електронний варіант).

Бажані:

 • додатки (програми, комп’ютерна графіка, публікації, бази даних і т. п.);

 • Web-сайти проекту.


Організація, умови, оцінювання конкурсних робіт

 1. Заявки на участь подавати до 1 лютого за формою: прізвище, ім’я та по батькові учасника; повна назва навчального закладу; клас (група); назва роботи (проекту); жанр роботи (проекту); вид (формат) роботи (проекту) (як попередній, орієнтовний варіант); прізвище, ім’я та по батькові педагога-організатора, наукового консультанта (якщо такі будуть), звання, ступені тощо; контактні телефони, повну адресу учасника та за бажанням педагога та наукового консультанта; особистий підпис усіх учасників конкурсу (учень, педагог, консультант). Підведення підсумків та оголошення результатів - 22 травня в День пам’яті Т. Шевченка.

 2. ^ До участі допускаються роботи, проекти, які відповідають даному Положенню та вимогам.

 3. Оргкомітет прихильно буде ставитися до тих, хто регулярно й багатократно братиме участь у Філолого-краєзнавчо-культурологічному проекті-конкурсі з використанням інформаційно-комунікативних технологій.

 4. У форматі філологічних читань можливий варіант проведення творчого фестивалю-конкурсу поетів, прозаїків і літературних критиків за участі науковців кафедри, вчителів-словесників і студентів української філології, членів обласної спілки письменників і журналістів.

 5. ^ До розгляду не приймаються роботи, які містять ненормативну лексику, заклики до насилля, пропаганди міжнаціональної і міжконфесійної ворожнечі.

 6. Оргкомітет залишає за собою право обмежувати кількість робіт, проектів, виходячи з ситуації, умов із наступним обов’язковим попереднім повідомленням авторів.

 7. У кожному жанрі визначаються роботи (проекти)-лауреати й проекти-переможці.

 8. Усі автори (учні, педагоги, консультанти) робіт (проектів), які допущені до конкурсу одержують дипломи учасника. Лауреати одержують спеціальні призи. Переможці – призи й запрошення для участі в загальноуніверситетських форумах, заходах, до опублікування робіт у різних виданнях тощо.

 9. Оргкомітет залишає за собою право розміщувати та друкувати подані роботи (проекти) на сайті факультету, у різноманітних виданнях із дотриманням усіх авторських прав.

 10. Роботи, які подані на конкурс, не рецензуються і не повертаються.

 11. Організатори залишають за собою право вносити зміни редакторського характеру в подані матеріали на конкурс для їх розміщення в Інтернеті та часописах.

 12. Організатори не несуть відповідальності на випадок виникнення проблемних ситуацій щодо порушення авторських прав, а роботи, які опиняться в такій ситуації, будуть зняті з конкурсу.


^ Контактні телефони, адреси для реєстрації, подання заявок та матеріалів:

zyrkan@ukr.net; мб.: 050 198 11 64; індекс: 54003, м. Миколаїв, проспект Леніна, 166, каб.9; тел.57-52-44; сайт відділу української філології науково-методичного центру(для ознайомлення)

slovo-divo.ucoz.ua


Головна винагорода для всіх – задоволення від участі в новому й цікавому духовно-інтелектуальному просторі, призначеному для вдосконалення «Я-національно зорієнтованої особистості», для виконання позитивної ролі в сьогоднішньому і завтрашньому світі як успішної людини в житті та професійно-фаховому вимірі


Додаток 2

до наказу управління освіти

Миколаївської міської ради

від 01.03.2012 №112-ц


Оргкомітет

Сенчишак Л.В., заступник директора НМЦ

Цуркан Л.В., методист НМЦ

Голова журі

Цуркан Л.В., методист НМЦ

Члени журі

Литовченко О.М., гімназія №3

Томіленко Н.М., ЗОШ №51

Савченко В.А, гімназія №41

Шурховецька О.С., гімназія №4

Хабарова А.М., ЗОШ №57

Сита Л.В., ММК

Мусініна К.М., ЗОШ №52

Соболєва О.В., ЗОШ №4

Ципкіна Т.В., ЗОШ №13

Кучеренко В.Г., ЗОШ №16Схожі:

Наказ №112-ц Про проведення ІІІ філолого-краєзнавчо культурологічного проекту-конкурсу із використанням інформаційно-комунікативних технологій до 200-річчя з дня народження Кобзаря «Стежками долі Шевченка» у 2011-2012 навчальному році iconНаказ №296 Про проведення ІІІ міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка в загальноосвітніх навчальних закладах Дворічанського району у 2012/2013 навчальному році
Україні, підвищення загальної мовної культури і в рамках підготовки до відзначення у 2014 році 200-річчя від дня народження Т. Г....
Наказ №112-ц Про проведення ІІІ філолого-краєзнавчо культурологічного проекту-конкурсу із використанням інформаційно-комунікативних технологій до 200-річчя з дня народження Кобзаря «Стежками долі Шевченка» у 2011-2012 навчальному році iconРозпорядження " 16 " 07 2012 р. №450-р Про відзначення 200 річчя від дня народження Тараса Шевченка Керуючись пунктом 1 статті 22, частиною 1 статті 41 Закону України «Про місцеві державні адміністрації»
«Про додаткові заходи з підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка», з метою гідного вшанування пам'яті...
Наказ №112-ц Про проведення ІІІ філолого-краєзнавчо культурологічного проекту-конкурсу із використанням інформаційно-комунікативних технологій до 200-річчя з дня народження Кобзаря «Стежками долі Шевченка» у 2011-2012 навчальному році iconРозпорядження 06. 06. 2012 №288/72-2012-рс м. Красилів Про заходи з підготовки та відзначення в районі 200-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка
Т. Г. Шевченка та 150-річчя від дня його перепоховання”, відповідного розпорядження голови облдержадміністрації від 18 травня 2012...
Наказ №112-ц Про проведення ІІІ філолого-краєзнавчо культурологічного проекту-конкурсу із використанням інформаційно-комунікативних технологій до 200-річчя з дня народження Кобзаря «Стежками долі Шевченка» у 2011-2012 навчальному році iconНаказ №287 Про проведення Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської молоді імені Тараса Шевченка в загальноосвітніх навчальних закладах Дворічанського району у 2010 2011 навчальному році
Шевченка в загальноосвітніх, інтернатних навчальних закладах Харківської області та ліцеях обласної комунальної форми власності у...
Наказ №112-ц Про проведення ІІІ філолого-краєзнавчо культурологічного проекту-конкурсу із використанням інформаційно-комунікативних технологій до 200-річчя з дня народження Кобзаря «Стежками долі Шевченка» у 2011-2012 навчальному році iconНаказ №200-н Про проведення іу міжнародного мовно літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка
«Про проведення іу міжнародного мовно – літературного конкурсу імені Тараса Шевченка в 2013-2014 н р.» І в рамках відзначення у 2014...
Наказ №112-ц Про проведення ІІІ філолого-краєзнавчо культурологічного проекту-конкурсу із використанням інформаційно-комунікативних технологій до 200-річчя з дня народження Кобзаря «Стежками долі Шевченка» у 2011-2012 навчальному році iconНаказ №255 Про проведення Всеукраїнського конкурсу учнівської молоді у 2013-2014 навчальному році
На виконання наказу Департаменту освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації від 01. 11. 2013 №586 «Про проведення...
Наказ №112-ц Про проведення ІІІ філолого-краєзнавчо культурологічного проекту-конкурсу із використанням інформаційно-комунікативних технологій до 200-річчя з дня народження Кобзаря «Стежками долі Шевченка» у 2011-2012 навчальному році iconНаказ №412 Про проведення Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка у 2012-2013 н р. у загальноосвітніх закладах м. Харцизька
Тараса Шевченка, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01. 06. 2011 №571, з метою підвищення загальної мовної культури...
Наказ №112-ц Про проведення ІІІ філолого-краєзнавчо культурологічного проекту-конкурсу із використанням інформаційно-комунікативних технологій до 200-річчя з дня народження Кобзаря «Стежками долі Шевченка» у 2011-2012 навчальному році iconНаказ №131 Про затвердження заходів з підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження
Кабінету Міністрів України від 02 березня 2011 року №167-р «Про затвердження плану заходів з підготовки та відзначення 200-річчя...
Наказ №112-ц Про проведення ІІІ філолого-краєзнавчо культурологічного проекту-конкурсу із використанням інформаційно-комунікативних технологій до 200-річчя з дня народження Кобзаря «Стежками долі Шевченка» у 2011-2012 навчальному році iconУказ президента україни №257/2012 Про додаткові заходи з підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка
З метою гідного відзначення у 2014 році 200-річного ювілею видатного сина українського народу Тараса Григоровича Шевченка, підтримки...
Наказ №112-ц Про проведення ІІІ філолого-краєзнавчо культурологічного проекту-конкурсу із використанням інформаційно-комунікативних технологій до 200-річчя з дня народження Кобзаря «Стежками долі Шевченка» у 2011-2012 навчальному році iconПро додаткові заходи з підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка
З метою гідного відзначення у 2014 році 200-річного ювілею видатного сина українського народу Тараса Григоровича Шевченка, підтримки...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи