Година спілкування «Шкідливі звички – шлях у безодню» icon

Година спілкування «Шкідливі звички – шлях у безодню»
Скачати 51.14 Kb.
НазваГодина спілкування «Шкідливі звички – шлях у безодню»
Н.М.Кузьменко
Дата конвертації16.09.2013
Розмір51.14 Kb.
ТипДокументи

Година спілкування

«Шкідливі звички – шлях у безодню»

Для учнів 6-7 класів

Автор-укладач – Н.М.Кузьменко,

класний керівник 6-Б класу


Мета: запобігати шкідливим звичкам, довести до свідомості учнів, що шкідливі звички є основною причиною порушення здоров'я; формувати вміння і навички учнів щодо власної безпеки, розуміння відповідальності за власні вчинки та їх наслідки; виховувати в учнів бажання зберегти власне здоров'я.

Обладнання та оформлення: технічні засоби навчання, учнівські реферати,

брошури, книги, плакати, записи на дошці.

^ Хід заходу

Ведуча: Звичка – це певна дія, яка набута людиною у процесі життя. Вона може бути корисною або шкідливою (слайд 2).А шкідлива може перерости у хворобу, яка матиме різні наслідки. Отже, людина має контролювати свої вчинки. А що таке вчинок? Учинок є одиничним, відносно завершеним актом поведінки. Він реалізує моральну спрямованість поведінки. Думаю, що всі ви знаєте або чули влучний крилатий вислів: «Посієш учинок – пожнеш звичку, посієш звичку – пожнеш характер, посієш характер – пожнеш долю». Ми не задумуємося, що дуже багато в нашому житті факторів, які впливають на здоров’я людей.

Давайте розглянемо конкретні вчинки і спробуємо їх проаналізувати.

  1. Тютюнопаління

Виступ учнів

Учень 1: На мою думку, найпоширенішим серед підлітків є тютюнокуріння (слайд 3). На жаль, цією звичкою захоплюються не лише підлітки, а й діти 9 років. Як одні, так і інші навіть не усвідомлюють, що завдають шкоди своєму організмові, а звідси виникають такі захворювання, як рак горла, легень.

Курець часто стверджує, що в процесі куріння він відчуває впевненість, розслабленість, уважність, концентрацію та інші відчуття. Фактично куріння викликає в людини саме ті ефекти, які вона хоче відчути. Цигарка – найпотужніше плацебо, що призводить до сильної і тривалої залежності.

Учениця 1: Куріння переслідувалось в давні часи дуже суворо. В Англії курців страчували, у Туреччині їх саджали на кіл, в Італії Римський папа відлучав курців від церкви. У Росії цар Олексій Романов заборонив ввіз тютюну, а курців карали батогами.

Ведуча: Люди, котрі курять, перш за все не впевнені у собі, не вміють протистояти тиску оточуючих. Підлітки починають курити саме для того, щоб відчути себе дорослими, самостійними людьми, справжніми «суперменами». Основною складовою тютюну є нікотин. Нікотин.....це надзвичайно сильна отрута, що діє переважно на нервову систему, травлення, а також на дихальну і серцево-судинну системи. Навіть одна сигарета шкідлива для всього живого. Отже, смерть від нікотину може настати, якщо підліток одночасно викурить півпачки цигарок, а для дорослої людини смертельна доза — пачка цигарок. Проте відомі випадки

смерті навіть від викурювання 2-3цигарок.

  1. ^ Пиятика, алкоголізм.

Виступ учнів

Учень 2: Пиятика – велика загальна біда (слайд 4). Миритися з нею не можна, бо дуже дорого вона нам обходиться. За даними вчених, перше знайомство з алкоголем і формування позитивного ставлення до його вживання у більшості випадків (60-82%) відбувається в сім’ї, у компанії. У цьому випадкові, як свідчать численні дослідження, неповнолітнім, щоб стати алкоголіком, достатньо вживати спиртні напої не менше разу на тиждень. Доза алкоголю може бути при цьому невелика: 100 г горілки або 200-250 г міцного вина чи склянка пива – але це згодом переросте у звичку. А що несе за собою ця звичка ми знаємо.

Алкоголізм – захворювання, причиною якого є вживання алкоголю. Він впливає на мозок, серцево-судинну систему, печінку, систему травлення. Характеризується наявністю психічної і фізичної залежності. Алкоголік – хвора людина, що виявляє непереборну пристрасть до вживання алкоголю (слайд 5).

Учень 3: У Єгипті та Китаї алкоголь виготовляли і вживали як святковий і повсякденний напій. У стародавніх греків пили вино лише в свята Діоніса – бога вина. Від греків потім виноробство прийшло і до римлян. Щоб випити келих вина, був спеціальний ритуал.

У Росії цар Іван Грозний жорстоко карав тих, хто таємно займався виноробством і продавав горілку. Другий російський цар Олексій Михайлович 1652 року заборонив торгівлю горілкою по середах, п’ятницях і неділях, а також у Різдвяний і Петровський піст.

Боротьба із пияцтвом була і за часів царювання Петра І, який заснував спеціальну медаль «За пияцтво». Вона мала форму восьмикутної зірки завбільшки з тацю, була відлита з чавуну і важила 5кг. За допомогою ланцюга медаль прикріплювали до роз'ємного обруча, який одягали на шию п'яниці незалежно від звання і соціального стану. «Удостоєний» цієї «нагороди» мав протягом тижня носити медаль на шиї.

  1. Наркоманія.

Виступ учнів

Учень 4: У нашому світі є ще одна біда – наркоманія (слайд 6). Причому наркоманія серед неповнолітніх, приблизно вашого віку. Наркотики – це речовини, пристрасть до вживання яких спричиняє психічні розлади та інші захворювання. Людина не знає свої дії, вона їх не контролює. Щоб дістати наркотики, бо вони дуже дорогі, дитина іде на злочин: крадіжки, бійки, пограбування тощо. До наркотиків належать морфій, опіум, гашиш, героїн, промедол тощо.

Учениця 2: Усі наркотики характеризуються руйнівним впливом на фізичний і психічний стан здоров’я людини. Наркотичні речовини діють на нервову систему, викликають збудження, певні розлади, галюцинації. Сучасний стан наркотизації в Україні характеризується постійним збільшенням груп підлітків 13-14 років, залучених до вживання, зберігання і розповсюдження наркотиків.

Особи, що вживають наркотики, становлять вразливу групу населення до захворювань, нерідко передозування або ж тяжка залежність призводить до смерті.

Ведуча: Сьогодні медики стверджують: здоров'я людини на 10 % залежить від спадковості, – на 5 % від роботи медиків. Інші 85 % — у руках самої людини. Отже, наше здоров'я залежить від наших звичок (слайд 7). Прочитайте цитату, записану, на дошці: «Кожна людина має свободу вибору. Кожен сам вирішує, курити чи не курити, зміцнювати своє здоров'я фізичними вправами чи рости слабаком. Проте правильний вибір може зробити тільки той, хто вже здатний відповідати за свою поведінку, за своє здоров'я та за своє майбутнє взагалі». А що таке здоров'я? Здоров'я —найбільше багатство. Погляньте на це прислів'я:

«Бережи одяг, доки новий, а здоров'я — доки молодий». Правильно робить той, хто дотримується правил поведінки, за якими слід жити в суспільстві. Бо здоров’я потрібно берегти поки ти ще молодий. Втратити ж все легко, тільки повернути іноді важко, а то й неможливо. Люди кажуть: «Є каяття, та немає вороття» (слайд 8).

Пам'ятайте, діти, що рости здоровими і сильними вам допоможуть уроки фізкультури, заняття у спортивних секціях, ігри на свіжому повітрі, а найбільше — здоровий спосіб життя.


Використана література


  1. Година спілкування. 7 клас /Упоряд. М.О.Володарська. – Х.: Вид-во «Ранок», 2010.-72с.

  2. Година спілкування. 8 клас /Упоряд. М.О.Володарська. – Х.: Вид-во «Ранок», 2010.- 17 с.

  3. Виховні бесіди: 9-11 класи / Упоряд. Л.Шелестова, Ю.Царенко. – К.: Ред. Загальнопед. Газ., 2004.-62 с.


Інтернет - ресурси


abetka.ukrlife.org/tutun.htn

donsalt.dn.ua

korysne.co.ua/tsikavi-fakty-pro-syharety

uk.wikipedia.org/wiki/Алкоголізм

lifetips.org.ua/tags/шкідливі звички

www.ukrreferat.com

teacher.at.ua

varvaschool1. org.ua

Презентація до години спілкування „ Шкідливі звички – шлях у безоднюˮ
Схожі:

Година спілкування «Шкідливі звички – шлях у безодню» iconТема. Здоров я і шкідливі звички
Мета: довести до свідомості учнів, що шкідливі звички є основною причиною порушення
Година спілкування «Шкідливі звички – шлях у безодню» iconТема. Здоров'я і шкідливі звички
Мета: довести до свідомості учнів, що шкідливі звички є основною причиною порушення здоров'я
Година спілкування «Шкідливі звички – шлях у безодню» iconГодина спілкування «шкідливим звичкам скажем – ні!»
Мета: узагальнити знання учнів про здоров'я, формувати бажання вести здоровий спосіб життя, поглибити знанняучнів про шкідливі звички...
Година спілкування «Шкідливі звички – шлях у безодню» iconГодина спілкування «Здоров’я – найцінніший скарб» Мета
Мета: узагальнити знання учнів про здоров‘я, формувати бажання вести здоровий спосіб життя, поглибити знання учнів про шкідливі звички...
Година спілкування «Шкідливі звички – шлях у безодню» iconЗдоров'я та шкідливі звички
Мета: довести до свідомості учнів, що шкідливі звички є основною причиною порушення здоров'я; форму­вати в учнів негативне ставлення...
Година спілкування «Шкідливі звички – шлях у безодню» iconЗасідання голів рад класів
Учнівські колективи, що взяли участь в конкурсі малюнків на тему “Шкідливі звички очима дітей”: 5-А, 5-Б, 5-Г, 6-А, 6-Г, 7-А, 7-Б,...
Година спілкування «Шкідливі звички – шлях у безодню» iconОбираємо здоровий спосіб життя (Година спілкування для учнів 2-5 класів)
Мета: виховувати у дітей ціннісне ставлення до власного здоров’я та стимулювати бажання дбати про нього; сприяти усвідомленню учнями...
Година спілкування «Шкідливі звички – шлях у безодню» iconШкідливі звички Мета
На вашу думку, чи можна жити у своє задоволення, не порушуючи норм моралі? Як ви вважаєте, чи варто вносити моральні норми в кримінальний...
Година спілкування «Шкідливі звички – шлях у безодню» iconКонспект заняття Сфера життєдіяльності: "Природа", "Культура", "я сам". Пріоритетні лінії розвитку: пізнавальний, фізичний, емоційно-ціннісний, творчий. (різновікова тифлогрупа)
...
Година спілкування «Шкідливі звички – шлях у безодню» iconНа тему: „Шкідливі звички причини і наслідки вживання”
Одна з гострих проблем сьогодення це поширення серед дітей та підлітків тютюнопаління і вживання алкоголю. Успішність боротьби з...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи