А в повному розумінні й умілому icon

А в повному розумінні й умілому
Скачати 318.2 Kb.
НазваА в повному розумінні й умілому
Дата конвертації01.05.2013
Розмір318.2 Kb.
ТипДокументи

Освіта полягає не в кількості знань,

                                   а в повному розумінні й умілому

                                   застосуванні всього того, що знаєш

                                                                                А.Дістервег

Забезпечення освітніх потреб школярів у світлі реалізації науково-методичної проблеми закладу

(Аналіз роботи Миронівського навчально-виховного комплексу у 2010/2011 н.р.)

Як прогнозують учені, ХХІ століття буде століттям інформаційних технологій, глобальної комп'ютеризації виробництва. Життя вимагає інтелектуально розвиненої особистості і разом із цим толерантної, відкритої до спілкування й розвитку. Провідні освітянські документи визначають компетентнісно орієнтований підхід пріоритетом розвитку сучасної вітчизняної системи освіти. Конец формы

Світовими тенденціями сучасного етапу розвитку загальної середньої освіти є такі:

 • урахування інтересів і потреб окремого учня та суспільства в цілому;

 • максимальний розвиток здібностей дитини;

 • виховання громадянина, формування системи цінностей, які відповідають багатонаціональному суспільству;

 • особистісно зорієнтований освітній процес;

 • адаптація молоді до умов життя суспільства;

 • відкритість освіти, доступність знань та інформації .

У зв’язку з цим педагогічний колектив Миронівського НВК у 2010-2011 навчальному році розпочав роботу над новою науково-методичною проблемою «Формування компетентної особистості для життя в інформаційному суспільстві».

На початку навчального року вся робота НВК була спланована, оскільки план роботи – важлива ланка діяльності педагогічного колективу. Від наукової обґрунтованості планування залежать результати діяльності колективу. Були видані накази з основної діяльності закладу на 1 вересня 2010 р.

У травні 2011 р. адміністрацією НВК було проаналізовано виконання навчальних програм з базових дисциплін навчального плану за навчальний рік. Було перевірено виконання теоретичної та практичної частини програми, проаналізовано ведення класних журналів, відповідність записів у журналах календарно-тематичному плануванню учителів, зведені звіти вчителів про виконання навчальних програм.

Наслідки перевірки свідчать про те, що в основному теоретичний курс вивчено. Проведено заплановані, відповідно до навчальних програм, види робіт (практична частина програми): практичні та лабораторні роботи, уроки розвитку зв’язного мовлення та позакласного читання, літератури рідного краю, обов’язкові види роботи з української мови (перевірка мовних знань та вмінь учнів, аудіювання, читання вголос/ мовчки, усний переказ/ твір, письмові роботи – диктант/ переказ/ твір), екскурсії, тематичні перевірки знань учнів, контрольні твори з української та світової літератур.

Але поряд з цим є недоліки у виконанні як теоретичної, так і практичної частини програми. Протягом навчального року ^ 28 вчителів закладу певний час були відсутні на роботі у зв’язку з хворобою, навчанням, серед них 9 педагогів були відсутні по 3 і більше разів. Адміністрацією НВК по можливості здійснювалася рівноцінна заміна уроків під час хвороби вчителів, перебування педагогів на курсах підвищення кваліфікації. Всього протягом року замінено 1270 уроків.

Враховуючи це, станом на кінець навчального року з деяких предметів фактично проведено меншу кількість годин, ніж заплановано на початку навчального року, а навчальні програми виконано за рахунок ущільнення навчального матеріалу. (Детальна інформація з даного питання міститься в наказі № 50 від 25 травня 2011р.)

У зв’язку з цим заступникам директора з навчально-виховної роботи, керівникам методичних об’єднань на першому засіданні глибоко проаналізувати стан виконання навчальних програм за 2010-2011 навчальний рік та опрацювати практичну частину змісту навчальних програм. А всім класоводам та вчителям-предметникам розробляти календарно-тематичне планування із запасом годин на повторення на випадок карантину, святкових днів та інших непередбачених ситуацій. Особливо уважно потрібно поставитися до методичних рекомендацій щодо ущільнення навчального матеріалу у зв’язку з проведенням у 2012р.в Україні чемпіонату світу з футболу.

Відповідно до робочого навчального плану НВК за рахунок його варіативної складової було організовано факультативні заняття з української мови, правознавства, історії, англійської мови, художньої культури, економіки, біології, хімії; організовано роботу МАН (секції української мови, географії, хімії), гуртків, до участі в яких залучено здібних школярів. На заняттях учні поглиблено опрацьовували навчальний матеріал з предметів, розв’язували творчі завдання, писали науково-дослідницькі роботи, що забезпечило високі результати учням НВК під час їх участі в різного роду конкурсах та олімпіадах.

У ІІ етапі Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін, ХІ Міжнародного конкурсу з української мови ім. П. Яцика та мовно-літературного конкурсу імені Т.Шевченка взяли участь 87 учнів НВК. Результати показали, що педагогічним колективом проводиться робота з розвитку інтересів учнів до знань. Із завданнями 70 % учасників олімпіад та конкурсу справилися відмінно. Глибокі знання показали учні на олімпіадах з історії, правознавства, світової літератури, біології, образотворчого мистецтва, української мови та літератури, трудового навчання, англійської мови.

Усього учні НВК у ІІ етапі Всеукраїнських олімпіад, Міжнародного конкурсу з української мови ім. П. Яцика та мовно-літературного конкурсу ім.Т.Шевченка ибороли 60 призових місць, серед них : І – 31 місце, ІІ – 21 місць, ІІІ – 8 місць.

Високі результати на ІІ (районному) етапі Всеукраїнських олімпіад продемонстрували такі учні:

^ Смаголь Юлія виборола 4 призових місця: І з української мови й літератури та хімії, ІІ з біології та математики.

Динник Юлія стала переможцем трьох олімпіад: з історії, правознавства та образотворчого мистецтва.

^ Буценко Ірина виборола І місце на олімпіаді з історії і стала призером на олімпіадах із світової літератури та педагогіки і психології.

Дмитрук Богдан став переможцем олімпіади з математики та призером з української мови та хімії.

^ Добробаба Анастасія перемогла у районному етапі олімпіади з української мови та літератури, конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН з української мови та стала призером олімпіади з англійської мови.

По два призових місця принесли нашому закладу учні: Яценко Богдан (11-Б), Калайда Сергій (10-А), Бородатова Аліна (10-Б), Зозуля Інна (9-А), Донченко Олексій (8-Б), Глоба Богдан (8-В).

24 учителі НВК підготували переможців та призерів ІІ етапу Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін. Серед них найбільшу кількість призерів підготували Дубровіна В.М., Гулігас О.В., Панченко Л.В., Левко В.М., Отрощенко Ю.В., Кузьменко Н.М., Тонковид Ф.С., Харченко Г.О.

25 учнів НВК брали участь у ІІІ (обласному) етапі Всеукраїнських олімпіад, Міжнародних конкурсів з української мови ім. П. Яцика і мовно-літературного конкурсу ім. Т.Шевченка та вибороли 10 призових місць. Це:

 1. Донченко Олексій – учень 8-Б класу – І місце з української мови й літератури та ІІ місце у мовно-літературному конкурсі ім. Т. Шевченка;

 2. Адамчук Вадим – учень 3-А класу – І місце у конкурсі з української мови ім.П.Яцика;

 3. Буценко Ірина – учениця 11-А класу – ІІ місце з історії;

 4. Некращук Олена – учениця 8-Б касу – ІІ місце із світової літератури;

 5. Добробаба Анастасія – учениця 10-Б класу – ІІІ місце з української мови та літератури;

 6. Динник Юлія – учениця 10-Б класу – ІІІ місце з історії;

 7. Смаголь Юлія – учениця 11-Б класу – ІІІ місце з хімії;

 8. Кривов’яз Євгенія – учениця 8-Б класу – ІІІ місце з біології;

 9. Кулакова Тетяна – учениця 7-А класу – ІІІ місце з образотворчого мистецтва.

Призерів ІІІ етапу олімпіад та конкурсів підготували вчителі: ^ ДубровінаВ.М. (3 призери), Тонковид Ф.С. (2 призери), Міщенко М.І., Майсус Л.Г., Панченко Л.В., Левко В.М., Гулігас О.В.).

Учасниками ІV етапу конкурсів з української мови ім. П.Яцика та мовно-літературного конкурсу ім. Т.Шевченка стали Донченко Олексій (8-Б клас) та Адамчук Вадим (3-А клас), яких підготували Дубровіна В.М. та Міщенко М.І. Донченко Олексій став призером ІV етапу конкурсу імені Шевченка.

З метою виявлення, підтримки обдарованої учнівської молоді, залучення її до наукових досліджень та створення умов для самореалізації творчої особистості в сучасному суспільстві у НВК працювали три секції МАН: «Українська мова», «Хімія» та «Географія».

Беручи участь у районному етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН, учні Добробаба Анастасія, Бородатова Аліна та Отрощенко Владислав стали переможцями у його своїх номінаціях, представляли район на обласному етапі даного конкурсу і досягли таких успіхів:

 • учениця 10-Б класу Добробаба Анастасія з науково-дослідницькою роботою «Екзотизми в сучасній українській мові» (керівник – Дубровіна В.М.) посіла ІІІ місце;

 • учень 10-Б класу Отрощенко Владислав з науково-дослідницькою роботою «Радон – друг чи ворог» (керівник – Кузьменко Н.М.) посів ІІІ місце.

Успішним був 2010/2011 навчальний рік і для наших спортсменів. Команди учнів стали призерами районних змагань із шашок, ручного м’яча, баскетболу, волейболу, футболу тощо. На районних змаганнях з волейболу команда дівчат закладу одержала перемогу і брала участь у обласних змаганнях, як і команда дівчат з баскетболу. Перемогою для команди хлопців 11-х класів закінчилася і районна спартакіада з курсу «Захист Вітчизни». Серед кращих спортсменів нашого закладу можна назвати наступних: учні 8-Б Левко Назар та Марусенко Олег, учениці 9-А Безкровна Вероніка та Суслова Віта, учні 10-Б Бутко Дмитро, Дяченко Юрій, Окоча Андрій, Бородатова Аліна, Кривов’яз Тетяна, Омельченко Анастасія, Прищепа Аліна, учениця 10-В Куц Вікторія, одинадцятикласники Втюрін Володимир, Іванюк Богдан, Козубенко Антон, Северин Анатолій, Федоренко Сергій.

Аналіз результативності виступу учнівської команди Миронівського НВК на Всеукраїнських олімпіадах, конкурсах, змаганнях, порівняльні результати виступу команди у попередні роки свідчать про те, що педколективом проводиться ґрунтовна робота щодо розвитку інтересів учнів до поглиблення знань з базових дисциплін, на рівні організована робота з обдарованими дітьми. Цьому, зокрема, сприяє створення профільних класів, гурткова робота, факультативні, індивідуальні та групові заняття, інтелектуальні ігри та конкурси в позаурочний час.

^ Результативність навчально-виховного процесу

З метою перевірки рівня підготовленості учнів, рівня знань з базових навчальних предметів у кінці 2010/2011 навчального року були проведені контрольні зрізи досягнень учнів з основ наук. Аналіз перевірки результатів контрольних робіт показав, що більшість учнів класу мають високий та достатній рівень знань з наступних предметів:

^ З української мови


3-А – 89%

3-Б – 100 %

4-А – 95%

4-Б- 92%

10-А – 70%

5-Б -78%

5-А – 74%

7-А – 78%

8-А – 78%

8-В – 80%

11-Б – 100%

9-А -92%

Учитель

Міщенко М.І.

Тарасенко Л.П.

Іщенко Г.І.

Грабар А.П.

Ткаченко О.М.

Лепестій Л.В.

Поліщук Г.В.

Харченко Г.О.

Лепестій Л.В.

Харченко Г.О.

Харченко Г.О.

Поліщук Г.В.

Історія


5-А – 100%

5-Б – 78%

Яшина Т.В.

Глоба В.В.

^ Англійська мова

8-В – 75%

6-А – 79%

Василенко І.В.

Василенко І.В.

Математика

3-Б – 71%

4-А – 86%

4-Б – 95%

6-А – 75%

7-А(г)-78%

8-В(г)-79%

10-Б(а)– 86%

10-Б(г)-100%

11-Б(г)-100%

Тарасенко Л.П.

Іщенко Г.І.

Грабар А.П.

Котилевська Г.П.

Пастушенко Т.Ю.

Гамарник В.М.

Ковалишина О.В.

Ковалишина О.В.

Смоляр О.С.

Географія

8-А – 73%

9-А – 82%

10-А – 100%

10-Б – 100%

Кузьменко Н.М.

Фізика

10-Б – 90%

Зозуля В.І.

Біологія

7-А – 78%

7-Б – 93%

8-А – 87%

8-Б – 70%

8-В - 72%

9-А – 91%

10-А – 91%

11-Б – 100%

Левко В.І.


Хімія

9-А – 71%

11-Б -100%

Панченко Л.В.


Більшість учнів класу мають середній та початковий рівень сформованості вмінь та практичних навичок (низький показник коефіцієнта результативності та якості знань) з таких предметів:


^ Англійська мова


7-Б – 34%

Учитель

Діденко Л.О.

Історія


8-Б – 37%

Буряк І.М.

Математика

9-Б(а) - 25%

9-Б(г) – 26%

11-А(а)– 38%

11-А(г)– 25%

10-В(а)-33%

10-В(г)-0%

Пастушенко Т.Ю.


Ковалишина О.В.

Біологія

10-В – 17%

Левко В.М.

Хімія

10-В- 20%

Панченко Л.В.

Фізика

9-Б – 27%

10-А – 27%

10-В – 14%

Левіт А.Я.

Зозуля В.І.

Викликає занепокоєння також значна розбіжність у річному оцінюванні та оцінюванні з ДПА у 4-х класах з математики та читання:


Математика

Високий рівень

^ Достатній рівень

Середній рівень

ДПА

28

14

4

Річне оцінювання

9

35

3
Читання

Високий рівень

Достатній рівень

Середній рівень

ДПА

20

23

3

Річне оцінювання

36

10

1

Прокоментувати

У зв’язку з цим керівникам предметних методичних об’єднань потрібно глибоко проаналізувати результати контрольних робіт, розробити комплекс заходів щодо підвищення якості знань учнів з навчальних предметів відповідно до рекомендацій, поданих у наказах за наслідками адміністративних контрольних робіт та опрацювати на засіданнях ШМО методику аналізу контрольних робіт.

За наслідками аналізу рівня навчальних досягнень учнівських колективів найвищий рівень успішності показали учні таких класів: 11-Б (100% якісної успішності), 10-Б (93% якісної успішності).

Найнижчі результати успішності мають учнівські колективи 7-Б (35% якісної успішності), 9-Б (30% якісної успішності), 10-В (0% якісної успішності).

Серед 454 учнів (станом на 28.05. 2011р.) оцінювалось 368. З них мають високий та достатній рівень навчальних досягнень -188 учнів ( 52%).

Навчальних досягнень початкового рівня за результатами ІІ семестру та навчального року учні нашого закладу не показали.

Проводячи оцінювання з основ наук учителям закладу слід дотримуватися вимог програм та методичних рекомендацій МОН України щодо їх кількості, обсягу та складності.

Необхідно звернути увагу на те, що результати успішності учнів 5-х класів в порівнянні її з рівнем навчальних досягнень у початковій школі в основному співпадають, що свідчить про об’єктивність оцінювання вчителями.

Предмети

Показники 4-А класу (класовод Мокрієнко О.Г.)

Показники 5-А класу

Висновки

Загальний показник якісної успішності

68%

13 учнів –високий і достатній рівень

68%

13 учнів -високий і достатній рівень

Показники співпадають

Українська мова

Високий рівень -4, достатній – 12, середній -3

Високий рівень -0, достатній – 15, середній -4

Показники знизилися на 6%

Математика

Високий рівень -4, достатній – 9, середній -6

Високий рівень -4, достатній – 9, середній -6

Показники співпадають
Предмети

Показники 4-Б класу (класовод Чемерис Л.В.)

Показники 5-Б класу

Висновки

Загальний показник якісної успішності

61%

11 учнів -високий і достатній рівень

50%

9 учнів -високий і достатній рівень

Показники знизилися на 11% за рахунок нових предметів

Українська мова

Високий рівень -3, достатній –8 , середній -7

Високий рівень 3-, достатній – 11, середній -4

Показники зросли на 16%

Математика

Високий рівень -3, достатній –7, середній -8

Високий рівень -4, достатній –7, середній -7

Показники зросли на 5%


Аналіз якості навчальних досягнень учнів за останні 5 років свідчить про активну роботу вчителів закладу по формуванню компетентностей учнів, розвитку їхніх здібностей та інтересів.

Показники

2006/2007

2007/2008

2008/2009

2009/2010

2010/2011

Якісна успішність

51%

49%

52%

53%

52%

Відмінники

49

46

39

37

35

Медалісти

5

2

4

4

--

Свідоцтва з відзнакою

6

4

--

1

--

Призери ІІ етапу олімпіад

59

45

58

49

60

Призери ІІІ етапу олімпіад

14

12

10

8

12

Успішність та якість знань учнів пов’язана з відвідуванням уроків. У закладі протягом декількох років діє єдина загальношкільна система обліку відвідування учнями занять. Усі класні керівники та класоводи організовують щоденні звіти про відсутність учнів із зазначенням прізвищ у спеціальному журналі. Заступник директора з виховної роботи Лепестій Л.В. відслідковує надання довідок із лікарні, пояснювальних записок від батьків та інших документів, що свідчать про причину відсутності. Завдяки роботі класних керівників та адміністрації закладу пропуски учнями занять без поважних причин зведені до мінімуму. Протягом навчального року двічі вивчався стан відвідування учнями навчального закладу. Наказам від 26 травня 2011 р. схвалено роботу класних керівників Мокрієнко О.Г., Близнюк Т.О., Чемерис Л.В., Грабар А.П., Міщенко М.І., Левко В.М., Харченко Г.О., Василенко І.В., Глоби В.В., Корольова В.Б., Поліщук Г.В. Але, на жаль, не всі класні керівники відповідально ставляться до організації контролю за відвідуванням учнів. На час перевірки були відсутні довідки в учнів 5-А, 5-Б, 10-В класів. Питання відвідування учнями НВК буде на постійному контролі адміністрації закладу, а вчителі-предметники на кожному уроці мають контролювати відвідування учнями навчальних занять. У кожному конкретному випадку відсутності учнів на заняттях невідкладно з’ясовувати причини, встановлювати місце перебування дитини. Завжди інформувати батьків або осіб, які їх заміняють.

Забезпечення обов’язкової освіти

На початок навчального року в НВК навчалося 454 учні. Укомплектовано 24 класи із середньою наповнюваністю 19 учнів. Охоплено навчанням 100% учнів.

З 1 вересня минулого року до 27 травня 2011 року із закладу вибуло 16 учнів, прибуло -11. На всіх дітей, які з різних причин продовжать навчання за межами нашого закладу, своєчасно оформлені документи. Аналізуючи перехід учнів до інших закладів, необхідно відзначити, що його основними причинами була зміна місця проживання. Плинність учнів становить 1%.

Станом на 22.08.2011 р. серед 47 випускників школи ІІ ступеня до філологічного класу ліцею НВК вступило 8 учнів, до математичного - 12. У інші школи перейшли 3 учні, 7 випускників вступили до професійно-технічних навчальних закладів, а 17 учнів вступили до вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації. Таким чином, навчатися у класах ліцею виявили бажання лише 42% випускників (16 учнів 9-А та лише 4 учні 9-Б), що свідчить про слабку роботу колективу, і особливо класних керівників 9-х класів, щодо збереження контингенту учнів у плані роз’яснювальної роботи серед дев’ятикласників та їхніх батьків, вивчення та врахування їх запитів при плануванні профілізації старшої школи.

Тому з першого вересня 2011/2012 н.р. весь педагогічний колектив, а особливо класні керівники 9-х класів повинні цілеспрямовано орієнтувати учнів на продовження навчання у класах ліцею та школи ІІІ ступеня. Тим більше всі передумови для цього є: три гарні класи, кваліфіковані кадри, наявна матеріальна база.

Наш заклад закінчило 18 випускників школи ІІІ ступеня. За результатами ЗНО до вищих начальних закладів ІІІ та ІV рівнів акредитації за даними станом на 26.08.2011 р. вступили 4 учні 11-А класу та 9 учнів 11-Б класу.

До 1 класу станом на 22.08.2011 р. подано 52 заяви, що дає можливість сформувати два повноцінні класи, вчителями в яких будуть Іщенко Г.І. та Грабар А.П.

Учні пільгового контингенту перебувають на обліку особливого контролю педагогічного колективу. У минулому навчальному році в закладі навчалося:

 • дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування -3:

1 Волошин О. (11-А клас), Козярівський К. (3-А клас), Козярівська А. (1-А клас);

 • напівсиріт - 14

 • постраждалих від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС – 435;

 • дітей-інвалідів – 5;

 • дітей із багатодітних сімей – 19;

 • дітей із неповних родин – 92.

Колектив закладу цілеспрямовано проводив роботу щодо охорони прав дитини згідно річного плану роботи.

Організація навчально-виховного процесу

Навчально-виховний процес у закладі здійснювався з дотриманням вимог нормативних документів. Структура навчального року була відповідною до наказу МОН України. Закон України «Про мови» виконувався всіма учасниками навчально-виховного процесу. Оцінювання навчальних досягнень учнів здійснювалося згідно Загальних критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів у системі загальної середньої освіти, затверджених наказом МОН України №371 від 05.05.08 р. Адміністрація закладу здійснювала постійний контроль за їх дотриманням.

Документація закладу ведеться згідно вимог нормативних документів.

Навчально-виховний процес забезпечений програмами на 100%, періодичними педагогічними та методичними виданнями на 96%.

Забезпеченість чинними підручниками і посібниками для виконання навчальних програм з предметів робочого навчального плану:

у 1-4 класах-94%,

у 5-9 класах - 100 %,

у 10-11класах – 45 % ; (станом на 25.08.2011р.);

1-11 кл.- в цілому по НВК 80 %.

Протягом року проводилося вивчення стану викладання української та англійської мов, основ здоров’я та інформатики . Матеріали за результатами перевірки були узагальнені і обговорені на засіданнях методичних об’єднань вчителів-предметників, прийнято рекомендації щодо усунення недоліків, виявлених під час перевірки, намічені заходи щодо підвищення результативності роботи педагогів.

^ Робота з педагогічними кадрами

Укомплектованість закладу педагогічними кадрами протягом навчального року можна охарактеризувати як задовільну.

За навчальний рік звільнилося 2 вчителів у зв’язку з виходом на пенсію.

Адміністрація закладу здійснила заходи щодо оптимізації складу педагогічних працівників, організувавши перехід на вакантні посади вчителів НВК.

^ Якісний склад педагогічних кадрів Миронівського НВК - високий. Серед 43 працівників 7 мають звання «вчитель-методист», 9- «старший вчитель»; 23 вчителі вищої кваліфікаційної категорії; 5 - очолюють районні методичні об’єднання. Якісний склад колективу – 74%.

Протягом року вчителі НВК підвищували свій кваліфікаційний рівень шляхом самоосвіти, участі у роботі шкільних, районних і обласних семінарів, навчання на курсах післядипломної освіти, а також у рамках атестації.

Адміністрація закладу регулярно проводила виробничі наради, наради при директорові, співбесіди з окремими вчителями з питань дотримання трудового законодавства, виконання нормативних документів МОН України, що дало змогу оптимально організувати навчально-виховний процес.

^ Організаційно-методична робота

2010/2011 н.р. – це перший (підготовчий) етап роботи над науково-методичною проблемою, коли здійснюється діагностування та теоретичне обґрунтування методичної проблеми. Було реалізовано наступні заходи плану роботи над науково-методичною проблемою:

 • Проходження педагогічними працівниками курсів „Intel.

 • Педагогічні ради:

І. 1. Сучасний учитель чи вчитель сучасності. 2. Роль учителя у підвищенні рівня якості сучасного уроку англійської мови засобами нових освітніх технологій. 3. Модернізація навчально – виховного процесу у початковій школі з метою формування основних компетентностей учнів. (Жовтень 2010 р.).

ІІ. 1. Шлях до творчої майстерності.

2. Рівень інноваційних компетенцій та педагогічної майстерності вчителя основ здоров’я – основний чинник підвищення навчальних досягнень учнів з предмета.

3.Впровадження сучасних комп’ютерних технологій у роботу шкільної бібліотеки. (Січень 2011р.).

ІІІ. 1. Активізація роботи педагогічного колективу з творчого впровадження перспективного педагогічного досвіду з проблеми НВК.

2. Творчий  звіт  діяльності  вчителів, які атестуються,  у  світлі  реалізації  науково-методичної   проблеми  НВК. 3. Рівень професійної компетентності вчителя початкових класів як засіб формування навичок техніки читання. 4. Через проектну діяльність - до компетентності. (Березень 2011р.).

 • Відкриті уроки з використанням ІКТ.

 • Створення інформаційної бази «Висвітлення проблеми компетентності та ІКТ у психолого-педагогічній літературі».

 • Створення членами колективу методичних рекомендацій щодо використання нових освітніх технологій: ІКТ; компетентісного підходу.

Протягом 2010-2011 н.р. було організовано роботу 5 методичних об’єднань вчителів-предметників, яка була спрямована на удосконалення методичної підготовки, фахової майстерності вчителя, удосконалення методики проведення уроку. Протягом року вчителі закладу проводили позакласні заходи в межах загальнорайонних, загальношкільних місячників, декад, тижнів.

У 2011-2012 н.р. ШМО, учителіям-предметникам необхідно чітко спланувати роботу з обдарованими дітьми, працювати над підвищенням рівня якості знань учнів, підвищувати якість підготовки учнів до олімпіад, особливо з математики та фізики, активніше залучати учнів до участі в інтелектуальних конкурсах, продумувати науково-теоретичні питання для обговорення на засіданнях стосовно реалізації науково-методичних проблем.

Протягом 2010/2011 н.р. 6 працівників НВК пройшли атестацію. Вивчено 6 досвідів, авторських програм, методичних рекомендацій. Районна атестаційна комісія відділу освіти 1 вчителю встановила вищу кваліфікаційну категорію, 1- підтвердила. Звання «вчитель-методист» підтверджено одному педагогу. Шкільна атестаційна комісія двом учителям встановила І кваліфікаційну категорію, а одному – підтвердила, одному педагогу була встановлена ІІ кваліфікаційна категорія. Підвищення кваліфікації при КОІПОПК пройшло 7 учителів закладу.

Протягом минулого навчального року члени педагогічного колективу НВК брали активну участь у роботі шкільних, районних та обласних семінарів та предметних методичних об’єднань.

Виконання заходів річного плану забезпечувалося виконавцями вчасно. Проведено тематичних засідань педради – 9. Тематичних засідань наради при директорові – 38.

У процесі І етапу реалізації науково-методичної проблеми члени педагогічного колективу апробували та упроваджували в практику інноваційні освітні технології, спрямовані на формування компетентної особистості для життя в інформаційному суспільстві. Серед них:

 1. Реалізація особистісно орієнтованого підходу у навчально-виховному процесі.

 2. Застосування інтерактивних технологій навчання.

 3. Використання мультимедійних технологій у навчально-виховному процесі. Розробка навчальних занять із мультимедійним супроводом.

 4. Використання інформаційно-комунікаційних технологій на уроках.

 5. Формування творчого потенціалу учнів на засадах проектного навчання.

 6. Упровадження тренінгових форм занять.

 7. Міжнародна програма ПРООН/ЮНЕЙДС “Сприяння просвітницькій роботі “рівний-рівному” серед молоді України щодо здорового способу життя”.

 8. Апробація урсів “Громадянська освіта”, “Практичне право”, “Досліджуючи гуманітарне право”, “Історія Голокосту”.

 9. Дослідно-експериментальна програма “Діалог”.

З метою створення умов для оновлення змісту освіти й упровадження в практику педагогічних працівників Миронівського НВК нових освітніх технологій, забезпечення рівного доступу до якісної освіти, професійного розвитку педагогів закладу протягом 2010/2011 навчального року здійснювалася дослідно-експериментальна робота за такими напрямами:

з/п

НАПРЯМ

КЕРІВНИК

^ КІЛЬКІСТЬ УЧАСНИКІВ

1.

Програма Іntel® Навчання для майбутнього

Тренер - учитель Миронівського НВК КовалишинаО.В.

19 учителів Миронівського НВК

Лютий-червень 2011р.

2.

^ Апробація навчальної літератури:

-Бевз Г.П., Бевз В.Г. Алгебра. Підручник для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів;

-Бурда М.І. Геометрія. Підручник для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів;

-Пестушко В.Ю., Уварова Г.Ш. Географія. Підручник для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів;

-Назарець В.М. Зарубіжна література. Підручник для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів;


-Морзе Н.В. Інформатика. Підручник для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів;

-Гнеденко О.П. Трудове навчання. Підручник для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів;КотилевськаГ.П.,

Пастушенко Т.Ю.


КотилевськаГ.П.,

Пастушенко Т.Ю.


Кузьменко Н.М.


Отрощенко Ю.О.


Ковалишина О.В.


Гулігас О.В.9-А клас – 23 учні

9-Б клас – 24 учні


9-А клас – 23 учні

9-Б клас – 24 учні


9-А клас – 23 учні

9-Б клас – 24 учні


9-А клас – 23 учні

9-Б клас – 24 учні


9-А клас – 23 учні

9-Б клас – 24 учні


9-А клас – 23 учні

9-Б клас – 24 учні

3.

Апробація курсів:

 • Громадянська освіта
 • Практичне право.
 • Уроки для стійкого розвитку


Тонковид Ф.С.


Тонковид Ф.С.


Буряк І.М.


11-А – 8 учнів


8-В - 20 учнів


8-А- 20 учнів

4.

Комплексна програма формування навичок здорового способу життя серед дітей та підлітків (за проектом «Діалог»).

Прокопенко Я.В.

8-В- 10 учнів, 10-Б клас -10 учнів

5.

Програма МОН України, АПН України/ Програми розвитку ООН/ ЮНЕЙДС «Сприяння просвітницькій роботі «рівний-рівному» серед молоді України щодо здорового способу життя».

Панченко Л.В.

9-А, 9-Б класи -17 учнів


У 2010/2011 н.р. учителі закладу брали участь у конкурсі «Учитель року».

На районному етапі конкурсу вчитель світової літератури ^ Отрощенко Ю.О. стала переможцем та учасником обласного туру. Вчитель початкових класів Чемерис Л.В. посіла на районному етапі ІІ місце. Відділ освіти Миронівської РДА нагородив їх за перемогу грамотами та преміями. Учитель біології та класний керівник 8-Б класу Левко В.М. посіла І місце у ІІ (районному) етапі конкурсу «Класний керівник -2011» та взяла участь у обласному турі конкурсу.

Один із напрямків роботи закладу - розвиток ^ Web-сайту НВК, узагальнення та презентація на ньому матеріалів з досвіду роботи вчителів, участь у обласному конкурсі Web-сайтів навчальних закладів.

Тематика матеріалів, вміщених на сайті, відображає зміст навчально-виховного процесу відповідно до сучасних вимог, використання нових педагогічних технологій. Аналіз матеріалів показав, що роботи різноманітні за тематикою, змістовні, характеризуються новизною і актуальністю тем, вказують на постійний творчий пошук педагогічного колективу.

Аналіз стану виховної роботи Миронівського НВК за 2010-2011 н.р.

Протягом 2010-2011 навчального року виховну роботу в Миронівському НВК було організовано з урахуванням основних положень Конституції України та „Концепції про права дитини” згідно з чинною нормативно-правовою базою.

Низка різноманітних виховних колективних заходів націлена була саме на те, щоб викликати в дітей почуття радості, захоплення, подиву, виховувати в них естетичні смаки, розкривати нові таланти.

У районному етапі Всеукраїнської юнацької акції «Польовий горобець – птах року -2010» взяв участь учень 8 – В класу ^ Грабар Олександр (керівник – А.П.Грабар). Восьмикласник став переможцем всеукраїнського етапу конкурсу.

Класні керівники О.В.Ковалишина та І.В.Костенко залучили учнів 8-А та 9-А класів до участі у Всеукраїнському екологічному тижні охорони навколишнього середовища, що присвячений Дню Землі. Творча робота, яка була представлена на районний конкурс, виборола І місце, а в обласному етапі посіла ІІІ місце.

Учениця 5-Б класу ^ Жельніо Діана стала переможницею у районному регіональному конкурсі „Найкращий відгук на сучасну дитячу прозу», а також посіла ІІ місце в обласному етапі (керівник - Л.В.Лепестій).

З метою всебічного залучення школярів до активної діяльності з вивчення рідного краю та довкілля, географічних, етнографічних, історичних об’єктів і явищ соціального життя, в НВК вже не один рік триває Всеукраїнська туристсько-краєзнавча експедиція „Пізнай свою країну”. У цьому навчальному році маємо такі результати: І місце посіла робота пошукового загону7-Б класу „Живемо за Божими заповідями” ( керівник - Л.В.Панченко), ІІ місце зайняли учні 4-А класу Лагода Назар та Євтушенко Анастасія (учитель Г.І.Іщенко) та учнівський колектив 10-Б класу ( керівник - В.В.Глоба), ІІІ місце дісталося учням 6-Б класу (вчитель І.М.Буряк).

Учні НВК Кривов’яз Артем (5-А), Олефіренко Анастасія (6-А), Заріцька Ліна (7-Б), Ткаченко Олександра (8-А), Марусенко Олег (8-Б), Смаголь Юлія (11-Б) представили свої малюнки на районний конкурс, що був присвячений Місячнику енергозбереження та попередження дитячого травматизму (керівник О.В.Гулігас)

У цьому навчальному році вперше в області проходив профорієнтаційний загально-мотиваційний захід серед учнівської молоді «Обери майбутнє» . Районну команду представляв наш навчальний заклад. Обласний центр зайнятості нагородив грамотою «За кращу командну роботу» наших учнів: Чекусову Валерію (9-Б), Добробабу Анастасію та Окочу Андрія (10-А), Поліщук Яну, Кривов’яза Дмитра, Ницун Анастасію, Кривов’яз Євгенію (8-Б), Втюріна Володимира, Федоренка Сергія та Козубенка Антона (11-Б).

У всеукраїнському конкурсі учнівської творчості „Об’єднаймося ж, брати мої” учениця 11-Б класу Притула Юлія зайняла І місце в районному етапі (вчитель О.В.Гулігас).

У квітня 2011 року проходив районний брейн-ринг «Підліток і право». Двадцять шкіл району брали участь у заході, перемогу в ньому здобула команда НВК, яку постійно готує досвідчений учитель історії та правознавства Ф.С.Тонковид. Серед учнів, які здобули перемогу, можна назвати Прищепу Аліну, Динник Юлію, Бородатову Аліну, Отрощенка Владислава (10-Б), Федоренка Сергія (11-Б ).

Щорічно районний відділ освіти проводить огляд-конкурс „Перлини Миронівщини”. У номінації „Читці”, відповідно до вікової категорії учасників, І місце отримали учні закладу: Оліфіренко Ольга (3-Б), Левко Назарій (8-Б), Чекусова Валерія (9-Б), ІІ місце - Олефіренко Анастасія (6-А); у номінації „Авторська поезія” учениці 5-Б класу Бондаренко Ольга та Жельніо Діана посіли ІІ місце. А в номінації „Вокал” джазовий оркестр зайняв І місце, а фольклорний ансамбль - ІІІ місце. Брали участь у конкурсі такі учні НВК: Горковенко Юлія (5-А), Грибовська Юлія (5-Б), Бутко Марія, Сулима Аліна, Пушенко Анна (7-Б), Володько Юлія (8-В), Лактіонов Владислав (7-А), Кривов’яз Дмитро (8-Б), Колісник Олександр (10-Б). А майстерно підготували учнів учителі Тарасенко Л.П., Дубровіна В.М., Ткаченко О.М., Лепестій Л.В., Басай М.О.

Миронівським районним відділом освіти підбито підсумки обласного конкурсу учнівської творчості «Я – Київщини гордість і надія». Одинадцять робіт було представлено на конкурс у різних номінаціях та вікових категоріях. Переможцями районного етапу стали учні: Гунько Єлизавета (2-А), Прокопенко Юлія (1-А) та Гасюк Дарина (9-А) ( вчителі Т.О. Близнюк, О.Г. Мокрієнко, В.І.Лагода).

Продовжуючи реалізацію здоров’язберігаючих та здоров’яформуючих технологій виховання в рамках дослідно-експериментальної роботи та інноваційної діяльності наш навчальний заклад у цьому навчальному році (згідно наказу районного відділу освіти) був трансформований у Школу сприяння здоров’я. Участь учнів НВК у загальношкільному проекті „Школа здоров’я” сприяє вихованню фізично і психічно здорової особистості. Адже своїх учнів педагоги бачать лише успішними, морально та фізично здоровими людьми.

Більшість учнів НВК задіяні в заняттях шкільних гуртків і секцій, у гуртках Центру дитячої та юнацької творчості, що проходять на базі нашого НВК, районному Палаці культури, у музичній, спортивних школах. Хоч предметні гуртки, якими керують педагоги закладу, є не оплачувані, але все ж таки треба проводити їх творчо, щоб більше учнів виявляло бажання їх відвідувати у цьому навчальному році.

Шляхом проведення благодійних акцій («Дітям реабілітаційного центру – наше тепло й допомогу», «Овочі для хворих районної лікарні») учні збирали шкільне приладдя та іграшки для діток Ємчиського центру соціально-психологічної реабілітації Миронівщини, здавали картоплю для центральної районної лікарні.

Кожен класний керівник протягом навчального року повинен був провести два відкриті виховні заходи. Найкраще з цим справились, творчо підійшли до проведення заходів такі педагоги: Л.В.Панченко, І.В.Костенко, Г.В.Поліщук, В.М.Левко, І.В.Василенко, Ю.О.Отрощенко.

Для продуктивного проведення виховних заходів класні керівники В.В.Глоба, Я.В.Прокопенко, Н.М.Кузьменко застосовували тренінгову форму діяльності, яка допомагала дати відповіді на хвилюючі питання, сприяла розкутості, знятті напруженості у стосунках, створювала атмосферу доброзичливості.

^ Матеріально-технічне забезпечення Миронівського НВК за 2010/2011 н.р.

Будівлі закладу і приміщення знаходяться в задовільному стані. У НВК створено умови для роботи і навчання, існують кабінети, що відповідають сучасним вимогам.

Стан навчальних кабінетів закладу задовільний, але всі кабінети потребують дооснащення сучасними методичними та технічними засобами навчання. Стан матеріально-технічного забезпечення навчальних кабінетів -70%, лабораторій -65%, майстерень -72 %, спортзалів 60% спортмайданчиків 60%.

У 2010/2011 н.р. позабюджетні надходження закладу становлять 163823 грн. Джерела надходжень:

 1. Починаючи з вересня 2009 року батьки учнів НВК вносять на рахунок фонду закладу благодійні кошти для господарчих потреб. У цьому навчальному році у вигляді благодійних внесків надійшло 65000 грн. За ці кошти було замінено вікна в 11 кабінетах (31 шт.) та одні вхідні броньовані утеплені двері. У літній період 2011 року частина зібраних коштів використовується на поточний ремонт кабінетів загального користування та коридорів приміщення НВК молодшого та старшого корпусів.

 2. 98823 грн. надійшло до НВК з Благодійного фонду соціального розвитку Миронівського району «Миронівщина» у вигляді наступних технічних засобів навчання:

 1. Шкільні нетбуки – 24 шт.

 2. Ноутбук учительський – 1 шт.

 3. Комплект «Інтерактивна дошка» - 1 шт.

 4. Безпровідна точка доступу на 25 підключень.

Дане обладнання необхідне для навчання з використанням можливостей інформаційно-комунікаційних технологій. Компанія INTEL Ukraine Microelectronics Ltd., Міністерство освіти та науки України, Інститут інноваційних технологій і змісту освіти МОН України уклали угоду про проведення експерименту з використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій в умовах навчального середовища «1 учень – 1 комп’ютер» у рамках всесвітньої освітньої ініціативи INTEL^ «WORLD AHEAD» для загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІІ ступенів. Працюючи у цьому напрямі, діти повинні навчитися добирати та аналізувати інформацію, синтезувати нові знання, будувати ефективну комунікацію з представниками різних культур. Програма навчання в середовищі «1 учень – 1 комп’ютер» створює особистісно орієнтовані умови навчання і сприятливі умови для набуття нових знань та навичок.

Під час такої роботи буде забезпечено постійний доступ кожного учня до комп’ютера та Інтернету, щоб реалізувати модель інтерактивного та сприятливого для школяра навчання. Робота в навчальному середовищі «1 учень – 1 комп’ютер» забезпечує доступ до сучасних технологій, вдосконалення знань, умінь та навичок використання інформаційно-комунікаційних технологій, формування життєвих компетенцій та створення змісту електронного навчання, підвищення якості освіти за рахунок впровадження сучасних технологій, застосування ефективних методів навчання і оновлення змісту освіти.

Дякуючи благодійним внескам батькам наших учнів було не тільки замінено вікна у кабінетах, а й проведено у них ремонти. Батьки майбутніх першокласників, які будуть навчатися у вже відремонтованих приміщеннях, взяли участь у ремонті спортивного залу молодшого корпусу.

Педагоги НВК пересвідчились, що тільки організована взаємодія педагогів, батьків і учнів сприятиме досягненню дітьми позитивних результатів у навчанні, вихованні та зміцненні здоров’я учнівської молоді.

Наступного навчального року педагогічний колектив Миронівського НВК у процесі реалізації науково-методичної проблеми планує впровадження нових освітніх технологій у навчально-виховний процес, розробка практичних рекомендацій, перспективного педагогічного досвіду на основі педагогічних ідей проблемної теми.
Схожі:

А в повному розумінні й умілому iconВидатний геолог, академік В. О. Обручов говорив: „Людина, яка не знає хоч би основ геології, у певному розумінні подібна до сліпого”.
Видатний геолог, академік В. О. Обручов говорив: „Людина, яка не знає хоч би основ геології, у певному розумінні подібна до сліпого”....
А в повному розумінні й умілому iconОсвітні інновації
У загальнопедагогічному розумінні це цілісний освітній процес з його метою, змістом і методами освітньої діяльності
А в повному розумінні й умілому iconКурсстріль б із сттрілецької зброї та бойових машин внутрішніх військ мвс україни (кс сз та бм) Наказ мвс україни від 21 листопада 2003р. №1402 київ – 2003
Курс стрільб розрахований для навчання солдатів, курсантів, сержантів, прапорщиків та офіцерів умілому та ефективному використанню...
А в повному розумінні й умілому iconРівні навчальних досягнень
Знання, вміння і навички учня відповідають вимогам державної програми у повному обсязі
А в повному розумінні й умілому iconДайте визначення поняття “менеджмент” у широкому і вузькому розумінні. Охарактеризуйте співвідношення категорій “управління”, “менеджмент”, “адміністрування”, “керування”

А в повному розумінні й умілому iconМожливостi дистанцiйних методiв в екологiчному картуваннi мiських агломерацiй
Будь-яке технічне досягнення, яким би ц³нним воно не було в науковому розумінні, не має сенсу
А в повному розумінні й умілому iconКритерії оцінювання навчальних досягнень учнів
Знання, вміння і навички учня відповідають вимогам державної програми у повному обсязі
А в повному розумінні й умілому iconКритерії оцінювання навчальних досягнень учнів з інформатики
Знання, вміння і навички учня відповідають вимогам державної програми у повному обсязі
А в повному розумінні й умілому iconРозділ Основи теорії аргументації
Аргументація у найбільш широкому розумінні слова — це процес обгрунтування людиною певного положення (твердження, гіпотези, концепції)...
А в повному розумінні й умілому iconПерелік питань, що охоплюють зміст робочої програми дисципліни "Менеджмент"
...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи