План діяльності з підготовки проектів регуляторних актів Носівської районної ради на 2012 рік icon

План діяльності з підготовки проектів регуляторних актів Носівської районної ради на 2012 рік
Скачати 127.91 Kb.
НазваПлан діяльності з підготовки проектів регуляторних актів Носівської районної ради на 2012 рік
Дата конвертації19.10.2013
Розмір127.91 Kb.
ТипРішенняЗАТВЕРДЖЕНО

Голова Носівської районної ради

_____________________ М.В. Васюк

"____" _______________ 2012 року

План діяльності з підготовки
проектів регуляторних актів Носівської районної ради на 2012 рік


№ п/п

Вид проекту

Назва проекту

Обґрунтування необхідності прийняття

Строки підготовки

Відповідальні за розробку

Примітка (спосіб оприлюднення)

1

Рішення

Про затвердження Тимчасового порядку видалення дерев, кущів та інших зелених насаджень за межами населених пунктів на території Носівського району

Забезпечення належного контролю за використанням об’єктів рослинного світу на території району

В міру необхідності

Відділ містобудування, архітектури та ЖКГ райдержадміністрації

Проект буде оприлюднено на офіційному сайті райдержадміністрації

Начальник відділу містобудування, архітектури та ЖКГ райдержадміністрації О.П. Кононенко

Регуляторний орган: Носівська районна рада.

Розробник документу: Відділ містобудування, архітектури та ЖКГ райдержадміністрації.

Контактний телефон: 2-13-81.

Аналіз регуляторного впливу (надалі Аналіз), розроблений на виконання та з дотриманням вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» від 11 вересня 2003 року та «Методики проведення аналізу впливу регуляторного акту», затвердженої постановою КМУ від 11 березня 2004 року №308.

Аналіз регуляторного впливу до проекту рішення Носівської районної ради «Про затвердження Тимчасового порядку видалення дерев, кущів та інших зелених насаджень за межами населених пунктів на території Носівського району»

^ 1. Аналіз проблеми, яку пропонується розв’язати шляхом врегулювання відносин.

Проект рішення Носівської районної ради «Про затвердження Тимчасового порядку видалення дерев, кущів та інших зелених насаджень за межами населених пунктів на території Носівського району» розроблений з метою удосконалення порядку видалення дерев, кущів та інших зелених насаджень за межами населених пунктів на території Носівського району, у відповідності до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Відповідно до статті 2 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» відносини в галузі охорони навколишнього природного середовища в Україні регулюються цим Законом, а також розробленими згідно з законодавством про надра, про охорону атмосферного повітря, про охорону та використання рослинного і тваринного світу, законодавством у сфері лісових, земельних, водних ресурсів та іншим.

Так, зокрема, статтею 16 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» встановлено обмеження самовільно висаджувати та знищувати дерева, кущі тощо.

Видалення дерев, кущів, газонів та інших зелених насаджень здійснюється в порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України (стаття 28 Закону України «Про благоустрій населених пунктів»).

В той же час слід зазначити, що дія вказаного Закону не поширюється на території поза межами населених пунктів.


^ 2. Визначення цілей регулювання

Введення в дію рішення Носівської районної ради “Про затвердження Тимчасового порядку видалення дерев, кущів та інших зелених насаджень за межами населених пунктів на території Носівського району” надасть можливість тимчасово до законодавчого врегулювання встановити на території Носівського району порядок видалення дерев, кущів та інших зелених насаджень за межами населених пунктів.


^ 3. Визначення та оцінка усіх прийнятих альтернативних способів досягнення встановлених цілей з аргументацією переваг обраного способу

У ході підготовки проекту рішення було проведено глибокий моніторинг відповідних нормативних актів на предмет альтернативного врегулювання відносин з видалення зелених насаджень за межами населених пунктів на території Носівського району.

Першим альтернативним способом є залишити врегулювання відносин з видалення зелених насаджень за межами населених лише діючими нормами законодавства.

Проте, норми, які б встановлювали конкретний порядок видалення зелених насаджень за межами населених пунктів, суб’єктів, уповноважених приймати рішення про їх видалення та підстави для прийняття таких рішень, на сьогодні в діючому законодавстві відсутні.

Відхиляємо цей спосіб, оскільки не досягається поставлена ціль.

Другим альтернативним способом є введення в дію проекту рішення Носівської районної ради “Про затвердження Тимчасового порядку видалення дерев, кущів, газонів та інших зелених насаджень за межами населених пунктів на території Носівського району”, яке надасть можливість тимчасово встановити порядок видалення дерев, кущів, газонів та інших зелених насаджень за межами населених пунктів на території Носівського району до законодавчого врегулювання зазначеного питання.

Таким чином, приймається другий альтернативний варіант, оскільки це дозволить досягти поставленої цілі.


^ 4. Опис механізмів і заходів, які забезпечать розв’язання визначеної проблеми шляхом прийняття запропонованого регуляторного акта

З набранням чинності рішення “Про затвердження Тимчасового порядку видалення дерев, кущів та інших зелених насаджень за межами населених пунктів на території Носівського району” створюється правова основа для Носівської районної державної адміністрації, а також міської і сільських рад району, по здійсненню видалення зелених насаджень, в т.ч. аварійних дерев, за межами населених пунктів, відповідно до компетенції, контролю за дотриманням зазначеного порядку.


5. Обґрунтування можливості досягнення встановлених цілей у разі прийняття запропонованого регуляторного акта та оцінка можливості впровадження та виконання вимог регуляторного акта

У разі прийняття проекту рішення “Про затвердження Тимчасового порядку видалення дерев, кущів та інших зелених насаджень за межами населених пунктів на території Носівського району” Носівська районна державна адміністрація, міська і сільські ради району отримають правову основу та порядок видалення зелених насаджень, в т.ч. аварійних дерев, за межами населених пунктів.


^ 6. Визначення очікуваних результатів прийняття запропонованого регуляторного акта

Прийняття проекту надасть можливість забезпечити безпеку життєдіяльності населення Носівського району.

Від впровадження регуляторного акта негативних результатів не очікується.


^ 7. Обґрунтування запропонованого строку чинності регуляторного акта

До законодавчого врегулювання зазначеного питання.


8. Визначення показників результативності регуляторного акта

Показниками результативності запропонованого регуляторного акта є:

- підвищення ефективності діяльності в сфері видалення зелених насаджень;

- підвищення безпеки життєдіяльності населення Носівського району.


^ 9. Визначення заходів, за допомогою яких буде здійснюватись відстеження результативності регуляторного акта в разі його прийняття

Відстеження результативності даного регуляторного акта буде здійснюватись шляхом проведення:

- базового відстеження - до набрання чинності рішення “Про затвердження Тимчасового порядку видалення дерев, кущів та інших зелених насаджень за межами населених пунктів на території Носівського району”;

- повторного відстеження - через рік з дня набрання чинності;

- періодичного відстеження - раз на кожні три роки, починаючи з дня закінчення заходів з повторного відстеження.

Вид даних для базового відстеження – зауваження та пропозиції від зацікавлених юридичних та фізичних осіб.

Вид даних для повторного та періодичного відстеження – щоквартальні дані надані міською і сільськими радами.

Аналіз регуляторного впливу підготовлено Носівського районною державною адміністрацією.

Зауваження та пропозиції до проекту приймаються Відділом містобудування, архітектури та ЖКГ Носівської РДА за адресою: вул. Центральна, 19, м. Носівка, Чернігівська обл., тел. 2-13-81.


Начальник відділу містобудування,

архітектури та ЖКГ О. П. Кононенко


У
проект
КРАЇНА


^ НОСІВСЬКА РАЙОННА РАДА

ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

( сьома сесія шостого скликання)


РІШЕННЯ


від ________________ 2011 року


Про затвердження Тимчасового порядку

видалення дерев, кущів та інших

зелених насаджень за межами населених

пунктів на території Носівського району


З метою забезпечення належного контролю за використанням об’єктів рослинного світу на території району, керуючись ч.2 ст.43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", ст. 6 Закону України «Про рослинний світ», районна рада в и р і ш и л а:

1. Затвердити Тимчасовий порядок видалення дерев, кущів та інших зелених насаджень за межами населених пунктів на території Носівського району до законодавчого врегулювання зазначеного питання (додається).

2. Носівській районній державній адміністрації забезпечити виконання даного рішення.

3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань агропромислового комплексу, регулювання земельних відносин та охорони навколишнього середовища.


^ Голова районної ради М. В. Васюк


Додаток

до рішення Носівської районної ради

від «___» ____________2011 р.

Тимчасовий порядок

видалення дерев, кущів та інших зелених насаджень

за межами населених пунктів на території Носівського району

1. Цей Порядок визначає процедуру видалення дерев, кущів та інших зелених насаджень (далі – зелені насадження) за межами населених пунктів на території Носівського району.

2. Видалення зелених насаджень здійснюється у разі:

2.1. реконструкції або капітального ремонту об’єкта благоустрою;

2.2. знесення аварійних, сухостійних, з пошкодженням стовбурів різного походження, а також самосійних і порослевих дерев з діаметром кореневої шийки не більш як 5 сантиметрів;

2.3. ліквідації стихійного лиха, аварійної та надзвичайної ситуації за межами населених пунктів на території Носівського району;

2.4. відновлення світлового режиму в приміщенні, що затіняється деревами;

2.5. проведення ремонтних та експлуатаційних робіт в охоронних зонах інженерних та транспортних комунікацій;

2.6. досягнення деревом вікової межі;

2.7. провадження господарської діяльності на території розсадників з вирощування декоративних дерев та кущів;

2.8. запобігання виникнення надзвичайних ситуацій (подій), пов’язаних з забезпеченням безпечної життєдіяльності населення, в тому числі безпеки дорожнього руху;

3. Видалення зелених насаджень за межами населених пунктів на території Носівського району здійснюється за рішенням голови Носівської районної державної адміністрації (далі - компетентний орган) на підставі ордеру або лісорубного квитка (крім випадків, передбачених пунктами 8-10 цього Порядку).

Видалення зелених насаджень виконавчим комітетом міської ябо сільської ради здійснюється на підставі розпорядження голови Носівської районної державної адміністрації, матеріально – грошової оцінки дерев (насаджень) та ордеру, виданого виконавчим комітетом міської або сільської ради виконавцю послуг та договору про надання послуг з видалення зелених насаджень виконавцем послуг, який укладається між виконавчим комітетом відповідної міської або сільської ради та виконавцем послуг.

4. Підставою для прийняття рішення компетентним органом є заява юридичної чи фізичної особи (далі - заявник) про видалення зелених насаджень.

Компетентний орган з метою видалення зелених насаджень за межами населених пунктів на території Носівського району затверджує склад відповідної комісії.

До складу комісії включаються представники заявника, власника земельної ділянки (користувача), компетентного органу, управління охорони навколишнього природного середовища в Чернігівській області, інших зацікавлених організацій (в залежності від місця розташування та стану зелених насаджень).

Комісія у п’ятиденний термін після надходження заяви визначає стан зелених насаджень, розташованих на земельній ділянці, і складає акт обстеження тих насаджень, що підлягають видаленню.

Кількість примірників актів обстеження відповідає кількості організацій, залучених до проведення обстеження.

Після затвердження акту, його примірники надаються в організації, які приймали участь в обстеженні, власнику (користувачу) земельної ділянки і заявнику.

Голова комісії в триденний термін подає проект розпорядження компетентного органу про видалення зелених насаджень або надання дозволу на видалення зелених насаджень користувачеві земельної ділянки, в якому зазначаються дані про кількість зелених насаджень, що підлягають видаленню і що залишаються на земельній ділянці.

Компетентний орган у двотижневий термін після надходження зазначеного проекту приймає рішення і наступного дня видає заявнику його копію.

5. Ордер на видалення зелених насаджень або лісорубний квиток виконавчий комітет відповідної міської, сільської ради видає не пізніше наступного робочого дня після подання заявником копії розпорядження компетентного органу та отримання даних матеріально-грошової оцінки про видалення зелених насаджень.

6. Матеріально-грошова оцінка зелених насаджень проводиться (за зверненням) спеціалістами лісогосподарських підприємств.

7. Сплата відновної вартості зелених насаджень не проводиться у разі:

7.1. реконструкції або капітального ремонту об’єкта благоустрою;

7.2. знесення аварійних, сухостійних, з пошкодженням стовбурів різного походження, а також самосійних і порослевих дерев з діаметром кореневої шийки не більш як 5 сантиметрів;

7.3. ліквідації наслідків стихійного лиха, аварійної та надзвичайної ситуації за межами населених пунктів на території Носівського району;

7.4. відновлення світлового режиму в приміщенні, що затіняється деревами;

7.5. проведення ремонтних та експлуатаційних робіт в охоронних зонах інженерних та транспортних комунікацій;

7.6. досягнення деревом вікової межі;

7.7. провадження господарської діяльності на території розсадників з вирощування декоративних дерев та кущів;

7.8. будівництва культових будівель та будівель, необхідних для їх обслуговування, що здійснюється релігійними організаціями, статути (положення) яких зареєстровано в установленому законом порядку (за умови погодження такого будівництва з Мінприроди та Держкомнацрелігій).

8. Видалення аварійних, сухостійних та з пошкодженням стовбурів різного походження дерев на об’єкті благоустрою здійснює балансоутримувач на підставі акту обстеження зелених насаджень, що складається відповідно до пункту 4 цього Порядку.

9. У процесі ліквідації наслідків стихійного лиха, аварійної та надзвичайної ситуації, а також у разі, коли стан зелених насаджень загрожує життю, здоров’ю громадян чи майну громадян та/або юридичних осіб, видалення зелених насаджень здійснюється негайно з подальшим оформленням акта обстеження відповідно до пункту 4 цього Порядку.

10. Видалення зелених насаджень на території меморіального комплексу та кладовищі здійснюється за рішенням компетентного органу без сплати їх відновної вартості.

11. Видалення зелених насаджень на земельній ділянці, яка перебуває у приватній власності, та на присадибній ділянці здійснюється за рішенням власника (користувача) земельної ділянки без сплати їх відновної вартості.


Начальник відділу містобудування,

архітектури та ЖКГ О. П. Кононенко
Україна

^ НОСІВСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ


вул. Центральна, 19, м. Носівка Чернігівської області, 17100, тел/факс: 2-14-44, e-mail: nsadm@ne.cg.ukrtel.net, код ЄДРПОУ 0406179907.2012

На №
від


^ Носівська районна рада

Про затвердження Тимчасового порядку

видалення дерев, кущів та інших

зелених насаджень за межами населених

пунктів на території Носівського району

З метою забезпечення належного контролю за використанням об’єктів рослинного світу на території району, керуючись ч.2 ст.43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", ст. 6 Закону України «Про рослинний світ», районна державна адміністрація просить затвердити Тимчасовий порядок видалення дерев, кущів та інших зелених насаджень за межами населених пунктів на території Носівського району до законодавчого врегулювання зазначеного питання.


Додатки: Тимчасовий порядок на 3 арк.

Проект рішення районної ради на 1 арк.


Заступник голови

районної державної адміністрації А. Я. ЖуренкоСхожі:

План діяльності з підготовки проектів регуляторних актів Носівської районної ради на 2012 рік iconПлан діяльності Новоселицької районної державної адміністрації з підготовки проектів регуляторних актів на 2012 рік
Новоселицької районної державної адміністрації з підготовки проектів регуляторних актів на 2012 рік
План діяльності з підготовки проектів регуляторних актів Носівської районної ради на 2012 рік iconПлан-графік відстеження результативності регуляторних актів Новобузької райдержадміністрації діяльності з підготовки проектів регуляторних актів Новобузької райдержадміністрації на 2012 рік
Відстеження результативності регуляторних актів Новобузької райдержадміністрації діяльності з підготовки проектів регуляторних актів...
План діяльності з підготовки проектів регуляторних актів Носівської районної ради на 2012 рік iconПлан діяльності з підготовки проектів регуляторних актів Білогірської районної державної адміністрації на 2014 рік

План діяльності з підготовки проектів регуляторних актів Носівської районної ради на 2012 рік iconРозпорядження від 12. 2011 р. №603-р м. Новий Буг Про затвердження плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів Новобузької райдержадміністрації на 2012 рік
Відповідно до статей 2,20,23 Закону України "Про місцеві державні адміністрації", статті 7 Закону України „Про засади державної регуляторної...
План діяльності з підготовки проектів регуляторних актів Носівської районної ради на 2012 рік iconПлан діяльності виконавчого комітету Чернівецької міської ради з підготовки проектів регуляторних актів на 2012 рік
Перегляд регуляторного акта з метою приведення його у відповідність до вимог чинного законодавства
План діяльності з підготовки проектів регуляторних актів Носівської районної ради на 2012 рік iconРішення від 30 листопада 2011 року №219 Про план підготовки проектів регуляторних актів у сфері господарської діяльності на 2012 рік
Закону, ст. 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", за погодженням з постійними комісіями районної ради, районна...
План діяльності з підготовки проектів регуляторних актів Носівської районної ради на 2012 рік iconПлан діяльності Чернівецької міської ради з підготовки проектів регуляторних актів на 2012 рік
Про внесення змін до Положення про умови та порядок здійснення інвестиційної діяльності в м. Чернівцях, затвердженого рішенням 32...
План діяльності з підготовки проектів регуляторних актів Носівської районної ради на 2012 рік iconПовідомлення про відсутність підготовки проектів регуляторних актів Близнюківською райдержадміністрацією у 2013 році станом на 15 грудня 2012 року
У разі розробки та підготовки Близнюківською районною державною адміністрацією розпоряджень, які будуть мати ознаки регуляторного...
План діяльності з підготовки проектів регуляторних актів Носівської районної ради на 2012 рік iconРішення 27. 09. 2012 №615 м. Чернівці Про внесення змін та доповнень до Плану діяльності Чернівецької міської ради з підготовки проектів регуляторних актів на 2012 рік, затвердженого рішенням міської ради VІ скликання від 29. 12. 2011р. №383
Про внесення змін та доповнень до Плану діяльності Чернівецької міської ради з підготовки проектів регуляторних актів на 2012 рік,...
План діяльності з підготовки проектів регуляторних актів Носівської районної ради на 2012 рік iconРішення 29. 03. 2012 №454 м. Чернівці Про внесення доповнень до Плану діяльності Чернівецької міської ради з підготовки проектів регуляторних актів на 2012 рік, затвердженого рішенням Чернівецької міської ради VІ скликання від 29. 12. 2011 р. №383
Про внесення доповнень до Плану діяльності Чернівецької міської ради з підготовки проектів регуляторних актів на 2012 рік, затвердженого...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи